nette DIENSTBODE, Bericht Tan toet Onroerende Goederen Hotel JAN GEERTZEN, Elegant en prijswaardig zyn de heden geëtaleerde Speciaal Adres voor gegarand. waterdichte Prijzen vanaf f 0.35. DAMES! Bezichtigt U onze Étalages! Firma FRANS BERGMANN, 's-Hertogenbosch. St. Jansstr. 's-BOSCH. Gemeente OSS. Nog eenige genezingen. Altijd de Pink Pillen. Notaris RIETRA te Dussen, vaste Goederen Notaris KNOOK te Andel in 1911 Donderdag 9 November. Woensdag 29 November. Restauratie den geheeien dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. was Willem Enkevoort, de negenen vijftigste bisschop van Utrecht, die den lOden September 1523 tot die waardig heid was verheven door zijn vriend en beschermer, den Nederlandschen Paus Adrianus VI. Men meldt uit Leerdam: Van den markttrein 802 zijn Maan dag bij het station Beest 4 goederen wagens ontspoord. Er is veel materieele schade. Geen persoonlijke ongelukken. De D-trein no. 81 moest bij Leerdam terugkeeren naar Rotterdam om over Utrecht de reis naar Basel voort te zetten. De treinenloop ondervond veel vertraging. De oorzaak is vermoedelijk verkeerde wisselstand. Aan de Internationale Bakkerijten toonstelling in den afgeloopen zomer in de Buiten Sociëteit te Arnhem ge- honden, was een verloting verbonden. Deze verloting zal vermoedelijk een staartje hebben. Toen nl. de trekking plaats had, kwam uit Sittard de mededeeling, dat er een nummer dubbel was. Dit gaf aanleiding tot schorsing der trekking, doch deze kon worden voortgezet, toen vastgesteld was, dat wanneer op de gelijke nummers een prijs zou vallen, aan elk dier beide loten dezelfde prij9 zou worden toegekend. Uit een onderzoek is gebleken, dat de loten die in duplo waren op ver schillend papier waren gedrukt, zoodat er hier niet een foutieve nummering had plaats gehad door een weigering der nummermachine. Vermoedt wordt, dat een lot is nagemaakt met de be doeling om de trekking in de war te sturen. De politie doet daar onderzoek naar. Een van de meest geliefkoosde bezig heden in dezen tijd is in de geheele Langstraat nu het zoogenaamde „vin ken". Ook in de buurt van 's-Hertogenbosch wordt aan deze vangst veel gedaan. Buiten de Meijerij en de Langstraat ziet men in Noord-Brabant slechts be trekkelijk weinig vinkenhuisjes. Bij honderdduizenden worden de beestjes jaarlijks in deze streken gevangen, en voor een groot deel naar de poeliers in Holland verzonden. Dit jaar is de animo hiervoor echter minder dan andere jaren, vooral in de Langstraat wordt er weinig aan gedaan. De vangst is zoo onbedui dend, dat zij de moeite niet loont. De oorzaak hiervan ligt ongetwijfeld voor een deel in de ijverige propaganda, die den laatsten tijd voor vogelbescherming gemaakt is. En dan, de vinkers be ginnen zich bezorgd te maken, dat het vinkengeslacht geheel zal uitsterven. Naar hunne berekening zijn in de laatste jaren vele duizende vogeltjes meer ge- vangon dan er geboren worden. De kantonrechter in het vierde kanton te Amsterdam, die vonnis had te wijzen inzake een overtreding der winkelslui tingsverordening, mr. Th. J. B. Hilter- man, heeft den betrokkene veroordeeld tot een geldboete van f 0,50 of 1 dag hechtenis. Ook deze kantonrechter beschouwt de verordening dus als verbindend. Daar van de zijde van den beklaagde het tegendeel niet was aangevoerd, bevat het vonnis hieromtrent geen overwe gingen. De beklaagde heeft ook geen hooger beroep aangeteekend. De leden van het Amsterdamsch Winkelierscomité hebben aan H. M. de Koningin verzocht „gebruik te maken van Haar grondwettig recht en de Amsterdamsche Gemeenteverordening nopens de winkelsluiting te willen vernietigen, wegens strijd met het alge meen belang". Zondagochtend hebben agenten van politie op de straat aan de Gedempte Botersloot te Rotterdam het lijk van een vrouw gevonden, dat naar de al- gemeene begraafplaats is overgebracht en later is herkend als dat van de 48-jarige E. de H., een gescheiden vrouw, die, zonder vast woonverblijf, rondzwierf. Uit een aangeteekenden brief, door een handelsfirma van Arnhem naar Amsterdam gezonden, is Zaterdag f 700 vermist. Er wordt een onderzoek in gesteld. De politie te Amsterdam heeft Zon dagavond een zwerver aangehouden, die bezig was brand te stichten aan het Beursgebouw op het Damrak. Hij had een deur met petroleum begoten en die in brand gestoken. De vlam werd spoe dig gedoofd en de man naar een politie bureau overgebracht. Vermoedelijk is het zonderling gedrag van den man het gevolg van een poging om onder dak te komen. In de Chemische wasscherij van de firma Roos, aan den Loosduinschenweg te 's-Gravenhage, begaf zich een werk man in een ledige benzine-wasch-ma- chine, waarschijnlijk om iets te zoeken. Eerst geruimen tijd later merkte men, dat bedoelde werkman afwezig was. Men ging hem zoeken en vond hem in de machine liggen. Een dokter poogde geruimen tijd de levensgeesten op te wekken, doch kon slechts den dood constateeren. Vermoedelijk is de ongelukkige door in de machine hangende dampen ge stikt. Schipper B., van het klipperschip Louisa Maria, liggende aan de Steen plaat te Rotterdam, is Zondagochtend tot de ontdekking gekomen, dat men uit zijn roef, die niet gesloten was, een bedrag van f 500 aan bankpapier heeft gestolen. De onbekende dieven zijn vermoedelijk met een roeiboot langs zijde van zijn schip gekomen. Het voorloopig comité, die zich heeft gevormd met het doel te Rotterdam een gebouw te stichten onder den naam van Paleis voor Volksvlijt, heeft Zater dagavond een vergadering gehouden. Het doel, dat men zich voorstelt, is het oprichten van een gebouw, dat het middelpunt zal worden van het Rot- terdamsche vereenigingsleven. Men is overtuigd, dat daar ter stede een ge bouw ontbreekt, waarin vergaderingen met meer dan 1000 personen, tentoon- stelli ngen op gebied van kunst, handel en industrie, tooneelvoorstellingen, groote muziekuitvoeringen, congressen, inter nationale zangconcoursen, enz. met goed gevolg kunnen worden gehouden. In het begin der vorige maand werd wegens belastingschuld bij B. H., te H., in de Heurne te Aalten, door de rijksambtenaren een koe verkocht. Na dien verkoop heeft H. zijn vier andere beesten den stal uitgejaagd en in het wild laten rondloopen tot last van de andere landbouwers. Hij wilde de dieren niet weer op stal hebben, ook niet toen dit hem door de politie en marechaussee werd aangezegd, daar zij anders zouden gestald en verkocht worden, dus als gevonden voorwerpen zouden behandeld worden. Toen de pogingen om H. onder curateele te stellen mislukten, is hem bij deurwaardersexploit gevraagd of hij den eigendom over de dieren prijs wilde geven, waarop een toestemmend antwoord is gegeven. De vier koeien, als eigendom der gemeente Aalten, zijn op de veemarkt te Winterswijk tegen gemiddelden prijs verkocht. Thans wil men de opbrengst, na aftrek van onkosten, aan den vroegeren eigenaar aanbieden en weigert hij, zoo zal het geld nog een jaar bij den ge meente ontvanger te zijner beschikking blijven. Wordt het niet opgevraagd, zoo ver valt het aan de gemeente, tenzij de Raad er een andere bestemming aan wenscht te geven. Evenals zulks het geval is met be trekking tot de vrouwelijke ambtenaren bij den dienst der posterijen en tele grafie, komt het den minister van land bouw, nijverheid en handel gewenscht voor, in afwachting van een definitieve regeling te dezer zake, dat voor het onder zijn departement ressorteerend vrouwelijk personeel een regeling wordt getroffen, waardoor de gelegenheid wordt geopend om aan dit personeel, voor zoover het minder dan tien jaren heeft gediend, bij eervol ontslag ter zake van huwelijk, de betaalde bijdragen voor pensioen in den vorm eener grati ficatie terug te geven. Daartoe heeft de minister een verhooging zijner be grooting voorgesteld van f 2000. Niet ver van den vuurtoren van Eierland op Texel is een lijk aange spoeld. De kleeding was gemerkt en in de oliejas stond de naam Emile Timmerman, zoodat dit het lijk is van den te Vlissingen gewoond hebbenden Belgischen zeeloods E. Timmerman, een der slachtoffers van den verganen Belgischen loodsschoener no. 2. De postzak, dezer dagen te Scheve- ningen ontvreemd, bevatte o. a.i f 6437.05 aan geld en f 13 000 aan ef fecten. De dief heeft dus een goeden slag geslagen. Wij ontvangen altijd op nieuw brie ven vol lof betreffende onze Pink Pillen, en er gaat geen dag voorbij waarop wij niet talrijke genezingen hebben te boek staven. De heer S. G. Jansen, Newtonstraat 300, te 's Gravenhage, heeft ons het volgende geschreven: „Gedurende langen tijd heb ik aan ernstige bloedarmoede geleden. Het scheen alsof ik geen bloed had en ik was zoo verzwakt dat ik verplicht was gedurende gansche weken rust te nemen. Ik heb allerlei soorten van versterkende en verkwikkende middelen ingenomen, maar zonder succes. Eindelijk heb ik een proef met de Pink Pillen willen nemen. Van af het eerste doosje heb ik verbete ring ondervonden. Ik ben dus met de behandeling voortgegaan en ben vol komen hersteld. Ik werk nu zonder de minste vermoeienis te ondervinden." Mej. van Harte, Prinsegracht 152, 's-Gravenhage schrijft: „Ik heb gedurende vele maanden aan een zware bloedarmoede geleden en ik weet niet wat er van mij geworden zou zijn, indien de Pink Pillen mij niet waren aangeraden en ik dat heilzame genees middel niet had ingenomen. Dank zij de Pink Pillen, heeft zich mijn gezond heidstoestand spoedig verbeterd en nu gevoel ik mij geheel en al goedik ben sterk en opgewekt, ik eet met smaak en heb een uitmuntende spijsvertering." Mevrouw P. van den Boon, Hoefkade 587, 's Gravenhage, spreekt zich aldus uit „Ik heb aan pijnen geleden, voor namelijk in den rug, die mij het leven ondragelijk maakten. Bij die aanhou dende pijnen kwam nog een slechte gezondheidstoestand in het algemeen. Ik had gesn eetlust, ik was bleek en zwak, mijn maag scheen bedorven en het minste voedsel dat ik nam, deed mij pijn. Mijn man had dikwijls over de Pink Pillen hooren spreken; hij kocht voor mij een doosje en ik ben de behandeling daarmee begonnen. De uitslag is gunstig geweest en ik kan zeggen dat de Pink Pillen mij goed hebben gedaan daar waar de andere middelen mij eer kwaad hadden gedaan. Mijne pijnen zijn zeer spoedig verdwe nen, mijn eetlust is langzaamaan terug gekomen en ik heb weer een goede kleur gekregen. Ik heb nu mijn derde doosje gebruikt en ik kan mij als genezen beschouwen, want ik gevoel mij volkomen wel." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heup- jicht, rheumatiek, neurasthenie. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Marktberichten. Waterhoogte Maastrich t (brug) 30 Oct. 0.46 M. beneden 0. 31 0.46 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 30 Oct. 0.89 M. beneden 0. 31 0.93 Advertentie». Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder PIETER E0LFF, in den ouderdom van ruim 35 jaren. Wed. C. KOLFF—Dekker. J. P. KOLFF. P. KOLFF—v. Kuijk. W. P. v. VELZEN. T. C. v. VELZEN—Kolff. A. KOLFF. JOHa. KOLFFDekker. J. STRAVER. E. W. STRAVER—Kolff. J. KOLFF. M. KOLFF Cd. D. KOLFF. C. KOLFF. B KOLFP Wed. M. KOLFF-v. Breugel. AImkerk27 Oct. 1911. Direct gevraagd voor Amsterdam een in een gezin van drie personen. Loon f 120 per jaar en vrije waech. Zich aan te melden Kerkstraat 48 (boven) te '8 Boschtusschen 9 en 5 uur. maakt bekend, dat de van de Erven VAN HOVEN, zijn ingezet en verhoogd, als: KOOP 1 f 1050.—, 2 - 250. 3 - 120.—. Toeslag 9 November 1911, nam. 3 uur precies, te Meeuwen bij D. SMITS. bericht, dat de ten zijnen overstaan geveilde van de Erven A. 't HOOFT, onder Giessen, Rijswijk, Andel en Waardhuizen, zijn in gezet en verhoogd als volgt: Koop 1 op f 2300,Koop 10 op f 4500, 2 425— 11 1650,— 3 5200,— 12 1800,- 4 2800,- 13 1900,- 5 ?000,14 1375, 15 1450, 16 „„1575,- 17 1450, 13 1350, Toeslag op Donderdag 9 Novem ber a-S., nm. 2 uur, bij Wed. DE LORM te Giessen. Verhoogingen tusschentijds tegen genot van 10 pCt. en inlichtingen ten kantore van den Notaris. Zie No. 3095 van dit blad. jj 6 2900, 7 2200, 8 „„1100,- 9 5900, 3 minuten van 't Station. Interc. Telef. 436. A f i v De kruier Hartman was gisteren ochtend met zijn beide zoons bezig een piano te hijschen uit de eerste verdie ping van perceel 53 Leidschegracht te Amsterdam. Terwijl een van de zoonp op straat stond, hadden de vader en de andere zoon de piano op de leuning van het balcon getild, die dat gewicht echter niet heeft kunnen dragen en bezweken is, ook tengevolge van den verganen toestand van het hout. De piano kwam neer op deu man, die op straat stonddeze was onmiddellijk dood. De andere zoon van den kruier Hartman was mede naar beneden ge stort en werd ernstig gewond naar een der gasthuizen gebracht. Van den 14-jarigen loopjongen J. C., in dienst van een firma in de Nadorst straat te Rotterdam, is gistermorgen in den Hang een portefeuille met f300 gerold. De jongen vermoedt, dat twee mannen, jdie hem op de straat aange sproken hebben, de schuldigen zijn. W ERKENDAM. De zetting der boter it deze week op de markt 82>/j ett-, ia de winkelt dut 871/2 Pe' half kilo. Eieren f 2 00 de 26 ttukt. OOSTERHGVT. 31 Oet. Boter f 1,66 a 1,72 per Eg Keren f 0,28 en 0,30 de 4 ttukt SLEEüWIJE. De zetting der boter bedraagt 84 et. per kalf kilo en die der eieren f 2. de 26 ttukt. BESOOIJES31 Oet. De prijt der Boter wat heden 1.56 1 62 per Kilo. Aangevoerd 400 E.G. Keren f 1 82 de 26 ttukt. GORIN CBEM, 30 Oct. Op de veemarkt waren aan tevoerd 354 runderen, 7 nuchtere kalveren, 25 vette var kent, 808 biggen, 0 tchapen en - lammeren De prijzen waren alt volgt: zware kalfkoeien f 220 300, kal/vaarzen f 180 a 280, guizte vaarzen f 80 a 140, melkkoeien f 160 a' 270, twee-en-een-halfjarige otten f a anderhalf-jarige f a pinken f 70 a 110 gratkalveren 35 a 90 nuchtere /10 a 18. tchapen f a - lammeren f a biggen f 6 a 12 per ttuk. Vette varkent 241/2 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe f 8 50 a 9,roode dito 8 25 a 8 75 witte dito 8 50 a 9.25 inl. rogge f 6.25 a 6 50 bvitenl. dito f 6 60 a 6.80. gertt f 5.50 a 6.25 haver f 4.25 a 4.75 dutvenboonen f -. a blauwe erwt n f a mait, 75 pond, f 6.40 a 6.60 allet per heet. Boter 80 a 85 et. per half kilo Eieren f 2. 2.15 per 26. Kippen f 0.70 a 1.30 per ttuk. ROTTER!.A H, 30 31 Oct Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1093 vette runderen, 1924 magere dito 817 vette en gratkalveren, 216 nuchtere kalveren 2594 tchapen of lammeren, 1273 varkent, 340 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 86 2e kw 12 cent, kalveren le kw 120, 2e kw 90 cl tchapen le kw. 00. 2e kw. 0 et. vette varkent 49 a 53 ct. licht toert 47 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 14.a 20.idem voor de ilacht f 7 50 a 12Biggen f 1.20 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 51/8 en 20/16 ton en 190 ttukken van een half ki o. Prijt le kwali teit f 68 2e kw f 64, 3e kw. f 60. Per half kilo 821/2 a 87I/2 cent. Zeeuwtche eieren f 5 89 a 6. Overmaattche dito f 6 20 a 6 40 per 100. ROTTERDAM 30 Oct. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.40 a 11 25, nieuw f a Rogge f 0. 0.ter heet Gertt f 0 - a 00 Chevalier fa -. Haver f 0.a 0 per 100 kilo, Bruine boonen f 00 - a 00 witte fa Erwten f - a PAARDENMARKTEN A - Fant. Paletots en Complets. 6DHII-HANTELS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3