1 Aan de leiders der royalisten zouden strenge gevangenisstraffen moeten wor den opgelegd. Uit Oporto wf rd Donderdag gemeld Paiva Couceiro, de- leider der monar chisten, is langs het riviertje de Lima de Sierra de Gerez binnengevallen, waar hij de blauw-witte vlag geplaatst heeft. Zijn troepen moeten duizend man sterk zijn. De republikeinen zijn versterkt met zeshonderd man, jagers, cavalerie en infanterie. De Sierra de Gerez moet onbegaanbaar zijn en wegens het moei lijke terrein door de monarchisten lang verdedigd kunnen worden. De regeering erkent, dat de toestand ernstig is. Bij Piatigorsk in den Kaukasus is in den nacht van 17 op 18 dezer een sneltrein ontspoord, waardoor negen personen gekwetst werden. Het staat vast, dat hier boos opzet in het spel is geweest. De rails waren opgebroken. binnenland. liet te 's Gravenbage gestolen rijwiel, waaraan een zak, inhoudende gelden van het hulppostkantoor aan de Prins Mauritslaan, is weggenomen uit het bijkantoor aan het Stadhoudersplein. De beambte, die Dinsdagavond per fiets de gelden dezer bijkantoren zou overbrengen naar het hoofdkantoor aan de Prinsestraat, had de gelden en gelds waardige stukken van het eerstgenoem de bijkantoor gehaald en was toen naar dat aan het Stadhoudersplein gereden, om ook daar een en ander in ontvangst te nemen. Zijn rijwiel had hij geplaatst in de bestelkamer, met een deur uit komende in den tuin, die ligt aan de Adriaan Pauwstraat. Men vermoedt, dat de dief door deze deur in de bestel lerskamer is gekomen en daar het rij wiel heeft weggenomen. De zak bevatte vier a vijfduizend gulden aan bankpa pier en specie, benevens eenige aan- geteekende stukken, waarvan de in houd nog niet is vastgesteld kunnen worden. Het rijwiel dat aan het bekende rood geverfde achterspatbord kenbaar was, werd eenigen tijd later aan de Van Boetselaerlaan teruggevonden. Men meldt aan de N. R. Ct. In den bevloeiden Prins Hendrikpol der bij St. Philipsland liggen nog onge veer 250 gemeten H.A.) bieten, die evenwel door de overstrooming, naar wordt beweerd, waardeloos zijn gewor den, daar ze ter bewerking aan de fabrie ken ongeschikt zijn. Tegen een matige opbrengst geschat, vertegenwoordigen de bieten alleen voor de betrokken verbouwers een schadepost van f 40.000. Een stoomvaartmaatschappij, te Rot terdam gevestigd, had per post naar Leeuwarden verzonden een aangetee- kenden brief, met een bedrag van f 2300, te weten twee bankbiljetten van f 1000 en een van f 300. Bij aankomst en in ontvangstnemibg te Leeuwarden werd uit den brief een bankbiljet van f 1000, gemerkt B M 8954, vermist. Een ernstige klacht. De heer P. C. A. van der Breggen, te Bloemendaal, stelt in een ingezonden stuk in het „Hbld." de vraag: Kunnen ouders, wier zonen hun militairen dienstplicht moe ten vervullen, hen gerust aan 'a Rijks zorgen toevertrouwen en rekenen op behoorlijke behandeling en verzorging? Hij beantwoordt deze vraag met een beslist neen. Een van zijn zoons, opge roepen voor herhalingsoefeningen, trad 4 September in dienst in zijn garnizoen Haarlem (10de reg. inf.) Na een ver moeiende week, vooral voor jongelui, die een meer zittend leven gewoon zijn, vertrok de troep Maandag 11 Sept. naar het kamp te Nunspeet, waar oefeningen gehouden werden in verband met de z.g. groote manoeuvres. Nimmer uitvallende, maakte hij alles mede en mocht daarom Zondag 17 Sept. thuis doorbrengen, waar hij, hoewel vermoeid en verkouden door de door gestane koude nachten, overigens in welstand verkeerde; 's avonds vertrok hij weer. „Dinsdag 19 Sept. 's morgeus vroeg tijdig ontving ik, zoo schrijft de heer Van der Breggen verder, een eigen handig geschreven briefkaart, waaruit ik zag, dat mijn zoon ziek was. Het jongmensch geheel kennende, gevoelde ik dadelijk, dat zijn ziekte erger was dan hij zich uitliet; daarom besloot ik, teneinde de aandacht op het ge7al te vestigen, den geheelen; woord getrouwen inhoud van de briefkaart te seinen aan den commandant van de legerplaats, welke dépêche (vóór 9 uur reeds ver zonden) luidde: „Commandant leger plaats bij Nunspeet. Van mijn zoon, milicien soldaat, 10de regiment infan terie, 3de bat., iste compagnie, zooeven navolgend bericht: „Vannacht kreeg ik ineens erge buikpijn, meldde mij ziek, maar moest toch uitrukken. Na een half uur loopen liet ik mij uitvallen, sjouwde naar 't kamp terugonderweg was ik misselijk, de pijn was veel erger, met veel moeite heb ik mij nu laten op nemen in ambulance; ik hoop spoedig beter te zijn want voel mij ellendig." Naar aanleiding dit bericht verlang ik gestreng onderzoek, jongmensch steeds plicht vervuld, geen onwil." Voorts verzocht ik mijn te Leiden studeerenden oudsten zoon (med, docts.) ter onderzoek naar het kamp te ver trekken, die daar 's avonds 7 uur arri veerde en zijn broeder in een tent alleen aantrof (de ambulance was volgens zeggen vol), liggende op stroo, klagende over pijn in den buik. Hij onderzocht toen zijn broeder, en maakte onmid dellijk zijn diagnose: appendicitis! Mijn zoon verklaarde toen nog niet onder zocht te zijn, (dus noch vóór het uit rukken, waartoe hij gelast werd, noch na aankomst in het kamp); men had hem gewoonweg poeders gegeven voor maag- en darm-catarrh, hetgeen men dacht dat de ziekte was. Het was toen Dinsdagavond; men had den armen jongen zonder onderzoek, zonder eigen lijk noodige verzorging (hiervoor heb ik ook bewijzen) dus pl.m. 36 uur kalm laten liggen lijden. Toen mijn oudste zoon zijn diagnose mededeelde aan een militair dochter (1ste luitenant) en later aan een kapiteindokter, wilden dezen niet met zijn diagnose medegaan. Toen mijn zoon, als doctorandus tegenover twee artsen niet willende discussieeren over deze diagnose, vroeg, om toch zijn zin van overbrenging per brancard te verkrijgen (het kamp moest den vol genden dag geheel opgebroken worden) of de zekerheid kon gegeven worden dat het geen appendicitis was, durfden die twee artsen dit niet aan. Daarom eischte mijn oudste zoon namens mij voor zijn broeder overbren ging per brancard per eersten trein den volgenden morgen naar het hospitaal te Utrecht. Ook hiertegen werden eerst bezwaren geopperd betreffende formali teiten met de spoor; doch toen aange boden werd, dat vervoer voor eigen rekening te nemen, begon men anders te spreken en heeft dat vervoer Woens dagochtend voor Rijksrekening plaats gehad, zooals dit verlangd was. Te Utrecht werd de brancard door mijn zoon opgewacht en de patiënt in het militair-hospitaal opgenomenhot onder zoek daar ter plaatse wees direct uit, dat de diagnose door mijn zoon (een dus nog niet afgestudeerd arts) geheel juist was, in tegenstelling met die der beide artsen uit het kamp." Op 23 September is de patiënt over leden. Verder deelt de heer Van der Breggen mee, op ziju telegram van Dinsdag ochtend 19 Sept. eerst Vrijdag 22 Sept. antwoord te hebben ontvangen, in welk officieel antwoord, geteekend door den kolonel-commandant van het 10de reg. infanterie, o. m. werd medegedeeld dat de patiënt naar het militair hospitaal te Amersfoort was gedirigeerd. BeehlzalicD. Bij gelegenheid, dat een circus te Tiel voorstellingen gaf, ontstond een vechtpartij, waarbij F. vau H gegageerd O.-I. militair, thans schilder te IJzen- doorn, door den agent van politie G. van Beek werd opgebracht. Wegens ver zet veroordeelde de rechtbank hem tot 10 dagen gevangenisstraf. Naar zijn oordeel wras die agent te hardhandig geweest en had hem met de boeien veel pijn gedaan, waarom hij besloot zich te wreken. Op den 26 Juli begaf hij zich, na een revolver gekocht te hebben, naar Tiel en toen Van Beek de veemarkt afkwam om zich naar het politiebureau te begeveü, liep Van H. op hem toe en loste drie schoten, die, omdat Van Beek bukte, hem geen letsel toebrachten. Wegens poging tot moord veroor deelde de rechtbank te Tiel hem tot zes jaar. De eisch was 12 jaar. Zoowel de officier van justitie als de beklaagde kwam in hooger beroep en Donderdag werd de zaak voor het hof te Arnhem behandeld. Beklaagde bekende volledig, maar zeide nu, dat niet de ondervonden mis handeling de reden was van zijn op treden, maar dat er een andere reden was, die hij evenwel beslist weigerde in het openbaar te zeggen en waarvoor hij zitting met gesloten deuren vroeg. De procureur-generaal meende, dat aan dit verzoek niet moest voldaan worden, omdat het hier niet geldt een zedenmisdrijf of een hinderwetzaak. Het gerechtshof, in raadkamer gegaan, besliste, dat de zaak wel met gesloten deuren verder zou behandeld worden op grond, dat de verdediging volkomen tot haar recht moet komen, te meer waar het hier een ernstig misdrijf geldt en het hof kennis dient te dragen van alles wat bekl. tot zijn verdediging heeft aan te voeren, zoodat de verdere be handeling met gesloten deuren hier een eisch van algemeen belang is. Aldus geschiedde en in de heropende zitting werd de zaak geschorst tot 26 October, als wanneer een nieuwe getuige zal gehoord worden, zulks naar aanlei ding van bekl.'s verdediging bij d9 be handeling met gesloten deuren. Op de zitting van 13 dezer van de rechtbank te Amsterdam werd bij de behandeling van den moordaanslag op een werkwillige, gepleegd in de Gerard Doustraat aldaar, op 18 Juli van dit jaar, door eenige getuigen a décharge beweerd, dat niet de beklaagde Y. V. de dader zou zijn, maar zekere Hendrik Kamp, die dit zelf zou verklaard hebben. Kamp was door den verdediger, mr. Bruck, als getuige gedagvaard, doch niet verschenen. De voortzetting van de zaak werd bepaald op Zaterdag a s. Naar het Hdbl. verneemt, is Kamp Donderdagmorgen door de politie te Amsterdam gearresteerd en ter beschik king van de justitie gesteld. Hij moet ook bij de politie bekend hebben, de dader van den moordaanslag te zijn. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 19 October. Overtr. motor- en rijwiel wet: G. v. d. Loo te Hedikhuizen en A. C. v. d. Wetering te Aalburg, elk f 3 of 2 dagen. Zonder gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland: W. Schilders te Hagoort, f 3 of 2 dagenJ. D. v. d. Broek te Dussen, vrijspraak. Straatschenderij: G. Visser te Wer kendam, 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd. Overt. Leerplichtwet: Sa. Korteweg, te Woudrichem, f 3 of 2 dagen. In dronkenschap de openb. orde ver storen: W. Walraven te deWerken, f5 of 3 dagen. Openb. dronkenschap: D. M. Verbeek te Veen, f 15 of 3 dagen; P. Hakkers te Werkendam, f 5 of 3 dagenH. Schoon en C. H. Walraven, beiden te deWerken, elk f 3 of 2 dagen. Overige zaken uitgesteld. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van 'a-Gravemoer, op Woensdag 18 Oct. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter en Secretaris is de heer D. Smits, burgemeester. Na opening der vergadering leest de voor zitter de notulen van 5 Sept. j.l., die daarna onveranderd worden vastgesteld. De voor zitter deelt alleerst mede, dat er op 23 Sept. en 9 Oct. kasopneming heeft plaats gehad bij den gemeente-ontvanger, waarbij boeken en kas in orde waren bevonden; dat op 16 Oct. met hetzelfde resultaat kas opname is gedaan bij den regeerenden arm- meester; dat de Directeur-Generaal der Posterijen op een adres van het gemeente bestuur, verzoekende eene lichting der brievenbus aan de Vaart in onmiddellijk verband met hét vertrek van de posten, goedgunstig heeft beschikt; dat de verkoop van boomen der gemeente f 270 heeft op gebracht; dat tijdens de ziekte van den veldwachter door den onbezoldigd rijks veldwachter P. van Eersel politiediensten worden vervulddat is ingekomen een afdruk van het adres aan H. M. de Konin gin ter zake de overbrugging van de Berg- sche Maas bij het Keizersveer; dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het uitkeeren van een paar posten, behoorende tot vorige dienstjaren; dat op 16 Oct. door B. en W. zijn vernietigd de stukken betrekkelijk de gehouden stemming en herstemming van raadsleden en dat op 12 Oct. Ged. Staten de rekening der gemeente over 1910 hebben vastgesteld, zooals deze was voorgedragen. Alle deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan een verzoek van het hoofd der open bare school om verbetering van de wei waterpomp in het schoolhuis zal zooveel mogelijk gevolg worden gegeven. Eveneens zal een appelboom in den tuin der onder wijzerswoning, die onvoldoende vruchten geeft, door een nieuwe worden vervangen. Aan de orde is voorts de goedkeuring der rekening van het Algemeen Armfonds over 1910; bij het onderzoek zijn hierom trent eenige bemerkingen gevallen, zulks in hoofdzaak de onbetaalde posten en eenige onvoldoende quitantiën, dewelk ter kennis van het armbestuur zullen worden gebracht. Met algemeene stemmen wordt deze reke ning in ontvangst op f 8141,77 en in uit gaaf op f 6589.451 goedgekeurd. De wethouder Kielen merkt nog op, dat deze rekening niet den juisten naam van het armfonds vermeldt. Bij onderzoek blijkt evenwel, dat art, 1 van het reglement op het beheer van dat fonds den naam aan duidt zooals de rekening vermeldt, al geeft dan ook de titel van dat reglement een eenigszins gewijzigden naam aan. De begrooting van hetzelfde fonds over 1912 wordt daarna goedgekeurd, zooals deze door de armmeesters was vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 6936.81|. De post onderhoud en stichtig van gebouwen alleen wenscht de wethouder Kielen te splitsen, maar zijn voorstel daartoe wordt verworpen voor stemden de heeren Kielen, Mouthaan en Verhagen. Alleen het woord „stichting" alsnu aan de omschrijving van dien post toegevoegd. De vergadering zal evenwei het armbestuur in overweging geven op eene andere plaats een woonhuis te bouwen dan in de bedoeling ligt van armmeesters. Eene gevraagde af- en overschrijving van een paar posten op de begrooting van het armfonds over 1911 wordt eveneens toege staan. Voor de benoeming van een armmeester worden door B. en W. aanbevolen de heeren H. Versteeg Thz., aftredend, en P. Pruisers. Eerstgenoemde wordt met algemeene stem men herkozen. Ingevolge art. 178 der gemeentewet wordt alsnu eene verordening vastgesteld, waarbij alsnog van kracht worden verklaard de bouwverordening en de straks vast te stellen algemeene politie-verordening. Ged. Staten geven voorts in overweging om de verordening ingevolge art. 19, lett. e der onderwijswet te wijzigen overeenkomstig het uitgebracht advies van den heer Inspec teur van het Lager Onderwijs; deze wenscht de bepaling omtrent den leeftijd voor de toelating van leerlingt?n op de openbare Bchool van 5 jaar en 4 maanden op 5 jaar en 6 maanden te brengen. Noode geeft de vergadering hieraan gevolgtegen stemmen nog de heeren Beunis en Blok. De voorzitter stelt nu aan de orde de vaststelling der algemeene politieverorde ning, die door de vergadering bereids her haaldelijk in comité is onderzocht. In ver band met door B. en W. nog gedane op metingen, wordt de afstand der landhoofden van bruggen en vonders over de Vaart vastgesteld op 3.75 meter, waaromtrent de heer Beunis zich van stemming onthoudt en wijders alle leden zich daarvoor verklaren. Over het hoogtepeil der vaste bruggen en vonders schijnt bij de heeren de meening te hebben bestaan, dat dit nooit was bepaald, want de heer Beunis komt thans met een besluit van 10 September 1904 voor den dag, aan welk besluit door B. en W., zooals de heeren Beunis en Verhagen thans opmerken, niet de hand is gehouden en welk besluit ook feitelijk niet is uitgevoerd. Het hoogte- peil wordt alsnu opnieuw vastgesteld vol gens de ligging der brug aan het Ravens- bosch op 1.91 M. A. P.; tegen stemt de heer Kielen. Op voorstel van den heer Beunis wordt aan art. 89 nog toegevoegd, dat het vervoer van beer in „goed gesloten" tonnen moet plaats hebben. De kom der gemeente wordt aangewezen vanaf de hui zing Schlüter, langs Verhagen tot K. van Dongen, waartoe drie borden zullen moeten worden aangebracht. De sluitingsuren der herbergen worden voor de zomer- en winter maanden verschillend bepaald. De verorde ning in haar geheel in stemming gebracht wordt met algemeene stemmen, op die van wethouder Kielen na, aangenomen. Steeds was hier een gaarder der haven gelden; thans zal deze worden vervangen door een havenmeester. Eenparig wordt als zoodanig benoemd de heer J. Kerst. Eene door B. en W. ontworpen instructie voor dien havenmeester wordt met alge meene stemmen aangenomen, nadat op voorstel van den heer Beunis de vervanging van dien titularis bij ongesteldheid nader wordt omschreven. De kosten, vallende op deze eerste aanstelling van den havenmeester met registratie, zullen door de gemeente worden gedragen. B. en W. vragen nog verlof om aan par ticulieren toestemming te kunnen verleenen tot het baggeren in de haven. Na eenige discussie wordt dit verlof toegestaan onder beperkende bepalingentegen stemt de heer Beunis. Op een voorstel van B. en W., om eenige perceeltjes der gemeente door den landmeter van het kadaster te laten uitpalen, gaat de raad nog niet in. Er zal eerst eens naar de kosten worden geïnformeerd. De heer Mouthaan heeft nog eene klacht omtrent overhangende boomen op het ge- buurland, waaraan voor zooveel noodig ge volg zal worden gegeven. De raad gaat na eene langdurige zitting thans nog over in geheime vergadering ter vaststelling van het tweede kohier van den hoofdelijken omslag en ter behandeling van ingekomen bezwaarschriften. üerkn ieuws. Werkendam- Woensdag a.s., nam. 7 uur hoopt voor de Chr. Ger. Gem. op te treden de WelEerw. heer Barth, pred. te Sliedrecht. De WelEerw. heer Rispens, pred. bij de Ger. kerk A alhier, hoopt Zondag 5 Nov. a.s. zijn afscheidsrede te houden. Bij de Geref. kerk B alhier is beroepen ds. S. Kampen te Haastrecht. Sprang;. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier de heer A. H. J. G. v. Voort huizen, theol. cand te Ede (Geld.). 'sCirevelduin-Capelle- In den ouderdom van 72 jaar is te Amsterdam overleden ds. P. Deetman. De overledene was in 1865 predikant alhier. Rfjks-Hengstenkeuringcn, Najaar 1911. Bij de te Eindhoven gehouden keuring waren 31 hengsten aangevoerd. Goedgekeurd werden uit deze streek de volgende: „Robert", van mej. wed. A. Kolff, Almkerk. „Ehrenknabe", van de Associatie Biesbosch te Werkendam. „Rinaldo", van den heer M. Timmermans te Helvoirt. „Ruthard", van den heer B. Dekker te Sleeuwijk. „Julian II", van den heer B. Dekker te Sleeuwijk. „Bertus", van de heeren gebr. Hagoort te Dussen. „Ehrenberg", van ds Vereeniging tot ver betering van het paardenras in 't Land van Heusden en Altena te Meeuwen. Drie hengsten uitgesteld, 6 afgekeurd en 3 waren afwezig. l*luaiNel{|k Hieuw!». Heusden, 21 Oct. De Uitgever van ons blad, de Heer L. J. Veerman, ontving van het Ministerie van Landbouw een sierlijk diploma van de aan hem op de Algemeene Internationale Ten toonstelling te Brussel in 1910 toegekende bekroning, „Le Grand Prix", voor zijn in gezonden uitgaven. Een jager komt ons mededeelen dat hij op 19 October reeds wilde ganzen heeft zien vliegen. Dat is veel vroeger dan in andere jaren. Hij voorspelt daaruit een vroegen winter. Donderdagavond gaf de zangvereeni- ging „Crescendo" uit Wijk in de zaal „Con cordia" hare aangekondigde uitvoering voor een flink bezette zaal. Ook de voordrachten die ter afwisseling werden gegeven waren goed gekozen en droegen niet weinig tot het welslagen dezer uitvoering bij. Vergadering van den raad dergemeente op Dinsdag 24 October a.s. des avondsten 7.30 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Aanbieding gemeentebegrooting 1912. 3. Rekening 1910 en begrooting 1912 Godshuizen. 4. Voorstel Bestuur Godshuizen herziening Reglement. 5. Voorstel B. en W. regeling jaarwedden onderwijzers school M. U. L. O. 6 Voorstel B. en W. wijziging begrooting 7. Ingekomen stukken. Bij de op Donderdag gehouden stem ming voor een lid van de Prov. Staten (vacature wijlen den heer G. Branderhorst) werden uitgebracht 3645 stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. Oerlemans te Drongelen 2621 en de heer D. van Campen te Drongelen 1024 stemmen, zoodat de heer J. Oerlemans als zoodanig is gekozen. Wij laten hieronder volgen de lijst der gemeenten, samen met 7623 kiezers, die aidub hebben gestemd: Heusden 288 Bokhoven 28 Alem, Maren en Kessel 167 Empel en Meerwijk 71 Engelen 39 Drongelen 55 Dussen 432 Hedikhuizen 177 Genderen 189 Herpt en Bern 90 Meeuwen 143 Oudheusden 169 Wijk en Aalburg 294 Veen 105 Woudrichem 291 Rijswijk 95 Andel 154 DeWerken en Sleeuwijk 566 Werkendam 572 Giessen 80 Almkerk 517 Waalwijk 542 Baardwijk 221 Besoijen 214 Capelle 310 Sprang 227 Vrij hoe ven-Capelle 82 Waspik 381 Vlijmen 481 Nieuwkuik 202 Drunen 441 Almkerk- Door den Burgemeester werd Donderdag aanbesteed de leverantie van brandstoffen. Ingeleverd werden twee biljetten. Minste inschrijver was D. Littooi te Nieuwendijk voor Duische kolen f 0,94 en voor cokes f 0,75 per H.L. A ii«lel De voerman K. alhier, die voor den heer D. een paard zou tuigen, ging met kar en paard boven van den dijk. Gelukkig aan den binnenkant, zoodat het met wat materieele schade afliep. De er bij zijnde knecht van den heer D., liep een paar schrammen in het gezicht op, echter van geen ernstigen aard. Capelle. Dinsdagavond had in het café bij L. F. van Dongen de aangekondigde lezing plaats over „Vrouwenkiesrecht" welke bijeenkomst zeer veel publiek heeft gelokt, zoodat de zaal eivol was. Na door de pre sidente geopend te zijn, ving Mej. Stever- ding aan met doel en strekking van den bond voor „Vrouwenkiesrecht" uiteen te zetten, gevolgd door nog enkele mededee lingen, betreffende het gewenschte stemrecht der vrouw. Nadat enkele heeren tot de spreekster vragen hadden gericht, die op flinke wijze werden beantwoord en door enkelen prachtige liederen waren gezongen, sloot de presidente van den bond onder een woord van dank de vergadering. Drongelen, Naar wij vernemen zal a.s. week alhier weder de winter-landbouw- cursus een aanvang nemen. Als leeraar treedt weder op de heer Van Gooi uit Dussen. 's-Oravemoer. Van het negental lotelingen uit deze gemeente zijn er door den militieraad te Breda niet* minder dan drie vrijgesteld wegens lichaamsgebreken en één wegens broederdienst. Herpt. Bij de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad (vacature ontstaan door het bedanken van den heer L. Buijs) zijn candidaat gesteld de heeren J. A. J. Buijs Az. en H. H. Bu'js. De stemming heeft plaats op Donderdag a.s. Door Mart. Fitters alhier, werd een aardappelstruik gerooid waar 74 aardappelen aanhingen, waarvan 52 groote. Zoo iets kan met recht een reuzen-aardappelstruik wor den genoemd. Meeuwen- Tot lantaarnopsteker in de kom van ons dorp is thans aangewezen Jac. de Poorter. Mederhemert. Toen Donderdag morgen de heer J. Hobo ontwaakte, kwam hij tot de treurige ontdekking, dat 's nachts bijna al zijn kippen, een twintigtal, ver dwenen waren. Waarschijnlijk heeft een losloopende hond de slachting onder deze hoenders aangericht, daar de veeren her- en derwaarts verspreid lagen. Door den snellen aanvoer van suiker bieten is er op eens heel wat werk voor handen. Het personeel der fabrieken zal voor het laatst met de gewone bascule wegen. Het volgend seizoen komen ook hier weegbruggen, waarmede in één keer 5000 kilo kan worden gewogen. rVieuwend{jk. Dinsdag had M., de knecht van den landbouwer S., het ongeluk met een volgeladen peeënkar achter uit ia de diepe sluisput te rijden. Aangezien het S4 O 0Q 3 -Q g S.S O) <X> 03 ."S .13 113 44 17 1 63 3 40 1 17 1 37 7 157 25 97 5 87 23 57 1 77 18 91 15 82 21 31 8 40 59 24 13 75 11 123 109 124 156 23 12 196 65 171 126 150 25 83 13 97 60 115 24 42 17 75 32 124 50 54 5 139 56 De zangnummers voldeden goed, dit ge tuigde het luidde applaus. Zij die de vorige uitvoering van „Crescendo" hebben bijge woond konden dan ook duidelijk merken dat de vereeniging in dit jaar flinke vorde ringen heeft gemaakt en de leiding bij den heer Knoop in goede handen beruBt. 03 Xi CJ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2