ï'luatseiyk Mleuwi. Uitslag Loting Nationale Militie. gelegd worden, in welk geval de stuk ken spoedig uitgedroogd zouden zijn. Het beste is, een paar citroenen eeuige dagen op een vochtige plaats te leggen, in een kelder bijvoorbeeld, totdat zij bedekt zijn met een groen laagje schim mel. Dan pas zijn zij goed om aan stukken gesneden en hier en daar neer gelegd te worden, want dan verspreiden zij den geur, die de mieren verjaagt. Het middel is zeer eenvoudig en wordt door den ontdekker, een Fransche ge leerde, De Parville, heteenige genoemd, dat tot dusverre afdoende bleek te zijn. Uit Londen komt een verhaal over een geheimzinnig schip, de Foam Queen voorheen de Boreas, een klein stoom schip van 518 ton, in 1906 hier te lande bij Van Vliet Co. te Hardinx- veld gebouwd. Tot een paar maanden geleden behoorde de Foam Queen aan de London and Channel Islands Steam ship Company. Deze verkocht het schip aan de Shipping Agency Ltd. en deze weer aan een ongenoemde Londensche reederij. Toen dit schip, dat op de Theems lag, wilde vertrekken, werd het aan gehouden, omdat het volgeladen was met oorlogsbehoeften. Het schip had kanonnen aan boord, honderden geweren en groote vooraden munitie en was voorzien van een toe stel voor draadlooze telegraphie en van levensmiddelen voor een lange reis. Kapitt in en bemanning weigerden eeni- ge inlichtingen te geven en uit de scheepspapieren bleek ook niets om trent de bestemming van het schip. Men vermoedt echter dat het voor een der Zuid-Amerikaansche Staten bestemd is. Het schip ligt thans te Gravesend, de bemanning is weggezonden. Op deze aanhouding is die van een ander stoomschip, d6 Arizone, 't welk ook met oorlogsmateriaal geladen was, onmiddellijk gevolgd. Er bestaat blijk baar verband tusschen die aanhoudin gen. De beide schepen behooren aan dezelfde reeders. Deze weigeren alle in lichtingen. Ook het Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken weigert iets stel ligs mede te deelen over deze inbeslag nemingen. Over het spoorwegongeluk bij Ro chester verneemt de Press-Centrale uit New-York de volgende bijzonderheden Het ongeluk gebeurde op het oogen- blik toen de trein over een brug reed, die de oevers van de kleine rivier Canan- daigua met elkaar verbindt. De brug ligt 100 meter ten Westen van het dorp. De locomotief en vijf wagens van den trein waren er reeds overheen, toen de zesde plotseling uit het spoor liep en de beide volgende wagens in de bedding van de rivier trok. De laatste wagens van den trein bleven in de rails staan. Toen de doktoren in hulptreinen kwa men, vonden zij honderden zwaar ge wonden in de bedding van de rivier, in en tusschen de neergevallen wagens. Ofschoon de rivièr door de heerschende droogte bijna uitgedroogd was, zijn nog vele gewonden verdronken, daar zij niet meer de kracht hadden op te staan. Op de plaats van het ongeluk zijn tot nog toe 31 ontzettend verminkte lijken gevonden. De Times verneemt uit Petersburg: De Russische vrienden van den vroe- geren Sjah steken den draak met de telegrammen uit Teheran, volgens welke hij nederlagen geleden zou hebben en zijne heele onderneming mislukt zou zijn. Zij beweren, dat er nog geen be slissend gevecht geleverd is. De regee- ringstroepen zouden uit Firoezkoeh naar Teheran teruggetrokken zijn en de kan sen van den vroegeren Sjah zouden veeleer verbeterd zijn. Uit Teheran verneemt de Times: De troepen van den oud-Sjah onder Arsjad- ed-Douleh moeten, na de regeerings- troepen verslagen te hebben, op Teheran aanrukken. Noord Perzië, van Koetsjan tot Kad- joer, is in de macht van den oud-sjah. De particuliere berichten uit Teheran, melding makend van overwinningen der regeeringtroepen en verstrooiing van de troepen van Mohammed Ali, waren onjuist. Volgens een bericht uit Konstanti nopel is Zaterdag een brand uitgebroken te Aïdin bij Smyrna. Er moeten 2000 huizen vernield zijn. De staking der spoorweglieden in de haven van Lissabon breidt zich voort durend uit. Het verkeer staat zoo goed als stil. Volgens bericht uit Newcastle heeft een janpleizier-auto met 33 reizigers Zaterdagmiddag bij Consett zijn stuur verloren. Zij botste tegen een boom en. vloog aan stukken. Er zijn tien men schen gedood en verscheidene gewond. Volgens een bericht in de Lissabon- sche bladen, zal het nieuwe ministerie de wet op de scheiding van kerk en staat herzien in den geest der Brazili- aansche wet. Alle bezittingen der kerk zullen haar gelaten worden, terwijl de priesters levenslang in het genot hunner -^oldiging zullen blijven. De kerken der Engelschen, Franschen, Duitschers' en Italianen zullen dezelfde vrijheden blijven genieten als tot dusver. De regeering hoopt, dat bij aanneming dezer wet de ontstemming tegen den republikeinschen regeeringsvorm, die zich vooral in het noorden des lands doet gelden, spoedig zal verdwijnen. Reuter seint uit Antwerpen, dat, vol gens gerucht, met het oog op den poli- tieken toestand alle genie-officieren, die met verlof waren, met spoed zijn terug geroepen en dat eene lichting der militie is mobiel verklaard. Jager-Schmidt, de redacteur van het Parijsche blad Excelsior, die den 17den Juli Parijs verlaten heeft om in den kortst mogelijken tijd een reis om de wereld te doen, is Zaterdagochtend te Parijs teruggekeerd. Hij heeft de tocht in 39 dagen, 19 uur, 43 minuten en 37*/6 seconde volbracht. De reis heeft Jager-Schmidt met inbegrip van het rondreisbiljet en fooien, maar zonder de kosten voor telegrammen, die hij aan zijn blad zond, slechts 6060 frank gekost. Het spreekt van zelf dat onze snel-reiziger zich in elke plaats, die hij aandeed, zoo kort mogelijk heeft op gehouden. Zijn langste verblijf is te Yokohama geweest, waar hij 's avonds om acht uur aankwam en van waar hij den volgenden dag om twaalf uur eerst weer vertrok. Liedsj Jeassoe, de Abessinische troon opvolger, heeft Zondag uit eigen be weging aan den ministerraad verklaard, dat hij te jong was om te regeeren. Hij zou daarom tot aan Menelik's einde de teugels van het bewind in handen van den raad van state laten. Bij een kinematograaf-vertooning in het operagebouw te Gannonsburg, op twintig mijl afstands van Pittsburg ge legen, heeft een ontploffing plaats ge had, waarbij vijf-en-twintig menschen gedood en vela gewond zijn. Aan de Times wordt uit Sjanghai gemeld: De Engelsche consul-generaal heeft de zendelingen uitgenoodigd, hun colportage met den bijbel te staken, daar gebleken is, dat de revolutionairen wapenen, schietvoorraad en oproerige geschriften in kisten met boeken van de zending binnensmokkelen. Aan de Berliner Lokal Anzeiger wordt geseindIn het Russisch-Poolsche nij ver- heidsgebied heerscht op bedenkelijke wijze hondsdolheid. Zaterdag werden uit Sielce 52 personen, die door een dollen hond waren gebeten, naar War schau gebracht en Zondag 50 personen uit Sosnowice. In Salejowie is een meisje door een hond gebeten; eenige dagen daarna openbaarde zich hondsdolheid. Zij is Onder vreeselijke pijnen gestor ven. Gedurende haar ziekte beet zij haar moeder en eenige andere menschen. lleustfen, 30 Aug. Meldden we in een vorig nummer, dat onze vroegere organist de heer A. Alt be noemd was te Hoorn, thans kunnen we mededeelen, dat hij voor die benoeming heeft bedankt, daar kerkvoogden en nota belen van Bols ward zijn jaarwedde met f 300 hebben verhoogd. Toen de bakker P. Verschuren alhier, Maandagmiddag met zijn broodkar naar Herpt reed, wierp een jongen met een steen, welke het glas zijner bril verbrijzelde. Ongelukkig kwam er een stukje glas in het oog terecht, waardoor dit ernstig ge kwetst is. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. De kandelaars in de Ned. Herv. kerk te Aalburg ontvreemd, zijn door de politie te Gorinchem opgespoord en in beslag ge nomen; deze waren daar verkocht door een onbekend persoon, wiens spoor nog niet' is teruggevonden. Door de maréchaussée wordt alles in het werk gesteld, den dader in handen te krijgen. Voor het concours op 3 Sept. a.s. te geven door het scherpschuttersgezelschap „St. Blasius" alhier, zijn 4 prachtige zil veren medailles beschikbaar en als 5de prijs een eerekruis, voor den schutter die de meeste punten behaalt. Verder nog ver schillende personeele prijzen. Hoe dichter men 31 Augustus nadert, des te meer ontwaakt de lust tot feest vieren. Huisvlijt en Floralia brengen veel bij; doch de geheele dag moet gevuld zijn niet alleen, maar vooral des avonds moet er ontspanning zijn en daarvoor was nog niets aangegeven. De heer S. Verhagen, heeft deze leemte in het programma aangevuld. In dankbare herinnering aan de inwoners van Heusden voor de algemeen betoonde belangstelling bij de eervolle onderscheiding hem te beurt gevallen, bij zijne benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau, heeft hij gemeend daarvan uiting te geven door op Koninginnedag een bioscoop te doen overkomen, die eene openlucht uitvoering zal geven, voor en door ieder te genieten. Op aanwijzing van de bekende firma Ivens en Co. te Nijmegen, is daartoe de heer de Nies aldaar geëngageerd, die zoowel nationale als andere films zal toonen, allen volgens de nieuwste opnamen. We stellen ons voor dat, als het weder medewerkt, de goede bedoeling van den heer Verhagen geheel tot haar recht zal komen en we dapper zullen feestvieren. We rekenen daar. by op den steun der beide muziekgezel. schappen, die bij feestvieren onmisbaar zijn. Maandagmorgen werd een algemeene consternatie veroorzaakt door het breken van een groote spiegelruit in de vitrine van den boekhandelaar L. J. Veerman. Een wagen, met een paard bespannen, stond in de nabijheid. Het paard was met zijn toom aan een ijzeren pin bevestigd, die in den grond zat. Door vliegen geplaagd, maakte het dier een sprong, liep achteruit en kwam met zijn wagen door de etalagekast. Gelukkig voor den bewoner was het glas tegen breken verzekerd bij Gebr. Verhees te 's Bosch, die direct de schade kwamen opnemen en beloofden ten spoedigste voor herstelling te zullen zorg dragen. Werkendam- Bij het morgen te houden feest hopen een 20-tal gecostumeer- de jongelui, historische personen voorstel lende, de muziek van het veer af te halen en dan een ommegang door het dorp te maken. Thans rest ons nog te melden, dat het programma voor de bioscoopvoorstelling luidt als volgt: 1. Wintersport in Davos, 2. De sluwe wilddief, 3. De hond als detec tive, 4. Lotte kan goed inzeepen, 5. Ton- tolini als soldaat, 6. De kleine scheepsjongen, 7. De uitvinding van Prof. Raagbol, 8. Lempke bezit renpaarden, enz. enz. Alinkerk. In 't gezin van den brievengaarder alhier, doet zich roodvonk voor. Tot waarnemend brievengaarder, is be noemd Jac. Vos, postbode te Nieuwendijk. Andel. De sluisknecht Visser had bij het opendraaien van de sluisdeur het on geluk, door het terugslaan van delier, zijn arm te breken. Ingang 16 Sept. komt alhier in den dienst der posterijen eene wijziging. De dienst, die 's morgens van Wijk naar hier en terug wordt uitgevoerd, komt te ver vallen, evenals de middagdienst Andel Veen en terug. Daarvoor komt een derde bodeloop op Woudrichem (vertrek 12,15 van hier, terugkomst 2,55) in de plaats. Door Mej. A. Versluijs alhier worden op de huisvlijttentoonstelling te Heusden een drietal schilderstukken geëxposeerd, terwijl door den heer L. van Tilburg een houtsnijwerk, voorstellende „de Vodden rapers van Parijs", is ingezonden. Itabiloniënbroek. Zondagmid dag j.l. werd door het Leger des Heils uit Gorinchem alhier haar samenkomst gehou den. Een vrij groot publiek was tegen woordig. Beneden-Langstraat. Dehooi- handel is zeer levèndig en de prijzen gaan gaandeweg omhoog. Men besteedt reeds tot f 20 per 500 kg. en voor schraal pershooi, dat een vorig jaar haast waardeloos was, f 12. Met het hooien van het nagras is men begonnen, maar dit zal spoedig afgeloopen zijn, deels omdat er weinig is gegroeid, deels omdat men het als voedergras naar huis haalt, aangezien de weide geen voldoend voedsel meer geeft voor het vee. Itezooffeii. Vorige week had A. v. V. bij het leer snijden het ongeluk uit te glijden, waardoor het mes in zijn dijbeen terecht kwam. Spoedig zwol het been gewel dig op. De dokter werd gehaald en consta teerde bloedvergiftiging. Capelle. In deze gemeente zijn reeds vier stuks vee gestorven aan miltvuur, welke ziekte de schade voor den landbouwer nog vergroot. De brug in de kom alhier is thans weder hersteld en het verkeer opengesteld. De verbeteringen die er aangebracht zijn, bleken bij het opbreken hoog noodig te zijn, vooral met het oog op 't tegenwoordige zware vervoer over de wegen en bruggen. Naar we vernemen wil zich in deze gemeente een persoon op het vliegterrein te Gilze-Rijen gaan oefenen om zijn brevet als vlieger te behalen en aan vliegwedstrijden deel te gaan nemen. Naar men ons mededeelt is het schip van den schipper Korsten alhier door aan varing op de Maas gezonken. 1 )e opvarenden zijn gered. Mroiljjeleil- Naar wij vernemen is de heer P. W. van der Schans alhier in de afgeloopen week geslaagd voor het toe latingsexamen der Rijkszuivelschool te Bolsward. De landbouwer P. Nieuwkoop alhier verkocht eenige dagen geleden een 3-jarige vos-merrie voor f 850. Het was een afstam meling van „Harras II". Gelde r mal sell. Dat op de j.l. Vrij dag alhier gehouden paardenmarkt veel handel is geweest kan blijken als men weet dat niet minder dan 40 waggons van die viervoeters aan het station alhier werden verladen, meest allen met bestemming naar Duitschland. Herpt, Zaterdagavond werd onder deze gemeente een fietsrijder aangetroffen, die kermende van pijn bij zijn rijwiel lag. Toen men hem vond vertelde hij daar al eenigen tijd gelegen te hebben en hij woon achtig was te Vuoht. Hij was gevallen en had zich zoodanig bezeerd, dat loopen niet mogelijk was. De landbouwer Jac. Buijs Az. bracht hem op zijn kar te Heusden bij dr. Erkelens. Na onderzoek werd hij op den tram gebracht naar 's Bosch, om hem dan verder naar zijne woonplaats te vervoeren. Er begint thans zoodanig gebrek aan gras voor het vee te komen, dat verscheidene veehouders genoodzaakt zullen zijn eer deze week ten einde is, een gedeelte van hun vee op stal te zetten, 't Is inderdaad treurig gesteld. Met de groenteteelt ziet het er slecht uit. Behalve dat door de droogte heel wat min der uitgezaaid en verplant is als andere jaren, wordt thans alles opgegeten door de rupsen. De koolvelden leveren een treurigen aanblik op, en het staat te bezien, dat er van den winter groote schaarschte aan groenten zal zijn. lleeuwen Nadat den laatsten tijd door bijzondere redenen de repetitiën door de alhier bestaande harmonie „Kunst en Vriendschap" waren gestaakt, is men thans besloten hiermede weder zoo spoedig moge lijk een aanvang te nemen. De leiding zal voorloopig berusten bij den heer J. M. de Joode alhier. Het mond- en klauwzeer begint hier gestadig te verminderen. In de afgeloopen week werd slechts van 4 gevallen aangifte gedaan. Hedephe inert, (Noordzijde). Van de Zaterdag j.l. te Hedel gehouden loting voor de nationale militie, is de uitslag voor deze gemeente als volgt: P. v. Bijsterveld 1, (broederdienst); C. Vos 2, (broederdienst); J. Volbeda 3; Jan Smits 4; Johs. v. Ooijen 5; Peter Smits 6; A. Gij be 7; Johs. Vos 8 en G. de Weert 9. (Rietschoof). Als een bijzonderheid deelen we mede, dat van den heer G. Gij be, veerman alhier, alle 4 zoons achtereenvol gens een vrij nummer hebben getrokken. (Welseind). Een aloud gebruik staat bij den aardappelhandel afgeschaft te wor den. De aardappelen zullen voortaan niet meer per H.L. maar per zak van 70 kg. geleverd worden. De kooplui besteden thans voor de eigenheimers f 2,10 en voor de blauwen f 2,40 per 70 kilo. Aieuweiiciyk. Woensdagavond viel het paard van de post kar alhier tegen de straat. Conducteur en voerman tuimelden over het paard heen, doch gelukkig kwa men beiden met den schrik vrij, doch het paard kreeg eenige letsels en de kar was zoo gehavend dat zij niet meer gebruikt kon worden. (Kil). Maandagmiddag geraakte het 7-jarig zoontje van A. R. alhier in de Bak- kerskil. Door het schreeuwen der kleine opmerkzaam gemaakt ging A. V. terstond te water en kwam nog juist bijtijds om het reeds zinkend kind voor verdrinken te vrijwaren. It uu lil ««lonk. De heer Adr. van Iersel, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot gemeente-ontvanger en ambte naar ter secretarie te Stratum. Maandag viel J. Pols, doordat het paard onverwachts vooruit liep, boven van den geladen hooiwagen en kneusde zich aan rug en hals dermate, dat dr. Quirijns een gipsverband moest leggen. Sprang. In den nacht van Zondag op Maandag onstond bij D. P. begin van brand in de bedstede, 't welk spoedig werd gebluscht. Toen men het bed 's morgens buiten bracht om te drogen, begon het weer te smeulen, wat gelukkig spoedig be merkt werd. Maandag maakte de Chr. Zangver. Excelsior een uitstapje naar de omstreken van Nijmegen, waar veel werd genoten. Dat deze dag weder het zijne moge heb ben bijgedragen om de leden tot noesten vlijt aan te sporen en vele nieuwelingen zich bij dez9 vereeniging aansluiten. Veen. Alhier had iemand een visch- fuik in den boom gehangen om op te laten drogen. Verwonderd keek hij evenwel op toen hij daarin een kat had gevangen. Het dier had zich daarin ter ruste gelegd. Doch thans was het een moeilijk werk om het dier uit haar gevangenis te verlossen. Met groote moeite kon zulks geschieden en ten slotte had de kat daarbij het leven verloren. Als iets bijzonders mag zeker wel vermeld worden dat bij de gehouden loting waaraan door 7 personen uit deze gemeente werd deelgenomen, 6 een dienstplichtig nummer hebben getrokken, terwijl de 7e ook nog als twijfelachtig kan beschouwd worden. De gemeenten Wijk, Aalburg en Veen hebben gezamenlijk geloot, waardoor deze bijzondere uitslag kon ontstaan. Vr|j hoevcn-Cappel. De laagste inschrijver voor den bouw van een woning op het perceel van het voormalige tolhuisje alhier, is C. Michaël voor een bedrag van ruim f 6432. De raming was f 5200. Gun ning had niet plaats. Waalwijk. Zaterdagavond zijn door enkele belhamels bij den heer B. te Waal wijk ruiten ingeslagen. Daar het hier zoo menigmaal geschiedt, is het te hopen, dat de daders spoedig in de handen der politie vallen. Maandagmiddag is de schuur van D. de Roon in asch gelegd. Door de spoe dig toegesnelde brandweer kon het huis (dat van hout is) gespaard worden. Gistermorgen toen de heer Van den Broek in zijn schuur kwam, zakte hij plot seling in elkaar. De geneesheer werd ontbo den en kon Blechts den dood constateeren. Zaterdagmiddag had een zoontje van K. van Delft bij het houthakken het onge luk uit te glijden en met zij a arm in het prikkeldraad terecht te komen, waardoor hij een diepe wonde van zijn elleboog tot aan zijn pols kreeg. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Wük Het fanfarecorps „oefening en uitspanning" alhier, is voornemens den ver jaardag van H. M. de Koningin te vieren met het des middags houden van eene muzikale wandeling en des avonds door het geven van een concert onder den Juliana- boom, op het kruis te Aalburg. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Nog altijd is de toestand, wat den aanvoer betreft, verre van gunstig. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 72 k 78 ct., 2de kwaliteit 63 68 ct., vette kalveren 00 k 00 ct., vette var kens 54 k 56 ct., voor Engeland, 00 00, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 k f 245, neurende f 160 k f 230, guste f 140 k f 210, pinken f 60 f 95, kalveren f 18 i f30, biggen f i f drachtige zeugen f 60 k f 68, drachtige gelten f 40 k f 50, schot telingen f 18 f 24, schapen f f vette schapen f 17 f 2-5, luxe-paarden f 550 k f 650, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 250 f 315, twee-en-een-halfjarige f 000 k f 000, ander- halfjarige f k f per stuk. Vergadering van heeren burgemeesters en genoodigden, gehouden te Raamsdonksveer op Dinsdag 24 Augustus 1911. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter geeft daarna het woord aan den heer P. Verhagen, als lid van de in de te Sleeuwijk gehouden vergadering benoemde Commissie, om namens die commissie ver slag te geven van hare bezoeken bij Gede puteerde Staten van Noordbrabant en den Minister van Waterstaat. De heer P. Verhagen merkt vooraf op, dat hij zich wegens de ongesteldheid van den heer N. Meijers, het oudste lid van de commissie, onvoorbereid voor deze taak gesteld ziet. Zooals bereids in de nieuws bladen is medegedeeld, is de commissie in audiëntie ontvangen door den heer Com missaris der Koningin en heeren Gedepu teerde Staten van Noordbrabant. De ont vangst ter plaatse was zeer welwillend, waaraan de commissie met erkentelijkheid terugdenkt. De wenschelijkheid eener over brugging van de Bergsche Maas te Keizers- veer werd èn door den heer Commissaris der Koningin èn door heeren Gedeputeerde Staten, voor zooveel die aanwezig waren, erkend, en beider steun voor dat streven werd dan ook welwillend toegezegd. De audiëntie bij Z. Exc. den Minister van Waterstaat te 's Gravenhage, die op Vrijdag 24 Maart j.l. plaats vond, was van korten duur. Z. Exc. verklaarde weinig tijd voor de commissie te kunnen afzonderen, aangezien zijne tegenwoordigheid in de vergadering van de Staten-Generaal werd vereischt. Door de commissie werd de gelegenheid benut voor een korte mondelinge toelichting der zaak, waarbij een beknopte schriftelijke uiteenzetting ter nadere overweging in han den van Z. Exc. werd gesteld. De commissie mocht daarbij van Z. Exc. de verzekering ontvangen, dat de zaak nader zal worden overwogen en onderzocht. De commissie adviseert tot vaststelling van een aan H. M. de Koningin in te zenden adres, waarvan het ontwerp in heet. afdruk aan de leden is toegezonden. De Voorzitter zegt den heer Verhagen dank voor het door hem uitgebracht verslag en stelt daarna aan de orde de vaststelling van een aan H. M. de Koningin in te zenden adres, in zake de overbrugging van de Berg sche Maas te Keizersveer. Na enkele wijzigingen wordt dit adres met algemeene stemmen vastgesteld. Besloten wordt: bedoeld adres te doen drukken en een exemplaar daarvan toe te zenden aan de leden van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de leden van de Provinciale Staten in Noordbrabant, den Minister van Waterstaat, den Commis saris der Koningin in Noordbrabant, zoo mede aan de verschillende belanghebbende Gemeenteraden, den N. A. W. B. en de N. A. Club, met verzoek, om de verwezen lijking van het daarbij gedaan verzoek te willen steunen. Onder dankzegging sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuws. 1)lissen. Tot blijdschap der Geref. gem. alhier maakte ds. G. M. Rennes Zondag morgen bekend, dat Z.Eerw. voor het beroep naar PijnakkerNootdorp had bedankt. Andel. Aan onzen predikant, den Wel Eerw. Heer Van der Pot, is door den Ker- keraad een verlof van 3 maanden toege staan. Aalburg. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Arnemuiden, Ds. J. C. Tril- laard, predikant, alhier. Sleeuwijk. Ds. P. H. de Jonge, al hier, heeft een beroep ontvangen van de Ger. gem. te Willemstad. HEUSDEN. Arie A. v. Baardwijk 15; Ludovicus A. M. Boeren 6; Johannes M. Broers 13; Jan W. de Bruijn 1; Christiaan A. Bruijstens 10; Johannes L. Hansen 7; Hendrik Kraaij 16; Bartel A. A. van Kuijk 4; Gijsbertus J. van Leeuwen 5; Adrianus E. J. Neef 9; Cornelis A. van Ooijen 3; Bernard L. Schmiehusen 14; Teunis van der Steenhoven 17Huber- tus van Strien 12; Jan W. Vos 11; Gijsbertus Wilschut 2; Marinus Wijn stekers 8. WIJK c.a. en VEEN. Wijk. Johannes van Alphen 24; Willem Bax 14; Johannes Boender 8; Pieter Bouman 27; Johannes van Ro- veren 17; Jan van Esch 19; Kornelis T. van Helden 18; Kornelis de Kok 5; Arie Kuipers 16; Teunis Mans 25; Huibert D. van Os 21; Aart van der Pol 3; Hendrikus van der Pol 20; Dirk A. van Rijswijk 12; Leendert Smits 26; Hendrik Verbeek 23; Aart Vos 11; Adriaan Vos 13; Jakob M. van Wijk 22; Pieter K. van Wijk 7. Veen. Adrianus den Dekker 4Mar- tinus A. Duijster 9; Antonie't Lam 6 Martinus Roza 10; Dirk van Rijswijk 15; Marcelis B. M. Vos 1Johannes Zon neveld 2. GENDEREN, MEEUWEN, DRONGELEN. Genderen. Frans van Berkel 5 Ger- rit Branderhorst 19Lambert A. Bran derhorst 12 Arie de Jong 10Jacob van Rijswijk 14; Wouter Storchart 9. Meeuwen. Huibert Boll 2 Antonie C. Branderhorst 11 Leendert Combee 13Govert J. Lankhaar 1 Johannes H. Muskens 8; Wilhelmus J. van Overbrugging van de Bergsche laas te heuersreer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2