eene nette Dienstbode, vergulden Wed. J. Borzo Zonen, Spiegels - Schilderijen, LIJSTEN in alle prijzen. B99e Staatsloterij. Tijdgeestbriefjes geldig voor één loterij. Stopt s. v. p. even!! NEFKENS, DUSSEH (N.-Br.). W IELRIJ11 ERNü Openbare Verkooping HUIS met ERF, Braw-, Wei- ei Grieniliii Openbare Verhuring Groote Markt 77, 's-Bosch 1 Diederit Adrians Branger en is |j MariaSopMaLonisa vanWoerden Geldiff voor 3 acMeiwolpfle Loterijen, Kans pl 1/20 Staatslot. Tijflpestbriefjes pvei dezelfde recMea en prijzen als ie loten ier 397e Staatsloterij. Uitsluitend prima qualiteiten GEMENGD VARKENSMEEL, Origineele VIERKLEUR No. 1, Opruiming origineele Michelinbanden f 5,—. BOOMGAARD, Smeer geen BRONS op oude Lijsten, maar laat ze Encadrementen. Vergulden en Glas opnieuw Verzilveren. C. VAM DER ZAMDE, 3"|o Tijdgeestpolissen a f 11.15, betaalbaar met fl.- per maand. Stoom-Graanmolen. Graan- en Meelhandel. A. en P. VAN WEEZENBEEK, St. Laurensstraat 19 en 21, ROTTERDAM. Notaris Zijnen de Gier te Hensden, publiek te verkoopen: Openbare Verkooping ongeveer 163 H.A. Weitoemaat, Openbare Verhuring ruim 9 H.A. WEITOEMAAT arme anders miskende winkelier, hen waren leveren op crediet, of zelfs kosteloos afstaan." Dinsdag werd uit Amsterdam gemeld In een gisteravond gehouden gecom bineerde vergadering van de Chr. Boot- werkersvereeniging Ons Beginsel en de R. K. Vereeniging St. Clemens is met algemeene stemmen besloten het advies, gegeven door de commissiën, benoemd door de vrf Chr. Sociale bonden te aan vaarden, en zich dus aan te melden bij de patroons. Ook de scheeps- en bootwerkers-ver eeniging Rechten Plicht heeft gisteren avond een vergadering gehouden, om te beraadslagen over al of niet ophef fing van de staking. Een groot aantal stakers waren opgekomen, zoodat zoowel de boven- als de benedenzalen van Plancius gevuld waren. Na afloop van de vergadering deelde het bestuur ons mede, dat het woord was gevoerd, boven door den heer Posthu ma, voorzitter der vereeniging, beneden door den heer Hoeber, bestuurslid. Zij gaven een overzicht van den stand der staking, en verheelden daarbij niet, dat gisteren hier en daar stakers aan den arbeid waren gegaan. „Ik stelde", aldus ongeveer Posthuma tot de persvertegenwoordigers, den toe stand eerder te donker dan te licht voor." Daarna werd eene stemming met ge sloten briefjes gehouden, met dezen uitslag, dat met overweldigende meer derheid besloten werd de staking voort te zetten. Tot zoover de mededeelingen van het bestuur. De vergadering duurde van 8 uur tot half 12. Bij het uiteengaan bleek een zeer verbitterde stemming tegen de pers te heerschen. De in de gang wachtende verslaggevers kregen velerlei liefelijkheden te hooren, terwijl de heengaanden elkander bovendien onophoudelijk tot stilzwijgen vermaan den. Dit schijnt erop te wijzen, dat aan het besluit om de staking voort te zetten meer vast zit. In de Warmoesstraat is, naar het Hbl. meldt, gister een aardappelen koopman, die zich met zijn zoon naar de markt begaf, op ergerlijke wijze door stakers mishandeld. Men wierp hera in een 2V3 meter diepen kelder van het afgebroken wordende Biblehötel en ta kelde hem met een lange plank danig toe; ten slotte werd de koopman door politie ontzet. Een man werd, als ver dacht zich aan deze mishandeling te hebben schuldig gemaakt, gearresteerd en naar het bureau St. Pietershal over gebracht. Aanleiding tot deze laaghartige daad moet geweest zijn het feit, dat de mis handelde, die reeds eenmaal aardappelen voor de stakers beschikbaar had gesteld, weigerde dit ten tweeden male te doen. Gistermorgen heeft een inspecteur van politie bij het uit elkander jagen van een oploop op de Geldersche kade, bij de Binnen-Bantammerstraat, een lossen bootwerker het oor afgeslagen. De man beweert, volgens de Tel., dat daartoe niet de minste aanleiding be stond, hij hield vol, dat er niets aan de hand was dat dit optreden recht vaardigt. Ooggetuigen verklaarden ech ter, dat er ongeveer vijftig mensehen bijeen waren, die aan de herhaalde aan maning tot doorloopen geen gevolg gaven. Volgens hen heeft de inspecteur, dien zij kennen als een bezadigd man, tot twee of drie malen tot doorloopen aan gemaand. Hij was alleen. Hij maande tot doorloopen aan, speciaal het drietal menschen, dat hij niet kende, doch waartoe de later getroffene behoorde. De getroffene juist liep erg langzaam. De inspecteur gaf hem eerst een paar stompen in den rug, daarna eenige klap pen met het plat van de sabel. De later verwonde liep wel door, doch sarrend langzaam en omkijkende. Toen heeft de inspecteur met zijn sabel geslagen, waardoor, juist doordat de man omkeek, diens oor is getroffen. Te Heinkenszand heeft de heer H. van Iwaarden uit ingenomenheid mot zijn benoeming als lid van den raad een vet varken laten slachten en ver deeld onder de mindergegoeden van alle gezindten. Te Delden had een alleenwonend persoon een bankbiljet van f 100 en een van f 40 in den kelder verstopt. Hoe schrok de man, toen hij op een dag eens ging kijken, of de bankbiljetten er nog waren. Ze bleken verdwenen. Eeu buurman, die aan het zoeken ging, vond de overblijfselen in een muizen nest onder de vloersteenen. De stukjes werden opgezonden naar de Nederland sche Bank, en de man werd verblijd met twee nieuwe briefjes. Op den Zwanenburgwal, bij de Sint Anthoniesluis te Amsterdam, heeft Zondagavond een treurig ongeluk plaats gehad. Eeu zenuwlijder sprong in de gracht. Hij werd gered, maar een der redders, de heer Schrijver, 27 jaar, ge huwd en vader van een kind, kwam om. De heer Schrijver stond als een goed zwemmer bekend, maar de drenke ling greep hem bij de beenen en trok hem omlaag. Op een schip te Leeuwarden werden fietsen in bewaring genomen. De vrouw van den schipper had een aantal num mers met een speld vastgestoken aan de banden. Toen de fietsers hun eigendom terughaalden, en de nummers er afgenomen werden, bleek, dat van vele karretjes de banden lek waren, 't welk natuurlijk groote consternatie gaf. De heer Jules de Vries, advocaat en procureur te Amsterdam, heeft den vol genden brief aan de redactie van het Handelsblad van Antwerpen gezonden: Naar aanleiding van ons onderhoud in zake de nalatenschap Thierry heb ik de eer, U mede te deelen dat ik, in opdracht van een erfgenaam, in Parijs onderzocht heb wat er van een uitspraak van het Gerechtshof aldaar aan was. Ik heb inderdaad een vonnes der Recht bank en een arrest van het Gerechtshof aldaar gevonden, doch in beide is over de zaak waar het om gaat, niets beslist. Ik heb bevonden dat het proces op een onjuiste wijze is gevoerd. In overleg met belanghebbenden is besloten de zaak thans op de juiste wijze aan te vatten. Daar hieraan zeer vele kosten verbonden zijn, zou het wel dienlijk zijn zoo een zoo groot mogelijk aantal erfgenamen zich met ons vereenigden, om te zamen te trachten tot een goed einde te komen. Te Sterksel, gemeente Soerendonk, is Zaterdagmorgen ongeveer 11 uur een groote boschbrand ontstaan. De bosschen behoorden in eigendom aan de families Van Beet en Hegener te Eindhoven. Naar schatting is ongeveer 10 H.A. heide en circa 5 H.A. mastbosch in asch gelegd. De afgebrande bosschen zijn zoo goed als alle verzekerd tegen brandschade. Uit Rotterdam wordt gemeld De krantenlooper G. J. van G., een man van 66 jaar, zat in den nacht van Zaterdag op Zondag om halftwee nog op in zijn keuken in de Marnixstraat alhier. Hij kon van de warmte niet slapen. Terwijl hij zoo alleen in het keukentje zat, kwam zijn 28-jarige zoon W. A. van G. thuis. Deze, een losse werkman, verkeerde min of meer onder den invloed van gebruikten drank, hetgeen zijn vader ontstemde, te meer daar volgens zijn oordeel deze zoon het huishouden niet naar zijn vermogen met zijn verdiensten steunde. Er volgde een woordenwisseling tusschen vader en zoon. Beiden wonden zich op, en in zijn drift nam de vader een scheer mes, waarmee hij zich vóór zijn zoon's thuiskomst een boterham gesneden had, en stak hiermede naar zijn zoon. Hij trof dezen in de rechterborst en sneed een hartslagader door. De getroffene zakte ineen en overleed enkele oogen- blikken later aan inwendige verbloe ding. De dader is Zondagmiddag naar het huis van bewaring overgebracht. Hij toonde vreeselijk berouw over zijn daad. Naar de Utr. Ct. verneemt, zal de klompenmaker A. W. Bouwman, te Oudewater, over eenige dagen voor rekening van firmanten te Alphen en Haarlem voor den tijd van 6 maanden naar Rusland vertrekken met het doel, Russen in het klompenmakersvak op te leiden. Het hooge loon, door de fir manten aan B. aangeboden, heeft dezen daartoe doen besluiten. Te Driewegen heeft een kind een kop met kokende koffie omvergetrokken, en over het lichaampje gekregen. Het kind is aan de brandwonden overleden. Te Gaanderen, gem. Ambt-Doetin- chem, is Zaterdagmiddag de 15-jarige A. E. op het roggeland door een zon nesteek getroffen en gisteren aan de gevolgen overleden. Rechtzaken. Naar wij vernemen heeft het Gerechts hof te 's-Gravenhage, bekrachtigd de beschikking der Haagsche Rechtbank, waarbij mevrouw van H. naar de open bare terechtzitting dier rechtbank werd verwezen, verdacht schuldig te zijn aan den gewelddadigen dood van haren echtgenoot te Rijswijk. Vermoedelijk zal de zaak in het begin van de maand September in openbare behandeling komen bij bovengenoemde rechtbank. Aan bestedingen. Marktberichten. lUtterdamsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 62,533 stuks. Hoendereieren van f 3,80f 4,90 per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 25 Juli. Vette kalveren blijven hoog in prijs; door de vele sterf gevallen daaronder is de voorraad niet zeer groot. Wat van vette varkens maar slacht- baar is, wordt door de spekslagers aan stijf staande prijzen opgekocht. Nuchtere kal veren en biggen houden een matigen markt prijs. Vette schapen loopen lager. Men be steedt voor vette kalveren 55 a 60 cent per kg., vette varkens 28 a 29 ets. per kg., nuchtere kalveren f9 a f 15 per stuk, biggen f7 a f 11, lammeren f 17 a f 20, jonge kuikens 50 a 60 ets. en jonge hanen 25 a 30 ets. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 21 Juli 0 74 M. 0.07 M. N.A.P 22 0.80 0.09 23 0.91 0.21 24 0.76 0.15 Waterhoogte Maastricht (brug). 24 Juli 0.66 M. beneden 0. 25 0.60 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 24 Juli 1.59 M. beneden 0. 25 1.56 Adverteiitleu. -> Op den 3den Aug*, a s 72 hopen onze Geliefde Ouders vS? hunne 25-jarige Echt- vereeniging te gedenken. Gevraagd te Breda met half Augustus of eerder, in een gezin met schoolgaande kinderen kunnende koken en werken en v. g. g. v. Fr. br. lett. P. Boekhandel HERMAN DE RUITER, Breda. bij 'slS OICH. Het bespaart U teleurstelling, moeite en geld. GROOTSTE SORTEERING. Bekend GOEDKOOP adres. Spoedige Levering. voorheen N. VAN THIJN Zn. Oralis Herverzekering. Ook verkrijgbaar: Verkrijgbaar te Rotterdam a. h. Hoofdkantoor Wijnstraat 10 en bij H.H. Agenten. Te Heusden, bij W. VAN HELDEN, Breestraat; te Ciessen, bij J. v. HER WIJNEN. Waarom nog langer gewacht met het geven van een order? Wij ontvangen wekelijks groote partijen graan direct uit zeeboot en zyn daarom in staat beneden alle concurrentie te leveren. Doch let welt worden door ons verhandeld. Neemt tevens proef met ons volgens vele attesten onovertrefbaar. Minzaam aanbevelend, Wij leveren zoolang de voorraad strekt, de overal bekende eerste klasse model de luxe heeren-rijwielen van f 100 thans voor f 95, met Engel- sche Dunlopbanden, lederen Kettingkast, Freewheel, Stuur met dubbele Velgremmen, nikkelen Velgen met bies en kraal, Tasch, Sleutels, Oliekan, Bel en Pomp. Deze Vierkleurrijwielen zijn uit de Vierkleurrijwielfabriek Den Haag, model 1911. Levering; franco rembours. Verder leveren wij de bekende Chieago-r|j wielen (gedeponeerd merk) vanaf f 45,tot f 85,—, de Aederlandsciie Vlag- rjjwielen (gedeponeerd merk) één prijs f85,New Elswiek, Engeland's beste rijwiel f 85, S®" Alle rijwielen met een jaar hondsgarantie. "^8 Oude rijwielen worden ingeruild. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Hoofdagenten van Rotterdam der Vierkleur- en New Elswick-rij wielen. Alle plaatsen agenten gevraagd. TELEFOON 8344. VAN EEN ONDER AALBURG, in de Mussehentiend. is voornemens op Donderdag den lO Augustus 1911, bij inzet en op Donderdag den 24 Augustus 1911, bij t oe wij zing, telkens des voor middags om ÏO uur, ten herberge van VAN WIJK in bet Veerhuis te Aalburg ten verzoeke van de Erven van den heer M. D. VAN VEEN te Aalburg de bovenbedoelde goederen in de navolgende koopen. KOOP EEN. Het aan den dijk schuin tegenover het Veerhuis gelegen Huis met Erf, toch li in* en lSoomgaard te Aalburg, kadastraal bekend gemeente Wijk, sectie C, nos. 375, 375a en 376, samen groot 59 Aren 86 Centiaren. KOOP TWEE. Een perceel Douwland, gelegen aan de Polsstraat uitmakende ruim de Weste lijke helft, doch ter grootte als bij de kadastrale hermeting zal blijken van het kadastrale perceel gemeente Wijk, sectie C, no. 883, geheel groot 1.31,20 Hectare, zijnde deze koop van den navolgenden koop ge scheiden door de op het terrein staande heining op ongeveer 39 Meter van de Wes telijke scheiding van gemeld perceel no. 883. Dit perceel zal voorts zijn belast met het recht van uit- en overweg op de thans bestaande wijze, ten behoeve van het daar achter gelegen perceel Cwi'icndland, begrepen onder koop 4 en is verhuurd in 5 perceelen tot 1 November 1911 voor f148. KOOP DRIE. Een perceel Doomgaard gelegen alsvoren, uitmakende de Oostelijke helft, doch ter grootte als bij de kadastrale her meting zal blijken van gemeld kadastraal perceel Wijk, sectie C, no. 883. KOOP VIER. Een perceel Griend- en Weiland, gelegen ten Zuiden van de koopen 2 en 3, kadastraal bekend gemeente Wijk,sectieC, nos. 887 en 888, samen groot 59 Aren 11 Centiaren. KOOP VIJF. Een perceel Bouwland, Doom- guard en Wei- en Griendland, uitmakende de goederen onder de koopen 2, 3 en 4 begrepen, kadaster Wijk, sectie C, nos. 883, 887 en 888, samen groot 1.90,31 Hectare. Aanvaarding onder bezwaar van voor melde huur bij de betaling van den koop prijs, welke zal moeten geschieden ten kan tore van bovengenoemden Notaris voor of uiterlijk op den 5 October 1911. De huurpenningen over dit jaar ver schuldigd van de goederen begrepen onder de koopen 2 of 5 komen ten bate des koopers, terwijl de lasten en belastingen van al de goederen komen van af 1 Januari 1911 ten laste der koopers. Nadere fnformatiën te verkrijgen ten kantore van bovengenoemden Notaris. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Donderdag 29 Juli 1911, nam. 2 uur precies, in het café Wed. „D. L. v. d. WIEL", aan den Sas- dijk, aldaar, van: 139 Hectaren uitmuntend te velde staande Haver, Tarwe, Rogge, Duiven boonen en Aardappelen, op de Polders: Kijfhoek, onder Dussen, Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof, Petrus plaat, Catharinaplaat en Corneliapolder, onder Made en DrimmelenIppelsche- en Wilhelminapolder, onder deWerken; den Duil, onder Almkerk; Middelwaard, Mug- genwaard, Eijerwaard, Kievitswaard, Spie ringplaat, Klein Stukje, Keizersgulden- waard en Steenenmuur, onder Werkendam. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gedrukte notitiën, welke gratis ten kantore van den notaris verkrijgbaar zijn. door Notaris KERKHOVEN, te Werkendam op Dinsdag; 1 Augustus 1911, des nam. 1 uur precies, in het Café ZWETS", aan den Sasdijk, te de Werken, van over het nog loopend seizoen 1911, onder Werkendam en Dussen, op de Polders Klein Zalmpje, Hardenboek, Pannekoek, f Donderzanden, Steenenmuur, Keizersgul- donwaard, Buiten Noord en Muggenwaard. Dagelijks aanwijzing op de polders. op de Gorzen, van de Heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jong de Leeuw, aan den Karnemelkspolder, op Donderdag; ÏO Augustus 1911, nam. 9 uur precies, tbij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieu- wendijk, door Notaris KERKHOVEN te 1 Werkendam. 2 Aug. Dep. van Waterstaat, het maken van werken langt den rechteroever van de Neder-Rijn. Raming 14000. 8 Aug. Prov. beitour van Neordhollaod, het aanvnlle* en uitbreiden van de verdediging van den onderzeeachen oever langa het zuideratrand van Vlieland. 9 Aug. Prov. bestuur van Drenthe, het maken van boordvoorxiening langa de Drentaehe hoofdvaart. Raming 7900. 9 Aug. Dep. van Waterstaat, lo. het verruimen van de Nieuwe Maat boven IJsaelmonde. Raming 175.000 M3. 2o. het uitvoeren van baggerwerk in de rivier de Nieuwe-Merwede. Ramiag 15000. 3o het uitvoeren van baggerwerk in eenige gedeelten van het Noorder afwateringskanaal gelegen in de gem. Drongelen, Meeuwen en Dusten, prov. N.-Brabant, be- hoorende tot het onderhoud van de werkea der Bergtehe Maat. Ramiag 14 800 MS. f?ERKEN BAM. De zetting der boter it deze week op de markt 70 cts^ in de winkelt dut 75 et pet half kilo Eieren 1 05 de 25 tinkt. BESOOIJEN25 Juli. De prijs der Boter teas Jteden 1.31 1 35 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1 04 de 26 stuks. OOSTERBOUT. 25 Juli. Boter ƒ1,38 a 1,40 per Kg Keren f 0,16 en 0,18 de 4 stuks GOR1NCEEM, 24 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 153 runderen, 6 nuchtere kalveren, 22 vette varkens 1193 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 240 290, kal/vaarzen f 160 a 2 0, guit te vaarzen 00 o f 00, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jonge f a pinken f 00 a 000 gras kalveren f a nuchtere 10 a 14, schapen f a lammeren f a --, biggen f 7 a li per stuk. Vette varkens 24 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe f 8 50* 9,25 roode dito 8. a 8 50 witte dito f 8 50 a 9.75 inl. rogge f 5.40 a 5 80 buitenl dito ƒ5 75 a 6. gerst f 5.35 a 5.80 haver f 3.50 a 4.25 duivenboonen f a blauwe erwt-n f a mais, 75 pond, f 5.35 a 5.60 alles per heet- Boter 75 a 80 ct. per ha'f kilo Keren f 1.10 a 1.15 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM, 25 26 Juli Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1009 veile runderen, 922 magere dito. 445 vette en graskalveren, 272 nuchtere kalveren 1205 schapen of lammeren, 629 varkens, 209 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 2e kw 74 cent, kalveren le kw. 112, 2e kw 80 af. schapen le kw. 48, 2e kw. 36 et. vette varkens 48 a 44 et. licht soort a ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.a 18.idem voor de slacht f 8. a 12Biggen f 1.30 a 1 60 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 111/8 en 22/16 ton en 208 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 54 2e kw f 50, 3e kw. f 48 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsehe eieren f 4 20 a 4 40, Overmaassch- dito 4 60 a 48 0 per 100. Hunne dankbare Kinderen. $v\ S Almkerk, 26 Juli 1911. VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3