Waterstokerij!! II utter «lam fifordrecflit Utrecht 4DRE8 H.H. Landbouwers! echte Friesche Eigenheimers (pootaardappelen), Een flinke ruime STOKERIJ, WEDERVERKOOPERS Boekhandel L. J. Veerman, Heusden. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. een net MEISJE, rechtdames hebben hem aanhoudend overschreeuwd.Ten slotte verliet Asquith het gebouw, zonder er in geslaagd te zijn ook maar één zin te voleindigen. In Oranienburg vond men Dinsdag een bijna 90-jarige oude vrijster half verhongerd op den vloer van haar huis liggen. Zij had niets dan een bijna ver gaan hemd aan en was weerzinwekkend vuil. Zij moeteen vermogen van ettelijke honderdduizenden mark bezitten. Bij de liquidatie van een in Berlijn niet onbekende bankfirma van Herman Paasch is gebleken, dat deze zich reeds gedurende 10 jaren aan verduistering van deposito-gelden heeft schuldig ge maakt tot een bedrag, dat op een half millioen mark geschat wordt. De gelden heeft hij gebruikt voor speculatie op de Londensche beurs. In de omstreken van Le Ch&telet is een geheimzinnige moord gepleegd. De vermoordde en zijn vermoedelijke moor denaar werden door een jachtopziener ontdekt nadat deze twee schoten had gehoord. Bij zijn nadering ontvluchtte de moordenaar in een automobiel. Het slachtoffer stamelde een paar woorden in een vreemde taal en stierf. Hij had nog een bedrag van 150 francs bij zich maar geen papieren, die zijn indentiteit konden bewijzen. iaiauts)eil}k lieuws. Slonsden, 2 Dec. Woensdag werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepstimmerwerf der heeren De Haan en Oerlemans te Heusden, een Sambre-schip, lang 47 M., breed 5 M., hol 2.30 M., groot pl. m. 430 ton, voor den heer Jacob Hagen te Rotterdam. Onmiddellijk daarna werden de kielen gelegd voor een dito schip en een sleepboot, beiden voor Hollandsche rekening. Als opvolger van den heer Weijns- bergen, is met ingang van 1 Januari be noemd tot opzichter van de Waterstaat alhier, de heer J. A. Steinz, thans te Enk huizen. Onze gemeente begint groot-steedsche allures aan te nemen. Het is nu niet meer uitsluitend Rotterdam alwaar boefjes de expeditiewagens trachten te plunderen. Zoo geschiedde het Donderdagmorgen, dat 2 kistjes met suikerwerk te 6.15 ure door den tram werden gelost en ten 6,45 ure, een daarvan spoorloos verdwenen was. En dat in Heusden, alwaar men met trotsch steeds vertelt „hier wordt nooit gestolen", 't Is te hopen dat de politie er in slagen zal der dief of de dieven op te sporen. Werkendam. Den 6den dezer maand zal de zangvereeniging „Uitsp inning door Inspanning" haar jaarlijksche uitvoe ring geven en den 18en daaraanvolgende zal het weldadigheidssoirée gehouden worden. Capelle. Dinsdagmiddag rende van een landbouwer uit Raamsdonk een paard waarschijnlijk; door den schrik bevangen, in dolle vaart over de Hoogevaart, zonder evenwel, wonder boven wonder, persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Bij het zooge naamde Bruggetje mocht het eerst gelukken het woeste dier tot staan te brengen; daar bleek, dat het zich aan zijn pooten leelijk bezeerd had. Dat de melkleveranciers het in deze gemeente nog niet eens zijn over den prijs van de melk blijkt wel hieruit dat er zijn die 1 Liter verkoopen voor 10 cent, voor 8 cent en zelfs voor 7 centen. De op a.s. Vrijdag alhier door de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" in 't café van L. F. ran Dongen te geven uitvoering zal naar we vernemen met muziek bijge staan worden door den heer Snijders van Geertruidenberg en des avonds een aanvang nemen om half acht ure. Cjia mereil. De heer Kruize, onder wijzer aan de Chr. school alhier is als zoo danig benoemd te Montfoort. De suikerbieten-campagne is hieraf- geloopen; het totale gewicht afgeleverd aan de Kluit bedraagt netto 3.362.441 kilo's. «j»eertruideiiberg. De Raad dezer gemeente, heeft in zijne vergadering van den 30 Nov. j.l. voorgesteld, behoudens hoogere goedkeuring, de jaarwedden van de Burgemeester en van de Secretaris, ieder met f 150 te verhoogen, en zoodoende te brengen op f 800 en f 1000, en aan de kweekelingen v. Bolderink en Barten, eene gratificatie, elk van f 10 toe te kennen voor gegeven onderwijs tijdens afwezigheid van een onderwijzer. llerptDe leden der Onderl. Paarden- verzekering van Herpt, Hedikhuizen en Haarsteeg, hielden in het café van den heer J. Buijs alhier hunne jaarvergadering. De voorzitter N. van Bijnen, opende de ver gadering. Na het lezen der notulen werd verslag uitgebracht over den toestand der vereeniging De rekening bedroeg in ont vangst f564,77 en in uitgaaf f563,67; batig saldo f 1,10. De toelage van den secretaris-penning meester werd van f 10 op f 15 gebracht. In plaats van éénmaal zullen voortaan de paarden tweemaal per jaar worden geschat. Hierdoor wordt het werk van de wijk-com- missarissen en schatters verdubbeld en werd door het bestuur voorgesteld om de toelagen der wijkcommissarissen van f0,50 opfl, te brengen en van de schatters van fl, op f 2,Het eerste voorstel werd aange nomen met 55 tegen 13 stemmenhet tweede werd verworpen met 46 tegen 22 stemmen. De schatters namen nu collectief hun ont slag, doch wilden in het algemeen belang de v> i.iterschatting nog verrichten. De af tredende bestuursleden de heeren H. Vugts en H. van Veldhoven werden bij acclamatie herbenoemd. Besloten werd nog om eene oommissie te benoemen, die vóór de jaarvergadering de boeken en bescheiden van den penning meester heeft te controleeren. Deze com missie bestaat voor het eerste jaar uit de heeren C. van Grevenbroek te Herpt, B. Luijken te Luttelherpt en H. Perterse te Haarsteeg. Hierna werd de vergadering gesloten. r\ieutveii<lfjk. Zaterdagavond hield de Chr. Schoolvereeniging alhier een leden vergadering. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze, waarna stemming plaats had wegens periodieke aftreding van twee bestuursleden Joh. van Breugel en C. v. Helden. Beiden werden herkozen. Daarna hield de heer Van Velzen eene lezing over: ,De macht van het voorbeeld", waarop een leerrijk debat volgde. Hierna werd de ver gadering gesloten. Raamsdonk. Donderdagmorgen schrok het paard van den heer Rubbens te Waspik, door de stoomfluit der drijf- riemenfabriek van den heer Hagen. Het dier ging op hol en werd eerst in de Broek- straat alhier, door den landbouwer P. van Strien tot staan gebracht. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. Sleeuwfjk. Bij Koninklijk besluit van 8. November 1911, no. 24 is aan deze gemeente krachtens art. 53 der wet op het lager onderwijs eene buitengewone subsidie verleend ten bedrage van f 600. Sprang. Door het bestuur der afd. Patrimonium, is in haar vergadering be sloten, om op Woensdag 13 December e.k. haar 3-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Veen. De laatste lading beetwortelen, bestemd voor de suikerfabriek te Werken dam, werd Vrijdag afgeladen en kan hiermee gezegd worden dat de campagne is afge- loopen. We meenen, dat de aflevering over 't algemeen wat de wegers betreft, geene on tevredenheid heeft veroorzaakt en de boe ren goed naar den zin is gegaan. Wat de op brengst betreft, dit zaakje is voor velen nog goed meegeloopen. Dat de mollen hoog in prijs worden, kan dienen, dat door den koopman v. V. uit Wijk niet minder dan 20 cent per stuk betaald wordt. Verschillende personen ver dienen dan ook met deze opsporing een flink daggeld. Uitwijk De bietenbouw is geëindigd in zooverre dat de groote voorraad afge wogen aan de losplaats, dagelij Ks met aken wordt verzonden. Binnen enkele dagen is dit ook afgeloopen. Naar aardappelen is weinig vraag. Die ze nog in voorraad hebben, gaan ze maar inkuilen. De meeste boeren hebben hun vee stal gezet; het mooie najaarsweder heeft voor velen nog aardig meegewerkt om hooi te besparen wat nogal schaarsch is. kerknieuws. Heusden. Vrijdag 8 Dec., des avonds half zeven, hoopt de Weleerw. Zeergel. heer dr. T. Hoekstra, pred. te 's-Bosch, in de Geref. kerk alhier op te treden, in den Dankstond voor den Oogst. Werkendam. Na ingeleid te zijn door ds. v. d. Pol, hield Dinsdag 1.1. inde Ned. Herv. Kerk alhier, ds. v. Noort eene feestrede bij de herdenking van het 25-jarig bestaan der jongelingsvereeniging,, Andreas", naar aanleiding van het eerste deel van Ps. 103 (een feestgroet) en 1 Corinthe 16:13 (een feest wenk). De heer Dekker bespeelde den geheelen avond het orgel op meester lijke wijze. Het kerkgebouw was stampvol. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk B, alhier, is voor de tweede maal beroepen ds. S. Kamper te Haastrecht. Donderdag a.s., des avonds 7 uur, hoopt in de Chr. Ger. Kerk, alhier, op te treden de Weleerw. heer P. de Groot, pre dikant te Noordeloos. Capellc. A.s. Dinsdagavond 6 uur zal in het Geref. kerkgebouw (aan het Bruggetje) door den ring „Langstraat" van Jonge! ingsvereenigingen op Geref. Grondsl. een openbare vergadering gehouden wor den. De n. v. onderwerpen zullen ter be spreking worden ingeleid: „De Jongelings- Vereeniging en de Zendingen". „De Kna pen vergadering". Belangstellenden hebben vrijen toegang. Sprang. Bij de gehouden stemming voor 5 leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, werden her kozen de heeren B. Verhoeven, S. Timmer mans en W. de Bie. Gekozen werden W. Geenen en B. de Rooij. A. M. Rijken en A. van Os reep. 30 en 23 stemmen verkregen. Eetheil. Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente herbenoemd de heer H. Klerks en benoemd de h.h. A. Timmermans en B. Branderhorst. Nicuweiidyk.. De heer G. Pontier, cand. te Breda, beroepen predikant te Waardhuizen, deed Donderdag alhier voor de classis Almkerk, met gunstig gevolg peremptoir-examen, en is alzoo tot de be diening des Evangelies in de Geref. kerken toegelaten. Door de notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, is tot kerkvoogd herkozen de heer F. Kramer C. Dz. Hedenavond van 6 tot 8 uur zal er in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier stemming gehouden worden voor een notabel. Veen. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is herkozen de heer J. van Helden. llitniik. Door stemgerechtigde mans lidmaten zijn tot notabelen herkozen J. H. Bos en J. Kant, en is als kerkvoogd her benoemd Joh. N. Huisen Az. PREDIKREIIRTG^ 3 December. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Gerber van Win- sum. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. Lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. 6 Dec. nm. 6 u. Bijbel lezing. Voortzetting van het leven v. Paulus door ds. Hermanides. nm. Doopsbediening. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, vm. 9.30 uur ds. van Stein Callen- fels, Polderlokaal en nm. 2 u. ds. van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. lees kerk en nm. u. ds. Brouwer.. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. vm. 10 u. ds. Paardenburg uit Aalst. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk nm. 5.30 u. dhr. D. J. v. Katwijk, theol. cand. W. F. Gobius du Sart. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart, H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en ttidi S in te zenden. dachte A. Goedewaagen, 17 jaar, lang, zwart, biauwe oogen, smal gezicht, ge kleed met bruin costuum en zwarte Gardibaldihoed. De roem van den Knochendokter, die eiken Woensdag te Gronau zitting houdt, is wel ver doorgedrongenten minste eene Amerikaansche dame, uit den staat Michigan, waarschijnlijk docr een Iiollandsch blad ingelicht omtrent de bekwaamheden van dezen man, heeft hem per brief doen weten, dat ze voor nemens is de reis van Michigan naar Gronau te ondernemen, om zich onder zijne behandeling te stellen. Men schrijft uit Twente: De Twentsche landbouwers zien in de wilde ganzen echte weerprofeten gaan zij vroeg in den herfst naar 't Zuiden, dan komt er een vroege winter; gaan ze reeds in Februari of begin Maait naar 't Noorden terug, dan is de leute reeds in aantocht. Maar als er gebeurt, wat ons dezer dagen een land man vertelde, dan wordt de winter streng. Hij zag begin dezer week op een zijner roggevelden een troep dezer dieren neerdalen, om zich aan 'tjonge gras te goed te doen en krachten te verzamelen voor den verderen tocht. Dat gebeurt alleen, wanneer een strenge winter in aantocht is, meende deze zegsman. Aan den Parallelweg te Rotterdam is aangehouden een landlooper uit Char- lois, die in het bezit was van twee zakken en een portemonnaie vol rijks daalders, totaal 127 stuks. In afwachting van een door de politie ingesteld on derzoek naar de herkomst van dat geld is hij in voorloopige bewaring gesteld. Men meldt uit Bergeik aan de 's-H. Ct., dat de fabrieksarbeider v. d. W. uit Lommei (België), toen hij zich Dins dag door twee marechaussees en twee onbezoldigde rijksveldwachters in het Ochtveld aldaar op strooperij betrapt zag, op een van de veldwachters een schot hagel gelost heeft, waardoor deze ernstig, doch niet levensgevaarlijk ge troffen werd. De dader is gearresteerd. Door den heer J. B. v. Eerden te Bredevoort is bij de regeering concessie aangevraagd om geheel voor particu liere rekening in de gemeente Aalten op vier plaatsen in verschillende buurt schappen naar steenkolen enz. te mogen boren. SMiinenlnvad. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen Vegetariersbond heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een kort adres, waarin gezegd wordt dat het met instemming kennis genomen heeft van het wetsontwerp, houdende de bepalingen met opzicht tot de in in Nederland in het wild levende vogels, hoofdzakelijk strekkende in het belang van den landbouwwaarom het hoofd bestuur de Kamer met aandrang ver zoekt dit wetsontwerp onbesnoeid aan te nemen. Vermoedelijk is verduisterd te 's-Gra- venhage een brief, gericht aan A. Brou wer, Alphen aan den Rijn, inhoudende 1 bankbiljet a f 100 3 bankbiljetten 4 f 25; een brief, geadresseerd aan P. T. Rol- landet, te Leiden, inhoudende: 1 bank biljet f 1000, 4 bankbiljetten f 300, 3 bankbiljetten a f 200, 1 bankbiljet f 10; een brief, Credietvereeniging Amster dam, 44 bankbiljetten a f 100, 2 bank biljetten a f 300 en 5 bankbiljetten a f 200. De commissaris van polite te 's-Gra- venhage verzoekt de opspoiing van de bankbiljetten en bericht, zoomede op sporing en aanhouding van den ver ISorgeriiJke Ktand. Heusden, van 23 tot 80 Nov. Geboren: Adriaua Maria, d. v. Johan nes Martinus Smits en Maria Theodora van den Aker. Werkendam, van 24 tot 30 Nov. Geboren: Jan, z. v. J. Admiraal en M. E. Voor den Dag; Johannes, z. v. P. Versluis en M. Ippel. Overleden: Wouter Paans, 56 j. eclitg. v. Cornelia van der NatBastiaan Zwets, 14 j. Ingekomen van: De Werken c.a. J. Ippel; Almkerk, F. J. Groeneveld en zoon; Gorinchem, B. van Andel; Har dinxveld, A. Fladderak; Tiel, S. van Zanten. Vertrokken naar: De Werken c.a., A. A. Ritmeester; Woensel, C. de Graaf; Hooge Zwaluwe, P. BaggermanArnhem, J. J. Mulder. Dewerken en Sleeuwijk, van 2430 Nov. Ondertrouwd: Arie Brienen, 22 j. en Antonetta Cornelia van Krugten, 25 j. Geboren: Maria, d. v. A. C. Ippel en A. C. Visser; Bastiaan, z. v. B. Rijkers en G. van Veen. Overleden: Kommer Potters, 8 m. Ingekomen van: Werkendam, B. van der Vliet en echtgenoote; Culemborg, M. C. Collé. 's Gravemoer, over de maand Nov. Ondertrouwd: Antonie Hendrik van Gooi, 22 j. en Maria Rosanbrand, 22 j. Getrouwd: Willem Zijlmans, 26 j. te Raamsdonk en Johanna Cornelia Mouthaan, 35 j.; Jan Bakker, 28 j. te Mijdrecht en Paulina Melsen, 22 j. Geboren: Koenraad, z. v. Adnanus van Eersel en Geertruida van Raams donk Alberdina, d. v. Adrianus Melsen en Dirkje Mouthaan. Ingekomen van: Rotterdam, Woute- rina Beunis, Eva Verduin en Hilleke Johanna Verduin; Nijmegen, Geertrui da Annetta van Deelen. Vertrokken naarRaamsdonk, J. C. Mouthaan; Elberfeld, P. Haarscheidt; Dongen, J. van MookPrinsenhage, W. Jansen, J. C. van Gooi en C M. J. JansenGeertruidenberg, H. Heij blom; Waspik, P. A. Ruijtenberg. Httrktberiehteii. Er beerschte een tamelijke handel. Besteed werd zware kalfkoeien f 220 tot f 295; melkkoeien f 160 tot f 200, kalf- vaarzen van f 170 tot f225, voor 2J-jarige ossen van f 115 tot f 175, voor Ij-jarige ossen van f 90 tot f 135, voor pinken van t 70 tot f 85, voor graekalveren van f 40 tot f 70 per stuk. 2 Winterzalmen fl.80f2.14 per pond. 3 Zomerzalmen f0.65fl.10 Snoek f0,23f0,41 Witvisch f 0,09f 0,17 Deze week aangevoerd en afgeslagen 14 Winterzalmen f 2,00 3,85 p. K.G. 6 Zomerzalmen f0,30fl,40. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 28 Nov. 0.89 M. 0.68 M. N.A.P, 29 1.11 0.64 30 0.85 0.67 Waterhoogte Maastricht (brug). 30 Nov. 0.19 M. boven 0. 1 Dec. 0.17 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 30 Nov. 1.90 M. boven 0. 1 Dec. 2.18 dvertentlën. Tegen 1 Februari as. wordt ge vraagd te B r e d a, in een klein gezin, als llcid-allééil, liefst P. G., helder kunnende werken en een burgerpot koken. Prettige omgeving, goede behandeling. Fr. br. lett. V, bureau van dit blad. Wie zeker wil zijn van bestelle ze bij J. G. VM OORD, Kweekerij „Pomona", BUITENPOST (Fr.) Wegens zwakte der vrouw, voor een billijke prijs aangeboden: met verkoop van KRUIDENIERS en GELDERSCHEWAREN. Deze zaak staat op een der vooruit- gaanste plaatsen van Rotterdam. Te bevragen Jagerstraat No. 34A. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Genderen. BOTER. kil». Gerechtigd tot het voeren van het Ityk^botermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.70 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. voor sche Almanakken en Bijbelsche en Humoristische KALËADERS 1912 is Uw roordeeligst fiiOOii op Zand. Bij de gehouden verkiezing van twee notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschen dijk zijn de beide aftredenden, de heeren E. Mandemakers en C. de Jong herkozen, resp. met 44 en 43 stemmen, terwijl de heeren Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. vm. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen, vm. H. Avondm. nm. Nabetr. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. geen dienst en nm. 2 u. ds. van Paddenburg. Aalburg, geen opgaaf. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, nm. 2 u. ds. Dekker van Gameren. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Ossewaarde uit Vlijmen. jBabyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds Dier kens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. v. d. Hoff van Drunen. Doeveren, vm. 10 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 lezing en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaal geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, geen dienst. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H Visch. Sprangvm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. geen dienst. Uitwijkvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Locher. Wovdrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN2 Dec Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarxoe t 7.30 a f E 80, Rogge f 6 00 a f 6 60, Gertt f a f -.Haver f 5 00 a 9 00 Kool toad f -. Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot ct. LAND VAN ALTEN A 1 Dec. AardappelenVroegt f 0. f -Blauwe f 2.00 a f 2.25 Zeeuwen f 2 50 a f 2 15, Jammen f 'af. Hooi Ie qual. f 18.00 h f 19—, 2e gual. (voorde per*f 13 .0 a 15,00 Klaverhooi f 17.— d 18.— Wit ttroo f 12 i f 13.00 Geel dito f 10 if 11 Vel e kalveren tot ct. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 20 1 21 et*, zwaardere 24 a 25 ctBoter f .75 a 0.85 per half K.G ELren f 2 15 i 2 30 per 28. ALMKERK. De zetting der boter i* deze week op de markt f O.lb in de winkeldn0 80 per h. kilo Eieren f 2 15 per 26 ttnk*. Boter der zuivelfabriek f 1 65. MADE-DRJMMELEN, 29 Nov. Ter veemarkt wa ren aang-votrd 213 ttuk* hoornvee, schapen en 28 biggen. Men bette dde voor rrlvee 54 a 63 e. p. Kg Kalf- koeien t' 180 a 300. Munt gen 90 a 180. Kalf- v aai zen f 100 b 250, Ho kelingen f 40 i 90, Schapen f i Biggen f 1.a 8 50. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen betteed: Tarwe 8.50 a j 9,25 Haverƒ4 00 af 4 50 Gartt f 5 25 af 5 50 per HL Boter f 0 62'/2 a f 010 per half K.G. Eieren J 2 25 a f 2 50 per 26 stuk* Biggen f 0 00 a f 0 00, Konijnen f .00 a ƒ0.00, Kippen f .00 0.0't per stuk Zaltbommel. Op de Dinsdag gehouden na jaarsveemarkt waren aangevoerd 55 run deren en 16 kalveren. Woudrichemsehe Yischmarkt. Rralingschc Yischmarkt. V n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2