PERSONEN gezocht, Heeren Landbouwers, 25 cent. 25 cent. VEEBMAN's Boekhandel, Wed. J. Borzo Zonen, Rotterdam Dordrecht Utrecht ADRES Groote Opruiming!! „DE ADELAAR IDRKHBLll). Het goedkoopst adres voor liOUD- en ZILVEÜWEIIKEV en HOitLOGËS is: VERLOVIHGS en TROUWRINGEN. Machinale Spiegel- en LijstenfahrieL Petroleum rond te venten. Friesche Eigenheimers, gewone en groene Bravo's Zetpoters, L. DRINK WAARD, Bijbelsche Scheurkalender Het Adres voor Kalenders en Almanakken te HEUSDEN WEDERVERKOOPERS Boekhandel L. J. Veerman, Heusden. Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Groote Straat B 153, n/d R.-K. Kerk, WAALWIJK. WmTERGOEDEREN tot spotprijzen UITVERKOCHT. J. Kraai, Gorinchem, P. Dolk Zoon, L. van Tetterode, Dordrecht, Henri van der Meulen, 's-Bosch, L. J. Verhagen van Oorschot, N. G. Keukenschrijver, 's-Bosch, Adrianns van den Eelaart, Pelgrom, Zusterstr. 449, Gorcum, K. G. W. de Bosson, Dordrecht, Eduard Schmeink, 's-Bosch. A. Standaart, Rotterdam. Firma G. F. van Mill, Gorinchem, P. G. Ouwehand, Rotterdam, Wegens vergevorderd Seizoen worden alle voorradige Bouwvakken. Bilj artfabrieken. Brandstoffen. Consumptie-artikelen. Distilleerderij en Likeur stokerij. Fotografie. Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. Heeren-Modearti kelen. Kerk- en Huisorgels. Bij wielen. Rookbenoodigdheden. Molenstraat B 35, Gorinchem. Buiten werd de twist voortgezet, waar bij Sn. zijn mes trok en zijn tegenstan der een drietal doodelijke wonden in buik, dij en nek toebracht. Spoedig in geroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten en binnen verloop van een uur gaf v. d. V. den geest. De dader, die op de vlucht ging, werd weldra door de gemeentepolitie gearres teerd. Sn. heeft bekend, en is naar Breda overgebracht. Een drietal monteurs, werkzaam bij de Allgemeine Electricitatsgesellschaft, op de Keizersgracht te Amsterdam, is door de politie aangehouden en in be waring gesteld. De directie der maat schappij miste sedert langen tijd her haaldelijk koperdraad, zoomede verschil lende onderdeelen, benoodigd voor elec- j trische installaties. Een tweetal recher cheurs van het bureau Pietershal mocht het gelukken, bij een opkooper een aan tal onderdeelen terug te vinden en zoo doende op het spoor van de daders te komen. Zaterdagmiddag zijn naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage over gebracht drie mannen, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op heeterdaad waren betrapt, terwijl zij inbraak pleeg den in een, aan de gemeente toebe- hoorend, leegstaand huis aan de Laan bij de Varkenmarkt, aldaar. De arrestatie van de inbrekers, wier doel was het stelen van lood, ging tamelijk lastig. Zelfs ontstond op het dak van het huis tusschen de aan gehoudenen en de politieagenten een worsteling. Ten slotte gelukte het echter, de mannen naar het commissariaat over te brengen. j Een te Pernis woouachtige juffrouw heeft op de Kaasmarkt te Rotterdam gevonden een gouden dameshalsketting, twee gouden dameshorloges, een gouden ring, twee dito broches met bijbehoo- rende oorknoppen, een zilveren arm band, een portemonaie met zilveren beslag, een zilveren broche met bijbe- hoorende oorbellen een zilveren vinger band, alles in doosjes of étui's en gepakt in een damesnachthemd en papier. Men vermoedt dat een en ander van diefstal afkomstig is. Het gevondene is bij den burgemeester van Pernis gedeponeerd. Cornelia Maria Timmers, 11 j.; Hen- drika IJpelaar, 81 j., wed. C. Timmers. Ingekomen vanRotterdam, J. de Jong, J. Barten en gezinGeertruiden- berg, A. M. van den BergCapelle, J. Bolder en gezin, M. Mouthaan en gezin 's-Hertogenbosch, M. Doumen; Dongen, E. Langermans. Vertrokken naar: Raamsdonk, Ch. Lips en echtg., P. Heesters, A. M. Smits, C. G. Rekkers; Weesp, H. Kuijten Grave, M. Luijten; Capelle, M. Mout haan en gezin. Almkerk, van 1 tot 15 Dec. Getrouwd: C. Groenenberg, 28j. en J. P. Kant, 19 j.; J. C. van der Valk, 46 j. en G. Klootwijk, wed. G. H. C. Burgers, 39 j. Geboren Boukje Anna, d. v. J. C. Buizer en K. HeeckelsAagje Petro- nella, d. v. D. van Burgel en G. van Dijk; Adrianus, z. v. B. van den Heu vel en J. de Cloe. Overleden: J. Colijn, 5 j N. van Wijk, 1 maand. Vertrokken naar: deWerken en Sleeu- wijk, G. Pellékaan; Genderen, J. Hof man; Werkendam, J. C. v. d. Valken echtg.Dussen, A. v. d. Heuvel en wed. J. v. d. Valk en dochter. Ingekomen van: Brielle, A. D. Lucas; Klundert; K. Punt; Giessendam, J. v. Hofwegen; Woensel, H. v. Deun;'s-Hage, M. Dankaarts; Ermelo, P. J. Pontier. Kerknieuws. Besoofjen. Tot diaken is herkozen M. Holster en tot ouderling T. v. d.Hammen. Harktberlchteo. De N. R. Ct. schrijft: Naar wij vernemen heeft de directie van de Holland-Amerika-lijn aan de firma Harland en Wolff Ltd. te Belfast den bouw opgedragen van een nieuw schroefstoomschip, dat de „Rotterdam" in grootte en uitrusting nog verre zal overtreffen. Gelijk men weet, meet de „Rotter dam" ruim 24,000 ton. Het nieuwe schip, evenals de „Rotterdam" bestemd voor het vervoer van passagiers en goederen tusschen Rotterdam en New York, zal niet minder dan ruim 32,000 ton meten. Wat dit beteekent zal nog duidelijker worden, als wij mededeelen, dat op het oogenblik nog slechts twee grootere schepen in de vaart zijn: deEngelsche „Olympic" en „Titanic", welke ruim 45,000 ton meten. Dan hebben de Ham burg-Amerika-lijn en de Cunard-lijn, de eerste 2, en de tweede 1 boot in aanbouw, die ongeveer 50,000 ton zullen meten. Het nieuwe schip van de Hol- land-Araerika zal dus op de lijst van groote schepen als no. 6 een waardige plaats innemen. Het schip wordt nog ongeveer 1000 ton grooter, dan de zoo veel besproken, en mede om hun grootte vermaard geworden snelvaarders Maure- tania en Lusitania. Het nieuwe stoomschip van de Hol land-Amerika-lijn zal een lengte hebben van 225 M. De breedte zal 26 M. zijn, en de holte van het schip zal 14,5 M. bedragen. Drie schroeven, van welke de middelste bewogen wordt door een tur- bine-systeem-Olympic, zullen het stoom schip met volle wichtladiDg eene snel heid doen behouden van ruim 17 mijl. Het schip krijgt 2 masten, gelijk de „Rotterdam", en 3 schoorsteenen („Rot terdam" 2). In dit zeekasteel zal plaats zijn, om, behalve de bemanning, ongeveer 3600 passagiers van het eene werelddeel naar het andere over te brengen, dat is alweer 500 personen meer, dan de „Rotterdam" bergen kan. Het nieuwe schip biedt ruimte voor 700 passagiers eerste klasse, ruim 600 passagiers tweede klasse en ongeveer 2300 passagiers derde klasse. Burgerlijke Stuud. Heusden, van 14 tot 21 Dec. Geboren: Gerarda Wilhelmina Hen- drika Francisca, d. v. A, P. Verhoeven en H. M. van de Langerijt. Waspik, van 1 tot 15 Dec. Geboren Adriana Maria Johanna, d. v. L. C. Kamp en L. C. van Dongen Hubertus Elisabeth Anna, z. v. P. van Dongen en A. Montens; Maria Catha- rina, d. v. C. N. van Etten en A. de Leeuw; Johannes Franciscus, z. v. J. Oomens en A. de Klijn; Johannes Augustinus Adrianus, z. v. J. W. Kuijte en A. M. van Baardwijk. Overleden Jan Verhagen, 47 j. Beneden-Langstraat, 27 Deo. In vette varkens bestaat aan vastblij venden prijs goede koop lust. De omzet van vette kalveren blijft matig. Biggen worden steeds goedkoop ver kocht. De handel in schapen is gedrukt, terwijl geiten voor Belgie gezocht zijn. Men besteedt voor vette varkens 30 31 ct. per half Kg., vette kalveren 52 60 ct. per Kg., biggen f 5 f 10 per stuk, nuchtere kalve ren f 10 f 17, lammeren f 12 f 18, geiten f 8 f 14 en konijnen f 0,70 ki 1,40. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Dec. 179 M. 1.17 M. T N.A.P 23 1.73 1.31 24 1.57 1.35 25 1.93 1.54 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 Dec. 4.42 M. boven 0. 27 4.42 Waterhoogte Maastricht (brug). 26 Dec. 3.10 M. boven 0. 27 2.93 Ad^ertesitiën. Door 'n PETROLEUM-MAATSCHAPPIJ worden in de Gemeenten VI*ijk. Aal burg, Heusden en Oenderen om tegen nader overeen te komen voor waarden in genoemde Gemeenten Bij geschiktheid kan vast salaris worden uitgekeerd. Brieven onder No. 844 aan het Bureau van dit Blad. Ik offreer prima f 2,90 per 90 kg., franco boord Rot terdam geleverd. Levering in Maart. Orders worden ingewacht bij te Sti'Uen. U9U3&lil li i mj t« L. J. VEERMAN, Heusden. Honigdroppels f 0.50 Filippus 0.40 Martha Scheurkalender 0.60 Voor Verstand en Hart 0.50 Godsdienstige Volksscheurkalender 0.35 Zendingskalender 0.50 Vrede zij dezen huize 0.60 Kruimkens van 's Heeren tafel 0.50 Een lamp voor den voet 0.40 Geïllnstr. Christ. Scheurkalender 0.70 Gezelle Meerburgs Christelijke Volks scheurkalender 0.40 Neerbosch Scheurkalender 0.60 De Olijftak 0.45 Het Mosterdzaadje 0.35 De Waarheidsvriend 0.65 Uit de Fonteinen des Heils 0.35 Jeruel Kalender 0.50 Christelijke Kalender Verhoef! en Gerdes 0.80 Kalender voor Jong Nederland 0.35 Mooi Nederland 0.90 Nederland in Beeld 1.00 Bakkers Kiekjeskalender 0.40 Boons Hum. Scheurkalender 0.30 Jacobs Hum. Scheurkalender 0.30 Van Dag tot Dag 0.50 Scherts en Luim 0.30 Hollandsche Scheurkalender 0.30 De Elf Provinciën, Salonkalender 1.00 Nederland met kiekjes 0.90 Kinderkalender met plaatjes 0.75 enz. enz. voor Oud en Jong Voor 1911 een prachtig schild. Worden elk jaar in Heusden en Omstreken ruim JLOOO verkocht. Botermarkt 70 en 71. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. G. J. METTROP. 's-Bosch, Verrerstraat 21. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasrerzibering, Glasslijperij, Glashandel. voor sche Almanakken en Bijbelsche en Humoristische RALE>DERS 1912 is Uw roordeeligst IN HET Zie «Ie Etalage. A. HE GROOT. Machinale Houtzagerij. Stoom-GlaswIUperij. Biiljart- en ^euciiihliriek. Groothandel in Hraudsfoften. Speciaal: Antliracletnootjes, Stoomkolliebraiiderfj en Theehandel. |p^" Geleverde Orgels o. m. Rijwiel-, Motorrijwiel- en Automobielhandel. bij mij gekocht, worden GRATIS gegraveerd. (FERKENDAM. De zetting der boter is deze wetk op de markt 75 ets., in de winkels dus 80 et<. pet half kilo. Eieren f 1 50 d' 26 stuks. OOSTERHOUT 27 Dee. Boler f 1,68 a 1,70 per Kg. Eieren f 0,30 en 0,32 de 4 stuks BESOOIJEN27 Dec. De prijs der Boter was heden f 1.53 1 63 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1 43 de 26 stuks. SLEEU WIJK. De zetting der boter bedraagt 79 ct. per half kilo en die der eieren f 1-80 de 26 stuks. GORINCHEM, 26 Dec. Op de veemarkt waren aan gevoerd 83 runderen. 5 nuchtere kalveren, 27 vette varkens, 181 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 190 285, kalfvaarzen f 170 a 230, guiste vaarzen f a 000, melkkoeien f 160 a 240, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f 000 apinken /100a 130 graskalveren f a - .nuchtere f 12a 18, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a i2 per stuk. Vette varkens 25 a 26 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe t 8 50 a 9,00 roode dito 8 25 a 8.75 witte dito 8 25 a 8.90 inl rogge f 6.25 a 6 50 buitenl dito f 6 65 a 6.90 gerst f 5.95 a 6.60 haver f 4.20 a 4.60 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mats, 75 pond, f 6.70, a 8 60 alles per heet. Boter 75 a 80 ct. per half kilo Eieren f 1.30 a 1.50 per 26. Kippen f 0.70 a 1.30 per stuk. 1012. rs Aanbevelend, Alle soorten Houtwaren. ROTTERDAM, DORDRECHT, Spiegel- eii Vensterglas. Sint Jozefstraat. voor Vulkachels. s-BOSCH Koekfabrikanten. Grossiers in Koloniale waren, die een loonemi Agentuur wenschen, gelieven zich te wenden tot ARNHEM. lmaBmZ. yf Visite- of Albumportretten f 0,50. Cabinetportretten - 1,00. Vergrootingen van oude portretten in onveranderlijke Platin Bromide vanaf f 1,00. Chemisch-, Bacteriologisch Laboratorium. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen (Carbolzuur en Creoline) bij fust en bij kleinere hoeveelheid. Verbandkisten en - trommels in alle grootten. Vuchterstraat 3638, t Beste Adres voor fijne Heer en- Modeartikelen, Hoeden, Ondergoederen, Stegen jassen Raavhorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk N.-Br.J Groote Kerk te Hooge Zwaluwe. Prins Hendrik-Rijwielen fgedep. eigen merk), Bonds-Rijwiel- en Motorhersteller, Benzinedepöt. Arkelstraat D 76. - Tel. 111. Haringvliet 47. Grootst gesorteerde Magazijnen van Rookersbcnomtigdheden, Sigaretten en Galanteriën. Uitsluitend voor Winkeliers. MEIJER,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3