het stille verklikkerswezen en de meer dan eens gevaarlijk gebleken opneming van revolutionairen in de gelederen der politieambtenaren. Na den aanslag op Plehwe en de door Voskressensky veroorzaakte ontploffing, die een hoogen Petersburgschen politieambtenaar het leven kostte, heeft ook hij voor het systeem moeten boeten. Iedren dag, zou hij eens gezegd hebben, sta ik met den dood voor oogen op; het lang ver wachte oogenblik is dan ook eindelijk gekomen. De chef van politie te Kiëf zal ge rechtelijk worden vervolgd. En vermoe delijk raakt de onderminister van binnen- landsche zaken, onder wien de politie ressorteert, zijn ambt kwijt. Daar de aanslag gepleegd is in tegen woordigheid van den Tsaar, wordt de dader heden, Woensdag, voor een krijgs raad gebracht. Volgens de Norddeutsche Allgemeine Zeitung heeft het Duitsche ministerie zich Zaterdag bezig gehouden met maat regelen tegen de schade, die de slechte oogst van aardappelen ."groenten en vee voeder, voor de volksvoeding en de instandhouding van den Duitschen vee stapel ten gevolge zal hebben. De vracht prijzen van voer, gerst en maïs, versche aardappelen en groenten, met inbegrip van boonen, erwten en linnen zullen tot de helft worden verlaagd. Hetzelfde zal gebeuren voor mest en het verlaagde tarief voor veevoeder zal ook gelden voor ieder veehouder en niet meer uit sluitend voor boeren en voor de slacht veefokkerij. Hiermede is aan een van de wenschen van den handel tegemoet gekomen. Te Westminster in Britsch-Columbia hebben dieven de brandkast van de Bank van Montreal door middel van dynamiet open laten springen en zich op die wijze meester weten te maken van een som van 250,000 dollar, waarna zij zich in een stoombarkas uit de voeten maakten. Bij de Zondag te Weenen gehouden betooging tegen de duurte der levens middelen zijn ernstige ongeregeldheden voorgekomen, die de tusschenkomst van politie en soldaten noodig maakten. In den vooravond namen de ongeregeld heden in de arbeiderswijk aan den Ottak- ring een ernstiger aan. De betoogers sloegen de lantaarns stuk in de voor naamste straten, vielen op tramwagens aan, die ze in brand wilden steken, en wierpen barricaden op om de troepen te beletten voorwaarts te gaan. Er werd met allerlei naar de soldaten geworpen, die van hun wapenen gebruik maakten. In den loop van den dag zijn er in de binnenstad zeventig aanhoudingen; in de wijk aan deD Ottak ring werden honderd personen in hechtenis genomen. In den laten avond werd het kalm in de buurt bij den Ottak-ring. Het bestuur der sociaal-demokratische partij gispt de houding van de tuehte- looze elementen, die den strijd met de troepen begonnen zijn. Er is één persoon gedood, maar tal van personen zijn hoogst ernstig gewond; acht-en-vijftig menschen zijn min of meer ernstig ge kwetst, onder wie politie-agenten en en soldaten. De bekende vliegmachinebouwer en vlieger Nieuport is bij de Fransche legermanoeuvres te Charry verongelukt. Nieuport had zich, evenals zoovele an dere Fransche vliegers, beschikbaar gesteld om bij de manoeuvres vliegers- diensten te bewijzen. De juiste oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Nieuport maakte een vlucht van Mour- melon naar Charny. Hij was reeds boven het vliegveld van laatstgenoemde plaats gekomen en wilde vlak voor generaal Roques en de daar aanwezige officieren landen, toen zijn toestel kantelde en met geweldig gekraak tegen den grond werd gesmakt. Nieuport lag onder de puinen van zijn eigen werk begraven. Alles hielp mee om den ongelukkige van onder de brokstukken van zijn toestel te halen. De vlieger had tal van ernstige ver wondingen, zijn beide beenen waren gebroken, zijn hoofd was zwaar gekneusd hij klaagde over inwendige pijnen. Niet tegenstaande al deze ernstige kwetsuren bleef Nieuport bij volle kennis. Hij werd naar het hospitaal van Verdun over gebracht. Aanvankelijk hoopte men hem nog te redden, maar later moest alle hoop worden opgegeven en is Nieuport over leden. Op zijn sterfbed heeft Nieuport nog het legioen van eer ontvangen. Bij de onthulling van een gedenk- teeken voor de in 1870 bij Issoudun gevallen soldaten hield de Fransche minister van financiën eergisteren eene rede, waarin hij zeide dat Frankrijk thans in staat is zich met waardigheid te steunen op het recht, dat hij wil zien zegevieren. Het was gelukkig de natio nale krachten hersteld te hebben. De minister wees erop dat het actieve leger thans telt 581 491 man, waarbij nog komen een reserve van 2.200.000 man en een landweer van 1.700.000 man. Wat de reserve betreft zullen terstond bij de mobilisatie 800.000 man van de beide laatste met verlof gezonden lich tingen bij het leger worden ingedeeld, waardoor een volkomen uitgerust en gedrild leger van bijna 1.400.000strijders van 20 tot 27 jaar beschikbaar zal zijn, terwijl daarnaast terstond nog 1.400.000 reservisten zullen worden opgeroepen om de reserve-regimenten, het leger in tweede linie te vormen. De reservisten zullen worden gewapend en uitgerust geheel als het leger in eerste linie en zeker niet bij dat laatste achterstaan. Met de landweer, die na enkele dagen oefening een leger zal kunnen vormen, even geducht als dat in eerste linie zal Frankrijk dus beschikken over bijna 4.500.000 strijdbare mannen. Sedert 1872 zijn de kosten van dat leger gestegen van 479 millioen tot 872 millioen in 1910; gedurende dat tijdvak is er 27 milliard voor uitgegeven. Km rite rl like Ktoad. Giessen, over de maand Aug. Ondertrouwd Klazinus Nieuwen- huizen en Maria van Eeten. Getrouwd P. Peterse, 26 j. en N. van Haaften, 29 j. Geboren Geertruida, d. v. H. A. Kant en A. Westerlaken; Willem, z. v. H. C. Hak en H. Verduin. Overleden Leendert Westerlaken, 52 j., echtg. van P. MelsenGiliam 't Hooft, 71 j.; Mechelina Schouten, 2 m. Meeuwen, van 1 tot 15 Sept. Geboren Antonius Hendrikus, z. v. J. Heijmans en A. van Herpt. Overleden Neeltje van Drunen, 12 d.; Antonius Hendrikus Heijmans, 5 d. Ingekomen van: Dussen, M. van Daalen; Besoijen, J. Kruif en gezin. Veen, over de maand Aug. Getrouwd: G. van Helden, 27 j. en J. Burgess, 21 j. Geboren: Wilhelmina, d. v. W. Cle ment Jenneke, d. v. J. Kraaij en J. VosGovert, z. v. N. Schreuders en C. Vos. Almkerk, van 16 tot 31 Aug. Getrouwd: G. Visser, 34 j. en P. V. Bur gel, 24 j. Geboren: Leendert Marinus, z. v. M. RoubosMargaretha Wilhelmina, d. v. H. Ebert en W. RomijnCor- nelis, z. v. D. A. v. Ooijen en J. Ver- leeJan, z v. D. Monshouwer en H. SchoutenTeunis Willem, z. v. T. Pullen. Overleden: J. Jonkers, 76 j., echtg. van C. Sprangers Marinus Kolff, S2j. Hendrik Snoek, 76 j.Jan Straver, 71 j. Geertruida Schouten, 17 j. Vertrokken naar: deWerken en Sleeu- wijk, P. van Burgel. Waspik, van 15 tot 31 Aug. Getrouwd: A. Simons en C. G. de Roon. Geboren: Eliquis, z. v. J. v. d. Velden en A. Biekens. O verleden Petrus Jozephus Schalken 2 j.; Johannes Smits, 60 j.Maria Anna van Dongen, 79 j.; Geertruida Elisabeth de Wit, 8 m.Dirk van der Werf, 4 m. Johannes Heesters, 6 m. Ingekomen 's-Gravemoer, G. de Geus en gezinDongen, W. van de Laar en gezin. Vertrokken naar: Dongen, J. Akker mans en gezin. 's Gravemoer, over de maand Aug. Ondertrouwd: Damis Everaers, 28 j. te Breda en Johanna Dekkers, 27 j. Dingeman de Graaf, 28 j. te Stratum en Catharina Rutters, 31 j. Getrouwd: Abraham Fremouw, 25 j. te Rotterdam en Hendrika Johanna Passchier, 25 jGerard de Puit, 32 j. te Eindhoven en Hendrika Rosenbrand 23 j. Overleden: Hendrik Heijblom, 6 w. Ingekomen van: Delft, Alberdina Warre; Wageningen, Cornelis Rutters. Vertrokken naar: Ruwiel en Loener- sloot, Johanna Bakkeren; Rotterdam, Hendrika Johanna Passchier; Eindho ven, Hendrika Rosenbrand en Denis de Puit; Waspik, G. de Geus, G. Ha- tenboer en kinderen. Brakel, over de maand Aug. Getrouwd: Willem van Kooij, 22 j. en Janna de Vries, 20 j Cornelis van Wijgerden, 34 j. en Huibertje Cornelia van Balen, 21 j. Geboren: Huibertje Jacoba, d. v. G. Klop en C. Donker; Antonie, z. v. A. van Dalen en G. van der LindenAn tonie, z. v. J. van Willigen en E. de Vries; Hendrik, z. v. A. Versteeg en C. van der LindenPeterke Johanna, d. v. A. van der Linden en E. C. van Zanten Hendrik, z. v. J. Klop en A. Hanegraaf. Overleden: Hendrik Jacobus van Dalen, 13 m.; Antonie den Tek, 4 m. Pouderoijen, over de maand Aug. Getrouwd: Arie Brienen, 33 j. en Johanna van Giessen, 29 jCornelis Machielse, 30 j. en Huibertje Cornelia Duijzer, 26 j.; Johannes van de Laar, 24 j. en Aaltje Biesheuvel, 23 j. Geboren: Paulus Johannes, z. v. G. van de Werken en M. van Brakel Areke Wilhelmina, d. v. B. den Hol landeren A. VerzijlJohanna Catharina, d. v. J. van der Ven en J. J. Hassel- man; Jenneke Wilhelmina, d. v. F. van der Meijden en A. C. Rooijens Antje, d. v. M. van Giessen en D. de Boef. Overleden: Gerrit van Giessen; 51 j., wedn. v. Antonia van der Meijden; Gompert Arie van Wijgerden, 58 j., echtgen. v. Jacoba de JongPeter Wijn stekers, 4eq.; Jacobus Bok, 5 m.Hugo Thomas van der Velden, 17 j.; Cornelis Kersten, 19 m.; Leendert Hobo, 5 m.; Willem Christoffel Gijben, 76 j., echtg. v. Janna van Wijk; Teuntje van Veen, 4 m.; IJke Bok, 5 m.; Ottolina Anna Adriana Opstelten, 21 jAreke van de Laar, 8 w. Gameren, over de maand Aug. Getrouwd: J. H. van Eek, 29 j. en A. Blommen, 20 jC. Dam, 27 j. en H. W. v. PouderoijeD, 24 j.; P. Spie ring, 25 j. en E. E. Kiep, 24 j. Geboren: Jan, z. v. P. Terlouw en C. Dekker; Maaike Martina, d. v. J. Kerkhoff en A. v. Trigt; Hendrika, d v. H. v. Willigen en J. H. Juin; Hen drik, z. v. T. Verhoeks en J. v. Hemert; Teunis Martinus, z. v. J. J. v. Alphen en A. v. d. Werken; Fredrika, d. v. F. v. Ballegooien en J. v. Ballegooien Jacoba Teuna, d. v. A. S. Kosters en L. v. d. Berg. Overleden: Teunis v. Hemert, 36 j., echtg. v. A. v. Zuijdam Gijsbertje Ver beek, 77 j., wed. v. J. H. v. Londen; Ariën v. Haaften, 67 j., echtg. v. J. v. d. Sluijs; Arika Jonkers, 74 j., echtg. v. A. Spiering; Willemke v. Willigen, 77 j., wed. v. R. v. Alphen. Verslag van het verhandelde in den Raad der gemeente Capelle, op Zaterdag 16 Sep tember 1911, des voormiddags 11 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer S. Oerlemans. Voorzitter G. Vermeulen Wz., Burge meester. Secretaris M. A. Verhoeven. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde de vast stelling der gemeente-begiooting voor 1912 en verzoekt de commissie van onderzoek verslag daaromtrent te willen uitbrengen, die daarna voorstelt de gemeente-begrooting voor 1912 vast te stellen, zooals ze door Burgemeester en Wethouders den Raad is aangeboden. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Eveneens wordt met algemeene stemmen, overeenkomstig het voorstel van Burge meester eo Wethouders besloten, een uit gaaf ten laste te brengen van den post on voorziene uitgaven op de gemeente-begroo ting voor 1911. Daarna wordt na voorlezing van 't con cept met algemeene stemmen vastgesteld een verordening bedoeld by art. 178 der gemeentewet. Alsnu biedt de voorzitter den Raad aan de door Burgemeester en Wethouders in overleg met den arrondissements-schoolop- ziener opgemaakte voordracht voor de be noeming van een onderwijzeres in de kom, waarop zijn geplaatst 3 sollicitanten. Na stemming blijkt, dat mej. D. G. van Doorn alhier, met algemeene stemmen is benoemd met ingang van 1 October a.s. Ten slotte wordt voor het geven van her- halingsonderwijs aan de meisjes in de kom aangewezen mej. D. G. van Doorn, onder wijzeres aan die school en voor het geven van herhalingsonderwijs aan de jongens in de Nieuwstraat de heer Johannes Ben- jaminse, hoofd van die school. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter deze openbare vergadering. BMaattiellik. Nieuws. Heugden, 20 Sept. De Heusdensche Harmonie trok Maandag avond met fakkellicht door de straten, koers zettende naar het naburige Heesbeen, alwaar de President, de heer De Roon, denzelfden dag zijn nieuwe woning (het nieuwe school huis) had betrokken. Zij bracht een welgemeende serenade aan haren verdienstelijken President, die, trots zijn vertrek uit de gemeente, toch zijne functie zal blijven bekleeden. Een gepaste toespraak, die kostelijk werd beantwoord, ging een roiaal onthaal aan de muziekanten vooraf, waarna allen tegen elf uur met opgewektheid terugkeerden, nog een enkel nummer gevende, ten bewijze dat ze weder de veste waren genaderd. De Bioscoop, onder directie van Les Frères, heeft zijn reputatie volkomen terug. Een voorstelling in de open lucht op Don derdag 1.1. heeft een ieder voldaan. De directie was er zelf van overtuigd, dat half werk geen werk is en was bereid de fouten door een niet bekwamen vertegenwoordiger te herstellen en is daarin voltomen geslaagd. Ook de heer Verhagen, die de Heusde- naren dit feestje aanbood, heeft van zijne groote uitgaven een gewenscht succes. Op Zondag 1.1. werd in Hotel Concordia een kindervoorstelling gegeven en 's avonds werden de Passiespelen van Oberammergau gegeven, die algemeen voldaan hebhen. Genoemde firma kan dus voor den ver volge algemeen worden aanbevolen. Werkendam- De Chr. meisjes- vereeniging „Spreuken 910a" hoopt morgen avond te 7.30 uur haar jaarvergadering te houden in de nieuwe consistorie. De agenda luidt: a. Opening door den eere-voorz. ds. van de Pol. b. Verslag van de secretaresse, c. Rekening en verantwoor ding van de penningmeesteresse. d. Bezich tiging der kleedingstukken. Andel. Het waterschap „de Opperste polder van Andel" lijdt groot gebrek aan water; drinkwater voor het vee is er óf in 't geheel niet, óf in geringe hoeveelheid en dan nog van zeer slechte hoedanigheid het vee verlaat de weide, daar de meeste slooten droog liggen. Zoo is de toestand reeds lang geweest en de landbouwer gaat er meer en meer de nadeelige gevolgen van ondervinden. Zou ook hier, gelijk elders, waar door sommige polderbesturen kosten noch moeiten worden gespaard, niets kunnen gedaan worden om in deze behoefte te voorzien (Ingezonden). Almkerk. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is alhier een zekere M. v. H. alhier woonachtig, aangevallen door vijf personen. Hij kreeg niet minder dan 17 messteken aan hoofd, hals en hand en was zoo toe getakeld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie doet onder zoek. Ba ar dwijk. Vrijdagavond ontdek ten eenige werklieden van de Stoomtim- merfabriek alhier, dat hun kisten waren opengebroken en er eenig gereedschap was ontvreemd, bij een ook 43 gulden. Als ver moedelijke dader werd door de politie alhier onmiddellijk aangehouden zekere S., die in het bezit werd gevonden van een groot bedrag aan geld. Gevankelijk werd hij naar het politiebureau overgebracht. Kabyloniënbroek- Werd de laatste dagen hier van geen mond- en klauwzeer meer gehoord, thans is weder een geval geconstateerd onder het vee van J. v. P. te Capelle en wel in het Oud-Land van Babijloniënbroek. Het bekende bordje is weder geplaatst. Be§o(jen. Vorige week Vrijdag had T. T. het ongeluk op de hulzenfabriek te Vrijhoeven-Cappelle met zijn hand tusschen een machine te geraken, waardoor zijn duim werd samengeplet. Per rijtuig werd hij naar zijne woning vervoerd en geneeskundige hulp ingeroepen. Capelle. Naar we vernemen, zullen eerstdaags door deskundigen vee-inspecties worden gehouden in verband met het mond- en klauwzeer. Thans is in deze gemeente de eerste aangifte geschied van varkens, die lijdende zijn aan mond- en klauwzeer; moge het bij dit ééne geval blijven, daar naar we van bevoegden vernemen, die ziekte onder de varkens meestal den dood tengevolge heeft. g-Glravenmoer. Terwijl Maandag morgen de hondenwagen van J. v. B. te Klein-Dongen aan de Vaart alhier, even onbeheerd stond, liep de kar, beladen met doozen schoenwerk achteruit een sloot in. Gelukkig was de waterstand van dien aard, dat het schoenwerk onbeschadigd bleef. denderen. In de Donderdag 14 September gehouden raadsvergadering is met algemeene stemmen besloten het secretarie te verplaatsen naar het perceel, aangekocht door H. Kleinloog Cz. die daar een naar de eischen des tijds locaal zal inrichten, waarvoor hij f 120 per jaar vergoeding van de gemeente krijgt. Is het mond- en klauwzeer hier haast geweken, thans heerscht in deze gemeente de vlekziekte onder de varkensin Heesbeen zijn reeds 8 stuks aan deze ziekte gestorven. lleesbeeil. Bij de wed. F. staat voor de 2de maal van dit jaar een peren boom in bloei. Herpt. Naar wij vernemen komt bij den landbouwer P. alhier een geval van de zoo zeer gevreesde vlekziekte onder de var kens voor. Moge het bij dit geval beperkt blijven. Bij den landbouwer J. v. G., zagen we dezer dagen voor de tweede maal in dit jaar mooie rijpe aardbeien plukken. 's-llertojceiiboseh. Op de cen trale keuring van 3-jarige merriën werden 15 stuks warmbloed en 15 koudbloeds aan geboden, waarvan de volgende werden be kroond met een onderhoudsbijdrage van 100 gulden. Afdeeling warmbloed: 1. De zwarte Cora ex Nora, van J. Hagens te Moerdijk. 2. De bruine Nelly, van L. C. Punt Hzn. te Klundert. 3. De zwarte Calm a ex Cora, van J. Hagens te Moerdijk. 4. De zwarte witvoet Nelly, van H. Ver hoeven te Dussen. 5. De zwarte witvoet Dora, van wed. H. van Schijndel te Maren. 6. De zwarte Johanna, van J. Snoek te Nieuwendijk. 7. De zwarte Emma, van J. C. Ruijsbroek te Oijen. 8. De donkerbruine Bles, van J. C. van Bokhoven te Herpt. 9. De vos witvoet Netta, van M. Zacht Czn te Kaatsheuvel. 10. De zwarte Witvoet, van A. Z. Snoek te Almkerk. 11. De zwarte Lina, van wed. B. de Waal te Wijk. In reserve werden gesteld: 1. De donkerbruine Corrie, van S. J. Lankhuizen te Raamsdonksveer. 2. De donkerbruine witvoet Agnes, van H. G. van Leeuwen te Boxtel. 3. De bruine witvoet Jeanne II, van D. van Cam pen te Drongelen. Afdeeling koudbloed: 1. De bruine Rita, van J. Meesters te Dinteloord. 2. De vos Fleurette, van denzelfden. 3. De zwarte Emma, van wed. C. Mat- theeussens te Ossendrecht. 4. De vos Mina, van G. O. Sneep Wzn. te Ossendrecht. 5. De vosbles Nora, van denzelfden. 6. De vos Mirza, van V. L. Willemsen te Ossendrecht. 7. De donkerbruine Liza, van R. van Sprang te Fijnaart. 8. De goudvos bles Mirza, van P. Lanen te Dinteloord. 9. De bruine bles Orangade de Thollen, van P. M. Sneep te Dinteloord. 10. De vos witvoet Blondine, van wed. J. Poos te Gassel. 11. De bruine bles Bertha, van J. H. Koopmans te Steenbergen. 12. De donkerbruine Bertha, van J. M. Maris Czn. te Dinteloord. Verder werden nog in reserve gesteld: 1. De bruine bles Caline, van H. Koop- mans te Dinteloord. 2. De bruine kol Snel, van J. C. A. Geluk te Dinteloord. 3. De bruine Emma, van Th. Hanegraaf te Rosmalen. Meeuwen- Donderdag a.s. zal de Gemeenteraad alhier vergaderen. Aan de orde komen o. a.Aanbieding Begrooting 1912; Ontwerp-verordening op de honden belasting; Voorstel verlaging jaarwedden der Wethouders en het presentiegeld van den Raad. Oosterhout. Gijs van Ham, ver pleegde in het R. K. Gasthuis alhier, en naar alle waarschijnlijkheid de oudste in woner des lands, vierde Zondag zijn 102en verjaardag. Den geheelen dag was het in en om het Gasthuis volop feest en door de firma B. de Hoog en Zonen werd den jubi laris een reuzenkoek van 2£XH meter aan geboden, met het dosl om zijne medebe woners van het gesticht, daarmede eens flink te kunnen onthalen. Raauisclonk. Op Woensdag 27 Sept. des v.m. ten 9 uur, zal alhier bij het raadhuis de najaarskeuring van spring- stieren plaats hebben. Op de laatst door de landbouwver- eeniging ten huize van mej. Florisgehouden aanbesteding, werden door Gebr. Klijn te Drunen aangenomen 323 balen van 100 kg. kaïniet a f 2,05 en 325 balen van 100 kg. slakkenmeel a f 2,25. Sprang;- Zondag j.l. verloor de jonge juff. J. v. d. H. uit Waalwijk in deze ge meente haar gouden broche. Door het 4 jarig dochtertje van D. v. V. werd het gevonden. Toen bekend was van wie het atkomstig was, werd het aan de eigenares terug gegeven. Zondagmorgen kwam zekeren J. D. tot de minder aangename ontdekking, dat de fijne handpeeren die in zijn tuin groei den, waren gestolen. Tot op heden van de(n) dader(s) geen spoor. Waspik. Aan C. Schoones, gemeen teveldwachter alhier, is door het gemeente bestuur, voor 1912, f 25 verleend als tege moetkoming in de huishuur. De diefstallen van aardappelen houden hier aan, ondanks het strenge politietoe zicht. Enkele dieven zijn op heeterdaad betrapt. W||k- Meenden sommigen dat bij de nieuwe trekhondenwet, de honden geen muilkorven behoefden te dragen, enkelen zijn er al leelijk mee ingeloopen, en zijn reeds verbaliseerd. Met het mond- en klauwzeer was het hier zoo goed als gedaan; nu echter is er jammer genoeg weer een nieuw geval voorgekomen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de verschillende markten was iets grooter dan verleden week, de handel in vee, vooral in melkvee, is echter nog niets verbeterd. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 77 k 78 ct., 2de kwaliteit 61 k 66 ct., vette kalveren 56 59 ct., vette var kens 54 57 ct., voor Engeland, 50 k 51, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 125 a f 250, neurende f 160 a f 220, guste f 150 k f 230, pinken f 60 si f 100, kalveren f 12 k f26, biggen f f drachtige zeugen f 58 k f 68, drachtige gelten f 40 a f48, schot telingen f 18 st f 22, schapen f f vette schapen f 17 si f 24, luxe-paarden f 550 a f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 a f 450, 2e kwaliteit f 250 f 350, twee-en-een-halfjarige f 1-50 f 325, ander- halfjarige f I- f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 5 zalmen, alsmede een partij snoek, baars, rivierbot en witvisch; te Wou- drichem 33 zalmen, een partij snoek en wit visch te Brakel 5 zalmente Zuilichem 1 zalm; te Haaften 3 zalmen; te Rossum 2 zalmen; te Bato's Erf 10 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.31 k f 1.51, baars 22 a 26 ct., snoek 22 a 26 ct., rivierbot 12 a 14 ct., witvisch 9 a 11 ct., alles per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.35 a f 1.50, snoek 20 a 40 ct., witvisch 10 a 20 ct., alles per half kilo. Kerknieuws. Waardhuizen. Bij de Geref. Ge meente alhier, is beroepen de heer G. Pon tier, candidaat te Breda. Aalburg. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Arne- rauiden, door ds. Trillaard alhier. Sleeuwifk. Woensdagavond ten 7.15 uur zal in de Geref. kerk een bidstond wor den gehouden voor den nood der tijden. Reehtzaken. Kantongerecht Heugden. Uitspraak van Strafz. dd. 14 Sept. Prov. Reglement: A. K. en D. M. v. L. te Wijk c.a., ieder f2 of 1 dag, J. v. d. F. te Wijk c.a., vrijspraak; de drie vorigen, vrijspraak; M. R. te Dus sen, f2 of 1 dag; T. K. te Andel, f3 of 2 dagen; P. N. te Andel, fl of 1 d. Pol.-verord. Woudrichem: H. A. v. d. T., Woudrichem, 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd; W. G. B. en G. B. te Woudrichem, teruggave aan ouders zonder straf. Pol.-verord. Oudheusden en Elshout: T. C. J. K. te Elshout, f 1 of 1 dag. Wet op de besm. veeziekte: W. H. K. te Elshout, f3 of 2 dagen; J. A. de B. te Capelle, 1 5 of 2 dagen, met niet verbeurdverklaring van een in beslag genomen koe met last tot teruggave. (15 Sept. 1911). StrooperijM. J. V. te Vlijmen, on bevoegd verklaring met verwijzing.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2