Plaa(«tel|)k Kieuw». lleu»(ieu, 24 Juni. De M. U. L. O. school nadert hare vol tooiing. Het gebouw ziet er met zijn drie lokalen keurig netjes uit. In den frontgevel is het stadswapen „Het wiel van Heusden" in Bentheimer zandsteen aangebracht. Dagelijks worden van hier weer bonderden manden per stoomboot verzon den. De meeste komen uit Haarsteeg en Vlijmen. Er zijn wagens, die in één keer meer dan 1000 bushels aanvoeren. Een goed fruitjaar geeft den mandenmakers volop werk. Werkendam. Behalve de drie aftredende leden Bogers, De Waard en Meijer, zal de liberale kiesvereeniging als vierde candidaat voor den gemeenteraad stellen den heer C. de Graaf. De antirevolutionaire kiesvereeniging koos Zaterdag 1.1. tot candidaten de heeren A. G. Branderhorst en C. Baggerman Bzn., waarvan de eerste bedankte als verzwagerd in den verboden graad aan een zittend lid. De stemming in deze gemeente is bepaald op 3 en de herstemming zoo noodig op 10 Juli a.s. Almkerk. Naar wij vernemen be staat bij den bond van suikerfabrikanten het voornemen om aan een lang gevoelde behoefte der landbouwers te voldoen. Er zal aan de Gundelbrug en Verlandschen- sluis een weegbrug geplaatst worden. Ail«lel. De collecte alhier voor den gewapenden dienst gehouden heeft f 7,53 opgebracht. Het mond- en klauwzeer breidt zich ook in deze gemeente voortdurend uit. Tel kens komen nieuwe gevallen voor. Behalve het plaatsen van waarschuwingsborden, worden geene maatregelen genomen. Een alhier uitbesteed jongetie van 10 jaar, werd gisteravond door een paar andere jongens meegenomen naar het na burige Pouderooijen en daar achtergelaten, terwijl de andere weer wegroeiden. Het kind niet wetende, hoe te moeten thuis komen, is op goed geluk aan gaan loopen, en eindelijk om 10 uur door iemand uit Pouderooijen thuis gebracht. De menschen waar hij is, hadden natuurlijk, zonder re sultaat alles afgezocht, en waren blijde dat hij eindelijk thuis was. De broodkar van bakker Versteeg, geraakte Vrijdagmiddag van den dijk. Hoe wel het zich angstig liet aanzien, te meer daar het 5-jarig zoontje van V. in de kar zat, liep alles wonderlijk genoeg, zonder noemenswaardige schade af. Ook de kleine jongen had niet het minste letsel bekomen. Baliiloniëii broek- In de polders achter onze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich steeds uit. Tot heden is slechts één rund aan deze ziekte overleden. Beril. Gedeputeerde Staten hebben benoemd voor het nieuw opgerichte water schap „de Polder van Bern" als voorloopig bestuur den heer Ph. Timmersmans te Waal wijk, voorz., de heeren P. Verhoeven te Herpt en Jac. Buijs te Bern als leden en den heer Hendr. Ant. Verhoeven te Bern als secretaris-penningmeester. Bezoofien. Donderdagmiddag had het dochtertje yan den heer J. Treffers alhier het ongeluk boven van een ladder te vallen. Met een groote Wonde in het achterhoofd werd 't kind opgenomen en naar de ouder lijke woning vervoerd, waai geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. ISiesboscli- Woensdag had op de prikpolder verpachting plaats van hooigras. Er waren veel koopers uit de zandstreek. Naar schatting wordt voor 1000 halve kg. op stuk f 10 a f 11 besteed. Rekent men daarbij nog f 3 arbeidsloon, dan ligt het voor de hand dat er hooge hooiprij zen ver wacht kunnen worden. De opbrengst zal waarschijnlijk varieëren van 3000 tot 7500 halve kg. per bunder. Cai»elle. Woensdag j.l. kwam op de Hoogevaart onder deze gemeente een fietser zoodanig door het toeschieten van een hond te vallen, dat zijn heele rijwiel totaal stuk was, terwijl de berijder wonder boven wonder slechts enkele stukken aan zijn kleeren had. Door deze gemeente kan men dagelijks talrijke malen vee zien gaan met daarachter een politieman, hetgeen, naar we vernemen, moet geschieden in verband met het heer- schende mond- en klauwzeer en het gesloten zijn van het veer alhier. Doeveren. Bleven we in ons polder- tje tot hiertoe van de algemeene heerschende veeziekte verschoond, thans heeft zich een geval voorgedaan onder het vee van den heer A. Timmermans alhier. Druilen. Donderdagmiddag circa 3 uur ontstond brand in de woning van de erven N. D. van de Westen, koffiehuishouder alhier. De brand nam direct in hevigheid toe, te meer wijl het huis met riet gedekt was, zoodat de beide brandspuiten alleen de buren konden beveiligen. Het huis brandde geheel af. Een gedeelte van den inboedel is gered. Het geheel was verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. Dusseil- (Polder.) Alhier is de 21 jarige dochter van H. de Wit, in twee dagen tijd aan typhus overleden. Gameren- Met algemeene stemmen zijn tot voorzitter en secretaris der har monie „Prinses Juliana" herkozen G. Nieu- wenhuizen en C. G. Timmer. Genderen. Aan de zuivelfabriek „Op hoop van zegen" alhier, werd van 5 tot en met 17 Juni, met inbegrip van wei, gemiddeld uitbetaald f 4.65 per 100 liter melk. Hoogste prijs f 5,91, laagste f 4.11, met inbegrip der wei. '8 üravemoer. Ook hier is het ge vreesde mond- en klauwzeer uitgebroken. Woensdag is bij een paar koeien van den molenaar C. Mouthaan, grazende op de Koe weide in den buitenpolder, de ziekte gecon stateerd. Tegen de uitbreiding zijn de streng ste maatregelen genomen. De collecte voor den gewapenden dienst, alhier gehouden, heeft f 3.04 opge bracht. De besproeiing van aardappelen, tot heden hier nog niet toegepast, is thans door het bestuur der tuin- en landbouw- vereeniging ter hand genomen. Bereids zul len enkele leden der vereeniging daartoe overgaan, terwijl ook een proefveld is aan gewezen om de resultaten der besproeiing te kunnen nagaan. Het volgend jaar hoopt de vereeniging ook proeven te nemen met den invoer van nieuwe soorten pooters. In het belang der teelt van aardappelen, die hier niet zoo gunstig kan heeten, hoopt men op goede resultaten. Herpt. De heer L. Buijs, sedert lange jaren lid van onzen gemeenteraad, heeft als zoodanig ontslag genomen. Sprak men voor eenigen tijd van een slakkenplaag, thans kan men gerust spreken van een muizenplaag, 't Is verba zend zooveel muizen als men in veld aan treft. Niet alleen worden in de hooi- en weilanden heele plekken kaal gevreten, maar zij vertoonen zich thans ook in de graan velden en aardappelakkers, waar zij hun vernielingswerk beginnen. IIeeuwen. De alhier gehouden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f 2,49£. Nederlieiucrt. Wanneer de aan voer groot is, dalen de marktprijzen. Dit ondervond de koopman M. v. d. Vliet, alhier, die Donderdag f 1 per H.L. minder voor zijn nieuwe aardappelen ontving dan den vorigen dag. Te 's Bosch was de aanvoer zóó groot, dat sommige kooplieden ze niet eens konden verkoopen. Nieuwendfjk- Ook in onze plaats heeft het mond- en klauwzeer onder de melkkoeien haar intrede gedaan, bij drie landbouwers. Naar we vernemen is bij J. Heijstek alhier, een vet varkqi van ruim 300 pond aan vlekziekte bezwoJiaB. Sprang. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente f3.98 opgebracht. Voor dé oefeningen van het voor bereidend militair onderricht, 't welk bij genoegzame deelname alhier in den komen den winter zou gegeven worden, heeft zich dit jaar niemand aangemeld. Wel een bewijs, dat men voor dit nuttig onderricht niets gevoelt. Dinsdagavond geraakte een auto bij het achteruit rijden met twee wielen in den sloot langs den Meerdijk. Spoedig waren enkele personen bij de hand, die de auto uit haar positie verlosten. Boven wonder bekwam hij geen materieele schade. Veen. Donderdag had de laatste ver pachting van hooigras plaats van de Ravens- waard; er was veel animo, zoodat de prijzen hiermee verband hielden. Er werd ongeveer besteed van f 17 tot f 20 per 500 K.G. Het mond- en klauwzeer blijft zich de laatste dagen steeds uitbreiden, hoewel de aard der ziekte niet kwaadaardig is. Een 6-tal nieuwe gevallen zijn weer geconstateerd. In den toestand van het 12-jarig dochtertje van den koopman K., dat 10 dagen geleden zoo'n ernstigen val heeft ge daan en bewusteloos heeft gelegen is thans eenige beterschap waar te nemen; er is kans op herstel. Vi'ijhoeven-Cappel. Blijkens de laatst gehouden volkstelling stond de bevolking dezer gemeente uit 282 m. en 261 vr., waarvan behoorden tot de Neder- duitsch Herv. kerk 213 m. en 201 vr., Chr. Geref. kerk 1 vr., Evang. Lutersche kerk 1 vr., Geref. kerk 56 m. en 46 vr., Roomsch- Katholieke kerk 10 m. en 8 vr., en tot geen kerk 3 m en 4 vr. *W«k. Gisteravond vond zekere W. V. alhier zijn ponny dood onder aan den dijk liggen. Voorzeker een groote schadepost voor den armen man. De kruisbessenoogst loopt ten einde. De teelers van dit gewas zijn dit jaar hoogst voldaan over opbrengst en oogst. De laatsten brachten nog 14 cent per KG. op. Zuilicliem. Tot gemeenteveldwach ter alhier is benoemd M. Honnewijk, agent van politie te Tiel. De Europeesche rondvlucht. De voorgeschreven route was voor de deelnemers als volgt: Zondag 18 Juni: Van Parijs naar Luik, met verplichte daling te Reims, afstand 325 kilometer. Dinsdag 20 Juni: Van Luik naar Spa en terug, afstand 60 kilometer. Woensdag 21 Juni: Van Luik naar Soesterberg, verplichte daling te Venlo, afstand 215 kilometer. Vrijdag 23 Juni: Van Soesterberg naar Brussel, verplichte daling Breda, 150 kilometer. Zondag 25 Juni: Van Brussel naar Roubaix, afstand 90 kilometer. Maandag 26 Juni: Van Roubaix naar Calais, verplichte daling te Duinkerken, afstand 100 kilometer. Dinsdag 27 Juni: Van Calais naar Londen, verplichte daling te Dover en Brighton, afstand 190 kilometer. Donderdag 29 JuniVan Londen naar i Calais, verplichte daling en afstand als als Dinsdag (27 Juni). Vrijdag 30 Juni: Van Calais naar Parijs (Vincennes), verplichte daling te Ameins, afstand 250 kilometer. Totaal dus 1400 kilometer. Aangezien Dinsdag 20 dezer niet ge vlogen kan worden zijn vanaf dien datum alle routes een dag later gesteld, zoodat Zaterdag van Soesterberg vertrokken wordt, enz. De tweede vlucht Luik —SpaLuik was in vergelijking met het eerste ge deelte van den grooten wedstrijd slechts een kleine tocht. De afstand, heen en terug, bedroeg niet meer dan 60 K M., doch de groote moeilijkheid lag in de bodemgesteldheid. Het terrein tusschen Luik en Spa is bijzonder slecht om te lauden en ook het vliegkamp bij Spa, dat op een heuvel van 500 meter ligt, is nu juist niet je landingsplaats. Het internationale comité was dan ook aanvankelijk van plan geweest om dit gedeelte van den tocht te laten ver vallen, maar de oude Belgische bad plaats bleef er op aandringen om het uitstapje toch te doen plaats hebben. De gemeente loofde een prijs uit van 10,000 francs, terwijl verschillende par ticulieren nog kunstvoorwerpen beschik baar stelden. Door het slechte weer werd Woens dag do start, die op 6 uur was bepaald, zeer vertraagd. Eerst te half acht werd de groote menigte tevreden gesteld. Vidart, de winnaar van de eerste étape, maakte zich gereed om te vertrekken. Onder enthousiaste toejuichingen steeg hij op en verdween weldra aan den horizon. Volgden met tusschenpoozen van 2 minuten Védrinesen Weymann. Dan startten: Beaumont, Barra, Duval, Garros, Renaux, Prévost, Wijnmalen, Verrept, Le Lasseur, Bathiat, Train, Kimmerling, Amerigo, Gibert en Tabu- teau. Dus alle 18 vliegers, die te Luik waren aangekomen. Van deze 18 hadden des avonds 15 den tocht volbracht. De overblijvenden waren onze landgenoot Wijnmalen, Tabuteau en Bathiat. Wijnmalen was verdwaald, veel te ver doorgevlogen en geland te Vieilsalm, op 35 kilometer van Spa en dus op 65 K.M. van Ans; deze afstand was te ver dan dat hij voor donker terug had kun nen zijn. Hij meldde dat hij in den vroegen morgen naar Ans zou komen, om tegen acht uur, wanneer de reis naar Soesterberg begint, aanwezig te zijn. Donderdagmorgen om 5 uur is Wijn malen te Luik aangekomen. Hij was daardoor no. 16 voor deze vlucht. Na hem om 6 uur 7 min. kwam Tabuteau nog aan uit Spa, zoodat alle achttien vliegers het tweede wegvak hebben afgelegd, behalve Bathiat, die van de verdere reis heeft afgezien. Donderdag zijn te Soesterberg (derde wegvak) achtereenvolgens aangekomen: Gibert, Garros, Vidart, Beaumont, Wey- mann, Kimmerling, Train, Tabuteau, I Renaux en Wijnmalen. In Druten is Wijnmalen geland en daar heeft hij lang moeten wachten op automobilisten, die hem aan een Engel- schen sleutel hielpen, om eenige her stellingen aan zijn motor te doen. Hij had voortdurend achter Tabuteau ge zeten, maar dat oponthoud in Druten had hem zeer ontstemd en gedupeerd. Vrijdag zijn te Soesterberg nog aan gekomen Barra, Védrines, Prévost en Duval. Van Meel, die uit Venlo vertrokken was, is, omdat zijn motor niet goed werkte, om 7 u. 40 in de hei tusschen Mill en Grave gedaald. Bij de landing op het zeer ongelijke terrein brak een van de schaatsen vau het onderstel, tengevolge waarvan een vleugel en de schroef Lchte beschadiging opliepen. Van Meel en zijn passagier, de heer Fercellin. zijn ongedeerdvan het voor nemen om naar Soesterberg te gaan, heeft Van Meel afgezien, aangezien hij op een nieuwen schroef moet wachten. Kerknieuws. Sprang;. A.s. Maandag te 5,30 uur nam., zal in het Gereformeerd kerkgebouw de verhuring der zitplaatsen plaats vinden Werkendam. Dinsdag 27 Juni hoopt in de Chr. Ger. kerk (bewaarschool) op te treden de WelEerw. heer Bart, pred. te Sliedrecht. Durgeriiike Stand. Werkendam, van 16 tot 22 Juni. Getrouwd A. den Hollander, 27 j. en S. M. Verhey, 23 j. Geboren Marinus Gerrit, z. v. G. v. d. Stelt en P. v. AndelAdrianus, z. v. A. Visser en S. v. d. SchuitArie, z. v. A. Mijnlieff en M. S. Sigmond. Overleden: Adriana Cornelia Bras, 33 j. echtg. v. L. de Keijzer. Vertrokken naar: Ginneken, J. M. M. Scheffer. Dewerken en Sleeuwijk, van 1622 Juni. Ondertrouwd Bastiaan van Andel, 23 j. en Adriana de Heus, 23 j. Getrouwd: A. A. Schreuder, 29j. en A. J. Mouthaan, 23 j. PREDIKBEURTEN, 25 Juni. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. da. Laats man. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. -9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Vm. H. A., nm. Nabetrachting. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer J. van Brummen, leer. ouderling, Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2,30 u. ds. üavelaar. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk, vm. H. Avondmaal, nm. dankzegging H. Avondmaal. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 5 u, ds. Hermanides uit Baby- loniënbroek. Geref. kerk, vm. 9.30 [en nm 6 u. ds. Brouwer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. Zz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. S. J. Vogelaar uit Gro ningen. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tiiciig in 1e zenden. hun bestemming hebben kannen be reiken, weet niemand te zeggen. De brieven zijn voorzien van het stempel en de ouderteekening van het „roo- versgezelschap Lolios en Strati", welke de ontvoering heeft ondernomen met een antal bewoners uit Kokinopolo en omgeving. De roovers eischen in de eerste plaats, zooals reeds is medege deeld, een zeer hoog losgeld, namelijk 50,000 Turksche ponden of 555.000 gulden Bovendien moeten dan nog een groot aantal gouden horloges, gouden met edelgesteenten bezette ringen, mau serpistolen, gordels en kleederen wor den geleverd Zoodra de Turksche autoriteiten dat alles bij elkander hebben, moet dit aan de landlieden in de nabijheid van den Olympus worden medegedeeld. Alsdan zullen de roovers weer van zich doen hooren en tijd en plaats bepalen, waar alles moet worden gedeponeerd. Tevens wordt in de brieven gedreigd, dat de roovers den heer Richter zullen om brengen indien men hun schuilplaats mocht ontdekken of indien men niet ophoudt met het mishandelen van vreed zame dorpsbewoners met het doel, dezen te dwingen de schuilplaats der roovers te verraden. Bij een winkelier in Flatovv (Posen), kwam dezer dagen een vrouw, die een groote kist bij zich had. Zij kocht een aantal goederen en vroeg de kist te mogen laten staan, totdat zij de gekochte goederen zou komen afhalen. Na een paar uur hoorde men echter een vre md geluid in de kist. De winkelier liet nu de kist openmaken en ontdekte tot zijn verrassing, dat er een gezonde en wel geschapen tweeling in lag. Een van de kinderen had een brief op zijn jurkje gespeld, waarin stond, dat de beide kinderen den zoon van den winkelier tot vader hadden. Deze had de onbe kende vrouw te Berlijn leeren kennen. De winkelier liet nu de kist naar Berliju terugsturen. De kinderen werden te Flatow aan de zorg van pleegouders toevertrouwd voor rekening van den winkelier. ISarktherBehten. GEMENGDE BERICHTEN. Een Amsterdamsch werkman, met een pakje kleeren bij zich, had Zondag middag het huis verlaten om werk te zoeken. Nabij de Kruislaan te Water graafsmeer ontmoette hij een man, als boer gekleed. Het verzoek, cf deze wel licht werk voor hem heeft, val^t in goede aarde. Beiden gaan naar de boederij van Koopmans, in een schuur, waar wat hooi ligt, zal de Amsterdamsehe werkman tijdelijk zijn leger opslaan. De gewaande werkgever laat zijn knecht in de schuur achter, 's Morgens heel vroeg werd de Amsterdammer gewekt, zocht zijn kleeren, maar tevergeefs. Niet minder groot was zijn verwondering toen hij in den eigenaar Koopmans niet den man herkende, die hem 't werk beloofd had. De oplichter een oud bekende der politie is aangehouden en heeft bekend. Twee nog geen 15-jarige straatslijpers hebben een zeldzaam brutaal stukje uitgehaald. Op het Klein Heiligland te Haarlem, ligt juffrouw A. M. ziek te bed En of de jongens dat nu geweten hebben staat niet vast, doch wel dat zij brutaalweg de woning zijn binnen gedrongen en daar van een plank een busje hebben weggehaald, waarin eenig geld. De jongens zijn door de recherche aangehouden. Eindelijk schijnen dan de roovers, die den Duitschen ingenieur Richter hebben ontvoerd, weer eenig teeken van leven te hebben gegeven. Zij zou den twee brieven hebben geschreven, de een aan den Kaimaikam van Elas- sona, de andere aan het Duitsche con sulaat te Saloniki. Hoe de beide brieven Waalwijk, 23 Juni. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f tot f Kalfvaarzen van f tot f Magere ossen en koeien van ftot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 40 stuks. Prijzen f 7, tot f 11. Prijs der boter van f 1,29 tot f 1,41 per kilo. Aangevoerd 360 kilo. Eieren f 0,04 a f 0,05 per stuk. Yischmarkt Gorinchem. 8 zalmen k f 0,87f 1,17 p. p. Woudrichemsehe Vlschniarkt. 217 Zalmen f0,75f 1,20 per pond. Snoek f0,25i 0,53 Witvisch f 0,18f0,22 2 elften f 1,10—f 1,40. Vischraarkt Hardinxveld. 75 zalmen f 0,80f 1,15 p. p. 3 Steuren f160f184. Rralingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 337 Winterzalmen f 0,90 1,35 p. K.G 1491 Zomerzalmen f0,75fl,25. 2 Steuren f44—f142 per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Juni 1.88 M. 0.53 M. N.A.P. 21 1.22 0.52 22 1.12 0.49 Waterhoogte Maastricht (brug). 22 Juni 0.38 M. beneden 0. 23 0.35 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 22 Juni 2.58 M. beneden 0. 23 2.68 Adverteutlëu. De Heer en Mevrouw MIJNLIEFF Sigmond geven kennis van de geboorte van eenen ZOON. Werkendam, 20 Juni 1911. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijne benoeming tot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau, betuig ik bij deze mijnen welgemeenden da.uk.. S. VERHAGEN. Heusden, 23 Juni 1911, Heusden, vm. 10 u. geen dienst, nm. 6 u ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. lezing. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïenbroekvm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Doeveren, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. Pannebakker. Raamsdonk, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit 's Gravemoer. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. A. Brum melkamp, H. A., en nm. 5.30 u. de heer D. J. van Katwijk, theol. cand. Nabetr. H. A. Uitwijk, vm.9.30u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Boogaard uit Engelen. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 ds. Gobius du Sart en nm. 6 u. geen dienst. HEUSDEN24 Juni. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 7.30 a f 9 30, Rogge a f - Gerei f a f Haver f 5.— a 9 00 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 23 Juni. Aardappelen. Vroege f 6.5 f 7.50; Blauwe f 1.75 k 2.Zeeuwen, f 2 af 2 25, Jammen f af.. Hooi 1<? qual. f 11.0) k f 12. - Ie qual. (voorde persf 9 0 a 10.0') Klaverhooi f 00.— af 00 Wit stroo f 12 k f 13 00 G.eel dito f - k f Vette kalveren tot cl. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 76 K.G. 201 21 ets. zwaardere 23 a 24 ctBoter f .671/2 0.7 per half K.G Eieren f 1.00 z 1 15 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 65 in de winkels dus ƒ0.70 per h. kilo. Eieren 1 00 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.30. ZALTBOMMEL Op de gehouïlen weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 9. a j 9 60 Haver ƒ3,50 a f 3,90 Garst t 4 75 a j 5. per H.L Boter ƒ0 75 af 0.80 per half K G. Eieren j 1. 5 a f 1 25 per 26 stuks. Biggen 6 50 a t 10 Konijnen f .00 a 0.00, Kippen .00 n.00 per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2