andere vliegers, onder wie Wijnmalen die ie 9 a. 14 min. den tocht naar Luik voortzette. Onze landgenoot wasechter wegens gebrek aan olie en benzine ge noodzaakt, te Launois sur Vence te dalen en te overnachtenhij kwam den volgenden morgen als no 12 te Luik aan. Toen Wijnmalen aankwam vloog hij op een hoogte van 1500 Meter. Bij het passeeren van de Fransch Belgische grens steeg hij tot 2000 M., ten einde veilig over de Ardennen te komen. Hij vertelde, dat hij op een gemiddelde hoogte van 1300 M. gevlogen had. In het geheel waren er tot Dinsdag middag van de 33 vliegers, welke te Vincennes zijn opgestegen, slechts 18 te Luik aangekomen. Van 8 vliegers was men toen nog zonder nieuws; men vermoedt, dat deze op een of andere afgelegen plaats gedaald zijn. Dinsdagmiddag tusschen 3 en 5 uur moest de vlucht beginnen voor het tweede wegvak, LuikSpa en terug; de kleinste maar moeilijkste. De afstand bedraagt slechts 60 K.M. heen en weer; de vlie gers moeten niet de gevaarlijke, diepe en kronkelende vallei der Vesdre vol gen, maar over de hoogvlakten naar Belle-Fagne, een heuvel van 500 M. hoogte in de buurt van Spa; daar landen zij niet, maar keeren om een ballon heen, om terstond weer naar Luik terug te keeren. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur werd uit Luik gemeld: Op het oogenblik waait er een storm over het vliegveld. Alle vliegen is bui tengesloten, zoodat aankomsten niet meer te verwachten zijn en de tocht naar Spa en terug, die om drie uur beginnen moest, gevaar loopt pas veel later te zullen aanvangen. Indien er vanmiddag in het geheel geen vertrek plaats heeft, dan zullen deelt de president van het comité mede de sportcommissaiissen nog besluiten hoe de rondvlucht verder te regelenwant LuikSpa is een ver- j plicht wegvak. Het vertrek naar Utrecht, aanvan kelijk bepaald op morgen, zou dus voor het geval er vandaag geen vertrek wordt gegeven, uitgesteld kunnen worden. Woensdagmorgen kunnen de vliegers, uit Luik komende, de zuidelijke grens van Limburg passeeren en dan zal Venlo de eerste landingsplaats zijn. Men weet, dat daar slechts even gestopt behoeft te worden, mogelijk zullen de deelnemers aan den tocht hun reservoirs vullen, maar dan zullen ze zich toch al spoedig opmaken voor de reis naar Soesterberg. 8*lftSH«»el|ïk i^iienwM. lleus<lcii, 21 Juni. Zaterdag 1.1. werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepsbouw werf der firma De Haan Oerlemans alhier een sambré Bchip, lang 47, breed 5 en hol 2,30 M., voor rekening van den heer Camille Couw Seilles (België). Onmiddellijk werd daarna de kiel gelegd voor een motorboot en een sleepboot voor Rotterdamsche rekening. Met genoegen vernamen we tevens, dat de firma voor het geheele jaar voldoende werk heeft en geschikte werkkrachten aldaar steeds plaatsing kunnen vinden. Dat vele Heusdenaren zeer ingenomen zijn met de groote onderscheiding hun ge- achten stadgenoot den heer S. Verhagen als officier van de Oranje-Nassau-orde ten deel gevallen, bleek Maandag j.l. toen de heer Verhagen van een buitenlandsche reis terug keerde. Uit tal van huizen wapperde de vlag en 's avonds bracht de Heusdensche Harmonie, omstuwd door eene dichte me nigte belangstellenden ZEd. een serenade. Moge dit eere-kruis nog vele jaren zijn borst .sieren. De heer F. A. van Oven alhier heeft zijn auto ten dienste gesteld van de Euro- peesche rondvlucht. In geen jaren zijn de kruisbessen zoo hoog in prijs geweest als thans. Donder dag j.l. besteedde een opkooper niet minder dan 14 cent per kilo. Een stadgenoot, die slechts een gedeelte van zijn tuin met deze vruchten beplant heeft, leverde voor ruim f100 af. Werkendam. Vrijdagavond 1.1. vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden waren tegenwoordig. Na het gebed, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter bood den Raad aan de ver slagen over 1910 van de volkshuisvesting en den toestand der gemeente, die voor de leden ter lezing werden neergelegd, waarna behandeld werd een adres van den heer J. Cornet, ambtenaar ter secretarie, inhouden de verzoek tot verhooging van zijn salaris met f 100. B. en W. (zonder den voorzitter die reeds dadelijk gunstig wilde beschikken), stelden voor dit adres te laten rusten tot de be grooting voor 1912. De heer M. J. Meijer wilde de verhooging toestaan, mits de heer Cornet belast zou worden een aparte administratie te voeren van de exploitatie der waterleiding, om zoodoende een beter overzicht over dat be drijf te verkrijgen. De Burgemeester was daar niet voor, want dan zou Cornet een rekenplichtig ambtenaar worden, die een groote .borg tocht zou moeten stellen. Besloten werd het adres tot een volgende vergadering aan te houden. Op voorstel van B. en W. werd het sa laris van het hoofd der school in den Bies- bosch, den heer Tazelaar, met algemeene st. op f 50 boven het wettelijk minimum gebracht. Vervolgens werden eenige af- en over schrijvingen op den dienst 1910, tot een bedrag van f 452 goedgekeurd, waarna aan mej. Scheffer, onderwijzeres alhier, op haar verzoek tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag werd verleend. (Om de bijzondere reden, waarom ontslagaanvrage noodzakelijk was. stemden de heeren G. van Oord en C. J. Visser tegen.) Tot leden van het stembureau werden daarna benoemd de heeren K. de Boon, W. Kieboom en G. van OoTd. Hierop volgde de weder verhuring van een woonhuis aan den heer B. W. Ridder hof, voor den tijd van 5 jaar (zoo de ge meente althans in dien tijd het gebouw zelf niet noodig heeft) tegen f130 per jaar. Een verzoek van den bode A. Vos, tot vergoeding voor het gebruik van een rij wiel, werd op voorstel van B. en W. ter zijde gelegd. Daar het watermisbruik groot wordt, be sloot men de gebruikers te waarschuwen, voortaan geen water onnoodig te laten weg- loopen of zonder betaling tuinen te be sproeien, wijl anders afsluiting noodzakelijk moet volgen en het watergebruik onnoodig duurder zal moeten worden dan het nu al is. Vervolgens wees de heer J. Visser Az. op den steenenhoop op 't plein der bewaar school en het noodzakelijke van versch zand. De voorzitter zei, dat de aandacht van B. en W. er reeds op gevallen was en de de gewenschte ontruiming en voorziening zouden volgen. Nadat de heer Meijer nog gewezen had op het aanstaande bietenrijden in de op knapte kade, werd de openbare vergadering gesloten tot behandeling van den hoofde- 1 ij ken omslag. In onze gemeente doet zich op den polder Hardenhoek een geval van mond en klauwzeer voor, terwijl die ziekte zich in de naburige gemeente deWerken zeer uitbreidt (de laatste gevallen kwamen voor bij J. voor den Dag en M. Bakker. Lezen we van elders, dat de muizen veel schade berokkenen, ook hier in den Biesbosch doen ze gevoelen, dat ze er nog in grooten getale zijn. De heer C. A. Koonings, die perio diek aftreedt, wenscht, wegens hoogen leef tijd (79 jaar), niet meer in aanmerking te komen voor een zetel in den Raad. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 19,49. .Aalburg;. Bij de alhier op Vrijdag 16 Juni gehouden buitengewone keuring van springstieren werd goedgekeurd de zwartbonte stier, toebehoorende aan Corn. Bouman Czn. alhier. Aalst. Een begin werd reeds gemaakt met den wederopbouw van de verbrande huizen. Bij het huis van den heer Van',der Wei ken zijn reeds de metselaars aan 't werk. 't Is thans te hoopen voor den eigenaar, dat hij niet meer geteisterd wordt, daar dat huis nu voor de derde maal reeds wordt opge bouwd. liesotjeii. Zondag had alhier een propaganda wedstrijd plaats op het Doel van de kruisboogschutterij „Ons Genoegen''. De uitslagen zijn als volgt: le prijs zilveren medaille behaald door het eerste zestal „De Eendracht" uit Waal wijk, met 163 punten in 8 pijlen. De overwinnaars der personeele prijzen waren: A. Melis, Waalwijk, le prijs 25 punten in 5 pijlen; Fr. Liempt, Haarsteeg, 2e pr. 24 p. in 5 p.; G. Zaros, Loonsch- hoekje, 3e pr. 24 p. in 5 p.; Adr. Speken- brink, Loonschhoekje, 4e pr. 23 p. in 5 p. Onder het vee van den landbouwer H. van Heijst, alhier, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Gisteren reed een fietser in volle vaart van de nogal steile helling van den Zomer dijk. Door zijn vaart kon hij niet uitwijken voor een fiets, die van den anderen kant kwam, zoodat ze tegen elkaar botsten. De eerste werd een heel eind weggeslingerd en kwam in den Zomerdijksloot terecht. Met moeite werd hij op 't droge gebracht. Ge lukkig kwam hij met een aat pak vrij. *CapeIIe. In deze gemeente is een kind van den schipper J. C. Lesage, die met zijn schip alhier in de haven vertoeft, aangetast door de besmettelijke ziekte febris typhoïdea. De vereischte voorzorgsmaatregelen zijn onmiddellijk genomen. Naar we vernemen zullen de ver schillende auto's, die de deelnemers aan den vliegwedstrijd door Europa volgen en die vermoedelijk a.s. Vrijdag door het lucht ruim boven deze gemeente zullen zweven, dien dag hun weg nemen over het Capel- sche veer, door de kom der gemeente en vervolgens naar Dongen. Ook alhier zal dus volop te zien zijn. DllSSeil. De heer J. van Noorloos, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te-Barendrecht. Oeert ruideiiberg;. Maandag morgen is onder het vee op Allemanskil alhier, het mond- en klauwzeer uitgebroken. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht een bedrag van f 3,99 L Nederlieniert. Ds. J. Pannebak ker, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, komt voor op het drietal te Amersfoort. (Nz.) In tegenwoordigheid van den burgemeester en de leden van den gemeente raad werden Zaterdagmiddag de beide brand spuiten geprobeerd. De spuit aan de Zuidzijde was eenigszins defect, wat door enkele herstellingen aan de pompen wel in orde gebracht kan worden. De spuit aan de Noordzijde, van veel nieuwere constructie, voldeed uitstekend, hoewel eenige reparatie aan de slangen noodig werd geacht. Trots den lagen waterstand van de Maas, spoot zij met een flinken straal over een hooge schuur heen. (Zz.) Heeren Gedeputeerde Staten hebben hunne goedkeuring verleend aan de voordracht, opgemaakt door ingelanden van den polder „Eiland Nederhemert", waarbij de heer O. v. d. Werken is herbenoemd tot poldermeester (bestuurslid) van dien polder. !\ieu*veiicl(jk De anti-revolution- naire kies7ereeuiging alhier heeft tot candi- daten gesteld voor den gemeenteraad van Almkerk de heeren A. de Jong Cz., C. A Koekkoek en P. Walraven, allen anti-rev. en aftredend. (Kil). De anti-rev. kiesvereeniging alhier heeft besloten voor vacaturen in den gemeenteraad van Sleeuwijk en Dewerken c. a. te candidateeren de heeren J. Mons- houwer en O. Walraven Jr., terwijl men voor de overige zetels overleg zou plegen met de kiesvereenigingen te Sleeuwijk en te Dewerken. Itaamsdoiik. Ook in deze gemeente is dezer dagen het mond- en klauwzeer uit gebroken en breidt zich met rassche schreden door het geheele dorp uit, ook onder het melkvee. Raamsdoiiksveer. Naar we ver nemen is er ten huize van den heer C. van Dongen alhier eene kegelclub opgericht en zal er binnenkort eene overdekte baan ge timmerd worden. Vröhoeveii-Cappel. De collecte voor den gewapenden dienst, 19 Juni 1911 alhier gehouden, heeft f 3.7H opgebracht. Mejuffrouw Buwalda, tijdelijk onder wijzeres alhier, is benoemd als onderwij zeres aan de openbare lagere school te Mariënberg (Overijssel). Wfik. Mej. J. G. P. C. Spuij, onder wijzeres aan de openbare school alhier, komt voor op de voordracht als zoodanig te Asch. Volgens bekomen inlichtingen wenscht het gemeentebestuur van Zalt-Bommel op- zichtens de aansluiting van „De Maas kanter" af te wachten den uitslag der on derhandelingen ten aanzien der aansluiting met den spoorweg „HeusdenAltena", waarvoor vermoedelijk binnenkort een ver gadering zal worden gehouden en waarbij voornoemd gemeentebestuur zeker wel ver tegenwoordigd zal zijn; er wordt aan be voegde en oordeelkundige zijde gedacht dat dit college het groote plan: Rijk van Nij megen-Maas- en WaalTielDreu mei HeerewaardenRossumHurwenenZalt- BommelLand van Heusden en Altena Werkendam zeer genegen is. Het polder bestuur van Kerkwijk heeft zich reeds be reid verklaard, tot het verleenen van een renteloos voorschot, indien de lijn door dien polder zou komen te loopen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Op de markten is de aanvoer niet groot, een gevolg van het heerschende mond- en klauwzeer. Over het geheel genomen gingen de prij zen, behalve die van het vette vee, naar omlaag. Naar vette kalveren was nogal veel vraag. De schapen en varkens konden geen hooge prijzen bedingen. Voor de vette varkens en biggen waren de prijzen lager. Met paarden bleef het onveranderd goed. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 79 81 ct., 2de kwaliteit 64 68 ct., vette kalveren 58 64 ct., vette var kens 52 k 56 ct., voor Engeland, 51 55, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 f 228, neurende f 170 f 270, guste f 150 Èi f 2z0, pinken f 60 f 100, kalveren f 18 f28, biggen f f drachtige zeugen f 60 a f 70, drachtige gelten f40 4 f52, schot telingen f 18 f 27, schapen f f vette schapen f 18 f 24, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 320 A f 450, 2e kwaliteit f 230 k f 365, twee-en-een-halfjarige f 150 it f 290, ander- halfjarige f if per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 6 zalmen; te Woudrichem 69 zalmen, 20 elften en 160 fintente Brakel 47 zalmen te O pijnen 19 zalmente Zuilichem 1 zalm te Nieuwaal 73 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 0.97 f 1.25 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.95 f 1.40 per half kilo, elften f 0,50 a f 2,40, finten 18 a 25 cent. Kerknieuws. Aalst- Zondag deed ds. Paddenburgh, predikant te St. Annaland, in de Ned. Herv. Kerk alhier zijne intrede. Des voormiddags werd Z.Eerw. bevestigd door ds. Van den Trillaard, predikant te Aalburg. Beide malen was de kerk gevuld met veel toehoorders. Strak el- Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, door ds. N. C. Bakker te Kesteren. Itiunenland. Wij lezen in het Vad. Wy vernemen het verbluffend bericht voor welks juistheid wij echter in staan dat het wetsontwerp in zake de officierstraktementen, dat thans bij den Raad van Defensie is, geen rege ling van de pensioenen der officieren bevat. Verbluffend zal dit bericht zeker ook zijn voor hen, die zich herinneren, dat de minister Cool tot aftreden werd ge noodzaakt en de heer Colijn als zijn opvolger optrad, omdat de regeling van de pensioenen in het voorstel van den minister ontbrak. In het pakhuis van de stuwadoors firma P. van Koeveren Co. aan de Olivier van Noordstraat te Rotterdam, heeft Zaterdagmiddag de ertswerker G. V., tijdens de uitbetaling van het werk volk, een revolverschot gelost op den voorman P. L. Tegen dien voorman had de ertswerker een wrok opgevat, omdat hij hem zijn ontslag uit zijn werk, dat hem aangezegd is, wijt. De kogel drong den voorman in den halg, maar de geneesbeer, die hulp verleende, achtzijn toestand voorloopig niet levens gevaarlijk. De ertswerker, die door de politie uit het pakhuis is gehaald, heeft bekend het schot gelost te hebben. Te Haarlemmermeer is Maandag door het inslaan van den bliksem in de aan gebouwde schuur, geheel afgebrand de hofstede Mina's-hoeve, aan den Spiering weg, eigendom der familie Oostwouder, bewoond door J. Oostwouder. Van inven taris of inboedel kon niets gered worden het vee was buiten. Alles was verzekerd. Het dorpje Binnenwijzend, het eerste plaatsje aan den weg HoornEnkhuizen, is Zondag door een zware ramp ge teisterd. Terwijl een groot gedeelte der be volking ter kerk was om getuige te zijn bij de intrede van den nieuwen predi kant, ds. Hagen, uit Neede, ontstond te half drie plotseling brand in de woning van Cornelis Muis, naar vermoed wordt door het omvallen van een theelichtje. De woning, waarin de brand ontstond, is gelegen schuin tegenover het station Westwoud en gebouwd naar het typische model der meeste West-Friesche boeren woningen. In het midden staat de hooi berg, terwijl daaromheen de woonver trekken en stallen gebouwd zijn. De gebouwen daar zijn meest alle van rieten daken voorzien. In minder dan geen tijd, stond heel de boerderij in lichte laaie. Een hevige westenwind, die schuin over de huizenreeks stond, wakkerde de vlammen aan. Weldra deelde het vuur zich mede aan verder op de straat gelegen boerderijen. Het eigenaardige evenwel was, dat de be lendende perceelen van het huis, waar de brand begon, gespaard bleven. Door den wind, die schuin over het dak woei, sprongen de vlammen twee huizen over en tastten een drietal woningen tegelijk aan. Aangewakkerd door den heftigen wind stonden weldra de huizen in lichte laaie. En de rieten daken vormden een gretig voedsel voor het alles vernielende vuur. Het vuur breidde zich al verder en verder uit. Weer sloegen de vlammen over op een drietal perceelen, iets verder gelegen. En van daaruit werd de pas torie bedreigd. Alvorens de pastorie te bedreigen sloegen de /lammen echter eerst in de daarnaast gelegen en beter bereikbare kerk. Langs de korte spits gleed het vuur weldra omlaag en zette het kerkgebouw van onder tot boven in lichte laaie. De spuit van het dorp stond natuur lijk alleen machteloos tegen de vuurzee. Gelukkig kwamen er zes uit de omlig gende plaatsen Westwoud, Wester Blok ker, Ooste jBlokker, Hoogwoud, Hoog- karspel e. a. te hulp. De brandweer had een zware taak. Wanneer eenmaal de vlammen in een rieten dak waren geslagen en een huis begon te rooken, was er niets meer aan te doen. De blusschers bepaalden zich dus in hoofd zaak tot het nathouden der niet-aange- taste woningen. Eenigen tijd nadat de vlam in de kerk w..s geslagen, stortte de spits in en weldra brandde de kerk tot aan den grond toe af, niets anders dan een rookende puinhoop overlatend. Naast de kerk bevond zich een boom gaard met iepen. Daarnaast stonden weer andere woningen. En die wilde men tot eiken prijs sparen. Want de brand, die zich reeds over eene lengte van een kwartier uur gaans, ongeveer uitstrekte, zou dan nog grooter omvang aannemen. Alle aandacht concentreerde zich dus op het iepenboschje. Doch on danks alle moeite, sloeg de vlam toch over. De wind had met zulk een hevig heid het vuur aangewakkerd, dat er geen houden meer aan was. En weer lekten de vurige tongen naar alle kanten, voortgezweept door de gierende wind vlagen. Zóó hevig was de wind, dat zelfs de dwarsliggers van de spoorbaan in brand geraakten. Vijftien huizen en de kerk werden door het vuur totaal vernield. Ook de bekende groote zuivelfabriek der ge meente Binnenwijzend werd in de asch gelegd. Behalve de huizen zijn ook verscheiden schuren, hooibergen en loodsen tot den grond toe afgebrand. In het dorp was het een ware paniek. En hoewel er geen menschenlevens te betreuren zijn, is het een ramp voor de gemeente, vooral met het oog op de verzekering. Vele woningen zijn n.l. door de ver zekeringmaatschappijen geweigerd, wijl zij rieten daken hebben. Ook zijn er een aantal hooibergen, die niet verze kerd waren. Vele bewoners zijn daa - door thans van have en goed beroofd. Met levensgevaar gingen velen hun brandende woning binnen, om te redden wat te redden viel. Fraaie antieke meu bels, eeuwenoude erfstukken werden naar buiten gedragen. Al deze kost baarheden werden naar het station ge bracht en toevertrouwd aan de zorgen van den stationschef. Tegen het vallen van den avond ging de wind gelukkig liggen en te tien uur bestond weinig gevaar voor uitbreiding, hoewel nog verschillende perceelen brandden. Volgens later bericht is men des nachts den brand meester geworden. Totaal zijn afgebrand elf groote per ceelen, waaronder het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Onder deze af gebrande perceelen zijn 7 kapitale boer derijen. Maandagmiddag is een ijzeren bak, die naar Emden gesleept zou worden door de passagiersboot Vooruitgang I, voor de haven van Delfzijl gezonken, waarbij de opvarende A. Anssems het leven heeft verloren. De Dordtsche vliegweek, die van 17 tot 28 Juni gehouden zal worden is niet gelukkig begonnen. Nadat Zater dag gedurende een groot uur het ge duld van een niet talrijk publiek op de proef was gesteld, zou de vlieger Bahle met een gewijzigde Blériot op stijgen. Hij bracht het niet verder dan een kleine 500 M., toen, doordat de motor niet voldoende trok, het toestel met zijn hoogtestuur een paar knot- willigen raakte, waardoor het van een hoogte van 3 M. naar beneden stortte en vrij ernstig beschadigd werd. De vlieger kwam er gelukkig zonder ver wondingen af, zoodat de op het terrein aanwezige afdeeling van het Roode Kruis geen hulp behoefde te verleenen. Het houtwerk van het vliegtuig is ge heel vernield en het geraamte ver bogen. De motor heeft vermoedelijk geen schade bekomen en binnen een week zal alles weer hersteld zijn. Beter bracht Mulder het er met zijn tweedekker af. Hij steeg mooi op, maak te op een hoogte van 40 Meter eenige rondvluchten en daalde prachtig in zweefvlucht onder de toejuichingen van het publiek. Maandagavond half acht steeg Mulder weer op en maakte enkele mooie cirkels rond het terrein op een hoogte van 40 50 meter. Na 3V8 minuut kwam hij in schuine richting en vol plané met gedeeltelijk stop gezette motor neer. Hij beschouwde dit als een proefvlucht en waagde het niet een passagier mede te nemen, omdat zijns inziens de motor niet genoeg trok. Men meldt uit IJmuiden: Maandagmorgen werd achter de ijs fabriek alhier het verkoolde lijkje ge vonden van het 7-jarig knaapje Van der Pol genaamd, dat Zondagavond bij een vuurtje maken in de vlammen ge vallen was en levend verbrandde. Ge durende den geheelen nacht werd het knaapje door de ouders gezocht, doch zonder eenig resultaat. Het Medisch Weekblad schrijft: Eene dame komt op het spreekuur met een zieken linker voet. Ter ver gelijking met den zieken voet, verzoekt de dokter haar, hem den gezonden rech ter voet te vertoonen. Zij werd verlegen en weigerde. Ten slotte gaf zij schoor voetend ten antwoord. „Dokter, ik kan U vandaag werkelijk den rechtervoet niet laten zien, ik heb dien niet ge- wasschen. Ik wist niet, dat U dien ook wilde zien. Tusschen Wadenoyen en Geldermal- sen is Zaterdagmorgen door den eersten trein in de richting Arnhem, A. N., van Geldermalsen, een bejaarde opzichter van eigendommen, overreden. Hij liep voor den trein langs; zijn geheele schedel werd verbrijzeld. De slager D. te Haarlem, die het had doen voorkomen, alsof bij hem f 230 was ontvreemd, en de dief daarna brand had gesticht, heeft bekend, dit te hebben verzonnen en zelf den brand gesticht te hebben om de assurantiepenningen los te krijgen. Zaterdagmorgen is in de Johannes Verhulststraat te Amsterdam een moord aanslag gepleegd. De 50-jarige juffrouw M., die wettelijk gescheiden is van haar man, werd door een schot uit een revolver ernstig in den buik getroffen. Zij werd dadelijk naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. De dader bleek haar gewezen man te zijn. De getroffene was huishoudster bij de dames T. Op den overweg bij het station Lerne- lerveld is Zaterdagnamiddag een paard, gespannen voor een rijtuig, waarin de opzichter van den provincialen water staat, de heer W. van de Vegte uit Zwolle, zat, op hol geslagen en tegen de locomotief van den juist passeerenden trein van Deventer geloopen. De koetsier Bos werd gedood en het rijtuig nagenoeg verbrijzeld. J De heer Van de Vegte werd licht aan hoofd en zijde gekwetst. Naar de „Tel." verneemt, wordt het circus Carré binnenkort ontbonden. Het Koninklijk Nederlandsch circus Oscar Carré, dat te Amsterdam zulke triomfen heeft gevierd en vóór ruim 'n tiental jaren aan de spits stond, zal weldra niet meer zijn. Na het beëindigen van de verbintenissen te Kopenhagen en te Bremen zal alles verkocht worden. Het O. M. bij de rechtbank te Assen heeft tegen Harm W., 86 jpolitieagent te Meppel, wegens mishandeling van van een arrestant in het politiebureau

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2