De opstand in China. Rusland en Perzië. men lezen, dat de Italianen zich den vijand met moeite van het lijf hadden gehouden, maar uit niets bleek, dat de tegenslag zoo groot was geweest als de Turksche bevelhebber altijd veron dersteld, dat zijn bericht uit Derna op het gevecht van 16 December betrekking heeft hem thans voorstelt. Onder de telegrammen uit Turksche bron is er een, dat gewaagt van een hevig gevecht om Zanzoer. Zanzoer is de naam van een stadje en een oase ten Z.W. van Tripoli aan den grooten karavaanweg langs de kust, die over Zavia en Agilah naar het in den laatsten tijd veel genoemdeSoeara loopt. Beide plaatsen zijn door een tele graaflijn verbonden. Van Italiaansche zijde is alleen gemeld, dat de oase van Zanzoer in den ochtend van den 17den dezer bezet is. Na dien tijd is de naam Zanzoer niet meer in de telegrammen van het oorlogsterrein genoemd. Thans v roemen wij van Turkschen kant, dat de Italianen met een verlies van 40 dooden en meer dan 300 gewonden weer uit de kleine havenplaats en de oase, die er om heen ligt, verdreven zijn. Aïn-Zara ten Z.O. van Tripoli en Tadz- joera ten O. van de stad zouden dan de eenige punten op eenigen afstand van Tripoli zijn, waarvan de Italianen op het oogenblik meester zijn. Over de gevechten bij Bir Tobros, welke naar de verkenning van de Ita lianen zeiven met hun terugtocht op Aïn-Zara op 19 dezer geëindigd zijn, meldt de Agence Ottomane: „Op 15 dezer trokken 2000 Italianen bij het krieken van den dag tegen onze stelling op. Er begon een hevig gevecht, dat den geheelen dag aanhield en vol komen in ons voordeel beslist werd. De Italianen waren tot den terugtocht ge dwongen. Twee Italiaansche officieren en tweehonderd man vielen. „Op 17 dezer trachtte een Italiaansche verkenningsafdeeling met bergartillerie den Turkschen linkervleugel aan te vallen, maar werd teruggeworpen. „Op 19 dezer werd een nieuwe aan val gedaan: de Italianen lieten 400 dooden op het slagveld en namen ont moedigd en in volkomen wanorde de wijk". Uit Konstantinopel wordt aan de National ZeTtung geseind De Oelema's alhier hebben een pro clamatie afgekondigd, waarin alle recht- geloovige Mohammedanen tot den heili- oorlog tegen Italië worden opgeroepen Ashmead-Bartlett geeft in de Daily Telegraph een zwartgallige beschouwing over Tripoli en de vooruitzichten van de Italianen daar. Hij gelooft niet, dat het land de opofferingen waard is, welke Italië er zich voor getroost en nog ge troosten wil. Koloniale deskundige heb ben geen hoogen dunk van Tripoli. Engeland, dat dertig jaar lang in Egypte zit, heeft het links laten liggen, en Frankiijk zit nog langer in Tunis, maar heeft het evenmin aangekeken. Italië moet niet alleen een groot leger in NoordAfrika houden, maar stelt ook groote eischen aan zijne vloot. De vloot moet zich inspannen in een strijd, in welken zij geen beslissende rol kan spelen en de dure kanonnen, die bestemd waren om pantserplaten te doorboren, verslijten bij het afschieten van projec tielen in het zand van Barbarije. Ashmead-Bartlett kan ook niet roemen over den geest van de Italiaansche sol daten. De zuidelijke soldaten en de Sicilianen zijn niet te vergelijken met die uit het Noorden en houden heele- maal niet van oorlogvoeren. De bersag- lieri en de Alpen-jagers hebben bij alle ernstige gevechten het spit afgebeten. Het meerendeel van de Italiaansche sol daten hebben al een afkeer van den dienst in het algemeen, maar allermeest van veroveringstochten buiten hun eigen land. De schrijver komt totdeslotsom.dat Tripoli precies zooveel waard is als de Noordpool. Is het, vraagt hij, te laat om zich met eere uit deze nuttelooze onderneming terug te trekken? Zoo niet, dan moet het Italiaansche volk zijne regeering dwingen om dien stap te doen. De houding van Joeansjikai is waar schijnlijk te verklaren uit de onjuiste opvatting, door hem gekoesterd, dat Engeland en Japan zich hebben ver bonden om de Mantsjoe-dynaHie, des noods met wapengeweld te handhaven. Echter is de opvatting vrij algemeen, dat Joeansjikai zich ten slotte zal schik ken in het onvermijdelijke, en dat hij als eerste president van de Chine-sche republiek zal optreden, indien de Natio nale Conventie, die te Sjanghai bijeen komt, zich er voor mocht verklaren. De keizer zou dan afstand moeten doen. Er heerschen tegenstrijdige opvattin gen over het optreden van de vertegen woordigers der groote mogendheden te Sjanghai tegenover de gedelegeerden van beide partijen der vredesconferentie. De correspondent van de Times ziet er een erkenning van de revolutionairen als oorlogvoerende partij door de groote mogendheden in. En de correspondent te Peking van de Daily Telegraph seint, dat het op treden in dezen van de groote mogend heden te Peking een slechten indruk heeft gemaakt. Een telegram uit St. Petersburg aan het Berliner Tageblatt geeft de volgende voorstelling van den toestand in China: Te Peking is alles rustig, ofschoon der regeering geen middelen meer bezit om den strijd voort te zetten. De weinige provincies, die de regeering trouw ge bleven zijn, worden door den minister raad onder Joeansjikai bestuurd. De Mantsjoersche partij heeft het op het leven van Joeansjikai voorzien, omdat zij gelooft, dat hij zich bij een over winning tot dictator zal opwerpen. Het resultaat van de onderhandelin gen tusschen de regeering en de revo lutionairen is onzeker. De buitenlandsche kooplieden geven den revolutionairen den raad om bij den eisch tot onttroning van de dynastie te blijven, daar deze geen van haar beloften gestand doet. De regeeringstroepen worden slecht betaald en strijden met tegenzin. De revolutionairen zijn in het bezit van bijna alle wapenmagazijnen. Volgens een bericht van de Agence d'Extreme Orient uit Peking heeft het Roode Kruis te Hankou de hulp van de vreemde regeeringen en gezantschap pen ingeroepen om ondersteuning te verkrijgen. Het schreef, dat in de straten van Hankou 3000 lijken in ontbinding verkeeren en dat talrijke, niét ernstig gewonde soldaten bij gebrek aan vol doende hulp omkomen. De Londensche Daily Mail publiceert een brief van zijn correspondent te Hankou, gedateerd van den 30sten No vember. In dat schrijven somt de cor respondentvoorbeelden op van gevallen, waarin gewonden der revolutionairen in Hanjong door de regeeringstroepen waren afgemaakt. Ook deelt deze cor respondent afschuwelijke staaltjes mee van de totale ongevoeligheid der regee ringstroepen en ook van het publiek ten opzichte van de gewonden. Men liet die ongelukkigen eenvoudig liggen waar zij lagenzij mochten daar aan hun wonden of van koude en honger sterven. Ofschoon van hoogerhand is te ver staan gegeven, dat de mogendheden niet van gedachten hebben gewisseld over een interventie in China, houdt men het er te Tokio toch voor, dat Japan voorbereidselen heeft getroffen om ex pedities naar China te zenden, ingeval het uitbreken van troebelen zoo'n stap zou noodig maken, wanneer de vredes conferentie te Sjanghai geen resultaat heeft. De bekende Pekingsche correspondent van de Times heeft een bezoek gebracht aan Hankou, Sjanghai en Nanking. Hij stuurde over zijn bevindingen in die steden een belangrijk telegram aan zijn blad. Nergens had de correspondent onder het volk ook maar de minste neiging kunnen bespeuren voor monar chale gezindheid. Iedereen was daaren tegen vóór een republiek. Enkel Joean sjikai is monarchaal gezind gebleven, doch zelfs zijn gedelegeerde ter vredes conferentie in Sjanghai, Taugsjaoji, moet voor de republiek zijn. woordigen koning van Servië Zij hebben den schedel medegenomen. Verontrustende berichten zijn uit Albanië ontvangen. Aan de Turksch-Montenegrijnsche grens hebben zich incidenten voorge daan. De regeering gaf haar gezant te Cettinje last, vertoogen tot de Montene grijnsche regeeriDg te richten. Het is op vele plaatsen in West- Duitschland hoog water. Zaterdag werd uit Keulen gemeld, dat de overstroo mingen hier en daar een bedenkelijken omvang hadden g( nomen. S*luLi*tN«*liik Hieuwt. Zondag werd uit Teheran gemeld: De Regent heeft het Parlement ont bonden. Vandaag heeft de Perzische regeering de eischen, in het Russische ultimatum gesteld, ingewilligd. De Rus sische gezant heeft het antwoord aan vaard. Een telegram, te Teheran ontvangen van den gouverneur van Tabris, behelst, dat de Russische troepen daar vrouwen en kinderen in koelen bloede afmaken. Hij schatte, dat er reeds 500 Perzen door de Russen waren gedood. Het Petersburgsche Telegraafagent- schap verneemt uit Dzjoelfa, dat daar een regiment infanterie is aangekomen en dat twee regimenten infanterie met drie sotniën kozakken en twee batterijen veldgeschut naar Tabris zullen ver trekken. De bevolking is tot uitlevering van alle wapens aangemaand. De Russische consul-generaal te Tabris protesteert tegen de lasteringen, welke tegen de Russische troepen uitgestrooid zijn. De Russische troepen hebben de vreedzame bevolking ontzien, ofschoon de fidais de Russische gewonden wreed behandeld en de lijken geschonden had den. Een Russisch officier, vorst Wakh- wakhof, is ook op verraderlijke wijze gedood. De gemeenteraad van Parijs en de Algemeene Raad der Seine hebben hunne goedkeuring gehecht aan de rap porten der heeren Lemarchand e. a. over de groote plannen om Parijs en voorsteden te beschermen tegen over stroomingen en in beginsel tot het maken van Parijs tot een zeehaven door uitdieping en verbreeding van de Seine. In de kolenmijn Teutoburgia bij Dort mund zijn door een mijngasontploffing zes mannen gedood. Volgens een bericht uit Weenen heb ben Maandag onbekenden op het kerk hof van St. Markus ingebroken in den grafkelder van den vader van den tegen- Ueusclen, 28 Dec. De drie Zondagen zijn achter den rug en het meerendeel is verheugd weder den arbeid te kunnen aanvaarden. De 2e Kerstdag schonk in de verschillende Protestantsche kerken een kinderfeest, dat opgewekt niet de leerlingen der Zondagscho len gevierd werd. De vele regens, maar vooral de westewind is oorzaak dat het water zeer opgestuwd is. De veerweg te Nederhemert staat ten deele onder en het wachthuisje is opgeruimd moeten worden. De steigers aan de Prins Hendrikkade alhier staan op het punt over stroomd te worden. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag den 28 Dec. 1911, des namiddags te 7.30 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering; 2. Benoeming regent Godshuizen (gewone aftr. van den heer J. C. v. Laarhoven)3. Regeling jaarwedde secretaris Godshuizen 4. Benoe ming secretaris Godshuizen 5. Benoeming gemeentebesteller station Drunen-Heusden 6. Benoeming onderwijzeres nuttige hand werken m. u. 1. o. school7. Aanvrage Tram wegmaatschappij verlenging tramsporen naar de tramhaven; 8.Gemeenschappelijke regeling veearts9. Ingekomen stukken 10. Suppletoir-kohier hoofd, omslag. Werkendam. Van deGriendwer- kersvereeniging alhier, ontvingen we een overzicht van de over de laatste 3 maanden van dit jaar uitbetaalde loonen voor het maken van de navolgende houtsoorten, waarvan we de gemiddelde prijzen hieronder laten volgen: Rijs 72 cent, palen 2, latten 2,4, vijftien voeten 6, veertien voeten 6,5, dertien voeten 6.25, twaalf voeten 5.7, elf voeten 5.5, tien voeten 6.5, negen voeten 6, rood tonhout 6.5, zwaar grauw tonhout 6.5, licht tonhout 5, .haringband 5, karband 5, kittenband 6, schilharingband 5.75, vierlingen tonhout 5, vierlingen haringband (16) 5, vierlingen karband (16) 4, spastelen 5, boonstaken 5.5, stek 5, rietband 5, rijsband 5 cent. Bij het geheel was gevoegd een bijvoegsel, waarin „Onderling Belang" zelf haar oordeel over de loonen uitspreekt, dat we hier laten volgen. Een leek, die deze statistiek in overzicht neemt zal mogelijk verbaasd staan over de uiteenloopende loonen, die hierin waar te nemen zijn. Een kenner van dit bedryf zal echter met een oogopslag zien. dat deze loonen op een kleine uitzondering na flink met elkaar geredigeerd zijn, of deze loonen door de patroons te zamen overlegd zijn, weten wij niet, dit is echter twijfelachtig, aangezien hier ter plaatse geen patroonsvereeniging bestaat, meer aannemelijk is, dat de loon- standaard der griendwerkersvereeniging „Onderling Belang", in deze plaats tot leid draad heeft gediend, waardoor dan ook het nut van het vereenigingsleven duidelijk op den voorgrond treedt, om te zamen in ver eende krachten, langs een minzamen weg tot verbetering te komen, om zoodoende de zedelijke en maatschappelijke welvaart van den werkman te verhoogen, niet met dwang of geweld, want dat houdt geen stand, maar wat langs vredelievenden weg verkregen wordt, althans dit heeft de tijd afdoende geleerd, zal blijken van blij venden aard te zijn. Laat de griendwerkers hier allen door drongen van zijn en voornamelijk, die nog geen lid van de vereeniging zijn, dat het ook hun plicht is hier aan mede te werken in het belang van zich zeiven en ook voor hun nageslacht, laten zij niet vertragen, want het is ook hun roeping om als lid bij „Onderling Belang" toe te treden, de kleine contributie die hiervoor wekelijks betaald moet worden, wordt tienvoudig vergoed, door de vruchten die het vereenigingsleven afwerpt. Laat dit ook een spoorslag zijn voor hen, die alreeds lid zijn, om ten allen tijde propaganda te maken bij hun makkers in het belang van geheel het griendwerkers- bedrijf. Terwijl schipper C. T. de Waal Maandagavond 11. naar de kerk was, is men aan boord van zijn schip geweest en heeft men f 800 ontvreemd. Aan boord van een anderen schipper is men ook geweest, doch die had zijn geld mede van boord genomen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Ph. Groeneveld, legde de vorige week met gunstig gevolg het doet. ex. rechten af. De heeren P. van Sonsbeek, Th. Pastoors en W. H. Deuss, die hun opleiding genoten bij den heer P. v. d. Scheer, ontv. der Reg. en Dom. alhier, slaagden de vorige week voor surnumerair bij de Reg. en Dom. De heer P. Tazelaar, hoofd der school in den Biesbosch alhier, is in gelijke be trekking benoemd te Monster. Zaterdag 1.1. werden de armen van hier en de Werken verblijd met de gaven ge kocht van de opbrengst van het soirée. Door deze uitdeeling is de Nieuwjaarsbe- deeling verleden jaar vervallen en zal ze ook dit jaar weder niet gehouden worden. Dinsdag 11. vierden de kinderen der Zondagsschool alhier hun Kerstfeest in de Nutszaal. Aalburg. Een oud stelletje, mag men zeggen, van een viertal kaartspelers, die Dinsdagavond in het café bij J. van Rijswijk, opgewekt zaten kaart te spelen. Ze telden samen toch het eerbiedwaardig getal van 284 jaar. Flesofjen. Terwijl het dochtertje van M. W., wonende aan den Winterdijk, een potje van de kachel wilde nemen vatte haar kleertjes vlam. Daar er niemand in huis aanwezig was, vluchtte het de straat op naar de naaste buren, die op ongeveer 5 minuten afstand wonen. Spoedig was nu het vuur gebluscht; het kind heeft echter zulke vreeselijke brandwonden bekomen, dat men vreest voor haar leven. Voor een eivolle kerk gaf Maandag avond de zangvereeniging „Hallelujah" een uitvoering. De liederen, welke wij tengehoore kregen, werden uitstekend gezongen, vooral juffrouw Granch komt een woord van lof toe. Gameren. Het Harmoniegezelschap „Prinses Juliana" gaf 2e Kerstdag weer een uitstekend geslaagd concert. Het ruime repetitielokaal was stampvol zoodat velen zich met een staanplaats moes ten behelpen. Een 8-tal nummers werden (het tijdvak van bestaan in aanmerking nemende) op meesterlijke wijze uitgevoerd. De voordrachten door enkele leden gegeven, werden eveneens correct afgespeeld. Geiifleren. Vrijdagmiddag j.l. be reed G. van H. voor de eerste maal zijn paard. Dit begon plotseling te stijgeren, waardoor de berijder over den kop van het dier schoot en in een diepen sloot te recht kwam. Hij wist spoedig weer op het droge te komen, zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. 's Gravemoer. De Chr. zangver eeniging „Halleluja" met haar vierstemmig gemengd koor gaf Maandagavond in de Gereformeerde kerk weder hare gewone Kerstuitvoering. De stukken werden uit nemend gezongen en de solo's met koor vielen vooral in den smaak. De in het programma ter afwisseling ingelaschte sa menspraken werden keurig uitgevoerd. Dinsdagavond gaf bovendien de zangver eeniging „Halleluja" uit Vrijhoeven-Capelle eene uitmuntend geslaagde uitvoering in de Hervormde kerk, zulks ter opluistering van het Zondagsschoolfeest. Beide uitvoeringen lokten een talrijk pu bliek. Aleeuweil, Vrijdag j.l. had alhier eene vergadering plaats van de afdeeling Heusden der Noordbr. Mij. van Landbouw. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde kwam nu de ingekomen stukken, als circulaire van het hoofdbestuur, inzake mond- en klauwzeer, stalverbetering enz. Daarna werd met 7 van de 10 uitgebrachte stemmen, in plaats van den heer Oerlemans die moest aftreden en niet herkiesbaar was, de heer Hilwig tot voorzitter dezer afdeeling ge kozen. Op aandrang liet de heer H. deze benoeming zich welgevallen. Na de rond vraag, waar enkele leden gebruik van maak ten, werd de vergadering gesloten. Zaterdagavond j.l. gaf de fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier, eene zeer goed geslaagde uitvoering. De groote zaal van den heer Smits was stampvol, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Het programma werd zeer goed uitgevoerd, de voordrachten voldeden uit stekend. Vooral 't een met name „Naar de meid geweest" moest op aandrang worden herhaald. Zonder twijfel is 't'een gezelligen avond geweest. Ongeveer 11 uur keerde een ieder zeer voldaan naar huis toe. Sprang. Vrijdag jl. trof den arbeider J. v. Baardwijk het ongeluk, toen hij op de stoommouterij „De Meiboom" alhier, bezig was met het ophalen van zakken, dat hij met zijn hand tusschen den as beklemd raakte. De gevolgen waren, dat hij het voorste lid van zijn linkerwijsvinger verloor terwijl een anderen vinger geheel werd ver pletterd. Door dr. J. v. d. Meulen werd verband aangebracht. Dat in onze gemeente goed vee ver handeld wordt zouden wij hieruit kunnen opmaken, dat voor enkele dagen de land bouwer P. Netten een koe voor den kollosalen prijs van f 400 van de hand deed, terwijl aan A. de Bruin voor een gelijksoortig dier f 365 betaald werd. Aeeil Door den heer 't Hooft alhier, is aan den Raad der gemeente als secretaris en Gemeente-ontvanger wegens ziekte ont slag aangevraagd. De heer 't Hooft bekleedt sedert 1862 beide funtiën. Waalwijk. Vrijdag had het zoontje van den slachter Van Oers het ongeluk in den bloedput te geraken. Op het hulpgeroep van 't knaapje, kwam de moeder aansnel len, die 't nog bijtijds kon grijpen en het dus van een wissen dood redde. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente 's-Gravemoer, op Zater dag 23 December 1911, v.m. 11 ure. Afwezig de heer C. Mouthaan. Voorzitter en Secretaris de heer D. Smits, burgemeester. Na de opening dezer vergadering worden door den voorzitter de notulen van 24 Nov. j.l. gelezen, die daarna worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat bij besluit van Ged. Staten van 29 Nov. j.l., G. no. 3, de gemeentebegrooting voor den dienst 1912 is goedgekeurd, welke mededeeling voor kennisgeving wordt aangenomen. Aan de orde is voorts eene missive van het Algemeen Armbestuur inzake de wijze van bonsbedeeling en de keuze van bouw terrein; alhoewel alle leden met de ziens wijze van het armbestuur zich niet geheel kunnen vereenigen, wordt op voorstel des voorzitters dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Tengevolge zijner benoeming als hoofd der school te Hooge Zwaluwe, met ingang van 1 Febr. a.s., verzoekt de heer J. A. Tavenier, tegen dien datum eervol ontslag als hoofd der school ten dezent. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag te ver- leenen, ingaande 1 Maart a.s.; alzeo wordt besloten. Het dames-comitée der fröbel bewaar school verzoekt voor twee avonden per week een schoollokaal met verwarming en ver lichting te mogen gebruiken, tot het ver vaardigen van handwerkjes, die later ten voordeele der bewaarschool zullen worden tentoongesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten dit verzoek in te willigen, mits het lokaal wordt ge bruikt op dezelfde avonden van het her- halingsonderwijs; tegen verklaren zich de heeren Versteeg en Verhagen. B. en W. vragen en verkrijgen machti ging voor den verkoop van eenig schaar hout. Eene aanvrage van P. Faro, om voor zijn draai vonder over de Vaart een breederen, vasten vonder in de plaats te mogen brengen wordt toegestaan, mits de hoogte daarvan wordt aangehouden, die in zijn verzoek schrift wordt aangegeven. Op een verzoek van A. Blok, om de broeiramen in den tuin der onderwijzers woning nog een paar maanden na het aan staand vertrek van het hoofd der school te kunnen laten liggen, wordt goedgunstig be schikt. Aan B. en W. wordt machtiging verleend om enkele posten op de gemeentebegrooting over 1911, met kleine bedragen uit den post onvoorziene uitgaven te verhoogen. Bij de gebruikelijke rondvraag niemand verder het woord verlangend, sluit de voor zitter deze vergadering. Bi in nenland. Vrijdagavond omstreeks 8 uur is de timmerman R. W. te Surhuisterveen (Fr.), toen hij van zijn werk naar huis terugkeerde, door vier personen onver hoeds aangevallen en met een mes zoo danig gestoken, dat hij, na zich nog ongeveer 200 passeu te hebben voort gesleept, dood neerviel. Even later werd ook de postbode van Buitenpost op Surhuisterveen aangevallen en in het dijbeen gestoken. Een hem ter hulp gesnelde heer kreeg sneden door zijn bovenkleeren. De vier verdachten, S. K., R. K., T. A. en F. v. d. V., allen te Surhuizum, zijn aangehouden en naar Leeuwarden overgebracht. Zaterdagnacht zijn te Bodegraven aan gehouden drie verdachte personen, voor zien van een volledige collectie in brekerswerktuigen. De politie heeft ze ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht gesteld. Er is dien nacht in de meelfabriek te Woerden ingebroken, en 't is zeer wel mogelijk dat deze personen de daders zijn. Het zijn in alle geval goede bekende van de justitie, thuisbehoorende te Rot terdam. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur wilde een fietsrijder den overweg van de stoomtram der H. S. M. bij de Delft- sche Laan te 's-Gravenhage passeeren, toen juist een tram kwam aanrijden. Niettegenstaande de seinwachter hem waarschuwde door met de vlag te zwaaien, reed de man door, omdat zijn vrouw, eveneens op de fiets, reed de rails over was. Het achterwiel van de fiets werd door de machine gegrepen en de man hoogst ernstig verwond Hij werd naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer be denkelijk. Eersten Kerstnacht is te Spankeren op den spoorweg ArnhemZutphen het vreeselijk verminkte lijk gevonden van den 84-jarigen arbeider D. H., wonende op de Dierensche heide. Vermoedelijk is hij des avonds aan het dwalen ge raakt en door den laatsten trein van Dieren naar Zutphen overreden. Men meldt uit Maastricht: De Maas, welke op Zondag haar hoog- sten stand bereikte, 3.36 M. boven N. A. P., is op het oogenblik gezakt tot 3.10 M. In de laatste 16 uren was er 3 c.M. val. Park en buurtwegen staan gedeeltelijk onder water. Uit België wordt val geseind. Tusschen Eestrum en Oostermeer (Fr.) is een 14-jarig meisje aangerand. Een man viel haar onverhoeds aan en dreigde haar te dooden. Toen er iemand naderde duwde hij het kind in een sloot en koos liet hazenpad. De heor J. W. H., scheikundige aan de gemeentelichtfabrieken te Haarlem, heeft bij het doen van proeven door het leegzuigen van een buisje vergif binnen gekregen. Hij is in het diaconessenhuis te Haar lem opgenomen en niet buiten gevaar. Tn het volkslogement de Reizende Man te Tilburg kwamen Zaterdagavond twee grondwerkers uit Oisterhout, D. A. Sn. en N. v. d. V., beide omstreeks 28 jaar. Na eenigen tijd in het logement ver toefd te hebben, wilde een hunner zich verwijderen, wat de ander hem poogde te beletten. Hierover ontstond een woor denstrijd, waaraan de houder van het logement M. een einde maakte door v. d. V. buiten de deur te zetten. Daar hij het ergste vreesde, gaf hij Sn. den raad het huis aan de achterzijde te ver laten. Deze lette daar evenwel niet op, maar volgde zijn makker op den voet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2