Oorlog tusschen Italië en Turkije. „Koning Manuel staat ter beschikking van zijn volk, inaar hij zal niet eerder uit Londen naar Portugal vertrekken, voordat zijn volk den wensch te kennen geeft, dat de monarchie hersteld wordt en men hem als Koning wenscht." Volgens den correspondent van het Berliner Tageblatt ontving het mini sterie van oorlog van deD militairen bevelhebber te Tripoli bericht, dat ten gevolge van de beschieting talrijke woningen zijn verwoest. Een groot aan tal inwoners, waaronder verscheidene vrouwen en kinderen, zijn omgekomen, hetzij tengevolge van d* onhandigheid van de Italiaansche artilleristen, die op het fort mikten, maar in de stad schoten, hetzij tengevolge van de wreedheid der Italianen, die zonder twijfel beproefden in de bewoonde wijken dood en ver derf te zaaien. Volgens een telegram aan het Berliner Tageblatt uit Chiasso, dd. 7 dezer, be richt de Corriere della Sera, dat de stad Tripoli door de bevolking en de bezet ting volkomen verlaten is geworden. De Turksche troepen hebben zich in tenten gelegerd op een afstand van 5 mijlen van de stad, in de nabijheid van kleine forten, om het bezit waarvan zich nog een harde strijd ontspinnen zal, wauneer de troepen, die door het uitblijven van de versterkingen, levens middelen en krijgsvoorraden ontmoe digd zijn, zich niet overgeven. Zondagmorgen om 4 uur is het Ita- liaansch eskader op de rede van Tobroek (Barka) gekomen en heeft het Turksche garnizoen gelast zich over te geven. Het garnizoen weigerde echter de Ottomaansche vlag van het fort neer te halen, waarop het pantserschip Vittorio Emanuele het vuur opende, de vlag wegschoot en een bres in het fort maakte. Eenige compagnieën mariniers gingen aan land, overweldigden het kleine garnizoen, bezetten het fort en heschen de Italiaansche vlag. Plaalseliik ilieum lleusden, 11 Oct. Het departement Heusden, van het Nut, gaf Vrijdag op de zaal Concordia hare eerste winter bij eeD komst met dames. De voorzitter, dr. Erkelens, die thans voor het eerst als zoodanig optrad, heette de' leden welkom en gaf een resumi van hetgeen het dep. in het laatste jaar had tot stand gebracht, gevolgd door eene opgaaf van het ledental, waaruit blijkt dat alles zich in een toestand van bloei en vooruitgang bevindt en stelde vervolgens als spreekster voor dezen avond voor mevrouw Van Loon uit Bergen op Zoom. De leden met hunne dames (van de eersten zijn er tusschen de 70 en 80) waren in ruimen getale opgekomen. De spreekster, die door hare verschijning een aangenamen indruk maakte, gaf ons een overzicht uit de novellen van Beunke, die zoo op en te op met de Zeeuwsche toe standen en het innerlijke leven der Zeeuwen bekend blijkt te zijn. We maakten een tourneé over Walcheren, bezochten Middel burg bij een marktdag, gingen mede spele rijden naar Zoutelande, Westkapelle, Dom burg, Veere en troffen te Souburg met kermis eene ringrijderij en kwamen on willekeurig in de opgewekte stemming, die zoo goed werd weergegeven. Enkele korte stukjes als „Abraham", Mooi weer zeggen", waarin de gelukkige ouders en grootouders geschetst worden, bij de geboorte van den eersten zoon en we zagen den verrukten papa, die maar telkens met trots getuigde „maar ik ben toch de vader 1" „Ruten Broos", een Vlaamsch stukje van Cyril Buijsse, werd meesterlijk vertolkt. Treffend en aandoenlijk was het zelfverwijt van Broos, die in een oogenblik van drift zijne moeder zoo zwaar beleedigd had. De geheele vergadering werd geroerd. Het was daarom goed begrepen om n& de pauze een luchtig stukje in Zeeuwsch dialect te geven, waarbij de spreekster als een Walcherensche vrouw verscheen, ge titeld: „Hoe Piet aan zijne vrouw kwam". Nu worden meermalen de lachspieren in beweging gebracht. Een welverdiend applaus zoowel na elke voordracht als bij het slot, viel de begaafde spreekster ten deel en met genoegen vernam men van den voorzitter, bij zijn woord van dank, dat mevrouw Van Loon ook nog meerdere Zeeuwsche en Vlaamsche stukken in haar repertoire heeft, die ze een volgende keer hoopt ten beste te geven. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat de scheepswerf „Rijn en Maas" een waardige plaats onder de werven begint in te nemen. Op het oogenblik liggen niet minder dan vier vaartuigen opstapel. Ook begint men herwaarts te komen om her stellingen en verbeteringen aan te brengen. De plaats, aan de Maas, is daarvoor dan ook uitstekend geschikt en haar gunstige ligging maakt haar dagelijks bij de meer dan honderd passeerende vaartuigen alge meen bekend. „Luciën komt", dat ziet men thans, met zijn portret, op verschillende plaatsen aangeplakt. Ook nevenstaande advertentie wijst er op, dat de man van naam alhier Donderdag in „Het Wapen van Amsterdam" zal optreden. Een keurig programma maakt de verwachting groot. De laatste maal dat we Luciën zagen optreden (we vermeenen met een onderwijzersfeest) voldeed hij alge meen. Nu wordt hij vergezeld door mevrouw Luciën en een pianist en zal het dus zeker niet minder zijn. Bij de op gisteren door de heeren Verhoeven gehouden drijfjacht, werden 81 stuks wild (hazen en fazanten) geschoten. Thans is het aantal kiezers voor de Prov. Staten in het kiesdistrict Heusden volgens de in Mei jJ. vastgestelde kiezers- lijeten 7623. En wel in: Heusden 288 Bokhoven 28 Alem, Maren en Kessel 167 Empel en Meerwijk 71 Engelen 39 Drongelen 55 Dussen 432 Hedikhuizen 177 Genderen 189 Herpt en Bern 90 Meeuwen 143 Oudheusden 169 Wijk en Aalburg 294 Veen 105 Woudrichem 291 Rijswijk 95 Andel 154 De Werken en Sleeuwijk 566 Werkendam 572 Gies8en 80 Almkerk 517 Waalwijk 542 Baardwijk 221 Besoijen 214 Capelle 310 Sprang 227 Vrijhoeven Capelle 82 Waspik 381 Vlijmen 481 Nieuwkuik 202 Drunen 441 De stemming in het kiesdistrict Heus den voor een lid van de Staten van Noord brabant, ten gevolge van het overlijden van den heer G. Branderhorst te Genderen, is bepaald op 19 October e.k. Op heden werden ingeleverd 2candidaten- lijsten en wel op de volgende heeren, in alph. orde gesteld, n.l. D. van Campen, te Drongelen; J. Oerlemans, te Drongelen. Werkendam. Gisterenmorgen brak van den vrachtwagen van T. F. v. d. Steenhoven een as, waardoor de wagen bij den horlogemaker Van der Straaten kan telde. Gelukkige beperkte de schade zich tot den as. De drieraaandelijksche vergadering der griendwerkersvereeniging „Onderling Be lang", zal gehouden worden op Zaterdag 14 October a.s., des avonds om 8 uur, in de Sociëteit van den heer Johs. Zwets te Wer kendam in de Werken. De punten van behandeling zijn: 1. Ope ning; 2. Notulen; 3. Rekening en verant woording door den penningmeester; 4. Be spreking boetestelsel, met een voorstel van 't bestuur; 5. Rondvraag; 6. Sluiting. A li «lel. Aan den heer Beneker, ge wezen onderwijzer a. d. Christelijke school is een pensioen van 532 gulden per jaar toegekend. Op het hulptelegraafkantoor werden in September 32 telegrammen behandeld waarvan 19 werden verzonden en 13 ont vangen. Haliiloiiiëiibroek. De heer B. Hengeveld, hoofd der school, zal worden belast met het geven van herhalingsonder- wijs voor jongens welke cursus met 1 Nov. a.s. zal aanvangen. Capelle. Op a.s. Woensdag 11 Oct. des namiddags 7.30 uur, zal alhier in 't café van L. F. van Dongen, mevrouw M. Steverding uit Den Haag een lezing houden, teneinde propaganda te maken voor het „Vrouwenkiesrecht." Door het zingen van enkele liederen, be geleid door pianomuziek, zal de aantrekke- lijkheid zeer zeker nog verhoogd worden. Naar we vernemen is onze vroegere dorpsgenoot, Nicolaas Pols, thans fuselier bij 't Nederlandsch-Indische leger op Atjeh, bij een gevecht met inlanders, zwaar gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken fiog. Hedenavond zullen door het hoofd der school in de Nieuwstraat alhier de eerste lessen gegeven worden voor den landbouw- cursus. Dat dergelijk onderwijs in deze landbouwende streek zeer nuttig is, valt te begrijpen. Dongen. Op Dinsdag 24 October a.s. des morgens 9 ure, zal de politiehon- dendressuurvereenigiDg te Loon op Zand alhier, eene prijsoefening houden. Geertruideiiberg;. De aanbe steding, noodig tot herstelling van de kade tusschen deze gemeente en Drimmelen, waarin tijdens den jongsten storm een gat van ongeveer 80 M. geslagen was en onder beheer van het waterschap „de Gecomb. Buitengronden van Drimmelen en Geer- truidenberg", is Zaterdag 7 Oct. 1.1. gehouden. De laagste inschrijver was Andr. Verhagen voor f 3400, aan wien het werk is gegund. 's-Graveiiioer. Tot onderwijzeres der alhier met 1 November a s. te openen bewaarschool is benoemd mej. G. A. van Deelen te Nijmegen. Herpt. Voor de vacature van lid van den gemeenteraad ontstaan door het bedanken van den heer L. Buijs, zal eene verkiezing worden gehouden op 19 Oct. e.k. Voor rekening van de leden van den Boerenbond alhier, zal aan veevoeder voor den a.s. winter worden aangekocht: 240 zakken Groninger Paardenboonen, 60 zakken Petersburger erwten, 50 kisten lijnkoeken en nog 10,000 kg. Amerik. lijnkoeken. De vereeniging van geitenhouders alhier kocht van de vereeniging van geiten houders te De Wijk (Drenthe) reeds een dekbok aan van het Saanenras. Naar wij vernemen zal getracht worden nog een bok aan te koopen, om zoodoende meer te komen tot veredeling van ons geitenras. lleeuwen. Met het herhalingson- derwijs dat met 1 Nov. a.s. voor jongens zal aanvangen, zal worden belast de heer Burghout, hoofd der school alhier. Op Vrijdag a.s zal alhier voor notabel der Ned. Herv. kerk eene stemming plaats hebben ter vervulling van de vacature, ont staan door het vertrek van B. de Poorter. Dinsdagmiddag kwam om circa half twee een luchtballon uit het Noorden in de richting Z.-West aangedreven. De ballon was zeer hoogin de lucht en verdween spoedig achter een wolk. Raanisdorik. Aan de stoomzuivel- fabriek alhier werd in de maand September verwerkt 134.352 L. melk, Maandag zijn alhier de eerste bieten gestoken. Over 't algemeen verwacht men, dat de oogst zeer meevallen zal. Gisterenmiddag dreef een luchtballon op groote hoogte over onze gemeente. Hij verdween in een wolk naar het Z.-W. Raamsdonksveer- De kermis behoort alhier weer tot het verleden. Ge lukkig kunnen wij zeggen, dat ze een kalm verloop had. Vechtpartijen kwamen niet voor, doch een lage daad werd verricht door hem of hen, die in de caroussel vier mooie zitkuss ng aan stukken sneed(en). Sprailff. JJ. Zaterdagavond deed zekere J. Versteeg, wonende aan de „Zand- schil" te Kaatsheuvel, bij de politie alhier aangifte, dat hij zijn geldbeurs, inhoudende ruim f 11, in de omgeving van het Ned. Herv. Kerkgebouw had verloren. Tot op heden is het geld nog niet terecht. Voor genoemde een leelijk geval, daar, naar men ons meedeelde, 't geld van zijn patroon was. Toen Maandagmorgen de tram, die te circa 7.30 uur alhier uit de richting 's Bosch arriveert, stilstond, bemerkte men dat een vet kalf, 't welk met bestemming voor een slager te Tilburg te Waalwijk was ingeladen, door het kleine deurtje uit den wagon was gesprongen en nu tusschen de wagens nasleepte. Toen het dier tusschen de wagens werd uitgehaald, was het reeds dood. Voor den eigenaar, zijnde zekeren Peijnenburg van Baardwijk, een heel schade- postje. IA|jk. Tegen 1 December a.s. heeft de maatschappij „Pasteur" te Gorinchem bij verschillende boeren alhier de melk opgekocht 7 cent per liter. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 3 zalmen, alsmede een partij snoek, baars, bot en riviervisch; te Woudrichem 18 zalmen, alsmede snoek, paling en wit- visch; te Zuilichem 5 zalmen; te Bommel 4 zalmen; te Bato's Erf 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.44 ÈL f 1.61, baars 23 a 26 ct., snoek 23 a 26 ct., rivierbot 13 a 16 ct., witvisch 10 a 12 ct., alles per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.30 a f 1.97, snoek 30 a 45 ct., witvisch 10 a 28 ct., paling 20 a 65 ct., alles per half kilo. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Wederom was de aanvoer op de verschil lende markten niet groot. Men besteedde de volgende prijzen: Melkkoeien f 140 f 250, neurende f 165 k f 230, guste f 135 d. f 235, pinken f 65 f 110, kalveren f 12 k f27, biggen f f drachtige zeugen f 54 k f 68, drachtige gelten f 40 k f 51, schot telingen f 18 a f 25, vette varkens 55 è.56 ct., voor uitvoer 51 k 53 ct., vette kalveren 57 Èt 60 ct. per KGgewicht na slachting, vette schapen f 18 k f 27, luxe-paarden f 550 f 670, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 250 f 355, twee-en-een-halfjarige f 150 f 350, ander- halfjarige f if per stuk. Aan het Hdbl. zijn eenige gegevens verstrekt omtrent de schade, aan den noordelijken dijk van den Bruinisser polder toegebracht. Tusschen de dijkpalen 0 en 40 werd 1087 M2. glooiing van den Vilvoord- schen steen weggeslagen, 670 M2. glooiing van den Lespinscheu steen, 1132 M2. gedekt door zetbasalt. Voorts zijn vernield of weggeslagen over 736 strekkende meters de perkoenpalen, die 1.60 M. lang zijn, 14,700 M2. bezooding, 1979 M. krammat, 22 M8. gemelselde bezetting van Waalsteen, 57 M2. be strating van Vilvoordschen steen in beton gegoten, terwijl 13,630 M3. grond is uitgespoeld. Het resultaat der laatste twee groote verbeteringswerken is daar door vrijwel geheel te niet gedaan. De schade alleen aan dezen dijk toege bracht, bedraagt naar schatting van des kundigen ten minste f 45,000. Daar de polder calamiteus is, komen de kosten voor de helft voor rekening van het rijk en voor de helft voor rekening der provincie, uitgenomen het niet groote deel, dat de polder zelf kan opbrengen. Behalve de werken aan den dijk had Bruinisse ook het afbrengen der schepen ter hand te nemen. Daar voor hebben de ministers van oorlog en marine reeds Donderdag manschappen en materieel gezonden, terwijl de gemeente een grooten bok had gehuurd, om de vaar tuigen te lichten. Een aantal torpe disten uit Hellevoetsluis heeft thans de visschers reeds zoover geholpen, dat de aartsen op de havenglooiing verwijderd zijn. Hoe sommige der schepen tot wrakken werden, moge blijken uit het feit, dat de hoogaarts, die aan eenige kunstschilders behoorde en tegen de glooiing werd stuk gesmakt, voor brand hout voor slechts f 3 aan een slooper werd verkocht. Er zijn reeds 30 van de meest na* bijzijnde scheepjes van de dijkglooiing gehaald. Niet alleen de dijken van den Bruinis- serpolder, doch alle noordelijke dijken van de noordelijke Zeeuwsche eilanden hebben geducht te lijden gehad. De dijken van de polders Dreischor, Oos- terland, Bruinisse, op Duiveland, van de polders opSt Philipsland, den Anna faestapolder en den ingestroomden Prins Hendrikpolder, op Tholen, van de pol ders Moggerskil, Suzanna, de Vogel sang en de Slabbevoorn hebben alle zeer belangrijke schade. De ingenieur van den provincialen waterstaat, ter standplaats Zierikzee, was dan ook van meening, dat het zelfs groote moeilijk heden zou opleveren om bijtijds met het noodbeslag gereed te komen. Uit Ierseke meldt men Meer en meer treedt de grootte van de schade, door den watervloed aan de oester- en mosselbankon toegebracht, aan het licht. Verscheidene mosselkwee kers, die meerendeels niets anders heb ben dan hun scheepje, hun werkkracht en hun perceel en slechts een matig stuk brood verdienen, vindeD hun hon derden of duizenden ton mossels geheel of gedeeltelijk verdwenen. Een hunner heeft f 5000 schade. Met de oesterbanken is het nog erger gesteld; er zijn perceelen, die sterk bevolkt waren, en nu geheel verzand zijn, zoodat er haast geen oester meer te vinden is. Op een perceel bij Her- kingen bijv. waren 300,000 oesters uit gezaaid; De vorige week werden in 3 dagen slechts 9000 opgevischt. Het kor ren loont op zulke perceelen de moeite niet meer. In en aan de oesterputten is ook veel vernield, en er zijn ook vele honderden broedziften weggedreven. Een oestermaatschappij schat haar verlies op f 20,000 k f 30,000, onge rekend de schade aan haar vaartuigen en putten. Uit Middelharnis meldt men: De schade, toegebracht, aan den dijk ring, die, ter beveiliging van verschil lende polders tegen het geweld van het wat r, dit jaar aanmerkelijk verhoogd werd geheel het verhoogde gedeelte is door den jongsten storm wegge slagen wordt begroot op f 41.000. Ook de Westhavendam van de Rijks haven is tegen den zwaren golfslag niet bestand gebleken. Hier bedraagt de schade ongeveer f 12,000. De M. Ct. vertelt: Aan het Katsche veer lagen in de stormdagen eenige mosselschuiten uit Philippine en om streken. Een daarvan, met een bejaard schipper en twee zoons aan boord, raakte driftig. De vader nam een kloek besluit; hij bond zijn beide zoons aan de mast vast, zwom door de woedende golven naar den wal, haalde van daar een touw, keerde hiermee terug en redde een jon gen. Dit herhaalde hij en hij wist ook zijd tweeden zoon op dezelfde wijze veilig aan wal te brengen. Toen hij dit gedaan had, verloor hij van uitputting en inspanning zijn bewustzijn. Na bijge bracht te zijn, werd de flinke man ge- lukgewenscht met zijn kloeke daad. Zaterdagavond omstreeks half zes zijn twee opvarende rijnkasten, waarvan de een de andere in de opening der spoor wegbrug over de Oude Maas bij Dor drecht wilde voorbijvaren, in die ope ning klem geraakt. Ze konden voor- noch achteruit en leverden, daar de brug nu niet gesloten kon worden, groote hinder op voor het spoorweg verkeer. Dit stond natuurlijk geheel stil. De van Rotterdam komende reizigers moesten te Zwijndrecht uilstappen, ter wijl die van Dordrecht tot aan de brug werden gebracht en daar den trein ver lieten. Een boot van den Dordtschen veerdienst bracht de reizigers over. Nadat de mastkokers gesloopt en de masten gestreken waren, kon omstreeks half een de brug gesloten worden en konden eenige treinen passeeren. In- tusschen wies het water buitengewoon en zoowel met het oog op de veilig heid der schepen als uit vrees voor be schadiging der brug werd daarom om streeks half twee de brug weder ge opend. Het water bleef intusschen was sen en tegen 3 uur kwamen de schepen vlot met behulp van de sleepbooten Hollandia en Telefoon. De brug werd daarop dichtgedraaid en het treinenverkeer kon worden her vat. Het remmingswerk der brug is 7rij zwaar beschadigd, terwijl het nog niet zeker is, dat de brug er zonder averij is afgekomen. Of de beide schepen, die gelukkig leeg waren, averij hebben bekomen, is nog niet bekend. Het treinenverkeer was door deze stagnatie geheel in de war. De Hoek- vau-Hollard-trein, die omstreeks half elf te Dordt aankomt, is Zaterdagavond over Utrecht gegaan. Wie aansprakelijk is voor de aan zienlijke schade aan het remmingswerk, zal de rechtbank wel moeten uitmaken. Schipper E. de Groot, van den logger IJM 45, Maandag te IJmuiden binnen gekomen, rapporteert op 15 mijl W. ten N. van IJmuiden een omgekeerden logger te hebben zien drijven her komstig uit Scheveningen. Vermoedelijk de no. 384, (De Twee Maria's). Van de bemanning is niets bekend. De Sch. 384 behoort aan de reederij Jac. Joh. van der Zwan te Scheve ningen. Een later bericht meldt: Van de haringvisscherij binnenge komen Scheveningsche visschers beves tigen de tijding. Als zeker kan worden aangenomen, dat de geheele bemanning, bestaande uit 13 koppen, is omgekomen. De logger Sch. 384 kwam te Scheve ningen op 26 September voor de 2de reis binnen met groote lading, 26 la3t, en was een der drie Schev. loggers, die Zaterdagmorgen 30 September, op den bewusten stormdag, uit de Schevening sche haven ter visscherij vertrokken. Het vaartuig is waarschijnlijk's avonds door een grondzee over den kop ge worpen, waarbij de geheele bemanning in zee omkwam. De roeier G. K., van den Breeden Hilledijk, bevond zich in den afgeloopen nacht omstreeks half één in gezelschap van de kapster M. C. de L., uit de Katendrechtschestraat, op den Sumatra- weg alhier. Daar hebben zij twist ge kregen met den lossen werkman M. W. H., die zich op straat voor zijn woning aan den Sumatraweg ophield. Die twist on- aardde in handgemeen. Na eenige oogen- blikken ging H. zijn woning binnen en keerde gewapend met een tang op de straat terug. Daarmee sloeg hij op den roeier en de kapster los. Andere personen en familieleden, die er aan te pas kwamen, drongen H. tot diie malen toe in zijn woning terug. Doch telkens kwam hij weer op de straat, de laatste maal met een broodmes gewapend, waarmee hij eerst den roeier een por in de buikstreek en daarna de kapster een steek in de zijde gaf. De roeier viel achterover, kreunend, op de straat en bleek zwaar gewondde verwonding aan de kapster toegebracht was niet ernstig*. Nadat dit geschied was, traden uit de omstanders naar voren de 31-jarige 2de stuurman R. Bradley, van het in de Maashaven liggende Engelsche stoom schip Athenic, en de Amsterdammer B. V., als stoker gemonsterd op het zelfde stoomschip. Zij wilden H. het mes, waarmede hij gestoken had, ontwringen. Deze gaf toen den stuurman een steek in de linkerzijde van de borst, en de stoker liep een lange snede over de linkerhand en den arm op. De stuurman zakte op de straat ineen en gaf spoedig den geest; hij had geen woord meer geuit. Te midden van de algemeene ont steltenis ging de losse werkman M. W. H. in zijn wouing en trok de deur achter zich toe. De zwaar verwonde roeier G. K. is naar het Ziekenhuis en het lijk van den doodgestoken stuurman naar de alge meene begraafplaats overgebracht. De dader is in zijn woning aange houden. Het mes is daar in beslag ge nomen. De verwonde kapster is naar haar woning gegaan. Volgens een later bericht is de roeier G. K. in het ziekenhuis overleden. De Belgische loodsschoener 16 heeft te Vlissingen aangebracht het lijk van den 27-jarigen gehuwden matroos E. F. Blommaert, behoord hebbende tot de bemanning van den Belgischen loods schoener 2, die vermoedelijk bij den jongsten storm met zijn bemanning is vergaan. Het lijk is door een Belgische vischsloep in de Noordzee opgevischt. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 10 Oct. Tegenwoordig 5 leden. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen o. a. proces-verbaal van kasopneming dato 29 Sept. j.l., een adres inzake de overbrug ging van het Keizersveer, eene missive van het Hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tegen de prostitutie met rapport, welke stukken voor kennisgeving worden aange nomen. Besloten wordt in vereeniging van andere gemeenten eene regeling te sluiten inzake de aanstelling van een veearts, zulks in verband met het door Ged. Staten thans vastgestelde reglement, omtrent het toe kennen van toelagen uit de prov. kas aan door gemeenten bezoldigde veeartsen. De begrooting van den dienst 1912 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 8539,62|. Het door B. en W. opgemaakte supple toir-kohier van den hoofd, omslag, dienst 1911, wordt vastgesteld ten bedrage van f 52. Zonder discussie wordt vastgesteld een verordening als bedoeld in art. 178 der Gemeentewet. De algemeene politieverorde ning en de bouwverordening worden daarbij als nog geldende verklaard. De rekening van het Burg. Armbestuur te Babiloniënbroek en Hill over het dienst jaar 1910 wordt goedgekeurd met een goed slot van f 158,86£. Daarna wordt overgegaan tot de benoe ming van een lid van het Burg. Armbestuur. Met 4 van de 5 stemmen wordt benoemd de heer G. Boom. Na bespreking van nog eenige andere ontwerpen wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Beneden-Langstraat, 10 October. De handel in hooi is niet zoo vlug als vóór eenige weken, wat moet worden toegeschreven aan de groote inkoopen van toen en den min deren trek van het buitenland. De prijzen houden zich evenwel ten naastenbij staande, althans de boeren willen niet lager verkoopen. De handel in stroo is nog kalm gestemd. Men besteedt voor eerste soort hooi f 20, mindere soorten f 16 f 18, schraal pershooi f 11 k f 13 en stroo f 9.50 k f 10 per 500 K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2