een Smid en een Timmerman nette DIENSTBODE, Bericht mm Inzet Onroerende Goederen Notaris KNOOK te Andel stand te Konstantinopel buitengewoon ernstig Men verwacht belangrijke ge beurtenissen. De regeering van de Jong- Turken moet in groot gevaar zijn. Men spreekt in het openbaar van de nood zakelijkheid, om den Sultan af te zetten. SMaatselfik üieuws. Heusden, 28 Oct. Deze week zijn hier 2 schepen met een lading pulp (afval van suikerbieten), aan gekomen voor veehouders uit Elshout en Drunen. Ook de zandboeren schijnen thans te begrijpen, dat de pulp, als hulpmiddel, bij de schaarste van wintervoeder, wel te waardeeren is. Tijdens de zitting van het Kantonge recht alhier, is zekere de Gr. uit Dussen, verdacht van meineed, aangehouden en overgebracht naar de gevangenis te 's Her togenbosch. Aalst. Als een bijzonderheid deelen we mede, dat bij den landbouwer B. Haas akker alhier, op zijn bietenland een exem plaar gegroeid is, dat niet minder dan 32 pond woog. De „peekes" vallen eog niet tegen. Almkerk. Als een bewijs dat de weegbrug alhier aan eene noodzakelijke behoefte voldoet, diene, dat binnen 6 dagen ruim 1 millioen K.g. bieten daarop gewo gen zijn. Bij de jongst gehouden provinciale hengsteukeuring te 's Bosch is de vierjarige hengst Robert 8 van Mej. A. Kolfif alhier goedgekeurd. Kabf}loniënbroek. Aan het herhalingsonder wijs wordt door 18 leerlingen deelgenomen. Itesolieil. Vrijdagmorgen werd het stoffelijk overschot van den verdronken 19-jarigen jongeling, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een groote schare vrienden en belangstellenden waren naar den doodenakker gekomen, om den over ledene naar de laatste rustplaats te geleiden. Achter de lijkkoets volgden de dragers; daarop de koetsen waarin de familieleden en vrienden gezeten waren. Zoo ging het langzaam voort tot aan 't begin van den weg, die naar 't kerkhof leidt. Hier gekomen werd de kist op de baar geplaatst. Twee kransen, een van de firma W. T. Hoogen- hoezem versierd met linten, waarop staat Sleepboot „Zeeland", en de tweede geschon ken door de lotelingen. Zoo werd de lijkkist naar het doodenveld gedragen. Toen allen zich om de groeve hadden geschaard, nam ds. Dierkens het woord en hield een roerende toespraak tot de menigte. Capelle. De chr. zangvereeniging „Hallelujah" alhier, zal op Woensdag 1 November a.s., des avonds 7 uur, in het kerkgebouw der Geref. gemeente aan het bruggetje, een uitvoering geven, die, naar 't programma te oordeelen, weder een ge notvollen avond beloofd te worden. Naar we vernemen zal de hooiper- serij „de Langstraat" alhier, een zuiggas motor doen plaatsen, dit wijst er dus op dat de hooihandel vlug gaat. Dussen. De heer J. Kool, hoofd machinist bij de rijkselectri8che bemalings inrichting alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Dongebrug. 's-C>lravemoer, De tuin- en ooft bouw breidt zich in deze gemeente gestadig uit en wat de ooftteelt betreft, kan in aanmerking genomen den steeds grooter wordenden uitvoer van fruit ons dorp reeds aardig meetellen. Het laat zich aanzien, dat de groenteteelt binnen korten tijd hier ook flinke vorde ringen maken zal. De proef, den vorigen winter door het bestuur der tuinbouwver- eeniging genomen met het leggen van broei- ramen, vindt reeds navolging. Daarenboven komt zich thans hier een tuinder uit het Westland vestigen, die begonnen is een per ceel van ongeveer twee hectaren in cultuur te brengen, zoodat het zich laat aanzien, dat de tuinbouw, waarvoor onze gronden bij uitstek geschikt blijken te zijn, eene goede toekomst tegemoet gaat. Op Dinsdag 31 October, 's avonds half acht, zal de officieële opening der Juliana-bewaarschool alhier plaats hebben. llerpt. Bij de Donderdag gehouden verkiezing voor een lid van den gemeente raad werden uitgebracht 74 stemmen, waar van 2 blanco. Hiervan verkreeg I. A. J. Buijs 37 en H. H. Buijs 35 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Kaatsheuvel. Het zoogenaamde „Straatje", een deel onzer gemeente, staat in dezen geheelen omtrek als een gevreesde buurt bekend. Weinig Zondagen gaan er voorbij, dat er niet gevochten wordt; ook de levensgevaarlijke verwonding van B., vóór een paar weken, had daar plaats. De meeste ingezetenen onzer gemeente vermijden dan ook zooveel mogelijk, vooral bij avond, die streek. Zelfs ver buiten de gemeente kent men hier het beruchte „Straatje". Dinsdag j.l. heeft er zich weer een laffe daad voorgedaan. Zekere v. d. S. uit Waalwijk, die agent is van enkele loterijen en colporteur van een verschijnend boekwerk in afleveringen, en die daar ter plaatse bezig was lootjes te venten, werd in een eenzame steeg onver hoeds door een tweetal personen aangevallen, op den grond geworpen en deerlijk mis handeld. Zijn jas werd met een mes geheel in stukken gesneden, terwijl hem zelf ook eenige ernstige verwondingen werden toe gebracht. Daarna ontnamen zij hem het geld, dat hij bij zich had, circa 30 gulden, benevens zijn horloge, waarop zij ijlings het hazenpad kozen. Op zijn hulpgeroep spoedde een daar dichtbij zijnd man zich naar de maréchaussée te Kaatsheuvel. Deze voerden hem per as naar de kazerne. De man kent zijn aanranders niet. De politie heeft ech ter een streng onderzoek ingesteld. Per rijtuig werd v. d. S. naar zijn woonplaats overgebracht. Noderhemert. Bij de 26 dezer gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, werden belast met het herhalings- onderwijs aan de Noordzijde, de heer C. Maris en aan de Zuidzijde de heer W. Knoop. De vrachtprijzen zijn thans buiten gewoon hoog. Betaalde men verleden jaar per last bieten (5000 kg.), naar de suiker fabriek ts Gorinchem f 1,50, thans moet men f 2,25 geven. Een schipper alhier ladende, met bestemming naar Breda, be vrachtte zelfs f 4 per laat. Hoe lager waterstand, hoe hooger vracht prijzen. (Zuidzijde). Bij de te Zalt-Bommel gehouden rijkskeuring, zijn o. a. goedge keurd de hengsten Lison en Due van A. Maas te Aalst, de hengst Humboldt van A. v. Loon te Dellewijnen, en de hengst Ludwig van O. v. d. Werken, alhier. Nieuwend|jk. In 't gezin van Ant. Ouwerkerk alhier doet zich 'n geval van roodvonk voor. Op Dinsdag 31 dezer zal door den weled. heer Huizinga, rijkslandbouwleeraar te Breda, in het Instituutlokaal alhier, de tweejarige landbouwcursus geopend worden. Door het bestuur der chr. school alhier, werd aanbesteed de leverantie van Duitsche kolen, cokes en anthraciet. Inge komen waren 3 biljetten. Minste inschrijvers Joh. Colijn, voor cokes f 0,64 de 37£ kg., anthraciet f 1,50 per H.L., J. Ottevanger, voor Duitsche kolen f 0,88^ per H.L. Raamsdonk. De heer J. Snoek is met ingang van 1 Nov. a.s. als douane geplaatst aan de grens te Borkel en Schaft. Het herhalingsonder wijs zal 1 Nov. wederom aanvangen. In plaats van den heer E. C. de Wit, is tot bestuurslid der stoomzuivelfabriek gekozen de heer Joach. de Bont. Sleeuwffk. Het mond-en klauwzeer kan in deze gemeente als geweken worden beschouwd. Door deze ziekte zijn in deze gemeente aangetast geweest ongeveer 800 runderen, 30 schapen, 8 bokken of geiten en 3 varkens, en gestorven 7 runderen. Sprang. Toen j.l. Dinsdagavond de schoenfabrikant J. van Uithoven den motor in beweging bracht, vloog deze in brand, waarbij de vlam zoo om zich heen greep, dat aan blusschen niet viel te denken. In een oogenblik stond het geheele gebouw in lichte laaie. Van de in dit huis wonende gezinnen, zijnde zekeren M. Versteeg en de wed. Hoevenaars, kon van den inboedel bijna niets gered worden. Laatstgenoemde is niet verzekerd, voor haar een heelen schadepost. Van haar zoon is een bankbiljet van f 40 verbrand. Door het flink optreden der brandweer, zijn de gebouwen aan de overzijde gespaard gebleven. Dinsdagavond had zekeren E. van Kaatsheuvel bij den brand het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn been brak. Onmiddel lijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Neen. De slager v. T. alhier, kocht op een erfhuis te Giessen, eene melkkoe voor f 170,Den volgenden morgen kon hij reeds een kooper vinden, die hem f270. bood. Hij wilde ze toch voor den mooien prijs niet afstaan. Een buitenkansje dus, welke niet dagelijks voorkomt. Aan het herhalingsonderwijs, dat door mej. A. Bos alhier gegeven wordt, wordt door 10 meisjes deelgenomen, en wel des W oensdagmiddags. Voor eene boterfabriek te Rotterdam, worden alhier contracten gesloten door een agent dier fabriek, om de zoete melk af te leveren tegen 9 cent per liter. Een ongekend hooge prijs. W||li Verschillende veehouders heb ben met de firma Van den Bergh te Rotter dam gecontracteerd om tot 1 Maart 1912 de melk te leveren voor 8£ cent per liter. Het leveren van suikerbieten aan den loswal is in vollen gang, een tweede lading is reeds begonnen. Over 't algemeen valt dit gewas dit jaar niet tegen en brengt het een flinke opbrengst. De motor, die door het polderbestuur hier tijdelijk geplaatst was, om het water naar de hoogstgelegen plaatsen te malen, is wegens gebrek aan wilskracht opgeruimd moeten worden, gelukkig nu er nu en dan flinke regenbuien komen, die ook die hooge plaatsen voldoende bevochtigen. Zuilicheni- Dinsdagnacht brak een brand uit in de woning van A. van Rossum, koopman alhier. Het geheele perceel werd een prooi der vlammen, alsmede de in boedel. Door den gunstigen wind en het flink optreden der brandweer, bleven de belende perceelen gespaard. Oorzaak van den brand onbekend. Huis en inboedel zijn verzekerd. Ede, bij aanneming van het beroep, een toezegging van f 600,gedaan, voor de z. g. eerste preek. ftatiieren. Beroepen bij de Geref. Gem. te Tholen, ds. E. Vonk alhier. Uit de Tielerwaard wordt geschreven: Hoewel belangrijk lager dan verleden jaar werd op de groote houtverkooping te Wamel (92 H.A.) nog een flinke prijs besteed. Er waren zeer veel kooplieden, doch de kooplust was niet buitengewoon. Eenjarige teen bracht op f 8 f 25 per 100 bostweejarig Belgisch hout f 180 tot f 250 per H.A.; driejarig hoep hout f300 tot f350. De kosten van snijden komen voor den kooper. De hooiprijzen loopen nog steeds terug, tengevolge van de steeds verminderde vraag. Uiterwaardsch hooi geldt tot f 18.50, le kwaliteit binnenveldsch f 16, klaverhooi f 17.50 per 500 K.G. PREDIkBEIIRTËl, 29 Odober. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u leeskerk. Geref. kerk (Putteretraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer A. Oost van Meeu wen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalstvm. 9.30 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeekerk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Montijn van Almkerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch van Capelle. van Heusden. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 6 u. ds. Lans uit Doeveren. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. ds.Lou we Kooijmansuit Baardwijk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. u. geen dienst. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tüdiff in te zenden. IKQEZOMUËA. Kerknieuws. Sprang. Door de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente, is aan den beroepen candidaat, de heer Van Voorthuizen van 'k Verwachtte in Uw nummer van Woens dag 1.1. wel een waardeerend woord over de zanguitvoering die 't gemengd koor „Sempre Crescendo van Well 20 dezer in ,,'t Wapen van Amsterdam" gaf. Mag ik me alsnog tot tolk van stellig velen der aan wezigen maken en S. C. en haar wakkeren directeur, den heer M. J. van Heijst, dank betuigen voor den waarlijk genotvollen avond. De medewerking van Baronesse Van Slingelandt droeg niet weinig hiertoe bij. Zij beschikte over een vol, zuiver alt-geluid, waarvan het timbre vooral schoon uitkwam in „Nu zijt wellekome" en ,,'s Avonds als ik slapen ga" en dat van flinken omvang en beheersching blijk gaf in „Haesken". Dank zij ook de verdienstelijke begeleiding der eenvoudige liederen kwam de voordracht meestal goed tot haar recht en „Sempre Crescendo" huldigde terecht beide dames met schoone bloemen. De koornummers, wederom eenvoudige stukken, die alle a capelle gezongen werden, getuigden van studielust, die menig dorps koor S. C. mag benijden en van resultaten die maar niet zoo te greep liggen, getuige o. a. „Hymne aan den nacht". Met zelfbe- heersching werden de p's en pp's keurig genomen. Bij krachteontwikkeling was de samenklank niet altijd mooi, door wat overdrijving bij de mannenstemmen, wat niet wegneemt, dat we gaarne lof brengen aan een samenzang, die directeur en leden eer aandeed en die niet zoo veelvuldig bij eenvoudige buitenlieden te beluisteren is Maar elke wenk van den directeur vond ook volle oplettendheid en zoo deed 't heele optreden aangenaam aan. „Sempre Crescen do" is, vooral in het tweede deel van het programma flink voor den dag gekomen. Dat mocht, meende ik, alsnog in Uw blad vermeld worden. EEN TOEHOORDER. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 20 tot 26 Oct. Geboren: Anna, d. v. J. Groene veld en C. Kraaijeveld; Jan, z. v. C. van Wijk en G. Damen. Overleden Cornelis Jacob Hage, 8 w. Dewerken en Sleeuwijk, van 2026 Oct. Geboren: Anna, d. v. M. Verdoorn en H. E. Stoop. Overleden: Johanna Adriana van Vuuren, 8 m. Vertrokken naar: Werkendam, Adr. Tppel. Waspik, van 1 tot 15 Oct. Getrouwd: P. Langerak en E. M. van Disseldorp; A. G. Kemmeren en A. C. Klerks. Geboren: Maria Catharina Sibilla, d. v. D. C. van der Rijken en A. Kaijen Melanie 'Josephina Clara, d. v. A. W. H. Smeur en M. S. RubbensCornelis Arnoldus, z. v. A. Verschuren en J. KnapenDimphena Maria, d. v. L. Smits en A. M. van der PlasPeter, z. v. A. Roosenbrand en C. Verduin Jacob Adriaan Jan en Cornelis Fran- ciscus Wilhelmus, z. v. J. de Geus en J. P. Hamel Overleden: J. P. Pols, 19 j. Vertrokken naar: Dussen, M. Kus- tersTilburg, A. Schellekens Aarlan- derveen, J. Kools Vrijenban, C. Hoogen- boom en gezin. Geertruidenberg, van 1 tot 15 Oct. Ondertrouwd Marinus H. Perdaems, 29 j. en Cornelia Tak, 27 j. Geboren Hendrika Josepba Maria, d. v. J. M. v. Alphen en M. J. M. Hen- drikx Johanna Wilhelmina Christina Henrietta, d. v. W. F. v. Gelderen en J. G. Mel sen. Overleden: Cornelis van Gils, 27 j. Ingekomen van Lage-Zwaluwe, A. v. d. PloegSchiedam, W. Jansen en gezin; Woensel, J. Hermes; Dussen, A. Verharen en gezin Loon-op-Zand, J. Laros. Vertrokken naar: Raamsdonk, W. v. d. Heuvel; Velsen. J. Smits; Til burg, J. B. MeijersRaamsdonk, B. Bouwers 's-Bosch, A. L. Koek St. Gil les (België), S. HermesAmsterdam, V. A. C. Hessing. iiliinenlund. Gisterenmiddag heeft de 30-jarige remmer C. v. A., in dienst bij de H. IJ. S. M., een revolverschot gelost op een dienstmeisje, in betrekking bij een assuradeur aan den Kloveniersburgwal te Amsterdam. Nadat hij had aangebeld, en het meisje de straatdeur had geopend, schoot Van A. onmiddellijk op haar. Zij vluchtte naar het kantoor, achter volgd door v. A., die een tweede schot loste. Terstond kwameü er eenige heeren van het kantoor te hulp, die den dader grepen en aan ontboden politie hebben overgeleverd. Het meisje is nog al ernstig getroffen in de linkerborst; men vreest, dat de long geraakt is. Gisterennacht is de 19-jarige werk man M. Jansen, uit Princenhage, te dicht gekomen bij een machine in de suikerfabriek, waardoor de drijfriem hem greep en hij tusschen riem en riems hijf zoodanig bekneld raakte, dat hij korten tijd later, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleed. De boekhouder B., van de Industrie ën Handelsbank te Tilburg (welke sur séance van betaliüg heeft aangevraagd), heeft zich bij de justitie te Breda aan gemeld. Naar het Hbl. meldt, is gebleken, dat de groote hoeveelheid tafel-zilver, welke Woensdag bij de arrestatie van den 25-jarigen Dirk Baay, door de Amsterdamsche politie in beslag werd genomen, afkomstig is uit de villa van den heer Van Heutsz, te Heelsum, waar in den nacht van Dinsdag op Woens dag werd ingebroken. De verdachte heeft dus reeds den dag na de inbraak gepoogd, het zilver te Amsterdam te verkoopen. Baay, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is naar Arnhem over gebracht, ten einde daar voor den offi cier van justitie geleid te worden. Zie Tweede Blad. %floop Aanbestedingen. De uitvoering van herstellingswerken aan de zeedijken van den Oud-Noord-Bevelands- polder is, na gehouden aanbesteding, opge dragen le perc. aan H. Koster, te Wemel- dinge, voor f 27.800; 2e perc. aan J. W. Roelofe, te Papendrecht, voor f 35.490 en 3e perc. aan M. Jacobs, te Goes, voor f 25.330. Marktberichten. Varkens voor export golden van 20 tot 21 cent der pond. Vette varkens golden van 23 tot 25 cent per pond. 2 zalmen f 1,20f0,p. p. 2 Zalmen f0,60f 0,per pond. Snoek f0,18f0,35 Witvisch f 0,07f 0,15 4 zalmen f 1,10f 1,30 p. p. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1 Winterzalm f 3,60 0,p. K.G 23 Zomerzalmen f0,40fl,85. St. Jacobszalrnen f 0,00f 0,00. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 24 Oct. 1.20 M. 0.48 M. 4 N.A.P 25 0.95 0.39 26 1.27 0.52 Waterhoogte Maastricht (brug). 26 Oct. 0.57 M. beneden 0. 27 0.37 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 Oct. 0.93 M. beneden 0. 27 0.91 A d verten tiën. Op de SCHEEPSWERF van DE HAAN OERLEMANS te Heusden, kan geplaatst worden. Direct gevraagd voor Amsterdam een in een gezin van drie personen. Loon f120 per jaar en vrije wasch. Zich aan te melden Kerkstraat 48 (boven) te 's Bosch, tusschen 9 en 5 uur. bericht, dat de ten zijnen overstaan geveilde van de Erven A. 't HOOFT, onder Giessen Rijswijk, Andel en Waardhuizen, zijn in gezet en verhoogd als volgt: Koop 1 op f 2300,Koop 10 op f 4500, 2 42o, 11 1650,— 12 1800,— 13 1900,— 14 v 1375, 4 2800, 5 3000,- 6 2900,- 15 1450,- 7 2200,- 16 1575,- 8 1100,— 17 1450,— 5900, 18 „1350, Toeslag op Donderdag 9 Novem ber a.s., nm. 2 uur. bij Wed. DE LORM te Giessen. Verhoogingen tusschentijds tegen genot van 10 pCt. en inlichtingen ten kantore van den Notaris. Zie No. 3095 van dit blad. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Nm. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds, v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 u. dr. Montijn en nm. geen dienst. Andel, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Baardwijkvm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniénbroekvm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 u. ds. Ruijsch en nm. geen dienst. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Lans. Drunennm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Drongelennm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal nm. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zande. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeennm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. H. Avondm. Zz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, n m. 9.u. ds. J. Luuring uit Gorinchem. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher en nm. 2 Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2u. ds. Gobius du Sart. Geachte Redactie! HEUSDES28 Oct, Op de graanmarkt besteedt men voer: Tarwe t 8.00 a f 9 00, Rogge 6 00 a f 6 60, Gerst f a f -.Haver f 5 00 a f 9.00 Koot laad f -. Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot ct. LAND FAN ALTEN A, 27 Oct. Aardappelen. Vroege /0. f'.~; Blauwe f 2 25 i 2 50 Zeeuwen, f 2 75 a f 3 00, Jammen f af.. Hooi \e qual. f 20.00 i f 21. - ie qual. voor de pers) i 15 1.0 a 16 0 1 Klaverhooi f 18.— i f 19 - ffil ttroo f 12.a f 13 00 Oeel dito J 9 af 10 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 19 i 21 ets. zwaardere 25 a 26 et Boter0.8 i k 0.85 per half K.G Bieren 1.7 5 k f 2 00 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 80 in de winkels dus f 0 85 per h. kilo. Eieren f 1.75 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1 65. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f 8.7 5 a 9 25 Haver f 4, - a 4.40 Garst f 5.25 a f 5.50per H.L Boter j 0.80 «ƒ0.95 per half K.G bieren f 2.00 a f 2 25 per 26 stuks Biggen f 5.a l 8Konijnen f .00 a ƒ0.00, Kippen f 0 f O.00 per stuk Zaltbommel. Op de Dinsdag gehouden na jaarsveemarkt waren aangevoerd 122 run deren en 22 kalveren. Er heerschte een levendige handel, vooral door de boeren werd veel gekocht. Besteed werd voor kalf- vaarzen van f 140 tot f 200, voor guste vaarzen van f 90 tot f140, voor 2j-jarige ossen van f 130 tot f 170, voor 1^-jarige ossen van f 100 tot f 130, voor pinken van t 80 tot f 120, voor graskalveren van f 40 tot f 80, voor nuchtere kalveren van f 12 tot f 20 per stuk. Yischmarkt Gorinchem. Woudrichemsehe Yischmarkt. Yischmarkt Hardinxreld. Kralingschc Yischmarkt. Beneden-Langstraat, 27 Oct. Nu voor de winterprovisie reeds grootendeels is inge slagen en de handel op Duitschland min dert, zijn ook de prijzen der aardappelen tot staan gekomen. Men besteedt thans voor eigenheimers f 2,50 a f 2,60, bravo's f2,75 a f 2,80, zeeuwen f 3,20 a f 3,30, dito drie lingen f 2,25 a f 2,40 en zandsoorten f 1,75 a 2,50 per H.L. 3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 6