de grootste beslistheid, dat zijn bericht, dat Italië het Drievoudig verbond zou willen verlaten, juist is en dat werke lijk onderhandelingen daarover hebben plaats gevonden in het Fransche ge zantschapsgebouw te Rome. Plaatselttk üieuws. Heusden. 9 Dec. De dan.es van de Dorcas-vereeniging^ bestuur: mevrouw Ruysch van Dugteren en de dames M. Vos en H. Wijnands, hiel den met St. Nicolaas eene uitdeeling van kleedingstukken en hebben daardoor tal van gezinnen eene aangename verrassing bezorgd. Hieronder volgt eene opgaaf van de uit gedeelde kleedingstukken: 12 lakens, 12 sloopen, 12 vrouwenhemden, 13 kinderhemden, 13 vrouwenschorten, 12 bonte kinderschorten, 13 vrouwenbroeken, 13 rokjes, 2 stoffen rokjes, 41 paar kousen, 4 paar manskousen, 3 blauwe mutsjes, 1 wit mutsje, 2 zakjes, 5 boezeroenen. 5 truitjes, 1 wollen borstrok, 2 wollen broeken, 2 paar wanten, 1 ijsmuts, 1 bontmuts, 1 das, 1 jurkje, 2 borstrokjes, totaal 174 stuks, uit gedeeld aan 42 huisgezinnen. Wat weten de kinderen het spoedig, als er hun belang bij betrokken is. Woens dag gaven we kennis van een avond voor de kleinen op Donderdag en 's avonds waren er 220 aanwezig, allen voor die gelegenheid netjes gekleed. Mevrouw Erkelens vertelde de geschie denis van Robinson Crusoë en mejuffrouw Kramer van Oe-hoe-hoe door N. van Hich- tum. Beiden wisten te vertellen en sloegen den goeden toon aan. De kinderen hingen aan hare lippen en de lichtbeelden waren uitstekend; dank de hulp van dr. Erkelens en den heer Beuningh. Een algemeen ge zang door de kleinen en de onmisbare ver snaperingen, ruimschoots verstrekt, vulden het geheel aan. Een prettigen avond was het, waarbij ook belangstellende ouderen genoteD. Alitlkei'k. Dat de weegbruggen in deze campagne goed dienst gedaan hebben, blijkt wel hieruit, dat alhier niet minder dan 2£ en aan de Gundelbrug 1| millioen kg. suikerbieten zijn gewogen. IBuhijlonieiibroek Naar wij vernemen, is thans onze geachte dorpsge noot, de heer F. Hengeveld naar Ned.-Indië vertrokken, ten einde aldaar in administra tieve betrekking te worden geplaatst. Dongen. Maandagavond omstreeks elf uur, is J. van Diessen, wonende aan den Uitersten Stuiver, door de stoomtram overreden. De man, die in staat van dron kenschap verkeerde, lag op de rails en werd letterlijk door midden gereden. Het heil. Donderdag vierde het echt paar J. Branderhorst, onder vele blijken van hartelijke deelneming van familie en vrienden, hun gouden huwelijksfeest. Vele vlaggen waren hun ter eere uitge stoken en de fanfare „Nooit Gedacht", bracht het gouden echtpaar eene serenade, Aan alle minder gegoede hoofden van ge zinnen, zonderonderscheid, werd op kiesche wijze eene flinke feestgave in geld uitge reikt, terwijl het fanfare-gezelschap, na ruimschoots onthaald te zijn, eene flinke feestgave ter stijving der kas werd over handigd. Het moge de krasse oude lieden gegeven zijn nog lang zich met voldoening dit hunner waardige gouden feest te her denken. Geertruidenberg. Woensdag morgen, 6 dezer, is het huis bewoond door J. Adelaars, in de Dordtschestraat geheel afgebrand. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. 'sftravemocr. Op vriendelijk ver zoek van het hoofd der openbare school bracht Dinsdagavond Sinterklaas ook aan deze gemeente een bezoek. In optocht werd de goede Sint door de schooljeugd afgehaald. Gezeten op zijn ros en vergezeld van Jan zijn knecht, trok hij, omgeven door de kleinen en nog een groote menigte, de school binnen om daar zijn uit Spanje medege brachte schatten uit te pakken. Zij, die minder goed hadden opgepast, werden wel bedreigd met de gart, maar per slot viel dat toch mee en kregen allen naast wat lekkers ook wat moois. Met de blijdste ge zichten trokken de kleinen daarna huis waarts en het is voor hen te hopen, dat Sinterklaas een volgend jaar weder terug komt, maar de meester zei, dat dit nog niet zeker was. Later in den avond maakte de goede heer nog een rijtoer door het dorp en vergat daarbij niet om aan de woningen van eenige armen even een bezoek te brengen. De heer J. A. Tavenier heeft zijne benoeming als hoofd der openbare school te Hooge Zwaluwe aangenomen. De pogin gen, nog aangewend om dezen geachten onderwijzer voor deze gemeente te behouden, hebben alzoo schipbreuk geleden. llei'pt. Onlangs werd door den raad dezer gemeente een verordening aangenomen om het hard rijden van auto's en dergelijke op het gedeelte weg R. K. kerk tot Luttel- herptsche brug tegen te gaan. Thans is die verordening van kracht geworden en zijn op vier plaatsen ijzeren waarschuwings borden geplaatst, dat met geen grooter snelheid dan 10 K.M. per uur gereden mag worden. In het belang der veiligheid aldaar een maatregel die toejuiching verdient. Nieuwendifk. Het vijfjarig doch tertje van A. Colijn, dat lijdende was aan roodvonk, is dezer dagen aan de gevolgen daarvan overleden. Dezer dagen is voor het examen lager onderwijs wiskunde, te 's-Gravenhage geslaagd, de heer Klaver, hoofd der chr. school alhier. Naar we vernemen is j.l. Woens dagavond, bij M. v. d. Heuvel alhier, door enkele heeren een vergadering gehouden, teneinde zoo mogelijk eene onderlinge vee verzekering op te richten. Zaterdagavond gaf de fanfare „Cres cendo" alhier, een concert in het Instituut lokaal, dat tamelijk druk bezocht was. De president A. Walraven, opende de vergade ring en daarna was het woord aan de muziekinstrumenten. Dank zij de voortref felijke leiding van den directeur, de heer C. A. Walraven, liep alles naar wensch van stapel. No. 6 „Afscheid van het zesde", viel zoo goed in den smaak, dat men ver zocht het te herhalen. Wat ter afwisseling in samenspraken en voordrachten werd ten beste gegeven, viel er bij de luisteraars goed in. De president wenschte in zijn slotwoord, dat vele geintroduceerden als donateurs mochten toetreden. Itaailisdonk. Aan de boterfabriek werd in November verwerkt 151.600£ liter melk. Sprang;. Woensdagavond derailleer de aan den „Nieuwenweg" te Kaatsheuvel de stoomtram, waardoor het verkeer eenige vertraging ondervond. De oorzaak van het ontsporen moet hierin gezocht worden, dat door baldadige handen het wissel was over gehaald en een steen tusschen de tong van het wissel was gestopt. Een gelijksoortig geval zou Donderdag avond ook in Sprang gebeurd zijn, was door het oplettend oog van den machinist niet bemerkt, dat ook hier het wissel niet goed lag. Juist voordat de locomotief het wissel zou oprijden wist hij haar tot stilstaan te brengen, zoodat alles hier zonder ongeluk ken afliep. Donderdagavond werd, als gevolge van de in ons vorig nummer aangekondigde vergadering in het café van J. Maas een onderlinge veeverzekering opgericht. Een voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren A. de Bruin, W. van Campen, M. Ockers en C. Quirijns werd gekozen, die de opdracht kregen binnen den kortst mogelijken tijd voor de ontwerping van statuten en regle ment te zorgen. Een 50-tal landbouwers traden tot de pas opgerichte vereeniging als lid toe. Moge dit getal spoedig verdubbeld zijn. Veen. Dat het bedrijf van mollen- vanger nog al loonend kan zijn, mag zeker wel dienen, dat een persoon alhier met zijn hond, in eene week een bedrag van f 15,00 aan mollen verdiende. IVijk Een persoon alhier, werd 's avonds, terwijl hij zich te Veen bevond, door een rijksveldwachter aangehouden, doordat hij geen lantaarn op zijnfietshad. Hij stapte af en gaf aan den veldwachter een verkeerden naam op. Doch zich ont dekt ziende, gaf hij zijn eigen naam open deelde tevens mede dat hij voor zijn ziek kind naar den dokter moest. Wat bleek nu bij onderzoek, dat de man groote leugens had verzonnen. Een en ander zal dus voor den betrokkene minder aangename gevolgen hebben. Verslag der raadsvergadering in de ge meente Waspik, gehouden op Woensdag den 6en Dec. 1911. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter P. N. Dekkers. Secretaris B. v. Schijndel. De notulen worden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn inge komen twee missiven van de heeren Brokx en Van Strien, waarin zij te kennen geven dat zij hunne benoeming tot armmeesters aannemen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Beide nieuwbenoemde leden leggen nu in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. Aan B. en W. wordt daarna machtiging gegeven tot het doen van de jaarlijksche verpachtingen en aanbestedingen in 1912. Met algemeene stemmen wordt het sup- pletoir-kohier hondenbelasting vastgesteld tot een bedrag van f 10. De Voorzitter leest vervolgens een schrij ven voor van het Dagelijkse h Bestuur van den polder „de Buitendellen", waarin dat bestuur te kennen geeft, dat zij zich niet verplicht acht om bij te dragen in de kQsten van het maken van den doorbraak. Na langdurige discussie kan men echter nog tot geen besluit komen, zoodat de zaak in questie nog ongeregeld blijft. De heer Van Son deelt echter mede, dat hij zich tot Ged. Staten zal wenden met verzoek hun oordeel over deze zaak uit te spreken. Vervolgens gaat men over in geheime vergadering ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. LAÜDBOUW. Een onzer abonné's, de heer J. Lank- haar te Lijnden (Washington), N.-Amerika, schrijft ons, in ons blad mededeelingen te hebben gelezen over gewonnen groote aard appelen. Hij deelt daarover mede dat op de aldaar gehouden tentoonstelling 1719 October, twee aardappelen door zijn buur man J. Burggraaf werden getoond, die samen elf pond wogen, voorts tien die samen drie en dertig pond wogen en zijn buurman had er het vorig jaar één van zes en half pond en zelf steekt hij er ver schillende van twee en twee en een half pond. Ze overtreffen dus niet alleen enorm Nederland, maar ook die uit den staat Jowa, zooals onlaugs werd medegedeeld. Kerknieuws. Heusden. Bij de alhier plaatsgehad hebbende verkiezing voor een Diaken bij de Ned. Herv. Gem., herstemming tusschen de heeren H. van Herwaarden en C. A. Baaijens, verkreeg de eerste 34 en de vol gende 31 stemmen, zoodat de heer H. van Herwaarden als zoodanig gekozen is. (In het vorig nummer vergeten op te nemen). Rahiloniënbroek. Ds. R. S. Her- manides heeft een beroep ontvangen naar de Herv. Gem. te Avezaath. Sprang;* Door het college van kerk voogden der Ned. Herv. Gem. alhier, is aan haar beroepen predikant een toezegging van f 500 gedaan voor de z.g. eerste preek. J.l. Woensdag zijn bij de Ned. Herv. Gem. tot notabel herkozen de heeren C. v. Beek en H. Maijers. Gameren. In een gehouden verga dering van kerkvoogden en notabelen in de Herv. kerk werden met algemeene stemmen als kerkvoogd herkozen de heeren C. J. A. Kuil en Joh. Kreling. Naar men uit vertrouwbare bron ver neemt hoopt ds. E. Vonk, pred. bij de Chr. Geref. gem., op 7 Jan. a.s. zijn afscheidsrede te houden. PREDIkBEIlRTE^, 10 December. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. H. de Jonge van Scharnegoutum. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Arkel, cand. te Jutfaas. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. geen dienst. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, vm. 9.30 uur ds. van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. 6 u. ds. D. v. Wal uit Made. Geref. kerk, vm. 9.30 u. lees kerk nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge, vm. H. A., nm. Nabetrachting. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. v. Leeuwen uit 's-Gravemoer. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart, H.H. Correspondenten worden :-j9ssS«F beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tfidig in te zenden. Rechtzaken. kantongerecht Ileusden. Uitspraak van Strafz. dd. 7 December. Loopen op eens anders grond: W. K. Dussen, f3 of 2 dagen; G. v. H. en P. P., te Woudrichem, teruggave aan ouders, zonder toepassing van straf. TrekhondenwetA. N., Aalburg en A. v. d. B., Elskout, elx f 0.50 of 1 d. A. H. v. d. D., zwervende, 5 X f 0.50 of 5 X 1 dag. Straatschenderij J. G. de W., Dussen, f 5 of 3 d.Aa. Ma. v. d. S., Werken dam, vrijspraak M. A. K., Woudrichem, 4 weken tuchtschool met 1 jaar proeftijd. Rijwiel zonder licht: L. v. d. K., Meeuwen en M.S., Heusden, f 3 of 2 d. Ma. S., Dussen, f 5 of 3 d.G. v. L., Lith, f 3 of 2 d.A. de Kde Werken, teruggave aan ouders, zonder toepassing van straf. Vee laten loopen op een anders grond A. v. d. L., Kaatsheuvel, f3 of 2 d.; Politieverordening Woudrichem: P.H., Woudrichem, f 3 of 1 d. Politieverordening WerkendamA. S., de Werken,, f 5 ot 3 d. Openb. dronkenschapM. v. K., Alm kerk en A. J. H., Woudrichem, elk f 3 of 3 d. Jachtwet: R. W. E., Giessen, f 3 of 2 d.; H. v. d. W.f Woudrichem, f 10 of 4 d.; C. v. O., de Werken, 2 X 15 of 2 X 4 d.; W. de K., Elshout, f 8 of 4 weken tuchtschool. Kurgerlffke Mtand. Heusden, van 30 Nov. tot 7 Dec. Overleden: Janna Johanna Geleijnse, 13 mnd. Werkendam, van 1 tot 7 Dec. Getrouwd: E. Rosa, 22 j. en B. van Andel, 21 j.; B. Bras, 30 j. en G. Ippel, 32 j. Overleden: Dirk Huibert Hoogen- doorn, 29 j., echtg. van S. Stuij. Giessen, over de maand Nov. Getrouwd: J. van Sintmaartensdijk, 29 j. en Geertrui Straver, 26 j. Overleden: Anneke de Lorm, 61 j., wed. van H. Snoek Johanna Wijn gaarden, 26 j., echtg. van W. Rochat Maria van der Maas, 74 j., wed. van J. Elshout. Gameren, over de maand Nov. Geboren Cornelis Adrianus, z. v. D. J. Termeer en C. A. M. v. Leeawe Antonie, z. v. A. Baggerman en A. v. MarenWillem Heleendert, z. v. H. Verhoeks en D. M. v. Pouderoijen; Adriana Cornelia, d. v. C. v. Hemert en J. Vogel. Capelle, over de maand Nov. Getrouwd: Joh. de Roon, 36 j. en Corn, van Dongen, 39 jWillem Riet veld, 27 j. en Dirkje A. van Campen, 28 j.; Aart J. v. d. Berg, 29 j. en Adr. Rosenbrand, 24 j. Geboren: Teuntje, d. v. M. Mouthaan en IJ. v. d. Boom; Matthijs, z. v. M. A. van Dongen en H. J. van Dongen; Hendrikus Pieter, z. v. J. Dalmaijeren M. J. Sprangers; Arnolda, d. v. A. Ver hagen en R. NieuwenhuizenWilhel- mina, d. v. H. Mes en W. Ockers. Overleden: Jan Marinus Hommel, 1 maand. Ingekomen van: 's-Hertogenbosch, J. Verwijmeren; Rotterdam, H. Ros; Waspik, H. Taktor. Vertrokken naar: Waalwijk, H. Hoef nagel Sprang, C. van DongenDor drecht, D. A„ van Campen Veulo, J. J. RosenbrandDrimmelen c. a., A. M. Blom; Raamsdonk, M. G. Nohl; Vrij- hooven-Cappel, J. Treffers en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 17 Dec. Getrouwd: J. W. Roubos, 31 j. en G. Pellikaan, 22 j. Geboren: Maria Cornelia, d. v. P. F. Viveen en C. Verschoor; Johannes, z. v. J. de Keizer en J. van Oorschot; Arie, z. v. J. van der Pijl en M. Smits Annigje, d. v. A. Wink en K. K. de Waard; Levenloos kind vrouwelijk ge slacht van L. J. Kempen en M. C. Collé. Overleden: Teunis van der Pol, 80 j echtg. v. A. Verschoor. Ingekomen van Almkerk: G. Pel likaan. Nederhemert, over de maand November. Geboren: Huibert, z. v. W. van Dijk en L. Lobregt; Arie, z. v. P. van den Oever en F. C. van de Laar; Arie, z. v. D. de Bruijn en A. P. Voogt. Overleden: Govert Arie van de Wer ken, 18 dagen. Ingekomen van's-Bosch, J. Spitzers Ammerzoden, S. Versfeld. KI«)neiiSand. Door de Rijkspolitie te Eindhoven is in arrest gesteld de 18-jarige J. S., als vermoedelijke dader van het leggen van achttien scherpe Rijkspatronen (munitiegeweer model 95) op de lijn EindhovenBoxtel nabij de Israëlieti- sche begraafplaats te Woensel, in den loop der vorige week. De patronen schijnen gestolen te zijn uit de schiet tent der scherpschuttersvereeniging „Prins Hendrik", op de Woenselsche heide, althans hier is ingebroken ea worden patronen vermist. Gelukkig zijn deze patronen, die in groepjes van 3 a 4 over een afstand van zes meter verspreid lagen, nog bij tijds weggenomen kunnen worden door een lantaarn poetser der Maatschappij van S. 8 die tegen het vallen van den avond in een daar in de nabijheid ge plaatst sein de lichten ging ontsteken. Waren de patronen door een pas- seerenden trein afgegaan, dan zouden de gevolgen misschien zeer ernstig zijn geweest. Men meldt uit IJmuiden: Do logger Katwijk 138 is zonder be manning bij Zandvoort gestrand. In het schip bevindt zich een gat, zoodat het vermoeden bestaat, dat de logger aangevaren is door een ander schip en dit het volk gered heeft. Naar het huis van bewaring in Den Haag is overgebracht een bewoner van een gemeubileerde kamer aldaar, die op St. Nicolaasavond een 13-jarigen jon gen van de straat heeft meegelokt naar zijn kamer en onzedelijke handelingen met hem gepleegd heeft. Woensdagmiddag begaf zich de land bouwer J. van de Bilt, wonende aan den Amsterdamschen straatweg bij Naar- den, per rijwiel huiswaarts, toen hem een auto achterop reed. Op een waar schuwingssignaal stak v. d. B. den weg over; de bestuurder van de auto remde uit alia macht en trachtte zooveel mo gelijk uit te wijken, doch kon niet ver hinderen, dat de onvoorzichtige onder de auto kwam en door een der spat borden op slag gedood werd De auto kwam in de vaart terecht, doch de 3 inzittenden konden zich zwemmende redden. V. d. B. was weduwnaar en vader van 2 kinderen. Het eenigen tijd geleden bij mej. de weduwe Nijpels, op het Paviljoen te Twello ontvreemde zilver, bestaande uit vorken en lepels, suixerlepeltjes, suikerscheppen enz., is door een boer tus schen oud hout verborgen teruggevon den. In verband daarmee is door de marechaussee een onderzoek ingesteld. Naar het Hbl. meldt, is dezer dagen op last van de justitie een brievenbe steller van het hoofdpostkantoor te Amsterdam aangehouden, als verdacht van vaschheid in geschrifte. De man moet ongeveer een halfjaar geleden door het plaatsen van valsche handteekeningen op postwissels en ken nisgevingen van aangeteekende stukken, zich verschillende bedragen hebben toe geëigend. Naar het Huis van Bewaring te Dor drecht is overgebracht v. A., onderwijzer aan de openbare school te Cillaarshoek, wegens het plegen van onzedelijke handelingen met leerlingen. Dezer dagen heeft men, naar de L K. meldt, in het Beringer veld bij Helden (L.) op een diepte van meer dan 1000 M. een kolenlaag aangeboord van 1.95 M. Bij een Dinsdag onder de gemeente Heerlen (Limb.) gehouden drijfjacht is in de bosschen op den z g. Hekseuberg het lijk gevonden van een manspersoon, geheel gekleed, waaraan het hoofd ont brak. Een later bericht luidt: Het lijk, of beter het geraamte, lag op den rug, met uitgespreide armen. Jas en vest waren nog gedeeltelijk aan wezig, beide waren losgeknoopt. Aan de voeten bevond zich nog een gedeelte van zwarte sokken en fietsschoenen. Twee brigadiers en een rijksveldwachter, die mede ter jacht waren, onderzochten de griezelige vondst. Van identiteits bewijzen was niets te vinden. Daar het hoofd in den omtrek nergens te vinden was, is miedaad niet uitgesloten. Zij kan echter door de bijna geheele ontbinding niet meer worden geconstateerd. Onge veer een jaar geleden is te Heerlen een zekere L. spoorloos verdwenen en men vermoedt, dat hier de overblijfselen van den vermiste zijn gevonden. De politie doet ijverig onderzoek. Omtrent de ontvluchting van De Vos uit de Scheveningsche strafgevangenis vernemen we: Een der broers van den vluchteling welke ook te Parijs zijn woonplaats heeft, is enkele dagen geleden te Rotter dam gezien. De politie vroeg zich af wat die meneer De Vos daar te zoeken had. Nu Marinus de Vos ontvlucht is, veronderstelt zij, dat z'n broer hem daarbij heeft geholpen, na door een kort geleden ontslagen gevangene, een Am sterdammer, van het verblijf van Ma rinus in het cachot, te zijn ingelicht. Justitie en politie achten het meest waarschijnlijk, dat de vluchteling nog in den vroegen morgen van Dinsdag j.l. per auto over de grenzen is ge trokken. Donderdagochtend bij bet openen van de steenkolenopslagplaats van de firma Z aan de Fijnjekade, in Den Haag, bleek, dat er des nachts in het kantoor van die loods was ingebroken. Door de opening, verkregen door het verbreken van een vensterruit, had men zich blijkbaar tot het kantoortje toegang verschaft. Het kasregister was met geweld open gebroken, maar bevatte geen gelds waarden. De inbrek rs hebben alle kasten en lessenaars doorsnuffeld, papieren op den grond gesmeten, de kantoormeubelen en de gastoestellen beschadigd. Op een achtergelaten papiertje stond, dat de ontsnapte inbreker Vos hier was geweest. 4anbestedii)^en. Aanbestedingen. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. van Padden burg. Aalburggeen opgaaf. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, nm. 2 u. ds. Klomp, van Meeuwen. Baardwijk, nm. 2 u. ds. v. d. Hoff uit Drunen. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 10 u. ds. Dierkens en nm. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Diekens uit Besoijen. Doeneren, vm. 10 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds.,Dekker. vm. Doopsbediening. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal nm. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkeas. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Knipscheer uit Zaltbommel. Zz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. 11 Dec. Holl. IJï. Spoorweg-Mij. in het Centraal station te Amsterdam, het maken van grondwerken, knnstwerken, verhardingen, afslaitingen, gebouwen; h«t leggen van den bovenbouw, het maken van de ballast- bedding en van bijkomende werken een en ander voor den aanleg van den stoomtramweg Alkmaar-Schagen, perc. Schoorl-Schagen. Raming 882.700. 6 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het onderhond der werken van de Maas (gedeelte Moek—Woudrichem), de Ëergsche Maas, het tlensdensch kanaal, den Amer en het benedengedeelte van de Donge, gedurende de jaren 19.12, 1918 en 1914. Raming per jaar: le perc. 4500, 2e ptrc. f ;20G0, 3e perc. ƒ170:0, 4e perc-25000, massa f 58500. Laagste inschrijver voor perc. 1 en 2 Dirk Koers te Hoenza-Driel, ƒ15.289; voor perc, 8 en 4 M. Vissers te Drunen, 89 370.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2