Hout- en Rietgewas. wegens verplaatsing der zaak, naar Pand 110. B157 hij de Markt. lioet uw voordeel. Bierlaagh-v. d. Heijden, mast de UK. Kerk, WAALWIJK. Will u god en goedkoop koopen'! betrekl dan uw goederen nil „de Paradijsvogel". Heeft u het nog niet ondervonden, neemt dan een proef en n spaart geld. W. A. Tan der Honk, f 34.00. Magazijn «WE KW', beterende bü het Nieuwsblad voor net Lid van Hensden en Altena van Zateriai 21 Oct. 1911, Nn. 3094. Krijtstraat 308a, Gorinchem. 37.48.04 Hectaren 4:jarig GRIENDHODT en ongeveer 30 Hectaren Rietgewas, (Onnoodig deze vraag; een ieder zoekt zijn voordeel) f 23 en hooger. GORCUM. Arkelstraat. Gesticht Bcthesda zonder aandacht. Zend spoedig Uwe bestelling aan het GORINCHEM, Langendijk. Wed. J". ]Vi. Snoek. Stoomboot-Maatschappij BUITENLAND. Oorlog tnsschen Italië en Turkije. De Wiener Allgemeine Zeitung ver neemt uit Londen: Italië is van plan alle kusthavens van Tripoli te bezetten en dan de mogendheden kennis te geven, dat het het wilajet inlijft. De Purte zou dan 48 uur den tijd hebben om de inlijving te erkennen. Doet zij het niet, dan zou Italië, na een nieuwe verzekering ten opzichte van den status quo op den Balkan, Mytilene bezetten en de zee engten blokkeeren. De correspondent van de Vossische Zeitung te Weenen seint; De Italiaan- sche regeering ontwerpt een nieuw ulti matum aan Turkije, om het tot het aannemen van de Italiaansche vredes voorwaarden te nopen. Italië zal daarin dreigen om het oorlogsterrein over de Aegeïsche Zee en de Roode Zee uit te breiden. De toestand in Bengasi (Barka) schijnt zeer ernstig te zijn en veel gevaarlijker dan in Tripoli. De Turken bereiden zich voor op een tegenstand op leven en dood; het aantal hunner geregelde troepen wordt op 2500 tot 3000 man geschat. De Messagero verzekert, dat de groote Turksche pantserschepen van Konstan- tinopel zijn vertrokken, op weg naar de Aegeïsche Zee. Voor hen uit vaart een smaldeel torpedobooten en torpedo jagers. Uit Konstantinopel wordt via de Bul- gaarsche grens aan het Berliner Tage blatt geseindMaandag is de Turksche vloot met verzegelde orders uitgeloopen. Men zegt, dat zij moet trachten het Italiaansche eskader aan te vallen, maar alleen onder deze voorwaarde, dat de terugtocht naar de Dardenellen vrij blijft. Uit Konstantinopel wordt aan de National Zeitung geseindNaar de bladen berichten, moet een Engelsch eskader voor Mytilene verschenen zijn. Daarna zouden de aldaar aanwezige Italiaansche oorlogsschepen zijn weg- gestoomd, om zich met hun vloot te vereenigen. Aan het Berliner Tageblatt evenwel seint de correspondent uit Konstanti nopel: Naar verluidt, kruist een Ame- rikaansche vloot, die, naar men zegt, uit 14 schepen bestaat, niet ver van Mytilene. In Turksche kringen vindt men de nabijheid van deze vloot zeer bemoedigend, omdat de kwestie van uitgebreide concessies, die Turkije aan Amerika in Tripoli voornemens is te doen, de aanwezigheid van de Ameri kaansche vloot in de Middellandsche Zee aannemelijk zou maken. Uit Konstantinopel wordt aan het Berl. Tageblatt geseind: Een aantal hooge officieren wil, naar uit goed ingelichte bron verluidt, Mach- moed Sjefket een bezoek brengen en van hem verlangen, dat terstond 30.000 man Montenegro zullen binnenrukken, om het tot Turksch gebied te verklaren. Omdat Turkije geen basis voor mili taire operaties tegen Italië heeft en Italië niet onmiddellijk kan aanvallen en Montenegro (door zijn vorstenhuis) aan den anderen kant in nauwe betrekking tot Italië staat, zou de bezetting van Montenegro als tegenaanval tegen Italië moeten dienen en zoowel Italië als de andere mogendheden beter tot de over tuiging van den ernst van den toestand brengen. Als de minister van oorlog het verzoek zou afwijzen, dan zouden de officieren besloten zijn, om het plan op eigen houtje door te zetten. De opstand in China. Een correspondent te Hankou van Reuter's Agentschap seint, dat het gevecht Woensdagochtend begonnen is. Tweeduizend man trouw gebleven regee- ringstroepen staan tegenover tiendui zend man opstandelingen. Admiraal Satsjenping had aan de Chineesche kruisers bevolen troepen te landen. Daarop rukten van den kant van Woet9jang opstandelingen aan en openden onmiddellijk het vuur. De kanonnen der scheepsmacht, onder Satsjenping, beantwoordden dat vuur onmiddellijk. Aan beide oevers der rivier werd het gevecht met kracht voortgezet. De buitenlandsche oorlogsschepen zenden troepen-afdeelingen aan wal. Uit Petersburg wordt aan de Lokal- Anzeiger geseind: De Chineesche vloot voor Hankou moet reeds een schip van de opstandelingen in den grond geboord hebben. Volgens berichten uit Peking krijgen de opstandelingen ontzaglijke bijdragen in geld van Chineesche koop lieden in het buitenland. Woensdag werd te Hongkong, bij het feest van de geboorte van Confucius, geroepen: „Weg met de Mantsjoes!" Voor eenige winkels, waar keizerlijke vlaggen uithingen, bleef de menigte net zoo lang jouwen tot de vlaggen werden weggehaald. Onder de versierin gen van de openbare gebouwen vindt men nergens een keizerlijke vlag. De New York Herald vernam Woens dag uit Peking, dat Nanking de op standelingen in handen is gevallen, nadat de keizerlijke troepen ontwapend en weggeloopen waren. Verder wordt er gemeld, dat de bevelhebber der keizerlijke troepen te Kioekiang naar de opstandelingen is overgeloopen, waarop deze zich van Kioekiang meester maakten, alsook van de forten aan den overkant der rivier. Naar het heet, zijn te Peking de re gent en de regeering zoo verontrust, dat zij veertig mitrailleuses op het paleisplein hebben laten opstellen. De onwaardige behandeling der po litieke gevangenen in Rusland heeft een internationale vereeniging van man nen en vrouwen aanleiding gegeven om hun stem te verheffen en een adres te richten tot den Tsaar en de Tsaritsa, de voorzitters van Doema en Rijksraad en den chef van het gevangeniswezen. Het stuk luidt als volgt: In de Russische tuchthuizen en ge vangenissen zijn tegenwoordig duizen den politieke gevangenen, mannen en vrouwen, te zamen met veroordeelden wegens gewone strafrechtelijke vergrij pen, opgesloten. Zij sterven daar, lang zaam of snel, maar zeker, weggerukt door tering- en typhus-epidemieën of onder de physieke ellende die de opeen- hooping in de gevangenissen alsmede het gebrek aan lucht en voedsel met zich meebrengen. Zij zijn blootgesteld aan lichamelijke tuchtigingen en voort durende beschimpingen en worden zoo tot den zelfmoord in massa gedreven. Wij wenden ons tot het geweten van Europa en wij eischen voor de politieke gevangenen van Rusland: le. de af schaffing der lichamelijke tuchtigingen; 2e meer menschwaardige toestanden in zake verblijf en voedsel en het maken in elke gevangenis van afzonderlijke afdeelingen voor de politieke gevange nen. Het stuk draagt o. a. de handteeke- ningen van Anatole France, Camille Pelletan, VanderVelde, Bertha von Sütt- ner, Mazaryk en Karl Flesch. De met de reorganisatie der Russische politieke geheime politie belaste senator Proessewitsj moet vastgesteld hebben dat de beruchte Azef, die de aanslagen tegen grootvorst Sergius Alexandrowitsj en tegen Plewe geleid heeft, nog in dienst der politie is en in den laatsten tijd weder groote sommen van de politie ontvangen zou hebben. De Matin verneemt uit Rome, dat prinses Louise en Toselli zich te Flo rence verzoend hebben. De Petersburgsche correspondent van het Berliner Tageblatt meldt: De Nowoje Wremja maakt een zeer oorlogszuchtig artikel van Mensjikof openbaar. Daarin heet het: Rusland doorleeft tegenwoordig een zeer geluk kig oogenblik in de politiek. Al onze zoogenaamde goede naburen zijn de handen gebonden, zoodat voor Rusland eindelijk het oogenblik is gekomen om af te rekenen. Indien wij tot een oorlog gereed zijn, dan moet Rusland onvoor waardelijk zijn grenskwesties regelen en gebruik maken van de moeilijkheden van zijn naburen. Van Turkije moet bet de regeling van het Dardanellen-vraag stuk, van Perzië een uitgang naar de Perzische Golf eischen. In het Oosten moet Mongolië worden ingelijfd en in het Westen moet met Oostenrijk-Hon garije worden afgerekend. Mochten wij echter niet gereed zijn tot een oorlog, dan moet Rusland dag en nacht aan de verbetering van zijn verdediging werken, om de groote politieke oplossing tegemoet te gaan. In de Midi (Frankrijk) is het de laatste dagen boos weer geweest: onweer met stortregens, die wolkbreuken geleken. Vooral Perpignan is geteisterd. Rivieren zijn buiten haar oevers getreden en hebben het land overstroomd. Te St. Jean Pla-de-Cors is een vrouw door den stroom meegesleurd en verdronken. Ook uit Carcassonne, Montpellier, Cette, Cerbère komen berichten van hevige onweders met slagregens, die groote schade aan gericht hebben. Er zijn ook menschen- levens te betreuren. ADVERTENTIEN. 1UUUU1 J ^PBEEKUKEl: alle werkdagen 13, 's Maandags vanaf 9 uur. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Honderdag SO October 1911, nam. 3 uur precies, in het café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te de Werken, PUBLIEK TERKOOPEN: Op en aan „de Bloemplaat of de Dood", onder Made en Drimmelen, alles in perceelen en omschreven bij boekje, dat gratis te bekomen is ten kantore van den notaris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. Aanwijzing op alle werkdagen. Wij honden na eene groote verscheidenheid van de goed koopste tot de beste goederen die er bestaan. Een 2 persoons Bed, 1 Peluw, 2 Kussens, 55 pond zuivere Veeren De Bedden worden geleverd onder waarborg voor deugdelijk heid. Alleen eerste kwaliteit Java 14 apok wordt gebruikt in onze Bedden en Matrassen. Wij leveren vrij zicht en franco onder rembours door geheel Nederland: een volslagen 2-pers. bed, peluw en twee kussens, met prima tijk en gevuld met 55 pond extra gezuiverde veeren, een waschechte overtrek voor bed en peluw, een stel zwaar gevulde stroomatrassen, een prima gewatteerde deken, een groote wollen deken, een moltonnen deken, voor Hetzelfde in betere kwaliteit voor f39, prima f -45, extra kwaliteit f55. te UE1ISDËN. (Protest aiitsch Gasthuis voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50 Vereenigde Heusdeaschfc Dienstregeling 1 October 19111 Iel 1912. Bosch - Heusden- Gorinchem- Dordreeht-Rotterdam. Heusden-G ori nchem. Van Heusden naar Gorinchem: Maandag, v.m. 1,30, 4.5.30, 6.30, n.m. 1,4.15 uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Zondag en Nieuwjaarsdag geen dienst. Van Gorinchem naar Heusden Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, *5.u. *Deze dienst zal van 1 December tot 15 Januari niet plaats hebben. Bosch-Gorlnchem. (1 November1 April). Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van Gorinchem v.m. 7.van Heusden v.m. 8.45 uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.30; van Heusden nm. 2.45 uur. Zaterdag. Van Bosch 's middags 1.30 tot Andel. EXTRA VEEDIENSTj Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan HeuBden naar Gorinchem nm. 1.15 uur. Kerstdagen eu Nieuwjaarsdag geen dienst. Heusden-Rotterdam. Van Beasdea i Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en 2e Paasch- dag geen dienst. Op Gorinchemsche jaar markten ge wijzigden dienst. A6EHT te Heusden: S. laliagré. Direotenr: L. DE BEER, Gorinohem» (ïrootr lining Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5