Middel van behandeling van het vee bij mond- en klauwzeer. ochtend te 5.21 een aardbeving opge- teekend op verren afstand, en van ge middelde hevigheid, die duurde tot bij achten. De afstand wordt geschat op meer dan 10,000 K.M. De haard van de aardbeving scheen in zee te zijn. Men dacht dat het eeD aardbeving zou zijn in Japan. Een interessant beeld van den toe stand in Portugal geeft het volgende beiicht van de „Juta", dt. 10 Juni uit Pontevedra ontvangen. Terwijl de officieele bladen te Lissa bon vol zijn over de goede geest, waar mee de opgeroepen reservisten zich onder de banieren der republiek scharen, schijnen de reservisten zelf waarvan een 20.000 man naar de noordelijke provinciën zullen vertrekken zich voor de republiek niet heel erg warm te maken. Dagelijks deserteeren er mas sa's van deze soldaten. En niet alleen de reservisten, maar ook de reeds onder de wapenen staande manschappen ont trekken zich aan den dienst, waar zij maar kunnen. De republikeinsche regeering is niet meer zeker van de garnizoenen in het Noorden en is van plan hen naar de zuidelijke provinciën te verplaatsen, of ze naar de koloniën in te schepen. Van de officieren heeft een groot aantal geweigerd onder de huidige omstandigheden de republiek nog langer te dienen en zich naar het buitenland begeven. Dikwijls moeten ongeschoolde militairen den dienst der ontbrekende officieren waarnemen. Hoe het daarbij met de discipline onder de troepen gesteld is, laat zich denken. De aanhan gers der republiek voelen zich heer en meester van den toestand van het land. Samen met de Carbonari, die als leden van hun geheime logekriugen, onge hinderd hun gang kunnen gaan, ter- roriseeren zij het volk, waar zij maar kunnen. Wie niet bij de republiek zweert, is vogelvrij en aan alle gewelddaden en beleedigingen blootgesteld. Zelfs in de Spaansche grensplaatsen matigen zij zich de macht aan van de politie. Zij bewaken streng alle Spanjaarden, die met de Portugeesche uitgewekenen ook maar ergens verkeeren en dat op een wijze, die met den dag onverdragelijker wordt. Ook buitenlanders, die in de Spaan sche grensplaatsen verblijven, worden lastig gevallen en bedreigd. Te New-York zijn thans plannen ont worpen voor den bouw van een huis van honderd verdiepingen, ter hoogte van 1200 voet (ongeveer 364 meter.) Omtrent den noodlottigen boschbrand in Michigan (zie le pag.) wordt nog gemeld In Golden City worden 44 beambten van de mijnen vermist. De inhoud van alle apotheken is volkomen opgebruikt. De meeste gewonden moeten dus zonder eenige hulp blijven. Gisteren zijn inde Golden City de eerste hulptreinen aan gekomen die onmiddellijk bezet werden De treinen brachten dokters, zieken- o passers en verbandmateriaal mee. De Canadian Pacific vervoerde kosteloos de slachtoffers van de ramp. Ooggetuigen vertellen verschrikkelijke tooneelen van menscheu, die in de vlam men zijn omgekomen en die zich echter nog hadden kunnen redden, als zij het hoofd niet verloren hadden. De vluchtelingen, die uit North Bay komen, vertellen vreeselijke verhalen. Eerst merkte men in den vroegen morgen ver aan den horizon een lichte zwarte rookwolk, maar zoo ver weg, dat men er geen beteekenis aan hechtte, daar men in die streek aan kleine boschbranden gewoon is. Tegen den middag werd de horizon steeds donkerder en men merkte met schrik, dat het vuur steeds nader kwam. De zon verdween achter een hoogen muur van rook. Een slagorde van vuur van 30 mijlen lengte en 2 mijlen breedte naderde, alles vernielend wat op haar weg lag. Daaronder waren kleine dorpen en de nedeizettingen van de Philadel- phia-mijnen en de Southern Whitney- mijuen. Met ontzetting, zoo vertellen zij, werden wij ons het gevaar bewust, dat onweerstaanbaar op ons toesnelde. Het geroep van brand klonk door de straten en een wilde paniek beving de bevolking. Uit South Porcupine hoorden wij de alarmsignalen van stoommachi nes. In haast pakten de bewoners in kleine pakjes hun kostbare bezittingen tezamen, voor zoover zij die bereiken konden en gingen op de vlucht. Een groot aantal mijnwerkers had geloofd, dat zij in de schachten van de mijnen veilig waren voor den brand, maar het houtwerk vatte vlam en de ongelukkigen verbrandden bij levenden lijve; 27 geheel verkoolde lijken wer den in de mijngalerijen van Westdame gevonden. In een andere mijn, die door ontploffing volkomen vernield was, von men 30 lijken. Men vermoedt, dat van de 300 mijnwerkers 150 in de vlammen zijn omgekomen. De geheele schade wordt op 77j mil- lioen dollar geschat, Plaatseltfk llenws. Heusden, 15 Juli. Naar wij vernemen wordt de'brigadier Hoekstra, thans commandant der brigade Koninklijke Marechaussée te Kaatsheuvel, naar hier overgeplaatst. De Am8terdam8che staking laat zich ook reeds hier gevoelen. Er worden althans voor het oogenblik geen goederen aange nomen om per boot naar Amsterdam te expédieeren. Evenmin komen goederen booten uit Amsterdam. Werkendam. Vrijdag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer J. Dekker als organist der Ned. Herv. Gem. alhier in dienst trad. Steeds vervulde hij zijn taak tot tevredenheid zijn superieuren. Aalburg. Om haar bouwvallige wo ning te laten herstellen is door H. M. de Koningin aan de Wed. J. StraverVan der Pol een gratificatie van f 25 verstiekt. Aalst. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van het bouwen van een woon huis met schuur voor den heer A. Maas, alhier, was de minste inschrijver de heer Blom te Zaltbommel, voor de som van f 11.448. Animerzoden. Bij de aanbesteding van den bouw van een woonhuis voor rekening van den heer M. A. Hoogen, bur gemeester dezer gemeente, werd als volgt ingeschreven: Van Ooyen te Vlijmen, f 11,190; Th. Blom te Zalt-Bommel, f 9643Gebrs. Metz te Zalt-Bommel, f 9480; Gebrs. van Boort te Zalt-Bommel, f 9387A. van Eek te Gameren, f 9240; Merkx te Ammerzoden, f 9165; Kerstjens te Zalt-Bommtl, f 8689; A. Dikmans te Ammerzoden, f 8575; Van Bockel te Driel, f 8300; J. v. Wijk te Wijk, f 7388. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. A11 (lel. Men is hier alreeds met het plukken der noten begonnen, die naar we vernemen worden ingemaakt, en verpakt naar Engeland verzonden. Door de com missionairs wordt van f 6 tot f 6,50 per H.L. besteed. Ook met het plukken der vroege peren, zoogenaamde janbazen is reeds een begin gemaakt. Mej. H. uit Gorinchem, per fiets deze gemeente passeerende, geraakte met haar rijwiel te water. Met groote moeite werd ze door een paar voorbijgangers gered, en door den aardappelkoopman de F. op zijne kar meegenomen naar den heer van F., mede aanwezig, waar ze welwillend van droge kleeren werd voorzien, waarna ze hare reis kon voortzetten, die naar we hopen geen nadeelige gevolgen voor mej. H. zal hebben. llabiloniënbroek. De landbou wers alhier klagen steen en been over de muizen, die groote schade toebrengen aan de te veld staande gewassen. Een ongun stige tijd voor de boeren, behalve 't mond en klauwzeer ook nog een muizenplaag. Beneden-Langstraat, 14 Juli. De vroege aardappelen worden flink van stuk en de uitkomst kan over het geheel bevredigend heetendoor het mooie weder der laatste dagen wint ook de kwaliteit. Men besteedt van 18 tot 27 cent per vijfkop, een prijs die ook goed kan heeten. Capelle. Naar men ons mededeelt worden pogingen aangewend om te bevor deren dat het adres van de landbouwver- eeniging alhier, inzake uitbreiding kring verboden vervoer vee worde gesteund door de gemeentebesturen der diverse Langstraat- sche gemeenten. Bussen. Woensdagmiddag geraakte het dochtertje van den landbouwer M. Ver- bunt, toen zij eten moest gaan brengen, met haar fiets in de Dusse. De zoon van den burgemeester die juist kwam aanfietsen zag het geval, sprong er bij en bracht het meisje en de fiets op het droge. "Gameren. De uitslag overgangs examen H. B. S. te Zaltbommel is voor onze dorpsgenoten als volgt: Van de le naar de 2e klasse de jongejuffr. J. de Geus, van de 2e naar de 3e F. A. Nieuwenhuizen en J. J. Mojet en van de 3e naar de 4e A. Vonk en J. Vonk. Men vindt hier in een huisgezin wel iets vermeldenswaard. Rond de tafel schaart zich de familiekring als volgt: 2 vaders, 3 moeders, 2 grootvaders, 2 groot moeders, 1 overgrootvader, 1 overgroot moeder. Met den aardappelhandel, hoewel een klein partijtje, is een begin gemaakt. In 1908 begon de handel aan de beurs 30 Juli, in 1909 op 31 Juli, in 1910 geen han del, tengevolge het misgewas, dus nu onge veer 14 dagen vroeger als gewoonlijk. Het beschot zal niet tegenvallen en de kwaliteit is uitstekend. De prijs is f 2,50. Geertruïdenberg;. Aan mej. H. J. Elzerman is met ingang van 1 Juli 1911 op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken, wegens hare benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. School te Brandwijk. De Raad dezer gemeente heeft in zijne openbare vergadering van den llden dezer met algemeene stemmen benoemd tot onder wijzeres in de nuttige handwerken, met ingang van 17 Juli a.s., mej. W. C. S. Scherp. 's Gravemoer. Steeds nog breidt zich het mond- en klauwzeer onder het rundvee uit. Van den landbouwer J. v. D. is een kalf bezweken. Wel bijzonder op merkelijk is het, dat aan wijk Vaart nog geene gevallen voorkwamen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. Faro, is als notabel bij de Ned. Herv. Gem. gekozen de heer A. Prins. Berpt. Op Zondag 23 Juli a.s. zal door de handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, vanwege den bond van handboog schutterijen „Gezellig Samenzijn" het eerste bondsconcours worden gegeven. Er worden drie prachtige zilveren medailles uitgeloofd voor de drie gezelschappen welke de meeste punten schieten en een rozenprijs voor het gezelschap dat de meeste rozen schiet. Verder zal de hoogste schutter van elk zes tal kunnen dingen naar een zilveren eere- kruis. Door den Bondspresident, den heer H. van Laarhoven te Elshout, is een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld voor het hoofdbestuur van den Bond. De harmonie „De Eendracht" zal dit feest met een concert opluisteren. Berk.wijk- Bij enkele candidaatstel- ling is tot lid van dsn Raad (vacature wijlen den heer F. van Genderen) verkozen de heer J. G. Slegh. Meeuwen. Met het plukken van roode bessen is men deze week begonnen. Naar wij vernemen is het meerendeel der bessen bestemd voor de conservenfabriek te Heusden. Bij A. v. F. alhier is deze week weder een stuk vee aan mond- en klauwzeer be zweken, wat zeer zeker een groote schade post te noemen is. Afederhemert (N.z.). Daar zich alhier de vlekziekte onder de varkens ver toont, is de Rijks-veearts, de heer De Vries te Zaltbommel, bereid deze dieren met serum tegen de gevreesde ziekte in te spuiten. Belangstellenden kunnen zich daartoe tot den heer A. Bakker alhier wenden. C^-z-)- De historische boom, de meer dan 1000-jarige eik, welke het gewicht van zijn hooge kruin niet meer kon torsen en dezer dagen neerstortte, ligt nog steeds in dezelfde positie. Vele vreemdelingen zouden den gevallen woudreus met een bezoek vereeren, indien ze wisten in welk een heerlijke omgeving hij de eeuwen getrotseerd heeft. Voor de NederlandscheNatuur-historische vereeniging is een photo van dezen merk waardiger! boom genomen. (Welseind). Door den commissionair W. van Genderen werd Dinsdag het eerste schip nieuwe aardappelen afgeladen voor rekening van schipper W. Schreuders met bestemming naar Den Haag. Het waren z.g. schoolmeesters. De prijs bedroeg f2 per H.L. Aiieiiweii(l(jk (Kil). Bij het halen van een paard uit de weide bekwam de landbouwer M. Schouten alhier een ernstig ongeluk. Op het paard willende springen week het dier uit, waardoor S. kwam te vallen en inwendig ernstig gekneusd werd. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier nog steeds uit Thans is het weer onder het melkvee van mej. Den Dekker uitge broken. Hoe gevaarlijk het is op een fiets gekheid te maken ondervonden Woensdag avond de heeren K. en P. alhier. Op de straatweg botsten zij op zoo'n harde wijze tegen elkaar, dat beiden op minder aan te bevelen manier op den grond terecht kwa men. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch het rijwiel van K. was totaal vernield. Baamsdoilk. Donderdag viel de koe van den heer J. de Jong in een sloot in den Zuidpolder en verdronk. Wel een schadepostje. Op Woensdag 16 Aug. a s., des voor middags te 11.30 uur, zal alhier de loting plaats hebben voor de Nat. Militie. Veen. Naar men verneemt zouden het fanfarecorps „Wilhelmina" en de zang- vereeniging „Excelsior" alhier, het voor nemen hebben in de maand Augustus ge zamenlijk een reisje te maken naar Den Haag en Scheveningen. VA|jk.. Toen Dinsdagmiddag C. B. uit Veen met zijn paard, gespannen voor een tilbury, de motorfiets van M. uit Aalburg ontmoette, werd het paard schichtig, met het gevolg, dat paard, tilbury en de inzit tende achteruit in de sloot terecht kwamen. De inzittende en het paard kwamen met den schrik vrij, doch aan de tilbury en het tuig was eenige averij toegebracht. Spoedig werd door het volk, dat dadelijk aanwezig was, het rijtuig uit de sloot gehaald. Dit ongeluk is dus heel best afgeloopen. Het mond- en klauwzeer breidt zich al meer en meer uit. Thans is het ook geconstateerd op de waard „het Wijker- zand", waar circa 150 stuks vee loopt van de ingezetenen dezer gemeente. Met het plukken en afleveren van groene noten is men hier druk in de weer. Er worden dit jaar hooge prijzen besteed en wel van f 6 f 7 per H.L. PREDIkBËIlRTËM, 16 Juli. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer J. van Brummen, leer. ouderling, Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Doopsbediening. Geref. kerk, nm. 2 u. de heer R. Kuiper te Broek o. d. Akker- woude. ds. Reunes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. de heer Van Gar deren, cand. t. d. H. Dienst, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Nz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smids en nm. 2 u. geen dienst. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. De Jonge. cand. t. d. H. Dienst. W. F. Gobius du Sart. [Van bevriende hand zendt men ons van uit Duitschland het volgende. Sw.] Als middel tegen mond- en klauwzeer, of liever gezegd om spoedige genezing te bewerken, wordt in Duitschland met goed succes aangewend: De pooten der koeien worden met een tamelijk sterke creolin- oplossing gewasschen, en dan met houtteer bestreken, vooral tusschen de hoeven. De bek besmeert men met een mengsel van alcohol-spiritus en honing, de uiers met eiwit en vaseline. Dit middel schijnt zeer afdoende te zijn, en hoewel het de ziekte niet voorkomt, is op deze wijze een spoedige genezing mo gelijk. Kerknieuws. Sprang. Maandagavond 7 uur hoopt ds. F. Kijftenbelt van ter Aa, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, voor deze gemeente op te treden. Burgerlijke Stuud. Werkendam, van 7 tot 13 Juli. Geboren: Elisabeth Jannigje, d. v. C. Baggerman en N. J. de Keijzer Elizabeth, d. v. C. J. van Beukum en E. de Keijzer. Overleden: Pieter Schaddelee, 9 in.; Jan de Kleijn, 1 ra. Vertrokken naar: Haarlem, L. Pot ters en gezin 's-Gravenhage, P. C. van Beukum. Vrijh.-Cappel, over de maand Juni. Getrouwd: J. Boezer en C. Boer. Overleden: Johannes Hendrik, 9 j., z. v. K. G. Th. Willemsz en A. W. Greve; Hermina, 4 m., d. v. A. C. Oerle- mans en N. H. Recter. Binnenland. Omtrent de gemoedelijkheid van de Papoea's schreef pastoor v. d. Kolk uit Okobe aan de Javapost het volgende: Voor een dag of veertien was pater v. d. Kooy in een dorp en daar wilden ze er juist een gaan begraven. Zij hadden hem aan een bamboe ge bonden en zóó werd hij, alsvergeef mij de uitdrukking een dood varken weggedragen. Maar jawel, toen de pater hem eens bekeek, zag hij, dat er nog leven in was. Toen de pater vroeg wat ze daar deden, gaven ze ten antwoord: „Och hij is toch dood". En als pater v. d. Kooy hun zeide, dat de man nog leefde, zeiden ze droogweg: „Dat is juist hetzelfde; hij is toch bijna dooddaar enboven is de zon aan 't dalen en moeten wij op tijd thuis zijn't is hem hetzelfde of hij onder of boven den grond sterft". Door zijn krachtig optre den behield pater v. d. Kooy de boven hand, en na enkele uren overleed de ongelukkige. Binnenkort zullen, zoo meldt het Huisgezin, ambtenaren der visscberij- inspectie op verschillende plaatsen in Noord-Brabant voor de rijkspolitie le zingen houden over de in de uitvoering zoo moeilijke Visscherijwet. Men meldt uit Amsterdam: Door een drietal jonge vegetariërs zal een voetreis om de wereld gemaakt worden. Het zijn de Hagenaars Perfos en v. d. Hoorn en de Amsterdammer Moösel. Zij vertrekken a.s. Zondagmorgen van den Dam en zullen trachten door den verkoop van kaarten, waarop hun por tret, in huu onderhoud te voorzien. Een hunner is een volleerd Esperantist, waarmede hij zich op reis hoopt te redden. Van Amsterdam zal het gaan over Hilversum, Amersfoort naar Arnhem en vandaar langs den Rijn Duitschland in. Donderdag, den tweeden dag van de Leeuwarder vliegweek, woei er in den middag een tamelijke sterke wind. Om 4 uur 31 min. echter waagde Sieb Ko ning (de bekende schaatsenrijder) de eerste vlucht. Hij bleef met zijn mon teur Ledougne 8 minuten in de lucht en verklaarde, nooit tevoren zoo'n zware reis te hebben gehad. De vlieger had last gehad van den benedenwind, die zijn toestel nu en dan geweldig deed schokken. Boven de Harlingervaart was hij plotseling 10 meter gevallen, om daarop weer moeilijk te stijgen, 't Was zwaar werk geweest. Kwart over zeven gingen er weer een paar loodsen open. Het eerst steeg Van Bussel op, die prachtig de lucht in stevende. Onmiddellijk daarop nam Max Olieslagers in zijn Blériot plaats. Het toestel snelde over het terrein, het Westen in, en op 't oogenblik dat het omhoog zou gaan, wendde het zich plotseliug 't was nog niet van den grond naar links en vloog recht op de daar langs het terrein geschaarde massa toeschouwers in. De ontsteltenis was verschrikkelijk. Het publiek was wel zoo snel het vermocht achteruit gesneld, en de machine was wel in haar vaart eenigszins gestuit door het touw, dat het terrein van het publiek moest verwijderd houden, maar helaas, de ge volgen bleken erg genoeg. Vier dames bleken meer of minder ernstig gewond en werden, nadat een paar geneesheeren de eerste hulp hadden verleen-d, naar het Diaconessenhuis gebracht. Volgens officieele opgave werden de volgende dames gewond: mevrouw J. G. Winkel-Groothuis, uit Besoyen- (N. Br.) kreeg een schedelbreuk en ver keert in levensgevaar; mevrouw Win kel-Van Tarel, uit Akkrum, had een rib gebroken en is niet buiten gevaar juffrouw Faber Reitsma, van Bolsward, had beide polsen stuk, en mevrouw Weidema-Vosman, te Leeuwarden, heeft vermoedelijk een been gebrokeu. Een algemeene verslagenheid had plaats gemaakt voor de pas tevoren algemeen heerschende vroolijkheid. Ter wijl Van Bussel op het terrein daalde, waren twee toegesnelde geneesheeren bezig, het eerste lijden te lenigen. Later is er toch nog weer gevlogen. Sieb Koning ging voor de tweede maal de lucht in en daalde na eenige minuten. Uit het publiek gingen tegen deze han delwijze ernstige protesten op. De secretaris van het vliegcomité ver zocht aan de pers, uitdrukkelijk te mel den, dat de laatste vlucht plaats vond in overleg met den plaatsvervangenden burgemeester en op order van den voor zitter van het vliegcomité. Vrijdag werd hierover nog gemeld: De toestand van alle gewonden, op genomen in het Diaconessenhuis, is iets beter dan gisteravond. De toestand van mevrouw Winkel uit Besoyen blijft zorgelijk. Omtrent de oorzaak van de vreese lijke catastrophe kunnen we thans mede- deelen, dat een wervelwind onder den rechtervleugel van den eendekker, de en naar rechts deed zwenkende vlieger had de tegenwoordigheid van geest, het contact met den motor te verbreken, zoo was de snelheid, toen de machine iu het publiek werd gedreven, betrek kelijk gering. Toeschouwers, die in de nabijheid van het tooneel des onheils stonden, verklaarden, dat wanneer de menigte op dat punt niet zoo dicht had gestaan, er geen ongeluk had be hoeven plaats te hebben. Olieslagers zelf was geheel kapot: Waar is mijn machien Is dat mijn macliien klaagde hij, zonder recht te beseffen wat er gebeurd was. Het gerucht liep heden, dat hij een bloedspuwing zou hebben gehad. Wij kunnen positief verzekeren, dat dit on waar is. Er is om zijn broer Jan gete legrafeerd. Van deze kwam bericht terug, dat hij onmogelijk kon komen, waar schijnlijk komt hij, naar het comité mededeelde, Zondag aanstaande. Men meldt uit Dinxperlo: In de grensplaats Bocholt is Woens dag om een nietige reden een moord Reusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburggeen dienst. Almkerk, nm. 2 u. ds. Hermanides uit Baby- loniënbroek. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonünbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides, Besoijen, vm. 9.30 en nam. 2 u. ds. Dierkens, vm. H. A., nm. Dankzegging. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Ho ff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Vm. H.A., nm. Nabetrachting. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Van Asch uit Eethen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Panne bakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, nm. 2 u. de heer Van Garderen, Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 ds. Trillaard uit Aalburg. :7$jjgj^ H.H. Correspondenten worden -.■ms? beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tüdiK in te zenden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2