kustvaartmaatschappijen aan de Clyde hebben kennis gegeven, dat zij einde van deze week zullen ophouden met werken. CJit Parijs werd Zaterdag gemeld: De ontscheping van Spaansche troe pen te Larrasj (Marokko) en het op trekken dier troepen naar Alkassar worden door de ochtendbladen be schouwd als een gewichtige gebeurte nis, zoowel uit internationaal als Marok- kaansch oogpunt, die wel eens ernstige verwikkelingen zou kunnen veroor zaken. De correspondent van de Times seint uit Tandzjer, dat de landing der Span jaarden te Larrasj, d^ geheele diploma tieke wereld en alle vreemdelingen in Marokko ten zeerste ergert en veront rust. De Marokkaansche regeering komt tegen deze gebiedsschennis in verzet en ook tegen de gewapende bezetting van Alkassar die er op gevolgd is. Men vindt beide ongegrond. De toestand is er op bedenkelijke wijze door verergerd. tl'lHHlNelHIi lieuuN. Heusden, 14 Juni. Onze stadgenoot, de heer A. v. Wijnen, heeft een snelle promotie gemaakt. Den len Oct. j.l. als reservist in dienst getreden nam hij deel aan den cursus van de Militaire Schoolcompagnie te Amersfoort. Vrijdag ontving hij in de legerplaats Harskamp de heuglijke tijding schitterend voor den rang van vaandrig te zijn geslaagd, n.l. met no. 2 van de 67 adspiranten. Op de gisteren alhier gehouden pre miekeuring van fokmerriën van 4 tot 8 jaar, werden 19 merriën voorgebracht. Toegekend werden de volgende onder houdsbijdragen f 100 aan L. v. Herpt te Herpt, met de 8-jarige donk. br. Witvoet. f 75 aan C. F. Commers te Raamadonk, met de 8 jarige Vos. Verder f 50 aanGebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, voor de 7-jarige bruine bles Ida. H. C. v. d. Leeden te Bokhovenvoor de 4-jarige bruine witvoet Betsie. A. J. de Roon te Capelle, voor de 6-jarige vos Nellij. C. M. Sagt te Raamsdonk voor de 4-jarige zwarte Alida. C. F. Commers te Raamsdonk voor de 4-jarige schimmel Kadet. Jac. Buis te Herpt voor de 7-jarige bruine Rosa. M. de Wilt te Herpt voor de 5-jarige bruine Madame. Abr. Straver te Babiloniënbroek voor de 4-jarige Vos. Jacs. de Wilt Pz. te Herpt voor de 6-jarige bruine Carolina. C. van Rooij te Tilburg voor de 5-jarige bruine Witvoet. Verder werden in reserve gesteldno. 1 de 5-jarige zwarte Mina, van G. J. W. Branderhorst te Eethen; no. 2 de 5-jarige zwarte Herna, van A. A. H. van Honsewijk te Dussen; no. 3 de 4-jarige zwarte Cor, van J. P. Smits te Eethen. Wei 'kciiriam- Dit jaar zullen alhier als gemeenteraadsleden periodiek moeten aftreden de heeren C. A. Koonings, H. Bogers, W. de Waard en M. J. Meijer. *An«lel. Bij den landbouwer L. v. A. is onder zijn vee mond- en klauwzeer uit gebroken. Bij den heer G. M. heeft een paard 2 veulens geworpen, waarvan echter een, twee dagen later is gestorven, terwijl het andere zich zeer voorspoedig ontwikkelt. loiiiëuliroek. In den Hil- schen polder alhier is het mond- en klauw zeer uitgebroken onder het vee van L. v. d. Maaden te Raamsdonksveer. De noodige maatregelen tot voorkoming van uitbreiding dezer ziekte, zijn genomen. Hrunen. Door de buitengewone nachtvorst van Zaterdag op Zondag, is al hier groote schade aan de veldvruchten toegebracht. Voornamelijk de aardappelen en de boonen zijn zwaar beschadigd. Het gedeelte ten zuiden der spoorlijn heeft het meest geleden. Dussen. Alhier heerscht in twee gezinnen voor de tweede maal in dit jaar in hevige mate typhus. ËlsllOllt. Alhier is de voerman van de Vlijmensche bierbrouwerij door zijn eigen wagen overreden, ten gevolge waarvan hij spoedig daarna overleed. Gameren. Wat een gezellige drukte en aangename afwisseling zal het toch zijn op 22 September. Voor de groote manoeuvres op dien dag en volgende dagen worden reeds verschil lende regelingen getroffen, wel is waar „voor waardelijk", doch we weten wel, wat dit te beteekenen heeft. Van de steenfabriek naar de overzijde zal door de pontonniers in 2 uren tijds eene brug gelegd worden, waarover 7000 soldaten zullen trekken, die uit 't Zuiden komen aanrukken. Vermoedelijk zal de scheepvaart op de Waal dien tijd gestremd worden. Dan zullen genietroepen binnen twee dagen een weg moeten aanleggen, van den Waaldijk naar bovenbedoelde brug. Militaire autoriteiten zullen met 1 lucht ballon en 2 vliegmachines verkennings tochten doen in Bommeler- en Tielerwaard. Tenten voor de militairen zullen worden opgeslagen op den berm van den Kluit naar beneden. 's Avonds zal „Prinses Juliana" daar zeker wel eenige opgewekte stukjes muziek geven en dan zien we in onze verbeelding den dijk, van de Kluit tot de steenfabriek reeds zwart van 't volk, dat hossend en zingend zich daar kostelijk zal vermaken. Voor de neringdoenden zullen de ma noeuvres ook wel een zoet winstje afwerpen, want de pl.m. 1600 manschappen die hier ingekwartierd worden, houden zeker ook wel van eene versnapering en eene hart versterking. Z. C. Geert ruiden berg; Zondagmid dag omstreeks één uur, is een uitslaande brand uitgebroken in het huis van A. v. d. B. aan den Drimmelschen dijk onder deze gemeente. Het pand, hetwelk geheel afbrandde, was verzekerd. 's Gravemoer. Zaterdag ontving de familie van den alhier gedomiciliëerden schipper E. M. Kielen telegrafisch bericht, dat het houten vaartuig van den schipper, genaamd Eben Haëzer te Huizen bij Am sterdam is gezonken. Het geheele gezin en ook de knecht zijn gelukkig gered; maar het schip, dat niet verzekerd is, schijnt verloren te zijn. In aanmerking genomen den slechten gang van zaken in den hooihandel, bestond thans bij de groote verpachtingen van hooiland, Maandag alhier gehouden, goede animo en bedroegen de uitgeloofde huur- sommen gemiddeld weinig minder dan het vorige jaar. Enkele puike perceelen koehooi deden zelfs nog meer af. Alleen het zooge naamde handelshooi leed tamelijke verlie zen. De stand van het gras, hoewel tamelijk goed hier, valt niet geheel mede. Heesbeen. Het bericht in het vorig nummer van uw blad, waarbij werd melding gemaakt van een ongeval met een honden kar, is zoo sterk overdreven, dat er zelfs geen sprake is geweest van melkverlies. Het ware beter dat de berichtgever vooraf de zaak goed onderzocht, alvorens leugenach tige mededeelingen te doen. (Wij zijn het met den inzender van dit schrijven volkomen eens en ook van onze zijde zal daarop nauwlettend worden toe gezien.) Red. Herpt. De verkiezing van twee leden voor den Raad wegens periodieke aftreding, is bepaald op Dinsdag 27 Juni e.k. De handel in kruisbessen is levendig. De commissionnairs, die elkander overal een vlieg trachtten af te vangen, bieden tegen elkander op. Men besteed thans 12$ cent per K.G. Een prijs die in jaren niet is besteed. Daar de opbrengst hier goed is brengt dit gewas dit jaar veel op. Meeuwen, Als raadsleden zullen dit jaar periodiek moeten aftreden de heeren G. Boom en A. L. de Graaflf. Op Donderdag a.s. zal alhier door den Gemeenteraad vergaderd worden. Aan de orde: Benoeming stembureau. Maandag i.l. is alhier de kruisbessen- pluk begonnen. Als plukloon wordt genoten 1£ cent per kilo. In het Zuiderbroek onder deze ge meente is onder het vee van B. van Daalen te Dussen, mond- en klauwzeer geconsta teerd. Bij het aangetaste vee is een wachter geplaatst. Tot nog toe kwam genoemde ziekte in dit gedeelte niet voor. Netlerliemert (N.z.). Op het request door den raad dezer gemeente aan den Minister van Landbouw verzonden, om belanghebbenden van de Doornwaard, welke wegens het heerschen van mond en klauwzeer tot den verboden kring van uitvoer behoort, ontheffing te verleenen, is door Z.Exc., afwijzend beschikt. l*oe«lei*oo|jeii. Een aantal be langstellenden woonde op 8 Juni de ver gadering bij, die gehouden werd tot het maken van propaganda voor het „groene kruis". Een afdeeling werd opgericht, waar bij zich reeds 37 leden aansloten. Tot pen ningmeester werd benoemd de heer P. W. Bok en tot secretaris de heer J. G. Uljee. Donderdag werden van hier de eerste nieuwe aardappelen naar Gorinchem ver zonden, door den landbouwer H. v. d. W. De kwaliteit is uitstekend en de opbrengst bevredigend. Rauui§cloiikvecr. Het ver nieuwen van een deel der bavenbeschoeiing in deze gemeente, werd op de door B. en W. gehouden aanbesteding aangenomen door Jac. van Son, voor f 1095. Sleeuw|Jk. Op Dinsdag 27 Juni a.s. zal alhier plaats hebben de verkiezing van zes leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Slag molen en A. van der Stelt, en vier leden ter vermeerdering, ingevolge de uitkomsten van de jongste volkstelling. In den Sleeuwijkschen polder is het mond- en klauwzeer geconstateerd bij 9 stuks melkkoeien, van D. v. d. M. Sprang. Maandag 19 Juni zal in onze gemeente langs de huizen der inge zetenen, de collecte tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden gehouden worden. In de vorige week zijn alhier door de vorst, op verschillende akkers de aard appelen afgevroren, zoodat deze geheel zwart staanook de boekweit is op vele plaatsen weg en in verschilende tuinen hebben de teere planten veel geleden. Een leelijk schadepostje voor hen die dit trof, daar deze gewassen tot op heden veel beloofden. Waspik- Zondag j.l. had alhier op het terrein der voetbalvereeniging „Rapidi- tas" een voetbalmatch plaats tusschen ge noemde club en Sparta I uit Geertruiden- berg. Zooals was te voorzien bleek Rapiditas in de verste verte niet opgewassen tegen het zooveel sterkere „Sparta". 'Na een zeer ge- annimeerden wedstrijd werd dan ook de overwinning behaald door Sparta uit Geer- truidenberg met 81. Ofschoon het den schippers nog steeds niet naar wensch gaat hebben de scheeps werven alhier altijd nog volop werk. Niet alleen worden steeds nieuwe schepen op gezet, doch ook oude schepen ter reparatie varen af en aan. Aan werk zal dus hier, naar het zich laat aanzien, geen gebrek zijn. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Op de markten was de aanvoer niet groot, terwijl de handel in alle soorten van ruDd- vee, behalve in vet vee, zeer lusteloos was, hoofdzakelijk een gevolg van den belem merden uitvoer. Ook op de prijzen der varkens is deze van grooten invloed. Vette kalveren waren tegen vorige prijzen ver krijgbaar. Paarden blijven duur als voorheen. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 77 80 ct., 2de kwaliteit 64 68 ct., vette kalveren 58 61 ct., vette var kens 51 52 ct., voor Engeland, 51 55 alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 f 230, neurende f 175 1 f 980. guste f 160 f 230, pinken f 65 f 105, kalveren f 18 k f30, biggen f f drachtige zeugen f 60 a f 70, drachtige gelten f40 a f50, schot telingen f 18 f 25, schapen f f vette schapen f 17 k f 24, luxe-paarden f 550 k f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 k f 450, 2e kwaliteit f 250 k f 360, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 295, ander- halfjarige f k f per stuk. Kerknieuws. Sprang. Woensdag j.l. vond de ver huring der zitplaatsen in het Ned. Herv. Kerkgebouw plaats. Was er in den beginne niet veel lust tot opbieden, op het laatst werd dit beter, zoodat deze nog ongeveer f 400 hebben opgebracht. Werkendam. Morgenavond te half acht, hoopt alhier in de bewaarschool op te treden de WelEerw. heer ds. M. den Boer, pred. bij de Chr. Ger. Gem. te Dordrecht. ifurgerltjke Mtand. Capelle, over de maand Mei. Ondertrouwd P. Faro en M. Suiters W. C. Vermeulen en D. Quirijns. Getrouwd: Adriaan Verbagen, 25 j. en Adriana Rosenbrand, 24 j. Geboren: Nicolasina, d. v. J. Lecessie en J. J. de Bruijn; Gerrit, z. v. D. Bogers en N. de Jong; Pieternella, d. v. Th. Kluijtenaar en H. Werther; Corstiaan Pieter, z. v. P. C. Westbroek en J. Monteban. Overleden: Elisa Pieter, van Til borgh, 6 w.; Adriana Barel, 37 j., echtg. v. J. L WaartsCorstiaan Pieter West broek, 2 d.; Justina Cornelia van Gron- delle, 82 j., wed. v. A. Snijders; Jen- neke van Dommelen, 55 j., echtg. P. Paans. Ingekomen van: Meeuwen, J. Blom; Sprang, M. Verhagen, M. Snijders, G. J. M. Vos, J. Konings, J. J. Braspen ning; 's Gravemoer, M. Verhagen en P. Verhagen; Waspik, M. Paans, L Rek kers, A. Wagemakers; Kruiningen, K. v. Veegen Raamsdonk, E. W. A. de Wit: Vrijhoeven-Cappd, J. Verhagen, Th. Koenen; Heusden, A ZwartGeer- truidenberg, G. van EschRotterdam, J. v. d. Hoek; Moordrecht, A. Rijkon en gezin; Dussen, C. van Drunen Barneveld, J. Benjaminse en gezin, J. C. M. van Ester, J. Mijnten Vrijhoeve- Cappel, R. en J. Gouda. Vertrokken naar: de Lier (Z.-H J. Paans; Waspik, W. Mandemakers, C- Rekkers, C. Hommel; 's Bosch, J. Spie- rings; Vrijhoeven Cappel, M. Heurter, W. Ros, A. C. van Oosterhout, P. van Drongelen en gezin; Rijswijk, M. Heur ter; Rotterdam, W. G. Schouten, C. J- de Roon, A. v. BeekLoon op Zand, T. Rozenbrand, A. M. P. de Nooij, H. v. d. Schans, M. Verhagen; Dongen, M. J. de Rooij's Gravenhage, G. van Tilborgh; Rtamsdonk, C. Verwijmeren, J. Th. de Wit; Sprang, A. H. de Bie; Klundert, A. Werther; Dodewaard, F. J. van Hulsteijn en kind; Ginneken, H. M. Konings; Besoijen, H. W. van der Gouw; Haarlem, H. v. d. Schans; Amerongen, A. Kerst. Sprang, over de maand Mei. Getrouwd: C. de Rooij, 25 j. en J. Hommel, 22 j. Geboren: Aart Adriaan, z. v. C. Pau lides en H W. Scholt; Anna Adriana, d. v. J. C. Vos en A. Spuijbroek Pieter, z. v. J. Boer en E. Kruijf; antje, d. v. A. van Wijlen en J. M. Verhoeven Jan, z. v. B. Timmermans en J. J. de Rooij Arie, z. v. A. Broeks en P. Sprangers; Cornelis Arie. z. v. A Ophorst en A. Groeneveld. Overleden: A. J. van Seters, 9 m.; A. Paans, 71 j., echtg. van A. van Dijk; E. M. H. de Rooij, 8 m; P. Boer, 13 d.; J. A. de Rooij, 11 m A. Broeks, 13 d. Brakel, over de maand Mei. Geboren: Lodewijk, z. v. A. Versteeg en M. Klop; Johannes Heodrikus, z. v. J. v. d. Linden en E. D. Grandia; Arie, z. v. P. de Graaff en T. VersteegLeven loos kind van P. den Tek en E. van Dalen. Overleden: H. Schreuders, 2 j.; A. Schreuders, 3 j.; C. den Tek, 66 j., wedr. van A. den Tek. 's Gravemoer, van 131 Mei. Getrouwd: C. van Beek, 25 j. en P. van Eersel, 28 j. Geboren: Cornelis Wouter, z. v. E. Talen en M. Warre; Eva, d. v. G. de Geus en G. Hatenboer. Overleden: A. van Dongen, 91 j.f wed. van M. Faro; H. H. van Her werden, 74 j. Ingekomen vanDongen, J. van Mook en G. v. d. Laar; Veldhoven c.a G. Verhagen en A. van EerselApeldoorn, F. D. G. Klinkenberg; Breda, H. A. Blok; Loon op Zand, G. Geenen. Vertrokken naar: Waspik, A. Blom, P. Mouthaan, A. H. Westerhuis en kinderen; Capelle, M. Verhagen en P. van Raamsdonk; Oosterhout, C. A. van Beugen, J. Rosenbrand, M. van Beugen en L. G. van Beugen; Tiel, Z. Harte; Hillegersberg, J. van Loon; 'sGraven hage, C. van BeekVrij hoe ven-Capelle, A. Rosenbrand. Binnenland. Tot lid der Eerste Kamer voor de provincie Noord-Brabant in de vacature- Merkelbach is gekozen de heer rar. A. •J. M. Smits te Oosterhout, lid der Pro vinciale Staten, met 47 stemmen. De heer Rud. Diepen kreeg 5 stemmen en oud-minister Nelissen 1 stem, terwijl 2 stemmen in blanco waren uitgebracht. De gekozene heeft de benoeming aan genomen. Naar „de Tijd" uit goede bron ver neemt, is het wetsontwerp tot heffing van een algemeene Rijks Inkomsten belasting naar den Raad van State ver zonden. Naar de N. Ct. verneemt, ligt het in de bedoeling van den minister van oorlog, op de eerstvolgende begrooting een post van ongeveer f 50.000 uit te trekken ter bevordering van de lucht vaart in ons leger. De Haagsche correspondent van de „Tel." meldt: Van betrouwbare zijde werd mij mede gedeeld, dat een behandeling van de Militiewet in het najaar zeer waarschijn lijk wordt geacht. Vermoedelijk zal dan wel allereerst de gewijzigde Bakkerswet behandeld worden, die minstens eenige weken vorderen zal. Het gerucht gaat, dat de regeering binnenkort zal verklaren de verantwoor delijkheid voor den toestand niet te kunnen dragen, zoo althans geen tijde lijke maatregelen tot legerverbetering getroffen worden. In verband met het bericht, dat de aartsbisschop van Utrecht tot kardinaal zou worden verheven, seint men aan het Centr. uit Rome, dat vooreerst geen consistorie zal worden gehouden (wegens de dit jaar gevierde Italiaansche her denkingsfeesten) en dat nog niet be paald is aan welke prelaten het purper zal worden verleend. Men meldt uit Pannerden aan de Geld.: In een dorp tusschen Arnhem en Nijmegen sloeg dezer dagen bij een zware onweersbui de bliksem in een huis, dat weldra in lichte laaie stond. De brandklok werd geluid net alsof er een groote feestdag was dat wil zeggen met twee klokken, en de brandweer mannen verzamelden zich voor het brandweergebouw, overleggende, of men uit zou rukken of niet. De een vond „het wel wat ver", een ander meende „dat het wel uit zou régenen" en weer een ander zei: „dat als men uittrok de spuit en de slangen nat en modderig werden en men ze nog niet weer droog had." Maar toen na eenige minuten meer oploop van volk kwam, vond 't grootste gedeelte toch béter om er ef- kens hér re gaan. In de vorige week is ingebroken in het magazijn van den horlogemaker V., in de Keizerstraat te Scheveningen. Thans hebben de dieven zich uit eigen beweging bij de politie aangemeld. Zij hadden den diefstal bedreven om in de gevangenis te komen. De horloges hadden zij te Rotterdam te gelde gemaakt. De aangehoudenen zijn twee oude bekenden van de politie en herkomstig van Leiden. Zondagnamiddag is onder Neede, in het achterveld, ruim 2 hectare heide grond verbrand, waarbij vele denne- boomen verloren zijn gegaan. Uit tal van plaatsen uit de Noorde lijke, Oostelijke en Zuidelijke provinciën van ons land komt bericht van vorst, die vooral in den nacht van Zaterdag op Zondag groote schade aan de gewas sen heeft veroorzaakt. Op sommige plaatsen zijn de aard appels en boonen totaal verloren. De heer W. Reynders te Veendam, van wien wij onlangs gemeld hebben, dat hij een vliegtuig gebouwd had en nu nog maar op een milden gever wachtte, die hem een motor ten geschenke zou geven, heeft dezen gevonden. De man is overgelukkig. Hij gaat zich met het eigengebouwde toestel bekwamen op het vliegveld teZeyen (Dr.) Zondag 11 Juni had de verkiezing plaats van ouderlingen en diakenen in de Evang. Luth. Kerk te Zaandam. Behalve 2 dubbeltallen van heeren, kwamen ditmaal ook 3 dubbeltallen van dames, gesteld door den kerkeraad, voor. Gekozen zijn: 3 dames en 2 heeren. Zaandam is de eerste gemeente alzoo, waar vrouwen zitting nemen in den kerkeraad. Geen goed administrateur. Te Delft werd Zondagavond iemand wegens dronkenschap in arrest gesteld, die maar even f 9000 aan goede effecten en f 3000 aan bankpapier bij zich had. 't Was zijn eigen geld. Een rechterlijke dwaling? De heer A. J. D. Blom, onderwijzer aan de gemeenteschool Achterraam- straat, te 's-Gravenhage, is door B. en W. den gemeenteraad voorgedragen tot ongevraagd ontslag, hoewel niet oneer vol, De reden van dat ontslag is een onteerend vonnis, hem door het Hof opgelegd. De heer Blom heeft zich nu tot den gemeenteraad gewend met het verzoek een beschikking op die voor dracht van B. en W. op te schorten totdat op zijn verzoek om revisie van het in kracht van gewijsde gegane von nis zal zijn beslist. Inmiddels is de tenuitvoerlegging van dat vonnis (één maand gevangenisstraf wegens het voort gezet misdrijf van de schennis der eer baarheid, waar een ander haar ondanks bij tegenwoordig was) op 's adressants verzoek geschorst. Bij zijn verzoek aan den gemeente raad heeft de adressant een uitvoerige memorie van toelichting gevoegd, waar in hij omstandig verhaalt hoe de ver volging tegen hem ingesteld, „berust op buurpraatjes en hij het slachtofler is van het gerecht, dat zich heeft laten gebruiken als een wapen in de hand van babbelzieke, lasterende buurvrou wen". De zaak komt, volgens de voor stelling in die toelichting gegeven, hier op neer, dat bedoelden onderwijzer door zijn huisarts als gezondheidsmaatregel koude afwasschingen waren voorge schreven dat hij, bij het verrichten daarvan in de keuken zijner woning, van uit de straat schuin achter hem door een buurvrouw zou gezien zijn, die deswege een aanklacht tegen hem heeft ingediend dat echter die buur vrouw van uit die woning onmogelijk meer van adressant heeft kunnen zien dan zijn hoofd dat hij aan het Hof foto's van de situatie zijner woniug en van die der belasterende buurvrouw heeft overgelegd, waardoor zijn verkla ringen bevestigd worden dat adressant derhalve meent het slachtoffer te zijn, behalve van babbelzieke, lasterende buurvrouwen, van een rechterlijke dwa- liDg. Zijn toelichting laat de heer Blom vergezeld gaan van een aantal bijlagen van zijn advocaat, mr. J. Wolterbeek Muller, dr. Soesman, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman en dr. E. J. Ham burger. De familie N., te 's-Gravenhago woon achtig, had zich in het begin der vorige week per fiets naar Friesland begeven en keerde Vrijdagavond van daar terug. Ter hoogte van Veur gekomen, kwam er opeens een man te voorschijn uit een der woonwagens, welke daar staan en zeker meenende dat de dame alleen was, stak hij een knuppel tusschen de spaken van het achterwiel, waardoor het rijwiel vernield werd en de dame kwam te vallen. De bij de dame be- hoorende heer, die iets achter reed wierp zich op den man, gaf hem een pak slaag en in Den Haag gekomen stelde hij de politie met het voorge vallene in kennis. De dame kwam, buiten eenige lichte schrammen, met den schrik vrij. In de pakkistenfabriek van de N. V. de Woelgeest, te Gouda, is Maandagmor gen de 13-jarige B., die veertien dagen in dienst was, tusschen een zaagmachine gemaakt. De zaag ging hem door de buik. De verwonding is zóó ernstig, dat men weinig hoop op behoud heeft. Op de Steenenkamer te Wilp, gem. Voorst, is Zaterdagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Eenige jongens en meisjes waren bezig een vuurtje te stoken. Toen het dreigde uit te gaan, wilde het 9-jarige dochtertje van den landbouwer J. Roskam het aanwakkeren door te zwaaien met haar rokjes. Deze vatten echter vlam en weldra stond de ongelukkige kleine in lichtelaaie. De speelkameraadjes, geheel van streek, wisten geen hulp te bieden. Toen oudere personen toesnelden, was de kleine reeds geheel met brandwonden overdekt. Een dokter die spoedig ter plaatse was, deed het kind per rijtuig naar het zieken huis vervoeren, waar het Maandag zon der een oogenblik buiten kennis te zijn geweest en na onduldbare pijnen te hebben geleden, is gestorven. Gisterenmorgen zijn vlak in de nabij heid van het station der Staatsspoor wegen te Leeuwarden van den personen trein die te 8 uur 23 aldaar van Groningen aankomt, tengevolge van het te vroeg overhalen van den wissel, de machine en een bagagewagen ontspoord. Gelukkig had de trein, die even te voren voor een brug had moeten wach ten, slechts een geringe snelheid, anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Nu bepaalde deze zich tot eenige materieele schade. De reizigers naar Harlingen hadden twintig minuten, die naar Groningen ongeveer 2 uur opont houd. Omstreeks halttwaalf was de baan weer vrij. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 12 Juni 2.28 M. beneden 0. 13 2.29 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 9 Juni 1 15 M. 0.40 M. N.A.P 10 1.19 0.53 11 1-10 0.47 12 1.08 0.43

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2