Hel Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Firma Soesman, In de ..Kleine Winst". J. ELEKAN, wegens verplaatsing der zaak, naar Pand no. II157 bij de Har lit IPoet uw voordeel. Bierlaagh-v. d. Heijden, naast de R.-K. Kerk, WAALWIJK. BEDDEN, enz. Soliede Goederen. Groote voorraad. Lage prijzen. lit Ja TH 91A l'erkaineiitpapier. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3O84. Zaterdag 16 September BIJVOEGSEL. Havenstraat 5 (nabij het station) 's-Boscli. Langendijk C. BOUMAN, Alle soorten nieuwe JAM'S, DB Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Gorinchem. Drietrompetterstraat, HEUSDEN, V! 'M UNÖ VAM-ALTEN' VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijsyerhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1911. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. I it Rome wordt aan het Berliner Tageblatt geseind: De lavastroom van den Etna wordt uit nieuwe openingen gevoed en gaat met angstwekkende snel heid voort, puinhoopen en verwoesting achter zich latende. De ongelukkige bevolking vlucht overal. In lange rijen trekken de menschen met hun geringe have stil en treurig een onzekere toe komst tegemoet. De hemel is loodkleu rig. Er heerscht een benauwende warmte en er valt een lichte aschregen. De Etna verdwijnt achter zware wolken. De aarde beeft onder de voeten van de vluchtenden, alsof zij op het punt is te splijten. Men kan niet goed uitma ken, hoeveel kratermonden spuwen. Van den hoofdkrater af tot aan de kraters Umberto en Margherita toe is de berg wand overal gespleten. Op deze scheur werpen 54 kratermonden steenen uit. De geleerden gelooven, dat de uit barstingen met afwisselende hevigheid een maand zullen aanhouden. Volgens een telegram uit Milaan aan de Berliner Zeitung am Mittag, is het observatorium op den Etna bijna geheel verwoest. Er zijn sterke aardbevingen waargenomen in Florence en Siena. In Siena was de aardschok zoo hevig, dat de kerkklokken begonnen te luiden. De bevolkingsDeldein paniek op de straten, doch gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Donderdag werd uit Londen gemeld Drie mannen, handel drijvende onder den naam van Hooberman, Cohen Co., waren vandaag door dr. Van Rijn, den Nederlandschen zuivelconsulent, voor het politie-hof der Theems, gedag vaard, omdat zij zonder machtiging een contróle-botermerk hadden gebruikt, dat bedriegelijk veel op het merk van de Nederlandsche botercontröle leek. Zij werden elk tot vijf guinies boete en in de kosten veroordeeld. De Liberté heeft een telegram uit Creil, meldende, dat er op de wegen naar Nogent, Montataire en bij den overweg van de Noorderspoorwegmaat schappij barricades zijn opgeworpen. De opstandelingen plantten er de roode vlag op, hoonden de soldaten en staken het huis van den spoorwachter in brand. De troepen, die met steenen werden bestookt, zijn tot den aanval overgegaan en hebben de barricade in de Monta- tairestraat vermeesterd. Eenige soldaten en agenten zijn gewond. De voorge schreven sommaties werden gedaan, waarop de betoogers zich echter ver spreidden. Er zijn eenige personen in hechtenis genomen. Uit St. Petersburg seint de correspon dent van het Berliner Tageblatt: Het voornemen van de Mongoolsche vorsten een deputatie naar St. Petersburg te zenden, om de bescherming van Rus land in te roepen tegen de willekeur en onderdrukking van China, heeft de Chineesche regeering aanleiding gege ven de Mongoolsche vorsten naar Pe king te ontbieden en hun eenige auto nome rechten te waarborgen. Tegelijker tijd heeft echter China zijn troepen in Mongolië versterkt en sticht de regee ring stelselmatig Chineesche volksplan tingen in het Mongoolsche grensgebied. Hierdoor is in het Russisch kabinet het vraagstuk van het aanleggen van den Semiretsjeje spoorweg, welke Toerke- stan met den Siberischen spoorweg zal verbinden, aan de orde gesteld. Rusland is op dit punt tegenover China vol komen weerloos, daar het weken noodig heeft, om er troepen heen te krijgen. Naar de correspondent te Madrid van de Temps meldt, heeft Canalejas een brief gezonden aan den goeverneur van Bilbao, waarin hij zegt de onverzoenlijk heid der patroons, op een oogenblik, dat ernstige buitenlandsche kwesties Spanje bezighouden, te betreuren. Hij voegt daarbij, dat de werkgevers zullen moeten toegeven, al was het dan maar voor het oogenblik, in het belang van het land. Die brief heeft groot opzien gebaard en vele patroons hebben dan ook per tele gram daartegen verzet aangeteekend. De koning van Spanje heeft een be sluit geteekend, waarbij in de provincie Biscaje de grondwettelijke waarborgen opgeheven worden. Aan het Berliner Tageblatt wordt uit Madrid geseind: De uit geheel Spanje ingekomen stakingsberichten luiden buitengewoon ongunstig. Er zijn teeke nen, die er op wijzen, dat de heele be weging op revolutionaire doeleinden gericht is. De regeering is besloten om, ingeval van verstoring van de orde, met de meeste gestrengheid op te treden en de revolutionaire beweging, het kost wat het wil, te onderdrukken. Zooals men vreesde, heeft de staking van de fabrieks arbeiders in het nijverheidsgebied van Bilbao, in Baracaldo, tot bloedige bot singen met de gendarmen aanleiding gegeven. Manschappen van de politie zuiverden de straten met het blanke wapen en vuurden op de troepen ar beiders, die met steenen gooiden en met revolvers schoten en met geweld het verschaffen van eetwaren aan de werk willigen wilden verhinderen. Het bestuur van de arbeidersvereni gingen te Bilbao besloot tot de alge- meene staking. De regimenten, die in Burgos en Vitoria in garnizoen liggen, zijn naar Bilbao ontboden. In Portugalete, de havenwijk van Bilbao, wierpen de vrouwen der stakers zich met hun kinderen voor de locomo tieven, om het vertrekken der treinen te verhinderen. De militaire luchtvaart heeft weer een slachtoffer geëischt. Dinsdagavond is de Fransche luitenant-vlieger Chautaid, van de koloniale artiberie, bij de vliegschool te Villacoublay op drie meter boven den grond met zijn vliegtuig omgeslagen. De officier brak de ruggegraat. Woensdag werd uit Lissabon gemeld De erkenning van de republiek door de mogendheden verwekte hier een uit zinnige geestdrift. Hedenavond trokken een aantal afgevaardigden met het volk in fakkeloptocht naar de woningen der verschillende gezanten om zoodoende van hun ingenomenheid blijk te geven Ook Nederland, Zweden en Noorwe gen hebben de republiek erkend. Er is een groote samenzwering te Vianno Castello, aan de noordgrens, ontdekt, die tot in het leger vertak kingen heeft en in verband staat met den inval van Paiva Couceiro. Er zijn twaalf geestelijken gevangen genomen. Volgens een bericht uit Teheran van van 9 dezer heerscht daar groote opwin ding. De toestand, zoo zegt de bericht gever, is plotseling onzeker geworden en er zijn onlusten in de hoofdstad to verwachten. Vele Toerkmenen moeten te Teheran zijn. De Baktiaren zijn tot het gevecht gereed. Uit St. Petersburg wordt aan het Ber liner Tageblatt geseind, dat in Finland de gevallen, waarin de politie tot de be toogers overloopt, toenemen. Bij een groote sociaal democratische vergadering in Kotka trokken twee bereden en veer tien gewone agenten de partij van de betoogers, zoodat de chef, die met twee overgebleven agenten niets kon uitrich ten, door de menigte werd gehoond. In Wiborg overhandigden 26 agenten een verklaring, dat zij zich niet meer door den goeverneur zouden laten misbruiken om inbreuk te maken op het recht van vergadering. In andere plaatsen ver scheurden de agenten het bevel van den gouverneur-generaal om geen vergade ringen toe te laten en lieten ze wel toe. Met het oog daarop heeft de gouverneur- generaal om het zenden van Russische politieagenten verzocht om alle betoogin gen te onderdrukken. Tegen den 17den September zijn in vele steden van Finland groote verga deringen belegd. Naar uit Nicolai stad wordt gemeld, maken alle bladen een open brief aan Langkof, den staatssecretaris voor Fin land te Petersburg, openbaar, waarin er op gewezen wordt, dat het volk van zijn vertegenwoordiger bij den troon reeds lang stappen verwacht om de sla gen van het noodlot, die het vaderland treffen, af te wenden. Dat zulke stappen niet zijn gedaan, had in het heele land opwinding veroorzaakt. In het schrijven wordt aan den staatssecretaris de vraag gericht, wat hij ter bescherming van de rechten van Finland en tot het af weren van de gevaren, die het Finsche volk bedreigen, heeft ondernomen of van plan is te ondernemen. Op het Chineesche departement van marine is een program voor den bouw van oorlogschepen uitgewerkt, dat over 7 jaar loopt. Aan het einde van dien termiju zal China, volgens dat pro gram, 8 pantserschepen, 20 kruisers, 10 andere schepen, 50 torpedobooten, zoomede 4 marine-arsenalen bezitten. Engeland, Duitschland, Oostenrijk, Italië en Spanje hebben de Portugeesche republiek erkend. De erkenning van de republiek door de groote mogend heden heeft niet alleen in officieele kringen te Lissabon, maar in het ge- heele land de grootste vreugde gewekt. Algemeen koestert men de hoop, dat door deze belangrijke gebeurtenis de bevestiging van de republiek in de oogen van de wereld een grooten stap voorwaarts zal doen. ADVERTENTIEN. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. ItOTE». k.%4^. Gerechtigd tot hot voeren van het RUk.*l>otermei*k, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.65 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. De van ouds bekende heeft een prachtige nienwe aanrulllug in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN k JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering; Harpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, VlECSDEiV Itrcestraat. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUB, Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van ondcr- handsclie accoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlug;g;e en prompte afwerking;. BI i II H L c Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden g;een kos ten in rekening gebracht. herieht dat hij heeft ontvangen: FRAMBOZEN, KERSEN, ABRIKOZEN, BESSEN, AARDBEIEN, FRAMBOZEN met BESSEN, NIEUWE BESSEN SAP, heele en halve flesschen. Minzaam aanbevelend, C. B0UMAN. is eene verwoestende kwaal, die het leven van den lijder een aaneenschakeling maakt van droeve dagen. Niet alleen voor asthma, maar ook voor malaria, pleuris, borst-, long- en keelaandoeningen is de Abdijsiroop een heilzaam genees middel. Bronchitis, influenza, ver waarloosde verkoudheden, hooi koorts, groep of kinkhoest wijken voor de wondervolle geneeskracht der Abdijsiroop. Koop nog heden een flesch en gij zult verstomd staan over de wondervolle werking. Geen doktersrekeningen meer, geen ziekten ofonaangeuaamheden, maar volkomen gezondheid. e,Per fl»' 230 gram f 1.van 550 gr. f2. en van 1000 gr. f 3,50. Centraal-Depöt: L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAhukerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBe- soijenD. van BelvoortDhssch J. J. Paes; Drunen (N.-B.): Wed. J. Sikkers zoon; Geudereu: H. de GraaffGiessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans: Meeuwen: G. Sterkenburg; JiieuwendijkB. Ro- meijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. CornetWoudrichemG. Wilhelm Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Dru nen L. v. d. Lee, en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. L. J. VEERMAN, Heusden. - 'f *■- .- V' -v. *Viy.-. b «m i x- 4 - -- Onder alle borstziekte is de Asthma wel de meest vreeselijke ziekte, die er bestaat, omdat de lijder, die feitelijk gezond van hart is, door zijn kwaal volkomen terneer gedrukt wordt. De asthma-aanvallen kenmerken zich door een vreeselijke benauwd heid op de borst en moeilijke adem haling, met een gevoel, alsof men stikken zou. De asthmalijder is meestal rillerig en koud, heeft veel last van koude handen en voeten en moet dikwijls niezen. De Ab dijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is het eenige middel, dat asthma volkomen geneest en niet, zooals alle andere middelen, tijdelijke ver lichting verschaft. Iedere asthma lijder weet, dat bij een aanval de slijm zich altijd zeer vast op de borst zet. Het is dus gemakkelijk te begrijpen, dat, wanneer men een middel inneemt zooals de Ab dijsiroop, dat de eigenschappen bezit om de slijm snel en gemak kelijk los te maken, men spoedig lucht krijgt en weer gemakkelijk adem kan halen als een gezond mensch. Asthmalijders kunnen reeds na het gebruik van één tlesch Abdijsiroop bespeuren, dat dit middel het eenige is, dat hun van hunne kwaal zal verlossen; één lepel Abdijsiroop brengt reeds on middellijk een wonderbaarlijk ge voel van verlichting teweeg. ALLEEN ECHT met ROODEN BAND Prijs l/d UeneraaLAgent: COÜ V8»H

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5