Fransch Centraal-Afrika doorkruist, en met een groot aantal secretarissen zijn waarnemingen gedaan. Het blad meent, dat deze reis met dien eisch van Duitsch- land in verband staat. PiaatseiUk !%ieuns. lleusden, 29 Juli. In de Woensdag gehouden vergadering van het college van Godshuizen alhier, werd het nieuw benoemde lid, de heer Ver hoeven, (Molenaar) geïnstalleerd en werd vervolgens benoemd tot voorzitter de heer H. Reckleben. De laatste ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. A. J. Verhoeven. Op 1 Augustus a.s. wordt de maré- chaussée Achterberg, van de brigade Wou- drichem, op zijn verzoek naar de alhier gevestigde brigade overgeplaatst. In den vroegen morgen van Vrijdag, ontlastte zich boven deze gemeente een kort, maar hevig onweer. De regen, waar naar zoo verlangend werd uitgezien, viel overvloedig. Jammer, dat het, als gewoon lijk bij on weder, van zoo korten duur was. Afkoeling laat zich echter nog wachten. Volgens waarneming, alhier gedaan, waren het Zaterdag 22 Juli en gisteren 28 Juli do warmste dagen, die we in geen jaren gehad hebben. Beide dagen wees des na middags ten 2 ure de thermometer 93 graden fahrenheit in den schaduw. Ook in deze gemeente heeft zich bij het melkvee van D. v. O. een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. Onze uitgever, tevens uitgever van den Bijbel met platen, onder toezicht van ds. van Veen, bij vele onzer lezers bekend, werd dezer dagen aangenaam verrast met eene bestelling van een gebonden exempl. voor H. Majesteit de Koningin, te zenden naar 't Loo, en een idem voor H. Majes teit de Koningin-Moeder, te zenden naar Soestdijk. Wei 'kentlaiu. Hedenavond te 8 uur vergadert de „Vereeniging tot Btichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Werkendam en DeWerken". 't Is dan de gewone jaarvergadering. De agenda is als volgt: 1. Opening, 2. notulen, 3. een woord van het Hoofd der school over „Onze Taak'', 4. verslagen, 5. verkiezing van 3 bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de h.h. G. van Oord en C. Slagmolen, die ter stond herkiesbaar zijn en wegens 't vertrek van den hr. J. A. Francken. 6. rondvraag, 7. sluiting. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. De onderwerpen die te behan- delen waren, zijn: 1. notulen, 2. ingekomen stukken, 3. Be noeming onderwijzeres school A, 4. voor stel van B. en W. tot verzekering van den Gemeenteveldwachter tegen ongevallen bij de Mij. „Fatum", 5. voorstel van B. en W. tot vaststelling eener ontwerp-verordening tot heffing eener belasting op tooneelver- tooningen en openbare vermakelijkheden, 6. voorstel als voren tot wijziging der voor waarden van waterleverantie, 7. aanbieding Gemeenterekening dienst 1910, 8. alsvoren rekening Burgerl. Armbestuur, 9. onderzoek geloofsbrieven nieuwgekozen Raadsleden. 3 Augustus zal hier en in deWerken, de Unie-collecte gehouden worden. Al in kerkNaar we vernemen, hopen de zangvereenigingen „Excelsior", alhier, „Crescendo" te Andel en de fanfare „Nooit Gedacht", alhier, op 2 Aug. a.s. een pleizier- reis per stoomboot te maken naar Nijmegen. Hencdeii JLangstraat, 28 Juli. Het gewas der aardappelen staat er tot heden flink bij. De knollen worden groot van stuk en hebben een goeden smaak. Van de ge wone ziekte wordt daarbij weinig gehoord. Alleen op de hooge gronden zal het gewas tegenvallen; daar heeft het eerst van de nachtvorsten en daarna van de droogte geleden. De prijs is laag; men besteedt f2 I f2.20 per H.L. llieihosch. Woensdag had op den Prikpolder de graanverpachting plaats. Er bestond nogal animo. Men besteedde voor haver f 80 a f 85, gerst f 58 a f 62, rogge f 112 a f 115 per H.A. Capelle. Waarschijnlijk door de hitte van de laatste dagen werden in den polder alhier twee dagen achter elkaar twee koeien zoo in een diepen sloot gevonden, dat ze slechts met veel moeite en na uren arbeid op het droge waren te brengen. Dat ook in deze gemeente het mond en klauwzeer van kwaadaardigen aard is blijkt wel hieruit, dat reeds een aan die ziekte lijdende koe van den heer M. J. Rijken Az. gestorven is. *OamereiI. In de il. Zaterdag ge houden gemeenteraadsvergadering, werd o. m. de rekening over 1910 aangeboden. De ontvangsten bedroegen f 14227.63 en de uitgaven f 13254.zoodat het batig slot was f 973.63. Tegelijk werden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim herkozen de aftredende leden J. de Ridder, G. Timmer en F. A. Mooij. Geertruidenberg. Woensdag is een kind van A. C. Janssen alhier, van ruim 2 jaar oud, in een pot met kokend water gevallen en heeft zich zoodanig ge brand, dat het Vrijdag aan de gevolgen is overleden. Herpt. Zondag werd alhier op den versierden „Doelen" van de handboogschut terij „Ons Genoegen" het eerste concours gehouden vanwege den Bond van Hand boogschutterijen „Gezellig Samenzijn". De uitslag was als volgt: le prijs „Buiten Verwachting" te Vlijmen met 135 punten; 2e pr. „Victoria" te Els- hout met 123 p.; 3e pr. „Constantia" te Drunen. Rozenprijs „Claudius Civilis" te Haarsteeg met 4 rozen. Bestuursprijs M. van Falier te Vlijmen met 21 punten. Eerekruis C. v. Spijk, van „De Wets Zonen" te Nieuwkuik met 77 punten. Er heerschte een gezellige feestvreugde, die niet weinig verhoogd werd door het concert der harmonie „De Eendracht". De bondsvoorzitter de heer H. van Laarhoven te Elshout, sprak een woord van dank voor de gulle ontvangst en hoopte, dat het tweede bondsconcours dat te Nieuwkuik zal worden gehouden, even schitterend moge slagen als het eerste te Herpt. Het mond- en klauwzeer neemt da gelijks toe. Donderdag werd het weei ge constateerd onder het vee van 5 verschillende eigenaars. ï\e«lerliemert (Nz.) Wegens de langdurige droogte krijgen de bewoners van den Nieuwendijk volslagen gebrek aan drinkwater. Het ware te wenschen, dat in dit gedeelte der gemeente toch eens voor betere watervoorziening gezorgd werd. Op een perceel weiland, in deze buurt gelegen, moest reeds een pomp geslagen worden, daar de slooten geheel uitgedroogd zijn. (Zz.) Toen de Doornwaard, als Noord- brabantsch grondgebied, in den verboden kring betrokken werd, mocht geen enkel stuk vee die waard verlaten. Kort na dit verbod werd een kalf geboren, dat bij de moeder moest blijven. Ieder staat thans verbaasd, hoe de moedermelk aan den groei van dit dier bevorderlijk is geweest. Men zou het voor een vetgemest kalf houden. (Rietschoof). Schipper Schreuders en zijn zoontje zouden, bij hun woning ge komen, van een wagen springen, toen juist een auto passeerde. Van schrik liep het knaapje terug en kwam nu onder het wagenwiel terecht, dat hem over den voet ging en dezen ernstig bezeerde. (Welseind). Zekere J. v. d. Werken, welke Dinsdag met petroleum ventte, wilde van zijn kar afstappen. Hij kwam echter zóó ongelukkig te vallen, dat het sleutelbeen gebroken werd. Nieuwendfjk. Bij een 72-jarige ingezetene alhier, doet zich tongblaar voor. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat bij de Gebr. van Helden alhier, rogge te veld staat, waarvan het stroo 2,25 M. lang is. De totale schade van de j.l. Dinsdag afgebrande molen, is naar schatting f 12000 en aan graan f 3000. Daar de molen voor f 7000 en het graan voor f 1500 verzekerd was, ligt het voor de hand hoe groot de schade is voor de firma W. Bovendien krij gen zij maar f 5800 voor de molen uitbe taald. Haam ««lonk. Toen Donderdag avond eenige jongelui over de Bergenstraat huiswaarts keerden, werden zij plotseling van achteren besprongen door een drietal met messen gewapende belhamels, waarbij zekere J. v. D. eene snede over zijn jas kreeg. Van deze lage streek is aangifte ge daan bij de politie. Een viertal jongens keerde per fiets van een tochtje huiswaarts. Plotseling kwam de voorste te vallen, waardoor de anderen hem over fiets en lichaam reden en even eens tegen den grond smakten. W. v. 1). die het eerst gevallen was, had zich een weinig aan de knieën bezeerd en ook het voorste wiel van zijn flets was geheel in elkander gereden. De anderen kwamen met den schrik vrij. Met het rijwiel op den rug moest de reis te voet worden voortgezet. De zwaar beladen wagen van de „S. S. Thor", geraakte bij het uitwijken vast in het mulle zaad. Met behulp der toegeschoten buren, slaagde men er in, hem op den vasten weg te krijgen, zoodat hij na een half uurtje oponthoud weer verder kon. Sleenwfjk. Bij beschikking van den Minister van Landbouw enz. zijn met ingang van 27 Juli j.l. ingetrokken zijne beschikkingen, waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens uit, naar of bin nen de kringen in deze gemeente. Sprang;. In de vorige week slaagde onze dorpsgenoot de heer M. A. v. d. Bijl te Utrecht voor het staats-examen tot toe lating aan de Rijks Universiteit. Maandag j.l. bekwam de metselaar M. in 't V. bij zijn werkzaamheden een wonde aan zijn hoofd, welke door dr. J. v. d. M. gehecht moest worden. Uit het driemaandelijksch verslag van den penningmeester der hulpkas (verbonden aan de afd. Patr.) bleek ons dat de inkom sten waren f 64.10, de uitkeering bij ziekte f 26.20, zoodat zij deze drie maanden een batig saldo van f 37.90 overhielden. Naar men ons meedeelde is onder het melkvee van den landbouwer J. de B. het mond-en klauwzeer uitgebroken. Veen. Met den prijs der aardappelen is het de laatste dagen sterk teruggegaan en hoort men dat ze reeds voor f 2 per H.L. afgeleverd worden. Ook de laatste soorten waarvan de opbrengst veel doet verwachten, zijn best in den pot. Het is dan ook te voorzien dat de winterprovisie goedkoop zal ingeslagen kunnen worden. De St. Jansuitjes worden thans iets hooger van prijs; er wordt door de com missionairs f 1 meer besteed per H.L. Toch valt de opbrengst tegen. VrtJlioeven-Cappel. Mej. W. Hoffman, alhier, onderwijzeres aan de bij zondere school te Loonschendijk, is in gelijke betrekking te Rotterdam benoemd. Wijk Het vee van de inboorlingen dezer gemeente, loopende op het Wijker- zand, is hersteld. Niet één geval onder deze 150 stuks kwam voor met doodelijken af loop. De landbouwer P. v. D. trof het ongeluk, dat in den loop van eenige dagen tenge volge van het mond- en klauwzeer, twee zijner beste kalikoeien stierven. Met ingang van 27 Juli is alhier het verbod, betreffende het vervoeren van her kauwende dieren en varkens, naar, in of uit den afgesloten kring, opgeheven. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrij hoe ven-Cappel, gehouden 25 Juli. Tegenwoordig de Burgemeester en alle andere leden, behalve met kennisgeving de heer Oerlemans. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeelir.g 2 processen-verbaal van kasopneming d d. 29 Maart 1911 en 28 Juni 1911, waaruit blijkt dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en de ver- eischte bedragen in kas werden bevonden. 2. Besluit van Ged. Staten dezer provin cie dd. 30 Maart 1911, hcudende verdaging der beslissing op het besluit tot verkoop van het voormalige tolhuisje. 3. Besluit tot verkoop van het voormalige tolhuisje, met voorwaarden, voorzien van het bewijs van goedkeuring. 4. Het kohier van den hoofdelijken om slag, dienst 1911, voorzien van het bewijs van goedkeuring. Allen aangenomen voor kennisgeving. 5. Twee verzoeken in zake Hoofdelijken Omslag, dienst 1911. Besloten die in geheime vergadering te behandelen. 6. Verzoek van het gemeentebestuur van Loon-op-Zand, om bijdrage in de kosten eener eventueele verharding van de z. g. Kattesteeg. Met algemeene stemmen afwij zend beschikt. 7. Onderzoek van de geloofsbrieven der herkozen raadsleden Voor de Poorte, Van der Schans en Van der Waals. Zij worden met inachtneming van art. 32 gem. wet goedgekeurd en mitsdien wordt met alge meene stemmen tot hunne toelating be sloten. 8. Vaststelling staat oninbare en nog te verhalen posten over 1910. Deze wordt vastgesteld tot een bedrag als oninbaar van f 0.89. 9. Aanbieding en voorloopige vaststelling gemeenterekening 1910. Deze wordt, verge zeld van alle daarbij behoorende bescheiden en de verantwoording van B. en W. met het ontwerp-besluit, bedoeld bij art. 220 gemeentwet, na aanbieding en na onderzoek door de heeren De Bruijn en Van der Schans van wie eerstgenoemde rapporteert en advi seert tot onveranderlijke voorloopige vast stelling, voorloopig vastgesteld op: in ont vangst f 5987,46£ en in uitgaaf f 6112.40. 10. Gunning verkoop voormalige tolhuisje. Met algemeene stemmen besloten den ver koop aan A. M. Stam te Capelle te gunnen voor de som van f 1900. 11. Bestemming opbrengst verkoop voor malige tolhuisje. Wordt besloten de gelden te doen inschrijven op een staatsschuld boekje, of indien aan een aanvrage tot inschrijving op een staatsschuld boekje niet kan worden voldaan, de opbrengst te be leggen door den aankoop van inschrijvingen op het Grootboek der 3 pCt. Nationale Schuld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Sllnnenland. De Temps schrijft: Men herinnert zich, dat Koningin Wilhelmina bij gelegenheid van het verblijf van den President der Republiek in Nederland, aan het hoofd van den staat 1 ïeeft willen beloven hem in Parijs een bezoek te brengen. Het is thans vastgesteld, dat de reis van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Nederlanden naar Frank rijk in de volgende lente, in April of in Mei, zal plaats hebben. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zal voortaan op Zon en algemeen erkende Christelijke feest dagen geen wagens vee van aanslui tende spoorwegen meer aannemen voor doorzending over hare lijnen. Te Wormerveer heeft zich een vreese- lijk drama afgespeeM. De vrouw van J. B. ontmoette op straat h6t dochtertje van dr. Van Asperen en bracht dit met een mes een steek toe. Daarna keerde zij dit wapen tegen zich zelve en bracht zich zelf een levensgevaarlijke verwon ding toe. De toestand van het achtjarige meisje schijnt vrij redelijk. Gezegd wordt, dat vrouw B. dr. Van Asperen ongunstig gezind was en daar om haar vreeselijke daad volbracht; echter gelooft men, dat zij in een vlaag van krankzinnigheid handelde. Men meldt uit Oud-Gastel aan de „Msb." De landbouwer v. Sdie aan het aardappelrooien was, zakte plotseling door de hitte bevangen, bewusteloos ineen. Aanstonds werd hij naar zijne woning vervoerd, doch hij aankomst aldaar was de man reeds overleden. Men herinnert zich den moord op de o Haagschen confituren-handelaar Moerad bey, die in een kamer achter zijn winkel in de Wagenstraat, door messteken vermoord, gevonden werd. Volgens de Berlijnsche recherche ver vult de vermoedelijke bedrijver van dezen moord, een jong Griek, G. A., die bij de ontdekking verdwenen en op wien al dadelijk de verdenking geval len was, thans zijn dienstplicht in het Grieksche leger. Hij moet bij Hollandsche kennissen geïnformeerd hebben naar de over den moord en den vermoedelijkeu dader loopende geruchten. Door bemiddeling van onzen gezant te Attune heeft het Haagsche O. M. aan de Grieksche regeering zijn aan houding verzocht. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. Ct.: Naar wij uit goede bron vernemen ia aan den minister van justitie een uit voerig rapport van 24 bladzijden ge zonden betreffende de relletjes op Kat tenburg. In dit rapport wordt uiteen gezet, dat hier van een planmatig verzet sprake was. In dit rapport wordt o.m. verteld hoe de stakers op het dak van een perceel in de Kleine Katteuburgerstraat een feit dat nog niet bekend was een groote plank hadden neergelegd, waarop een honderd streatsteenen. Toen een detachement politie voorbij kwam werd deze plank met steenen naar beneden geworpen met het doel de politiebe ambten te treffen. Zelfs werd van som mige huizen kokend water op de troe pen uitgestort. Tegenover de beschuldiging dat de troepen ruw zijn opgetreden staat de absolute verklaring, dat er op Katten burg geen aangelegd schot is gelost. Uit Amsterdam wordt gemeld: Na de vergadering van Woensdag in het Paleis voor Volksvlijt, waarin besloten werd tot opheffing van de staking van de bootwerkers het besluit is, naar de Tel. meldt, genomen met 740 stemmen voor, 426 stemmen tegen en 60 in blanco uitgebracht hebben de bootwerkers zich onmiddel lijk in grooten getale bij de werkgevers aangemeld om den arbeid te hervatten. Het spreekt echter vanzelf, dat lang niet allen onmiddellijk konden worden aan het werk gesteld, met het oog op de vele vreemde arbeiders, die tbans in de haven werkzaam zijn. Het bestuur van de Vereeniging voor Werkgevers op Scheepvaartgebied heeft echter ver zekerd dat de normale toestand thans zeer geleidelijk zal terugkeeren. De werklieden, behoorende tot het oude contract-personeel der Kon. Nederl. Stoombootmaatschappij, ontvingen van de directie de mededeeling, dat hun ontslag gehandhaafd blijft Zij kunnen als losse arbeiders hun diensten aan bieden. Aan de Kon. West-Indischen Mail dienst waren reeds voor den afloop van de staking alle oude bootwerkers weer aan het werk. Van de Holl. Lloyd ligt thans slechts één boot aan de kade, zoodat hier wei nig werk is. Bovendien werken hier nog veel vreemden. De directie deelde mede, dat het van de verdere houding der bootwerkers zal afhangen, of zij weer teruggenomen zullen worden. Bij de Hollandsche Stoombootmaat schappij werd geen volk aangenomen, evenals bij de Kon. West-Ind. mail, aangezien men daar werkkrachten ge- noeg gehad. Donderdagmorgen werd een vergade ring van de stakende zeelieden gehouden, daar het bestuur van den Zeemansbond zich in de gegeven omstandigheden verplicht achtte, de vraag, of er dóór- gestaakt moet worden, aan een stemming te onderwerpen. Besprekingen zijn hier aan niet voorafgegaan. De uitslag van de stemming was, dat met 608 stemmen vóór, 18 tegen en 8 blanco besloten werd, de staking vol te houden; 150 posten, die niet ter vergadering waren gekomen, hadden meegedeeld, dat ook zij voor het voortzetten van den strijd waren. De losse dok- en veemarbeiders heb ben besloten, hun staking op te heffen. Naar de Tel. verneemt, zullen heden Zaterdag de hier getetacheerde man schappen van het 5de en het llde re giment infanterie en Maandag die van het 4e regiment infanterie vertrekken. De Tel. geeft het volgende verhaal ten beste over onzen langenoot Wijn malen. Wij hebben bezoek gehad van Henri Wijnmalen, die ons een opheldering kwam geven over zijn niet starten, j.l. Zaterdag, in de Engelsche rondvlucht. Hij verzekerde ons, reeds Woensdag te Brooklands te zijn aangekomen. Zoo als men weet is hij per contract bij de firma Verwey en Lugard verbonden, die voor de geheele organisatie moest zorgen. Het bleek echter bij zijn aan komst, dat slechts één méchanicien, de Franschman Brun, aanwezig was, die weinig zin had iets uit te voeren, omdat men hem zijn loon niet had uitbetaald Niemand van de firma was aanwezig om de Deperdussin-monoplan te lossen, evenmin was &r geld om de kosten van vervoer te betalen. Dank zij de wel willendheid van een Engelschman, kon Wijnmalen eerst Donderdagavond zeer laat zijn toestel krijgen. Vrijdagochtend was er nog niemand present om het toestel te monteeren, dat duurde zoo den geheelen dag. Wijnmalen zette zich zelf aan het werk en met behulp van Brun was het Vrijdagavond onder eenige andere hulp gemonteerd. Toen heeft Wijnmalen te Brooklands hij woonde vlak bij het vliegkamp drie proef vluchten gemaakt, die onbevredigend waren. Zaterdagochtend den dag van den start was nog geen hulp komen opdagen. Er was o.m. geen enkel reser vedeel of schroef aanwezig. Ten einde raad is Wijnmalen toen om half vier reeds 's ochtends zijn machine gaan onderzoeken. Hij slaagde er met zeer veel moeite in, een schroef te vinden, die iemand hem leende. Om half tien was het toestel in orde en vloog hij een half uur lang. Alles ging prefect. Daarna is hij gaan rusten. Toen hij om half drie terug kwam waren zoo juist de vertegenwoordigers van Verweij en Lugard, de heeren Siem en Koolhoven, benevens een Holland sche mechanicien aangekomen. Veel te laat dus, om nog een en ander te rege len en te beredderen. Het toestel was al dien tijd onbe waakt gebleven. Men haastte zich de kaarten voor de rondvlucht aau het stuur te hechten, zonder dat Wijnmalen die ooit had kunnen bestudeeren. Eerst 10 min. voor den start was men daar mee gereed. De motor werd om te probeeren aan geslagen, doch die liep zoo slecht, dat er aan starten niet viel te denken. Men is er toen aan gaan prutsen en eerst na twee uur zoeken kreeg men den motor behoorlijk aan 't loopen. Toen was het veel te laat, hetgeen nu ook blijkt uit de resultaten van den wed strijd. Om 8 uur heeft Wijnmalen vervol gens geprobeerd toch naar Heidon te vliegen, het toestel wilde echter niet stijgen en hij kon niet hooger dan een paar meter boven den grond komen. Onder die omstandigheden was het dwaasheid te starten. Het is hem vervolgens door het weg halen van zijn machice, zonder zijn voorkennis onmogelijk gemaakt om twee dagen voor 30.000 frs. in Spanje te gaan vliegen. De slechte organisatie, het niet op tijd betalen der méchaniciens, de onvoldoende regeling dus, zijn oorzaak, dat hem eenige kans op succes werd ontnomen. De verbintenis tusschen Verwey en Lugard en Wijnmalen, zal dus zeker niet lang meer duren. Wijnmalen heeft een aanbieding gekregen om voor een groot Fransch huis te gaan vliegen. Op de Veemarkt te Tiel is Woensdag een moordaanslag gepleegd op den politie agent G. van Beek. Deze agent heeft eenige maanden geleden in een circus gearresteerd Frans Hardeveld, 28 jaar, schilder te Octen, een gegageerd Oostindisch militair. Woensdagmorgen heeft deze aan agenten gevraagd het adres van Van Beek en den tijd, waarop hij in dienst trad. Om 1 uur wachtte hij hem bij den ingang van de stad op, trok een revolver en loste op twee meter afitand drie schoten op Van Beek, die alle misten. Van Beek trok zijn sabel en arresteerde met een anderen agent den dader, die gelegenheid gevonden had zijn revolver in de stadsgracht te werpen. Onze kaaapioenzwemmer P. L. Ooms heeft ingeschreven voor de zwemwed strijd te Parijs op Zondag 30 dezer en vertrok hedenmorgen met zijn oefen- meester, den heer A. J- Felleman, naar Parijs. Omtrent de arrestatie van Jan Valk Jr., directeur van de bank van handel en industrie, lid van de firma de wed. P. van Eijk en Zonen, meldt de „Msb." het volgende: De arrestatie vond juist plaats, toen Valk op het punt stond om, evenals de overige leden der firma Van Eijk, de wijk naar het buitenland te nemen althans er werd op hem bevonden een kaartje enkele reis naar Roosendaal. Naar wij vernamen, wordt de aange houdene verdacht van oplichting. Nader wordt medegeeld, dat Valk o. a. aan cliënten zou hebben medegedeeld, dat stukken in hun bezit waren uitge loot, hoewel dit niet het geval was Hij bewoog «ieze personen meest kleine luiden tot afgiften van deze fondsen en verkocht hun dan obligatiën der z. g. Bank voor Handel en Industrie, welke zooals wij r®9ds vroeger zeiden, voor de firma Van Eijk slechts een middel was om door de uitgifte van obligatiën aan nieuw geld te komen dat noodig was tot dekking van oude schulden, speculaties en bekostiging van de kwistige levenswijze der firmanten. Het spreekt van zelf, dat deze feiten niet alleen staan, zoodat misschien meerdere onthullingen zullen volgen. Rechtzaken. De Arrondissements-Rechtbank te Breda veroordeelde gisteren den beruch- ten flesschentrekker M. A. S., wonende te Ginneken, bij Breda, tegen wien door de marechaussee en de politie van Breda en in de verschillende bladen herhaaldelijk is gewaarschuwd, wegens het onttrekken van goederen aan zijnen faillieten boedel, tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 21 tot 28 Juli. Ondertrouwd: Arie Versluis, 22 j. en Hendrika van de Werken, 21 j. Geboren: Jacomina, d. v. B. Potters en E. Potters; Bastiana en Hendrikus, d. en z. v. M. Ippel en W. C. Damen. Overleden: CornelisTeunisde Waal, 8 dagen. Dewerken en Sleeuwijk, van 21— 27 Juli. Overleden: Cornelia van der Stelt, 82 j., wed. van A. v. d. Stelt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2