vernield. De bemanning, welke uit zeven offieieren bestond, redde zich door uit het schuitje te springen en werden gewond. Heusden, 16 Sept. Naar wij vernemen was de heer K. A. van Rijswijk, aannemer alhier, op 14Sept. 1.1. de laagste inschrijver voor het bouwen van een Paviljoen aan het St. Elisabeths- gesticht te Deventer, voor een bedrag van f 83000. Werkendam. Woensdag 1.1. hield de landbouw-vereeniging „Werkendam en Omstreken", in het Societeitslokaal van ruej. de wed. Wink, haar 50ste algemeene vergadering. Aanwezig waren 59 leden. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, werd de presentielijst voorgelezen, waarna de notulen, gelezen zijnde, onver anderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat negen leden hadden be dankt. Het jaarverslag, dat vervolgens aan de beurt kwam, gaf een goed overzicht over het afgeloopen jaar en de secretaris ontving dank voor de samenstelling. Als nieuwe leden werden aangenomen: T. A. Ippel Tz. en A. Brienen Mz. van Werkendam, C. Ver hagen Cz. en P. Colijn van Sleeuwijk, F. Ippel, J. van Binsbergen en J. Dekker J.Az. van deWerken. De rekening over 1910'1911, werd hierna onderzocht en accoord bevon den door de leden C. H. Bogers en J. de Klerk, die mededeelden, dat ontvangen was f 49271,67$ en uitgegeven f48845,01, zoodat er een batig slot was, groot f 426,66$, waarvan op de spaarbank stond f 390,45, en bij den penningmeester in kas was f 36,21$. Ze gaven echter in overweging de reke ning niet meer tijdens de vergadering te laten nazien, doch daarvoor in 't vervolg vooraf een paar leden aan te wijzen, die ze meer op hun gemak zouden kunnen nazien, want nu werd daarvoor te veel tijd in beslag genomen.- 't Bestuur beaamde zulks ten volle en zou aan den wenk ge volg geven. Vervolgens werd de begrooting voor 1911'1912 vastgesteld in ontvangst op f 698,96$ en in uitgaaf op f 2b5,12, zoodat het vermoedelijk batig slot groot was f 433.84$. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. C. Hakkers, met 39 en J. Pelli- kaan met 37 st., terwijl met 31 st. tot be stuurslid, in plaats van den heer A. van Vught, die bedankt had, gekozen werd, de heer A. Holster. Blijkens de verslagen van de diverse commissies, was in 't afgeloopen jaar aan gekocht, aan masthout voor f 832,45, aan hulpmeststof f 43909.62$ en aan voeder artikelen voor f 3692,52. Hierna gaf de heer J. I. Bril, landbouwonderwijzer een over zicht van de gehouden cursussen, waarvan de resultaten bevredigend waren geweest. De uitslag van de uitloting van 6 aandee- len in het gebouw der vereeniging was als volgt: no. 17 A. Kolf te Sleeuwijk, no. 58 H. Groeneveld te Dussen, no. 39 W. Snoek te Nieuwendijk, no. 84 A. H. Donker te Almkerk, no. 97 de Werkendamsche Land- bouwmaatschappij te Werkendam en no. 118 W. de Waard te Werkendam. Bij de rondvraag kwam 't volgende aan de orde: lo. M. Noorloos klaagde er over zelf de kunstmest uit het schip te hebben moeten halen. De heer H. Groeneveld wees er op, dat zulks niet noodig is, omdat het contract luidt, dat de schipper de mest op den wal moet leveren. De heer Donkelaar beaamde dat, doch merkte op, dat soms de schipper weg is of de knecht te klein of ziek en raadde aan de mest te laten bergen in do opslagplaats dan was men voor een paar centen per zak zeker ze dadelijk te kunnen laden. 2o. De heer Hakkers wees: Aangewezen werden de heeren D. C. Hak kers en H. van Donkelaar. 3o. De heer H. v. Donkelaar wees er op, dat zich niemand voor een September-bestel- ling van kunstmest had opgegeven. Een drietal leden wees er op, dat 13 September nog niet om was en zij na afloop der verga dering hunne bestellingen zouden geven. (De heer Dibbits dankte voor het geven der gelegenheid om bestellingen te doen en raadde de aanwezigen aan daarvan gebruik te maken. 4o. De heer Bril drong bij de leden sterk aan het winterkoren te bemesten en verder te letten op de ondoorlatende lagen in den ondergrond, die men nu goed kan zien, terwijl op 't nut en de goedkoopte van phosphaatgips (dat zwavelzure zouten bevat) Nadat de heer Sigmond er op gewezen had dat de aandeelhouders van de opslagplaats voor zoover aanwezig, hun rente in ontvangst konden komen nemen, sloot hij de vergade ring en werden nog aan de aanwezigen ter hand gesteld, brochures over tuberculose onder het rundvee, het besproeien van aard appelen en bemesting. De heer J. Pellikaan, die zijn paarden had laten dekken door den hengst „Ehren- knabe" in den Biesbosch alhier, had een mooi buitenkansje, daar van hem voor Rijksrekening een hengstveulen, oud 5 maan den, werd aangekocht voor f 350, Aalburff - Ia verschillende coura rten komen berichten voor, van kolesale ge wichten bij aardappelen. De landbouwer G. van Os alhier, rooide er deze week een van zeer grilligen vorm, die het gewicht had van 8 H.G. Ail«Iel. Toen de varkenshandelaar van A., met eene bezending varkens uit 's-Bosch, per boot huiswaarts keerde, bracht een dezer dieren een 8-tal flinke jongen ter wereld. Dat zulks, door de passagiers op de boot aanwezig, veel bekijks had, laat zich gemakkelijk begrijpen. ISaardivy k. Maandagmiddag kwam de vrachtautowagen van Sneep uit Capelle, in botsing met een passagierstramwagen. Toen de auto uit de Baardwijksche steeg kwam, passeerde juist de tram. De bestuur der kon de auto niet tijdig genoeg tot stil stand brengen en reed tegen den tramwagen, die een weinig werd ingedeukt. Boiuuielerwaard. De groote uit voer van aardappelen brengt groote stijging der prijzen mede. Reeds gelden de bonte- blauwen f 2.75, eigenheimers f 2,25 a f 2,50, Zeeuwen f 2.60 a f 2.75. HtcsoiJeii- De lakenkoopman A. Langhout, moest op den Drongelschen weg uitwijken voor een voertuig, doch deed dit zoover, dat het rad juist op den kant van een sloot stond. De kant zakte in en 't kar retje kantelde in de sloot. Na veel moeite werd het karretje weer op't droge gebracht. Het goed bekwam een aanzienlijke water schade. lleiiedeii Langstraat In tegen stelling met het vorig jaar maken de ij ro kers thans geen goede zaken. Door de groote droogte hebben de bijen op verdorde heide niets kunnen vergaren en zijn de korven eer lichter dan zwaarder geworden. Wegens gebrek aan drinkwater zijn boven dien nog vele familie's van dit nijvere volkje omgekomen. Capelle. Op den zoogenaamden Capelschen dijk is vanwege de provincie een gedeelte van den weg met keislag belegd, wat later, wanneer het door het inwalschen is vast gaan zitten, een schoone verbetering zal zijn. Immers de weg wordt daardoor heel wat breeder. In verband met de drukte in den hooihandel werkt de hooipers alhier zeer druk. Dagelijks worden heele vrachten hooi ontvangen en verzonden. Voor de werklie den is er weer volop werk. J.l. Woensdag hield de landbouw- vereeniging Capelle, Vrijhoeven-Cappel en Sprang in ?t café van A. Stam in de Nieuw- straat alhier een vergadering, die zeer slecht bezocht was. Slechts zeer weinigen waren tegenwoordig. Enkele personen werden weder als lid aangenomen, terwijl van de gelegen heid om hulpmeststoffen en veevoederarti kelen aan te schaffen een zeer gering gebruik werd gemaakt. 's-draveiinpoer. Het op a.s. Dinsdag in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente, alhier aangekondigde jaarfeest der jongelings- en jongedochtersvereeniging, is nader bepaald op Maandag 18 dezer. Des avonds ten 6$ ure zal de openbare rede door ds. G. Klumper worden uitgesproken. In de deze week gehouden alge meene vergadering der tuin- en landbouw- vereeniging alhier, is besloten de verslagen en mededeelingen der directie van den landbouw onder belanghebbenden ter lezing te laten circuleeren, om voor gemeenschap pelijke rekening tegen het volgende voor jaar pootaardappelen aan te schaffen, en om te trachten gemeenschappelijk bekende soorten appels te verkoopen aan vaste prij zen. Aan den secretaris der vereeniging werd voor zijn vele bemoeiënissen eene jaarlij ksche tegemoetkoming van f 20 toe gekend. Op de lijst van ongelukken met den motorvrachtwagen der firma Sneep en Co. te Capelle, kan ook worden geschreven, dat hier Donderdag de hond van den heer M. Beunis is overreden. Het prachtdier was onmiddelijk dood. De chauffeur moet even wel geen schuld hebben aan dit ongeluk. IBerwfjneil. Dinsdag reed een auto mobiel den dijk over, waardoor de hit, gespannen voor de wagen van den agent der petroleum-mij. „de Automaat" schrok en de heele zaak van den dijk rolde. De wagen was deerlijk gehavend, waardoor de reis niet kon vervolgd worden; de bussen braken gedeeltelijk, waardoor nog al olie teloor ging, maar de agent kwam met den schrik en de schade vrij. 's ller(os;enl)0$ch. Op de Cen trale keuring tot toekenning van onder houdsbijdragen aan 2-jarige merriën, die Donderdag alhier plaats had, werden van de 39 aangebodene warmbloeds en 12 koud- bloeds de volgende met f 100 bekroond: 1. Emma, bruin, (vader Gardist) van L. C. Punt Hz. te Klundert. 2. Mina, bruine witvoet (vader Cicero) van Gebr. M. van Hulzen te Waalwijk. 3. Julia, bruin (vader Ito) van Wed. van Heffelen te Lithoijen. 4. Fffra, bruine bles (vader Cicero) van H. v. d. Biezen te Rosmalen. 5. De Zwarte (vader Gardist) van P. J. van Dis te Zevenb. Hoek. 6. Cora, vos bles, (vader Martin) van Ch. Kommers te Raamsdonksveer. 7. Betsy, goudvos-witvoet (vader Gardist) van denzelfde. 8. Hilda, bruin, (vader Domino) van Jac. Westerlaken te Rosmalen. 9. Juliana, zwart, (vader Ganibaldi) van H. v. d. Biezen te Rosmalen. 10. Vogel, zwart, (vader Gardist) van A. L. Korteweg te Zevenbergen. 11. Mina, vos (vader Gardist) van L. C. Punt te Klundert. 12. Juliana, vos-bles, (vader Donala) van Wed. A. van Erp te Oss. 13. Jans, brnin, (vader Ehrenberg) van D. van Buuren te Meeuwen, allen behoo- rende bij het warmbloedras, terwijl nog de volgende koudbloeds bekroond werden: 1. Aurore, vos, van Wed. C. Matheeussen te Ossendrecht. 2. Liza, vos-bles, van P. Zanen te Din- teloord. 3. Cora, bruin, van Gebr. Schepers te Beers. 4. Rosette, bruin, van wed. J. Poos te Gassel. Aederlieiiiert. Onder leiding van haar presidente, mevrouw Pannebakker, vertrokken Donderdagmorgen de leden der naaivereeniging „Dorcas" naar Nijmegen. Een woord van dank aan baronnesse van Wassenaar, door wier mildheid Dorcas in staat gesteld werd, dit reisje te maken. Wegens aanstaand vertrek van Ds. Pannebakker is door den kring „Heusden en Altena" van het Nederlandsch Jonge lingsverbond benoemd tot voorzitter Ds. Ten Bokkel Huinink te Well en tot secre taris Ds. Ruijsch van Dugteren te Heusden. Met genoegen vernemen we, dat onze vroegere dorpsgenoot de heer P. v. Ooijen te Breda de acte van hoofdonderwijzer mocht behalen. Raamsdonk. De heer E. C. de Wit alhier, heeft op de laatstgehouden vergadering bedankt als voorzitter van het bestuur der stoomzuivelfabriek. Veen. Bij de invoering der wet op de honden vermeende men, dat de honden, aangespannen zijnde, niet behoefden voor zien te zijn van een muilkorf. Enkelen hebben reeds tengevolge deze overtreding een proces-verbaal ontvangen. Waspik. Dinsdagavond ontstond brand in een rietschelf, toebehoorende aan A. v. d. Wassenberg alhier en staande tegen zijne woning. Met vereende krachten was men echter den brand spoedig meester, zoodat men de brandspuit, die reeds klaar stond, niet meer noodig had. Bij den landbouwer Z. alhier, zijn in de laatste nachten aardappelen wegge haald. Door de politie wordt hiernaar een streng onderzoek ingesteld. Welseind. Woensdag is in de buurt van de Kruisstraat alhier een pomp ge slagen, welke uitstekend drinkwater ver schaft. Met het oog cp de inkwartiering voor de aanstaande manoeuvres bestond aan deze watervoorziening groote behoefte. W«k. De arbeider V. miste sedert eenige dagen aardappelen en kool uit zijn land. Thans verneemt men, dat de dief gesnapt is geworden, en de politie het zaakje reeds in handen heeft. Kerknieuws. Sprang;. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. IJ. Doorneveld van Nunspeet. Sleeuwijk. Ds. P. H. de Jonge alhier heeft voor het beroep van de Geref. gem. te Willemstad bedankt. PRËDIkBËURTEM, 17 September. 5.30 u. ds. Munnik te Fijnaart. Geref.kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Koffyberg uit Kuilen burg. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leer. ouderling te Dordrecht. Aalst, vm. geen dienst en nm. 2.30 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. ds. Eggink uit Made. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwers. 2.30 u. ds. G. v. d. Zande. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. van Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. pred., nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. W. F. Gobius du Sart. K*0* H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tuditf in te zenden iiluneniand. Volgens een bericht uit Den Haag zal H. M. de Koningin ditmaal de zit ting van de Staten-Generaal niet in persoon open. De minister van binnenlandsche za ken heeft geweigerd a.s. Dinsdag de deputatie uit de S. D. A. P. ter over handiging van het volkspetitionnement te ontvangen, daar zij zelf den datum van de kiesrechtbetooging had bepaald en dit niet aan den minister heeft overgelaten. Bovendien kan de minister zich niet vereenigen met het karakter dat aan de betooging wordt gegeven. Naar wij vernemen heeft de Burge meester van 's-Gravenhage onder zekere voorwaarden het verzoek ingewilligd van den voorzitter en den secretaris van de S. D. A. P. om op Dinsdag 19 September a s. de voorgenomen betooging te houden voor het algemeen kiesrecht. Met het oog op de beperkte toegangen zal de optocht echter niet op het Binnenhof komen. Het zal aan eene deputatie van een beperkt aantal personen geoorloofd zijn zich onderweg van den stoet af te scheiden ten einde de adressen aan hunne bestemming te bezorgen. Donderdagavond heeft te Haarlem een ontploffing plaats gehad in het per ceel 16 op de Nieuwe Groenmarkt, waar het bureau van chemische apparaten van de Maatschappij Phenix is gevestigd. De vlammen sloegen aan de zijde van de Zoetestraat dadelijk hemelhoog uit. Aan de voorzijde de deur was daar niet geslotendrongen eenige jongelui binnen, die echter door de vlammen werden teruggedreven en die de voor deur toen gesloten vonden. Zij hebben toen het leven alleen kunnen redden door de ruiten stuk te slaan en de jalousiën te vernielen. Intusschen was de brandweer toege sneld, die dadelijk met acht slaugen op de waterleiding begon te werken, vooral om de aangrenzende Paterskerk te be houden. Dit is gelukt. Het achterperceel (bergplaats) is geheel uitgebrand en aan de voorzijde is vooral de waterschade geducht. De directeur, de heer Mooy, was niet thuis. Zijn vrouw wel. Woensdag werd uit Rotterdam ge schreven Tusschen 12 en 1 uur in de afge loopen nacht werd* de 78-jarige bier huishoudster J. S., weduwe van J. J van der V., wonende aan de Groenen Hillendijk no. 48 alhier, wakker door een gerucht, dat zij in de gelagkamer hoorde. Zij dacht, dat er een kat was, en stond op. Nauwelijks had zij de deur van haar slaapkamertje, die in de ge lagkamer uitkomt, geopend, of een kerel met een zwart gemaakt gezicht greep haar bij de keel en duwde het oude vrouwtje, dat heel alleen woont, in haar bed terug. Onder bedreiging met den dood, werd naar de bergplaats van haar geld gevraagd. De mannen er zijn er vermoedelijk twee geweest bonden de beenen van het oude mensch, drukten haar kussens op het hoofd en knoopten haar een doek om den hals. In doodsangst deelde de vrouw toen mee, dat er een geldkistje op haar bed- deplank stond. Dit kistje namen de in brekers mee, braken het in het keukentje open en haalden er het geld, f 30 aan rijksdaalders en guldens, uit. Tevoren hadden zij de toonbanklade reeds ge opend en daaruit ongeveer f 3 aan klein geld gestolen. Zij hebben de oude vrouw verder ongemoeid gelaten en zijn ver dwenen. Toen zij gedurende eenige tijd niets meer gehoord had, is de bierhuishoud ster, nadat het haar gelukt was haar beenen te bevrijden, opgestaan en naar haar buren geloopen. Zij was door den schrik zóó van streek, dat die haar aan vankelijk niet binnen durfden laten, in de meening, dat zij krankzinnig was geworden, zoo verwilderd zag zij er uit en zoo woest waren haar gebaren. In de worsteling met de kerels heeft de oude vrouw krabben en schrammen in het gezicht opgeloopen, en haar lip is ingescheurd. Een onderzoek met den politiehond ingesteld, had geen resul taat. Woensdagnacht omstreeks 1 uur is de timmerman L. de R., uit de Saftleven- straat te Rotterdam, op weg huiswaarts, op den Binnenweg aldaar onverhoeds door drie mannen, die hem al eenigen tijd gevolgd waren, beetgegrepen en tegen de straat geslagen. Zij haalden een portemonnaie, waarin f 23, uit zijn achterzak en verdwenen toen, hard loopende, in de richting van het Van Hogendorpsplein. De verordening op de winkelsluiting treedt a.s. Maandag te Amsterdam in werking. Voortaan zullen dus de uitzonderingsgevallen nu daargelaten de winkeliers om negen uur 's avonds moeten sluiten. Volgens het Hbl is de ontstemming over de in werking treding der sluitings verordening onder de tegenstanders zoo groot, dat zeer velen bij het bestuur van de Vereeniging van winkeliers ter be vordering van vrije winkelbedrijf komen confereeren en op georganiseerd verzet aandringen door het open houden der winkels. VerschilLnde winkeliers, en onder hen eenigen, die geheel van den avond verkoop moeten bestaan, gaven hun plan te kennen in elk geval open te houden zonder zich om processen- verbaal te bekommeren. De rechter zal dan tevens zijn oordeel over de rechts geldigheid kunnen uitspreken. Zeer waarschijnlijk belegt het Natio nale Comité tegen sluitingsdwang de volgende week een bijeenkomst en ook staat een protestvergadering van winke liers op het voorloopig program. Naar het blad verneemt nemen ver schillende winkeliers in consumptie artikelen r^eds ijlings maatregelen om te oldoen aan artikel 2°. der verorde ning, waardoor zij open kunnen blijven. Dit verklaart de sluitingsbepalingen nl. niet van toepassing op alle localiteiten, die blijkens hare inrichting bestemd zijn voor het gebruik ter plaatse der aldaar verkochte eet- en drinkwaren. Op een terrein van het Hollandsche spoorwegemplacement in Den Haag is een zeer brutale diefstal gepleegd. Uit een gesloten goederenwagen is een flinke partij graan, meer dan 20 zakken, ont vreemd en op een wagen weggevoerd. Verdacht van dezen diefstal zijn thans twee personen aangehouden. Het graan was reeds verkocht aan een koetsier, die verdacht zich aan heling te hebben schuldig gemaakt, eveneens is aange houden. Een gedeelte van het gestolen graan heeft de politie bij den opkooper in beslag genomen. Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland hebben een beslissing genomen betreffende het bezwaarschrift, ingebracht tegen de loting voor de Nat. Militie, lichting 1912, der gemeente Amsterdam. Het ontbreken der twee dienstplich tige nummers 2559 en 3648, gevolg van ter drukkerij der firma Enschedé te Haarlem begane kleine onnauwkeu righeden, welke ontgaan zijn aan de aandacht van den militie-commissaris bij het controleeren der loten is voor Gedeputeerde Staten blijkbaar geen aan leiding geweest tot vernietiging der geheele loting. Wel is door dit college de loting vernietigd ten aanzien van de beide lotelingen, die nummer 3548, en eveneens voor de beide anderen, die nummer 2459 hebben getrokken. Voor deze vier lotelingen zal een nieuwe loting worden gehouden. Voor hen, die nummer 2459 hebben getrok ken, zullen bij de nieuwe loting de nummers 2459 en 2559 in de bus worden gedaan, terwijl zij, die 3548 hebben getrokken, zullen hebben over te loten uit de nummers 3548 en 3648. Naar het Hdbl. verneemt, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen den directeur van een bankinstelling te Amsterdam, die voor het publiek de gelegenheid openstelde, dool middel van premie-obligatiën deel te nemen in den totalisator van buitenlandsche wedren nen. De bedoelde directeur meent, dat zijn onderneming noch met de zedelijk- heidswetten, noch met de loterij wet in strijd is. De milicien-wielrijder v. d. S., op zichter bij de gasfabriek te Leeuwarden, die als woordvoerder is opgetreden voor de soldaten in het garnizoen Assen en daardoor relletjes heeft veroorzaakt, zal niet voor den krijgsraad terechtstaau. Op advies van den auditeur militair is de zaak disciplinair afgedaan en hem de straf van 14 dagen provoost opgelegd, waarvan het gevolg is, dat hij evenveel dagen langer moet dienen dan de andere miliciens. Dat de behoefte aan goed drinkwater zich te Brielle steeds nijpender doet ge voelen, bleek gisteren toen vanwege het gemeentebestuur weder een schuit lei dingwater van Vlaardingen was aange voerd. Het godrang aan deze schuit om het water, wat gratis wordt verstrekt, was zoo groot, dat de politie moest tusschenbeide komen, ten einde onge regeldheden te voorkomen. De rechtbank te Tiel heeft F. v. H., schilder te IJzendoorn, thans gedeti neerd, ter zake van poging tot moord op 2i Juli j.l. gepleegd op den politie agent Van Beek te Tiel, veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. De eisch was 12 jaar. De ballon Rotterdam, van de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtvaart, a. op de gunstige werking van koper vitriool voor aardappelen en suikerbieten en drukte den wensch uit tot gemeenschap- pelijken aankoop daarvan over te gaan en daarvoor een commissie aan te wijzen. b. op het houden der 50ste algemeene vergadering, waarmee hij de vereeniging feliciteerde. Heusden, vm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer van Uitwijk. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart te Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniênbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. van Leeuwen uit 's-Gravemoer, H. Avondmaal. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gamerenvm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Keck, van Zuilichem. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk, GWimidenjm^Evangeliesatielokaal nm. 6 u. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoervm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz.vm. 9,30 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer, Emer.- Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk e.avm. 9.30 en nm. 2u. ds.Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2