tronilles vpn de }>olitie is geschoten, heeft het commando den resident van Oeroendi last gegeven, een expeditie tegen de onruststokers te ondernemen. I'lnatselUk Hieuw». Heusden, 22 Juli. In eene op Donderdag jj. gehouden buitengewone terechtzitting van het Kan tongerecht, werd mr. Schouten uit Dor drecht, geïnstalleerd als Griffier bij gemeld Kantongerecht. Bij kon. besluit zijn benoemd in de provincie Noordbrabant: tot lid van het dagelij ksch bestuur van het waterschap de Royale polder, A. Van Gils, te Zevenberg- schen hoek; tot heemraad van het water schap 't Nieuwland van Altena, A. Groene- veld en A. H. Dorker, beiden te Almkerk en G. C. Van der Meyden, te de Werken c.a. Bij het Maandag en Dinsdag te Breda gehouden examen voor Hoofdonderwijzer slaagde onze stadgenoot, de heerJ. L. B. H. Kramer. Werkendam. Donderdag 1.1. werd door de gemeente eenig verfwerk besteed. Ingeschreven werd door W. v. d. Bunt, voor f 69; W. Visser, voor f 56.49, en H. Sukkel, voor f 38. De laagste inschrijver kreeg het werk. Dinsdagmiddag ontstond bij A. Pelli- kaan, op het Slik alhier, een begin van brand, door 't vlam vatten van een petroleum- machine. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school A alhier, hebben zich 11 sollicitanten aangemeld, waarvan 7 tot het geven van een proefles zijn opgeroepen. Aalburg;. Alhier komt bij J. Mans, een geval van de besmettelijke ziekte diphtheritis voor. Almkerk- Dezer dagen sprong de landbouwer H. Lagrouw onder het rijden van den wagen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn pols brak. Bij Kon. Besluit van 30 Juni 1.1. zijn benoemd tot heemraden van 't waterschap 't Nieuwland van Altena A. Groeneveld en A. H. Donker alhier en G. C. van der Meijden te De Werken. llezoofien. Bij de herstemming is tot lid van den gemeenteraad gekozen W. Klerks met 89 stemmen, terwijl W. Brokken er 88 bekwam. Donderdagmiddag kregen twee jon gens K. G. en T. T. twist met elkaar. De laatste werd toen zoo driftig, dat hij den eerstgenoemde met een flesch op het hoofd sloeg en deze een diepe wonde bekwam. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Op verschillende plaatsen is hier het mond- en klauwzeer uitgebroken. IKrukel. Dinsdagmiddag werd ons geteisterd dorp bezocht door Prins Hendrik. Vergezeld door den burgemeester werd alles in oogenschouw genomen. Daarna ging Z. K. H. naar het kasteel van den heer Van Dam, waar eenige oogen- blikken werd vertoefd. Vervolgens werd de terugreis aanvaard en arriveerde Z. K. H. te ongeveer 5 uur te Zaltbommel. Verder werd de reis naar Apeldoorn voortgezet. Eenige autoriteiten en een groot aantal andere personen waren aan het veer aan wezig. De burgemeester van Zalt-Bommel had een onderhoud met den Prins en verge zelde deze naar de overzijde van de rivier. Nog kan worden medegedeeld, dat de Prins namens de Koningin deelneming be tuigde met de ramp en dat H. M. voort durend op de hoogte wenschte te worden gehouden. Toezegging werd gedaan van een gift van f 400 van het Oranjekruis. Ingekomen zijn o. m. de volgende giften f 2000 van H. M. de Koningin, f 1000 van Z. K. H. Prins Hendrik en f 300 van den Commissaris der Kor.ingin in deze provincie. Capelle. In deze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich nog steeds uit. Verscheidene gevallen zijn reeds ge constateerd, in verband waarmede de be waking van de besmette weiden is opge heven. In navolging van andere schoen fabrieken in deze gemeente heeft de schoenfabrikant C. Vos, in overleg met zijn werklieden, bepaald, dat ook zijn op de fabriek werkende knechts een vrijen Zater dagmiddag zullen hebben, met behoud tevens van hetzelfde weekgeld. Russen. Donderdag werd in het café Heessels, op de publieke aanbesteding van herstellingen en vernieuwingen in den Zuidhollandschen polder aangenomen: per ceel I door den heer C. Haspels te Dussen k f 3310, en perceel II door den heer A. Pellikaan, te Dussen f 3970. Re Werken. Bij het over een schoor rijden kwam een der wielen van een slede in een diepe voor, waardoor het voer hooi, dat er op was, omsloeg en over een sloot terecht kwam. De 14-jarige W. B., die voor haar pleizier mede reed, gleed van het voer en kwam in de sloot terecht. Gelukkig kon ze zich zelf redden en kwam met een nat pak en den schrik vrij. Gameren. Dinsdag passeerde al hier de auto, waarin Z. K. H. Prins Hen drik gezeten was, teneinde een bezoek te brengen aan de ruïne te Brakel. 'sCli 'avenioer. Dinsdagmiddag bezocht de heer jhr. Van den Berch van Heemstede, lid der Tweede Kamer voor het district Oosterhout, op zijne rondreis door het district, ook onze gemeente en bracht een kort bezoek bij den heer Bur gemeester. De schoenmaker L. H., uit zijne woning komende den straatweg willende oversteken, werd door een aankomend fietser aangereden en bekwam in zijn val eene ernstige hoofdwond. Alweder eene waarschuwing voor wielrijders om steeds uit te zien. Het mond- en klauwzeer breidt zich over de geheele gemeente sterk uit. Dage lijks worden nieuwe gevallen aangegeven. Ook geiten worden door de ziekte aangetast. Herpt. Door de aanhoudende droogte leggen alle slooten in den polder droog, zoodat het vee aan geen drinkwater kan komen. Om nu hierin te voorzien, hebben de boeren groote bakken of kuipen in de weiden geplaatst, welke men een paar malen daags met versch water vult, hetgeen natuur lijk een zeer tijdroovend werk is. Was het vee, grazende in den polder van Bern, tot heden vrij gebleven van de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer, heden werd het daar ook geconstateerd. Mede als een gevolg van het lang durige droge weder rijpt het te veld staande koren hard aan. Werd de vorige week al wintergerst gemaaid, thans is men reeds bezig met het maaien der rogge, dat voor onze streek zeer vroeg is. Aeclerheuiert. (Zuidzijde.) Toen de heer O. v. d. Werken, Dinsdagmorgen in den stal kwam, vond hij den prachtigen hengst „Monteur" van belgisch ras, stuip trekkende op den grond liggen. Onmiddel lijk werd de rijksveearts, de heer Heiwig uit Heusden ontboden, die constateerde dat de hengst het koliek had. Nog denzelfden dag werd het cadaver na met petroleum begoten te zijn, onder toezicht van den Burgemeester begraven. Het mond- en klauwzeer dat onder het vee van Baron van Wassenaar was uit gebroken, kan als geweken worden be schouwd. De dieren zijn zoo goed als her steld. Wat velen vreesden is gebeurd. Ds. J. Pannebakker, predikant alhier, heeft het beroep naar Amersfoort aangenomen. In de 6 jaar dat Z.Eerw. hier herder en leeraar is, heeft hij zich vele vrienden verworven. Noode zien we den geliefden prediker ver trekken. (Welseind). De prijs der aardappelen is nog steeds dalende. Er wordt thans ge laden de kralen f 2,00 en de schoolmeesters f 1,90 per H.L. Van de ziekte is nog niets te bespeuren; de opbrengst is zeer bevre digend en de kwaliteit uitstekend. Nieuwendfjk. Bij het hooirijden kreeg Woensdagavond de landbouwer C. Wij nans alhier, het wiel van een zwaar geladen hooiwagen over den voet, die erg opzwol en den man noodzaakte den arbeid te staken. Woensdag nam de dienstbode van den Weled. heer A. Snoek, een gedwongen bad in den vollen gantel met water. Ge lukkig wist zij tijdig den wal te bereiken. Raamsdonk. Bij de alhier gehou den herstemming voor den gemeenteraad was de uitslag als volgt: Dorp Veer Totaal H. C. de Bont 66 20 86 D. Bankhuizen Gzn. 48 136 184 A. J.LankhuizenSzn. 69 85 154 J.C. Schoenmakers, aftr. 141 79 220 J. H. Schoenmakers 52 91 143 G. J. Simonis, aftr. 53 207 260 W. P. Simonis 26 192 218 D. Timmermans, aftr. 86 130 216 J. Zijlmans Azn. 25 52 77 W. Zijlmans, aftr. 95 119 215 zoodat herkozen zij n de aftredenden en ge kozen de heeren D. Lankhuijzen en W. F. Simonis. Rossiim. Dezer dagen werd alhier een huwelijk voltrokken, waarbij zich zeker iets heel zeldzaams voordeed. Het in trouw opgenomen paar, alle getuigen, benevens de ambtenaar van den burgerlijken stand voerden den geslachtsnaam Janssen. Sprang;. Woensdagmorgen j.l. be merkte de schoenmaker K., woneDde aan de „Sprangsche vaart", dat zijn best meik schaap dood in den stal lag. Voor genoemde, een leelijk schade postje. In de vorige week is met goed ge volg, door den jongenheer A. Meijer alhier, het toelatings-examen voor de H. Burger school te Tilburg afgelegd. Vrijdagmorgen werd de vrouw van zekere A. S. aan het „Oosteinde" dooreen fietser tegen den grond gereden. De gevol gen warendat zij aan haar hoofd erg werd verwond, zoo ook nog op verschil lende plaatsen kwetsuren opliep. Dr. J. v. d. Meulen verbond de wonden. Bij de politie werd van het gebeurde aangifte ge daan, daar volgens getuigen, dt schuld geheel bij den fietser is te zoeken. Veen. De heer A. Voogt, rijksveld wachter alhier, ontving Woensdag telegra fisch bericht, onverwijld in verband met de staking der zeelieden, naar Amsterdam te vertrekken. Vröhoeven-Cappel. Dinsdag avond om half acht zal de gemeenteraad vergaderen ter behandeling van: 1 Ingekomen stukken; 2. Verzoek van het Gemeentebestuur van Loonopzand om bijdrage in de kosten eener eventueele ver harding van de Kattesteeg; 3. Onderzoek geloofsbrieven der herkozen raadsleden; 4. Aanbieding en voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1910; 5. Gunning ver koop voormalige tolhuisje; 6. Bestemming opbrengst verkoop voormalige tolhuisje. Door de Landbouwvereeniging onder de gemeenten Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang is aan den Minister van Landbouw het volgende adres verzonden Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen de Landbouwvereeniging onder de gemeenten Capelle, Vrijhoeven-Cappel en Sprang; welke gelegen zijn ten Zuiden van de Bergsche Maas. dat een groote hoeveelheid vee door de Leden dier vereeniging wordt geweid ten Noorden van de Bergsche Maas in het Land van Altena; dat bij Uwe Excellentie's beschikking van 21 Juni 1911 No. 68972, Directie van den Landbouw, 3e aldeeling, Bureau A is ver boden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit een kring o. m. omvattende: het gedeelte der provincie Noord-Brabant, dat ten Zuiden begrensd wordt door den Amer en de Nieuwe Maas naar het overige gedeelte van Nederland; dat thans het mond- en klauwzeer in nagenoeg alle gemeenten van de Langstraat is geconstateerd; dat mitsdien voormelde kring behoorde te worden uitgebreid; dat dit ook ware in 't belang van alle Langstraatsche veehouders omdat al hun thans ten Noorden van de Bergsche Maas loopend vee eerlang moet worden overge bracht naar de toemaat, gelegen ten Zuiden der Bergsche Maas. Redenen waarom het Uwe Excellentie moge behagen bovengemelde beschikking in dien zin te wijzigen, dat gezegde kring zal omvatten; het gedeelte der provincie Noord-Brabant, dat ten Zuiden begrensd wordt door den spoorweg BredaGilze-Rijen, Tilburg, Box tel naar het overige gedeelte van Nederland. 't Welk doende enz. H aalttt|k Bij de herstemming zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren W. Timmermans met 212 stem men en Jac. van Riel met 213 stemmen. Waspik. Met het rooien der aard appelen is men hier sinds enkele dagen begonnen. De kwaliteit is goed en het beschot valt op de meeste plaatsen veel mee. Er wordt thans besteed 20 cent per 5 kop. 1 )insdagnacht werd alhier door de politie uit zijn bed gehaald, zekere V., ver dacht van diefstal bij schipper v. I., wonende alhier. Na een scherp verhoor te hebben onder gaan werd de verdachte echter weer op vrije voeten gesteld. In overleg met den districts veearts zijn alhier de posten bij het mond- en klauwzeer opgeheven. In het geheel zijn nu 13 gevallen aangegeven. Donderdagmorgen hielden de leden der „Kindsheid" hunnen jaarlij kschen op tocht. Onder de vroolijke toonen der muziek trokken de kleintjes door de straten, wat door de typische kleederdracht, een zeer aardig gezicht opleverde. W|i kDaar door de d roogte dezer dagen het grootste deel van de slooten in onzen polder droog liggen, is het polderbestuur ertoe overgegaan, de Aalburgsche Steeg door te graven om zoodoende water uit den Aalburgschen polder te voeren naar den polder van Wijk. Onze geachte dorpsgenoot de heer J. Colijn, ontving gisteren de voor hem aangename mededeeling, dat hij was ge slaagd voor het examen van kommies der invoerrechten en accijnzen. Genoemde Colijn ontving voor dat doel zijne opleiding bij den heer C. Kerkhofs, hoofd der school te Herpt. Russen. Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor 2 leden van den Ge meenteraad zijn uitgebracht: Stemdistrict I 156, van onwaarde 9. Stemdistrict H 110 stemmen. Hiervan verkregen T. van Moergestel 56 en 5 st., L. van der Pluijm, aftr., 93 en 106 st., T. van der Pluijm, aftr., 103 en 47 st., zoodat de oude leden zijn herkozen. Mlonenland. Naar het Hdbl. verneemt, kan spoedig worden tegemoet gezien de benoeming van mr. dr. W. F. van Leeuwen tot commissaris der Koningin in Noord- Holland. Er liggen op het oogenblik te Amster dam niet minder dan vijfhonderd rijks veldwachters, te zamen getrokken uit alle deelen des lands, tot zelfs uit kleine grensplaatjes. Ze zijn onderge bracht in de Sweelinckschool en de Re- guliersschool en in het Passantenhuis op de Lauriergracht, waar ze aanvan kelijk den nacht op zoogenaamde ker misbedden doorbrachten. Thans is er voor elk hunner een krib geplaatst. De I mannen gebruiken het middagmaal buitenshuis, en zorgen overigens voor hun eigen ménage. Het garnizoen, dat in gewone tijden bedraagt plm 500 man, is versterkt tot 3500 man. Het meerendeel dezer vindt huisvesting in de kazernes, eeni- 1 gen in het Passantenhuis op de Lau- riergracht, en de bereden manschappen ook in de stallen van het abattoir. Hoe zwaar de dienst is, welke van de sol- daten gevergd wordt (van gemeente- en rijkspolitie valt natuurlijk hetzelfde te zeggen), mag blijken uit deze opgave, welke van officieele zijde werd ver strekt: een man die op wacht komt 's avonds om zes uur, houdt die wacht tot den volgenden morgen zes uur, waarna hij nog de karren der niet- stakende voerlieden moet begeleiden. i Donderdagmorgen is de staking der voerlieden te Amsterdam, welke voor namelijk was bedoeld als een uiting van solidariteit met de stakende haven-ar beiders, opgeheven. Reeds hadden ver scheidene voerlieden zich weder bij hun stallen aangemeldde plaatsen van anderen waren ingenomen door voer lui van elders; de staking was in één woord aan het verloopen, zoodat het bestuur, na afloop van een vergadering, het verdet voortzetten van den strijd als onbegonnen werk beschouwend, be sloten heeft haar op te heffen. I Dat dit van eenigen directen invloed zal zijn op het verdere verloop der zeelieden- en bootwerkersstaking, laat zich niet aanzien. I Men was het er, ook in de kringen van stakende bootwerkers en zeelieden, algemeen over eens, dat de voerlieden, die slecht georganiseerd zijn, zich in een onbezonnen avontuur hebben be- geven, dat hun trouwens ten sterkste afgeraden was. Door onbekende oorzaak is Donder- middag brand ontstaan op de zolder verdieping van 't perceel Van Hall straat 8, te Amsterdam. Het bovenhuis wordt bewoond door de familie Bergs- ma. Het hoofd van 't gezin behoort tot de werkwillige voermannen der N. V. Vriesseveen. De brand ontstond aan den achterkant van den zolder, vlak bij het openstaande dakraam. Het achterstuk van den zolder brandde gedeeltelijk uit. De brandschade is ge ring. De inboedel is verzekerd. Naar het ontstaan van den brand wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Woensdagavond half tien is op den hoek van Sparreweg en Tweede Ooster parkstraat te Amsterdam in een wagen van de Hollandsche Spoor, geleid door werkwilligen en bewaakt door mili tairen, een pakket door onbekende oor zaak ontploft De knal deed de menschen denken, dat 'er geschoten werd. Er is niemand gekwetst. De politie doet on derzoek. Ten hoofdpostkantore te Amsterdam doet zich sinds eenigen tijd het geval voor, dat aangekomen postwissels op onverklaarbare wijze in het kantoor gebouw, vermoedelijk nadat de post door de bestellers uitgezocht en gesorteerd is, gestolen worden. Het hoofdbestuur der posterijen heeft een uitvoerig onder zoek gelast, doch tot dus /er is het niet mogen gelukken, den dader in handen te krijgen. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 20 Juli 1911. H. v. W. te Wijk, geen aangifte doen van besmettelijke veeziekte, f 1 subs. 1 d. P. Sch., zwervende, op een openbaren weg onder beheer van het Rijk, zonder vergunning een woonwagen laten staan, f 3 subs. 2 d. A. v. H., huisvrouw van H. V. te Sleeuwijk, strooperij, f 3 subs. 3 d. D. Z. te Almkerk, in staat van dron kenschap de orde verstoren, f 5 subs. 3 d. H. A. V. te Herpt, overtr. stieren reglement, f I subs. 1 d. F. B. te Leeuwen, overtr. rivierregie- men', f 1 subs. 1 d. D. M. te Aalburg, zonder daartoe ge rechtigd te zijn over eenig weiland loopen, f 2 subs. 2 d. J. v. d M. te Genderen, zonder daartoe gerechtigd te zijn, vee laten loopen op eenig weiland, f 3 subs. 3 d. II. v. W. te Drunen, overtr. gemeente verordening van Oudheusden en Els- hout, f 1 subs. 1 d. J v. L te Bezooijen, idem, f 1 subs. 1 d. J. v. A. te Loon op Zand, idem, f 1 subs. 1 d. J. Z. te Heusden, voertuig zonder licht, "F 9 Qii Kq 9 H G. C. en H. v. d. M., beiden te Vlij men, overtr. visscherijwet, ieder 2 X f 3 subs. 2 X 2 d., met verbeurdver klaring van een niet in beslag genomen wargaren, geschat op eene waarde van f 0.50, bij niet uitlevering of niet betaling der geschatte waarde te vervangen door 1 dag. C. K. te Vlijmen, openbare dronken schap, f 5 subs. 3 d. G. R. te Alnakerk, rijwiel zonder licht, f 3 subs. 2 d. J. Sch. te Andel, overtr. provinciaal reglement, teruggave aan zijne moeder, zonder toepassing van eenige straf. J. Sch. te Andel, overtr. provinciaal reglement, plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van 1 maand, met een proeftijd van 1 jaar. T. B. te Werkendam, overtr. gem.- verordening te Werkendam, f 5 subs. 2 weken tuchtschool. J. v. L te Werkendam, overtr. gem - verordening te De Werken en Sleeuwijk, 2 X f5 subs. 2 X 3 d. O. d. B en W. B., beiden te Har- dinxveld, overtr. der wet op de zalm- visscherij, ieder f 15 subs. 15 d. L. G. te Hardinxveld, overtr. der wet op de zalmvisscherij, f 10 subs. 10 d. T. d. H te De Werken en Sleeuwijk, rijwiel zonder licht, f3 su'os. 2 d. RiargerRlfke Ktand. Heusden, van 15 tot 22 Juli. Getrouwd: Silvester Bruijsten, 31 j. en Maria Adriana Josephina Michels, 35 j. Geboren: Maria Catharina, d v. P. A. van Beers en C. van den Braak. Overleden Maria Alegonda Ekele- boom, 83 jHendrika Lievaart, 82 j. Johannes Nieuwkoop, 6 weken. Werkendam, van 14 tot 20 Juli. Ondertrouwd: Pieter Schram, 25 j. en Gleijna Pieternella Didrieka Ruijteu- berg, 24 j. Geboren: Cornelis Teunis, z. v. H. van der Wiel en A. P. de Waal; Elisa beth Amina, d. v. A. Bolier en E. A den Hartog. Ingekomen vanLexmoud, O. Groe neveld. Vertrokken naar: Gorinchem, M. de Vries. Dewerken en Sleeuwijk, van 14— 20 Juli. Ondertrouy/d Bastiaan den Hol lander, 23 j. en Catharina Dirkje Rit meester, 27 j. Geboren: Cornelia Francina, d. v. M. F. van Anrooij en A. J. Rietvelt Teuntje, d. v. J. J. van der Schuit en L. AdriaanseElisabeth Cornelia, d. v. G. den Hollander en A. G. van Oord. Ovebledkn Alida Kamerman, 10 m. Lijntje Huiberdina Stam, 3 j Catha rina Cornelia Rijkers, 14 j. Ingekomen vanAlmkerk, J. van Burgel en A. Kosters. Vertrokken naar: Almkerk, E. vau Burgel. Almkerk, van 1 tot 15 Juli. Getrouwd: B. Schouten, 25 j. en J. Kamp, 22 j. Geboren: Jan, z. v. J. de Pend ren M- de Graaf; Teuntje, d. v. W. de Graaff en K. v. Herwijnen. Overleden: Matthijs van Oud heus den, 12 m.; Leendert van Os, 53 j., echtg. van A. Scheurwater; Cornelis B,x, 27 j. Ingekomen van: Andel. T. van Os; Dussen, S. WanslevenWoerden, M. AlkemaCapelle (N.-B.), C. Koekkoek; Vertrokken naarGiessen, H. P. de Cloe Hardinxveld, M. Stout; de Wer ken en Sleeuwijk, A. N. Kosters. PREDIKRE11RTE1, 23 Juli. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Bosch Jz. te Steenwijk. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds.S. DatemateDelfshaven. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Dugteren uit Heusden. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dier kens. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 6 u. ds. Vonk. Geertruidenbergnm. ds. Lans uit Doeveren. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Brouwer. 2,30 u. ds. A. Dronkers van Dongen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeengeen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. ker. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijcn, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Smids. uit Rotterdam. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral |uist en tlidfff in te zenden. Kerknieuws. Werkendam- Bij de Ger. kerk B, alhier is beroepen de WelEerw. heer E. J. Wientjes, te Krimpen aan de Lek. Aanbestedingen. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren en nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalstnm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerknm. 2 u. ds. v. Stein Callenfels uit Dussen. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroeknm. 2 u. ds. Ruijsch van Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der HofF. Drongelen, n.m. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. lezing en nm. 2 u. ds. Enklaar van Hedel. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. geen dienst nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Feijkens uit Gen deren. NederhemertZz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nz. vm. 9,30 u. ds. Pannebak Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. Wagenaar Raamsdonk, geen dienst. Rijswijk, geen opgaaf. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. geen dienst. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, nm. 3 u. ds. Tjalma uit Veen. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 6 u. ds Gobius du Sart. 21 Juli. Prov. bettuur van Utrecht, het weder op hoogte brengen van een gedeelte dqk Tan het Merwede- kanaal. Raming f 9900. 2 Ang. Dep. van Waterataat, het maken ran werken langa den rechteroever Tan de Neder-Rijn. Raming 1 lüOO. 3 Ang. Prov. beatnnr van Neordhollaad, het aanvallen en uitbreiden van de verdediging van den onderzeetchen oever langa het Inideretrand van Vlieland.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2