een flink WERKMEISJE, Hnbekeiiii Onbemind daarom W. SFITZERS. Gesticht Bethesda gram, over wat te doen staat en heb- b-n z' h bereid verklaard tot het bieden v. s>nn bij het herstel van het monar chale gezag. ^iaatNeiyk Heusden, 25 Nov. Door het College van Godshuizen werd in zijne jongste vergadering voor de perio dieke aftreding van regent de heer J. van Laarhoven, de volgende aanbeveling opge maakt en aan den Gemeenteraad verzonden als le cand. de heer J. van Laarhoven en als 2e cand. de heer Joh. de Moll. Tevens werd op de aanbeveling als secretaris van het College gesteld: als le cand. de heer H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris en als 2e cand. de heer Otto van Ommeren, ambt. ter gemeente-secretarie. De heer J. van Laarhoven, koper slager alhier, gaf Vrijdagmiddag voor h.h. Burgemeester en Wethouders en Brand meesters, nabij de tram-haven, enkele proe ven met de Hollandia Extincteur-rapide, anders gezegd „snelblusscher". Een boom was in den grond geplaatst, met takkenbossen en pikkransen aange kleed en het geheel met petroleum en ben zine begoten. Ten 3 ure werd er den brand ingestoken en toen 3 minuten later alles in volle vlam stond, werd door den snel blusscher er een straal opgericht en in enkele seconden was er geen vuur meer te zien. Door de brandweer alhier is er een aan gekocht en bij de bewaarplaats der brand spuiten geplaatst. Naar wij vernemen heb ben verschillende particulieren er ook een besteld. De uitgaaf is gering (circa f 18) en na elke gebruikmaking wordt zeer bil lijk in eene nieuwe vulling voorzien. Het fanfarecorps „Oefening en Uit spanning" uit Wijk is voornemens Zaterdag 2 December in de zaal „Concordia" eene uitvoering te geven. De goede naam der vereeniging en het flinke programma, waarmede zij voor den dag komt, beloven een gezelligen avond. Werkendam, Dinsdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat door ds. J. J. van Noort de Jongelingsvereeniging „Andreas" alhier werd opgericht en hoopt men dat de volgende week te herdenken doorlo. Dins dag a.s. des nam. 7 uur een herdenkings samenkomst te houden in de Ned. Herv. Kerk, alwaar de oprichter, thans voorz. van het Nederl. Jongelingsverbond, de Wel- Eerw. heer Van Noort, pred. te Amsterdam, de feestrede zal houden. De heer J. Dekker, organist alhier, zal dan ook eenige nummers orgelmuziek ten beste geven2o. Woensdag daaraanvolgende eveneens des nam. 7 uur een feestelijke bijeenkomst te houden in de Nutszaal met de leden der Knapenvereeni- ging „Obadja", waartoe de ouders van de leden van „Obadja" vrijen toegang hebben. De leider van die bijeenkomst zal zijn, de Heer P. Holster, voorzitter der knapen- vereeniging, terwijl het programma luidt: lo. Opening door den voorzitter van de jongelingsvereeniging, 2o. Verslag van den secr. der knapenvereen., 8o. Samenspraak „In de Rechtszaal", 4o. Samenspraak „De Ongevallenwet", 5o. Voordracht, waarna 15 minuten pauze, 6o. Samenspraak „de Sol licitant", 7o. Samenspraak „Edele wraak", 8o. Voordracht, 9o. Slotwoord, lOo. Zingen, llo. Dankzegging. 3o. Donderdag daaraan volgende, des nam. 7.30 uur, onder leiding van ds. Ten Bokkel Huinink, predikant te Well en Ammerzoden, een feestvergadering in de Nutszaal te houden, met medewerking van de Chr. Gem. zangver. „Soli Deo Gloria", alhier. Het programma voor dien avond luidt als volgt: lo. Welkomstwoord van den voorzitter van de Jongelingsvereeniging, den heer P. Kornet, 2o. Opening door den feest leider, 3o. Verslag van den secretaris, 4o. Verslagen van de zustervereenigingen Wer kendam, Almkerk, Genderen, Woudrichem, Sliedrecht, Dordrecht, Sleeuwijk en Nieu- wendijk, 5o. Uitvoering door de zangvereen. van de nummers: Dankt, dankt nu allen God, Reislied, Lofzang en Zomerochtend, 6o. Samenspraak „Loon naar werk", 7o. Opstel van A. C. v. d. Mijl, 8o. Samen spraak „Een uurtje op het politiebureau te Petersburg", waarna 20 minuten pauze, 9. Uitvoering van de zangnummers: Wien Neerlandsch bloed, De Morgen, Psalm 150, Lief Vaderland vaarwel en Slotzang, lOo. Samenspraak „De Ellende van den slaaf", llo. Voordracht van K. de Vries, 12o. Sa menspraak „Ongerechtighe:d gestraft", 13o. Voordracht van J. van Laren, 14o. Samen spraak „Ster op het politiebureau, 15o. Slotwoord van den voorzitter, 16o. Sluiting. De toegang tot deze feestvergadering zal vrij zijn voor begunstigers en geintrodu- ceerden. Vrijdag 1 Dec. a.s. hoopt D. V. de Bondsring „Altena" van Jonglv. op Geref. grondslag, alhier te vergaderen in de consisto rie der Geref. kerk A 's avonds 7 uur. De agenda luidt: 1. Opening, 2. Lezing Notulen, 3. „Onze jonge leden" inl. vrd. G. de Jong, van Almkerk, 4. De Zending op de Jon- gelingsver. inl. vrd. T. J. den Dunne, van Almkerk, 5. Rondvraag, 6 Sluiting. Almkerk. De installatie van onzen nieuwen burgemeester, den heer K. Punt, zal plaats hebben op Vrijdag 1 Dec. a.s. Hlesboscll- Als een bewijs dat er veel muizen zijn, kan dienen, dat op den polder Kijfhoek in één dag niet minder dan 2100 werden afgemaakt. Capelie. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 25 November 1911 des voormiddags 10 uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2 Verzoek om afschrijving aanslag in den hoofd, omslag wegens vertrek uit de gem. 3. Voorstel tot uitvoering van straatver lichting op de Hoogev&art. 4. Voorstel schoollokaal beschikbaar te stellen voor een landbouwwintercursus. 5. Voorstel tot vergrooting van den tuin bij de school in de Nieuwstraat. 6. Voorstel tot vaststelling voorwaarden voor de openbare verpachting van het kaai en havengeld 1912. 7. Voorstel tot af- en overschrijving op posten der gemeente-begrooting 1911. 8. Benoeming lid van het algemeen Arm bestuur. 9. Benoeming stembureau voor eventueele verkiezingen, leden v./d. Raad, v./d. Prov. Staten en v./d. Tweede Kamer in 1912. 10. Benoeming stembureau voor eventueele verkiezingen van leden v. d. Kamer van Arbeid (schoenmakersbedrijf) in 1912. 11. Vaststelling suppletoir kohier hoofd, omslag, dienst 1911. Voor de lichting 1912 zullen uit deze gemeente bij de militie't volgend jaar worden ingelijfd 8 lotelingen, waarvan 6 voor lange en 2 voor korte oefening. Dat de landbouwers meer en meer 't nut in gaan zien om landbouwcursussen te bezoeken, blijkt wel hieruit dat wekelijks nog leerlingen zich aanmelden bij den cursus, die door 't hoofd der school in de Niëuw- straat alhier gegeven wordt. Dusseil. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Ant. Verhoeven, is benoemd tot burgemeester der gemeente Watergraafs meer, waar hij sedert zes jaar gemeente secretaris was. 's Clravemoer. Bij gelegenheid, dat de landbouwer B. van Klein-Dongen, in den polder alhier eene vracht mest stoffen bracht, viel eensklaps zijn paard, zonder dat het meer op kon. De inmiddels ontboden veearts constateerde, dat de oor zaak eene beroerte was, waarom het dier aan den vilder moest worden overgedaan. Meeuwen. Op uitnoodiging van het bestuur van de onderafdeeling „Dronge- len en omstreken" der V. P. N„ trad Woens dagavond alhier in het café van den heer Smits op, de heer H. B. Beaufort, pluim veeteelt consulent te Haarlem. Een vrij talrijk publiek was aanwezig. De Burge meester dezer gemeente, de heer J. Oerle- mans, opende met een kort woord deze bijeenkomst, waarna de heer Beaufort het woord nam. In de eerste plaats werd de aandacht gewijd aan de eierproductie. Niet alle kippen leggen jaarlijks een even groot aantal eieren. Hierin bestaan aanmerkelijk verschillen; er zijn hennen die zeer veel eieren voortbrengen, daarentegen anderen die voor den pluimveehouder van geen waarde zijn. Dat de goede van de slechte goed te onderscheiden zijn, werd door spre ker zeer duidelijk aangetoond. De pluim veehouders hebben daarom nauwkeurig toe te zien, wélke dieren voor hen van het meeste belang zijn. Een gelijke eierpro ductie dient verkregen te worden, d.w.z. dat alle hennen jaarlijks ongeveer een gelijk aantal eieren voortbrengen. Spreker noemde dit de eerste stap op den goeden weg. De heer Beaufort wees verder op de z.g. inteelt, waarmede bedoeld wordt het gebruik van hanen met hennen uit hetzelfde gebroed. Hiertegen werd krachtig gewaarschuwd, omdat hiervan kleine kippen en weinig eierproductie de gevolgen zijn. Volgens spreker lag het dan ook geheel in den weg van de V. P. N. om te zorgen, dat goede fokhanen worden aangeschaft, welke door de leden, tegen betaling van den kostenden prijs, steeds beschikbaar moeten zijn. In het laatste gedeelte van zijn rede, werd door den heer Beaufort gewezen op het nut eener instelling als de V. P. N. voor. ons vaderland. In zijn krachtig betoog stelde hij duidelijk in het licht de reeds door die vereeniging verkregen resultaten, zoodat z. i. elke pluimveehouder, ter wille van zijn eigen belang, daarbij aangesloten diende te zijn. Deze belangrijke en leerzame rede werd ten slotte door tal van keurige licht beelden aangevuld. Ongeveer ten halftien werd de vergadering door den heer G. W. J. Branderhorst te Eethen gesloten. Aileiiweil cl Ijk. De 63-jarige C.Pruij- sen, opzichter op den Prikwaard, kwam j.l. Zondagmorgen uit de kerk thuis en bleef onder het uitkleeden plotseling dood. Raamsdonk Dinsdag 1.1. opende de heer A. de Jong, rijksveearts te Capelie, alhier in de openbare school een cursus in paardenkennis. 16 deelnemers waren op gekomen. Raaitisdonksveer. Het aan leggen eener leiding voor electrisch licht in de in aanbouw zijnde fraterschool, is aangenomen door den heer Broeders alhier. Sprang. Zondagavond 1.1. verloor mevr. J. WinkelGroothuis uit Besoijen in deze gemeente haar van roode kralen en met gouden slot vervaardigden armband. Zoo deze niet in eerlijke handen is terecht gekomen, voor haar een minder aangenaam verlies. leen. Terwijl de knecht van den voerman K. uit Andel, een kar bieten naar de losplaats bracht, zakte op eens het rad in elkaar, het paard werd met zijn vracht tegen den grond geworpen. Spoedig waren er vlugge handen, die het tuig gedeeltelijk doorsneden en het paard, dat gelukkig geen letsel had bekomen, uit zijne positie ver losten. Het ongeluk liep dus betrekkelijk goed af. Als onderwijzeres in de vacature van mej. A. Bos, welke 1 Jan. haar ontslag heeft aangevraaj^fl, hebben zich twee solli citanten aangemeld, welke op de voordracht zijn geplaatst, ifv mej. W. M. Sweeda te Geldermalsen en jacfej. M. Kooijman te Heusden. IVijk. Voor de lichtir£ 1912 zvfllen uit deze gemeente met Veen 9 lotelingen worden ingelijfd voor de nat. militie nl. 6 voor de volledige en 3 voor de korte oefeningen. Kerknieuws. Heusden. Bij de op Donderdag 1.1. gehouden verkiezing van twee notabelen, ter voorziening in de periodieke aftreding van de heeren H. Wijnands en G. Reas, werden uitgebracht, van de 91 stemgerech. tigden, 47 stemmen. Hiervan bekwam de heer Reas 33 en de heer Wijnands 26 stem men; zoodat beide aftredende leden werden herkozen. Nog waren uitgebracht op den heer P. van Helvoirt 23 stemmen en verder op enkele personen een stem. Il erkendam Dinsdag a.«. des nam. 7 uur hoopt voor de Chr. Geref. Gemeente alhier op te treden de WelEerw. heer Den Boer, predikant te Dordrecht. A'ieiivieiidfjk In de Geref kerk alhier, zal a.s. Woensdagavond dankuur voor het gewas gehouden worden door ds. Goedbloed. De clasis Almkerk, zal op Donderdag 30 Nov. a.sin de Geref. kerk alhier ver gaderen, teneinde den heer Pontier, cand. te Breda, welke het beroep naar de Geref. kerk te Waardhuizen aannam, het peremp toir examen af te nemen. Almkerk. Naar we vernemen zal in de Geref. kerk alhier, a.s. Donderdag 30 Nov. als Unie spreker optreden, ds. J. van den Berg, van Feijenoord. Sprang. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, is beroepen de heer Pop, theol. cand. te Katwijk aan Zee. Loon op-Zand De weleerw. heer ds. J. P. Paauwe te Bennekom, heeft voor het beroep der Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk alhier, bedankt. IVaspik. Door stemgerechtigde leden zijn herkozen als ouderling, G. van Gijzel, en als diaken P. Pruissers, welke beiden hunne benoeming hebben aangenomen. PREDIKItEVRTEÜ, 26 November. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. A. Merkelijn, missionair dienaar des woords van de kerken van Zeeland. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Oost v. Meeuwen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. 29 Nov. nm. 6 u. Bijbel lezing. Voortzetting van het leven v. Paulus door ds. Hermanides. uit Heusden. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. Brouwer. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2.u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. geen dienst. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart, H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tjjdig zenden. Rechtzaken. Op 21 dezer stond voor de Arrondise- ments-Rechtbank terecht O. De Roud 21 jaar, fabrieks arbeider en J. Doud 23 jaar, sigarenmaker, beiden te Almkerk, beklaagd ter zake dat zij omstreeks 16 Sept. 1911 te Almkerk althans te Dussen, te zamen en in vereeniging M. v. Helden opzettelijk hebben mishandeld, door hem te slaan en ieder met een mes althans met een scherp voor werp te slaan, te steken, te snijden en hevjg bloedend te verwonden. (Niet minder dan 8 snij wonden: waar onder 1 van 17 centimeter, 1 van 11 en 1 van 10 c.M. waren aan v. H. toegebracht.) Gehoord werden 4 getuigen en één des kundige. Geëischt werd één jaar gevangenisstraf voor ieder. M W. de Goud 20 jaar, fabrieks arbeider te Dussen, beklaagd van 27 Octo ber j.l. te Heusden voor het Kantongerecht aldaar als getuige in eene strafzaak tegen O. de Rgehoord wordende, mondeling, persoonlijk, opzettelijk in strijd met de waar heid te hebben verklaard: „In den avond van 16 Sept. 1911. hoe laat het was weet ik niet, was ik in gezelschap van O. de R...... op den openbaren weg te Almkerk; of be klaagde toen geschoten heeft weet ik niet, wel heb ik uit de verte een schot gehoord, nadat ik mij van hem verwijderd had. Ik wist niet dat beklaagde op dat oogenblik een wapen bij zich droeg." Gehoord werden 3 getuigen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 23 November. Overtr. rijwielreglement: A. v. T., Meeuwen, J. B., deWerken c.a., en L. v. W., Nieuwendijk, ieder f 2 subs. 2 d. C. J., Veen eD J. J. v. L., Werkendam, ieder f 3 subs. 2 d. Openb dronkenschap: J. J. v. d. L Werkendam, f 2 subs. 2 d. Rumoer verwekken: N. B. en P. T. K Woudrichem, ieder f 3 subs. 2 d. Overtr. trekhondenwet: N. v. D., Dordrecht, 2 X f 1 of 2 X 1 d, Overtr. jachtwet: A. D., Giessen, f4 of 2 weken tuchtschool. Overtr. stierenreglement: P. N., Dron gelen, f 5 of 3d A. W., Waardhuizen, vrijspraak. ESurgerltike §tand. Heusden, van 16 tot 23 Nov. Geboren: Huibert, z. v. H. van Hel den en A. G. van Helden. Werkendam, van 17 tot 23 Nov. Ondertrouwd: Bastiaan Bras, 30 j. en Geertje Ippel, 32 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. de Vries; Aart Bertus, z. v. B. Pellegrom en M. de Keijzer; Dirk Cbristiaan, z. v. C. D. Hovestadt en A. v. d. Heuvel. Overleden: Jozef Drievoet, 63 j., echtg. v. H. Leek. Waspik, van 1 tot 15 Nov. Getrouwd: J. G. de Beer en A. H. Verschure. Geboren: Johannes Adrianus, z. v. W. L. Kuijten en G. Zwaans; Josephus Marie, z. v. E. v. TrierChristiaan Cor nelis, z. v. C. S. Schapers en M. de Bont. Overleden: J. A. J. de Geus, 1 m. Ingekomen van: 's-Gravenhage, J. Lazonder en gezin. Vertrokken naar: Rotterdam, A. M. Broekers en gezin; Raamsdonk, F. Ko gels en gezin en Wed. F. Hessels en gt zin. Dewerken en Sleeuwijk, van 1723 Nov. Ondertrouwd: Huibert Schoon, 23 j. en Cornelia de Vries, 19 j. Ingekomen van: Werkendam, A. A. Ritmeester. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. In alle soorten was de handel traag. Besteed werd voor vet vee 43 48 ct. per pond; melkkoeien f 120 tot f 180, guste vaarzen van f 000 tot f000, voor 2J-jarige ossen van f 125 tot f 160, voor 1^-jarige ossen van f 100 tot f 135, voor pinken van f 70 tot f 100, voor graskalveren van f 40 tot f 70 per stuk. Geen aanvoer. 1 zalm f 0,47f 0,00 p. p. 6 Zalmen f2,05f2,80 per pond. Snoek f0,2210,35 Witvisch f 0,09f0,17 1432 Houting 1623 ct. Deze week aangevoerd en afgeslagen 19 Winterzalmen f 2,00 3,55 p. K.G. 4 Zomerzalmen f0,30f0,40. St. Jacobszalnaen f 0,00f 0,00. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 21 Nov. 1 65 M. 0.92 M. N.A.P, 22 1.45 0.90 23 1.21 0.86 Waterhoogte Maastricht (brug). 23 Nov. 0.75 M. boven 0. 24 0.46 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 23 Nov. 1.56 M. beneden 0. 24 1.77 Ad ver ten t£ën. Vanaf 1 December wordt irW het vacante Kantoor van Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden, waargenomen door den Candidaat-Notaris BEUNINGH al daar, die kantoor zal houden ten kantore van genoemden Notaris op alle werkdagen van 9—12 en van 2—4 en die overigens, of aldaar niet aanwezig, is te spreken ten zijnen huize in de Pelsterstraat tegenover de Protestantsche pastorie. Gevraagd met 15 December of eerder als Oiiderkeukeiimeid, P. G. en v. g. g. v. Brieven franco no. 144, UIJTHOVEN's Boekhandel, Den Haag. maakt en rookt U misschien tot nog toe niet Een proefname zal U overtuigen. VoMébMs Pelsterstraat 0 64, Hensden. Naar buiten franco toezending. te neijsnm rotestaiitsch Gmthiii§ voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres i Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Heusdenvm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. H. v. d. Zanden uit Andel. nm. Voorber. H. A. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. van Paddenburg. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer uit Uitwijk. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylomènbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelie, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. NederhemertNz. vm. 10 u. ds. Keek uit Zuilichem. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm.9.30u. ds. J.C.V.v. Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Locher uit Waspik. H. A. en nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitioijk, nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. 27 Not. Prov. bestuur van Limburg, het verbreeden van het NederlanJsch gedeelte van het kanaal van Luik naar Maastricht, tusschen de bruggen 3 en 6 onder de gemeenten St. Pieter en Maastricht. Raming 510C0. 29 Nov. Min. van Waterstaat, het onderhoud van de rijksrivierwerken van de Meiwede, van Jan. 1912 tot en met 31 Dec. 1914. in 2 perc. Raming le perc. f 12 iOO, 2e perc. ƒ18000. 29 Nov. Prov. bestuur van Zeeland, het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter- neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1912, 1913.en 1914. Raming 2490) per jaar. 30 Nov Prov. bestuur van Noordholland, lo. het uitvoeren van baggerwetken tot diephouding van de havens op het eiland Terschelling en nabij de Haukes op het eiland Wieringen en van de kom voor de aanlegplaats nabij den Oever op het eiland Wieriügen. Raming 155 50. 2o. het onderbonden van de Rijks-, zee- en haven werken op het eiland Vlieland, gedurende de jaren 1912, 1911 en 1914. Raming 26000 per jaar. 4 Dec. Prov. bestuur van Zuidholland, het onderhond van de werken, behoorende tot het kanaal door Voorne, gedurende de jaren 1912.1913 en 1914. Raming f 23500 per jaar. 6 Dee. Min. van Waterstaat, lo. het onderhoud der werken van de Maas (gedeelte Moek Woudrichem), de Bergsche Maas, het Heusdensch kanaal, den Amer en het benedengedeelte van de Donge, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming per jaar: le perc. 45 >0, 2e perc. 12000, 3e perc. f 170L0, 4e perc. 25000, massa 58500. 2o. het onderhoud van de rijksrivierwerken van de Dordtsche waterwegen van 1 Jan. 1912 tot en met 81 Dec. 1914. Raming ƒ18475 per jaar. 22 Nov. Prov. bestuur van'Groningen, het onderhoud van de bodemdiepten in de haven te Delfzijl, gedurende 1912 Raming ƒ35000 Minste inschrijvers Joh. kraaijeveld en E. van Noor- denne te Sliedrecht voor ƒ85.090. HEUSÜES25 Nov Op de graanmarkt besteedt men voor: Tanee t "t 50 a f 8 80 Rugae f 6 00 a f 6 60 Gerst f a f -.Haver f 5 00 a f 9 00 Kout zaad Raapkoeken f af Lijnkoek -n af Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A, 24 Nov. Aardappelen. Vroege ƒ0 ,- Blautee f 2.00 a f 2 25 Zeeuwen, f 2 50 a ƒ275 J ommen f af.. Hooi e qua/, f 18.0't a J 19—, %e qnal. (voorde vers) f 13 O a 15 00 Klaverhooi f 17.sf\%. Ifit ttroo f 12.— a f 13 00 Geel dito J 10 af 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 E.G. 20 i 21 ets. zwaardere 24 h 25 et Boter j C.8 a 0.85 per half E.G. Eóer-n f 2 15 i f 2.35 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week >p de markt f 0 80 de winkels dus 0 85 per h. kilo. loeren 2 15 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65. ZALT BOM HEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8 75 a 9,50 Haver f 4 00 a f 4 50 Garst 5 40 af 5 50 per H.L Boter0 70 e f 0.80 per half K.G bieren J 2 40 a f 2 50 per 26 stuks Biggen 5 00 a 9 00, Konijnen f 1 .00 a 0.00, Kippen f .00 t.0 per stuk Zaltbommel. Op de Dinsdag gehouden na jaarsveemarkt waren aangevoerd 115 run deren en 29 kalveren. Beneden-Langstraat, 24 Nov. De handel in aardappelen gaat niet druk meer en de marktprijs is zeer gedaald. Men besteedt voor eigenheimers f 2.50 A f 2,70, zeeuwen f 3,00 f 3,20, zandsoorten f 1,75 A f 2,00 en voedersoorten f 1,00 f 1,50 per H.L. Yischmarkt Gorinchem. Yischmarkt Hardinxveld. Wnudrichemsehe Yischmarkt. Kralingschc Yischmarkt. Karei van der Heijden f 2.per 100. Helena- 2.50 per 100.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 6