worden door het vervoer van troepen en £p«rhut. Te Taganrog en naburige havens lig gen ongeveer 25 inillioen poed goederen op verzending te wachten, voor 70 per cent tarwe, die grootendeels voor Italië bestemd was. §*laatselgjk Heusden, 14 Oct. Een ongeluk ligt in een klein hoekje. Toen mejuffrouw G. M., Woensdagmorgen de trap wilde afgaan, gleed ze uit en kwam zoodanig te vallen, dat ze niet meer kon opstaan. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, bleek dat haar been ernstig gekneusd was. Onder de Heusdenaars bestaat bijzon dere liefhebberij voor het visechen met den hengel. Van de stad tot de brug treft men er soms een veertigtal aan. De premier is echter G. v. O. alhier, die verleden week voor ruim f 10 visch met hengel en peur wist te bemachtigen. Dinsdagmiddag ten een ure, dreef een luchtballon over onze stad. Zij verdween in zuidelijke richting. De afstand was te groot om iets te kunnen onderscheiden. Op Donderdag 19 October a.s. hoopt de zangvereeniging „Crescendo" uit Wijk, onder leiding van den heer W. Knoop, eene uitvoering te geven in de zaal van „Con cordia" alhier. Het rijke programma belooft voorzeker een gezelligen avond. (Zie Adv.) De Gemengde Zangvereeniging „Sem per Crescendo" te Well, zal met welwillende medewerking van Baronesse van Slingelandt te Well (zang) en mej. Haverkamp te Nij megen (piano) op Vrijdag 20 October a.s. in het „Wapen van Amsterdam" eene uit voering geven. Het programma belooft veelwij twijfelen niet of deze avond zal velen naar ,,'t Wapen" trekken. (Zie Advertentie.) Werkendam. Bij de Woensdag 1.1. gehouden griendhoutverkooping, voor de Werkendamsche Land verbetering Maat schappij, werden flinke prijzen besteed. Ze varieërden van f 290 tot f 510 per hectare. A li «Iel. Door ingezetenen dezer Ge meente is een verzoek gericht aan het bestuur der posterijen, om de correspondentie die met de tweede post aankomt direct besteld te krijgen, waardoor dan de avondbestelling zou vervallen. Aan de sluis alhier heerscht thans een ongewone bedrij vigheid. Een heistelling benevens een paar bokken zijn bereids ge arriveerd om al de ducdalven te vernieuwen. Ook zijn een paar keeten gebouwd om den aannemer en personeel te bergen. Een en ander lokt dagelijks veel toeschouwers. Door den agent der firma Van den Berg uit Rotterdam wordt voor de zoete melk aan de landbouwers reeds 9 cent per liter uitbetaald. Alillkerk. In de gehouden verga dering der ant.-rev. kiesvereeniging alhier, werd de jeugdige vereeniging met den naam „Nederland en Oranje" gedoopt, terwijl tot president gekozen is de heer Van Velen, hoofd der Chr. school alhier, en de overige functiën onder de bestuursleden, de heeren B. Buizer, C. de Jong en Jac. Kolflf, zullen worden verdeeld. Voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten werd als candidaat gesteld de Edel- Achtbare heer J. Oerlemans, burgemeester van Drongelen. In het gezin van den brievengaarder Geudeke doet zich voor de tweede maal van dit jaar roodvonk voor. Habiloniënbroek. Tot lid van het burg. armbestuur alhier is benoemd de heer G. Boon. Ilesoofjen. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij den veekoop man J. van der Zanden alhier, een kalf is geboren met vijf pooten. Het vijfde been bevindt zich vlak boven de rechtervoorpoot. Vele boeren uit den omtrek kwamen het bezichtigen. Toen Donderdagmiddag de jongejuf frouw P. V. alhier, over den dijk ging, sprong plotseling een groote hond van den slachter T. K. haar op den rug, verscheurde haar kleeren en beet haar in 't been. Door het hulpgeschrei van 't meisje, kwam de slager aanloopen, die het dier verwijderde. Men ziet dat de honden nog maar niet te vertrouwen zijn. Zondag j.l. speelde de voetbal ver eeniging B. F. C. haar eerste bondswedstrijd tegen T.A.V.E.N.U. uit Tilburg. Hoewel zij met 32 geklopt werden, werkten zij uit stekend. *CapeIle. De lezing, die j.l. Woens dagavond in 't café van L. F. van Dongen alhier door mej. Steverding uit Arnhem zou worden gehouden over „Vrouwenkies recht", is naar we vernemen uitgesteld tot Dinsdag 17 Oct. e.k., des avonds half acht. Voor velen een teleurstelling, daar dit niet vroeger bekend was dan den avond van de lezing bij de komst in 't café. 's Ulravemoer. De openbare ver- kooping van boomen, door het gemeente bestuur gehouden, heeft f 270 opgebracht, *Uan«l vail A1 te na. De opbrengst der beetwortelen waarvan het rooien in deze streek in vollen gang is overtreft veler ver wachting. De exemplaren zijn van flinke lengte, hun volumen mooier en veel minder getakt dan verleden jaar, hetwelk aan den droogen zomer toegeschreven wordt. De op brengst wordt geschat op 30000 a 35000 K.G. per H.A. Uienden. Wat vruchtboomen al niet kunnen opbrengen, hoorden we in de afge- loopen week van een ingezetene, die van slechts twee boomen goudreinetten, waarvan de een een flinke boom, doch de andere niet meer dan een goed „halfwas" was, voor pl. m. f 90 appels verkreeg. IIeeuwen. Naar wij vernemen heeft de heer Burghout, hoofd der school, bewerkt, dat vanwege het Nut van 't Algemeen alhier^ een kleine leesbibliotheek zal worden ge vestigd. Aederhemerf. (Zuidzijde.) Inde Donderdagavond gehouden vergadering van de vereeniging „Dorcas" alhier, is wegens ver trek van mevrouw Pannebakker, Baronesse Lewe van Aduard, tot presidente gekozen Moge het de afgetreden presidente, die zeer bemind en hooggeacht wordt door de leden en zooveel in het belang dezer ver eeniging heeft gedaan, welgaan in haar nieuwe gemeente. (Rietschoof). Woensdag zijn alhier de eerste suikerbieten aangevoerd en is reeds een lading naar de suikerfabriek te Gorin- chem verzonden. De bieten schijnen door den drogen zomer buitengewoon rijk aan suiker te zijn. Zijn ze nu daarbij flink van stuk, dan zijn fabrikant en verbouwer beiden gebaat. AïeuweiuliJk- Tot waarnemend brievengaarder te Almkerk is benoemd Jac. Vos, brievenbesteller alhier. Raamsdoiiksveer. Naar wij vernemen zijn de 29-jarige F. en de 13 jarige dochter van V. spoorloos verdwenen. Raamsdonk. Inzake den (zelf) moord van P. v. D., zijn Woensdag 1.1, een 4-tal getuigen door den rechter-commissaris van instructie te Breda gehoord. Sprailff. Door het driemaandelijksch verslag van den penningmeester der „Hulp kas", verbonden aan de afd. „Patr." alhier, werden ons de inkomsten en uitgaven onder het oog gebracht. De inkomsten be droegen f 61.30, de uitkeering bij ziekte f 10.82. Het spaarbankboekje vermeldde f 421.88 als aanwezig kapitaal. Den 16 Oct. e.k. is het 12| jaar ge leden dat met medewerking van ds. C. Lin deboom de jongelingsvereeniging op G. G. „Timotheus" alhier werd opgericht. Door verschillende omstandigheden zal ten spijt van 't bestuur en leden deze dag ongemerkt moeten voorbijgaan. Hoort men met de winteravonden zoo nu en dan nog al eens dat er langs den straatweg of aan de huizen baldadigheden plaats vinden, zoo werd Dinsdagavond de poort, staande voor het erf van zekeren v. H. weggenomen en bij zekeren P. voor de deur geplaatst. Een streng toezicht der politie is zeker dezen winter meer gewenscht. Uitwfjk. De aardappeloogst is alhier afgeloopen. Óver het algemeen is men over den opbrengst zeer tevreden. Ook de prijzen zijn boven verwachting. De prijs voor de Zeeuwen is 3.35 3.40. Voor de Eigenh. werd 2.65 geboden doch de meesten willen ze nog niet verkoopen. Naar vette varkens is nog al vraag. Door de commissionairs wordt 23| k 24 cent per pond besteed. Ueeil. Woensdagmorgen miste de koop man v. B. zijne schapen uit de weide. Een onderzoek bracht evenwel aan het licht, dat de beesten verdwaald waren doordat een hond de beesten had achtervolgd. Een schaap er van was aanmerkelijk benadeeld. Welseind. De handel in hooi is buitengewoon slap. Er gaat hoegenaamd niets om. De boeren willen steeds hooger prijzen. Eerste, kwaliteit geldt thans f 20 per 1000 pond. W|Jk. De exportslachterij van Van Dijk en Van Veen alhier, is reeds druk aan het werk. Eiken week worden honderden konijntjes opgeruimd. De prijzen zijn niet hoog. Men besteedt ongeveer 20 cent per pond. Kerknieuws. Werkendililt Woensdag a.s. nam. 7 uur hoopt in de Chr. Ger. kerk op te treden de WelEerw. heer De Boer, pred. te Dordrecht. Meeuwen. De collecte welke Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk alhier was ge houden tot instandhouding dier kerk, heeft ongeveer f 7 opgebracht. Uitw ijk Door den Eerw. Heer G. J. Pontier is het beroep naar Ger. Gem. Ditwijk c.a. aangenomei. PREDIKBEURTEN, 15 October. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Bouman van Schoonre- woerd. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. vm. H.A. en nm. Dankzegging. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk, nm. 2.u. ds. E. Zwiers uit Raamsdonksveer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Ren nes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. nm. 2 u. Dankzegging. 6 u. ds. Lans te Doeveren. Genderen, vm. 9.30 u. d3. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwers. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. nm. 2,u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. ds. Paddenburg uit Aalst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meisehke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Merkelijn. W. F. Gobius du Sart. Tjalma uit Veen. -faaSgg*' H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tiJdiff in te zenden. RargerliJke Ktaud. Werkendam, van 6 tot 12 Oct. Ondertrouwd: Eiinert Visser, 30 j. en Elisabeth Adriana Baaijens, 28 j. Geboren: Margaretha Martina, d. v. W. van den Heuvel en A. de Vries. Overleden: Govert Visser, 76 j. Ingekomen vanBergh, D. Rosen berg; Goriuchem, A. de Vries; Heere waarden, F. Binnendijk en gezinWijk, G. Millenaar. Gameren, over de maand Sept. Ondertrouwd W. van Zomeren, 31 j. en A. van Maren, 27 j. Getrouwd: S. van Tuijl, 25 j. en P. van Woerkom, 23 j.; B. van Brakel, 24 j. en W. van Hemert, 21 j. Geboren: Willem, z. v. G. van Brakel en G. van Weelden; Willem, z. v. T. v. d. Meijden en A. van Ballegooien Azwerus, z. v. W. Roza en A. de Ridder; Willemke Willemina, d. v. J. J. Bajense en H. v. d. Werken. Overleden: C. G. Kazander, 11 j.; P. v. d. Stam, 2 m.; J. Schreuders, 84 j. Meeuwen, van 15 tot 31 Sept. Geboren: Dina, d. v. W. de Graaff en M. de Fijter. Overleden: Cornelis van Hoven, 78 j. Ingekomen van: Werkendam, B. O. van Os. Geertruidenberg, over de maand Sept. Ondertrouwd: C. v. d, Woude, 26j. en C. P. B. J. C. Mollenberg, 23 j. Getrouwd: L. J. van Dijk, 42 j. en H. J. Flipsen, 40 j. Geboren: Antonius Adrianus, z. v. M. Beljaars en C. J. Sweep; Pieter, z. v. D. J. Fruijt van Hertog en E. Pruijs- sers; Johanna Catharina, d. v. W. Boers en A. Diepstraten Franciscus Gerardus Hubertus, z. v. J. Adelaars en M. E. van Tetering. Overleden: M. H. v. d. Berg, 3 w.; L C. Berende, 12 jM. J. van Uijen, 1 m.; A. A. Beljaars, 9 d.; M. den Aan trekker, 70 j.; A. E. Beekmans, 49 j., echtg. van A. H. J. Wiercx; M. 0. M. Schouten, 3 m.; C. Krijger, 9 j.; L. van Alphen, 2 w. Ingekomen van: Bezooijen, C. van LangeAmsterdam, J. C. HeefferRaams donk, J. A. Stikkers, C. Robbe en gezin, J. C. van Seeters;'s Gravemoer, C. Fes- kens en gezin; Blokzijl, W. van Dijk; Waspik, H. C. van Strien. Vertrokken naar: Tilburg, A. A. M. Wiercx; St. Michiels-Gestel, A. C. van Riel; Breda, J. H. en L. C. v. d. Ploeg Bergen op Zoom, C. J. A. Pauwels; H.'en L. Zwaluwe, A. A. M. Mulders; Prinsenhage, C. Voermans en echtg.; Raamsdonk, J. v. d. Heuvel; 's Hage, J. M. Goossens; Zevenbergen, H. J. Flipsen. Sprang, over de maand Sept. Getrouwd: J. C. de Cloe, 23 j. en D. W. Ramsteijn, 22 j. Geboren: Adriana, d. v. C. de Rooij en J. Hommel; Adrianus Arnoldus, z. v. N. Stam en D. C. van Ham; Hen- drika Cornelia, d. v. W. J. v. Campen en J. C. Haverhals; Henricus Bartholo- meus, z. v. A. van Huiten en A. M. Beaart; Henricus, z. v. A. van Seters en J. van Dongen; Jacoba, d. v, M. Ophorst en C. van der SchansAdriana, d. v. P. Blok en N. van ThielenPieter •Johannes, z. v. M. Geenen en W. C. PruijssersTeunis, z. v. A. J. van Thielen en J. A. Haverhals; Teuntje, d. v. C. van der Mast en A. van der Schans. Overleden: M. Haverhals, 2 j.; Aa. van Vuuren, 64 j.; L. J. van Strien, 59 j.N. J. Kruijf, 4 j. Rinn^nland. Uit het verslag van de vergadering van de Tweede Kamer, gehouden op Woensdag 11 dezer, ontleenen we het volgende Na voorlezing der notulen verkreeg dadelijk de heer Drucker het woord, om er op te wijzen, dat deze notulen in de herinnering terugroepen de gebeur tenissen van eenige weken geleden. Iedereen wenscht dat aan de heerschende spanning een einde komt, en met goeden wil van beide zijden acht spreker dat dan ook mogelijk in dezen zin als door invloedrijke persorganen reeds is aan gegeven, n 1. indiening alsnog van een voorstel tot het zenden van een adres aan de Koningin, zonder meer, in zake het kiesrecht. De heer Troelstra bepaalde zich voor- loopig er toe te herinneren aan een vroegere verklaring, dat, als de rechter zijde alsnog bereid zou zijn een adres in behandeling te doen nemen, de soc - dem fractie hare houding zou herzien. De heer Nolens verklaarde namens de geheele rechterzijde, dat zij geen bezwaar had bij indiening van zulk een voorstel het te behandelen nog vóór de behandeling van de Indische begrooting. De heer Tioelstra diende naar aan leiding dezer verklaring alsnu een voor stel in, strekkende om krachtens artikel 96 van het Reglement van Orde een adres aan H. M. de Koningin te ont werpen, waarin verzocht wordt voor stellen tot grondwetsherziening door de Regeering te doen indienen nog in den loop van deze legislatieve periode, in verband met de urgentie van het kies- rechtvraagstuk. Desoc. dem. fractie heeft geen bezwaar tegen behandeling van dat voorstel vóór de behandeling van de Indische begroo ting en verklaarde tevens, namens de fractie, dat, indien deze wijze van wer ken gevolgd wordt, de fractie er niet langer bezwaar tegen heeft, evenals voor heen, in goede orde met de Kamer samen te werken. De voorzitter stelt nu voor, dit voor stel te doen drukken en ronddeelen en tevens reeds thans te bepalen, dat het zal behandeld worden vóór de discussies over de Indische begrooting. Conform wordt besloten. Het compromis, door den heer Drucker voorgeslagen, dat aan de obstructie der sociaal-democraten in de Kamer een einde heeft gemaakt, moet, volgens de N. R. Crt. eerst zeer kort voor de open bare vergadering in elkaar zijn gezet. Nog den vorigen dag zag het er geens zins naar uit, alsof de rechterzijde en de socialisten tot elkaar te brengen zouden zijn en de heer Schaper had dan ook aanteekeningen voor een redevoering van vele uren gereed bij zich. Aan de rechterzijde waren er die liever voet bij stuk hadden gehouden en in verband daarmede is het opmerkens waardig dat dr. Kuyper, die zich als spreker bij den voorzitter had laten inschrijven, het woord niet heeft gevoerd. De Stand, had erop aangedrongen aan de obstructie-taktiek krachtig het hoofd te bieden. Het schijnt eenige moeite gekost te hebben den antirevolutionairen leider te bewegen van het woord af te ziendr. Nolens moet daarbij het volle gewicht der sterke Roomseh-katholieke fractie in de schaal hebben gelegd. De sociaal-democraten betoonden zich eveneens in den aanvang zeer weinig inschikkelijk, maar zijn toch geëindigd de alleszins aannemelijke oplossing van den heer Drucker, die door den voor zitter warm werd gesteund, te aanvaar den -— een oplossing die ook hen het zeer moeilijke parket doet ontwijken, waarin zij bij een tot h t uiterste door gevoerde obstructie in de Kamer en tegenover de kiezers zouden zijn ge raakt. De heer S. Ebbinge te Kortezwaag bij Gorredijk „ringde" een drietal ooievaars, in dezen zomer op zijn terrein uitge broed, aan de pooten; 9 September ver trokken de vogels. Voor enkele dagen ontving de heer Ebbinge bericht, dat een der ooievaars in Opper-Silezië levend gevangen is. Dit is de eerste ooievaar, die, in Nederland uitgebroed, in 't buitenland gevangen is. Men meldt uit Delft: Dinsdagavond moesten op den weg naar 's-Gravenhage, nabij Delft, twee verhuiswagens elkander passeeren. Juist reed de tram achterop en kwam in botsing met een der wagens, die totaal werd ingedrukt en waardoor de inhoud werd vernield. De koetsier, die van den bok was gevallen, werd bewusteloos weggedragen, maar kon worden bijge bracht. Daarna begon men met het op- ruimingswerk. Met de locomotief van de tram trok men een der wagens van de rails en men kwam toen tot de ontdekking, dat tusschen de twee wagens een man was doodgedrukt, die ongeveer twee uur in een netelige posi tie moet gehangen hebben. Vrijdag 22 September 11. kwam de heer B. S. aan het kantoor van de firma Van der Linden Co. in de Warmoes straat te Haarlem, met f 450 aan bank papier en f 550 aan specie, ten einde dit te voegen bij zijn deposito van on geveer f 600. De firmanten gaven hem in over weging, dit niet te doen in verband met den stand hunner zaak, doch ver zochten den heer S. tevens deze mede- deeling geheim te houden, daar de mogelijkheid bleef bestaan van eene gunstige oplossing. De heer S. verzocht daarop de specie tegen bankpapier te wisselen, wat ge schiedde, doch in stee zijn zilver af te geven, stak hij het bankpapier in zijn zak en verdween met de f 1000, die hij had willen storten. Hij beweerde de f 550 te hebben opgenomen van zijn depót van f 600 en later wel een kwitantie te zullen zenden. De curator sprak van een vermoedelijk strafbaar feit, en daar de heer S. het geld niet wil afgeven, hebben de twee crediteuren zich met een klacht gewend tot den officier van justitie te Haarlem. Dinsdagavond is gevankelijk naar Assen gebracht de 55-jarige R. v. d. L., gehuwd, hoofd der openbare school te Donderen (gem. Vries), verdacht van het plegen van ontucht met aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen. Er kan nu geen twijfel meer bestaan dat ook de bemanning van den thans te IJmuiden binnengesleepten logger SCH 384, welke na den storm onderst boven drijvend nabij Zandvoort door een trawler van IJmuiden is gezien, is omgekomen. Er is nl. tijding te Sche- veningen gekomen dat het lijk van een der matrozen, De Best geheeten, te Zandvoort is aangespoeld en door de familie is herkend. Van de 13 koppen, de bemanning uitmakend, waren drie gehuwd en verschillende andere ma trozen verloofd. Er loopen nog te Scheveningen on rustbarende geruchten omtrent het lot van een Maassluischen logger, welks geheele bemanning uit Scheveningsche visschers zou bestaan. Men maakt zich te Vlaardingen ernstig ongerust over de bemanning van het loggerschip Kik, VL 118, van de reederij van J. H. Warneke te 's-Gravenhage. Verschillende voorwerpen van dit schip zijn in zee drijvende gevonden. Donderdag zijn op Goeree o. a. aan gebracht als in de Noordzee opgevischt een groot zeil, gaffel en dertien harin- boeitjes, alles gemerkt Sch 460, waarom men vreest, dat ook deze logger met man en muis vergaan is. Op het terrein van de Gasfabriek te Delft is het dezer dagen zeer rumoerig. Dinsdag is er gevochten, waarbij zelfs het mes gebruikt is. De oorzaak van deze relletjes is gelegen in de omstandig heid, dat eenige weken geleden eenige kolendragers voor het lossen van een schuit ten behoeve der Electrische cen trale voor dat werk een mannetje erbij wilden hebben. Toen de directie dit weigerde, werd gestaakt en verklaarden de kolendragers der gasfabriek zich solidair en staakten ook. Eenige dagen daarna werd echter de staking opge heven en stonden de directies het verder lossen der schuit toe. Na dien kwamen echter meerdere schuiten ter lossing. De directie der gasfabriek wilde toen van die kolendragers niets meer weten en liet de schuiten door eigen personeel lossen. En het is deze omstandigheid, die reeds verschillende relletjes veroor zaakte. De schuiten worden nu onder toezicht der politie gelost, terwijl in den omtrek voortdurend een sterke politie macht aanwezig is. ifloop Aanbestedingen. Mark tber iebten. Beneden-Langstraat, 13 Oct. Nu voor de winterprovisie wordt ingeslagen, is de han del in aardappelen bijzonder levendig. Dage- Hensden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Trillaard. Andel, nm. 2 u. ds. v. d. Pol uit Wer kendam, nm. 6 u. ds. Keek uit Zuilichem. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 ds. Dierkens en nm. geen dienst. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dassen, geen opgaaf. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch, H. A. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. lezing. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaal nm. Giessen, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Herpt, geen dienst. - Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 9,30 u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meisehke. Rijswijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm.2u. geen dienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Össewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. geen dienst en nm. 2u.ds. 11 Oct Dep. van Waterstaat, )o. het maken van werken lot voortzetting van de verbetering v*n de rivier de Waal tusschen Opijnen en St. Andrics. Raming 18100O. Minste inschr. W. P. de Vries, te Rossum, f 157.984. HE USD EN, 14 Oct. Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe 8.00 a f 9.00, Rogge 6 00 a f 6.60, Gerst f a f Haver f 5 00 a f 9.00, Kool zaad f—. Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A13 Oct. Aardappelen. Vroege /O. a /O.—; Blauwe f 2 50 a f 2.7 5 Zeeuwen, f 3 00 cl f 3 25, Jammen f af.. Hooi le qual. f 20.00 A J 21.2e qual. (voor de persj f 15 0 a 16 0') Klaverhooi f 18.af 19.fVit ttroo f 12 a f 13 00 Geel dito 9 k f 10 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 19 k 21 ets. zwaardere 25 k 26 etBoter f 0.75 a 0.80 per half K.G. Eieren J 1.55 1 85 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op le markt f 0.7 5 in de winkels dus f 0 80 per h. kilo. Eieren f 1.55 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.75. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe f 8.50 a 9 25 Haver f 4,— a 4,50 Garst 5 25 aj 5 50 per H.L Boter f 0.85 a/0 95 per half K.G. Eieren f 1.80 a f 2 TO per 26 stuks Biggen f 5,50 a t 9 25, Konijnen f t .00 a 0.00, Kippen f .00 t 0.0" per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2