Uit Berlijn werd Maandag gemeld De bladen vernemen uit gezaghebbende bron, dat de eei'stvolgende samenspre- king tusechen Cambon en Kiderlen- Wachter op 4 September is bepaald. Daarmee zijn alle onrustbarende be richten over den stand van de Marok- kaansche kwestie weerlegd. Frankrijk en Japan hebben, ter ver vanging van het verdrag van 1896, een handels- en scheepvaartovereenkomst voor den tijd van 10 jaar gesloten. Deze overeenkomst bevat de bepaling van behandeling op den voet van de meest begunstigde natie. Zaterdagavond werd uit Londen be richt: De spoorwegstaking is hier af- geloopen. Gelijkluidende telegrammen uit het binnenland toonen aan, dat de groote meerderheid van de stakers in de voor naamste middelpunten besloten hebben, de Zaterdagavond getroffen regeling aan te nemen en dadelijk het werk te her vatten. Dit heeft de regeering aanlei ding gegeven, de uitgezonden troepen dadelijk terug te roepen. Uit Londen zijn alle troepen al van de stations vertrokken, terwijl de aanwerving van nieuwe politie-agenten overal gestaakt is. Treffende uitzonderingen vormen alleen Leeds, Sheffield en Newcastle en de stations van den Noordoosterspoor weg in het algemeen, met name Man chester, waar een vergadering van drie duizend beambten de regeling bijna eenstemmig heeft verworpen: De man nen, die voorstelden de regeling aan te nemen, werden voor verraders uit gemaakt. Ook een groote vergadering te Huil hoeft het vredesverdrag verworpen. De toestand te Liverpool blijft onzeker. In andere plaatsen wordt de ïegeling slechts als een voorloopige wapenstil stand aanvaard, een omschrijving met welke de Times meegaat. De Times ontraadt daarom een victorie-kraaien aan beide kanten. Het blad is voor het overige van oordeel, dat de leiders van de staking hebben ingezien, dat de beweging mis lukt was, omdat tweederde van het personeel de maatschappijen trouw bleef, terwijl de groote samentrekking van troepen aantoonde dat de overheid van zins was, geen algemeene staking toe te laten. De leiders waren trouwens zeiven half gedwongen geweest, de al gemeene staking af te kondigen en begonnen ongerust te worden. Zij be sloten de vredesvoorstellen van de re geering aan te nemen, daar ook het doorzetten van een half mislukte sta king hen geheel in diskrediet zou ge bracht hebben. Zaterdagavond laat hebben de stakers te Llanelly zich aan plunderen en brand stichten schuldig gemaakt. Zij staken o.a. bij het station een goederenloods in brand, waarop een ontploffing volgde, die aan tien menschen het leven heeft gekost. Soldaten ftormden met gevelde bajonet en de politie met den stok op de menigte iu. Velen werden er gewond. Op een vergadering van stakings comité te Liverpool is Zaterdagavond besloten, alle zeelieden, bootwerkers, karrevoerders, hofmeesters en anderen, over wie het comité te zeggen heeft, te gelasten niet aan het werk te gaan, zoolang de onderhandelingen met de reeders nog duren. Dit besluit geldt ongeveer 50,000 man. Naar uit Insbrück aan het Berliner Tageblatt wordt geseind, is in Tirol, in Schlandernauntal weder een nieuwe boscbbrand uitgebroken, die niettegen staande de slagregens een geweldigen omvang heeft aangenomen. De brand weer is machteloos en de soldaten kun nen niet te hulp geroepen worden, daar de troepen op manoeuvre zijn of nog bezig zijn met het blusschen van den brand in Gassensass. Ook uit Salzkammergut worden twee groote boschbranden gemeld. De Times verneemt uit TeheranDe Oud-Sjah, wiens verblijfplaats nog niet bekend is, moet een tweede nederlaag bij Feroerjkoch hebben geleden, waarbij hij 100 man verloor. Daarentegen moet hij bij Barfroesj een gelukkig gevecht gehad hebben. De correspondent te Konstantinopel van de Lokal Anzeiger seint, dat op het militaire transportschip Marmara, waar ongeveer 1000 soldaten aan boord waren, cholera uitgebroken is. In drie dagen zijn 70 man ziek geworden, van wie er 20 gestorven zijn. Het is bekend, hoever men het bij het Duitsche leger heeft gebracht in slagvaardigheid, die het mogelijk maakt een garnizoen in korten tijd te mobi- liseeren. Een bewijs van die slagvaar digheid is nu weer te Bonn geleverd. Daar was het 2de bataljon van het 160ste regiment voetvolk gisterenoch tend bezig, om op de Hangelarer heide te exerceeren toen er alarm gemaakt werd en bij wijze van proef de mobi lisatie van liet bataljon gelast werd. In den looppas rende het bataljon naar de kazerne terug. Daar kreeg ieder zijne uitrusting, zijn schietvoorraad, zijn pro viand, werden de sabels geslepen, de verdere wapens in orde gebracht, werd de bagage gepakt en vier uur later stond het heele bataljon in oorlogsuit rusting op het kazerne-plein. Uit Keuier wordt aan de Lokal-An- zeiger geseind, dat men in landbouw- kringen, die tot oordeelen bevoegd zijn, verzekert, dat binnen enkele maanden de vleeschprijzen een ongekende hoogte zullen bereiken. Over groote uitgestrekt heden zijn boeren gedwongen, wegens volslagen gebrek aan voeder, geheel op te houden met veehouden. Tegenwoordig zou er veel jong vee worden geslacht en daarbij zou het einde van het mond en klauwzeer niet te overzien zijn. Ook de prijzen van melk, boter en brood zouden spoedig aanmerkelijk stijgen. Uit Leipzig meldt men aan hetzelfde blad: Wegens het mond- en klauwzeer is het de vraag, of de manoeuvres in bet hertogdom Altenburg zullen door gaan. De in de Altmark beraamde ma noeuvres moesten om dezelfde reden worden afgelast. Te Rüsselsheim, een plaatsje tusschen Frankfort a.d. M. en Mainz, dat bijna geheel van de groote fabrieken van Opel bestaat, is Zaterdagavond laat brand uitgebroken in de vernikkelinrichting van die fabrieken. Door de kokers van de liften verspreiden de vlammen zich met ongelooflijke snelheid. Twaalf uur is men bezig geweest met den brand te blusschen, maar toen het gevaar einde lijk voorbij was, was er een schade van tusschen de 3.5 en 4 millioen mk. aan gericht. Er zijn alleen 20,000 rijwielen en 30,000 naaimachirres verbrand, maar de afdeeling voor automobielen is on beschadigd gebleven en kan door blijven werken. Van de 4000 werklui in de fabriek zullen er voorloopig 1500 tot 2000 buiten werk zijn. De firma Opel zal echter al haar best doen, om ben in tenten eu loodsen zoo spoedig mogelijk weer aan het werk te zetten. De brandweer had sterk te kampen met gebrek aan water. De brandweren uit Frankfort en Mainz en een aantal andere omliggende plaatsen verleenden krachtige hulp. I)e twee eerste konden met behulp van 'hunne lange slangen water uit de Main halen. Achtentwintig menschen hebben bij het redden verwondingen opgeloopen. Uit Insbrück wordt aan de Berliner Lokal Anzeiger geseind Bij de manoeu vres in Zuid- Tirol was het in herbergen tot bloedige vechtpartijen gekomen tus schen soldaten van een overwegend Duitsch en een overwegend Tsjechisch regiment. De laatste zetten nu den strijd voort op hot manoeuvre-terrein, waar uit de rijen van het Tsjechische regiment ongeveer 14 scherpe schoten vielen. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. Het Nederlandsche stoomschip Ko ningin-Regentes, dat van Makassar te Hamburg is aangekomen, heeft in de- golf van Cadiz een sterke zeebeving waargenomen. De Temps verneemt uit goede Rus sische bron, dat een mondelinge over eenkomst het Russisch-Duitsche verdrag zal aanvulkn. Deze zou inhouden, dat geen van beide landen zal deelnemen aan een vereeniging tegen een van beide gericht; dat de twee landen zich met elkander zullen verstaan over de hand having van het statu quo op den Balkan, van welke zijde het ook bedreigd worde dat Duitschland geen plannen van Tur kije in Perzië zal steunen. Ook schijnt Duitschland bereid te zijn, aan Rusland zijn concessies voor de scheepvaart op het meer Oermia af te staan. De geredigeerde grondwet in Portugal is Maandag aangenomen en ondertee kend. Donderdag zal de verkiezing van den president plaats hebben. Uit Lissabon komt bericht, dat Zondag in Oporto 10 soldaten van de republi- keinsche garde gevangen genomen zijn, omdat zij in verbinding zouden gestaan hebben met de koningsgezinde samen zweerders in de gevangenis van Aliube. In Lamego zijn twee mannen, die in het bezit waren van koningsgezinde stukken, onder verdenking van samen zwering aangehouden. Te Londen heeft Hannot, een leerling- luchtschipper uit wraak een van de directeuren van de Blériotschool, met verscheiden revolverschoten doodelijk gewond en daarna zichzelf doodge schoten. Volgens de Jonge Turk heeft de laatste Turksche ministerraad de kwestie be sproken van het zenden van een vloot naar de Kretaansche wateren. Men zegt, dat de vloot, die vandaag in de Dardanel- len zal aankomen om kolen in te nemen, geheime bevelen heeft ontvangen. Plaatselifk Nieuws. Beusden, 23 Aug. Onze stadgenoot, de heer J. H. L. Boeren vroeger alhier ten postkantore werkzaam,' thans te Oss, is met ingang van 1 September benoemd tot klerk der posterijen en tele- graphie le klasse. De echtelieden Jan de Kort en Jansje Kosters herdachten Zondag 1.1. den dag waarop zij 40 jaar lief en leed met elkander hebben gedeeld. De fanfare, „de Heilige Familie," bracht het jubelend echtpaar een serenade. De Kort is een der twee personen, die vóór circa 45 jaar naar Rome togen, om dienst te nemen als Pauselijk zouaaf. Zijn metgezel overleed dezer dagen; zoodat hij de eenige in Heusden is gerechtigd tot het dragen van de Pausselijke herinnerings- medaille. Naar wij vernemen stelt de heer A. C. van der Tooien, benoemd hoofd der M.u.l.o. school, zich voor op 1 October a.s. zijn werkkring alhier te aanvaarden. Werkendam- Het programma van het alhier op 31 Aug. a.s. te houden Oranjefeest, is vastgesteld als volgt: 88$ uur Klokluiden. 8$ uur. Zanguitvoering voor het Raad huis door de leerlingen der drie hoogere klassen van al de scholen in Werkendam en de Werken, onder directie van den heer H. W. Knol. 1012 uur. Volksspelen voor kinderen van 1216 jaar, doch voor mastklimnien voor jongens van 1418 jaar, op het terrein achter den korenmolen en wel: a. muil- loopen met bal op plat plankje voor meis jes; b. mastklimmer» voor jongens; c. Blok- jesrapen voor meisjes; c. Wedstrijd met hindernissen voor jongens. 2 uur. A. Ringrijderij door heeren en dames op 2 wielige rijtuigen. B. Fietswed- strijd met hindernissen, voor jongens en meisjes; C. Kampwedstrijd tusschen de winners der ringrijderij. 810 uur. Bioscoopvoorstelling in open lucht. Muziek door Meerkerk's Fanfare corps „Euphonia" en zang door de Werken- damsche zangvereenigingen zullen de feeste lijkheden opluisteren. Voor de ringrijderij worden de volgende prijzen in geld uitgeloofd: le pr. f 25, 2e pr. f 15,3e pr. f 10,4e pr. f 5, en 5e pr. f 2,50, terwijl een premie van f 5 wordt uitgeloofd door den heer Burge meester van Werkendam voor de mooiste bespanning. Voor de volksspelen zijn diverse prijzen uitgeloofd, benevens voor elk een premie door den heer burgemeester gemeld. Aalst. Bij de gehouden verpachting van toemaat op den uiterwaard „De Nesch", gelegen onder Pouderooijen, waren veel lief hebbers. Het gevolg was dat de prijzen hoog liepen. Er werd besteed van f20 tot f25 per 500 KG. Er is weinig voorraad. Itahfjloiilënhrock Naar wij vernemen zal binnen eenigen tijd onze ge achte ingezetene, de heer F. Hengeveld, naar Ned. Indië vertrekken, ten einde zich aldaar in een administratieve betrekking te begeven. Capelle. Voor de betrekking van onderwijzeres in de kom alhier, hebben zich 14 sollicitanten aangemeld. In deze gemeente zijn bij A. J. de Roon en A. Timmermans Jr., j.l. Zaterdag twee koeien gestorven aan miltvuur. Ook zijn reeds enkelen gestorven aan het mond en klauwzeer. J.l. Zaterdag tuimelde een fietser met zijn stalen ros nabij het station Capelle- Nieuwevaart, zoodanig in het water, dat hij geheel wegzonk. Ware niet spoedig hulp komen opdagen, zou hij zeer zeker Verdronken zijn. Bijna geheel bewusteloos werd hij op het droge gebracht. Na bij buren van schooüe kleeren te zijn voorzien en de schrik over was, kon hij zijn reis per voet voortzetten, daar zijn fiets onberijd baar was geworden. Tengevolge van de herstelling der brug in de haven alhier, is het verkeer voor voertuigen en fietsen eenige dagen gestremd en zij genoodzaakt hun reis een klein omwegje, over de zoogenaamde sluis voort te zetten. ■Iriiiimeleil De Koninginnedag zal alhier vermoedelijk op 31 Aug. feestelijk gevierd worden. Het voorloopig plan der feestelijkheden bestaat uit het organiseeren van een optocht van versierde fietsen en sportkarren, het houden van volksspelen, opgeluisterd door muziek. Drongelen. In de laatstgehouden raadsvergadering werd besloten tot toelating van de herkozen raadsleden de heeren D. Vos en F. A. van der Schans. 's-Gravemoei*. Tengevolge der schaarschte aan veevoeder en van het heerschende mond- en klauwzeer, is de prijs der zoete melk alhier met 1 cent per liter verhoogd. Loon op Zand. Aan de Christe lijke school aan den Loonschen dijk alhier, is benoemd tot onderwijzer de heer W. G. van Dongen te Raamsdonksveer. Meeuwen. Wegens de aanhoudende droogte kon Zondagmiddag j.l. in de Ned. Herv. Kerk alhier het orgel niet bespeeld worden, wel een bewijs met welkeen warmte wij de laatste dagen te doen gehad hebben. Nederliemert, (Zuidzijde). Onze dorpsgenoot, de heer J. P. Straver, thans te Sliedrecht, mocht Vrijdag te 's-Graven- hage de acte Duitsch 1. o. behalen. (Noordzijde.) In den aardappelhandel heerscht thans buitengewone levendigheid, waardoor de prijzen steeds hooger worden. Groote kwantiteiten worden voor Duitsch land opgekocht. Ook voor het binnenland is veel vraag. Eigenheimers gelden f 2,20 en blauwen f 2,25 per H.L. Kaamsdouksveer. De heer W. G. v. Dongen, thans nog in militairen dienst, werd dezer dagen uit een zestiental sollicitanten benoemd, als onderwijzer aan de Christelijke School te Loonschendijk. De gedeeltelijke vernieuwing van de beschoeiing langs de haven, is klaar ge komen. De straat is daardoor heel wat verbreed, terwijl de haven zelf er toch niet door versmald werd. Aangezien hier nog al „gerij" is in verband met den graan handel van P. en J. van Dongen en er veel gelost en geladen wordt, is deze verande ring werkelijk een verbetering. Deze week werd op de werf der firma D. P. van Suijlikum en zoon, de kiel gelegd voor een stalen sleepkaan, groot 260 ton, voor rekening van den heer Jozef Walter te Hirschorn. Het schip is slechts 1.30 M. hol en is bestemd om den Neckar te bevaren. Verleden week behaalde onze vroegere dorpsgenoot, de heer Carl StraszerVan Dongen, thans onderwijzer te Amsterdam, te 's-Gravenhage de acte Engelsch l.o. Sleeuwyk. In de Zaterdag j.l. ge houden raadsvergadering zijn de geloofs brieven van de herkozen leden C. Slagmolen en A. van der Stelt Cz. en van de gekozen leden D. van Arkel, O. Brienen, G. Pruissen en J. Monshouwer onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating is besloten. Vervolgens werd de gemeentereke ning over 1910 aangeboden, bedragende in ontvangst f 18861.89$, in uitgaaf f 16983.97, alzoo sluitende met een voordeelig slot van 1 1877.92$. Daarna werden de rekeningen van de burgerlijke armbesturen over 1910 vastgesteld. Ten slotte werd besloten tot onderhandsche verhuring van eene arbeiders woning aan A. Teuling alhier, voor f 0.50 per week. Vrijdag j.l. ontstond in het achterste gedeelte van de woning van A. C. van H. alhier, een begin van brand. Door het zich aldaar bevindende hooi, grepen de vlammen snel oin zich heen, doch men is er toch in geslaagd den brand in zijn begin te stuiten. Sprang. Voor enkele dagen ont stond bij zekeren O. begin van brand. Gelukkig wist men het vuur spoedig te dooven, en werd hier alzoo erger voorkomen. Zaterdagavond kwam de afd. „Pa trimonium" alhier, in vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, het lezen der notulen werd het woord gegeven aan den 2en secretaris B. de Rooij, die als onderwerp ter bespreking inleidde: „Het nut der drankbestrijding". Na een woord van inleiding ontwikkelde spr. deze twee gedachten n.m. le. De oorzaak van het drankmisbruik en 2e. De ellende van het drankmisbruik. Veen. Zondagmiddag hadden eenige jongens de aardigheid een brandje te maken op den „Rijswaard". Het gevolg was, dat een groot gedeelte verdord gras afbrandde, wat natuurlijk een schadepost is voor den eigenaar. lVngpili. Zondag werden alhier op het terrein der W. V. V. „Rapiditas" de serie wedstrijden voortgezet. „Velotitas" uit 's-Hertogenbosch, versloeg niettegen staande zij maar met negen man speelde, „Unitas" met 102. „Sparta" uit 's-Her- togenbosch, versloeg „Excelsior" uit Geer- truidenberg eerst na een zeer spannenden wedstrijd met 32. Na loting vielen nu tegen elkander „Velotitas" uit 's-Bosch, tegen „Sparta" uit 's-Bosch en „Neptunes" uit Gorinchem tegen „B. V. C." uit Be- 8oijen", welke vereenigingen nu Zondag a.s. eersten kermisdag hun krachten tegen el kander zullen moeten meten. Vergadering van den Gemeenteraad van 's-Gravemoer op Maandag 21 Aug. 1911. Aanwezig zijn alle leden. De burgemeester opent de vergadering en leest de notulen van 3 Aug. j.l., die daarna onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is de voorloopige vaststel ling der gemeenterekening over 1910, waar toe de voorzitter de onderscheidene posten der inkomsten en uitgaven voorleest. De heer Mouthaan merkt op, dat er ter zake de invordering van den hoofdelijken omslag van T. over de drie laatste jaren'door den ontvanger verzuim is gepleegd, waarom ffij oordeelt, dat de ontvanger dit krachtens zijne instructie behoort bij te passen. Na lange bespreking hierover, stelt de heer Verhage voor om dien omslag over 1908 en 1909 nog niet oninbaar te schrijven en alzoo den staat nog te verhalen posten f 40 te verhoogen. Alleen de wethouder Blok is tegen dit voorstel, terwijl de heer Beunis zich van medestemmen onthoudt. De heer Mouthaan maakt nog aanmer king op eene zijns inziens onvoldoende nota, betreffende het onderhoud van wegen en voetpaden en de heer Versteeg wijstop de hooge uitgaven voor de verlichting en verwarming der school. Nadat de voorzitter deze uitgaven nader heeft toegelicht, wordt de rekening in ontvangst op f 13365.72 en in uitgaaf op f 11359.07$ met algemeene stemmen vastgesteld. Ook de begrooting voor 1912 wordt post voor post voorgelezen, waarbij de aandacht ook valt op het teruggaande bevolkings cijfer der gemeente. De post voor ont vangsten van vorige jaren wordt nog met f 40 verhoogd, die voor opbrengst van hoo rnen aan de haven aangenomen, onder verdere bepaling deze wilgen reeds in Oc tober bij inschrijving te verkoopen, de posten voor verfwerk aan het raadhuis en voor eene buitengewone aflossing van f 300 goedgekeurd en de post voor onvoorziene uitgaven met f40 verhoogd. De heer Beu nis wijst nog op het noodige verfwerk aan den vonder over de Donge, waarna de be grooting in haar geheel in ontvangsten en uitgaven op f 11274.14$ met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De heer Verhagen spreekt nog over de verzekering tegen ongevallen van den veld wachter, de heeren Loeff en Beunis opperen hiertegen bezwaren met het oog op den financieëlen toestand der gemeente, waarna dit punt nog tot een volgend jaar wordt verschoven. De begrooting over 1912 der gezondheids commissie, in ontvangsten en uitgaven op f 2830.04$, waarvan het aandeel voor deze gemeente f51.84 bedraagt, wordt zonder tegenspraak aangenomen. Op verzoek van den heer Beunis zal het armbestuur worden aangezocht om aan de groote barak de privaten te verbeteren. Een ingekomen garantiebewijs voor het schilderen van het gemeentewapen, wordt met instemming ontvangen. Op een desbetreffende vraag van het schoolhoofd wordt met algemeene instem ming bepaald, dat de noodige leerboeken voor de leerlingen der Fransche lessen door de gemeente zullen worden aangeschaft. Nadat de ontworpen politieverordening bij alle leden zal hebben gecirculeerd, zal de raad deze in commissie behandelen, haar daarna aan de gezondheidscommissie inzenden en ze na terugontvangst eerst vaststellen. Ter tafel brengt de voorzitter nog eene declaratie van f7.60 van den deurwaarder der plaatselijke belastingen voor gedane aanmaningen aangezien de ontvanger deze vervolgingen niet heeft doorgezet, oordeelt de vergadering, dat de afgetreden ontvan ger deze kosten in zijn geheel zelf behoort te betalen. Een voorstel daartoe van den heer Loeff wordt met algemeene stemmen aangenomende heer Beunis onthoudt zich van stemmen. De Voorzitter sluit daarna deze verga dering. Vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 15 Aug. 1911. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer VaD Buuren. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde is: Onderzoek der geloofsbrieven van de her kozen raadsleden de heeren S. Boon en A. L. de Graaff. De Voorzitter benoemt eene commissie, in wier handen deze geloofsbrieven zullen worden gesteld, waartoe worden aangewezen de heeren Abr. Straver en J. W. de Graaff en A. van Koyck, terwijl de vergadering gedurende den duur van dit onderzoek wordt geschorst. Na opening der vergadering wordt op voorstel der commissie besloten tot toelating van de herkozen leden. Aanbieding der rekening over 1910. Deze rekening, bedragende in ontvangst f8462,64$, in uitgaaf f 7873,87$, sluitende alzoo met een goed slot van f 588.77, wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren A. L. de Graaff, A. van Koyck en G. Boon. Na voorlezing van een ontwerp-besluit om eenige uitgaven van het dienstjaar 1911 ten laste te brengen van den post onvoor ziene uitgaven, wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. Nadat eene beslissing is genomen op eenige ingekomen reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag dienst 1911, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Klnnenland. De oud-minister, mr. de Meester, lid van de Tweede Kamer, die geruimen tijd ernstig ziek geweest is, is thans in zoo verre hersteld, dat hij de Roode Kruis Kliniek in de Jan van Nassaustraat, te 's Gravenhage, waar hij verpleegd werd, heeft verlaten. Hij zal spoedig na zijn terugkeer uit het ziekenhuis naar het buitenland ver trekken. Zaterdagnacht zijn te Budel twee boerderijen afgebrand, waarbij een paard en negen koeien zijn omgekomen. Tevens is diefstal van 2000 gulden gepleegd en ingebroken in een smederij en de kerk, waar een offerbus geleegd werd. Zaterdagmiddag heeft in de aarde werkfabriek de Sphinx te Maastricht een gasontploffing plaats gehad in de privaatputten, waardoor het gewelf daarvan instortte en twee fabrieksar beiders in den put terecht kwamen. Een hunner, P. K., 40 jaar, wonende te Lanaeken, kon nog worden gered, de andere, W. J. P., oud 13 jaar, uit Maastricht, is verdronken en bedolven onder liet gewelf. P. K. is met eenige kneuzingen in Calvarienberg opgenomen. Van Meel heeft Zondag een prachtig staaltje van zijn vliegkunst gegeven. Om 5 uur van Tiel vertrokken, kwam hij omstreeks 6 uur boven Soesterberg op een hoogte van ongeveer 1000 M. Ook te Utrecht had men hem hoog over de stad zien vliegen. Hij daalde prachtig. Van Meel is voornemens van Soester berg uit naar het Loo en terug te vliegen, indien hem dat vergund wordt. Ook stelt hij zich voor naar Rotterdam te komen vliegen. In het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam is overleden aan de ver wondingen, bij de ontploffing aan boord van de stoomboot Gutenberg bekomen, de monteur J. Exel. Zijn lijk is per spoor naar Dusseldorf vervoerd om daar ter aarde besteld te worden. Een bewoner van de Nieuwe Tol straat te Amsterdam is in den laatsten tijd weer eens het slachtoffer van een misplaatste grappenmakerij, doordat onbekenden telefonisch alle mogelijke bestellingen op zijn naam doen. Vrijdag ontving hij o. a. een groote mand cakes en gebak, een mand paling en schoon gemaakte visch, terwijl er niet minder dan drie Ataxen voor zijn deur ver schenen 1 De stukken betreffende den aanleg van eene houthaven c. a. binnen de gemeente Dordrecht zijn ter inzage ter secretarie aldaar neergelegd. In de beschrijving van de te maken

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2