fatsoenlijke Dienstbode, HUIZEN en SCHUREN WEILAND, VLAS. L. VAN BLADEL& Zónen, Sier- ea ïracMeitÉen. Openbare Verhuring II f E1ÏT li A V E R, 399e Staatsloterij. Tijdgeestbriefjes geldig voor één loterij. Stopt s. v. p. even!! sa. EFK INN, DUSSEN (Mr.). D. CHRISTEN, LilÉj 195, Gorilla Uurwerken en Naaimachines, Geldig voor 3 achtereen?oIffenfle Loterijen. Kans gelijt 1/20 Staatslef. Tigeesttóefjes gevei dezelfde rechten en grijzen als de loten der 397e Staatsloterij. PRIJSLIJST van Reparatiën aan Uurwerken. 's BOSCH, is van 17 Juli tot 7 Augs. Notaris Middelkoop verkoopen Ruim 7 Hectaren Gesticht Bethesda Uitsluitend prima qualiteiten GEMENGD VARKENSMEEL, Openbare Verkooping Notaris Zijnen de Gier te Heusden, publiek te verkoopen: Een HEERENHUIS, téüige. Arbeiderswoningen en Msren, Openbare Verkooping Levering van Bouqueiten, Kransen enz. ongeveer 163 H.A. Weitoemaat, 3°|o Tijdgeestpolissen a f 11.15, betaalbaar met fl.- per maand. Stoom-Graanmolen. Graan- en Meelhandel. Weiland en best Griendlandj Een perceel Weiland Eenigen Inboedel, - Alle reparatien met 1 jaar garantie. - tros waarlangs de bak wordt voortbe-1 wogen, knapte en het gevaarte, met steenen geladen, naar beneden viel. Een der werklieden, herkomstig uit Schiedam, gehuwd en vader van 8 kin deren, was terstond dood. De andere, eveneens gehuwd en vader van 2 kin deren, is zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd. De werklieden hadden gehandeld in strijd met de instructies, waarbij bepaald is, dat de bak alleen bestemd is voor het vervoer van steenen. Een ontzettend misdrijf is te Rhenen aan het licht gekomen. Terwijl het bij den wachtmeester der maréchausseé te Veenendaal bekend was dat de in een dar buurtschappen wonende 25-jarige ongehuwde vrouw al sedert langen tijd in belangwekkende omstandigheden ver keerde, werd van de gebeurtenis zelve niets vernomen. Ter gemeente-secretarie te Rhenen, waar de geboorte-aangifte had moeten plaats hebben, was niets bekend. De vrouw, die weder in normale omstandigheden verkeerde, werd door genoemden wachtmeester en den Rijks en gemeenteveldwachter te Rhenen in een ernstig verhoor genomen. Na aanvankelijk alles te loochenen, ook haar toestand van vroeger, bekende zij ten slotte voor ongeveer 2 maanden een levend kind ter wereld te hebben gebracht. De gebeurtenis had plaats 's morgens te 3 uur, zonder dat er iemand bij tegenwoordig was. Zij heeft toen het kind in haar schort mede naar het boscb genomen, de borstkas ingedrukt, en, al of niet geheel dood, terstond ter plaatse begraven en het verdere van den dag hare gewone bezigheden verricht. Het stoffelijk overschot van het kind, half vergaan reeds, is opgegraven en de vrouw in hechtenis genomen. Maandag werd uit Amsterdam ge schreven Gistermiddag en avond hebben be reden politie agenten en huzaren op de Martelaarsgracht moeten optreden tegen stakende voerlieden en een groote me nigte, die zich om hen had verzameld. Eenige van elders gekomen werkwil ligen in dienst der Rott. Tramweg-mij., welke bestelgoederenvervoer der H. 1J. S. M. verricht, waren, in een logement op de Martelaarsgracht ondergebracht. Toen zij van hun werk terug waren gekomen en het logement waren bin nengegaan, werd de houding van het publiek van dien aard, dat eenige malen door de politie en de cavaleristen ge chargeerd moest worden. De plaatselijke commandant heeft thans een order uitgevaardigd, waarbij aan de militairen, die in verband met de staking voertuigen begeleiden, wordt voorgeschreven, niet te schieten wan neer de voerman wordt lastig gevallen, doch zich dan naar den naastbij zij nden politiepost te begeven en dien te waar schuwen. Het aantal stakende voerlieden is nog iets grooter geworden doordat enkelen, die tot dusver hadden doorgewerkt, o.a. Goederenvervoer, zich bij hen hebben gevoegd?!? nige van elders gekomen werkwilligen hebben het werk neergelegd. Het kwam hedenmorgen herhaalde lijk voor, o.a. op het stationsplein en op den Binnen Amstel, dat huzaren of politie met getrokken sabel moesten optreden om voor vrachtwagens ruim baan te maken. Maandagnacht vergaderen de rijtuig koetsiers, in dienst bij de stalhouders, om hun houding te bepalen. Het personeel van Van Gend en Loos heeft besloten niet uit solidariteit het werk neer te leggen, doch de gelegen heid niet voorbij te laten gaan om nu een op zichzelf staande loonactie te beginnen. Hieromtrent is reeds met de directie geconfereerd. De voerlieden van Am sterdam's Goederenvervoer van den stal in de Sarphatistraat hebben ten getale van 60 man het werk nedergelegd. De staking heeft zich uitgebreid, doordat thans in de geheele Houthaven ook het werk is stop gezet. Bij de vijf honderd werklieden hebben geweigerd door te arbeiden. Het duurde Zondag te Leeuwarden weer tot den laten avond voordat er kon worden gevlogen. En toen was 't, volgens den kraehtigen wind, egenlijk nog een waagstuk. Doch Cozic, die tot toen nog slechts eenmaal had gevlogen, had besloten de lucht in te gaan, doch was om den sterkea wind gedwongen zich spoedig op ongeveer anderhalven kilometer ten westen van 't vliegterrein neer te laten. Hij en zijn machine kwa men behouden op den grond. Koning wilde toen ook beslist vliegen. Om 9 uur steeg hij op. Hij maakte een paar groote bogen om 't terrein, waarbij hij zeer snel vloog. Halfweg den twee den boog sloeg zijn motor over. Hij wilde toen eerst met een korten bocht op 't terrein dalen, doch begreep dan in 't publiek te komen. Daarom vloog hij recht naar het Westen, tot hij achter het terrein was, wendde zich daarop rechts langs de achterzijde ervan tot aan de verst van het publiek verwij derde lengtezijde, wendde weer naar rechts en vloog zoo langs die zijde naar den grond. Daarbij dreef een rukwind de wind was West, hij vloog naar het Oosten de machine met groote snelheid in de richting van het aan de voorzijde van het terrein staande publiek dat angstig op de vlucht ging. Op een afstand van pl.m. 40 meter van die voorzijde gekomen, sprong de aviateur, die zijn machine niet voldoende kon tegenhouden eruit, nadat hij vooraf zooals hij later verklaarde, 't roer had omgeworpen. Hij zelf bleef ongedeerd, en ook zijn vliegtuig, dat daarop naar rechts wendde en kort erop bleef staan, kwam er zonder schade af van Bussel vloog niet: hem was de wind te sterk. Omtrent den toestand van de Donder dag j.l. op het vliegveld te Leeuwarden gewonde dames meldt men ons: Mevrouw Winkel Groothuis' toestand is vooruitgaande; mevrouw Winkel-Van Tarel's toestand is dezelfde en komt neer op een kwestie van rust; mej. Faber-Reitsma's rechterarm is geam puteerd, haar toestand is betrekkelijk goed. Mevrouw Weidema-Vosman is goed. Nadat Zaterdag om kwart voor 7 de vliegers Mulder en Bahle te Hoorn een paar proeftochten over het terrein had den gemaakt, om den kracht van den wind na te gaan, werd kwart na 7 de witte vlag geheschen. Voor half achl maakte Mulder zijn eerste vlucht over het terrein en over zee. Door de nog verraderlijke rukwinden was hij genood zaakt spoediger te dalen dan hij hoopte, te meer daar de machine boven de zee niet meer geheel naar het stuur luisterde. De vlucht duurde eenige minuten. Om 10 min. voor 8 deed de vlieger Bahle een vlucht. Bij het nemen van een bocht evenwel, toen de machine nog laag bij den grond was, vloog deze tegen de afzetting van den derden rang aangelukkig echter stond hier zoo goed als geen publiek. Wat er stond kon zich bij tijds redden. De vlieger sloeg met zijn machine tegen den grond, gelukkig echter zonder letsel te beko men. De machine echter is geheel ver nield, de vleugels en de schroef zijn stuk geslagen en kort bij den motor afgebroken. De heer Bahle deelde ons mede, dat de oorzaak van het ongeval te wijten is aan het niet voldoende trekken in de schroef, waardoor het toestel met den wind in den rug en juist in de bocht zijnde niet voldoende snelheid behield om boven te blijven. Ifloop Aanbestedingen. Gecommiteerden uit het hoofdbestuur van het waterschap Westerwolde, lo. het graven van het Mussel-Aakanaal beneden Onst wed de (grondverzet ongeveer 246,900 kub. M.). Laagste inschrijver J. G. Kemper te Nieuw- Weerdinge en H. E. Smit, te Stadskanaal voor f 122,711. 2o. het graven van het Ruiten-Aakanaal beneden den Boertangerweg (grondverzet ongeveer 154 380 kub. M.). Laagste inschr. dezelfden, voor f 64,700. De uitvoering van de werken voor de waférieicn-S^ op Zuid-Beveland is opgedra gen aan de firma Ga.il j^rancke, te Breinen, voor de som van f 1,270,8fb,"52,-behoudens nadere goedkeuring van den minister 7&n binnenlandsche zaken. Rattfrdamsche Hereareiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 63,009 stuks. Hoendereieren van f 3,80f 4,85 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 14 Juli 0 83 M. 0.23 M. N.A.P 15 0 87 0.28 16 0.83 0.17 17 0.98 0.27 Waterhoogte Maastricht (brug). 17 Juli 0.29 M. beneden 0. 18 0.33 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.j 17 Juli 1.91 M. beneden 0. 18 1.88 Idvertentiëii. Met 1 Aug. a.s. gevraagd, in een klein gezin, een als meid alleen Eenigszins kunnende koken en netjes werken. Goede behande ling. Liefst P. G. Fr. br. letter A. A. Boekhandel HER MAN DE RUITER, Breda. Marktberichten. VAN EENIGE te Heusden, en onderscheidene perceelen onder Oudhensden, Wijk en Veen. is voornemens op Zaterdag 5 Augus tus t»ll bij Inzet en op Zaterdag 18 Augustus 1911 bij Toewijzing, telkens des namiddags om 6 uur, in de „KORENBEURS" te Heusden, voor de Erven van Mevrouw ROOMER MALINGRÉ, met prachtigen TUIN en groote SCHUUR te Heusdenachter de Protestantsche Kerk, kad. Heusden, Sectie A nos. 1075, groot 20 Aren 5 Centiaren. Het huis bevat 8 kamers, meidenkamer, keuken en kelder en een ruime zolder. Met toestemming der bewoonsters dage lijks te bezichtigen van 's middags 12 uur tot 4 uur. I>. gelegen in het blok buizen "aonfer.gemelde TE KOOP ongeveer 3 H A., bij de Wed. W. VAN DELFT en anderen te D r u n e n. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Donderdag 81 Juli 1911, nam. 8 uur precies, in het café Wed. „D. L. v. d. WIEL", aan den Sas- dijk, aldaar, van: 131 Hectaren uitmuntend te velde staande Haver, Tarwe, Rogge, Duiven boonen en Aardappelen, op de Polders: Kijfhoek, onder Dussen, Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof, Petrus- plaat, Catharinaplaat en Corneliapolder, onder Made en DrimmelenIppelsche- en Wilhelminapolder, onder deWerken; den Duil, onder Almkerk; Middel waard, Mug gen waard, Eijerwaard, Kievitswaard, Spie ringplaat, Klein Stukje, Keizersgulden- waard en Steenenmuur, onder Werkendam. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gedrukte notitiën, welke gratis ten kantore van den notaris verkrijgbaar zijn. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. door Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, op Dinsdag 1 Augustus 1911, des nam. 1 uur precies, in het Café „ZWETS", aan den Sasdijk, té de Werken, van over het nog loopend seizoen 1911, onder Werkendam en Dussen, op de Polders: Klein Zalmpje, Hardenhoek, Pannekoek, Donderzanden, Steenenmuur, Keizersgul- denwaard, Buiten Noord en Muggenwaard. Dagelijks aanwijzing op de polders. te Capelle zal op Zaterdag 88 Juli 1911, nam. A uur, ter herberge van PIETER NIEU W KOOP te Drongelen pu bliek Voor den Heer D. VAN CAMPEN te Drongelen, wassende onder Eethen, op den Klei berg, in de Hoeven, als: 4 H. 65 A. (7 morgen) in 7 perceelen, en 2 H. C8 A. (4 morgen) in 5 perceelen. te HEUSDEN. (Protestanlsch Gasthuis voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevendeu, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Gratis Herverzekering. Ook verkrijgbaar: Verkrijgbaar te Rotterdam a. h. Hoofdkantoor Wijnstraat 16 en bij H.H. Agenten. Te Heusden, bij W. VAN HELDEN, Breestraat; te (liessen, bij J. v. HERWIJNEN. Waarom nog langer gewacht met het geven van een order? Wij ontvangen wekelijks groote partijen graan direct uit zeeboot en zijn daarom in staat beneden alle concurrentie te leveren. Doch let wel 1 worden door ons verhandeld. Neemt tevens proef met ons volgens vele attesten onovertrefbaar. Minzaam aanbevelend, kerk en een perceel grond met opgaar Boomen, achter de Gasfabriek, alles Heusden in diverse perceelen. e. Onderscheidene perceelen vruchtbaar onder Oudheusden, gunstig gelegen nabij den Oudheusdenschenstraatweg in de Ru- kens, samen groot 11 Hectaren 84 Aren en 41 Centiaren, in eenige perceelen er combinatie. Het Weiland is verhuurd tot einde 191c voor f 1075 per jaar. d. onder Wijk, in de Hoeven, groot 1.32.20 H. verhuurd aan P. VAN DRUNEN te Wijk, tot 1 Nov. 1915 voor f 65 per jaar. e. Een idem, in de Slagen onder Veen, groot 1.10.00 H.A., verhuurd tot 1 Nov. 1912, aan L. VAN TILBURG te Veen, voor f 57,50 per jaar. Aanvaarding bij de betaling van den koop prijs, te voldoen voor of op 23 September 1911, ten kantore van genoemden Notaris. Lasten en huren van af 1 Jan. 1912 voor rekening der koopers. Een en ander zooals breeder is omschre ven bij biljetten, welke gratis te verkrijgen zijn ten kantore van genoemden Notaris. Aanwijzer P. WAGENMAKERS te Hees been. Voorts zal op Zaterdag den 18 Augustus 1911, des morgens precies om ÏO uur, door genoemden Notaris in gemelde „Korenbeurs" om contant geld, worden verkocht: Als Kasten, Tafels, Stoelen, Gordijnen, Kleeden, Glas- en Aardewerk, en hetgeen verder zal worden voorgebracht. Zegt het voort! Klokkeu-reparatiën. Schoonmaken van een regulateur f 1.50. Nieuwe veer in een regulateur 1.25. Schoonmaken van wekkers 0.50. Opzetten van nieuwe wekkerwijzers 0.10. wekkerknoppen 0.05. sleutels 0.15. glazen 0.10. Horloge-reparaliën. Schoonmaken van een horloge f 0.75. Nieuwe veer in een horloge 0.75. Nieuwe cylinder inzetten 1.25. Inzetten van nieuwe raderen 0.75. Horlogeglazen 0.15. wijzers 0.07. beugels 0.15. Remontoirknoppen 0.25. Verder alle voorkomende reparatiën aan Uurwerken en Naaimachines tegen ongeloofeljjk lage prijzen. Tevens maak ik U attent op mijne groote sorteeringen die ik tegen de minst mogelijke prijzen lever. De wereldberoemde WIN*ELMANN N AIllACiHNES, welke al verscheidene malen bekroond zijn, lever ik vanaf 18 gulden met 8 jaar schriftelijke garantie. I 6 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, lo. Let weder op hoogte brengen van vijf gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Noordholland. Raming 8060. Minste inschrijver M. Konings te Sloterdijk voor 7680. 2o. het verbeteren van den noordelijken afsluitdam der Pettemer zeewering. Raming f 6600. Geen inschrijvingen ingekomen. 6 Juli. Prov. bestuur van Overijssel, het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater, in de provincie Overijssel. Raming ".86 per M3. Minste inschrijvers J. Kraajjeveld en E. van Noor- denne te Sliedreeht 0,29. Zeeuwsche eieren f 4.10 a 4.20, Overmaassche dito 4 40 a 4 60 per 100. W ERKEND AH. De zetting der boter is deze week op de markt 671/2 ct*-, in de winkels dus 721/s et pet kalf kilo. Eieren f 1 05 d- 26 stuks. SLEEU WIJ K De zetting der bot-r bedraagt 75 et. per half kilo en die der eieren f 1 05 de 26 stuks. BESOOIJEN18 Juli. De prigs der Boter was heden t 1.47 1 54 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1 04 de 26 stuks. OOSTERHOUT li Juli. Boter ƒ1,34 a 1,36 per Kg, Eieren f 0 16 en 0 17 de 4 stuks GORINCHEM, 17 Juli. Op de veemarkt waren aan jevoerd 138 runderen 2 nuchtere kalveren20 vette varkens 640 biggen. 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 240 280, kaïfvaarzen f 180 a 240, gulste vaarzen f 00 a I 00 melkkiteun f 180 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen a anderhalf jarige f a pinken 80 a 120 graskalveren f -- a nuchtere f 12 a 18, schapen f - a lammeren f a biggen f 7 a 15 per stuk. Vette varkens 24 a 24l/g cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,50 a 9,25 roode ditö 8 25 a 8 75 witte dito 8 60 a 9.60 int rogge f 5.25 a 5 75 buitenl. dito f 5 60 a 6. gerst f 5.15 s 5.75, haver f 3.75 a 4.25 duivenboonen f -. a blauwe erwt'n f a mais, 75 pond, f 5.25, a 5.50 alles per heet Boter 73 a 75 ct. per half kilo Eieren 1.05 1.10 per 26. Kippen f 0.80 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM17 18 Juli Op de veemarkt waren heden aang-voerd 846 vette runderen, 870 magere dito 452 vette en graskalveren, 282 nuchtere kalveren 994 schapen of lammeren. 700 varkens, 178 biggen. De prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 88 2<? kw Ik cent. kalveren le kw 112, 2e kw 90 ct schapen le kw 48 2e kw. 40 ct. vette varkens 4 8 a 46 ct. licht soort 46 a 43 ct. per kilo. Nuchtere fokkedv-ren f 15. - a 20.-- idem voor de slacht f 10. a 13.Biggen f 1.30 a 160 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 95/8 en 25/16 ton en 204 stukken van een half li 0. Prijs le kwali teit f hi 2e kw f 50, 3* kw. f 48. Per half kilo 671/a 721/a cent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3