waarvoor thans twee onschuldigen ge vangen zitten. Men is nog steeds zonder bericht om trent den vlieger luitenant Bague. De bemanning van verschillende booten, die de havens van de Middellandsche zee binnenloopen, brengt verhalen, dat er hier of daar iets gezien is. Een vis- scher heeft den 5den Juni een een dekker boven de zee gezien het toestel helde sterk over. De visscher wijdde een oogenblik zijn aandacht aan zijn werk en toen hij weer zocht naar het vliegtuig, was het verdwenen. Met zekerheid is nog niets omtrent Bagce bekend. Hij vertrok Maandagochtend van Nizza, verliet bij kalm weder het land, en vloog weg, ver boven de Middelland sche zee. Hij dacht een gunsligen over tocht naar Corsica te hebben. 't Was juist drie maanden geleden, dat Bagne, een oud-officier van de Alge- rij nsche tirailleurs, onverwachts van Nizza vertrok, oir. over de Middelland sche Zee tot Corsica te vliegen. Het slechte weder dreef hem naar het Oosten en hij daalde op het eiland Gorgona, gelegen tegenover de haven van Livorno, na 300 K M. boven de zee afgelegd te hebben. Eenigen tijd geleden besloot Bagne opnieuw een tccht over zee te wagen en wel naar Tunis, via Corsica en Sar dinië. De bescheiden middelen, waar over hij beschikte, veroorloofden hem dit niet. Om 5 uur Maandagochtend vsrtrok hij van Nizza. Bagne had postduiven meegenomen in een mand, doch geen enkele vogel keerde te Nizza terug. lfleus«len, 10 Juni. Donderdagmorgen 5 uur vertrok van hier een der Bossche stoom booten, met bestem ming naar Brielle, met zich voerende circa 400 bedevaartgangers. Des avonds ten 9 ure was de reis tot hier afgelegd en vertrok nog circa de helft per stoomtram van hier, die in 6 volgrijtuigen zijne passagiers naar Drunen, Nieuwkuik en Vlijmen bracht. Mej. M. Kooiman alhier slaagde Woensdag te Breda voor de akte vrije en ordeoefeningen. Bij Kon. besluit van 1 dezer is aan den heer S. Verhagen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht alhier. Werkendam. Dinsdagmorgen reed B. Bras met paard en veulen naar de paar denmarkt te Almkerk. Onderweg viel echter het paard dood en daar het niet verzekerd was is dit voor den man eene aanmerkelijke schade. Aalst. Ter gelegenheid van haar be haald succes n 1. een 2en prijs in den marsch- wedstrijd bij het festival te Gelderma'sen op 2en Pinksterdag, maakte de fanfare „Prins Hendrik" eene muzikale wandeling door het dorp. Een en ander maakte in de gemeente eene groote drukte, daar oud en jong op de been waren. In eene alhier opgeroepen vergadering tot het maken van propaganda voor het „Groene Kruis", waren een aantal belang stellendenaanwezig entraden aanvankelijk 15 als lid toe. We stellen op prijs het pogen van dr. Warnsink te Brakel en vleien ons, dat op een volgende vergadering het aantal leden minstens verdubbeld zal worden. Capelle. Ook in deze gemeente heeft het on weder schade aangericht. Op verschil lende plaatsen toch zijn groote boomen ge spleten, terwijl verscheidene telefoonpalen en draden averij bekwamen. Drongelen. Hier werd een kind vermist, een meisje van ongeveer 10 jaar oud en doofstom. Eenige oogenblikken later werd het door de moeder gevonden staande met het hoofd in den modder eener sloot vlak bij de ouderlijke woning. Het kind bleek toen al dood te zijn, immers alle pogingen die werden aangewend om de levt nsgeesten weer op te wekken, waren vergeefsch. Dassen (polder). Bij den landbouwer Jac. Leemans is onder 8 melkkoeien mond en klauwzeer uitgebroken. 's firaveinoer. Op Vrijdag 23 dezer zal er eene vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap gehouden worden, waarbij onder meer aan de orde zal worden gesteld het bouwen eener nieuwe sluis onder den Provincialen weg aan de Haven. Woensdagmorgen zou alhier eene verkooping plaats hebben van afbraak van een huis. Er was echter zoo weinig animo, dat de notaris onverrichter zake moest ver trekken. Dit jaar zullen de gemeenteraadsleden C. Blok, A. Kielen en G. Verhagen periodiek aftreden. Heesbeen. Donderdag j.l. had de landbouwer A. B. alhier, toen hij terug keerde van melken, het ongeluk met kar en hond in een sloot te rijden, waarbij hij al zijn melk verloor. Klerpt. De pluk der kruisbessen is thans in vollen gang. De opbrengst valt over 't algemeen mee. Bij begin der vorige week verkochten sommigen hun geheelen voorraad voor een vasten prijs van 8 cent per K.G. In 't laatst der week boden de commissionnairs 10 11 cent en heden wordt 12 cent per K.G. betaald. Het schuttersgilde „St. Catharina" alhier, hield ter gelegenheid der kermis haar jaarlij ksch „vogelschieten", opgeluisterd door muziek van de harmonie „De Eendracht". Mart. Fitters, een bekend kranig schutter, schoot de vogel af. De prijs bestond uit een prachtige kostbare regulateurklok. Hei'Wif lien. Zondagmiddag j.l. was het een heele drukte in ons stille dorp. Terwijl menigeen zijn dutje deed, werden zij opgeschrikt door een volksoploop. M. v. M., die 4 maanden gevangenisstraf moest ondergaan en daarom was gevlucht naar Duitschland, had het gewaagd om met de Pinksterdagen zijn vrijen tijd thuis door te brengen. De politie, die al eenigen tijd naar hem had uitgezien, was in zijn woning gegaan om hem te arresteeren. Dit ging niet zonder moeite gepaard, aangezien hij zich door een kleine opening ondei den vleer had gewerkt, doch door hevig verzet en de warmte besloot hij eindelijk zijn woning te verlaten en in plaats van gewillig mede te gaan zette hij het op een loopen. De politie echter, eenige jaren jonger dan hij, kon hem ten laatste betuigen dat hij een onnoozele daad had begaan en nu werden hem de boeien stevig aangedaan en werd hij, begeleid door een groote volksmenigte naar het arrestanten lokaal gebracht, om Dinsdag daarop vol gende naar Dordrecht te worden getranspor teerd. lleeuwen. Het mond- en klauwzeer breidt zich in ocze gemeente steeds uit. Vandaag werd het weer geconstateerd bij het vee in twee weiden, o.a. bij een koppel van 14 stuks, toebehoorende aan den heer D. v. B. alhier. Door den heer S. G. werden al nieuwe aardappelen gerooid. Vrij groot van stuk, voldeden ze ook in smaak zeer wel. Het is eene vroege soort, uit Schotland ingevoerd, onder den naam Midlothian Earlies. lAederliemert, (Zuidzijde). Bij de Donderdag j.l. gehouden verpachting van hooigras, van de goederen van Baron van Wassenaar alhier, en van de Doorn waard van den heer Den Dekker te Andel, werden flinke prijzen besteed. Hoewel er slechts half zooveel gras is als verleden jaar, is de kwaliteit veel beter. Men besteedde naar raming f 13 a f 14 per duizend pond. Het zeldzame geval heeft zich bij den heer G. Kuij pers, voerman alhier, voor gedaan, dat een eend, die 's morgens een ei had gelegd, tegen den avond weer een legkuur kreeg en haar eigenaar dien dag 2 flinke eieren bezorgde. Hieuwendijk. Bij mej. Den Dek ker, is een koe in de weide door den blik sem geraakt, zonder echter den dood te veroorzaken, en bij K. Walraven werd een boom getroffen, welke geheel gespleten werd. Op 2n Pinksterdag behaalde onze fanfare „Crescendo", in den wedstrijd van muziekgezelschappen te Meerkerk, iw de 3e afdeeling een derden prijs. Raamsdonk. Met genoegen deelen wij mede, dat het salaris van den heer P. A. Konings, brievengaarder alhier, wegens uitbreiding van het hulppostkantoor met f 75 is verhoogd. Naar wij vernemen is het lijk der echtgenoote van schipper Schroot, die te Zaltbommel verdronk, onder Werkendam gevischt. Aan de stoomzuivelfabriek alhier werd in de maand Mei verwerkt 244369 L. melk. Ween. De hooigrasverpachtingen zijn reeds aangekondigd. Over 't algemeen is de stand hiervan niet gunstig te noemen. Men beweert dat op sommige perceelen slechts de helft aanwezig is van 't vorige jaar. Het ziet er dus voor den hooibouw niet gunstig uit, daar duur hooi weer 't gevolg is van de schaarschte. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de Maand Mei 41 telegrammen behan deld waarvan 26 werden verzonden en 15 ontvangen. Naar men verneemt wordt door de rijkspolitie een streng onderzoek ingesteld in verband met den dood van Jac. V., welke op zoo'n treurige wijze om het leven kwam door eene dolle koe. Men spreekt dat hier schuld aanwezig is bij den eigenaar der koe. Hospik. Naar we vernemen gaat onze harmonie, en de daaraan verbonden zangvereeniging, naar het festival te Gin- neken op 2 Juli a.s. Wij wenschen van ganscher harte, dat beide veel succes zullen hebben en dat hunne reis niet tevergeefs zal zijn. Door het omvallen van een petro leumlamp, ontstond brand in de voorka juit van het schip genaamd „Maria" en toebehoorende aan L. Poppelier alhier. Hoe wel spoedig hulp kwam opdagen, mocht het toch niet gelukken den brand te blus- schen, zoodat de kajuit geheel uitbrandde. Naar we vernemen dekt verzekering de schade. IVelseiilll De visschers gebroeders Oomen alhier, hadden Woensdagmiddag het geluk, met hun zegen in het vischwater onder de gemeente Bokhoven, een steur van niet minder dan 200 pond te bemach tigen. Zoo'n buitenkansje komt niet dik wijls voor. Verslag der vergadering van den gemeente raad van 's Gravemoer op Woensdag 7 Juni. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter en secretaris de heer D. Smits. Na opening dezer vergadering, leest de Voorzitter de notulen van 24 Mei j.l., die ongewijzigd worden vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat Jhr.R. Feith te Beesd de benoeming van ontvanger dezer gemeente niet heeft aangenomen, dat de brandspuit Woensdagavond zal worden be proefd en dat tengevolge de periodieke af treding van drie raadsleden, waarvoor de verkiezing op 27 Juni zal plaats hebben, zoo noodig de stemming en herstemming is bepaald op 4 en 17 Juli a.s. Aan de orde is thans de benoeming van een ontvanger, waartoe zich alsnog hebben aangemeld de heeren G. Verhagen, raadslid, en W. Kielen Ez., alhier. B. en W. bevelen voor deze betrekking thans aan de heeren H. H. Post van der Burg te Leijmuiden en A. S. J. Dinxgreven te Ter Aar, omtrent welke candidaten nog eenige nadere infor- matiën zijn ingewonnen, die worden voor gelezen. De heer Beunis deelt mede, dat de heer C. Roesteen alhier zich ten zijnent en moge lijk ook bij andere raadsleden nog heeft aangemeld, met het aanbod f 100 hoofde- lijken omslag te willen betalen, zoo de Raad hem benoemde tot ontvanger. Gesolliciteerd heeft de heer Roesteen niet, maar diens benoeming is toch in het belang der be lastingbetalers de overweging waard. Bij eerste stemming verkrijgen de heeren G. Verhagen 2, H. H. Post van der Burg 3, A. van Eersel 1 en C. Beunis 1 stemmen. Bij de tweede vrije stemming behouden beide eerstgenoemden hetzelfde aantal en A. van Eersel 2 stemmen. Bij herstemming, waarbij het lid Verhagen zich van stemming moet onthouden, ver krijgt deze 1, de beide andere candidaten het vorig aantal stemmen. Tusschen deze laatsten moet alzoo eene nieuwe herstemming plaats hebben, waaraan het lid Verhagen weder kan deelnemen en bekomen de heeren Post van der Burg 4 en A. van Eersel 3 stemmen, zoodat eerstge noemde wordt benoemd verklaard. Op de publieke tribune, die wederom geheel is bezet, ontstaat eenige beweging, waarom de Voorzitter er op wijst, dat het geven van teekenen van goed- of afkeuring moet worden nagelaten, wijl anders de tribune zal worden ontruimd. Aan de orde is voorts een mondeling verzoek van den heer J. A. Tavenier, hoofd der openbare school, inhoudend^ dat de Raad zich in beginsel uitspreke over het in gebruik afstaan van een schoollokaal voor de oprichting eener bewaarschool. Door eenige heeren wordt gediscussiëerd over de Christelijke beginselen, die zoo'n bewaar school al of niet zullen hoog houden, tot eindelijk de Voorzitter meent deze discussie te moeten sluiten. Het voorstel van B. en W. om zich in beginsel uit te spreken voor het afstaan van een lokaal voor het genoemde doel, wordt daarna aangenomen; tegen de heeren Verhagen en Versteeg. Een verzoek van M. van Dalen, om schadeloosstelling of wel vermindering van pacht, van een uit de hand gehuurd perceel hooiland, wordt niet zeer gunstig ontvangen. Bij acclamatie wordt besloten deze zaak in handen te stellen van B. en W. ter afdoening. Op voorstel van B. en W. wordt de gemeenteontvanger gemachtigd om eenige achterstallige landpachten langs gerechte lijken weg in te vorderen. Op de gemeentebegrooting van 1910, zullen eenige kleine posten verhoogd worden uit den post onvoorziene uitgaven. Over het slaan eener pomp aan de open bare school, wordt voorts van gedachten gewisseld, maar eindelijk wordt toch een parig goedgevonden dit werk uit te voeren. Naar aanleiding eener circulaire der maat schappij „Fatum" om den veldwachter tegen ongevallen te verzekeren, wordt geoordeeld dit punt bij de vaststelling der begrooting 1912, nader aan de orde te stellen. Op den eersten Pinksterdag zijn vier boomen der gemeente door den bliksem getroffen. Dienaangaande wordt beslist deze boomen tot het voorjaar te laten staan. Bij de rondvraag brengt de heer Beunis nog in bespreking de schatting der tienden onder deze gemeente, in verband met een perceel in den buitenpolder, dat thans met haver is bezaaid, welke haver de heer Beunis liefst niet laat rijpen. Uit deze bespreking blijkt tevens, dat door het Gemeentebestuur bij de tiendcommissie bezwaren zijn inge bracht, tegen de onder deze gemeente aan gegeven tienden, maar dat er in zake die bezwaren, nog geene uitspraak is gevallen, zoodat er van schatting vooreerst nog geen sprake is. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Kerknieuws. Werkendam. De collecte voor de zending, Zondag 1.1. in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden, heeft opgebracht f 21.60 €*iesseil. Tot notabelen in het college van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. zijn alhier door stemgerechtigde manslid maten gekozen de heeren H. de Lorm Hz. en H. de Lorm Jz. Sprang;. Door den Kerkeraad der Ger. Kerk is besloten om de middaggodsdienst oefeningen gedurende de zomermaanden in plaats van 2 uur, te 2.30 uur aan te vangen. PREUIkBËUBTËN, 11 Juni. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van der Kamp uit Sliedrecht. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, leer. ouderling te Dordrecht. Aalst, nm. 2 u. ds. Pannebakker. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2,30 u. ds. Davelaar. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. de. Brouwer. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. G. Klumper. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z.vm. 9.30 u.ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9,30 ds. Smids. Raamsdonkveervm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. Meischke van Raamsdonk, Nabetr. H. A. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden 'waggF beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. SltirKcrlUke SlHitd. Werkendam, van 2 tot 8 Juni. Ondertrouwd: Adrianus den Hol lander, 27 j en Sijke Maria Verheij, 23 j. Geboren: Anton, z. v. A. Klootwijk en E Klop; Anna Margaretha, d. v. A. Bakker en M. H. Potters; Jan, z. v. T. P. de Kleijn en H. Timmermans Frans, z. v. B. Bastiaanse en F. B. Hovestadt. Vertrokken naar: 's-Gravenzande, Leendert van Beek en gezin; Leiden, Aaltje Visser; Woudrichem, Johs. Jacs. de Geus en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 28 Juni. Ondertrouwd Arie Ariese Schreuder, 29 j. en Aartje Johanna Mouthaan, 23 j. Overleden: C. v. d Stelt, 55 j wed. van J. de Peuter. Ingekomen van: Ammerzoden, A. A. Schreuder. Almkerk, van 16 tot 31 Mei. Ondertrouwd: W. Groeneveld, 26 j. en G. v. d. Stelt, 20 j. Getrouwd: J. Branderhorst, 29 j. en M. Kamp, 23 j.; D. v. Burgel, 21j.en G. v. Dijk, 33 j. wed. J. Noorloos. Geboren Johannes, z. v. T. Kennip- haas; Jan, z. v. G. Verhoeven en A. v. d. Plas. Overleden: D. v. Beest, 35j.echtg. v. A. Schoenmakers. Ingekomen van: Dussen, A. N. de Graaf en gezin; Zeist, J. Dankaars; Werkendam, F. Kenniphaas; 's Bosch, A. Pott. Vertrokken naar: Hellevoetsluis, B. RamaD Nieuwland, A. Colijn; Noord- Amerika, C. Verhoeven, echtg. v. B. J. Ceton en kinderen Wijk, G. Verhoeven De Werken en Sleeuwijk, P. J. Ver schoor en gezin. Vrijh.Cappel, over de maand Mei. Geboren: Jacoba Adriana, d. v. J. Stam en J. A. van VuurenDingena Johanna, d. v. J. den Hollander en P. A. Smits. Overleden: Zoetje Verhagen, 27 j echtg. v. S. Koenen. Andel, van 15 tot 3] Mei. Getrouwd: S. Verhoeven, 38 j. en J. Bouman, 30 j. Overleden: Govert Jan van Stigt, 16 m. Vertrokken naar: Vuren, J. Kramer. Meeuwen, over de maand Mei. Geborj:n: Cornelia Barendina, d. v. B. de Graaf en C. J. van der Stelt. Overleden: Coruelis van Drunen, 33 j. Ingekomen van: Drongelen, D. van Hoven en gezin en C. van Kuijk en gezin Dussen, M. Koekkoek en gezin Horssen, P. ScherffLoosduinen, A. Vos. Vertrokken naar: Almkerk, P. Schoen makers en gezin Dussen, L. Bouman en H. Uithoven. Waspik, van 15 tot 31 Mei. Getrouwd: J. de Wijs en J. N. Snoeren. Geboren: Geertruida Elisabeth, d. v. C. de Wit en I. v. d. Ven; Clara Cor nelia, d. v. L Rekkers en M. E. v. d. MeisAntonia Bernardina Catharina, d. v. W. J. B. Klerks en C. J. A. C. HogerheideJacob Kornelis, z. v. P. J. Smith en E. Th. de Winter Maria Johanna Adriana, d. v. J. G. de Hoogh en W. L. Hooymayers. Ingekomen van: 's Gravemoer, P. Mouthaan en gezin Raamsdonk, P. Schellekens en gezin. Vertrokken naar: Vught, A. M. Nou- wens; Dussen, L. S. Boogmans. Rechtzaken. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft het vonnis van de rechtbank te Assen, waarbij de 63-jarige J. R, ondei wijzer te Meppel, wegeus het misdrijf, genoem 1 in art. 249 van het Wetboek van Straf recht werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, vernietigd, op grond dat niet bewezen werd hetgeen in de dagvaarding was ten laste gelegd. Bekl. werd vrijgesproken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd 8 Juni 1911. Overtr. Visscherijwet: A. V., Veen, 2 X d. h.; A. S., Genderen, 5 d. h. A. de G., Elshout, 2 X f 2 subs. 2 d. D. S. en D. Z., Almkerk, ieder 2 X f3 subs. 2 X 2 d.; N. K. en J. K., de Werken (ca.) ieder f 10 subs. 2 d. Overtr. Stierenregl.P. v. D., Wijk, f 1 subs. 1 d. Overtr. Jachtwet: N. K., Andel, f 3 subs. 4 d. Kippen laten loopen op eens anders grond: M. v. S., deWerken c.a., f 5 subs. 3 d. Overtr art. 461 strafrecht: G. P. en W. S., Almkerk, ieder f 3 subs. 3 d. Vee los en onbeheerd laten loopen: J v. R., Genderen, f 3 subs. 2 d. Straatschenderij: T. G., Werkendam, 1 mnd. tuchtschool met 1 jaar proeftijd. Overtr. art. 460 wetboek van Straf recht: M. L. v. O., Werkendam, terug gave aan zijn ouders zonder toepassing van eenigen straf. Spelen met geld op den openbaren weg te WerkendamA. v. V. te de- Werken, f 1 subs 1 w. tuchtschool. Overtr. gem.-verordening Werken dam (in de bebouwde kom harder dan stapvoet rijden): H. P., Dussen, f 2 subs. 1 d. Luidruchtig geraas maken op de openb. straat te Werkendam: P. C. v. O., Werkendam, 1 mnd. tuchtschQol met 1 jaar proeftijd. Overtr. motor- en rijwielregl.B. K., deWerken c.a. en B. v. S., Werkendam, ieder f 3 subs. 2 d.; P. C. v. d. P., Sleeuwijk, f 2 subs. 1 w. tuchtschool O. de R., Almkerk, f 2 subs. 1 d. Overtr. jachtwet: A. de G., Elshout, vrijgesproken. LANOKOIJW. Bij warm en vochtig weer in de laatste dagen van Juni of de daaropvolgende zomermaanden treedt in de meeste jaren de bekende aardappelziekte met groote hevigheid op en verwoest het loof der planten, zoodat deze niet meer groeien, terwijl ook de knollen, vooral bij lang zaam voortwoekeTen der ziekte, kunnen worden aangetast. In de Bordeausche (en de Bourgondischepap is ons een uitste kend middel tegen deze ziekte gegeven, dat, een voldoend aantal keeren ter rechtertijd op de planten uitgesproeid, niet alleen het loof, maar ook de knol len zoo goed als geheel ziektevrij houdt. Aan de Directie van den Landbouw te 's Gravenhage en aan het Instituut voor Phytopathologie te Wageningen is gratis verkrijgbaar gesteld eene bro chure, waarin is medegedeeld hoe men de ziekte bij haar eerst© optreden kan herkennen en hoe en wanneer men de Bordeausche pap moet bereiden en toe passen. De grondstoffen voor Bordeausche pap (kalk en kopervitriool) en het z. g. „poeder voor Bourgondische pap, dat men maar met water behoeft aan te mengen om de sproeivloeistof direct gereed te hebben, zijn tegenwoordig gemakkelijk, meestal bij handelaars in kunstmest, in zuiveren vorm en goede kwaliteit verkrijgbaar. Men stelle bij het aanschaffen de eischen, welke in de brochure zijn genoemd. Ook goede sproeimachines zijn tegenwoordig ge makkelijk verkrijgbaar en land- en tuin- bouwvereenigingen kunnen zich een ander gezamenlijk aanschaffen. Niemand behoeft, wanneer hij maar de in de brochure gegeven raad met de noodige zorg opvolgt, eenigszins belang rijke schade tengevolge van de aard appelziekte te lijden Klunen land. De Haagsche correspondent van het Hdbl. meldt: Nu de Tweede Kamer geweigerd heeft de Militiewetswijziging nog in dit zit tingsjaar te behandelen, zal waarschijn lijk bij de begrooting van oorlog voor het volgende dienstjaar worden voor gesteld, terug te keeren tot den toestand, zooals die bestond vóór de bekende maatregelen van minister Staal; d.w.z. dat waarschijnlijk niet alleen het twee- ploegenstelsel weer zal worden afge schaft, maar dat ook het blijvend ge deelte weder zal worden gebracht op de sterkte, die het had onder minister Bergansius. Een en ander natuurlijk als tijdelijken maatregel bedoeld. In de vergadering der Tweede Kamer Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren, nm. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. Zandt uit IJsselmuiden. Doeneren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Vonk. Geer kruidenberg, Evangelisatielokaal vm. 10 en nm. 6 u. ds. Langman van Harlingen. Genderen, vm. 9.30 u. d3. Feijkens. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, nm. 2 u. ds. Smids. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Nederhemert, Z.z., geen dienst. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk, en nm. ds. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2