De opstand in China. Oorlog tusschen Italië en Turkije. republiek streed, die het onder de mo narchie reeds waagde, toen soldaten het parlement bezetten, deze toe te voegen „Mannen, met uwe bajonetten en mijn stem zullen wij de republiek uitroepen Een man, die zijn fortuin en gezond heid ten offer bracht. Niemand zou in staat zijn den toe stand juister te oordeelen. Ziedaar hoe hij den toestand beschrijft. En zöö is hij Waar moet het heen? Uit Petersburg wordt dd. 12 dezer aan het „Berliner Tageblatt" geseind: Het bericht, dat Rusland aan Perzië een ultimatum heeft gesteld, wordt beves tigd. Het ultimatum dreigt met krach tige maatregelen, indien de Perzische regeering niet tot de geëischte veront schuldiging overgaat over het feit, dat zij de gendarmen van Schuster niet door kozakken heeft vervangen en de be langen van de Russisch-Perzische Bank niet heeft beschermd. Uit Teheran is hier bericht aange komen, dat een afdeeling van Salav-ed- Dowlé de Baktiaren bij Hamadan heeft verslagen. In Teheran zijn proclamaties uitgevaardigd, die den Regent van ver raad beschuldigen en hem het oproepen van Russische en Engelsche troepen en het verleenen van de concessies aan Nobel voor een naphta-leiding tusschen Enseli en Resjt ten laste leggen. De Regent gaat naar het heet twee maanden met verlof, maar men gelooft niet, dat hij daarna zal terugkeeren. Men verwacht onlusten in de stad. De Times verneemt uit Teheran, dat het ultimatum der Russische regeering aan het Perzische gouvernement binnen twee dagen tot verontschuldigingen van de Perzen moet hebben geleid. Zoo niet, dan zal Rusland onmiddellijk de diplo matieke betrekkingen afbreken en tot dwangmaatregelen zijn toevlucht nemen. Noch de Regent, noch het Perzirche ministerie zijn in staat, gevolg te geven, aan den eisch van Rusland, om voldoe ning te geven, want beide minister en Regent zijn afgetreden. Het optreden van Rusland verbaast iedereen het komt neer op een desavou eering van den Russischen gezant te Teheran tegenover den Russischen con sul Pokketonofs. Deze overwinning van den consul op den gezant is te wijten aan de persoonlijke inmenging van den Tsaar, welke was uitgelokt door een brief van de moeder van prins Sjoea- es-Saltané (de broer van den ex Sjah) aan keizerin Marie, en waarin de Per zische gendarmes werden beticht van misdragingen tegenover de haremdames van Sjoea-es-Saltané. In de Russische stad Tambow was sedert eenige jaren een reusachtige zaak gevestigd, een za&k in alles, een zooals men het tegenwoordig noemt „Warenhuis". Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat verdrongen de kooplusti gen zich in het enorme winkelpaleis. Geen wonder, want men kocht er goede dingen voor bespottelijk weinig geld. Verschillende winkeliers te Tambow hebben aangetoond, dat de meeste arti kelen in het koophuis voortdurend be neden inkoopsprijs van de hand gedaan werden. Een winkelier, die beneden inkoopsprijs verkoopt en er toch rijk bij wordt Men stond voor een raadsel. Dan kwamen er bijvoorbeeld dagen dat horlogekettingen, een han delswaarde van vier roebel vertegen woordigende, voor twee roebel verkocht werden. Heereodassen kreeg men er 50 pet. beneden fabrieksprijs; van hand schoenen scheen de eigenaar der zaak een zoo grooten afkeer te hebben, dat hij ze, om er blijkbaar maar van af te wezen, om zoo te zeggen bijna cadeau gaf. Men begon te Tambow aan een nieuw wereldwonder te gelooven, temeer wijl de eigenaar van de onderneming in acht jaar tijds millionair geworden is. Verschillende winkeliers begonnen in het „warenhuis" inkoopen in het groot te doen, wijl zij er veel minder betaalden dan bij de fabrikanten Toen is plotseling de oplossing van het raadsel gekomen. Er wordt op de Russische spoorwegen altijd gestolen, doch zooals het in den laatsten tijd ging werd het toch wel wat al te bar. Vooral bij de Oeral-spoor- wegmaatschappij werd zooveel gestolen, dat de directie het zelf ten slotte „on beschaamd" noemde. Het regende dag in dag uit klachten van Fransche, Duitsche en Engelsche firma's; zoodat ten slotte de regeering er zich mee be moeid heeft. En nu is het gebleken alles is gestolen voor het goedkoope „Warenhuis". Deze nobele onderneming had vrijwel alle pakdragers en kruiers der spoorwegmaatschappij in haar dienst, salarieerde de dieven, al naar gelang van hetgeen zij aanbrachteu met 50 tot 200 roebel per maand. Men is begonnen met het dieven van handkoffertjes om te eindigen met geheele balen. Met de meest ongehoorde brutaliteit zijn geheele kisten en koffers van het station naar het „Warenhuis" gebracht; eerst des nachts, eindelijk, toen de dieven waar schijnlijk bang geworden zijn, dat zij door te weinig slapen hun zenuwstelsel zouden schokken maar gewoon op klaarlichten dag. Binnenkort zal de zwendel- en roof- zaak voor het gerecht komen. Of alle gestolen voorwerpen bij de rechtzitting overlegd zullen worden? In dat geval zou waarschijnlijk het Paleis van Jus titie eerst wat vergroot moeten worden. Alleen de gestolen hoeveelheid arm banden, broches, halskettingen, oorbel letjes, horloges, horlogekettingen, dassen en kantwerk weegt een zeventigduizend pond De eigenaar van het „Warenhuis" schijnt bijtijds door een van zijn ge trouwen gewaarschuwd te zijn, en is voortvluchtig. Zaterdag zijn de koning en de ko ningin van Engeland aan boord van het stoomschip Medina naar Engelsch- Indië vertrokken. Vier groote kruisers zullen de Medina tot Bombay begeleiden, waar de vijf schepen op 2 December verwacht wor den. Den 14deu dezer werd Gibraltar aangedaan. Vandaar gaat het recht streeks naar Port Said, daar te Malta, wegens de cholera, slechts voor het innemen van steenkolen, korten tijd zal worden stilgehouden. De intocht te Delhi, waar de plechtige durbar zal plaats vinden, waarop de Koning zal worden gekroond als Keizer van Iudië, zal den 7den December ge houden worden. Die durbar, bijgewoond door zeer tal rijke Indische vorsten en prinsen, zal een buitengewoon schitterende plechtig heid worden. Het is voor de eerste maal immers, dat een regeerende Engelsche koning als Keizer van Indië te Delhi zal worden gekroond. Telegrammen, gisternacht uit Lissa bon ontvangen, maken melding van het gerucht, dat de monarchisten een poging tot een nieuwe omwenteling zouden wagen. Zulk een poging zou hardhandig onderdrukt worden. Alle regimenten worden klaargehouden. Een soldaat te Chaves, die van samenzwering verdacht wordt, is gevangen genomen. Volgens een bericht uit Brussel is Dinsdag uitspraak gedaan in het proces van prinses Louise om de nalatenschap van Leopold II. De eisch van prinses Louise tegen de stichting van Niederfullbach, den Belgischen Staat en de Nationale Bank is afgewezen. Het vonnis tegen Prinses Louise, dat prinses Clementine buiten het geding plaatst, verklaart de stichting van Nie derfullbach niet bestaande en de op 13 Januari 1909 door koning Leopold ge dane schenking zonder gevolg. De meu belen en voorwerpen aan de stichting toegekend, waarvan de waarde op 1 millioen 500 duizend frank geschat wordt, maken deel uit van de nalaten schap des konings. Het vonnis gelast den Belgischen staat het beslag op die voorwerpen te doen opheffenverklaart de eischeres niet-ontvankelijk voor het overige en veroordeelt den eischer voor één vijftigste gedeelte in de kosten en de eischeres in de overige kosten. Vol gens gerucht zou priuses Louise hi hooger beroep gaan. sche en de Russische gezanten een lang onderhoud met den grootvizier en den minister van buitenlandsche zaken gehad. Op de Porte verluidt, dat de gezanten hebben verklaart, dat noch Engeland, noch Rusland de blokkade van de Dardanellen door de Italianen zal toeiaten. Volgens te New York uit Nanking ontvangen telegrammen heeft een Mantsjoe-generaal den moord op de Chineezen bevolen. Het aantal slacht offers moet ten minste duizend bedragen. De opstandelingen roepen luide om wraak. Volgens een bericht uit Peking heeft de regeering Zaterdagochtend een tele gram van Joeansjikaiontvangen, melden de, dat zijn gezondheid hem belette te Peking te komen om het voorzitter schap van den ministerraad op zich te nemen. Deze onaangename tijding werd eenigszins goedgemaakt door een later telegram van Joean, waarin hij als zijn verwachting uitsprak, dat de onderhan delingen met de opstandelingen tot een overeenkomst zouden leiden. Maandag werd echter uit Peking ge meld Joeanskjikai is hedenmiddag hier aan gekomen. Een reusachtige menigte stond zwijgend langs den weg geschaard. Er heeschte een voorbeeldige orde. Joeansjikai werd begeleid door 2000 man troepen. Men verwacht, dat zijn aankomst het volk zal geruststellen, doch de taak, die Joeansjikai zich ge steld ziet, is de moeilijkste, waarvoor ooit een Chineesch staatsman heeft ge staan. De Daily Telegraph verneemt van zijn correspondent te Peking, dat de opstand een nieuwe fase is ingetreden. De Mantsjoes en de Mautsjoe-dynastie zijn gebleken, nog allerminst dood en begraven te wezen. Zij geven integen deel de krachtigste teekenen van her leving. De regeering te Peking laat de laatste dagen met grooten ijver in de omstreken der stad recruteeren. Onder de persoonlijke leiding van prins Tsaité wordt een reserve-leger van 80.000 man gevormd. Uit Tripoli seint d.d. 8 dezer, over Tunis, de correspondent van de Lokal- Anzeiger Dinsdagmiddag heeft het tiende regi ment bersaglieri op den uitersten lin kervleugel in de nabijheid ran Sjara Sjat langdurig een voorpostengevecht gevoerd, ondersteund door de scheeps- kanonnen. Het is daarbij twee kilo meter vooruit gedrongen. Dit is het eerste werkelijke succes van de Italianeu sedert vele dagen. Vandaag vertoonden zich aan den horizon ten zuiden van Boemeliana lange treinen van kameelen, die hevig werden beschoten, tot bleek, dat het weggeloopen dieren waren. i De correspondent van de Agence Ottomane heeft dd. 9 dezer geseind: De stad Soeara (een kuststad nabij de grens van Tunis) wordt sedert twee dagen voortdurend door de Italianen beschoten. Volgens de Ikdam is de Italiaansche vloot bezig de kust van Syrië te blok- keeren. Het schijnt, dat de Turken er in ge slaagd zijn om nieuwen aanhang onder de Arabische stammen te krijgen, met name van den stam Oetsjefamia en van de Arabieren in den westelijken Dzjebel. De Arabieren verzamelen zich op de punten waar de troepen samengetrok ken zijn. De Turken verdeelden geld, levensmiddelen en schietvoorraad on der hen, die naar het schijnt over Tunis is ingevoerd. Overal wordt de heilige oorlog ge predikt. Men bereidt zich voor op een verzet tot het uiterste. Zelfs indien Turkije Tripoli opgaf, zouden de aan hangers van den Islam, met name de bevolking van Tripoli zelve, tot het uiterste vechten. In deze zaak is de eer van den Islam betrokken. De Tripolitaacsche kwestie is daar om voor den Islam een levenskwestie. Uit Konstantinopel wordt d.d. 13 dezer geseindHeden hebben de Engel. Uit Teheran wordt aan het Berliner Tageblatt geseindAlle Oelema's in de provincie Fars hebben aan den regent en het parlement een protest gezonden tegen de landing van Engelsche troepen. In dit protest wordt er op gewezen, dat gedurende de onlusten geen enkelen Engelschman onrecht is aangedaan^ maar dat zij allen steeds sympathie hebben ondervonden. Maar deze sym pathie verdwijnt nu en de bevolking zal met alle middelen recht zoeken en een oproep aan alle naties zenden. Uit Boesjir wordt bericht, dat de En gelsche consul de Perzische kooplieden daar een verzoekschrift aan Engeland heeft laten onderteekenen, waarin de hulp van Engeland wordt verzocht, om de orde weer te herstellen. Waarschijn lijk bereidt Engeland het landen van nog meer Indische troepen voor. lleusden, 15 Nov. Onze vroegere stadgenoot de heer H. v. d. Kleinemulder, commies 3e klas der poste rijen, is met ingang van 16 Dec. bevorderd tot commies 2e klas. Bij het 10 Nov. te Breda gehouden examen voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, mochten slagen A. M. de Wind teDrongelen en C. Kolijn te Genderen, beiden leerlingen der rijksnormaallessen alhier. Toen de knecht W. B. van de stoom boot Metta 2 een paard van de boot leidde kreeg hij van het dier zoo'n hevigen slag, dat hij hevig bloedende zich door den ge neesheer moest laten verbinden. Baldadige personen hebben afgeloopen nacht bij de wed. v. d. Zalm eenige ruiten ingegooid en bij den ouden v. B. hevig op de deur geslagen en kabaal gemaakt. Een en ander is bij de politie in onderzoek. ltesoUeil. Bij den schapenhouder Van Tuil zijn Zaterdagnacht twee schapen door honden doodgebeten. Zaterdagmiddag kwam J. Smolders in volle vaart per fiets van Tilburg rijden. Onderweg, tusschen Tilburg en Heikant wilde hij in zijn zak tasten, maar dacht er niet aan dat zijn fiets recht op een seinpaal aanging. Plotseling kwam hij in botsing met den paal. Met een bebloed hoofd werd hij opgenomen en na verbonden te zijn naar zijn woning alhier vervoerd. Met ingang van 16 November a. s. is in de regeling der postbestellingen een belangrijke verandering gebracht. De post, die met den eersten trein aan het station WaalwijkBesoijen aankomt werd vroeger eerst naar het postkantoor te Waalwijk gebracht. Vandaar werd het door den brie venbesteller G. v. O. gehaald en bij de menschen rondgebracht om 9 10 uur. i Thans worden de brieven enz. rechtstreeks naar Besoijen vervoerd en daarna om 8 uur bezorgd. Hiervoor is een tweede brieven besteller, H. Blom, in dienst genomen. Zondagavond had in de nabijheid van het café Kelder een hevige vechtpartij plaats, waarbij aan zekeren Kuijs uit Waal- 'wyk verscheidene klappen zijn te beurt gevallen. Ook zijn goed is hier en daar doorsneden. De politie is den dader reeds „op 't spoor. Honuuelerwaard. 't Dorp Brakel prijkte vroeger met een aanzienlijk kasteel, dat in 1672 verwoest werd, doch vroeger de zetel was der machtige heeren van Brakel. 't Dorp Pouderoijen is een oude plaats, die reeds in de 9de eeuw wordt vermeld. Oudtijds stond er ook een kasteel, dat de Hollanders in 1507 tevergeefs belegerden, doch bij een nieuwen aanval in 1508 ver overden. Aalst, gemeente Pouderoijen, behoorde vroeger aan de Abdij te Werden en komt omstreeks 983 onder den naam Aliste voor. Kerkwijk bestaat uit de heerlijkheden Kerkwijk, Bruchem en Del wijnen. Bruchem is een oude bezitting van het geslacht De Cock. In de middeleeuwen stonden te Del wijnen, volgens de overlevering, verscheidene kasteelen, benevens een Tempelieren kloos ter, waarnaar zekere hooge plek den naam van Keelaf draagt. „Tielsche Ct." De mollen vangst is weer in vollen gang. Er komen op de waarden en in de weiden dit jaar meer mollen voor dan an dere winters, 's Morgens vroeg reeds ziet men de vangers met hun afgerichte hondjes en met spaden gewapend ter vangst gaan. De gedroogde huiden zijn thans hoog in prijs; men besteedt 15 cent per stuk. Capelle. J.l. Zaterdagavond werd nabij het station CapelleNieuwevaart al- h:er, een vrouw uit de Nieuwstraat door een bewoner van Kaatsheuvel, zoodanig met een fiets aangereden, dat zij tegen den grond smakte en in bewusteloozen toestand werd opgenomen, waarna zij in 't café ^an L. F. van Dongen, moest worden binnen gedragen. Den ijlings ontboden geneesheer mocht 't eerst na ongeveer een half uur ge lukken de bewustelooze weder bij te brengen. De zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" alhier, hoopt op 8 December a.s. in 'tcafé van L. F. van Dongen een uitvoering te geven, die, raar de vorderingen die de zangvereeniging den laatsten tijd gemaakt heeft te oordeelen, weder een zeer genoeg lijken avond zal geven. Wij twijfelen dan ook niet of velen zullen er heen gaan. Doeveren. Vrijdag 1.1. zijn ten nadeele van de wed. Verhoeven alhier twee schapen verscheurd in de weide gevonden. 9)roilgcIeil. In de laatst gehouden vergadering van den raad der gemeente werd met algemeene stemmen besloten, naar aanleiding van de gemaakte aanmerkingen, den heer hoofdinspecteur v. d. Volksge zondheid te doen berichten, naar de meening van hun college, de toestand der openbare lagere school, alhier niet van dien aard is, dat het stichten eener nieuwe school nood zakelijk kan worden geacht. II ril li cil- G. de K. had het ongeluk van de tram te vallen, zoodat deze over zijn been ging en hij onmiddellijk naar het gasthuis te 's Hertogenbosch gebracht moest worden. Geert ruifleiiljerg;. Maandagavond omstreeks half elf, is een zekere C. G. S., schipper te Dussen (Hank) nabij de oude brug, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. 's-Gravemoer. In het bestuur van het fanfare-corps „Euterpe", is de heer C. Bosman gekozen als vice-voorzitter. Onze voormalige dorpsgenoot, de heer J. van Willigen, van zijn verlof alhier in Indië teruggekeerd, is benoemd tot onder wijzer der 2de klasse en geplaatst bij de gemengde school te Pasoeroean, als eerste onderwijzer. Van het herhalingsonderwijs aan de openbare school, wordt door 6 jongens en 3 meisjes gebruik gemaakt. Meeuwen. Het gemeentebestuur alhier, heeft besloten adhaesie te betuigen aan het adres door den gemeenteraad van Waalwijk, aan de Staten dezer provincie gezonden, ter verkrijging eener verhoogde bijdrage in de exploitatiekosten eener op te richten Handelsschool te Waalwijk. ï%eclerlieiiiert. Bij de Zaterdag gehouden drijfjacht, werden op de goederen van Baron van Wassenaar, een 15-tal hazen geschoten. Mieuwenciyk. Tot hoofd der bijz. school alhier is benoemd de heer G. Vlaan deren, onderwijzer aan een chr. school te 's Gravenhage. Oudlieusdeii. De gebroeders v. d. Pol, klompenmakers alhier, zijn voor f 1400 koopers geworden van de 42 canadaboomen, staande ten noorden van het kasteel op het Eiland "Nederhemert. (Rectificatie van het bericht in het nummer dezer courant van Zaterdag j.l.) Raamsdoiik. In de bij den heer A. P. de Reijer gehouden vergadering werd tot vice-president der bakkersvereeniging gekozen de heer G. v. d. Westen alhier. Zaterdag 1.1. schrok het paard van den heer A. Broekmans in Luijten-Ambacht door de motorfiets van den heer W. de Roon Wzn. uit Waspik. Het dier maakte een grooten zijsprong en drukte kop en borst door het raam van Th. Rollenberg. De schade aan het raam en het tuig van het paard wordt door den heer De Roon welwillend vergoed. Een Oosterhoutsche landbouwer was Vrijdag 1.1. in de Werfkampen aan 't werk op landerijen van den heer C. F. Kommers. Hij had zijn pas nieuwe fiets zoolang tegen de Keizersdijk gelegd, doch bemerkte toen hij naar huis wilde gaan, dat zijn rijwiel op klaarlichten dag gestolen was. Gisterenavond is onze dorpsgenoot Jac. Pols, bij het huiswaarts keeren van zijn werk in een sloot geraakt en verdronken. liaamsdonksveer. Zondagavond werd de 25-jarige Zegeren van Made alhier, nabij 't Heereplein zoo zeer met een me3 gestoken, dat hij. uitgeput door bloedver lies, op de Bergschen brug ineenzakte Ge lukkig werd de patiënt door dr. Quirijns spoedig verbonden en constateerde de medi cus, dat de wond niet levensgevaarlijk is. Zekere K. is als verdacht van den misdaad door de Kon. marechaussees gearresteerd. Sprang;. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij zekeren De J. de tuinpoort geheel stuk gebroken. Hiermede zeker nog niet te vrede zijnde, werden nog enkele jonge planten, die in de tuinhaag zijn aan gebracht, geheel geruïneerd. Tot op heden is nog onbekend, wie zulk een laffe daad uithaalde. Zondag werd de 15-jarige zoon van de wed. Versteeg, toen hij met zijn vrienden door Waalwijk wandelde, door den 15-jari- gen zoon van zekeren V. te Waalwijk aan gevallen, die hem een diepen messteek in den rug toebracht. Door den ijlings ont boden geneesheer dr. Van Gils, werd hij in den apotheek van den heer Zeegers ver bonden. Onder geleide der politie werd hij per rijtuig naar de ouderlijke woning ver voerd. Gisterenavond was zijn toestand niet zonder zorg. Door de politie werd tegen den dader proces-verbaal opgemaakt. Waalwijk. Toen Zaterdagmorgen de landbouwer van der Broek, Daar zijn schapen ging kijken in den buitenpolder, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat twee zijner schapen dood in de weide lagen. Waarschijnlijk heeft een hond den boer zooveel nadeel berokkend, want een der schapen lag er met een uitgevreten kop. In den nacht van Zondag op Maan dag, zijn alhier uit een tramwagen bij de haven, verscheiden zakken graan ontvreemd. De politie doet met zijn speurhonden ijverig onderzoek, doch tot heden nog zonder resul taat. Waspik. In de op Vrijdag j.l. ge houden raadsvergadering werden tot arm- meesters herkozen, de heeren S. van Strien en A. J. Brokx. Op een verzoek der drank- bestrijdersvereeniging „St. Bartholomeus" alhier, tot toekenning van eene subsidie over 1911, werd met 8 tegen 3 stemmen afwijzend beschikt. Van Gedeputeerde Staten was een schrijven ingekomen, betreffende verhooging van het salaris van den burge meester en secretaris, met verzoek hierom trent advies te willen uitbrengen. Met al gemeene stemmen werd besloten aan Ged. Staten te kennen te geven, dat de jaar wedden van genoemde hoofd-ambtenaren als voldoende kunnen worden besohouwd. De begrooting van het algemeen Burger lijk Armbestuur 1912, werd goedgekeurd, in ontvangst op f 14173.74 en in uitgaaf op f 10173,74. Aldus met een waarschijnlijk batig slot van f 4000. Op voorstel van den voorzitter werd eene commissie ingesteld tot herziening van de verordening op de heffing van den hoofde- lijken omslag. Tot leden dezer commissie werden gekozen, de heeren Van Son, Zagt, Zijlmans en G. I' Teunen. Daarna ging de vergadering over in geheim comité, ter be handeling van reclames H. O. Zondagmiddag om ongeveer 1 uur stoftte plotseling de manége van den heer W. de Roon, in. Door de zware regens in de laatste dagen was het dak reeds eenigs zins ingedrukt. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, wat wel zou geweest zijn, als het ongeval een half uur later zich zou hebben voorgedaan. De rijclub „Peqasus" toch zou om half twee in ge noemde manége eene oefening houden. ZaltboiKliuel. Mej. de wed. R. had een mooie witte kat, die ze aan een familie lid te Meteren zond. De voerman met deze bestelling belast, zette, te Meteren gekomen, het mandje bij de schuur der opgegeven familie neder en zonder nadere boodschap af te geven vervolgde hij zijn weg. Ruim 8 dagen later werd de mand opgemerkt, geopend en de uitgehongerde kat vloog het veld in. Na ruim 4 weken kwam het dier in uitstekenden toestand bij mej. R. te Zaltbommel terug. Zeer waarschijnlijk heeft het van de spoorbrug gebruik gemaakt om over de Waal te komen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Op de vele markten, welke in dezen tijd van het jaar gehouden worden, is de aanvoer buitengewoon groot. Men besteedde de volgende prijzen: Melkkoeien f 140 a f 240, neurende f 120 k f 230, guste f 130 k f 230, pinken f 50 ÈL f 92,50, kalveren f 12 f 30, biggen f f drachtige zeugen f 50 a f 65, drachtige gelten f 40 a f 50, schot telingen f 12 f 25, vette varkens 56 k 60 ct., voor uitvoer 54 58 ct., vette kalveren 59 k 60 ct. per KGgewicht na slachting, vette schapen f 14 f 24, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 215 k f 355, twee-en-een-halfjarige f 190 f 260, ander- halfjarige f f per stuk. SSinneiiland. Bij den penningmeester van „Het Oranjekruis", jhr. mr. L. H. J. F. van Bevervoorden tot Oldemeule, te Amster dam, is thans tot leniging van de ge volgen van de stormramp op 30 Septem ber in 't geheel f 16.763.85 ingekomen. Te Arnhem is gearresteerd de 22-jarige W. M, den laatsten tijd zwervende, gedomicilieerd te Apeldoorn en gesigna leerd wegens verschillende diefstallen. Hij heeft voor den burgemeester van Eist bekend, schuldig te zijn aan een tiental rijwieldiefstallen te Eist,Utrecht, enz. en aan diefstallen met braak te Yelp, Gorssel, Apeldoorn en Eist. Te Amsterdam heeft Vrijdagavond een brutale diefstal plaats gehad. De schipper van een motorboot, lig-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2