een bekwame Keukenmeid, 4-jarig GRIENDHOÜT LVAN BLADEL Zonen, Grien dland. Riet- en Bandgewas. - en tl Hout- en Rietgewas. NED. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. Propaganda-Avond fJ. SiOÉ ie Kot, RaamsAontsveer. Notaris KERKHOVEN te ferMau, Alle soorten nieuwe JAM'S, publiek verhuren: C. BOUMAN, publiek verkoopen: op Vrijdag 29 September te Heusden, in de zaal „Concordia", 's avonds 8 uur. Weggeloopen »PRI\S.« Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: 70 Hectaren 4-jarig Houtgewas, Openbare Verkooping Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: diverse perceelen, Ongeveer 112 Heet. Rietgewas, Levering van Souquetten, Kransen enz. Drietrompetterstraat, HEUSDEN, C. B0UMAN Notaris KERKHOVEN, Notaris Kerkhoven te Werkendam, PUBLIEK VERKOOPEN: 37.48.04 Hectaren 4:jarig GRIENDHODT en ongeveer 30 Hectaren Rietgewas, SPREEKSTER: Mevrouw A. de Goeij-Blom uit Bussum. ZANG en PIANO: Mejuffrouw Gilly Schroder uit Utrecht Leden vrij. Entree 10 ets. Kachels. Fietslantaarns Wapens, Ammunitiê'n schotkas, die dezen emigranten aan het geld had geholpen om naar Zuid-Afrika te gaan, „een goed huis, met vier kamers, en een flinken oven om brood te bakken". Op de plaats werden zij door hun patroon voorzien van al, wat zij ge durende de eerste dagen noodig konden hebben. Overigens bevonden onze vrien den alles te zijn, „zooals in het con tract staat". Dit contract bepaalt vrije woning voor den gehuwden arbeider, een loon van zestiggulden in de maand voor elk volwassen man (waarvan niets afgaat voor vergoeding van reiskosten) en vrije kost. voor zoover de plaats zelve voedingsmiddelen opbrengt. Wat dit laatste betreft schrijft B. Roos: „Er is van alles vol-op", en „daarvan kun nen wij naar hartelust gebruiken". „Het leven is hier veel duurder dan in Holland en goed weten doe ik het nog niet, maar ik meen, dat ik zoowat de helft van mijn geld kan overhouden dus dat is nog niet zoo slecht." Geen wonder dan ook, dat hij zijn mede- deelingen besluit met deze woorden: „Ik ben u (d. w. z. het Bestuur van de Zuid-Afrikaansche Voorschotkas, Damrak 93, Amsterdam, waar nadere inlichtingen steeds zijn te verkrijgen) ten hoogste dankbaar, dat U mij ook hebt laten gaan uit Holland, want daar kan een boerenarbeider niet vooruit komen, al wil hij nog zoo graag. Maar hier kan iemand, die wil, vooruitkomen, en iedere goede arbeider, die hier naar streeft, moet dan doen als wij gedaan hebben en Holland verlaten en naar Zuid-Afrika komen. Ik hoop, dat U dezen brief aan veel Hollanders laat lezen en dat wij spoedig hulp zullen krijgen". Aldus beaamt hij wat zijn broeder schreef, namens zich zelf en zijn gezin: „Wij hebben het best naar onzen zin op de boerderij." Bliinenlaiid. De Haagsche correspondent van de Leeuw. Ct. meldt: Aanvankelijk was 't voornemen, Don derdag het Tweede Kamer-presidium door prof. Drucker te doen waarnemen, waartoe deze bereid was, maar vooraf meedeelde, van zijn presidium gebruik te zullen maken om een verzoening te beproeven. De daartoe noodzakelijke medewer king van de rechtsche groepen werd geweigerd, waarop de Nijmeegsche heer Van Nispen de taak van graaf Van Bylandt overnam. De Gelderlander noemt dit bericht onjuist. Toen de voorzitter van de Tweede Kamer Donderdag door ongesteldheid verhinderd werd het presidium verder waar te nemen, was de heer van Nis pen, zoo verzekert dat blad, volgens het reglement van orde aangewezen om als voorzitter op te treden, hetgeen dan ook eenvoudig is gebeurd. Kort na zfin terugkomst te 's-Graven- hage Vrijdagnamiddag, heeft de N. Ct. dr. Kuyper om een onderhoud verzocht naar aanleiding van hetgeen volgens het bekende Reuter-telegram te Brussel zou voorgevallen zijn. Het blad deelt daarvan mede: De oud-premier, dien we monter en in besten welstand aantroffen in zijn woning, was zoo welwillend ons dadelijk te woord te staan. Hij ving aan met mede te deelen, dat hij in een sanato rium te Dresden zes weken lang ver blijf heeft gehouden om, in verband met zijn keelaandoening, welke steeds maar niet wijken wilde, een kuur te ondergaan. De eenige remedie was, zoo zeiden de doktoren, kouvatten te voor komen en daarom werd een soort har- dingskuur voorgeschreven, waarbij de patiënt twee keer per dag geheel ont kleed eenigen tijd in de frissche lucht moest vertoeven. Ook na zijn vertrek uit het Dresde- ner sanatorium moest dr. Kuyper deze kuur voortzetten, want anders, zoo had den de doctoren verklaard, zou zijn verblijf in het sanatorium geenerlei nuttig effect meer behouden en bleef de vatbaarheid om koude op te doen bestaan. Vandaar dat dr. Kuyper, van Dresden naar Brussel gaande, de kuur volhield en zich in zijn hotel aldaar op zijn kamer ontkleedde en, ter verdrijving van de koude, eenige gymnastische oefeningen uitvoerde. Dat moet de aandacht getrokken heb ben, aldus ongeveer dr. Kuyper, van een bewoner van een der huizen tegen over Hotel Métropole op de Place Brou- ckère. Ik had er geen erg in, dat men mij op zoo'n afstand in mijn kamer op de derde verdieping zou kunnen zien en ik zelf trouwens kon aan den overkant niets bijzonders onderscheiden. Maar de gymnastiekbewegingen schij nen de aandacht getrokken te hebben van dien persoon, die toen de politie is gaan waarschuwen. Een agent is daarna den directeur van het hotel komen in kennis stellen met hetgeen de politie gerapporteerd was, verzoekende den logeergast te vra gen maatregelen te nemen, opdat men hem van buiten af niet meer zou kun nen zien. Daarmede was de zaak uit, aldus verklaarde dr. Kuyper op onze verdere vragen, ontkennend dat er van een arrestatie en van een verhoor bij de politie sprake zou zijn geweest. Toch blijft 't een moeilijk geval, merkte hij daarna op. Bedoelt u hetgeen te Brussel gebeurd is, was onze vraag. Daarop antwoordde dr. Kuyper ont kennend, verklarende dat er zich in Brussel niets meer had voorgedaan. Maar de moeilijkheid was de voorge schreven kuur te blijven voortzetten, ook in zijn woning, zonder dat de om wonenden hem zouden kunnen zien, terwijl hij toch de frissche buitenlucht ruimschoots moet doen toetreden in zijn kamer. Te Standdaarbuiten bij Oudenbosch is Zaterdagmorgen mej. B. K. in een sloot vermoord gevonden. De verslagene is de dochter van den landbouwer Knook, is 27 jaar en uit een gezin van negen dochters en een zoon. De hofstede der familie Knook ligt in den oudlandschen polder, een half uur afstands van Standdaarbuiten Barbara Knook is Vrijdagnamiddag naar Oudenbosch gegaan om geld te wisselen. Zij zal 130 a 150 gulden bij zich hebben gehad, toen zij omstreeks zeven uur door het dorp Standdaarbuiten naar haar huis terugkeerde. Zij nam een binnenweg, oen eenzaam pad en is ongeveer halverwege door een persoon aangevallen. Dat is gezien door een zekeren van Roy uit Standdaarbuiten, die een 30 meter vóór haar liep en gillen heeft gehoord. Zelfs heeft hij verstaan „ge maakt mij dood", maar toch is hij door- geloopen, omdat hij aan gekheid tus- schen een jongen en een meisje dacht. Later is hij weer teruggekomen langs de plaats van den moord doch heeft niets gezien. Het voetpad loopt tusschen een bie tenveld en een sloot. Op het bietenveld zijn sporen van een worsteling te ont dekken. Om elf uur is het lijk gevonden in de sloot langs het padhet slacht offer schijnt gewurgd te zijn of misschien gestikt in de sloot Zij heeft ren klein wondje onder de kin. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. Op het suikerbietenveld is ter plaatse van de moord bloed gevonden op ver schillende bladen der suikerbieten, bovendien een suikerbrok, een haarkam en een hoedenspeld. Het lijk lag, toen het gevonden werd, voorover in de sloot met water, de voeten lagen op den kant. De zak uit haar rok hing buiten haar kleed. Gearresteerd als verdacht de dader te zijn, is zekere H. K., uit Standdaar buiten. Vrijdag was hij nabij de hofstede van Knook aan het werk, en heeft ver moedelijk het meisje de woning zien veilaten. Zaterdagmorgen, toen hij gearresteerd werd, was hij daar weer aan het werk. Hij heeft zijn gezicht vol krabben. K. wordt ook verdacht eenigen tijd ge leden een onderwijzeres uit Willemstad te hebben aangerand. Op het raadhuis van Standdaarbuiten heeft de justitie uit Breda gisternamid dag den vermoedelijken dader doen voorbrengen. Het eerst kwamen de krab- wonden ter sprake; bekl. antwoordde op de vraag, vanwaar die wonden op het gezicht kwamen, dat zij zijn toege bracht door een hond. Bekl. is toen gedeeltelijk ontkleed, en een krabwond werd ontdekt op den rechterbovenarm Op de vraag, of deze wond ook door een hond was toegebracht, volgde geen antwoord. De justitie heeft toen de plaats der misdaad bezocht. De verdachte, met het lijk geconfron teerd, toonde zich hevig overstuur doch verklaarde verder niets. I)e vermoedelijke dader is zwaar ge boeid naar Oudenbosch gebracht, van waar hij naar Breda getransporteerd werd. Iemand die Zaterdag te Amsterdam verschillende café's bezocht had, kwam later tot de ontdekking dat hij eene portefeuille, inhoudende f 1800 f 2000 aan bankpapier kwijt was. Van de ver missing is aangifte gedaan bij de politie. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 24-jarige E. J. A., uit de Oudaen- straat, in de Boschlaan te Rotterdam door vier mannen aangegrepen en tegen een muur gedrukt. De mannen ontna men hem zijn portemonnaie met onge veer f20 en zijn horloge en gingen daarna op de vlucht. Het horloge, door hen weg geworpen, is later op straat gevonden. Tijdens de manoeuvres is Maandag middag een artillerist, in garnizoen in Den Haag, getroffen door een lading uit een stuk, gericht op een vliegma chine. Ernstig werd hij in het aange zicht en de onderkaak verwond. Hij is in het St. Andreasgesticht te Tiel opge nomen. Men vreest, dat hij zijn gezichts vermogen kwijt is. Te Roosendaal is aan een geestelijke zijn portemonnaie, inhoudende 400 francs, ontstolen, op 't oogenblik, dat hij aan het stationsloket een kaartje nam. Op bevel van den toevallig aan wezigen kapitein van de marechaussée Thomson werd oogenblikkelijk een on derzoek ingesteld, dat echter geen resul taat opleverde. Men meldt uit Arnhem: Zaterdagnamiddag is bij de arrestatie van een krankzinnige, die ontvlucht was uit het krankzinnigengesticht te Zutphen, de rechercheur van politie Rutten met een mes in den rug ge wond. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. In de Maandag te Amsterdam in district III gehouden vergadering van tegenstanders der verordening op de winkelsluiting deed een winkelier, die zijn zaak heeft aan den Haarlemmerdijk, voorlezing van een adres dat hij namens vele buurtgenooten-winkeliers aan den gemeenteraad zal richten, waarin wordt gevraagd dat de patroons na 9 uur zullen mogen blijven verkoopen, als de be dienden dan maar naar huis gaan. Voorts heet het in het adres dat duizenden winkeliers die te gronde worden gericht, aanspraak hebben op een tegemoet koming; als aan dat verzoek niet vol daan wordt, zouden die winkeliers wel eens als revolutionnairen in opstand kunnen komen. Nadat nog eenige aanwezigen aan hun gevoelens van verontwaardiging tegen de verordening hadden lucht gegeven, werd besloten tot oprichting eener winkeliers-buurtvereeniging, welke zich ten doel stelt alle middelen aan te wenden om weder van den sluitings- dwang verlost te worden. In haar kruidenierswinkel aan de Een drachtstraat No. 50b te Rotterdam heeft de 65-jarige weduwe V. D. Maan dagavond ongeveer half twaalf bezoek gehad van een haar onbekenden man, die voorgaf iets te willen koopen. Ter wijl de vrouw zich van achter de toon bank verwijderde, heeft de bezoeker plotseling met een mes naar haar ge stoken. De weduwe werd aan het voor hoofd verwond en begon te gillen, met het gevolg dat de dader het hazenpad koos; hij is onbekend gebleven. De vrouw is door een dokter ver bonden de wonde bleek van niet ern- stigen aard te zijn. Welk© de drijfveer tot deze daad is geweest, licht in het duister; het meest voor de hand ligt de veronderstelling dat de man diefstal heeft willen plegen. Vitcllo-atlassen. De aandacht wordt gevestigd op de in ons vorig nommer voorkomende advertentie, waarbij den verbruikers van „Vitello" door bemiddeling der winkeliers, die Vitello verkoopen, een fraaie atlas van Europa gratis kunnen ontvangen. Deze reeds zeer bekende atlassen zien er keurig uit. Ilark therlchten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Sept. 1.01 M. 0.35 M. -f N.A.P 23 0 80 0.17 24 0.68 0.14 25 0.93 0 33 Waterhoogte Maastricht (brug). 25 Sept. 0.63 M. beneden 0. 26 0.63 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 25 Sept. 0.61 M. beneden 0. 26 0.62 %d verten tlën. Zaterdag een donker grijze hond, langharig, met 4 witte pooten, genaamd Tegen belooning terug te bezorgen bij den eigenaar M. KWETTERS te Veen. Gevraagd tegen 1 Nov. of later, en een net 2e .Meisje, bij drie kinderen van g. g. voorzien. AdresMevr. L. SWAGEMAKERS—Bol, Heuvel 65, Tilburg. zal Woensdag 11 Oct-1911, n.m. 2 uur precies, in het café Wed. D. L. van der Wiel, aan den Sasdijk, te de Werken In den Biesbosch, onder Made en Drim- melen en Dussen, alles omschreven bij boekje, dat gratis ver krijgbaar is ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. van ongeveer 29 Hectaren teen of lotband, voor 't mes af, bijzonder geschikt voor Schilband, door Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, op Woensdag 18 Oct. 1911, n.m. 12* uur precies, in het Café „Zwets", aan de Sasdijk te deWerken, voor de Erven L. KALIS Kzn. en het Oudland van Altena, omschreven bij biljet en notitie, welke, op aanvraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden. zal Woensdag 11 October 1911, nam. 2 uur, in het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den S a s d ij k to De Werken, voor den Heer P. VAN TIEN HOVEN, voor 20 jaren, 2.96.60 Bouwland, ge naamd „De Viermorgen", in het Oadland van Babiloniënbroek, achter ANT. DEK KER, aan de Broeksche straat, kadaster gemeente Meeuwen, sectie B, nos. 330 en 331, om tot Griendland aan te leggen en te gebruiken. Inlichtingen bij den Opzichter C. J. VIS SER te Werkendam. zal W oensdag 18 Oct. 1911, n.m. 2 uur precies, in het café Zwets, aan den Sasdijk te deWerken, benevens Roode-, Grauwe en Schietwilg- band, Bitter wilg en Rijsband, per bos, alles omschreven bij boekje, dat gratis te be komen is ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toe gezonden. AANLEG en ONDERHOUD van Hotte rdamsche eiereureiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 28,665 stuks. Hoendereieren van f £>,00f 7,00 per 100 stuks. Beueden-Langstraat, 26 Sept. De hooihan- handel blijft vlug gestemd, al wordt er de j laatste dagen niet zoo druk meer gekocht. Tengevolge den uitvoer naar Duitschland I heersebt er in de persen groote bedrijvig heid. Men besteedt voor eerste kwaliteit thans f 20 a f 21, tweede soort f 18 a f 20 en voor schraal pershooi f 12 a f 13 per 500 kg. De handel in stroo is nog van ge- ringen omvang aan den prys van f 9 a f 10. Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. bericht dat hij heeft ontvangen: FRAMBOZEN, KERSEN, ABRIKOZEN, BESSEN, AARDBEIEN, FRAMBOZEN met BESSEN, NIEUWE BESSEN SAP, heele en halve flesschen. Minzaam aanbevelend, te Werkendam, zal op Donderdag 19 October 1911, nam. 6 uur precies, in het café „WINK" te Werkendam A. Ongercer 92 H.A. 4-jarig Houtgewas en B. 2.91.10 H.A. 3-jarig Houtgewas, onder: Hardinxveld, deWerken, Sleeuwijk, Almkerk, Uitwijk, Giessen, Veen, Dubbel dam, Eethen, Werkendam, Dussen, Em- mikhoven, Rijswijk, Nederhemert, Woudri- chem en Andel het 4-jarig Houtgewas ran 350 Kopwilgen, aan de Hooglandeche Stoep, onder Rijswijk I). eenige perceelen Rietgewas, aan den Wil- helminapolder enz. onder deWerken en 3 H.A. aan de Griend, genaamd „de Harde", en aan de Prikwaard, onder deWerken, nabij den Nieuwendijk. Alles omschreven bij boekje, gratis ver krijgbaar ten Kantore van den Notaris, die het ook op aanvraag franco zal toezenden. zal I) o ii cl e d a s October 1911, nam. 2 uur precies, in het café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te deWerken, Op en aan „de Bloemplaat of de Dood", onder Made en Drimmelen, alles in perceelen en omschreven bij boekje, dat gratis te bekomen is ten kantore van den notaris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. Aanwijzing op alle werkdagen. Wij hebben een groote sorteering in kachels, welke wij tentoonstellen in een onzer monsterza len. In Tegel platen, Tule miner s, Kolenbakken, enz., zijn wij eveneens ruim gesorteerd. voor kaars en carbid, kochten wij eene zeer groote partij en ver koopen deze met eene geringe winst, zoodat concurrentie uitge sloten is. Men vrage onze prijscouranten van fietslantaarns. als.lach t- en Flobertgewe- re,15 P^*ol- in de grpotste vers, Pistoleu. 8cheidenheid. enz. Al onze wapens zijn dubbel beproefd op de Rij ksproef bank te Luik. ver- Overtuigt van onze lage prijzen en uitstekende kwaliteiten. Voor de Werkendamsche Landverbetering- maatschappij te Werkendam Voor het Kroondomein, rentambt Werkendam, en op Steenenmuur en Keizersguldenwaard WERKENDAM. De zetting der boter it deze week op de markt 821/% ett., in de winkelt dut 871/2 ct pet half kilo. Eieren 1 50 de 26 ttvks. OOSTERHOUT. 26 Sept. Boter f 1,70 a 1,76 per Kg Eieren f 0,22 en 0,23 de 4 stuks SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 87 ct. per half kifo en die der eieren f 1 55 de 26 stuks. BESOOIJEN26 Sept. De prijs der Boter wat heden f 1 50 f 1 54 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1 43 de 26 stuks. GORINCHEM', 25 Se t. Op de veemarkt waren aan /evoerd 364 runderen12 nuchtere kalveren, 21 vette varkens, 936 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 220 300, kal/vaarzen f 160 a 200 guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 180 a 250, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken /00 a 000graskalveren f 40 a 60, nuchtere 10 a 17, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a 13 per stuk. Vette varkens 25 a 251/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 8,75 roode dito 8 25 a 8 75 witte dito f 8 50 a 9. - int. rogge f 6.25 a 6 50 buitenl. dito f 6 70 a 7.' 0 gerst f 5.30 a 6.00, haver f 4.a 4.40 duivenboonen f -. a blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.1'', a 6 30 alles per heet Boter 80 a 85 et. per half kilo Eieren f 1.50 1.55 per 26. Kippen f 0.70 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM,25 —26 Sept. Op de veemarkt waren heden siangevoerd 892 vette runderen. 1171 magere dito, 478 vette en graskalveren, 182 nuchtere kalveren. 1900 schapen of lammeren, 917 varkens, 3 7 biggen. De prijzen waren ah volgtrunderen le kwaliteit j 86 2e kw 72 cent, kalveren le kw. U!0. 2e kw 100 ct. schapen le kw 46, 2e kw. 38 ct. vette varkens 48 a 51 ct. licht soort 47 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.-- a 29.idem voor de slacht f 8. a 12.Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 72/8 e» 24/16 ton en 92 stukken van een half Ho. Prijs le kwali- teit f 70 2e kw f 67, 8e kw. f 64. Per half kilo 85 a 90 cent. Zeeuwsche eieren f 5 a 5 10, Overmaassche dito i 5 30 a 5 50 per 100. ROTTERDAM 25 Sept. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 000 kilo f 9.— a 11 50, nieuw f a Rogge f 0.— 0.er heet Gerst f 0 - a 00 Chevalier fa Haver f 6 25 a 8 75, per 100 kilo, Bruine boonen f 17 a 17 25, witte fa Erwten f - a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3