TWEEDE BLAD. A. BAAIJENS, C. Bouman, Rotterdam Siordrecht Utrecht ADRES Hang het aan de groote MSok. m Adrianus v. tl. Eelaaii - Arnhem. N. V. Eerste Gorinchemsche Stoom-Wasch- en Strijkinrichting v|h. H. G. TIMMERS Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bomraeierwaard. Het Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3104. Zaterdag 23 November. SPECULAAS, Geconserveerde Groenten, GROOTHANDEL in Oorlog tusschen Italië en Turkije. Handel in Kruidenierswaren, enz. Steeds versch verkrijgbaar: Drietrompetterstraat, Heusden, GROENTEN in blik, Engelsche en Hollandsehe JAMS. Vruchten op Sap, WEDERVERK00PERSÜ! Boekhandel L. J. Veerman, Heusden. Krijtstraat 308a, Gorinchem. Abdyiifo lip, I Reuzenomzet verkregen "door prima waar en lage prijzen. Verzending ruim lOOO fl. daags. Slijters en Winkeliers vraag nog heden bemonsterde offerte aan: Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1911. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. In de Sing-Sing-gevangenis in New York zijn Maandag drie personen te rechtgesteld. Zij stierven in den elec- trischen stoel. Deze drievoudige executie duurde slechts 23 minuten. Het is de eerste maal, sinds in den staat New York wordt geëlectrocuteerd, dat er drie personen samen terechtgesteld werden Men heeft nog steeds geen spoor ont dekt van de dieven, die in den posttrein ParijsLyon ingebroken hebben. Naar wij thans lezen, zou er voor niet meer dan honderdduizend frank gestolen zijn. Uit Konstantinopel wordt aan de Lokal-Anzeiger dd. 21 dezer geseind: Volgens berichten, die het ministerie van binnenlandsche zaken heeft ont vangen, hebben de Turken het Moham- medaansche kerkhof Said-Mender, dat een half uur van de citadel van Tripoli op een heuvel, die deze beheerscht, ge legen is, bezet. De Turken hebben 2 machinegeweren buitgemaakt en bom bardeeren onophoudelijk de vesting, om zoo mogelijk door den bres in de stad te kunnen dringen. Woensdag werd uit Tripoli gemeld, dat de vijand op 6 K.M. afstand van de stad verstrooid is. De Turken hebben tenten en schietvoorraad achtergelaten. Volgens de aanwijzingen van een kabelballon heeft de gepantserde kruiser Carlo Alberto Woensdag Amroes gebom bardeerd. Een gedeelte van den vijand trok zich terug naar Ben Saïd,>een ander gedeelte naar Bou Scafa. Daarop beschoot 't oorlogsschip B. Saïd, waarop de vijand zich geheel naar Bou Scafa terugtrok. De Carlo Alberto heeft tot in den nacht het zeer doeltreffende vuur op den terug- trekkenden vijand gericht. Het schijnt, dat het geheele leger van Turken en Arabieren zich op den terug tocht bevindt. BINNENLAND. Door het hoofdbestuur van het Neuer- landsch Onderwijzers-Genootschap is aan H. M. een adres verzonden, waarin eerbiedig verzocht wordt, de instelling van een Ministerie van Onderwijs te willen overwegen en zoo mogelijk, tot de vestiging van dit departement eer lang over te gaan. Het adres aan H. M. de Koningin is van een uitvoerige memorie van toe lichting voorzien. Voorts is het adres vergezeld van een bijlage bevattende een missive van dr. J. H. Gunning Wzn., waarin deze zich doet kenuen als voorstander van een afzonderlijk minister, resp. directeur- Generaal voor het Onderwijs. Naar de Eindh. Crt. meldt, heeft de landbouwer v. V., uit Uden, gedeti neerd onder vermoeden van moord, gepleegd op zijn 17-jarige dienstbode, in de gevangenis te 's-Hertogenbosch een volledige bekentenis afgelegd. Ver der meldt het blad zijn dood. In drie weken tijd zijn te Melissant twee gevallen van hersenvliesrugge- merg-ontsteking voorgekomen, beide met doodelijken afloop. De slachtoffers zijn jongedochters van 20 jaar. Dinsdagavond was er in een bierhuis te Nijmegen twist ontstaan tusschen een soldaat van de koloniale reserve en een burger. De soldaat A. v. H. wou hen scheiden, waarop de korporaal J. met getrokken mes op dien soldaat toekwam en hem in de borst stak. De gewonde, 20 jaar oud, is naar het Canisius zieken huis gebrachlhij verkeert in levens gevaar. J. is door de politie aange houden. Donderdag is Van H. aan de verwon ding overleden. Donderdagochtend werd ontdekt, dat was ingebroken in het goederen bureau van de S.S., gelegen tegenover den Stationssingel te Rotterdam. Een aantal pakketten, die ter verzending gereed lagen, zijn geopend en doorzocht. Wat er vermist wordt kan nog niet opge geven worden. Zekere L., uit Appelscha, was door de marechaussee uit Oosterwolde, als verdacht van diefstal, aangehouden en gevangen gezet in de kazerne. Toen men hem een verhoor wilde afnemen, bleek, dat de dief uit de cel was uitgebroken. Later is hij te Appelscha weder ge arresteerd. Te Schoonedijke is, tengevolge van bloedvergiftiging, overleden de werk man W. de D, die onderzijn werk een klein wondje aan den pols gekregen had, waardoor de vergiftiging ontstond. Reeds sinds onheugelijke jaren ligt de Nieuwe Haven te Rotterdam nage noeg vol met zoogenaamde woonschepen van aardappelenschippers. De vaartuigen komen nooit van hun plaats en de eige naars ontvangen hun koopwaar met wagens van de groothandelaars. Ze zijn dus een soort van drijvende winkels, die uiteraard op heel wat minder lasten zitten dan hunne concurrenten in de stad, die zich voor hun nering van winkelhuizen moeten voorzien. Reeds voor lang is op dezen eigenaardiger» toestand gewezen, tot nu twee jaar ge leden van B. en W. de aanschrijving uitging, dat zij met 1 Januari 1911 hadden te verdwijnen, aangezien in de binnenstad dringend behoefte aan lig plaats voor werkelijke vaartuigen be stond. Op die aanschrijving is van den kant der belanghebbenden niets gedaan, tot ze nu laatstelijk, toen ze zagen, dat het ernst werd, zich tot den Raad heb ben gewend met een adres. B. en W., hierop advies uitbrengende, handhaven hunne uitsluitende bevoegdheid, en evenzeer het uitschrijvingsbesluit, doch voegen er bij, dat zij den termijn ver lengen tot 1914, waarbij dan nog tevens eene nieuwe ligplaats wordt in uitzicht gesteld in de Rotte. De schippers heb ben dus met hun lijdelijk verzet 2 jaar gewonnen. Ongeluk. Aan de kunstmestfabriek Van Krol en Co. aan het Zwartewater te Zwolle is een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De 42-jarige arbeider G. Stem- melaar zou een vat vullen en hield de lamp er te dicht bij, waardoor een ont ploffing ontstond. Beide bodems sloegen uit het vat. Den arbeider werden beide beenen verbrijzeld. Een dertigtal ruiten van de fabriek sloegen stuk. De onge lukkige werd per bracard naar het Sophiaziekenhuis overgebracht. Door den Rijksveldwachter te Spijk en den gemeenteveldwachter te Lobit, is gevankelijk naar Arnhem overge bracht een werkman, die te Spijk in zijn woning was gearresteerd in zake den Zondag j. 1. te Mulheim a. d. Ruhr gepleegden moord op zijn schoonvader. De Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Haarlem heeft een vervolging ingesteld tegen de Zand- voortsche doctoren Varekamp en Gerke, wegens het verzwijgen van de diph- theritisgevallen voor het geneeskundig staatstoezicht. Bovendien wordt den arts Varekamp ten laste gelegd, dat hij gevaar voor besmetting heeft doen ontstaan, door doen vervoeren in publieke vervoer middelen van lijders aan diphtheritis naar Amsterdam en Haarlem en het doen verzenden van niet ontsmette kleedingstukken van lijders. In een gehouden vergadering van de Kamer van Arbeid in het Schoenmakers bedrijf te Waalwijk is, na een bespre king van ruim drie uur besloten, aan de leden van de Tweede Kamer een adres te richten, waarin wordt verzocht de Tariefwet, zooals door de Regeering is aangeboden, te willen aannemen. Donderdagmiddag had in de Tweede Kamer de eindstemming plaats over de wijziging der militiewet. De uitslag is dat het wetsontwerp werd aangeno men met 55 tegen 34 stemmen. Vóór de geheele rechterzijde behalve de heer Stuers, tegen de linkerzijde behalve de heeren Tydeman, v. Karnebeek en De Beaufort. De heer H. v. d. C., reiziger in kruide nierswaren, te Doorn, keerde Woensdag avond per rijwiel van Amersfoort over Zeist huiswaarts. Nog niet ver van Amersfoort verwijderd, reed hij tegen prikkeldraad, dat over den straatweg was gespannen, waardoor hij kwam te vallen. Twee kerels schoten toe en gaven hem een slag op het hoofd, waardoor hij bewusteloos werd. Drie uren later, ongeveer 9 uur, kwam hij bij en be merkte, dat hij snij wonden had gekre gen; zijn geld, ongeveer f 100, en zijn horloge waren hem ontvreemd, en de banden van zijn fiets waren stukge sneden. Hij ging toen terug naar Amers foort om aangifte van deze brutale bö- rooving te doen. De politie heeft tot diep in den nacht het onderzoek tot nabij Soesterberg voortgezet, doch zonder succes. ADVERTENTIEN. Hoogstraat (hoek Nieuwstraat), MEÜSBEM. der firma BEAUSAR, Hofleverancier van H. M. de Koningin. Ie kwaliteit f 0.55 per pond. 2e 0,45 F|jn van smaak!! Voorhanden: der Heusdensche Conservenfabriek. Neemt proef s v p. bericht dat bij steeds voor handen heeft alle soorten van de Heusdensche Conserven-fabriek. Snijboontjes, Spersieboontjes, Worteltjes, Doperwten, Spinazie, Andijvie, Tuinboon- tjes, Peultjes, Postelein, Kropsla, Asperges, Slier, Stoof-Asperges, Asperges voor soep, Soepgroenten, Soepgroenten voor erwtensoep. VERDER: Zalm, Kreeft, Garnalen, Luiichtong, Gesneden Ossetong, Sardines, Ansjovis, Paling in Gelei. Leverpastei, Gemarineerde Haring. Alle soorten zooals Kersen, Perziken, Abrikozen, Pruimen, Aard beien, Frambozen, Gember en Annanas. Truffels en Champignoiiü. sche Almanakken en Bijbelsche en Humoristische KALENDERS 1912 is Uw voordeeligst »FEDEklIltE\: alle werkdagen 13, 's Maandags vanaf 9 uur. :3? - Wanneer gij genezen zijt van eene borstziekte, asthma, longont steking of bronchitis, door de 4 b- diisiroo|),kloos(cr§aiicla l'uulu. Spreek er uw kennissen en vrienden over, opdat zij ook gebruikers der 4tMlijsiro<»p zul len worden. Gij verricht daarmede een nuttig werk, want gij helpt daardoor mede de xwalen uwer medemenschen te genezen. Stel vertrouwen in de Abdijsiroop, want zij zal voor U, lijders aan borst- en longaandoeningen, doen, wat geen enkel middel gedaan heeft, namelijk U genezen. Ziehier weer een attest: 14. tooster Saocta I*aulo bevat geen schadelijke bestanddeelen en geneest zoowel ouden als jongen, welke lijden aan asthma, kink- en slijmhoest, verouderde en verwaarloosde verkoudheid, pleuris, influenza, bronchitis, heesch- heid, keelpijn en alle borst- en longaandoeningen. Voorkomt de Tering! De ASmIij siroop, KJooster Lancia IPaulo, kost per flacon van 230 gram f 1,per flacon van 550 gram f 2,en per flacon van 1000 gram f 3.50. Eischt den rooden hond met handtee- kening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van DrunenAndel: J. G. Schouten; Be- soijen: D. van Heivoort; Drunen (N.-B.): L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon; Dhsscii: J. J. Paes; Geuderen: B. de Graaff; GiesscnJ. van Vugt; Bank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans: leeuwen: G. Sterkenburg; NieuwcndijkR. Romeijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrickem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch, zendt deze dan naar de Ie GORHICUillI, Seliuitersgraelit. Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en bet als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. UITST0O1EN ran wollen en katoenen Dekens en Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne verstrekt door G. DOEDEYNS te Heusden. v* Beleefd aanbevelendDE DIRECTIE. vflPt «W.- VOOR BUITENLAND. Minzaam aanbevelend. voor B. DEINS, Tanflarts, Tengevolge van eene verwaarloosde verkoudheid, die ik op mijne borst kreeg", zoo schrijft ons Mejuffrouw Elisabeth van Wijn gaarden Simpelaar, Rijnvisch Feithstraat 20, 'Amsterdam, „waardoor ik het verschrikkelijk benauwd had, zoodat ik 's nachts niet kon slapen en mij altijd vermoeid gevoelde. Veel geneesmiddelen had ik gebruikt, zonder er baat bij te vinden, totdat mij <le lb(3|j<tii*»<)|», ÜioushT ^uiicla l*au!o, werd aanbevolen, die ik kocht bij den winkelier B. Hartendorp, Rijnvisch Feithstraat No. 1, Amsterdam. Eén flacon A Sm! ij siroop heeft mijn zieke borst weer gezond gemaakt, mijn slapelooze nachteu veranderden in rustige en ik ben weer, dank zij de Abdijsiroop, een geheel ander mensch geworden. Ik gevoel mij thans sterk en gezond en zal de Abdjjslroop aanbevelen waar ik kan. Port-en Samos wijnen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 1