ging gedaan hen te redden, tnaar heeft bij baar dapper pogen ernslige braud- wonden opgeloopen en is daarna totaal krankzinnig geworden. De ouders be vonden zich te St. Petersburg. l'laatselüU ilieuws, Heusden, 8 Juli. Door den Commissaris der Koningin zijn tot leden der gezondheidscommissie, zete lende te Heusden, herbenoemd de heeren dr. Overbosch te Almkerk en F. Hilwig te Heusden. De visscher G. v. O. alhier zat in de Bergsche Maas gezellig te peuren en ving werkelijk mooi goed, toen hij onverwachts bezoek kreeg. Die visito viel echter niet mee, want al zijn vischtuig, benevens de gevangen paling, werd in beslag genomen, wijl hij de nieuwe viecherijwet, op 1 Juli j.l. in werking getreden, overtreden bad. fl erkcn«lam. Uit het verslag van den penningmeester Donderdag 1.1. gegeven in de driemaandelijksche vergadering der werkliedenvereéniging bleek, dat 1 Juli 11. bij den penningm. in kas was f 132.81, dat het reservefonds groot was f 1129.29 en het kapitaal f 2011.27. In de laatste drie maanden was uitge- gegeven f 339.59 en ontvangen f 433.33, zoodat ze een batig slot hadden opgeleverd groot f 93.74. De boeken en bescheiden werden nagezien door de leden D. Koman, A. Rijkers en G. v. d. Schuit. Bij monde van eerstgenoem de werd medegedeeld, dat de boeken in orde waren en dank gebracht aan den pen ningmeester voor zijn goede boekhouding. lluikerk. Bij het vervoeren van zware balken, kreeg de zoon van den land bouwer C. v. H. een van deze op de hand, waardoor één vinger zwaar gekneusd werd. Hal>ijIoiiiëiibroek. Van den heer A. S. alhier, zijn in den Duil 2 stuks jongvee aan mond- en klauwzeer bezweken Ca poll©. Op 3 Juli j.l. was het 50 jaren geleden, dat onzen predikant J. J. Ruijsch in het huwelijksbootje stapte. Van enkele huizen der buren, wapperde de na tionale driekleur. Overigens is die dag voor de jubilaris heel stil voorbij gegaan. Bij de alhier op 5 Juli j.l. gehouden stemming voor twee leden van den Ge meenteraad, werden uitgebracht 208 stem men, waarvan van onwaarde 12; aantal geldige stemmen mitsdien 196hiervan ver kregen de heeren R. Middelkoop 155, J. van der Hoeven 111 en A. Boeser 63 stem men, zoodat gekozen zijn de twee eerstge- noemden, beiden aftredend. Was het aanvankelijk aan te zien, dat het mond- en klauwzeer in deze ge meente maar tot één geval beperkt zou blijven, thans is weder bij een 6-tal stuks vee de besmettelijke ziekte geconstateerd en vreest men thans, dat, wanneer het vee in den polder komt, die ziekte algemeen alhier verspreid zal worden. *Oe Werken en Sleeuwijk. De uitslag van de Maandag j.l. gehouden stemming ter verkiezing van 6 leden van den gemeenteraad is als volgt: D. van Arkel 131, J. Bakker 128, O. Brie,- nen 149, T. Cornet 120, C. O. Dekker 117, L. G. de Graaf 132, J. Monshouwer 147, G. Pruissen Mz. 133, H. de Ruiter 58, J. van der Schoot 124, A. van der Stelt Cz. (aftr.) 173 en C. Slagmolen (aftr.) 177. Herkozen C. Slagmolen en A. v. d. Stelt Cz. Herstemming tusschen D. van Arkel, O. Brienen, T. Cornet Jz., L. G. de Graaf, J. Monshouwer, G. Pruissen Mz. en J. v. d. Schoot. Ëetlieil. Donderdagmiddag j.l. werd alhier in de boomgaarden van de heeren Branderhorst, door den heer Witteveen uit Dussen, in het bijzijn van enkele leerlingen practische lessen gegeven aangaande de tuinbouw en oofteelt. emenderen. Met inbegrip der wei werd door de zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier vanaf 19 Juni tot en met 1 Juli gemiddeld uitbetaald voor 100 Liter melk f4.65. Hoogste prijs f 6.71, laagste prijs f 4,21. Donderdag 1.1. had in deze gemeente de stemming plaats voor 3 leden van den Gemeenteraad. Van de 184 kiezers brachten 143 hun stem uit; het aantal geldige stem men bedroeg 139. Hiervan verkregen de heeren L. P. Branderhorst te Genderen, 60 st., W. G. J. Branderhorst te Eethen, 80 at., J. J. van Gorkum te Genderen, 85 st., A. van Honk te Eethen, 24 st., C. L. v. d. Kolk te Doeveren, 52 st. en G. Vos te Genderen, 86 st. Gekozen alzoo de heeren W. G. J. Bran derhorst, (aftr.,) wethouder, J. J. v. Gor- kütn (aftr.), en G. Vos, (aitr.) Na het bekend worden van den uitslag bracht de chr. muziekvereeniging „Excel sior" alhier de(n) herkozen Gendersche leden een sernade. Beide heeren onthaalden de muzikanten op een gulle wijze, terwijl zij bovendien den penningmeester nog een flinke gift ter hand stelden. 'g-Ciravemoer. De alhier gehou den huis vlij tten toonstelling is uitstekend geslaagd. Aan intreegeld is pl.m. f 15 ont vangen en niet minder dan 337 loten k f 0,25 werden omgezet. Een eeresaluut daar om aan die mannen en vrouwen, die het initiatief namen, en in 't bijzonder aan het hoofd der openbare school, die geen moeite te veel hebben geacht om werkzaam te zijn tot het welslagen dezer verloting, waarvan de baten bestemd zijn voor een schoolreisje naar Amsterdam, dat de leerlingen der hoogste klassen Donderdag en Vrijdag onder namen. Het mond- en klauwzeer breidde zich de laatste dagen in deze gemeente niet uit. Woensdag zijn door den burgemeester op last van den districtsveearts de posten ingetrokken. Door tu8Schenkom8t van het bestuur der tuinbouw vereeniging alhier, zijn deze week duizendep ponden zwarte bessen ver kocht. Zij worden rechtstreeks naar Rotter dam verzonden om verder naar Engeland getransporteerd te worden. Bij de stemming voor drie leden van den gemeenteraad, zijn er van de 185 kiezers 142 opgekomtn; ongeldige biljetten 5, vol strekte meerderheid 69. De candidaten ver- eenigden op zich als volgt: C. Blok 78, A. Dekkers 33, J. M. van Eersel 39, A. Kielen 71, A. J. Venis 20, G. Verhagen 65 en J. H. van Willigen 56 stemmen. Gekozen zijn alzoo de aftredenden C. Blok en A. Kielen, beiden wethouders. Herstemming op 17 Juli a.s. tusschen de heeren G. Verhagen, aftredend en J. H. van Willigen. Meeuwen- Naar wij vernemen breidt het mond- en klauwzeer ondfer het vee in deze gemeente zich dagelijks uit. Reeds zijn bij enkele veehouders een paar dieren daaraan gestorven. Nederliemert Z.z. Bij de Donder dag 6 Juli gehouden stemming voor 3 leden van den gemeenteraad werden gekozen de heeren T. van Ooijen en J. v. Rossum, beiden aftr. en O. v. d. Werken. Onder het melkvee van Baron van Wassenaar is het mond- en klauwzeer uit gebroken. Vijf koeien zijn door de gevreesde ziekte aangetast. (Welseind). De visscher J. Oomen alhier heeft een schokker aangekocht, waar mede hij de volgende week naar Baumberg (Duitschland) zal vertrekken, om in den Rijn met de kuil op drijfpaling te visschen. Deze visscherij mag volgens de Duitsche wet slechts 3 maanden duren. Nieuwemlff k- Dezer dagen had het zoontje van A. Ouwerkerk alhier, het ongeluk in een grooten ijzeren pot met kokend water te stappen. De jongen be kwam zulke ernstige brandwonden, dat dadelijk heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Bij een kind van Ph. Markwat al hier, doet zich tongblaar voor. Raamsdoiiksveer- Deze week stierf bij den heer J. Zijlmans een koe, ten gevolge van mond- en klauwzeer. De ziekte breidt zich nog steeds uit. Maandag a.s. zal alhier ten raad- huize de stemming plaats hebben voor 6 leden van den gemeenteraad, waarvoor 10 candidaten zijn. Vrijdagmorgen had mej. de Wed. Boons, het ongeluk op het erf harer woning te vallen en den schouder te ontwrichten. Dr. Smits verleende hulp. toleeuw||k. De loting voor de nat. militie lichting 1912 is voor deze gemeente bepaald op Maandag 4 September a.s., des voorm. 9£ uur te Woudrichem. topra iljf. Woensdag 1.1. geraakte mej. K- met zekeren F. S. van Kaatsheuvel, daar zij voor een hooikar moesten uitwijken, met hunne fietsen in botsing. Persoonlijk brach ten zij het er goed af, laatstgenoemde beliep echter nog al eenig averij aan zijn stalen ros. Uitwijk. Het mond- en klauwzeer 't welk al eenigen tijd heeft geheerscht, blijft nog al voortgaan; ook in den aangrenzenden polder Rijswijk komen dagelijks nieuwe gevallen voor. Er is veel vraag naar aalbessen. Voor de zwarte wordt besteed 24 cents en voor de roode 12 cent per kilo. Dat de Giessensche kermis nog al in eere wordt gehouden, kan men hier steeds waarnemen, daar de school dien dag ge regeld gesloten blijft. Wjjk. Het plukken van zwarte en roode bessen geeft hier een drukke bezig heid. Door de verscheidene commissionairs wordt voor de roode bessen 12 cents per K.G. besteedvoor de zwarte bessen werd van 25 tot 29 cent per K.G. besteed. Evenals de kruisbessen is dit gewas dus ook duur gekocht. (Timmermans en A. NederveenTil burg, P. J. vau der Bleek Oosterhout, F. A. H. van MollMiddelburg, M C. Lenselink 's-Gravenhage, iï. C. van GooiRotterdam, W. J, van Beek deWerken ca., H. Mouthaan. Drongelen, over de maand Juni. Getrouwd P. F. Arts, 33 j. en A. Lankhaar, 29 j. Geboren: Huibertje, d. v. M. van Nlersbergen en G. C. van Arkel. Overleden: Alida Eeltje Burghout, 10 j. Meeuwen, over de maand Juni. Geboren: Dirkje, d. v. J. Bax en A. v. d. Beek. Overleden: Johannes van Hoven, 73 j wed. v. A. Biesheuvel. Ingekomen van: Dussen, M. v. Dijk Dordrecht, A. A. de Graaff. Vertrokken naar: Arnhem, H. Dekker; Rotterdam, J. Dekker. Waspik, van 15 tot 30 Juni. Geboren: Wilhelmus Cornelis, z. v. W. A. Hooijmaijers en J. v. d. Hoven Adrianus, z. v. P. v. Dongen en A. Jolie. Ingekomen van Tilburg, F. J. Berg mans. Vertrokken naar: Breda, Th. E. Pols; Millingen, G. Th. A. PolsEindhoven, P. v. d. Wiel; Oosterhout, J. Laros; 's Gravenhage, D. J. Pronk. Capelle, over de maand Juni. Ondertrouwd: Mathijs van de Laar en Pieternella Cornelia Verduijn. Getrouwd: P. Faro, 24 j. en M. Sul- sters, 23 j.; W. C. Vermeulen, 36j.en D. Qui rijns, 27 j. Geboren: Pieter Willem, z. v.J.Th. van Rooij en A. Taktor; Goverdina Anna Neeltje, d. v. A. van Pas en J. L. den Hollander; Adriaan, z. v. A. M. van Peer; Pieter Marijnus, z v. H. J. Spierings en M. J. Zwart. Overleden: Marius Marinus, 1 j., z. v. A. M. Stam en G. A. Vos; Machiel Koenen, 60 j echtg. v. W. Hoefnagel; Jannetje Monteban, 23 j., echtg. v. P. C. Westbroek; Adriaan van Baardwijk, 74 j. Ingekomen van: Loon-op Zand, P. Faro 's-Gravenhage, J. Verduijn; Klun- dert, D. VosSpraDg, W. P. Braspenning Geldrop, G. H. Oerlemans; Zevenbergen, D. Sprangers en A. VerduijnVrijh.- Cappel, M. Snijders en H. M. van Til- borgh Arnhem, G. H. M. CarelWaspik, A. D. van Oosterhout; Dordrecht, H. van der Hammen en gezin. Vertrokken naar: Raamsdonk, E. Bouwman; Rilland-Bath, M. Blok en gezin; Vrijh.-Cappel, H. v. d. Boeken T. van Drongelen; 's Gravenhage, G. Rosenbrand, Dussen, J. H. van Iersel Oud-Beijerland, G. Genet; Almkerk, C. Roekkoek. Ewra;eriyUe totand. Ilcehfzaki'ii. ontslag verleend uit zijne genoemde be trekking. In de drukte tengevolge van het be zoek van President Fallières aan Amster dam hebben zakkenrollers hun slag ge slagen. Bij de politie werd aangifte ge- daaD, dat in de Raadhuisstraat en op het Stationsplein drie gouden horloges, in de Damstraat een portemonnaie en op het Damrak een portefeuille met geld zijn gerold. Te Halsteren is een eenige maanden oud kindje van den landbouwer A., dat met andere kinderen alleen was thuis- gelaten, door het spelen met lucifers in zijn wiegje verbrand. Te 's Gravenhage is Donderdag ge arresteerd de comies H., werkzaam bij het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie, wegens het vervalschen van een afrekening van een buitenlandschen staat met den Staat der Nederlanden. De aangehoudene moet de afrekening, bedragende f 20,000, aan zichzelven hebben weten te doen endosseeren, waar- ua hij het geld ten eigen bate heeft aangewend. De arrestatie wekte groot opzien bij het hoofdbestuur, waar de ontrouwe ambtenaar reeds geruimen tijd werkzaam was en een onbeperkt vertrouwen genoot. Men meldt voorts, dad de bewijzen van H.'s schuld zóó sterk bleken, dat aan ontkennen niet meer te denken viel en hij een volledige bekentenis aflegde. Woensdagmorgen is de Lyons weer uit de haven van Terschelling vertrok ken om, nu de zee kalm is, de werkzaam heden op de Lutine te hervatten. Per postboot Minister Kraus zijn 600 ledige zakken aangekomen, welke, met zand gevuld, een dam zullen vormen om de plaats waar de Lyons zal zuigen op de overblijfselen van de Lutine. Woensdag is de aviateur Lütge met zijn vliegmachine te Dordrecht opge stegen en over Rotterdam naar Den Haag gevlogen, welke tocht hij in 31 minuten heeft volbracht. Hij vloog op een gemiddelde hoogte van 1500 Meter. Donderdag vloog hij vandaar langs Rijs wijk naar Duindigt, waar hij na een half uur aankwam. Werkendam, van 30 Juni tot 6 Juli. Geboren: Lena, d. v. A. H. Vertoo- ren en M. A. Vos; Levenl kind mann. geslacht van W. J. Masséus en M. W. H. Ridderhof. Ingekomen van: Strijp, J. Klop; de- Werken c.a., J. C. v. d. Werff. Vertrokken naar: De Werken c. a.: J. B. Ritmeester en gezin Rotterdam, G. de Ruiter en vrouw Bergambacht, J. GayGinneken, C. A. G. van den Heuvel. Dewerken en Sleeuwijk, van 30 Juni tot 7 Juli. Getrouwd: B. van Andel, 24 j. en A. de Heus, 24 j. Geboren: Cornelia, d. v. J. Kroon en M. Monshouwer: Bastiaan, z. v. B. v. d. Vliet en A. v. d. Schoot; Gerrit, z v. G. van Pelt en F. Duiser; Anoa Catharina, d. v. L. Klootwijk en G. de Man. Andel, van 15 tot 30 Juni. Geboren Mijntje, d. v. A. Naaijen en T. F. Sterrenburg Joost, z. v. J. G. Schouten en H. Versteeg Arie, z. v. P. van Houwelingen en J. Mouthaan Johannes, z. v. P. de Feijter en M. van Andel. i Vertrokken naar: Almkerk, T. van Os. Ingekomen van: Wijk, D. G. Bou- man. 's Gravemoer, van 130 Juni. Geboren Adriaan, z. v P. van der Dussen en C. C. Sluijk Adam, z. v. P. Dekkers en A. Prins Hendrik, z. v. H. Heijblom en C. Faro. 1 Bij Kon. besluit van 4 dezer is aan Ingekomen van Leiden, M. H. Vree- mr. G. van Tienhoveu, commissaris der ling Bergen-op-Zoom, W van Gooi Koningin in de provincie Noordholland, Leimuiden, H. H, Post van dor Burg. op zijn verzoek, met ingang van I Vertrokken naarMoordrecht, W. Augustus, op de meest eervolle wyze Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 6 Juli 1911. H. B., Wijk, overtr. prov. reglement, f 2 subs. 1 d. M. K., Veulo, zonder vergunning op een weg onder het beheer van het Rijk een woonwagen laten staan, f 3 subs. 2 d. M. K., Venlo, zonder daartoe gerech tigd te zijn een paard op eenig hooiland laten grazen, vrijgesproken. W. V., Kaatsheuvel, overtr. prov. reglement, aangespannen hond zonder muilkorf, f 0.50 subs. 1 d. C. B., Dussen, overtr. leerplichtwet, f 3 subs 2 d. J. W., Doeveren, overtr. visscherij wet, 2X^3 subs 2 X 2 d met verbeurd verklaring van een in beslag genomen aalfuik, met bevel tot vernieling. H. S., Genderen, in staat van dron kenschap de orde verstoren, f 5 subs. 3 d. Openb. dronkenschap: B. K., Dussen, 3 d. hecht.; B. H., Woudrichem, f2 subs. 2 d.; J. C. B. en J. C. B idem, ieder 3 d hecht. P. D., De Werken, geen aangifte doen van besmettelijke veeziekte, vrijgespr. C. R., O. v. A. en A. v. L., allen te Andel, straatschenderij, ieder f 5, no. 2 en 3 subs. 3 d. en no. 1 subs. 2 w. tuchtschool. J. v. V. en A. S., beiden te De Wer ken, overtr gemeenteverordening Wer kendam, spelen met geld op den open baren weg, ieder f 1, no. 1 subs. 1 d. en no. 2 subs. 1 w. tuchtschool. C. P., Woudrichem, zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland, vrijgesproken. A. v. Z., Woudrichem, overtr. rivier reglement, f 3 subs. 3 d. W. v. H Werkendam, idem, f 2 subs. 2 d. L. G., idem, voertuig zonder licht, f 3 subs. 3 d. E. K., Gorinchem en P. v. T., Dor drecht, overtr. gem.-verordening Wer kendam, venten zonder vergunning, ieder f 2 subs. 1 d. Overige zaken uitgesteld. De 45-jarige zeer hardhoorige en iet wat gebrekkige H. Riksen, koopman in fruit te Amersfoort, keerde Woensdag nacht terug van de markt te Utrecht. Ter hoogte van het vliegkamp bij Soes- terberg werd hij op den Utrechtscheweg ingehaald door een auto. De chauffeur deed al het mogelijke om R., die zonder licht reed, te waarschuwen. Op't laatste oogenblik haalde deze uit, doch week daarop weer naar den verkeerden kant en geraakte nu onder de auto. Een in alle. ijl uit Amersfoort ontboden genees heer trachtte nog hulp te verleenen, doch R. gaf weldra den geest. Hij was ongehuwd. Omtrent een droevig ongeluk, dat het leven kostte aan dr. G. van der Waals, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de R. H. B. S. te Utrecht, meldt het „Utr. Dbld.": Dr. van der Waals bevond zich per rij viel op den Biltschen straatweg ter hoogte van het fortBiltstraat komende van De Bilt, waar hij een huis was gaan zien, toen hij op een gegeven oogenblik tusschen een tramtrein van de Ned. Centraal Spoor en een juist passeerende kar door moest sturen. Door tot nog toe onopgehelderde oor zaak is dr. van der Waals geslipt of door aanrijding gevallen, waardoor de ongelukkige onder den aanhangwagen van den motortram geraakte, met het ongelukkig gevolg, dat deze hem ter hoogte van het middel over het lichaam reed. Deerlijk verminkt werd dr. van der Waals die nog teekenen van leven gaf, opgenomen en voor zoo verre mogelijk door den juist in de tram gezeten ge neesheer, P. Verschoor, vooiloopig ver bonden. In een in allerijl ontbonden brancard is de zwaar verwonde daarop naar het St. Antoniusgasthuis aan de Prins Hen driklaan vervoerd. Doch reeds tijdens het vervoer daarheen gaf dr. van der Waals den geest. Binnenland. Tengevolge de staking van zeelieden zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag te Amsterdam, op Katten burg, ernstige ongeregeldheden voorge komen. Een voorman van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, Heldering ge naamd, werd, onder sterk politiegeleide, naar zijn woning gebracht. Het was halftwaalf in den avend, maar blijkbaar was een vijandig gezinde menigte, zoo op straat als in de huizen, nauwkeurig ingelicht van de komst van den „on derkruiper", althans de lantaarns waren uitgedraaid, en het escorte werd met geschreeuw, later met steenen, bloem potten, enz. begroet. De militaire macht is daarop de politie te hulp gekomen, en er had een treffen plaats, eerst op het Mariniersplein, later in de kleine Kattenburgerstraat, de Kattenburger gracht en omgeving. De soldaten maak ten daarbij gebruik van hun geweer, en uit de huizen werd hier en daar teruggeschoten met revolvers. Iq ver band hiermede drong de infanterie en kele woningen binnen en werden de bewoners gearresteerd. 20 personen, onder wie twee vrouwen, zijn gewond. De gewonden werden naar het Binnen- Gasthuis vervoerd. De onlusten duur den tot halfvijf in den morgen. Van andere zijde wordt omtrent het gebeurde gemeld: Ongeveer half twaalf zijn de ongere geldheden begonnen. Gelijk men weet zijn alle toegangen tot de Handelskade streng afgezet door de gemeentepolitie, marechaussee en infanteristen. Zoodra de werkwillige met de hem begeleidende politemannen deze afzetting vóór de brug bij het Mariniersplein gepasseerd was, drong de groep stakers dermate op, dat de agenten zich genoodzaakt zagen, hen zich van het lijf te houden door de sabels te trekken. Dit was voor de stakers het sein om hen met keien te bekogelen, waarop onmiddellijk de in de nabijheid staande soldaten, naar van de zijde der politie werd verzekerd, na behoorlijke sommatie, doch volgens de stakers zonder te heb ben gesommerd, vuurden. De stakers, die intusschen waren aan gegroeid tot een oproerige menigte, trokken zich terug in de Kleine Kat tenburgerstraat, waar onmiddellijk alle lantaarns waren uitgedraaid, evenals op de Kattenburgerkade en in de andere nauwe straten, zoodat de heele wijk in volslagen duisternis lag. Half twee was een commissaris van politie op het terrein. Onder zijn leiding werd het zeer moeilijk werk van het herstellen der orde voortgezet. Kort na dat uur werd in de Oranje-Nassau- kazerne alarm geblazen, en geen half uur daarna was een aanzienlijke troe penmacht op Kattenburg op de been. Op het knallen van de eerste schoten was onmiddellijk een compagniesolda ten, die de wacht had, aan den kop van de Handelskade komen aanraar- cheeren en drong met de politie in de nauwe straten binnen. Van alle kanten werd op de soldaten en politie met revolvers gevuurd; uit alles bleek, dat de bevolking in het bezit was /an een groot aantal vuurwapenen. Zoo ging het op de Kattenburgerkade en in de Kleine Kattenburgerstraat. De politie en de soldaten liepen er met den looppas door en werden dan telkens onder een tame lijk hevig vuur genomen. Het heele kwartier was toen in de macht der stakers. Het eerst werd een aanvang gemaakt met het schoonvegen van de Kattenburgerkade. Zoowel van de zijde van het Mariniersplein als van het Kattenburgerplein drongen de mili tairen door. Overal werden zij met re- volvervuur uit de ramen en van de daken ontvangen. Steeds werd er gesommeerd om de ramen te sluiten en binnenshuis te gaan. Als hieraan niet onmiddellijk voldaan werd, en vooral als na die sommatie toch werd doorgeschoten, legden de infanteristen aan en gaven vuur terug. Het langst duurde fhet, voordat de Kleine Kattenburgerstraat onder den duim was. De commissaris van politie had ook cavalerie tot zijn beschikking gekregen, doch in overleg met de officieren werd er besloten, deze zeer nauwe straat, waarin het volslagen duister was, niet binnen te dringen, vóórdat het daglicht er was. Om drie uur drongen politie en militairen van weerszijden binnen en kregen toen spoedig, links en rechts vurend, de straat schoon. Geheel hield het schieten uit de huizen eerst om vijf uur op. Naar wij vernemen, hebben de troepen Woensdagnacht 500 patronen verscho ten; in sommige huizen zijn de ruiten doorzeefd met kogels. De 6 gewonden, die naar het binnen gasthuis vervoerd werden, zijn: le. de agent van politie Brouwer met onbe duidende schotwond in de kaak2e. Lambert Vos, 17 jaar, met een verwon ding aan de kin; 3e. mej. wed. Steen man, met drie schoten in de armen en bovendien een schot in de buik, waar door de darm werd doorboord zij werd door prof. Rotgans geopereerd, met het gevolg, dat haar toestand thans betrek kelijk gunstig is; 4e. de werkman B. Prins, met een schot in den hiel, waar door de beenderen zijn verbrijzeld, toe stand gunstig; 5e. Joh. Homnia, met een schot in de buik, waardoor zijn darm op 7 plaatsen werd geperforeerd hij werd door prof. Rotgans geopereerd zijn toestand is hopeloos; 6e. mej. Ter Nede, geb. Van Dijk, met een schot in de wang, waardoor tevens de neus werd verbrijzeld. Verder had zij een schot in het voorhoofd. Toestand gevaarloos. In arrest bevinden zich drie man, verdacht van het lossen van revolver schoten op politie en soldaten. Donderdag bleef het overdag en ook des avonds oogenschijnlijk rustig. De militairen kampeerlen in de open lucht, zoodat zij direct hulp konden bieden. De voornaamste reederijen te Amster dam hebben thans, in eene advertentie in de bladen, de arbeidswillige zeelieden en bootwerkers opgeroepen om den ar beid aan hare schepen en etablisse- 9>

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2