Matin, dat er niet aan een of anderen spoorweg iets vernield wordt, waardoor gevaar voor de treinen ontstaat. Oplet tendheid van het personeel, voortdu rende waakzaamheid, heeft tot nog toe ongelukken voorkomen. Maar dat het personeel en de vijftig reizigers van den sneltrein HavreParijs er goed zijn afgekomen, is wonderbaarlijk. Volgens berichten uit Lissabon zijn Zaterdag bij Vinhaes in het district Braganza vijftig man van het 10de infanterie-regiment slaags geraakt met een troep samenzweerders. De te Madrid verschijnende Manana vernam, dat de republikeinen in dat gevecht groote verliezen zouden geleden hebben. Het aantal gesneuvelden aan republikeinsche zijde zou 27 bedragen. Het blad beweert dat dit gevecht het begin der tegen revolutie is. Het heet dat Couceiro over ongeveer 15,000 man beschikt. Te Lissabon is majoor Paulino Cunha in hechtenis genomen wegens zijn be trekkingen met de monarchisten. Aan het eind van 1908 waren er vier menschen, die wat men noemt konden vliegen: Wilbur en Orville Wright, Henry Farman en Santos- Du mont. Thans schat men dat aantal op 2000, en wanneer men nauwkeurig nagaat komt men zeker tot het aantal van bijna 6000, waaronder ook de leerlingen be grepen zijn. Een Parijsch tijdschrift vertelt een aardige geschiedenis van een rechter, die in het volle bewustzijn van zijn waardigheid in de rechtzaal met bizon- dere voorliefde groote redevoeringen ten beste gaf. Er moest een getuige gehoord worden, die een beetje breed- sprakerig bleek te wezen. „Antwoordt nu alstublieft met ja of neen, met (Jw praatjes heeft het hof niets te maken. Wij stellen alleen belang in feiten. Ik dacht vanmorgen ook wel, dat ik mijn horloge in mijn zak gestoken had, maar in werkelijkheid heb ik het op mijn nachttafeltje laten liggen. Maar zulke dingen ga ik hier toch niet vertellen, mijn waarde heer. Zooals ik al gezegd heb, wij hebben hier met feiten temaken en anders niet." De getuige houdt verder zijn mond, het proces is gauw afgeloopen en tevre den gaat de rechter naar huis. Hoe kwam het, is het eerste woord dat hij daar van zijn vrouw te hooren krijgt, dat je vanmorgen zoo verlegen zat over je horloge? Er is hier niet minder dan vier keer iemand geweest om het te halen. Een verschrikkelijke verdenking rijst er bij deze woorden in het brein van den praatgragen rechter. Je hebt het toch niet meegegeven, vraagt hij in den uitersten angst. Natuurlijk heb ik het meegegeven, is het antwoord, de eerste, die kwam om het te halen zei er uitdrukkelijk bij, dat je het op je nachttafeltje had laten liggen. Bij het eerstvolgende proces was de rechter minder spraakzaam. Volgens bericht uit Berlijn heeft de Duitsche regeering, op verzoek van Duitsche firma's en ter beveiliging van leven en eigendom van Duitsche onder danen, besloten de kanonneerboot Pan ter, die in de buurt was, naar Agadir (Marokko) te zenden. Aan de Marok kanen is tegelijkertijd meegedeeld, dat er geen onvriendschappelijke bedoelin gen tegenover Marokko aan verbonden zijn. Reuter's correspondent te Tandzjer seint, vernomen te hebben, dat de Duitsche gezant heeft medegedeeld, dat Duitschland Agadir zal bezetten. Officieel wordt meegedeeld, dat Duit sche troepen te Agadir geland zijn. 't Onverwachts optreden van Duitsch land iu Marokko heeft in alle landen van Europa verbazing gewekt. De Fran- sche pers bespreekt het nog met ge matigdheid, om de regeering niet in moeilijkheid te brengen, maar verwerpt toch met verontwaardiging de voor wendsels van Duitschland. In hooge Engelsche kringen kan men zich Dog geen denkbeeld vormen van de houding, welke de Engelsche regee- ring kan aannemen tegenover 't nieuwe feit in de Marokkaansche kwestie, maar beschouwt men dat als het begin van een nieuw tijdvak. In Duitsche kringen moet reeds de meening zijn uitgesproken dat Duitsch land Agadir niet zal verlaten alvorens de Fransche troepen Fez en de Spaansche Larrasj en El Ksar zullen hebben ont ruimd. Nu van Fransche zijde verklaard is dat het eerste zal geschieden in het laatst dezer maand, is daarmee een streep gehaald door Duitschlands reke ning en zou dit thans Frankrijk en Spanje willen dwingen in hunne stel lingen te blijven. Te Tanger heeft het gebeurde de gemoederen ten zeerste verbaasd en is men van oordeel, dat dit de zaken zeven jaar heeft teruggebracht. Marokko is opnieuw een voorwerp van ernstige verdeeldheid .geworden tusschen de sta ten, die naijverig zijn op zijn bezit. De toestand is zelfs erger dan zeven jaren geleden, want toen was eene schikking nog mogelijk, terwijl thans de houding van Duitschland, gevolgd op den aanval van Spanje, alle hoop verijdelt. Latere berichten melden De Matin verneemt uit Londen, dat de Engelsche regeering, indien werke lijk het zenden van de Panther als iets zeer tijdelijks bedoeld is, de zaak niet te ernstig wil opvatten, maar tegen een definitieve vestiging van Duitschland zou zij zich volstrekt verzetten. Frank rijk kan verder bij de houding die het kiezen zal, op den volstrekten steun van Engeland rekenen. De socialisten te Berlijn hadden tegen gisteren groote protestvergaderingen tegen het Pruisische kiesrecht belegd. Nu worden zij, volgens een oproep in de Vorwarts, tegen de Duitsche politiek in Marokko gericht, die een bedreiging van den vrede heet. Te San Francisco hebben twee hef tige aardschokken een paniek veroor zaakt. De aardbeving is in geheel Cali- fornië en ook in Nevada waargenomen. Te San Francisco zijn verschillende huizen beschadigd. Het telefoonverkeer is gedeeltelijk onderbioken. De bevol king is overal in heftigen schrik buiten de huizen gevlucht. lMuaUel|jk ilieuws. Heusdeii, 5 Juli. De conservenfabriek alhier, waarvan we onlangs melding maakten, gaat maar steeds voort met het inmaken van groenten. Elk tijdstip van het jaar geeft wat anders. We zagen nu dorperwten met huid en haar in een molen brengen, alwaar ze zoo zeer gebeukt werden, dat de schillen ge kneusd in een vergaarbak kwamen en aan een andere zijde de erwten verschenen. De erwten werden vervolgens tot 3 soorten van grootte teruggebracht en in flacons met glazen sluiting of blikken bussen voor den handel vergaderd. De afval, een heerlijk veevoeder met veel suikergehalte is hier nog te weinig bekend, andtrs zou men die om strijd afhalen. Nu komt, jammer genoeg, die voor het grootste gedeelte in de mestkuil. De postelein zagen we reeds in groene flesschen. Asperges, om in te bijten, in keurige flacons, waren meer uit liefhebberij gecon serveerd; maar dezelfde om ala sleep- en stoofasperges te gebruiken, zaten in blikken kokers. Een nieuwe pers met bak, veel gelijkende op de wijnpersen, die we aan den Rijn zagen, is bestemd om eerlang onvervalschte bessensap te persen. Dat moet prima kwa liteit worden. Dat alles in aanmerking nemende kunnen we met blijmoedigheid den winter tegemoet gaan. We zullen alles even goed en frisch kun nen verkrijgen, als men het thans versch koopt. We hopen later nog eens een kijkje te nemen en mede te deelen wat alsdan aan de orde zal zijn. Tot ons genoegen kunnen wij mede- deelen dat de jongeheeren Klaas Menno van Andel en Jacques Verhoeven, beiden leerlingen van den heer Verhoeven, hoofd der O. L. School alhier met gunstig gevolg het toelatingsexamen hebben afgelegd voor de le klasse Hoogere Burgerschool te 's-Bosch. Naar wij vernemen is in den nacht tusschen Maandag en Dinsdag te Haarsteeg, gemeente Hedikhuizen, in drie woningen ingebroken. Bijzonderheden ontbreken ons nog. De Woudrichemsche visschers had den het buitenkansje onder deze gemeente een steur te bemachtigen van ruim 200 pond, welke aan den afslag te Hardingsveld f 138 opbracht. De vangSt op steur is met de invoering der nieuwe wet verboden we gens gesloten tijd. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Heusden, ingaande 1 Juli, mr. H. Schouten, adv. en proc. te Dordrecht, tevens waarn. griffier en beëedigd klerk ter griffie van dearr.-rechtbank aldaar en is herbenoemd tot burgemeester der gem. Meeuwen, Hill en Babyloniënbroek, de heer J. Oerlemans. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1911 in de rijks postspaarbank ingelegd f 15404.86| en terug betaald f 10156.26£. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5074. IV erken dit in. Zaterdag a.s. des avonds 8 uur, zal de Griendwerkersvereen. „Onderling Belang", in de Sociëteit van den heer Johs. Zwets, te De Werken, haar gewone driemaandelijksche vergadering houden. De punten van behandeling zijn 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 4. Bespreking boetestelsel. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Vrijdag 11. vergaderde de vereeniging „Het Groene Kruis", te Werkendam en de Werken, in de Nutszaal, des nam. 8 uur. Aanwezig waren 94 van 421 leden. Vastgesteld werden de statuten en een huishoudelijk reglement. In plaats van het voorloopig comité wer den tot bestuur gekozen de heeren Ten Velde, H. W. Knol, A. Sigmond, J. A. Quadekker en D. C. Hakiers. In het bestuur zullen tevens met een raadgevende stem zitting hebben heeren predikanten en dokters. Bij de gemeenteraadsstemming Maan dag 11. werden uitgebracht 352 stemmen, waarvan 5 van onwaarde; geldig alzoo 347 stemmen, zoodat om gekozen te zijn 174 stemmen noodig waren. De stemming liep over de heeren M. J. Meijer, H. Bogers, W. de Waard, C. de Graaf, C. Baggerman en M. Ippel B.Mz., die respectievelijk 209, 201, 188; 181, 146 en 130 stemmen op zich vereenigden. Ge kozen alzoo de eerstgenoemde vier personen, waarvan de eerstgenoemde drie aftredend waren en de vierde in de plaats van den heer C. A. Koonings werd gekozen. Allen zijn liberaal. De verhouding in den Raad is nu: 4 anti-rev., 4 lib., 3 chr. hist. Zaterdag 1.1. brandde aan den Bandijk alhier een schelf hooi af van den heer A. Wink. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Zaterdag 1.1. werd het schoonmaken en uitdiepen der haven besteed voor f125. Aannemer B. Visser. De wekelijksche collecte der Neer bosch cent bedroeg over het 2e kwartaal f 21.32. Zaterdag 1.1. gingen de collectantjes, onder geleide, naar Neerbosch om de 500 weezen te bezoeken en kersen te eten. Ze waren daartoe door milde gevers van hier en de Werken in staat gesteld en voelen zich daarvoor dankbaar gestemd. Aalst- Terwijl de landbouwer M. zijn veulen wilde ver bruggen, wilde het ongeluk, dat dit tusschen de palen kwam en daardoor een poot brak. Het dier, dat een waarde had van f200, moest worden afgemaakt. Andel- Op het hulptelegraafkantoor werden in de afgeloopen maand 39 tele grammen behandeld, waarvan 27 werden verzonden en 12 ontvangen. Onder de varkens van den schoen maker K. is het mond- en klauwzeer uit gebroken, wat voor den man een leelijke schadepost is, te meer daar ook 2 drachtige zeugen zijn aangetast. Bij enkele candidaatstelling zijn tot leden van den Raad herkozen de heeren G. Millenaar, J. den Dekker en H. van Wijgerden. De eerste zwarte bessen zijn alhier verpakt. Door de commissionairs wordt 25 cent per KG. uitbetaald. Capelle- De firma A. L. Sneep Co. alhier heeft ter vervanging van den reeds geruimen tijd in gebruik zijnden autovracht wagen een lichter type aangeschaft, omdat de vroegere te zwaar was. De pas in gebruik genomen wagen, waarachter eveneens een vrachtwagen kan gehangen worden zoo zulks wegens 't drukke vervoer noodig is, is even fraai als de eerste. Van den bloei der genoemde zaak getui gen de laatste dagen de prachtige autovracht wagens voldoende. Moge baar debiet nog steeds toenemen, daar zoo'n meelfabriek aan verscheidenen werk verschaft. Naar wij vernemen worden door de landbouwvereeniging Capelie, Vrijh.-Cappel en Sprang ernstige pcgingen aangewend om den verboden kring, waarnaar geen invoer van vee mag geschieden wegens het heerschen van mond- en klauwzeer, uit te strekken tot de spoorlijn van Tilburg naar Breda. Dit zou voor vele landbouwers, nu het toemaat weiden in aantocht is, een schoone verbetering zijn. DelVerken- Zaterdag 1.1. maakten eenige koeien zich zoo boos op een zwart varken van G. Pruissen Mz. alhier, dat ze het op de horens namen en omhoog wier pen, zoodat het de pooten brak. Alleen met groote moeite en met een stok slaande, kon het beest buiten bereik van de koeien worden gebracht. Doeveren. Ingelanden van het waterschap den binnenpolder van Doeveren, hebben in hunne vergadering van 28 Juni j.l. tot voorzitter benoemd, den heer C. L. van der Kolk en tot lid den heer J. A. Boll. Drimmeleii. De zangvereeniging „onze vrije uren", behaalde op het festival, vanwege het 12^-jarig bestaan van het Mannenkoor te Ginneken gehouden, door loting den eersten prijs, zijnde een bedrag van f 100. Drongeleii- De collecte voor den Gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 2.05. Dusseil. Candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heerenA. H. van Hon- sewijk (aftr.), G. van de Koppel, Th. van Moergestel, L. van der Pluijm (aftr.), T. A. van der Pluijm (aftr.). De heer G. van de Koppel heeft zich teruggetrokken. Stemming 6 Juli. f^aiiieren Als een bewijs dat de groeikracht der aardappelen dit jaar buiten gewoon is, kan men uit 't volgende afleiden. De heer P. de Geus M.Azn. dolf voor on geveer 4 weken enkele struiken, pootte on middellijk op dezelfde plaatsen anderen, welke nu reeds rijk met vruchten beladen zijn. fmeertruftlenberg;. Mej. H. J. Elzerman heeft, wegens hare benoeming tot onderwijzeres te Brandwijk (Z. H.) ont slag gevraagd als onderwijzeres in de nut tige handwerken. S-Cmraveuioer. Aan het hulptele graafkantoor alhier, zijn in de vorige maand behandeld 48 telegrammen, waarvan 27 werden ontvangen en 21 verzonden. Op de rijkspostspaarbank werden 17 inlagen ge daan tot een bedrag van f 1094,75, terwijl er 18 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2049. llerpt- Bij het op Zondag 1.1. te Vught gehouden concours van Handboog- schutterijen, uitgeschreven door „Notre Campagne" aldaar, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan, verkregen o.m. van de 55 opgekomen gezelschappen, 2e prijs „Buiten verwachting" te Vlijmen met 71 punten, 3e prijs „Ons genoegen" te Herpt, met 70 punten, en 12e prijs „De Wets zonen" te Nieuwkuik" met 58 punten. De le kam- pioensprijs, door J. van Kuik te Vlijmen, met 13 punten in 3 pijlen. Tijdens een kort onweder, Maandag morgen, sloeg de bliksem op de uiterwaard in een hooiopper, welke spoedig geheel in brand stond. Kort iD de nabijheid zat een persoon voor den regen, onder een hooiopper te schuilen. Heouwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Juni ontvangen 24 en verzonden 38 telegrammen. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoote mej. H C. Branderhorst aan de Universiteit te Utrecht geslaagd voor het tweede gedeelte van het practisch apotheker examen. Aederliemert. (Noordzijde). Maan dagmorgen, omstreeks 8 uur, ontlastte zich boven deze gemeente een zwaar onweder, vergezeld van groven hagelslag. Er waren korrels bij als knikkers. Op de uiterwaard sloeg de bliksem in een hooiopper, die weldra in brand stond. §pran^- Onder het vee van den landbouwer A. de B., is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Gedurende de maand Juni werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaar bank ingelegd f 1765,34 en terugbetaald f 487,44 Aan het hulptelegraafkantoor weidende vorige maand 14 telegrammen behandeld, waarvan 3 verzonden en 11 ontvangen. Ween- Op het bagger werk van den heer L. trof den machinist van de sleepboot „Bardiena II" een ernstig ongeluk. In de machinekamer weid op het onverwacht bij het smeren zijne hand gegrepen, met het gevolg, dat een zijner vingers werd open gescheurd. Direct werd de hulp ingeroepen van dr. S., welke de wond moest behan delen. Voor enkele weken is de man, welke veel pijn lijdt, buiten betrekking gesteld. De prijzen der aardappelen zijn de laatste dagen veel teruggegaan. Men besteedt van f 3.25 tot f 3 75 per HL. De kwaliteit is er, tengevolge het vele natte weder, niet op vooruitgegaan. Over het algemeen is men tevreden over den uitkomst. Vooral de Schoolmeesters geven een goed beschot. IVtlMpik. Bij enkele candidaatstel ling zijn alhier tot lid van den gemeente raad benoemd de heeren Ruitenberg, De Bont, Kamp en Smeur, terwijl ook allen hunne benoeming hebben aangenomen. Door den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie is herbenoemd tot lid der Gezondheidscommissie, zetelende te Waalwijk, de heer M. C. J. van Son, leder fabrikant alhier. Zekere V., schipper alhier, bezig zijnde met fietsen leeren, had het ongeluk in een diepen sloot te rijden. Met vereende krachten werd hij spoedig op het droge gebracht, zoodat hij er met de schrik en een nat pak afkwam. Woudi'ichem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juni in de rijkspostspaarbank ingelegd f 6235.85 en terugbetaald f 7996.72. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2 80. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer ter maikt was niet groot; de handel in melkvee vooral zeer gedrukt. De prijzen van het kalf- en melkvee zijn laag geworden. Vet vee nog duur. Vette varkens, kalveren en schapen lager in prijs. De prijs der biggen gaat nog terug. Paarden blijven zeer duur, met vluggen handel. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 79 81 ct., 2de kwaliteit 62&69 ct., vette kalveren 57 it 61 ct., vette var kens 52 56 ct., voor Engeland, 52 k 54, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 160 f 220, neurende f 140 k f 260, guste f 110 k f 180, pinken f 60 k f 110, kalveren f 12 k f30, biggen f f drachtige zeugen f 60 k f 70, drachtige gelten f 40 a f50, schot telingen f 20 üt f 27, schapen f f vette schapen f 18 4 f 22, luxe-paarden f 550 f 655, werkpaarden lsto kwaliteit f 320 k f 455, 2e kwaliteit f 230 k f 365, twee-en-een-half)arige f 155 f 295, ander- halfjarige f k f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 8 zalmente Woudrichem 108 zalmen, 3 elften en finten; te Brakel 58 zalmen; te Opijnen 8 zalmen; te Zuilichem 1 zalm; te Nieuwaal 58 zalmen; te Bato's Erf 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 0.81 Èt f 1.08 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.75 f 1.25 per half kilo, elften f 1,10 a f 1,60. Kerknieuws. lAerkentlam. Heden avond om half acht, hoopt alhier in de Chr. Ger. kerk (bewaarschool) op te treden, de WelEerw. heer ds. H. Visser te Veenendaal. Mederhemert Zondag j.l. maakte onze geachte leeraar ds. Pannebakker be kend, dat door hem een beroep was ont vangen naar de Ned. Herv. Gemeente van Amersfoort. Verslag van het verhandelde in den raad der gemeente 's-Gravemoer, op Vrijdag 30 Juni 1911. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter en Secretaris de heer D. Smits. Na opening dezer vergadering door den voorzitter, worden de notulen van 7 Juni j.l. gelezen en gearresteerd. De voorzitter deelt mede, dat de hooi- grasverpachting voor de gemeente f 896 heeft opgebracht, zijnde f 40 minder dan het vorig jaar, toen er weinig en thans veel gemest was; naar het oordeel van B. en W. en ook der verdere leden, moet deze min dere opbrengst wel deels aan de slechte mest worden toegeschreven, waarom een volgend jaar scherper zal worden toegezien. Vervolgens wordt medegedeeld, dat door B. en W. kasopname is gedaan bij het armbestuur, en de zaken in orde zijn be vonden. In zake de in de vergadering van 7 April j.l. vastgestelde en daarna veel besproken verordening, regelende het toelaten en ver laten van leerlingen op de openbare school, volgde thans eene belangrijke mededeeling; deze verordening is namelijk door Gedepu teerde Staten nog niet goedgekeurd, maar aan den raad teruggezonden, met verzoek deze te wijzigen, overeenkomstig eenige ge geven wenken. Een voorstel van B. en W. om dit punt in de eerstvolgende vergade ring nader aan de orde te stellen, wordt aangenomen. Eveneens worden reeds enkele ingekomen reclames tegen den hoofdelijken omslag aangehouden. De heer H. H. Post van der Burg te Leijmuiden, heeft zijne benoeming als ont vanger dezer gemeente aangenomen. De voorzitter stelt voor tot diens beëediging thans over te gaan. De heer Verhagen wenscht eerst te weten of de vereischte zekerheid is gesteld, waar om de voorzitter mededeelt, dat hiertoe door de moeder van den benoemden ont vanger eene hijpotheek is verleend op eene villa te Noordwij k en deze zaak volkomen in orde is. Na inzage der akte wijst de heer Beunis nog op de verzekering tegen brand schade dier villa, maar ook dit punt wordt in het belang der gemeente voldoende be schreven beschouwd. Nadat de heer Post van der Burg door wethouder Kielen is binnengeleid, legt deze in handen van den voorzitter de eeden, omschreven in art. 65 en 108 der gemeen tewet, af en biedt de voorzitter hem mede namens den raad zijne gelukwenschenaan, hopende tevens dat de benoemde langen tijd in het belang der gemeente als ont vanger mag werkzaam zijn. Op de agenda staat voorts wijziging der begrooting 1911, maar aangezien bij nadere overweging was gebleken, dat deze wijziging vooralsnog overbodig kan geacht worden, wordt dit punt op voorstel van B. en W. van de agenda afgevoerd. De heef Post van der Burg dankt de vergadering nog voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de ontvangen geluk wenschen. Verder niemand meer het woord ver langend en niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. De Europcesche rondvlucht. Zaterdagavond te 6 uur 33 min. steeg Wijnmalen te Roubaix op om naar Calais te vliegen. Bij het instappen schijnt hij den draad, loopende naar het hoogte- en laagte-stuur, met den voet te hebben meegetrokken, waardoor de draad verward geraakte in het stuur- handvat. Toen hij eenmaal in de lucht was bemerkte hij, niet in staat te zijn te dalen, dit, waarom hij besloot den motor stop te zetten. Het toestel daalde toen boven een korenveld, doch op 10 meter boven den grond kantelde het en sloeg met een smak neer. De twee dekker werd zoo ernstig beschadigd, dat herstelling onmogelijk is; de motor bleef ongedeerd. Wijnmalen zelf bleef eenige minuten versuft door den schok liggen, doch kon spoedig weer opstaan. Hij heeft echter de rechterknie ont wrichten liep voorts eenige ontvellingen op. Een geneesheer constateerde, dat de kneuzingen niet ernstig zijn. Het Hbl. verneemt uit Calais, dat Henri Wijnmalen de rondvlucht opgeeft. Het laatste ongeluk was ernstiger, dan men dacht. De vlieger viel met het toestel van een hoogte van 200 meter. Ternauwernood was hij aan een ernstig ongeluk ontkomen. Zijn tweede toestel is gedeeltelijk vernie'd. Hij heeft besloten op te houden. Tengevolge van de pijn is hij in een neerslachtigen toestand. Per auto gaat hij naar Calais, van waar hij naar Holland terugkeert. Aldus eindigt dus zijn kamp met tegenspoed, 14 dagen lang met zooveel moed vol gehouden. De Parijsche ochtendbladen melden, dat Wijnmalen bij zijn val in levens gevaar verkeerd heeft; hij had nog de tegenwoordigheid van geest een riem, die aan zijn zitbankje bevestigd was, tijdig door te snijden, waardoor hij nit het toestel kon springen inplaats van eronder verpletterd te worden. Maandagmorgen om 4 uur is Védrines te Calais vertrokken voor het zevende wegvak CalaisLonden (190 K.M.). Op dit wegvak zijn twee verplichte lan dingen, een te Dover en een te Sore- ham bij Brighton. De landing te Louden is op het vliegkamp in Hendon-Park. Na Védrines vertrokken Vidart, Gar ros, Beaumont, Kimmerling, Gibert, Renaux (met zijn passagier Senouque), Tabuteau, Barra, Valentine en Train. Alle hadden reddingsgordels om, ver scheidenen hadden ook luchtkussens aan hun toestellen bevestigd; alle elf zijn veilig te Dover aangekomen. Gibert wint den door Dover uitge loofden eereprijs voor de snelste over tocht over het Kanaal. Hij heeft de Kanaalvlucht in 37 min. 57 sec. vol bracht. Pré vost zag zich na de opstijging te Calais genoodzaakt te landen en on dernam de kanaalvlucht niet. Te Londen kwamen achtereenvolgens aan: Védrines, Vidart, Kimmerling, Beaumont, Garros, Valentine, Tabuteau. Op het Eastchurch-vliegveld op het eiland Sheppey bij Londen heeft Zater dag de wedstrijd plaats gehad om den

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2