Openbare Verkooping HUIS met ERF, Bon*-, Wei- be MM het FRUIT, publiek verkoopen: OngBTBBr 20 Hl. HAVER, Diverse perceelen Hooiland F. VAN DER GELD, J. elekan, Havenstraat 5 (natiii het station) 's-Bosch. öehoorende bij bet NieiwsbM voor bei Land Tan Heisfa ei Altena ra Zaterii 5 Ai. 1911, No. 3072. Openbare Verhuring Boomkweeker te BES0IJEN, BOOMGAARD, Notaris Zijnen de Gier te Heusden, publiek te verkoopen: ruim 9 H.A. WEIT0EMAAT BOUWLAND Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris Kerkhoven te Werkendam, bij inschrijving verkoopen, VERHURING verhuren: Notaris DE VOCHT, Vruchtboomen, Laan- en Sier- boomen, Conifeeren en aller hande Siergewassen, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. BUITENLAND. In de gemeente Sero in het Hon- gaarsche comitaat Oedenburg heeft een brand gewoed, waardoor de grootste helft der gemsente in de asch is gelegd. De brandweer uit de omliggende plaat sen stond aanvankelijk machteloos we gens watergebrek. De Turksche gezant te Cettinje heeft aan de Porte geseind dat de Malissoren in Albanië alle voorwaarden aannemen. Men verwacht dat 500 600 Malis soren binnen twee dagen zullen terug- keeren, terwijl de terugkeer der anderen binnen vijf dagen verwacht wordt, als Montenegro dat niet belet. De Russische gezant heeft de Porte geluk gewenscht met haar toegevend beleid en verzekerd dat Turkije geen oorlog behoeft te vreezen als het zelf geen vijandelijkheden tegen Montenegro begint. De gezant voegde er bij dat Rus land te Cettinje uiterst krachtige stap pen gedaan had en hij gaf de formeele verzekering dat Montenegro zich rustig zou houden. Het li6et dat de mogendheden van het Drievoudig Verbond en Italië on langs aan de Porte formeel verklaard hebben dat zij de Malissorenkwestie als een zuiver-binnenlandsche aangelegen heid van Turkije beschouwden en dat daarom geenEuropeeschetusschenkomst gewettigd zou zijn. Inmiddels komen er berichten van nieuwe gevechten die in de laatste dagen hebben plaats gehad In de eerste plaats is er gevochten bij Aulona, en zelfs tamelijk ernstig. Twintig Turken moe ten gedood zijn en vijf en-veertig ge wond. Voorts heeft er, volgens berich ten uit Monastir, bij Goritsa een bloedig gevecht plaats gehad tusschen Turksche troepen en een groote Grieksch-Alba- neesche bende, waarbij velen den dood hebben gevonden. Een geruc ht wil dat er te Goritsa ernstige onlusten hebben plaats gehad, waarbij zeven Christenen zouden gedood zijn en verscheidene gewond. De markt is gesloten en het verkeer met genoemde plaats is opge heven. Donderdag werd uit Cettinje gemeld Als de berichten van gisteren en heden juist zijn, dan is er een keer ten goede gekomen in de Albaneesche kwestie. Er wordt thans verzekerd dat de Turksche gezaDt te Cettinje (de veel genoemde Sadreddin bei die belast was met de onderhandelingen met de op standelingen) het geheel eens is gewor den met alle hoofden der Malissoren en dat de kwestie nu definitief geregeld is. Den Malissoren wordt algemeene am nestie verleend. Dienstplicht moeten zij vervullen, maar het is hun geoor loofd hun dienst te volbrengen in het wilajet Skoetari of in Konstantinopel. De Porte zal zorg dragen voor de aan stelling van burgerlijke overheden die met de toestanden in Albanië en dw, landstaal vertrouwd zijn. De Malissoren zullen gedurende twee jaren van belas tingen zijn vrijgesteld. De agnam of schapenbelasting zal in een bijzondere wet worden geregeld. De wapenen der genen, die geen wapenen mogen dragen, zullen in regeeringsdepots worden op geborgen. De Porte belooft den aanleg van wegen zoo spoedig mogelijk ter hand te zullen nemen. De Porte weigert bijzondere waarborgen, maar zij ver klaart zich bereid onder de terugkeeren den levensmiddelen te laten uitdeelen totdat de oogst zal zijn binnengehaald. De Times begint te klagen over het getalm van Duitschland in de Marok kaansche kwestie. Het blad betoogt nog maals, dat Duitschland niet behoeft te rekenen op verdeeldheid in Engeland dienaangaande. De partijen zullen een drachtig de Engelsche regeering steunen in haar beleid van de Marokkaansche kwestie, ondanks de verdeeldheid, door de binnenlanasche crisis ontstaan. Niet alleen We9t-Europa heeft van de hitte te lijden, maar ook in Engelsch- Indië is de toestand erg. Een Reuter bericht meldt, dat de oogst in de Ver- eenigde Provincies, de Centrale Pro vincies en de Punjab verdord is, en dat regen dringend noodig is. De pas saat blijft ongeregeld, en de regeering zal de gewone maatregelen) tegen hon gersnood nemen, als de toestand niet binnen tien dagen verandert. Naar uit Saloniki gemeld wordt, be staat er in verband met het optreden der benden aan de Grieksche grens, plan om de opsporing van Richter voor- loopig te schorsen, opdat de dan vrij komende troepen voor de vervolging der henden kunnen aangewend worden. De Nationalzeitung verneemt uit Weenen: Naar uit „Salzburg wordt ge meld, heeft de voorzitter van de Oosten- rij ksche Kamer, dr. Sylvester, te Salz burg een rede gehouden, waarin hij op hoogst opvallende wijze afdwaalde naar het gebied van de internationale poli tiek. Dr. Sylvester is van meening, dat er onder de Middellandsche Zee mogend heden een overeenkomst moet worden verkregen, om tegen Engeland, een mogendheid, die zich in alle deelen van de wereld doet gelden, te kunnen optreden. „De Middellandsche Zee aan de kuststatenzeide dr. Sylvester. OostenrijkHongarije zou als gelijk waardige kuststaat van de Middelland sche Zee willen erkend worden en in deze hand in hand gaan met de Italianen en Franschen. Uit Berlijn wordt geschreven: Een vreeselijke boschbrand, die sinds Zondag gewoed heeft en ongeveer 700 morgen bosch heeft vernietigd, kon Maandag in den loop van den dag worden ge- bluscht. Het was echter niet mogelijk de uitbreiding op do veenderijen te verhinderen. Tot nog toe waren alle pogingen om den meer en meer zich uitbreidenden brand te beperken vruch teloos. De brand nadert tot het dorp Plessa, dat niet ver van <le Saksische grens ligt en heeft reeds alleenstaande woningen buiten het dorp bereikt, waar van de bewoners zijn gevlucht. Militairen en alle bewoners van de omliggende plaatsen zijn aan het werk om het vuur meester te worden. Donderdagmorgen om 11 uur heeft in een fabriek van hardsteen bij Ham burg een ketelontploffing plaats gevon den, waardoor het geheele gebouw is vernield en verscheiden personen doode- lijk zijn gewond. Volgens een later bericht vernietigde de 16 meter lange ketel de overkapping van het gebouw, vloog 120 meter als een torpedo door de lucht en trof in zijn val een heerenhuis, dat hij zwaar beschadigde. Reeds telt men 5 dooden, terwijl men vreest, dat nog meer slacht offers onder de puinhoopen begraven liggen. Het geheele fabriekscomplex is op een schoorsteen na vernield. Maandag is in Lexington-avenue te New-York de eerste spade in den grond gestoken voor het grootste werk, ooit ondernomen ter vergemakkelijking van het stedelijk verkeer, n.l. voorden nieu wen ondergrondschen spoorweg te New- York. De kosten voor dit grootsche werk zullen de som van 200 millioen dollars te boven gaan en de spoorlengte zal niet minder dan 140 mijl bedragen. Men verwacht dat de nieuwe ver keersweg binnen vijf jaren in gebruik genomen zal kunnen worden. In een trein van den Zuiderspoorweg in de buurt van het station Rykowo, is Skopinsky, de adjunct van den amb tenaar van het O. M. aan de rechtbank te St. Petersburg, vermoord. De correspondent van het Berliner Tageblatt te Konstantinopel seint: De Levantwereld, een van de oudste bladen van Pera, is geschorst wegens een ar tikel, getiteld: „Wederinvoering van de pijnbank". In dat artikel was overeen komstig de waarheid bericht over een misgreep van de politie. Een beambte van het Grieksche consulaat was weder rechtelijk door de politie van Pera, naar opgegeven werd, wegens een vergrijp in loterijzaken, gearresteerd. Om hem tot een bekentenis te dwingen, werd hij op de meest barbaarsche wijze mis handeld. O. a. werden hem schrijfpennen onder de nagels van de rechterhand gestoken. De Levantwereld publiceert alleen het officieele medische rapport, waarin deze mishandelingen worden medegedeeld, met de bijvoeging, dat de pijnen van den mishandelde onder deze omstandig heden verschrikkelijk moeten zijn ge weest. Daaraan had de Levantwereld de gezonde vraag vastgeknoopt. Als in Pera dergelijke afschuwelijkheden en onwet tigheden voorkomen, hoe zal het er dan in de provincie uitzien? Het verbieden van dit blad is een teeken van de zwakte van de tegen woordige regeering. Een andere fout van de politie betreft twee Oostenrijkers. De tolken van het gezantschap werden op de groote brug door agenten beleedigd, toen zij een kind tegen de mishandelingen der politie in bescherming wilden nemen. Het Oostenrijksche gezantschap ver langt, dat de schuldige beambten worden ontslagen en bestraft. Volgens een bericht aan het Berliner Tageblatt uit New-York dreigt de ver warde politieke toestand in Mexico tot een nieuwen opstand te leiden. De opwinding moet groot zijn. De staking van de bootwerkers te St. Petersburg houdt aan; 12,000 man staken, 4000 werken voort. Op 65 van de 95 stoomschepen, die in de haven liggen, wordt niet gewerkt. Maandag, 30 Juli, was de termijn verstreken binnen welken de prijs van de Belgische Aéro-Club gewonnen moest zijn, die uitgeloofd was voor den Bel gischen vlieger, die in één vlucht den langsten afstand had afgelegd. Lanser, die zijn voornemen te kennen had ge geven mede te dingen, heeft niet ge vlogen en zoo is de prijs van 20,000 frank ten deel gevallen aan Jan Olie slagers, den Antwerpschen vlieger, die in 7 uur 17 min. 625 K.M. heeft afge legd, waarmee hij het Belgische record voor duur en afstand en het wereld record voor afstand verbeterd heeft. Uit Athene wordt aan de Lokal- Anzeiger geseind De oppositie-partij in Kretra heeft na een lange beraadslaging een oproep aan de bevolking gericht, waarin zij haar uitnoodigt als oplossing van de Kretenzische kwestie slechts de ver- eeniging met Griekenland aan te nemen. Verder besloot de oppositie om tegen 1 September weer samen te komen om te trachten naar ontbinding van de nationale vergadering en een nieuw comité te benoemen, dat de opdracht zal krijgen krachtige maatregelen te nemen tot vereeniging met Griekenland. Woensdag is tusschen Halle en Berlijn een D trein ontspoord. Behalve de machinist, bagagemeester en hoofdcon ducteur, welke direct gedood werden, is ook nog een stoker bezweken. De arbeiders, die met het opruimen bezig waren, hoorden plotseling tot hun schrik een zacht gekerm en weinige minuten later werd de stoker, die nog bij zijn bewustzijn was, met vreeselijke brand wonden overdekt, tusschen de wrak stukken uitgehaald. Spoedig nadat hij naar het hospitaal was overgebracht, overleed hij. De oorzaak van het ongeval is ver keerde wisselstand, waardoor de trein op een zijlijn werd geleid, bestemd voor goederentreinen. In de korte bocht op die lijn ontspoorde de locomotief. Zij kantelde plotseling De machinist, die nog tijd had de stoom af te sluiten, en de stoker trachtten zich door springen te redden, maar het was te laat. De locomotief boorde in het zand en de bagagewagen werd ertegen verpletterd. De andere wagens, waarvan de koppe ling was verbroken, ontspoorden ook en werkten zich in het zand. Door deze gelukkige omstandigheid schoven zij niet in elkander. De trein was vol met passagiers, die in groote paniek geraakten. Dezer dagen gaf de Times te kennen, dat de afstand van een stuk van Fransch Kongo aan Duitschland, waarover naar allen schijn te Berlijn van gedachten werd gewisseld, niet hoefde te betee- kenen, wat rr.en algemeen aannam, dat Duitschland bepaaldelijk een groot stuk van de kust wilde hebben. Dat hoeft niet, zei het blad. Er zijn in het bin nenland stukken, die Duitschland even welgevallig moeten zijn. Een overdracht van land daar zou veel minder gevoelig heden wekken. Nu schrijft de Times, dat het reden heeft te hopen, dat een overeenkomst betreffende de overdracht van zoo'n stuk binnenland nu in over weging is. Reuter's Agentschap verneemt, dat er geen reden is voor de vrees, die er te Parijs en Londen is getoond met betrekking tot de gedachtenwisseling te Berlijn. Het uitblijven van nieuws beteekent niet, dat de toestand weer kritiek is geworden. Men vindt het enkel voorzichtig, niets ruchtbaar te laten worden. De Deutsche Kolonialgesellschaft heeft ook een stuk openbaar gemaakt, waarin zij het Duitschland» plicht noemt, zich niet uit Marokko terug te trekken en Frankrijk alle aanspraken op Soes en een voorrecht op de bezetting van het achterland van Agadir ontzegt. De Figaro behandelt den tegenwoor- digen toestand van de Marokkaansche kwestie en wijst er op dat de Duitsche bladen de stilte als een niet-vorderen van de onderhandelingen uitleggen. Duitschland schijnt zijn eischen niet te willen verminderen en tusschen vraag van Duitschland en aanbod van Frankrijk blijft het verschil aanzienlijk. Het blad meent, dat Frankrijk door het willen aanvaarden van een bespre king der zaak met Duitschland blijk heeft gegeven van zijn tegemoetkoming. Want de Marokkaansche kwestie was bij de acte van Algeciras geregeld en had er dus bij geschil volgens die acte gehandeld moeten worden. Nu de be handeling tusschen twee blijft, is het duidelijk dat Frankrijk alles zal doen om te voorkomen dat ze op niets uit loopt. Kan een oplossing niet verkregen worden door de hooge eischen van Duitschland, dan zal men de zaak voor een nieuwe conferentie moeten brengen. Duitschland schijnt niet veel om die acte te geven, daarom heeft het zich met Frankrijk willen verstaan. Zes jaar geleden trad Duitschland als beschermer op van den Sultan, en nu biedt het ons Marokko aan, vergetend dat niemand kan geven wat hij niet heeft. Maar uit louter genoegen om dit rijk aangenaam te zijn, heeft Frankrijk geen zin om zijn Afrikaansche politiek omver te gooien en zich te werpen in expedities en over winningen. De Fransche politiek in Marokko is gebaseerd op een samenwerking met den Sultan: zij is gemaakt met voor zichtigheid en geduld, maar ook met flinkheid. Daarom mag Frankrijk niet geneigd zijn om te nemen wat Duitschland zoo graag wil geven. Integendeel, Frankrijk mag Duitschland niet geven wat het daarvoor in ruil vraagt. De Fransche regeering is voor gema tigde, redelijke concessies, maar verder kan het niet gaan. Van Duitschland hangt dus alles af. Het zal aan Duitsch land zijn om de zoo gewenschte overeen komst in vervulling te zien gaan. ADVERTENTIEN. VAN EEN ONDER AALBURG, in de Mussehentiend. is voornemens op Donderdag; den ÏO 1iciis(u§ 1911, bij inzet en op Donderdag; den 94 Augustus 1911, bij to e w ij z i n g, telkens des voor middags om ÏO uur, ten herberge van VAN WIJK in het Veerhuis te Aalburg ten verzoeke van de Erven van den heer M. D. VAN VEEN te Aalburg de bovenbedoelde goederen in de navolgende koopen. KOOP EEN. Het aan den dijk schuin tegenover het Veerhuis gelegen Huis met Erf, Schuur en lioomgaard ie Aalburg, kadastraal bekend gemeente Wijk, sectie C, nos. 375, 375a en 376, samen groot 59 Aren 86 Centiaren. KOOP TWEE. Een perceel Douwlaild, gelegen aan de Polsstraat uitmakende ruim de Weste lijke helft, doch ter grootte als bij de kadastrale hermeting zal blijken van het kadastrale perceel gemeente Wijk, sectie C. no. 883, geheel groot 1.31,20 Hectare, zijnde deze koop van den navolgenden koop ge scheiden door de op het terrein staande heining op ongeveer 39 Meter van de Wes telijke scheiding van gemeld perceel no. 883. Dit perceel zal voorts zijn belast met het recht van uit- en overweg op de thans bestaande wijze, ten behoeve van het daar achter gelegen perceel Grien dia ml, begrepen onder koop 4 en is verhuurd in 5 perceelen tot 1 November 1911 voor f148. KOOP DRIE. Een perceel Ilooin^aai'd gelegen alsvoren, uitmakende de Oostelijke helft, doch ter grootte als bij de kadastrale her meting zal blijken van gemeld kadastraal perceel Wijk, sectie C, no. 883. KOOP VIER. Een perceel Griend- en Weiland, gelegen ten Zuiden van de koopen 2 en 3, kadastraal bekend gemeente Wijk,sectie C, nos. 887 en 888, samen groot 59 Aren 11 Centiaren. KOOP VIJF. Een perceel Bouwland, Doom- itaard en Wei- en Griendland, uitmakende de goederen onder de koopen 2, 3 en 4 begrepen, kadaster Wijk, sectie C, nos. 883, 887 en 888, samen groot 1.90,31 Hectare. Aanvaarding onder bezwaar van voor melde huur bij de betaling van den koop prijs, welke zal moeten geschieden ten kan tore van bovengenoemden Notaris voor of uiterlijk op den 5 October 1911. De huurpenningen over dit jaar ver schuldigd van de goederen begrepen onder de koopen 2 of 5 komen ten bate des koopers, terwijl de lasten en belastingen van al de goederen komen van af 1 Januari '1911 ten laste der koopers. Nadere fnformatiën te verkrijgen ten kantore van bovengenoemden Notaris. van op de Gorzen, van de Heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jong de Leeuw, aan den Karnemelkspolder, op Donderdag; ÏO Augustus 1911, nam. 9 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieu- wendijk, door Notaris KERKHOVEN te Werkendam. ouder WIJK. zal op Woeo§dagen 19 en 33 Augustus 1911, telkens des voormid- dags 11 uur precies, in het café van de weduwe VAN DER MAADEN, te W ij k, veilen en verkoopen: voor den heer SIMON VAN DER WIEL Het perceel Bouwland, op den Gans akker, nabij de Heistraat, in den polder van Wijk, onder Wijk, kadaster sectie A, nummer 669, groot 1,13,70 H.A.; breeder bij biljet omschreven. Aanvaarding blootschoof 1911. Inlichtingen te bekomen bij den ver- kooper en ten kantore van den Notaris. zal Woensdag 16 Augustus 1911, des voormiddags 11 uur precies, in het Café Wed. H. VAN DER MAADEN, aan het Veer, te Wijk, in het openbaar verliureu: voor den Heer P. van Tien hoven, voor 5 jaren, 10 Hectaren, 77 aren, 35 centiaren Bouw land, op de „Kerkverreweide", onder Wijk, in 15 perceelen, als van ouds. Daarna zal worden verkocht: voor de Erven J. van Helden Wz., ruim 35 a. 48 c. (2| hont i Suikerbieten, wassende op perc. 8 van de „Kerk verre weide" onder Wijk. Het BESTUUR van de Afd. Land van Heusden en Altena der Ned. Pomol. Ver eeniging, zal op 11 Augustus a.s., nam. 3 uur, ten huize van D. SMITS te Meeuwen, van 19 eigenaars. Op aanvraag bij den ondergeteekende, wordt een volledige lijst toegezonden. te Eethen. van Het College van Regenten over de Godshuizen te Heusden, zal op Zaterdag 13 Augustus 1911, des voormidaags om 11 uren, bij den Heer LEESTEMAKER te Heusden, in het „Wapen van Amsterdam" aan de Wij ksche poort 21 Hectaren op den Mannenbeemd onder Baardwijk, in 40 scharen. Den uitweg van den Mannenbeemd, in een perceel. 6,73,40 Hectaren in de Weezenkamp, in 2 perceelen. Betaaldag Kerstmis 1911. Nadere inlichtingen geeft de opzichter P. WAGEMAKERS te Heesbeen. te W a a 1 w ij k, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMER MANS q.q. aldaar, op D i ii s d a g 8 Augustus 1911, des voormiddags te lö ure precies, ter plaatse Onder de gemeente Loon-op-Zand, op Plantloon. verdeeld in koopen, zooals door paaltjes is aangeduid. Ha allooi» dier verkooping te ongeveer 13 uur I»de Wed. v. feuwijk te Baard wijk in den Baardwijkschen Overlaat. Bijeenkomst biy LUK AS v. d. KAA, die tevens aanwijzing doet. Door omstandigheden ben ik, van plan mijne lloomkw«eker(| geheel of gedeeltel(ik op te ruimen aan verminderde prijzen. Ze bestaat in alle soorten en al wat verder tot een volledige kweekerij behoort. Belanghebbenden, die met aanstaanden Herfst of Voorjaar willen planten, noodig ik beleefd uit, alvorens hunne inkoopen te doen, bij mij eerst te komen zien. Aanbevelend, F. VAN DER GELD. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsche aeeoorden, maken van Contracten enz. enz. Alugge en prompte afwerking. Dill |j ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. De Secretaris, D. BRANDERHORST NAWEIDE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5