leloorenie bü bet NieiisM voor bel Laad vai Heasden ei Alteia va Zaterdag 4 Nov. 1911, No. 3098. Th. HL van Delft, WAALWIJK. Een menscbeneter in ons land. Het goedkoopst adres voor GOUD- en ZOMERKEN en HORLOGES is: VERLOVIWGS en TROUWRINGEN, Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl TM WANING 4 Co., J. ELEKAN, Adrianus v. d. Eelaart - Arnhem. pijnloos. Plaatsii iet sctaiMijte garantie. /\y- Haarden, Kachels en Fornuizen Havenstraat 5 (nabij M station) 's-Bosè Wed. W Gr. Vaags, Waalwijk. Oorlog tusschen Italië en Turkije. Crayon-, Kool-, Platin- en Bromidevergrootingen. Molenstraat B 35, Gorinchem. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. leu Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. GROOTHANDEL in Reuzenomzet verkregen door prima waar en lage prijzen. Verzending ruim ÏOOO £L daags. Slijters en Winkeliers vraag nog heden bemonsterde offerte aan: BUITENLAND. Uit Saloniki wordt aan de National Zeitung geseind: Sallos, een van de bandieten, die den ingenieur Richter hebben gevangen genomen, is in de Macedonische bergen door roovers ge vangen genomen. Deze hebben hem zijn geheele bezitting afgenomen, waar onder ook losgeld voor Richter, dat hij steeds bij zich droeg. Uit Teheran wordt aan de Lokal- Anzeiger geseindDe troepen, die te Boesjir en Enzell geland zijn, om de consulaatswachten van Engeland in het zuiden en van Rusland in het noorden te versterken, wekken ook in de bladen groot wantrouwen. Men gelooft in Per zische kringen, dat de verdeeling van Perzië in twee protectoraten voor de deur staat. De regeering, geholpen door den Amerikaan Schuster, den krachtigen leider van de Perzische financiën, doet al het mogelijke om de verdeeling tegen te gaan. Omtrent de Fransch-Duitsche onder handelingen werd Donderdag uit Berlijn gemeld: Kiderlen-Wachter en Cambon hebben vanavond het verdrag betref fende Kongo geparafeerd. De onder- teekening van de geheele Duitsche- Fransche overeenkomst zal vermoedelijk Zaterdag geschieden. De architect Albert Schneiders heeft aan den opperburgemeester van Aken een plan voor een Rijn-Maas-kanaal voorgelegd. De lengte van dezen water weg zal 135 kilometer bedragen en de kosten ervan worden geraamd op 70 millioen mark. Het kanaal zal beginnen bij Sonn en dan langs Aken naar Maastricht loopen. Dit plan is het laat ste dat door Napoleon werd ontworpen de uitvoering er7an zal van zeer groote beteekenis zijn voor de nijverheid en het verkeer. Uit Moskou wordt gemeld, dat de gouverneur van Jekaterinoslaw de ver banning van alle Joden heeft bevolen, die zich sinds 1882 in zijn gouverne ment gevestigd hebben; 15,000 Joden worden door dit besluit van hunne woonsteden verdreven. Uit Konstantinopel wordt dd. 1 dezer aan de National Zeitung geseindNadat de Turken de Italianen uit de forten Said, Mesri en Henni hadden verdreven, zijn zij in de binnenstad van Tripoli gedrongen. Er had een buitengewoon bloedig straatgevecht plaats, waarbij aan beide kanten vele dooden en gewonden vielen. De Turken maakten een groote hoeveelheid voorraad en munitie buit en maakten talrijke gevangenen. De Turken, onder overste Nesjad bei, zijn in het bezit van de belangrijkste punten van de stad. In de straten wordt nog voortdurend gevochten. Vele Itali- aansche soldaten, die afgesneden waren van hun troepenafdeelingen, hebben zich in huizen gebarricadeerd, waaruit de Turken hen trachtten te verdrijven. De Italiaansche oorlogsschepen nemen met hun kanonnen aan den strijd deel, maar brengen den Turken slechts wei nig schade toe, omdat de hooge zee het mikken bemoeilijkt. Nesjad bei heeft een nota gezonden aan den commandant van de Italiaansche vloot, om te zeggen, dat hij niet kan instaan voor de dui zenden gevangen Italiaansche soldaten, ingeval de Italiaansche vloot de stad zou bombardeeren. De koning van Italië heeft minister president Giolitti een som van 100.000 lire doen toekomen voor de gezinnen van de in den oorlog gedoode en ge wonde soldaten en een andere som, eveneens van 100.000 lire, aan het Roode Kruis. De banken, de spaarkassen, andere instellingen en burgers hebben voor aanzienlijke sommen geteekend, even eens ter ondersteuning van de gezinnen der in Tripolitanië gedoode of gewonde soldaten. Te Malta is bericht gekomen, dat na genoeg alle Italiaansche oorlogsschepen van Tripoli naar de Turksche wateren zijn vertrokken. In Zürich is een brief van een officier op Sicilië aangekomen, volgens welken het geheele Italiaansche eskader reeds bijna tien dagen in Zuid Italiaansche havens de noodige herstellingen onder gaat. Alle voorraden van munitie en kolen werden aangevuld en het vertrek van het geheele eskader onder opper bevel van admiraal Aubry was op 30 October vastgesteld. De vloot zou reeds met verzegelde orders de havens hebben verlaten, zoodat eerstdaags haar optreden in de Turksche wateren te verwachten is. Drie Turksche pantserschepen schij- in de Aegeïische Zee te manoeuvreeren. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat de Porte uit Londen bericht heeft gekregen, dat van een van de groote mogendheden het voorstel is uitgegaan, om zich gezamenlijk tot Turkije te wenden. In hoever de groote mogend heden daarbij in Italië's opvatting van de inlijving van Tripoli deelen, is niet duidelijk. In alle geval is het voorstel in vruchtbaren bodem gevallen. Alle groote mogendheden hebben het aan genomen. Uit Londen komt het volgende be richt: Asquith weigert een afvaardi ging van de Engelsche groep uit de interparlementaire unie te ontvangen, die hem, overeenkomstig haar besluit van Dinsdagmiddag, het verzoek van de Turksche groep wil overbrengen, dat Engeland bemiddelend tusschen Turkije en Italië optrede om aan den oorlog een einde te makeD. gegrepen en aan de politie overgeleverd den gewezen k&utoorbediende J. P. R., die in de Gaffelstraat op zijn vader een revolverschot had gelost op het oogen- blik dat deze thuis kwam. De kogel drong in 's mans nek, zonder evenwel een gevaarlijke verwonding te veroor zaken. In het ziekenhuis is de man verbonden. De dader, in wiens bezit een geladen revolver gevonden is, heeft meegedeeld, dat hij een wrok tegen zijn vader heeft. BINNENLAND. Door de staking, welke door den Bond van Machinisten en Stokers voor de Rijnsleepbooten en schepen der N. V. W. van Driel's Stoomboot- en Transport- Onderneming te Rotterdam is gepro clameerd, worden een 20-tal sleepbooten en een 30 a 40 tal sleepkanen getroffen, doordat niet enkel de 13 sleepbooten der firma „Fiat Voluntas IXIII" wor den stilgelegd, doch ook de booten, welke de firma in huur heeft, zooals de „Janna Gerdina" en de „Herman" van de firma Van den Bosch te Dor drecht, de „Hendrik" van den heer T. H. Gelissen te Dordrecht; de „Janna" en de „Jacobus" van den heer J. van Driel te Dordrecht; de „Risico II en III" van den heer H. van Driel te Rot terdam. De aanleiding deze staking is, dat door de firma Van Driel 3 machine- personeelen werden ontslagen op grond dat deze menschen weigerden op den dag van aankomst te Ruhrort weer aan te maken of met de losse boot af te varen. Uit Rotterdam wordt nog gemeld: Door het feit, dat Donderdagmorgen een boot van de firma W. van Driel met werkwilligen is vertrokken, zal het conflict zich belangrijk kunnen uit breiden. Het personeel der sleepboot „Union III", eigenaar de heer Visser, dat ge weigerd heeft voor de firma Van Driel aan te maken, is ontslagen. Het hoofdbestuur van den Bond van Machinisten en Stokers heeft besloten, dat geen schepen zullen worden bevor derd voor de firma's, welke in onmid dellijk verband staan met de N. V. W. van Driel. Andere firma's te Rotterdam, van wie vermoed werd, dat zij voor de firma v. Driel of Stinnes schepen sleepen, kre gen de mededeeling, dat, wanneer zij daarmede bleven doorgaan, ook zij in het conflict zouden worden betrokken. Of er kans is, dat deze waarschuwing gevolg zal hebben, wordt sterk betwijfeld. Er wordt gemeld, dat vele firma's van plan zijn, zich van deze waarschu wing niets aan te trekken, omdat, naar zij beweren, het tijd wordt, dat de sleep- bootreeder weer zelf heer en meester wordt over zijn boot inplaats het bestuur van den Bond van Machinisten en Stokers. Woensdagavond te kwart voor negen was de rijksveldwachter-jachtopziener W. Wien te Bennekom, in den Eng onder Wageningen met den jachtop ziener C. op surveillance. Plotseling viel een schot, dat W. in de neus tusschen zijn oogen, in den linkerschouder en in zijn hand trof. Naar de dichtsbijzijnde woning gebracht, bleek, dat, hoewel het bloedverlies aanzienlijk was, de toestand niet gevaarlijk is te achten. De Wage- ningsche politie heeft den van den aanslag verdachten strooper in hechtenis genomen. Te Baardwijk is door de marechaussee in hechtenis genomen, als verdacht van brandstichting, de vrouw van den schoen fabrikant v. d. M. Zij is naar de straf gevangenis in den Bosch overgebracht. Bij afwezigheid van den bewoner hebben kinderen, die brandende lucifers in het vooronder wierpen, een carbid- ontploffing veroorzaakt in een woon schuit aan de Raam te Schiedam. Een 9-jarige knaap werd met gebroken been op den wal geworpen. De schuit is ge zonken. Enkele ruiten van de, in de nabijheid staande huizen zijn gespron gen. Verdere ongevallen hadden niet plaats. Het Vad. meldt, dat op last der justitie te Nieuw-Lekkerland het lijk is opge graven van den 4 weken geleden be graven 61-jarigen A. Groen. Het lijk is naar Dordrecht vervoerd, om gerech telijk te worden onderzocht. Donderdagavond hebben burgers op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam We hooren de laatste jaren telkens van reusachtige sommen, door den Rot- terdamschen Raad toegestaan voor de uitvoering van nieuwe havenwerken. Amsterdam zal dat voorbeeld volgen, meldt de „Tel." Het uitgebreide nieuwe havenplan, thans ter beoordeeling der commissie van bijstand voor de gemeen telijke handelsinrichtiugen, zal 43 a 44 millioen kosten. Van welingelichte zijde verneemt de „Tel.", dat het bericht, dat in het dorpje A, bij Helmond een marechaussee op zijn sterfbed zou hebben verklaard, dat hij zes jaren geleden een zekeren van D., met den kolf van het geweer ge dood en daarna 't lijk opgehangen had om den schijn te geven, dat de versla gene zelfmoord had gepleegd, onjuist is. Van D. heeft zich indertijd in de ge vangenis te Gemert door ophanging van het leven beroofd. L.'V Het verhaal gaat van mond tot mond en wordt druk besproken„Er is een menscheneter in ons land" n.l. de af wisselende weergesteldheid, die maakt, dat wij licht een koude vatten en daar door gaan hoesten, waarvan de gevolgen long of borstziekte, asthma, ja zelfs tering kunnen zijn, ziekten, die dik werf den dood tengevolge hebben. Pas op, en bescherm U intijds door de Ab dijsiroop, Klooster Sancta Paulo, te nemen. Deze zal U beschermen en bij tijds redden van ernstige ziekten. Denk erom dat het begin van alle borst ziekten een gewone hoest is. Marietje, het dochtertje van Marinus Strik, Kapelstraat te Oss Schaik, leed gedurende geruimen tijd aan verschrik kelijke benauwdheden, zoo zelfs, dat zij nacht noch dag rust had. Het was zoo erg met ons kind, dat wij haar niet in bed konden houden, zeiden ons de' ouders, zoo benauwd had zij het. Van 2 flacons Abdijsiroop, gekocht by de firma J. A. Tempel, Heuvel te Oss, is zij volkomen genezen. Prijs per flacon van 230 f 1.van 550 gr. f 2.en van 1000 gr. f 3.50. Centraal-Depöt L. I. Akker, Rotter dam. Alom verkrijgbaar. bij mij gekocht, worden GRATIS gegraveerd. ADVERTENTIEN. denderen. etOTER. k.44S. Gerechtigd tot het voeren van het Rjjkshotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.75 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Rotterdam, Telef. 1097. Enschede', Telef. 339. KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsehe accoorden, maken van Contraeten ena enz. Vlugge en prompte afwerking. Billtike Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. GEVESTIQU sinds lSVfe. f S.per tand. f 40.per gehit. N.R. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Atelier voor Fotografie. MEIJER, in groote verscheidenheid. Vraag onze prijscourant Aanbevelend, Port-euSamoswijnen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5