DIENSTBODE, P.G. L. VAN BLADEL Zonen, Sier- bi MMtÉien. flinke, nette Dienstbode BOUWLAND, 15,0 6,44 Heet. BOD WLAND, ERFHUIS, Rijswijksche Waard. Vellemar» Tas, AMSTERDAM. Biljartfabrikant CONSTAKT TKIMIIOS. Fotografische huiisliaricliling. Pierre Weijnen, Hoffotograaf, Specialiteit Artistieke f ergrootingen. Naaimeisjes. Openbare Verhuring! Genderen. publiek verkoopen: Onmiddellijk na verkoop afrekening en directe geldopzending. publieke Verpachting van Maasmondgronden een groot gedeelte dier gronden zal worden aangeboden om het Nagras naar verkiezing te hooien of te beweiden. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Bouquetten, Kransen eRZ. verhuren voor den tijd van 5 jaren: en de HEIDE om te hooienj in 3 perceelen. Deurwaarder Friedli, Karrenstraat, 's Hertogenbosch, 's Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van werken wordt gezegd, dat «de aan te leggen werken, waardoor eene opper vlakte van ongeveer 64 H. Ar zal worden ingenomen, bestaan uit eene haven, bestemd voor het zee- en rivier-scheep- vaartverkeer, met de daarbij benoodigde handelsterreinen, wegen, dijken enz. Zij zijn gelegen op den linkeroever van bet Mallegat, binnen het Zuidelijk grens gebied der gemeente Dordrecht, in den zoogenaamden Wieldrechtschen polder. Beginnende in de aan de gemeente gedeeltelijk foebehoorende oeverter reinen van het Mallegat, strekt het bavenbassin zich verder ten Oosten van den 's-Gravendeelschen dijk, dus bin nendijks, tot aan den Rijksstraatweg (DordrechtWillemsdorp) uit. Langs alle zijden van het eigenlijk bassin is op ruimte voor handelster reinen met de vereischte toegangen en wegen gerekend. Te Heiligerlee waren de smidsknechts Hut, uit Drieborg, en Mein uit Wes- terlee, ten huize van den heer Saaihof, bij wijze van tijdverdrijf met een buks aan het spelen. Terwijl Mein spelender wijs op Hut aanlegde, ging de buks, die naar zij meenden, ongeladen was, af, en Hut viel in het hoofd getroffen neer. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De jongeman is echter, nog voordat hij ter verpleging naar Gro ningen kon worden vervoerd, overleden. Hij was twintig, Mein zeventien jaar. De laatste is zenuwlijder. De politie stelt een onderzoek in. Van andere zijde wordt bericht, dat de buks afging, zonder dat Mein had aangelegd. Men schrijft aan „De Tijd": In verband met de berichten, die in de pers de ronde hebben gedaan, naar aanleiding van den afschuwelijken moord, te Vugt in Noord-Brabant, gepleegd door zekeren Ruth op een jong meisje van achttien jaren, Adriana v. Roosmalen, stelden wij ter plaatse zelf, nu de ge moederen eenigszins gekalmeerd zijn, een onderzoek in. Wij kwamen daarbij tot merkwaardige ontdekkingen en ont vingen mededeelingen, die in geen enkel verslag tot hiertoe werden gereleveerd. Zoo vernamen wij, dat de van den moord verdachten jongen met het ver moorde meisje Donderdags voordat de moord werd gepleegd, zich begeven hebben naar een kaartlegster, woonachtig in de wijk Siberië te 's-Hertogenbosch, om zich de toekomst te laten voorspellen. Deze kaartlegster schijnt uit de teekenen harer geheimzinnige kunst te hebben afgeleid en dit den beiden als hun nood lot te hebben voorspeld, dat de jongen binnen drie dagen na dit consult twee gezinnen ongelukkig zou maken. Het meisje vertelde het resultaat van het onderhoud met de kaartlegster aan een harer vriendinnen, waarop deze haar ten antwoord gaf: „Nou, Jana, als het je dood is, dan zal ik goed voor je bidden." Ook de jongen scheen ergonderden invloed te zijn geraakt van het consult bij de kaartlegster, zoodat hij deze voor spelling in zijn omgeving vertelde. Hij werd dienzelfden avond om elf uur, sterk onder den invloed van drank, door twee vrienden thuis gebracht. Den volgenden morgen werd hij door de stiefmoeder in gezelschap van het thans vermoeide meisje om zes uur in dezer woning aangetroffen, en het gelukte de stief moeder hem mee naar huis te nemen. Hij scheen toen nog niet nuchter te zijn. Op Maandag, volgende na deze voor vallen, is de moord geschied. Wat er in den tusschentijd is gebeurd, alsmede het relaas van den moord zelf, hebben wij in de bladen kunnen lezen. Wellicht is het van belang om na te gaan, hoever het consult bij de kaart legster invloed heeft gehad bij de ge pleegde daad. Naar de St. Ct. verneemt, heeft de weduwe van den in de vorige week op zoo droeve wijze overleden Hillebrand, naar aanleiding van het voorgevallene, bij den officier van justitie een klacht ingediend tegen den betrokken ge meente-veldwachter van Jutphaas, Oos terkamp. De ingezetenen zullen er thans bij vernieuwing bij de regeering op aan dringen, den burgemeester te verplich ten in de gemeente te wonen. Tot recht begrip van het bovenstaande zij medegedeeld, dat sedert meer dan 25 jaar, de burgemeester van Jutphaas, de heer W. F. Smits, te Utrecht woont en slechts een paar uur per dag in de ge meente doorbrengt. De veldwachter Oosterkamp, bekend uit het geval Hillebrand, fungeert tijdens zijn afwezigheid als hoofd der politie. Een onbekend man kocht in den winkel van J. D. van D., op den Berg weg te Rotterdam, voor twee dubbeltjes sigaren. Hij betaalde met een bankbiljet van f 25, kreeg f 24,80 terug en streek tegelijk met dit geld ook het bankbiljet weer op, waarna hij ijlings een goed heenkomen zocht en onbekend bleef. In de studentensociëteit Phoenix te Delft, die schoongemaakt wordt en daardoor tijdelijk onbewoond is, is in gebroken. Er is een bedrag van nage noeg f 2000 aan specie en bankbiljetten gestolen. Te Terneuzen is Zondag aangehouden en van daar naar 's Gravenhage over gebracht een 27-jarig persoon, onder verdenking staande, dat hij aan een 24-jarige ongehuwde vrouw Donderdag te 's Gravenhage sublimaat zou hebben toegediend, tengevolge waarvan zij Zater dagavond in het ziekenhuis aldaar moest worden opgenomen tot het ondergaan van een operatie. De aangehoudene zegt dat hij het sublimaat wel aan de vrouw verschaft, maar dat deze zelf het ingenomen heeft. Onlangs maakten we melding, dat de eerste vrouwelijke predikant, mej. A. Zernicke te Amsterdam, bij de Doops gezinde gemeente te Mensingeweer was beroepen, thans komt het bericht, dat deze voor dat beroep heeft bedankt. Naar bet N. v. d. D. verneemt heeft d j rechtbank te Amsterdam rechtsingang verleend met bevel tot inhechtenisne ming tegen Paulus van Eyk, makelaar in effecten, lid der firma Wed. P. van Eyk en Zonen, die eenige weken geleden in staat van faillissement verklaard is De heer P. van Eyk is op last van den officier van justitie te Amsterdam Zaterdag aangehouden en naar het Huis van bewaring overgebracht. Sedert .eenige weken was hij uitzijn woonplaats Hilversum vertrokken naar Amsterdam, waar hij op een bovenhuis zijn intree had genomen. De grond voor deze arrestatie is, dat hij verdacht wordt, zich als lid der firma Wed. H. van Eyk en Zonen aan ver duistering te hebben schuldig gemaakt. Naar gelang het gerechtelijk onder zoek in de zaak-Van Eyk vordert, breidt het dossier zich voortdurend uit. Reeds moeten verschillende gevallen van op lichting en verduistering zijn gebleken en telkens komen er nieuwe feiten aan het licht. Een typisch geval van verduistering is dat, waarvan de heer P. v. S., oud- predikant bij de Gereformeerde gemeente te Amsterdam, het slachtoffer is ge worden. Deze stond reeds lang met de firma in relatie, en op grond daarvan vroeg men hem een paar jaar geleden een aantal stukken te leenen, ter gezamen lijke waarde van f 35.000. De firma zoo heette het had deze stukken alleen noodig om ze even te toonen, en ze had op dat oogenblik zelf geen stukken van die soort. De heer Van S. gaf zijn stukken uit handen, maar kreeg een paar dagen later in plaats daarvan andere stukken terug, nl. aandee- len in de door de firma Van Eyk ge- financeerde maatschappijen. Hij nam daarmee echter geen genoegen en zond de aandeelen terug met het verzoek, zijn eigen stukken te mogen terug ont vangen. Aan dit verzoek werd echter nooit voldaan. Zaterdag kwam weer een Amster- damsche koopman aangifte bij de poli tie doen van een Oostenrijksch lot, dat hij bij de firma in bewaring gegeven en nooit terug ontvangen heeft. Tegen de beide firmanten, D. en C. J. van Eyk, die zich uit de voeten hebben gemaakt, zijn nog geen verdere stappen gedaan. Volgens de laatste berichten zouden beiden thans in Amerika zijn, althans is C. J. van Eyk kort geleden door een oud-Amsterdammer te Boston gezien. Nabij Siebengewald (gem. Bergen, L.) is Zondag meer dan 50 H. A. jong dennebosch, behoorende tot het landgoed Blijenbeek, verbrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Zaterdagavond is er brand ontstaan op het station Gilze-Rijen, welke zoo danig toenam dat in een oogenblik tijds het geheele station in brand stond en niets gered kon worden. Door gebrek aan water was blussching onmogelijk. De treinen, welke tijdens den brand aan het station stopten, moesten met gesloten raampjes verder rijden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Spelende met een revolver heeft een 11-è 12-jarige jongen te Warga een anderen jongen in het hoofd geschoten, met het gevolg, dat deze aan de verwon ding is overleden. De raad der gemeente Woensel heeft eene belasting op het dansen vastge steld. Alle openbare dansgelegenheden zullen voortaan f 5 belasting per dag en per dansgelegenheid moeten betalen. Van danstenten zal f 50 extra, boven het-.staangeld, geheven worden. Evenwel zal geen belasting worden geheven van bals van particuliere ver- eenigingen, huwelijkspartijen enz., wan neer het dansen nl. niet in het open baar (met open deur) geschiedt f Afloop Aanbestedingen. Rechtzaken. Bij vervroegde uitspraak zijn Maan dag door de Rechtbank te Haarlem Van Exter en vrouw Hoogenhout, beschul digden in de vergiftigingszaak in de Nieuwemeer, vrijgesproken. Voor de Rechtbank te Assen stond Maandag terecht Carolus AdrianusKok, 32-jarige stoker aan een kalkzandsteen fabriek te Smilde, thans gedetineerd. Hij wordt beschuldigd, in den avond van 4 Juni 1911 te Hooger Smilde op zettelijk Anne Willems met een steen geslagen en zoodanig verwond te hebben dat genoemde Willems tengevolge daar van overleed. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenis straf. De Dordtscbe politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen de z.g. dames- deskundige mevr. Den B. aldaar, wegens overtreding van art. 2olbis van het Wetboek van Strafrecht, in verband met de Zedelij kbeidswetten, kort geleden in werking getreden. Na gehouden huis zoeking is de deskundige naar het huis van bewaring overgebracht. De verdachte wordt ten laste gelegd het toedienen van geneesmiddelen aan een in zwangerschap verkeerend meisje, daar ter stede woonachtig. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 17 Aug. 1911. J. Z. te Kaatsheuvel, overtr. tramweg- regl. f 3 of 2 d. H. J. V. te Waalwijk, overtr. veldpol. f 0.50 of 1 d. M. P., J. P. en H. P., allen te Vlijmen, allen overtr. visscherijwet, ieder 2 X f 3 of 2d. Dezelfden, allen overtr. prov. waterschapsregl., ieder f 3 of 2 d G. K. te alsvoor, overtr. visscherijwet, f 3 of 2 d. H. H. te Dussen, H. M R te Baardwijk, J. de J. en H. A J. de W., beiden te Gapelle, A. P. C. v. N. en M. v. B., beiden te Vlijmen, J. v. S. te Nieuwkuijk en J. Th. F. te Sprang, allen overtr. motor- en rijwielregl., ieder f 1 of 1 d. - J. de B. te Sprang, overtr. pol. verord. f 3 of 2 d. Chr. V. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d. B. F. de G. en M. T., beiden te Waalwijk, P. Ph. K. te Dordrecht. Dezelfden, allen openbare dronken schap, ieder f 2 of 2 d. J. J. B. te Waspik, overtr. alsvoor, f 15 of 3 d. C. v. Z te Sprang, jachtdelict, 4 d. h. J. v. d. M.te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f i0 of 10 d. A. v. R. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 10 of 4 d. D. V. te Tilburg, overtr. alsv., f 3 of 2 d. W. J. v. O. te Capelle, overtr. algem. veilgb.wet f 1 of 1 week tuchtschool A. G. v. T. en W. L. V., beiden te Tilburg, beiden jachtdelict, ieder 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd. MursterHIke Stand. Meeuwen, van 1 tot 15 Aug. Overleden: Wilhelmina Aartje de Poorter, 5 m.Antonie van der Beek, 11 m. .Vertrokken naar: Zuilichem, A. Bou- manDussen, D. de GraafStratum, J. Colijn. Almkerk, van 1 tot 15 Aug. Getrouwd: H. Braun, 26 j. en E. v. Burgel, 23 j. Geboren: Aria Maria, d. v. J. M. de HornLeendert Marinus, z. v. M. Roubos. Ingekomen van: Dussen, P. v. Burgel. Marktberichten. Rotterdamse he eiereareiliiig, .gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 51,804 atuks. Hoendereieren van f4,45—f5,70 per 100 stuks. Waterhoogte Maastricht (brug). 21 Aug. 0.65 M. beneden 0. 22 0.65 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 21 Aug. 0.89 M. beneden 0. 22 0.86 Advertentlëu. De Heer en Mevrouw MIJNLIEFF Sigmond, betuigen hun dank voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Werkendam, 19 Augustus 1911. Mevrouw VEERMAN te Heusdenvraagt tegen Oc tober of November eene fatsoenlijke Goede getuigen verlangd. Op het atelier van FARWICKAriöns te 's-B o s c h, kunnen eenige nette Naaisters geplaatst worden. Zij, die het vak willen leeren, komen ook in aan merking. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, maakt bekend, dat bij de op 5 lËPTEHBËR a.s., AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. Tegen half Sept. of f Nov. wordt in een klein gezin te Gorcnm een gevraagd voor Noodhulp of voor vast. Wasch buitenshuis. Goed loon. Adres Bureau van dit blad. VAN ONDER IAALBURG, WIJK, bij den Biesheuvel, onder VEEN, OUDHEUSDEN, ELSHOUT, DRUNEN en HEDIKHUIZEN. zal op Zaterdag Z September 1911des voormiddags 9 ure, ten her- berge van J. L. LEESTEMAKER in het „Wapen van Amsterdam" te Heusden, in het openbaar bij enkelen afslag Nadere inlichtingen geven de opzichters A. VAN BOKHOVEN te Haarsteeg en P. WAGEMAKERS te Heesbeen. Breeder bij biljetten omschreven. Maandag ZS Augustus 1911, des namiddags ten Z uur, zal ten verzoeke van JAN BONIS en ten huize van HUIBERT VAN DER MOOREN Mathijszooji, beiden wonende te Genderen, tegen contante betaling. Een Hoogkar, een Aardkar, Rolwagen, ingericht voor vervoer van varkens, Hondenkar, Kruiwa gen, IMoeg, Kg, Slep, Paar dentuig, Zadel, llorden, Plan ken, Tobben, Tonnen, Klaver zaad, Tilbalken, lBrandhout, enz. enz. Te zien op den dag der verkooping van 101 uur. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Ar|jdag 1 Sept. 1911, nam. 5 uur, bij Gebrs. NIEUWEN HUIZEN, te Rijswijk, in het openbaar verpachten, voor den heer A. NA AI JEN: van de Rijswijk sche Waard, het NAGRAS, om te weiden of te hooien en het RIET GEWAS. Gevestigd sedert 1859. levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „AMERICA", die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. Het gemeentebestuur ran Amsterdam heeft Maandag aanbesteed, het uitvoeren van werken voor uitbreiding en verbetering in de winplaats der duinwaterleiding gelegen in de gemeenten Zandvoort en Noordwijk. Minste inschrijver C de Jong Ja., Hardinxveld, voor 283,600. WERKENDAM. De zetting der boter iz deze toeek op de markt 80 et*., in de winkels du* 85 et pet half kilo. Eieren f 1 15 de 26 stuks. BESOOIJEN22 Aug. De prijs der Boter was heden t 1.54 1 73 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren J 1 43 de 26 stuks. OOSTERHOUT 22 Aug Boter f 1,68 a 1,70 per Kg Eieren f 0,18 en 0,19 de 4 stuks SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 87 et. per half kilo en die der eieren f 1.15 de 26 stuks. GORIN CHEM, 21 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 181 runderen, 5 nuchtere kalveren, 24 vette varkens, 503 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 190 260, kalfvaarzen f 170 220, guiste vaarzen OOG a 000, melkkoeien f 170 a 230, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a pinken f 00 a 000, graskalveren f 30 a 70, nuchtere f 8 15. schapen fa lammeren f a biggen f 6 a 14 per stuk. Vette varken* 24 a 241/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 8,75 roode dito 8. a 8 50 witte dito 8 40 a 9.00 inl. rogge f 5.25 a ft Th bmtenl. dito ƒ5 70 a 6.00. gerst f 5.25 a 5.75 haver f 4.10 a 4 40, duivenboonen f -. a -.blauwe erwt-n f a viais75 pond, f 5.30, a 5 90 alles per heet. Boter 80 a 85 ct. per half kilo. Eieren f 1.25 a 1.35 per 26. Kippen f 0.70 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM, 21 22 Aug Op de veemarkt waren heden aangevoerd 798 vette runderen, 846 magere dito, 568 vette en graskalveren, 161 nuchtere kalveren, 1421 schapen of lammeren, 619 varkens, 20! biggen. De prijzen waren als volgt: runderen \e kwaliteit 86 ie kw. Th cent, kalveren le kw. 117, ie kw 87 et. schapen le kw. 50, ie kw. 42 et. vette varkens 44 a 48 ct.~ licht soort ct. per kilo. Nuchtere fokkstlveren f 14. - a 18.idem voor de slacht f 8. - a 12 Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 99/8 en 34/16 ton en 208 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 65, ie kw. f 62, 3# kw. f 59. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeutosehe eieren 4 70 a 4 80, Overmaassehe dito f h a 5 10 per 100. ROTTERDAM 21 Aug. Tarwe puike jarigt per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.50 a li 25 nieuw f a Rogge f 7.50 8. er heet Oerst f 8 50 9 25 Chevalier f -Haver f 7 50 a 8 per 100 kilo, Bruine boonen f 00 a 00 witte fa Erwten f - a Beneden-Lanptraat, 22 Aug. Vette varkens zijn met goede vraag gering in voorraad en blijven daardoor op vasten prijs. In vette kalveren bestaat goede animo. De handel in jonge biggen gaat traag. Nuchtere kalveren zijn dalend. Men besteedt voor vette varkens 29 a 30 ct. per halve k.g., vette kalveren 60 a 65 cent per k.g., nuchtere talveren f 8 a f 14, jonge biggen f 6 a f 10, lammeren f 13 a f 18 en jonge kuikens f 0.65 a f 0.80. Het College ran Regenten der Godshuizen te Heusden, I I Commissionairs lis FRUIT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3