Gomez niet binnen 14 dagen zijn eischen inwilligt. De ernst van de revolutionaire beweging veroorzaakt verrassing. l'lHaliieliik üieuws, Heusden, 5 Aug. Dinsdagavond ontlastte zich een lang durig onweder boven de gemeente. Ten ruim 12 ure was het of de geheele stad in lichte laaie stond. Verschillende personen meenden een vuurbol gezien te hebben, die met een hevigen slag neerviel. Weldra hoor den we brand roepen en in enkele minuten stond de brandspuit voor de woning van den heer K., doch behoefde niet te werken, omdat er geen vuur gezien werd. Later werd hetzelfde gebouw nog nauwkeurig onderzocht en bleek het, dat de bliksem was ingeslagen op het dak en door een raampje ontsnapt; terwijl een lat van het dak nog brandende was, hetgeen nu spoedig gebluscht werd. Inmiddels zag men een feilen brand ont wikkelen in het naburige Wijk, alwaar een gioote boerenstelling van den landbouwer J. v. d. Beek, in de asch werd gelegd. Bij kon. besluit zijn benoemd in het bestuur van het polderdistrict Bommeler- waard boven den Meidijk, tot dijkgraaf J. De Ridder te Gameren; tot heemraad C. J. Kleber, te Hurwenen, en W. De Gaay, te Nederhemert, en tot plaatsvervangend heemraad A. M. Koolhaas, te Aalst. Een eigenaardig gezicht leverde Maan dag tegen den avond de korenmolen op den stadswal op. Een veertiental ooievaars had zich rustig op de wieken neergezet. Nauwe- lijks kreeg de stadsjeugd er de lucht van of uit volle borst hieven de kinderen het bekende wijsje aan. H erkendam. De heer J. Groene- wege alhier, behaalde aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool te Wage- ningen het diploma van landbouwkundige en de heer C. de Graaff, te Rotterdam het einddiploma Hoogere Burgerschool. De heer P. Tazelaar, hoofd der school in den Biesbosch alhier, behaalde Woens dag 1.1. te 'sGravenhage acte Fransch. 1 November aanstaande wordt de heer Hagethorn, opzichter van den Waterstaat alhier, verplaatst naar den Helder. Donderdag 1.1. werd alhier brand waargenomen in den Biesbosch en was al spoedig het gerucht verspreid, dat de bóeren- stelling van Van Santen waa afgebrand. Gelukkig bleek zulks onwaar te zijn, evenals het in sommige bladen opgenomen bericht, dat de stelling van Bart Stevens in vlammen was opgegaan. De waargenomen brand bleek niets anders te zijn dan het afstoken van een grooten hoop gefifel. Almkei'k. Door den gemeente-veld wachter Van Kuijk alhier zijn j.l. Woensdag twee varkens uit één nest afgeleverd met het respectabele gewicht van 530 en 390 pond. Wel een bewijs dat onze veldwachter de kunst van varkensmesten verstaat. Andel. Terwijl de koopman v. H. uit Giesen, Woensdag hier passeerde, viel plotseling, waarschijnlijk ten gevolge van de warmte, zijn hond dood voor de kar. Woensdag werd door de Gem. Zang- vereeniging „Crescendo" alhier, met de muziekvereeniging „Andels Fanfare", een uitstapje per boot naar Nijmegen gemaakt. Om 10 uur arriveerde het gezelschap weer hier, onder het spelen van een vroolijk stukje. Dat allen genoten hadden, was aan de opgewekte stemming te bespeuren. Capelle. Naar we vernemen zijn in deze gemeente enkele kinderen en volwasse nen aangetast door mondzeer. Drongelen. Naar wij vernemen breidt het mond- en klauwzeer in deze gemeente zich steeds uit. Enkele gevallen met doodelijken afloop hebben zich weder voorgedaan. Dussen. Woensdag 11. kwam het 13 jarig zoontje van J. Kamp, alhier, welk voor eenige dagen met vacantie is, zoodanig met de fiets te vallen dat hij zijn arm brak. Dr. Millenaar verleende hulp. Gameren. De landbouwer A. v. d. Werken verkocht verleden jaar een merrie veulen voor de som van f 200. Dezer dagen werd voor een hengstveulen vosbles met 2 witte voeten, slechts 2$ maand oud, te vergeefs f 200 gulden geboden. 's-Gravemoer. In de maand Juli zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 60 telegrammen, waarvan ver zenden 32 en ontvangen 28. Op de rijkspostspaarbank werden 26 in lagen gedaan tot een bedrag van f 860.90, terwijl er 10 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 439.25. llerpt. Op enkele plaatsen heeft men op het weiland pompen moeten slaan, om het vee van drinkwater te voorzien. Heerewaarden. Op de alhier gehouden nagrasverpachting werd besteed van f 30 tot f 35 per H.A. Daar zeer weinig toemaatjis gegroeid, zij n bovenstaande prij zen hoog te noemen. Kerkwijk. Tijdens het hevige on weder, dat Dinsdagnacht boven deze ge meente woedde, sloeg de bliksem in de woning van A. van de Werken, waardoor veel materiëele schade werd aangericht, doch geen brand ontstond. De inwonende zoon E. van de Werken werd door den bliksem aan den arm getroffen, waardoor dit lichaamsdeel geheel verdoofd is. itleeu wen. Woensdag j.l. werd door een ruim 30-tal kinderen der openbare school alhier, onder begeleiding van den heer Burghout en de dames C. van Andel en A. van Gelderen, een uitstapje gemaakt naar Rotterdam, alwaar een bezoek aan de Diergaarde zou worden gebracht. Dat dit uitstapje door de kinderen reeds dagen te voren belangstellend werd tegemoet gezien, behoeft niet te worden gezegd. Spoedig bleek dat ze niet teleurgesteld zouden wor den. De drukke scheepvaart, het gewoel der stad, alles was voor hen zeer interres- sant. Doch het meest belangwekkend en vooral leerzaam, was wel de Diergaarde hierop verder in te gaan laat onze plaats ruimte niet toe. In 't kort, zonder twijfel mag worden gezegd, dat deze pleizierreis ten allen deele volkomen ie geslaagd. Wij mogen niet nalaten een woord van dank te brengen aan den heer Burghout, die het initiatief dezer reis nam en blijk gaf zich wel eenige moeite te willen getroosten ten pleiziere en nutte der jeugd. Ook onzen hartelijken dank aan de dames Van Gel deren en Van Andel, voor hunne zorgzame begeleiding der kinderen en die door hunne welwillendheid ongetwijfeld hebben mede gewerkt, tot een goed slagen dezer reis. I%ieuweii(l|jk. Het gezin van den arbeider Jobs. Verschoor alhier werd j.l. Dinsdag plotseling in diepen rouw gedom peld. Een hunner kinderen, van ongeveer 3 jaar, is tengevolge der hitte bezweken. liaamsdonk. Een smidsknecht alhier heeft, naar vermoed ais slachtoffer van de hitte, zich Woensdagnamiddag van het leven beroofd, door van de Dongerbrug te springen, 't Was een oppassende 19-jarige jongen, die zeer godsdienstig was. Er bestond geen enkele reden, zoodat het eene plotselinge opkomende krankzinnigheid moet zijn, die hem tot de daad voerde. Gisteren vierden de heer en mevr. Van Iersel, hun zilveren huwelijksfeest. Talrijk waren de bewijzen van belangstel ling, die de geachte familie V. I. op dezen gedenkwaardigen dag van alle zijden ont ving. Lustig wapperde de driekleur uit vele huizen ter eere van het zilveren paar. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juli 1911 in de rijks postspaarbank ingelegd f8765.04 en terug betaald f 6861.65. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4762. ileeuw|jk. Aan het telegraafkan toor werden over de maand Juli 51 tele grammen behandeld. Het aantal gesprekken bedroeg 12. Aan de rijkspostspaarbank werd ingelegd f 949.21, terugbetaald f 90.89 en werden 6 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. Sprang Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier, op 's Rijkspostspaarbank belegd f 3237.08 en terugbetaald 2842.61. Aan het hulptelegraafkantoor werden be handeld 19 telegrammen, waarvan 6 ver zonden en 13 ontvangen. J.l. Maandagavond werd het 6-jarig zoontje van zekeren M. Z. door een fietser, die in dolle vaart kwam aanrijden, tegen den grond gereden. De gevolgen waren (naar men ons meedeelde) dat den fietser over het stuur heen tuimelde, het jongetje liep aan zijn hoofd eenige kwetsuren op. Tot op heden is den fietser onbekend gebleven. Weeil. Aan het lelefoonkantoor alhier werden over de maand Juli 58 telegrammen behandeld waarvan 31 werden verzonden en 27 zijn aangekomen. Ten behoeve van de Rijkspostspaarbank zijn aan het hulpkantoor alhier over de maand Juli gedaan 15 inlagen tot een bedrag van f 1120.80. Ar|j hoeven-Cappel. Aan het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Juli 1911 31 telegrammen behandeld, waarvan 15 verzonden en 16 ontvangen. Aan de publieke telefoon werden 15 ge sprekken gevoerd, terwijl 1 oproepbericht werd ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 1158.40. Waspik. Vrijdag werd alhier aan gifte gedaan van het eerste sterfgeval van een koe, lijdende aan mond- en klauwzeer. Het cadaver werd onder politietoezicht be graven. Woensdag waren alhier twee vossen, toebehoorende aan den heer H. de Roon, uit hun kooi ontsnapt. Natuurlijk werd op de beestjes onmiddellijk druk jacht ge maakt, totdat eindelijk een der dieren zijn noodlot tegemoet ging door in een vijver te springen, zoodat zijn eigenaar hem spoedig weder in zijn bezit had. De andere vos kon men echter ondanks alle moeite niet te pakken krijgen. Ten slotte gaf men de jacht op en werd hij door een goed gemikt schot onschadelijk gemaakt. Wfjk. Bij de alhier gehouden ver pachting van weitoemaat van het Wijker- zand, werden hooge prijzen besteed. De prijzen per koeschaar liepen vanaf f 15 tot 17,50. De scheepvaart ondervindt op de Maas zeer veel nadeel door den lagen waterstand. Telkens zien we zwaar beladen schepen vast zitten. Gelukkig zijn echter twee bag germachines ijverig aan het werk, om de ondiepe plaatsen te verbeteren. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Capelle, gehouden op Zaterdag 29 Juli. Tegenwoordig zijn alle leden. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde punt 1 der agenda: Be- eediging raadslid. De heer A. M. Verheijden legt in handen van den voorzitter de bij de wet voorge schreven eeden af, waarna de voorzitter hem eenige waardeerende woorden toespreekt. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en mede- deeling gedaan van de navolgende inge komen stukken: lo. Afschrift van het besluit van den Com. der Koningin iu deze provincie, hou dende mededeeling dat tot zetter voor 's rijks directe belastingen in deze gemeente is benoemd, de heer R. Middelkoop, in de plaats van den heer W. Wachter. 2o. Proces-verbaal van kasopneming, waar uit blijkt, dat de boeken regelmatig waren bijgehouden en het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Beide stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Voorts deelt de voorzitter mede, dat M. L. Vermeulen te Boskoop en H. van der Beek te Vrijh.-Capelle een verzoek hebben ingediend om afschrijving van hun aanslag in den hoofdei, omslag over 1911, de eerste over 9, de laatste over 6 maanden. Wordt besloten beide verzoeken in te willigen. De voorzitter legt daarna over de geloofs brieven der nieuw herkozen raadsleden, de heeren J. v. d. Hoeren en B. Middelkoop. In de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren L. Oerlemans, A. L~ Sneep en A. v. d. Hoeven, waarna de ver gadering door den voorzitter wordt geschorst. Na opheffing der schorsing adviseerde de comm. tot toelating. Dien overeenkomstig wordt met alge- meene stemmen besloten. Nog wordt overgelegd de gemeente-reke ning over 1910, de rekening van het alge meen armbestuur over 1910 en begrooting van dat college over 1912. Worden gesteld in handen eener cem- missie van onderzoek, bestaande uit de heeren S. Oerlemans, J. van der Hoeven en A. M. Verheijden. Ten slotte stelde de voorzitter aan de orde: „voorstel tot vernieuwing van het onderdek der brug". Omtrent dit punt ontspon zich een breed voerige discussie; vooral liep de vraag over 't soort hout dat voor de vernieuwing ge bruikt zou moeten worden. De voorstellen van B. en W. worden daarna aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag der Gemeenteraadsvergadering van 's-Gravemoer, gehouden 3 Augustus 1911, voorm. 10$ ure. Na opening dezer vergadering, die door alle leden werd bijgewooüd, leest de Voor zitter de notulen van 30 Juni 1.1., die daarna onveranderd worden vastgesteld en getee- kend. De voorzitter deelt mede, dat ej 30 Juni kasopneming bij den gemeente-ontvanger is gedaan en dat gelijktijdig de boeken en het aanwezige kasgeld, ten bedrage van f 3485.35$, aan den nieuw benoem den ont vanger zijn overgedragen. Eenige ingekomen reclames inzake hoof- delijken omslag worden aangehouden, doch aan den heer J. van Willigen wordt wegens zijn vertrek naar Indië, op diens verzoek afschrijving toegestaan over 4 maanden. De voorzitter deelt voorts mede, dat de herkozen raadsleden C. Blok, A. Kielen en G. Verhagen hunne benoeming hebben aan genomen, waarna hun ingekomen geloofs brieven met inachtneming van art. 32 der gemeentewet worden onderzocht en de ver gadering tot hunne toelating besluit, waar mede de voorzitter deze heeren gelukwenscht. B. en W. bieden verder de gemeente-reke ning over 1910 in ontvangst op f 13365.72 en in uitgaaf op f 11359.07$, met een goed slot alzoo van f £006.64$, benevens de be grooting over 1912 in ontvangst en uitgaaf op f 11234.14$ ter voorloopige vaststelling aan. Een en ander zal gedurende 14 dagen ter visie worden gelegd, terwijl in dien tijd tevens de raadsleden in commissie rekening en begrooting zullen onderzoeken. De staat van oninbare posten wordt over 1910 vastgesteld als volgthoofdelijken om slag f39, schoolgelden f0.25, landhuren f 1.35 en vorige dienstjaren f63.70. Ter zake van de begrooting merkt de voorzitter nog op, dat daarop een buiten gewone aflossing wordt voorgesteld met het oog op het tamelijk goed slot der rekening. Aan de orde is voorts een schrij ven van Ged. Staten om de verordening, regelende het toelaten en verlaten van leerlingen der openbare school, door den Raad vastgesteld op 7 April j.l., overeenkomstig het advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs te wijzigen; de heer Inspecteur meent na melijk, dat de leeftijd tot toelating te jong is gesteld en op 5$ jaar behoort gebracht te worden, terwijl de leeftijd voor het ver laten der school niet oordeelkundig is ge steld, aangezien achterlijke kinderen ook gelegenheid moeten hebben alle klassen te doorloopen. B. en W. stellen daarom een nieuwe ontwerp-verordening voor, waarin de toe latingsleeftijd echter in afwijking met dat advies onveranderd blijft, terwijl daarin is opgenomen, dat de leerlingen tot hun 15e levensjaar kunnen school gaan, alsmede dat zij, die niet meer leerplichtig kunnen worden geacht, dan ook geregeld de school moeten blijven bezoeken en bij verzuim deswege niet meer worden toegelaten. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit ontwerp met algemeene stemmen aange nomen. Het bestuur van het departement der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen verzoekt voor 5 jaren het vierde schoollokaal in gratis bruikleen te mogen ontvangen voor de oprichting eener fröbel bewaarschool, in dat lokaal eenige veranderingen te mogen aanbrengen en in den tuin der onderwijzers woning eene speelplaats te maken. De heer Vei hagen oppert hier tegen be zwaren en ziet ook geene toekomst voor eene dergelijke inrichting, terwijl de heer Beunis tegen die bezwaren protesteert en meent het verzoek te moeten toestaan, wijl het voor de gemeente volstrekt geen kosten medebrengt. De voorzitter meent, dat het nog al eene kostbare inrichting zal worden en vraagt zich af of zoo'n bewaarschool niet minder eischend kan opgericht worden. De heer Loeff stelt voor het verzoek van adressanten tot wederopzeggens toe in te willigen; alzoo wordt besloten; tegen de heeren Mouthaan, Versteeg en Verhagen. Bij de behandeling der begrooting zal nog nader overwogen worden om den veldwach ter tegen ongevallen te verzekeren. De voorzitter biedt de vergadering nog aan een ontwerp-politieverordening, hetwelk bij de leden zal circuleeren. In zake de waterverontreiniging in de rivier de Donge, geeft de voorzitter aan klagers in overweging, dit punt bij het pol derbestuur aanhangig te maken, waarna deze vergadering wordt gesloten. Kerknieuws. Werkendam De weleerw. heer E. J. Wientjes, te Krimpen a. d. Lek, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk B, alhier. Hade. Aangenomen (toez.)naar de Ned. Herv. gem. alhier, ds. J. J. van der Wall, cand. te Groningen. Sprang. Ds. Kijftenbelt van Ter Aa, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Kantongerecht Heusden, Uitspraak van Strafz. dd. 3 en 4 Aug. M. v. V. te V., overtreding leerplicht wet, f 2 subs. 2 d. J. K. Sch., de Werken, idem, f 3 subs. 2 d. E. v. D. te Dussen, openb. dronken schap 2e herh 10 d. hecht. J. P. A. K. te Almkerk, rijwiel zon der bel, f 1 subs. 1 d. C. B. te Genderen, overtr. jachtwet, f 2 subs. 4 d. C. v. T. te Rijswijk, trekdier los en onbeheerd op den openbaren weg laten staan, f2 subs. 2 d. D. A. Sch te de Werken, idem, f5 subs. 3 d. P. V. te de Werken c. a. en A. C. P. te Werkendam, geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder hunne staand gevaarlijk dier, ieder f 10 subs. 5 d., met toewij zing der civiele vordering aan J. P. I. te W., van f 25. D. D. te de Werken c. a.. overtr. vis- scherijwet f 2 subs. 2 d. D. D., idem, idem, f 2 subs. 2 d. J. v. B. te idem, idem, 2Xf3subs. - X 2 d. J. v. D. te de Werken, visschen zon der vergunning 2 X f2 subs. 2 d. D. v. H. te Werkendam, strooperij, f 3 subs. 3 d. J. G. v. H. en P. T. K., te Woudri- chem, rijwiel zonder licht, ieder f 3 subs. 2 d. W. A. K. te Werkendam, idem, f 2 subs. 1 w. tuchtschool. L. v. H. te Werkendam, visschen zonder acte en vergunning, 2 X f 3 sub. 2 X 2 d. C. W. Z., P. C. v. O. en J. v. R., allen te Werkendam, over eenig hooi land loopen, no. 1 en 3 ieder 1 mnd. tuchtschool met een jaar proeftijd, no. 2 1 m. tuchtschoool met 2 jaar proeftijd. C. P. te Dussen, beklaagd overtreding Boterwet, vrijgesproken. (Overige zaken uitgesteld). Sfurgerltfke Stand. Werkendam, van 28 Juli tot 4 Aug. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Visser, 28 j. en Cornelia Egas, 22 j. Getrouwd: P. Schram, 25 j. en G. P. D. Ruijtenberg, 24 j. Geboren: Joost Cornelis, z. v. J. Biesheuvel en M.VerhagenMaria Antje, d. v. H. Visser en S. van der Stelt; Johanna Hendrika, d. v. G. v. d. Stelt en J. Mik. Dewerken en Sleeuwijk, van 28 Juli3 Aug. Getrouwd: B. den Hollander, 24 j. en C. D. Ritmeester, 28 j. Geboren Hendrika, d. v. C. van der Mijden en J. van den Assem Evert, z. v. J. van Binsbergen en M. J. Groene- veld. Overleden: Korstianus Sterrenburg, 3 ra.; Johanna Jacoba Duiser, 8 m.; Jan Verschoor, 3 j.Justina Pieter- nella de Wit, 61 j., echtg. van A. J. Lem. Vertrokken naar: Werkendam, A. Brienen. 's Gravemoer, van 131 Juli. Ondertrouwd: Abraham Fremouw, 25 j. en Hendrika Johanna Passchier, 25 j. Getrouwd: C. H. Bonis, 23 j. en W. Blom, 23 j. Geboren Levenloos kind van H. Versteeg en E. C. de Geus. Overleden: Jau Hendrik Hooze, 30 j.; Maria Nederveen, 60 j.; Sijmen Mout haan, 84 j. Ingekomen van Raamsdonk, K. Spit- ters Rotterdam, C. Noordam, P. P. J., J. A., A. M., A. J. en C. E M. van Kan 's Gravendeel, F. J. ArnoldiBreda, J. DekkersEindhoven, C. RuttersDe Werken c. a., C. H. Bonis. Vertrokken naar: De Werken en Sleeuwijk, H. Mouthaan; Hillegersberg, N. van Dongeu C., D., C., A. W., N., D., en J. van Loon 's-Gravenhage, W. Kielen. Waspik, van 15 tot 31 Juli. Getrouwd: T. Roubos, 33 j. en M. Boezer, 28 j. Geboren: Hubertus Johannes, z. v. B. C. M. Werther en J. van Iersel; Gerardus Petrus, z. v. A. J. Kamp en D. v. d. Plas; Pieter Gerrit, z. v. A. L. Klootwijk en J. van Gijzel; Martinus Cornelia, z. v. C. Lips en C. M. van Disse'dorp; Hubertus Antonius, z. v. J. Zwaans en C. Schellekens; Hubertus Cornelis, z. v. M. J. P. de Zeeuw en A. C. Pols. Overleden: Gerardus Petrus Kamp, 3 d.; Dymphena van der Plas, 34 j Elisabeth Maria Schenkels, 10 j.; Cor nelis Langermans, 63 j. Ingekomen van: Breda, P. Poppelier; Oosterhout, H. Neijsen. Vertrokken naar: Heusden, J. C. de Graag en gezin; Geertruidenberg, C. van Etten en echtg.'s Gravenhage, J. C. C. D. Pronk en gezin. Wijk en Aalburg, van 1 tot 31 Juli. Geboren: Antoui i WilhelmiDa, d. v. K. Bouman en A. Nieuwkoop; Cornelis, z. v. J. Bonman en J. Mans; Gerrit, z v. P. van Helden en M Kamerman; Martinus Bastiaan, z v. A. Treffers en G. v. Veen; Johanna, d. v. J. Bouman en P. Millenaar Overleden: C. P. Versteeg, 2J j.; W. v. Tuijl, 77 j., wed. v. C. Sluimers; G. v. Bergeijk, 10 m. Drongelen, over de maand Juli. Geboren: Adriana Antonia, d. v. C. J. Groothuis en M van Honk. Gameren, over de maand Juli. Ondertrouwd: Cornelis Dan, 27 j. en Hendrica Willemina van Pouderoijen, 24 j. Geboren: Gerard, z. v. H. van Tuil en A. van Zuidam; Aaltje, d. v. P. van Ballegooien en G. Roza; Maria, d. v. G. J. van Maren en E. van Brakel Sijmen Hendrik, z. v. H. Perel en A. van Suijdam. Overleden: Maarten van Eek, 68j., wedr. van A. van BallegooienTrijntje van Hemert, 5 m. PREDIKBEURTEN, 6 Augustus. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. H. Teerink van Amers foort. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leer. ouderling te Dordrecht. kens, nm. H. Doop. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Brouwer. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz. vm. 9.30 u. ds. Panne bakker. 2,30 u. ds. Mulder, van Strijen. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smit. Raamsdonkveer, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. De Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral fuist en tijdig in te zenden. Dinnenland. Onder vele blijken van sympathieën aanhankelijkheid van Utrecht's burgerij, hebben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, Donderdag het lang verwachte officieels bezoek aan Utrecht gebracht. Na 1900, toen H. M. met Haar Moeder Utrecht bezocht en aanzat aan een maaltijd, Haar door de Provinciale Staten in dit gewest aangeboden, had Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Aalburggeen dienst. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 a. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 p. en nm. 2 u. ds. Dier- Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drwxen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, vm. 9.30 ds. van Asch, H. Avond maal en nm. 2 u. dezelfde, dank zegging. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Dekker, doopsbed. Geertruidenbergds. Karres van 's-Hage. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. NederhemertZz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonk, geen opgaaf Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. de heer van Garderen, theol. cand. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. v. d. Zande van 's-Gravemoer. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2