Oorlog tusschen Italië en Turkije. De opstand in Ghina. De Daily Telegraph wijdt een hoofd artikel aan de Perzische crisis, en doet daarin een zwak o, zoo zwakbe roep op Grey, om Perzië alsnog voor het ergste te vrijwaren. Maar zelf vreest het blad, dat reeds is uitgemaakt „dat Perzië om redenen van practische poli tiek voortaan zich zal moeten voegen naar de leiding van Engeland en Rus land." Volgens de „Matin" heeft het door minister Delcassé gelaste onderzoek in de Fransche kruitfabrieken allertreurig ste misstanden aan het licht gebracht, /'oo is o. a. gebleken, dat de voorraden kruit, die in 1908 gefabriceerd heetten te zijn, feitelijk reeds in 1895 en 1896 de fabrieken hadden verlaten. Het blad dringt dan ook aan op ge rechtelijke vervolging der schuldige ingenieurs. Op de spoorlijn JuillanRivesaltes, nabij het station Caudies heeft Zaterdag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een 8-jarig kind, Marius Mounie, speelde op de rails, toen de moeder, een spoor wegwachtster 6en passagierstrein in volle vaart zag aankomen. Zonder aarzelen liep zij naar haar kind toe, nam het op en wilde op zij springen, doch het was te laat. Moeder en kind werden door den trein gegrepen en totaal ver brijzeld. De correspondent van het Berliner Tageblatt seint d.d. 1 dezer uit Kon- stantinopel, dat de Porte besloten heeft aan de mogendheden, die het Londen- sche verdrag van 1871 geteekend heb ben, in een nota mede te deelen, dat Turkije met het oog op de voortdurende vijandelijkheden van Italiaansche zijde aan de kusten van de Roode Zee, die Italië ook zou kunnen uitbreiden tot de wateren van Turkije zelf, niet af mag zien van een afdoende verdediging van de Dardanellen en zich gedwongen ziet de zee-engten af te sluiten. Sedert gisteren is men daar reeds mee bezig. Wat gisteren nog slechts een gerucht was, is vandaag inderdaad besloten. Eenige oude schepen zijn reeds uit de rommelkamer in den Gouden Hoorn naar de haven buiten de brug verhaald en gaan verder naar de Dardanellen. Daaronder zijn kasten, die zelfs als oud ijzer te slecht waren. De machines en alles wat eenige waarde aan metaal had, zijn er reeds lang geleden uitgehaald. Het is een ironie van het toeval, dat Turkije nu juist met die verroeste oor logsschepen het land verdedigt. Men zal de schepen laten zinken en er dan mijnen aan vastleggen. Daardoor hoopt men ook op de diepste plaatsen in de Dardanellen, waar anders het leggen van mijnen onmogelijk zou zijn, het vaarwater af te sluiten. De Konstantinopelsche correspondent van het Berliner Tageblatt seint: Een correspondent seint uit Tobroek, dd. 80 November, aan den minister van oorlog, dat Enverbei hem medegedeeld heeft, dat de Italianen den 29sten November de Turksche en Arabische stellingen bij Derna aangevallen hadden. Na een heftigen strijd waren de Italianen vol komen geslagen en in groote wanorde teruggetrokken. De Turken hadden meer dan 200 Italianen begraven, een groot aantal gevangenen gemaakt en veel schietvoorraad veroverd. Het bericht is officieel. Te Derna hebben duizend Turken en Arabieren een algemeenen aanval be proefd op het zuidelijke front van de Italianen, maar zij werden door krachtig geschutvuur afgeslagen. Het Journal bevat een lang telegram uit Tripoli, waarin gemeld wordt, dat sedert het begin van de krijgsverrich tingen meer dan 10.000 Muzelmannen in de stad omgekomen zijn, voorname lijk van honger. Duizenden liggen op het oogenblik nog ziek aan honger en koorts. De correspondent verklaart, dat men de Italiaansche overheid hiervoor niet verantwoordelijk kan stellen. Zij doet wat zij kan. De correspondent beschrijft, hoe er eiken dag wagens rondrijden, om de lijken, als vuilnis, van de straat te ver- wijdereu. Soms worden er nog levenden bij de lijken gelegd. Vooral de bevol king, die de Italianen uit de oase naar de stad hebben gedreven en die daar geen middel van bestaan heeft, gaat ellendig ten gronde. Men ziet menschen in vuilnis en afval wroeten, om iets eetbaars te vinden, kortom, overal de ellendigste tooneelen. Aan de Lokal-Anzeiger wordt uit Konstantinopel geseind: Op het minis terie van oorlog is bericht gekomen van een zware nederlaag, die de Turken en de Arabieren den Italianen bij huu opmarsch naar Aïn-Zara hebben toe gebracht. In tegenstelling hiermede wordt echter uit Konstantinopel aan de Berliner Zei- tung am Mittag geseind30,000 Italianen hebben het geheele front bij Aïn-Zara aangevallen. Wij moesten na een strijd, die aan beide zijden veel bloedvergieten kostte, voor de meerderheid van het Italiaansche geschut het veld ruimen. Wij hebben nieuwe zeer sterke stelling bij Zlaidsja, 2 kilometer vau Tadzjoera, bezet. De correspondent van de Vossische Zeitung zendt een pessimistisch gestemd telegram uit Konstantinopel: Het ver trouwen, dat de gezaghebbende kringen daar na de eerste voordeelen in Tripoli gekoesterd hadden, zou grootendee^ls verdwenen zijn. Dat is een gevolg van de voordeelen, die de Italianen sedert 26 November behaald hebben en die hier nu eerst door de Europeesche bla den ten volle bekend worden. Volgens berichten uit Tripoli, zou de patriottische geestdrift van de Arabieren aan het bekoelen zijn, vooral ook omdat zij niet uit Turkije financieel gesteund worden. De opstandelingen hebben Nanking definitief veroverd, doordien de regee- ringstroepen overliepen naar de opstan delingen. De kanonneerbooten der revolutio nairen zijn onmiddellijk naar Woetsjang vertrokken, toen Nanking gevallen was. De New York Herald verneemt uit Nanking, dat de opstandelingengeneraal zich daar tot onderkoning heeft gepro clameerd, en dA hij een prijs gesteld heeft op het hoofd van den gewezen onderkoning aldaar en op dat van den Tartaarschen generaal. Deze beiden heb ben de wijk genomen op een Japanschen kruiser. De opstandelingen bereiden het zen den van een leger naar Woetsjang voor, evenals naar een punt van de spoorlijn naar Tientsin, waar generaal Tsjangsoen, de soldaten van het voor malige regeeringsleger verzamelt, ten einde met hen Nanking te heroveren. De correspondent van den New York Herald verzekert, dat de opstandelingen in Nanking heel wat regeeringssoldaten hebben afgemaakt en dat er op de straten veel onthoofde lijken liggen. De Times verneemt ernstig nieuws omtrent den toestand in Oost-Mongolië, waar de vorsten, wier hoofdstad geves tigd is te Oerga, het Chineesche juk afwierpen, zich zelfstandig verklaarden, den Chineeschen gouverneur wegstuur den en de Chineesche troepen afdankten. Deze zullen door troepen, die in Mon golië zelf gerecruteerd worden, vervan gen worden. De West-Mongoolsche vorsten, die hun hoofdstad hebben te Oeliasoetei, zullen het Oostmongoolsche voorbeeld ongetwijfeld volgen. IPlaatHeilik nieuws. Heusden, 6 Dec. De heer A. Spierenburg, eigenaar van het café Central alhier heeft zijne zaal doen verrijken met enkele schilderstukken, be werkt door den decorateur, den heer P. Engelen. We zagen o. a. een winterland schap bij ondergaande zon, dat herinnert aan de schilderstukken van Apol; verder een landtafereel met een paar koeien op den voorgrond, welke beide een goed effect maken. We zagen nog meer, maar zullen dit alles niet opsommen. Het locaal is voor ieder toegankelijk; kom dus zelf en over tuig u van de waarheid van ons gezegde Zaterdag gaf de fanfare „Oefening en Uitspanning" te Wijk in de zaal „Con cordia" alhier eene uitvoering. Een talrijk publiek was opgekomen om deze vereeniging, welke reeds prachtige medailles aan haar sierlijk vaandel mocht hechten, te kunnen bewonderen. Want 't moet gezegd, onder de bekwame leiding van den heer P. J. G. Bazelaar is „Oefening en Uitspanning" met reuzenschreden vooruitgegaan. Dit bewezen de moeilijke nummers van't rijk voorziene programma o. a. „Hersin", Pas Redoublé van F. L. Heureux en „La Fiancée du Mousquetaire" fantasie van Louis Boyer. Deze beide waren concours-nummers voor vereenigingsn van de 2e afdeelingen. Veel succes had ook „o hé, o hé, hopla", wals van A. Bax. De voordrachten waren ook bijzonder amusant, een eerste kracht noemen we den heer J. van Hemert te Ammerzoden, die lid van deze vereeniging is. Met zijn Kobus Pik, de Schoenmakersjongen, en „Lekker 1 gelogeerd", had hij enorm succes. Ook de jongeheer C. van Beusichem treedt vrijmoedig op de planken en heeft al aardig succes. De zaal was geheel bezet en we roepen Oefening en Uitspanning", welke den Heusdenaren zulk een prettigen avond bezorgd heeft, een tot weerziens toe. Het departement Heusden van het Nut, zal Donderdag 7 December, des avonds vanaf 6 uur, alle kinderen van 6 tot 14 jaar ontvangen in het hotel Concordia. Het zal een Kinderavond zijn, bestaande uit voordrachten met lichtbeelden, waarbij mevrouw Erkelens en mejuffrouw Kramer elk een verhaal ten beste zullen geven. Gewoonlijk worden de kleinen daarbij onthaald op lekkernijen. Dat zal ook nu wel niet ontbreken. De genoemde dames, alsmede de heeren, die de lichtbeelden ver- toonen, maken zich hierdoor zeer verdien stelijk bij het jonge volkje. Het schijnt thans vast te staan, dat de vrachtbooten der trammaatschappij „Hol- landsche Buurtspoorwegen" van Waalwijk naar Heusden worden verlegd. Nadat het hoofdbestuur dezer Mij. van een en ander zich op de hoogte had gesteld, is Vrijdag morgen in bijzijn van den burgemeester onzer gemeente de opmeting verricht voor de noodige werkzaamheden om de lijn door te trekken tot aan de Maas. Prov. N.-Br. Ct. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov. 1911 in de rijks. postspaarbank ingelegd f 13548.98en terug betaald f 13032. iS. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5139. Werkeildani. Na opening door den voorz. en lezing der notulen, die tot eenige opmerkingen en mededeelingen van redenen van afwezigheid in een vorige vergadering aanleiding gaven, werden in de Maandag 1.1. gehouden Raadsvergadering door den voorz. eenige ingekomen stukken medegedeeld, o.a. afdruk adres overbrugging Oude Maasje, goedkeuring door Ged. St. van de rekening over 1910, schrijven van de commissie voor de kringenwet te den Helder, die aanraadde, dat elke gemeente zelfstandig een adres zou indienen, daar de belangen voor de verschillende plaatsen te zeer uiteenloopen om in een adres te worden vervat; mededeeling van Ged. Staten, dat de goedkeuring van de verordening regelen de het waterleidingsbedrijf, wordt aange houden, benevens stukken over de salarissen van Burgem., Secret., Ambt. ter secietarie en den nachtwacht en ten slotte een schrij - ven van Ged. St. houdende eenige bezwaren tegen het vastgestelde reglement van orde, waaraan door den Raad werd tegemoet ge komen. Hierna werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres in den Biesbosch benoemd Mej. Lenderink, van Dieren, no. 1 van de voordracht; met haar stonden op die voor dracht Mej. Snij dood te Klaaswaal en Mej. Lenkeek te Hoogvliet (welke laatste reeds elders was benoemd). Naar aanleiding van een besluit in de vorige vergadering, werd de verordening, regelende de jaarwedden der onderwijzers, zoo aangevuld, dat de onderwijzers van bij stand voor elke gevorderde taaiakte eene vergoeding zullen bekomen van f 100. Tegen de heeren Van Oord, C. J. en J. Visser. De begrooting voor 1912, die in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op f 30279.15| leidde wel tot veel discussies, doch niet veel werd in werkelijkheid veranderd. De post nachtwacht werd met f 90 verhoogd en J. Hoegee zal dus niet meer f 60 per jaar hebben, doch f 160. De man had zelf f 50 meer gevraagd doch de raad gaf, op voorstel van den heer De Boon f 100 meer. De post verlichting, die reeds f 50 meer voor licht aanwees werd nog verhoogd met f 50, met het doel Zaterdagsavonds en Zon dagsavonds tot 12 uur licht te hebben evenals op Feestdagen. De heeren Visser en Van Oord vreesden voor nog langer op straat blijven der menigte en waren daartegen, terwijl de overige leden juist het licht wenschten, omdat de ondeugd het licht schuwt. Op voorstel van den heer de Graaf werd besloten op den toren een vaste vlaggestok te maken, om het dure uitsteken der.vlag te voorkomen. De post waterleiding werd verhoogd met f 75, met het doel die ver hooging te vinden uit badinrichtingen en tuinbesproeïingen terwijl de H. O. met f75 werd verhoogd om de begrooting sluitende te maken. De begrooting van het armbestuur werd in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd op f 1865, waarna de heer J. J. van Oord met algemeene stemmen werd herbenoemd tot lid van 't Burgerlijk armbestuur en ten slotte werden van de geldleening uitgeloot de aandeelen 139 en 61, elk groot f 500. Hiermede was de agenda afgeloopen. Zaterdag 1.1. des vóórm. 6| uur brandde op de Dooiemanswaard in den Biesbosch-alhier eene-arbeiderskeet tot den grond af. De oorzaak is onbekend. Almkerk. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente ter installatie van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer K. Punt, die door den heer Snoek, wet houder L.-B., met hartelijke woorden ver welkomd werd. Door den nieuwbenoemde werd daarna een zeer boeiende aanspraak gehouden, in de eerste plaats herdenkende het feit, dat hem door H. M. de Koningin de eer was waardig gekeurd, tot burgemeester van Almkerk benoemd te worden, terwijl tevens de andere autoriteiten in zijne rede werden herdacht. Na een beroep op de medewerking van de verschillende colleges en ambtenaren, alsmede de burgers dezer gemeente, sloot de voorzitter deze belangrijke vergadering. Btabyloniënbroek. Zaterdag avond j.l. gaf de zangvereeniging „Zanglust" eene welgeslaagde uitvoering. Een vrij talrijk publiek was opgekomen. De gezongen num mers, evenals de voordrachten, voldeden zeer goed. Tot ons genoegen vernemen wij dat alhier weder een ijsclub is opgericht. De ijsbaan is reeds aangewezen, zij zal komen te leggen ten westen van het perceel van den heer Haspels, 't Is nu maar te hopen dat het spoedig zal gaan vriezen. Reneden-Langstraat. De hooi- handel gaat thans weder tamelijk vlug, maar de prijs van voor enkele maanden is toch niet meer te maken. Roggestroo wordt druk gevraagd. Men besteedt voor prima hooi f 18, mindere soorten f 15 it f 17, schraal pershooi fll it f 12 en stroo f 11, alles per 500 K.G., franco aan de haven of in de pers. Hesofjen. In een onzer vorige num mers, maakten we melding van het ongeluk, dat J. Smolders was overkomen, door met zijn fiets tegen een seinpaal te rijden. Zater dagmorgen is hij in het gasthuis te Kaats heuvel aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Bij den bakker D. M. alhier, lagen Zondag eenige koeken voor het raam. Een jonge trekhond, die dit zag, sprong met zijn voorste pooten op het raam en duwde met zijn snoet de ruit in. Door het ge rammel van de stukken glas, kwamen de bewoners naar buiten, en ging de hond er van door. Daar de eigenaar van den hond bekend is, moest deze de aangerichte schilde betalen. Zondag speelde B. V. C. uit Besoijen, haar 3de competitie wedstrijd tegen het sterke H. M. S. uit Breda. De B. V. C.ers werkten uitstekend en behaalden dan ook een overwinning met 3— i. tf'auelle- In deze gemeente komt de besmettelijke ziekte febris typhoïdea voor, en wel bij 2 lijders uit een gezin. Naar we vernemen is reeds een jongen van 1/ jaar gestorven. 's-C*ra venioer. De heer J. A. Tavenier, hoofd der openbare school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Hooge- Zwaluwe. Met leedwezen eenerzijds werd deze tijding hier vernomen, want naast het verlies van een geacht en bekwaam onder wijzer, zal zijn gemis als volijverig secre taris van het nutsdepartement en van de tuin- en landbouwvereeniging zeer worden gevoeld. Op Dinsdag 12 dezer, zal het fanfare corps „Euterpe", eene uitvoering geven in het wapen van 's-Gravemoer. Van diefstal hoort men hier gelukkig niet veel. Toch zijn Zondagnacht van den bakker P. R. eenige konijnen spoorloos verdwenen. Door het hulptelegraafkantoor zijn in de vorige maand behandeld 26 tele grammen, waarvan verzonden 9 en ont vangen 17. Op de rijkspostspaarbank wer den 38 inlagen tot een bedrag van f 1092.62 en 10 terugbetalingen tot een bedrag van f 498,38. Heesbeen. De dieven beginnen steeds brutaler op te treden. Onze dorps genoot J. van Berkel had onder water in een bun ongeveer 60 pond paling zitten. Toen hij de paling wilde afleveren was de bun reeds geledigd. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Nov. ontvangen 20 en verzonden 22 telegrammen. Mederliemert. Naarmate de molle- vellen in prijs stijgen, neemt ook het aantal mollenvangers toe. Maandagmorgen zag men op de uiterwaarden wel een tiental ver volgers van deze nuttige dieren. Geen won der, elk vel brengt hun 20 cent op. Velen verdienen er f 5 per dag mede. Voor de arbeiders is vooreerst weer volop werk. De Maaswaard van Baron van Wassenaar wordt genivelleerd, afgegraven en in bouwland herschapen. Zoomede de groote boomgaard, welke aan dit perceel grenst. Met het oog op den aanstaanden winter worden hierdoor velen voor werk loosheid behoed. Haamsdonksveer. Ter waar schuwing voor de cafébezoekers dezer ge meente, dient te worden vermeldt, dat Zondagavond een tiental deftige ingezetenen, ingevolge de nieuwe politie-verordening werden verbaliseerd, omdat zij zich 7 minu ten na het officieele sluitingsuur nog in het hotel „De Witte Leeuw" bevonden. Tot heden was de usance, dat de bezoekers werden gewaarschuwd, doch men schijnt met dit goede, ouderwetsche gebruik ge broken te hebben. ileenwQk. Over de maand Nov. werden aan het hulppostkantoor alhier be handeld 35 telegrammen en werden 17 gesprekken gevoerd. Aan de rijkspostspaarbank werd ingelegd f 627, terugbetaald f 237. Spi •ang. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op 's Rijks postspaarbank ingelegd f 1621,95 en terug betaald f 1329,83. Behandeld werden 14 telegrammen, waar van 1 verzonden en 13 ontvangen werden. Donderdag 7 Dec. des avonds 6 uur zal alhier in het café van J. Maas een ver gadering worden gehouden, om te bespreken de vraag: „Hoe te komen tot oprichting van een onderlinge vee verzekering?" Alle landbouwers zijn door bekkenslag naar deze vergadering opgeroepen. Weer een bewijs dat in deze gemeente meer en meer het vereenigingsleven gaat ontwaken. In de vorige week ontdekte de schoen maker A. B. in zijn tuin nog verschillende rupsen op de groenten. Zeker iets zeldzaams, hierbij lettend op de nachtvorsten die wij in dit najaar al achter den rug hebben. Veen. Door den Raad der gemeente is besloten de traktementen van Burge meester en Secretaris niet te verhoogen. Het gezin van d. D. werd Zondag avond plotseling in rouw gedompeld. Ter wijl de vader nog met smaak zijn boterham had genuttigd, voelde hij zich een tijdje daarna onwel en blies de man, voor men het had opgemerkt, den laatsten adem uit. Het is een groote slag voor de familie, daar in den man een zeer oppassend echtgenoot en vader verloren wordt. Naar wij met voldoening vernemen werd onze dorpsgenoot J. van der Pol, milicien-korporaal der vesting-artillerie te Geertruiden berg bij het dezer dagen gehou den examen tot het verkrijgen van den graad van milicien-onderofficier als zoodanig toegelaten en aangesteld. Aan het telefoonkantoor alhier wer den over de maand November behandeld 77 telegrammen, waarvan 43 werden ver zonden en 34 zijn aangekomen. Vrjjkoeveu-Cappel. Aan het hulppostkantoor alhier, werd in de R. P. S. gedurende de maand November ingelegd f 1088.90. Behandeld werden 49 telegram men, waarvan 26 verzonden en 23 ont vangen. Aan de openbare spreekcel werden 24 gesprekken gevoerd. Bij besluit van h.h. Gedeputeerde Staten, d d. 28 November 1911 G no. 130, is de begrooting 1912 goedgekeurd. Het eindcijfer bedraagt f 6361,90. Waspik- De muizenplaag blijft steeds aanhouden. Vooral op de kleigrond wordt het jonge groen reeds afgeknaagd. Enkele dagen flinke vorst dezen winter zou den landbouwers bij het bestrijden van dit schadelijk goedje een welkomen bondge noot zijn. Zaterdag geraakte de voerman P. v. D. met een geladen mestkar in een sloot. Ge lukkig waren er direct behulpzame lieden bij de hand, die hem uit netelige positie bevrijdden. De werkman J. V., arbeider op de scheepswerf der firma Gebr. Van der Rijken, riel Vrijdagavond dood neder. Hij laat een weduwe met 5 kinderen achter. Maandagavond gaf de Heeren-Socië- teit alhier eene soiré amusante in het hotel De Ploeg. Met eenige welgekozen en vriendelijke woorden heette de voorzitter der sociëteit, de heer Hagen, .het talrijk publiek welkom en opende den avond. Over het programma en zijn afwerking slechts dit: Wij weten niet, wie van het gezelschap Faveur den meesten lof verdienen, de dames of de heeren. De variëté-soubrette Sera van der Heym en de operette-diva Anny Bakker hadden groot succes met hare allerkoddigste voordrachten, gezongen met mooie duidelijke stem. Miss Lilly verbaasde het publiek door haar on begrijpelijk, bewonderenswaardig gedachten- lezen. Albert Bol, die leuke guit, weet zijn publiek uitstekend in een goed humeur te houden met zijn pittige komische scènes en (Waspiksche) coupletten, waarin echter humor, scheering en inslag is en dan, want hem mogen wij vooral niet vergeten, onze Prof. Melachini, die het in de kunst van goochelen tot een enorme hoogte heeft ge bracht en zijn auditorium den geheel en avond met zijne goochelgrapjes uitmuntend amuseert. 't Was een genotvollen avond, die deze eerste-rangs-artisten ons bezorgden. Een woord van hulde daarom zij hier gebracht aan de Heeren-Societeit, die hare leden en de geïntroduceerden dit avondje bezorgde en het zoo eentonige Langstraat- sche winterleven op deze manier op nette en gepaste wijze veraangenamen. Leve de Heeren-Societeit, leve Albert Bol. Woudriehem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Nov. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4385.78 en terugbetaald f 2078.80. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2410. Wijk. Zaterdag 9 December a.s. is de zangvereeniging „Cresendo" alhier, voor nemens eene uitvoering te geven in het gymnastieklokaal der openbare school. Als altijd heeft de vereeniging gezorgd voor een afwisselend programma, zoodat ons een gezelligen avond wacht. Wegens den slechten financieelen toestand der gemeente, heeft de raad in zijn laatst gehouden vergadering besloten, de jaarwedden van Burgemeester en Secre taris niet te verhoogen. kerknieuws. Werkendam. Zaterdag 1.1. werd tot notabel der Ned. Herv. Gemeente benoemd de heer J. van Zorge. Capelle. Bij de op j.l. Vrijdag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden stemming voor notabelen zijn herkozen de heeren W. B. Rijken en A. J. de Roon, terwijl als zoodanig is gekozen de heer E. de Bruin. 'sGravemoer. Bij de Zondag in de Geref. Kerk gehouden verkiezing zijn als ouderling de heer A. Borstlap en als diaken de heer R. Melsen herkozen. Sprang- Zondagmiddag 4 uur zal de verkiezing voor 4 kerkeraadsleden bij de Geref. Kerk alhier plaats vinden. O en (leren- Als voorzitter der Geref. Jong. Ver. „Maranatha" is gekozen de heer G. v. d. Beek L.Gzn., als 2de voorzitter de heer N. Franken en als penningmeester de heer G. van den Heuvel Pz. Tot bestuurs leden van den ring „Langstraat" van jongel, vereen, op Geret. grond de heer H. van den Heuvel Jz. en B. Thur. Waardhuizen. De WelEerw. heer ds. G. J. Pontier, beroepen bij de Geref. kerk alhier, hoopt a.s. Zondag, na bevestigd te zijn door ds. J. H. Donner van Breda, zijn dienstwerk te aanvaarden. Hurgerltfke Stand. Wijk en Aalburg, van 1 tot 30 Nov. Getrouwd: R. G. J. v. Kraanen, 44 j. en G. Sodderland, 31 j.H. Nieuwpoort, 33 j. en W. Boenders, 24 j. Geboren: Antonia Pieternella, d. v. D. Bouman en J. WijgersMaria, d. v. H. v. Loon en M. de Kok; Hendrika, d. v. R. v. d. Mooren en G. v. d. Pol; Gijsbert, z. v. A. J. v. Bergeijk en T. v. BergeijkLeendert Willem, z. v. G. Bax en J. Bouman. Overleden: M. v. d. Pol, 66 jP. M. Bouman, 33 j.; P. de Waal, 72 j. Vrijh.-Cappel, over de maand November. Getrouwd: J. Oerlemans, 26 j. en A. C. Micbaël, 30 j. Geboren: Wouterina Helena, d. v. W. J. Pruijssers en A. Huizing; Jo hanna Adriaua, d- v. A. Tactor en G. v. d. Laar; Maria, d. v. Ch. Th. Moonen en M. Hoffman. Overleden Mechgelina Jechgelina Both, 50 j., ongeh. Meeuwen, van 15 tot 30 Nov. Getrouwd: M. van Dijk, 62 j., wedn. en J. van Sinttruijen, 82 j. Geboren: Ferdinand Johannes, z. v. G. J. Oost en S. A. Vos. Vertrokken naar: Hardinxveld, P. W« Bouman. LiOOii-op-zand. Op de Lage Zandschel onder deze gemeente komt een eigenaardig verschijnsel voor onder de geiten. In enkele dagen tijds vond men reeds drie dezer dieren des morgens dood in den stal, terwijl zij des avonds van te voren nog geheel gezond waren. Voor de eigenaars is dit natuurlijk een leelijk schadepostje, vooral voor men schen, zooals er hier velen zijn, wier geheele boerderij maar uit één of twee dezer beestjes bestaat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2