De opstand in China. Toen zij wat van haar schrik beko men was, vertelde de gravin, dat zij 's avonds op eeü wandeling door roovers naar het bosch en in het hol gesleept wa9 Meer wist zij niet. Van de daders ontbreekt totnogtoe elk spoor. Ui Parijs wordt gemeld, dat de vlieger Latham, in opdracht van den Franschen minister van koloniën, naar Middel- Kongo en Oebangi vertrokken is, ten einde o. in. de mogelijkheid van het •'■'bruik van vliegtuigen in Afrika te lerzoeken. Latham heeft voor dit doel een eendekker meegenomen. De te Beiroet verschijnende Arabische courant Albalag is in Algerië en Tunis verboden wegens hare ophitsende arti- k-i. Het blad predikte met grooten ijver den heiligen oorlog. Zondag werd uit Brussel geschreven De Gazette meldt, dat het stoomschip Zeebrugge (vroeger Arizona) in October onder Belgische vlag van Antwerpen vertrok met een lading van verschillende stukgoederen, die naar Port Stanley op Falkland-cilanden bestemd heette te zijn. Volgens loopende geruchten, bracht het schip voor rekening van dePortugeesche koningsgezinden wapenen over. Een gerechtelijk onderzoek leverde niets stelligs op. Thans is de bemanning van de Zee- brugge te Antwerpen teruggekomen. Zij verhaalt dat zij een merkwaardige ervaring heeft opgedaan. De Zeebrugge nam te Lillo 2ó0 ton kruit, 5 Spaansche er* twee Fngelsche reizigers aan boord. Op zee aanvaardde een Spaansch rei- ziger, genaamd Arricos, het gezag over het schip. Men deed Daccon aan, waar het schip een groote hoeveelheid voor raden steenkolen en levensmiddelen laadde. Daarna zette het koers naar Zuid-Amerika. De Belgen vernamen, dat de opstandelingen in Paraguay het schip gecharterd hadden. Arricos was de schoonbroer van den president. Drie reizigers waren Argentijnsche loodsen. De stukgoederen bestonden uit vier zware kanonnen, een mitrailleur, 6000 geweren, uniformen enz. Het doel van den tocht was een over rompeling van Paraguyaansche steden, die aan de Rio Plata liggen. Toen men in het gezicht van de kust van Zuid- Amerika kwam werden de vier kanonnen en de mitrailleur op het dek opgesteld. Het schip heesch in den mond van de Rio Plata de Braziliaansche vlag, werd opgeschilderd en nam den naam van Coimbra aan. Dank zij een zwaren storm, kwam het schip onopgemerkt langs Montevideo en Buenos Aires. Nu nam het schip den naam van Assoncion aan. De Belgische matrozen gehoorzaam den aan alle bevelen, omdat de leiders voortdurend met een revolver in de hand liepen. Het schip werd daarna opnieuw overgeschilderd en het werd nu in Constitucion verdoopt. Op de plaats waar de Rio Plate de grens tus- schen Argentinië en Paraguay vormt, kreeg de bemanning gedaan. Arricos vroeg den Belgen om als soldaten in zijn dienst over te gaan. Daar men het echter niet over het loon eens kon worden, nam maar een Belg het aanbod aan. De Belgische matrozen zullen de Belgische reeders in rechte aanspreken. De Madrileensche correspondent van de Lokal-Anzeiger seint, dat de veld tocht in het Rif groote afmetingen schijnt te zullen aannemen. Thans zijn er 31,000 Spanjaarden in Marokko en 1000 man worden er nog zoo snel moge lijk heengezonden; 10,000 man staan nog gereed, om zoo noodig te ver trekken. De Daily Telegraph verneemt uit Peking, dat het jongste keizerlijke edict geenszins beteekent, dat de cricis haar einde nadert. De Chineesche pers be schrijft de tooneelen, die zich de laatsten tijd aan het Chineesche Hof hebben afgespeeld. Vooral hetgeen voorafging aan de redactie van het keizerlijk edict was dramatisch en droevig. De Keizerin weduwe kreeg flauwte op flauwte. Ver scheiden Mantsjoeprinsen jammerden dat zij den dood verkozen boven het verlies der eer. Het Mongolië-vraagstuk is plotseling in een stadium van ernstige crisis ge treden, doordien de Russische iegeering voor den dag is gekomen met nieuwe aanspraken in Mongolië, van welke de inwilliging gelijk zou zijn te stellen met een vernietiging van de suzereini- teit van China over Mongolië. Het Chineesche departement van buitenlandsche zaken heeft geweigerd zich hierover uit te laten, maar erkent, dat er van Russische zijde een ultima tum is ingediend, waarin aangekondigd wordt, dat Russische troepen op twee plaatsen de Mongoolsche grens zullen overtrekken. Volgens berichten uit regeerings- kringen hebben ongeveer 4000 revoluti- onnairen Zondagavond Hankou aange vallen. Het gevecht is aan den gang. De Keizerlijken verheugen zich ove de gelegenheid om het resultaat der conventie te voorkomen, van welke ver wacht wordt dat zij ontwijfelbaar den republikeinen de overwinning zou be zorgen. De republikeinen openden ook van Woetsjang het geweervuur tegen Han- jang. De Daily Telegraph bevat het vol gende merkwaardige bericht uit Peking: Tangsjaoji, de keizerlijke hooge com missaris op de conferentie te Sjanghai, heeft zijn opdracht neergelegd en is naar de zijde der republikeinen over gegaan. Dit is een groote slag voor de keizerlijken. ('IttatseliJk Nieuws. Heusden, 3 Jan. Tot wateropnemer van 's Rijks peilschaal is met 1 Januari in functie getreden de heer J. A. Boeren, gem .-architect alhier. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Dec. 1911 in de rijks postspaarbank ingelegd f 12533.28* en terug betaald f 12362.49*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5149. Werkendam. Vrijdag 22 Dec. 1.1. vergaderde alhier ten huize van mej. de wed. Wink het spoorcomité „het Land van Heusden en Altena" onder praesidium van den heer H. J. Balterhaar ten Velde, bur gemeester dezer gemeente. Op deze vergadering werd vastgesteld een adres aan H. M. de Koningin, waarin ver zocht wordt het daartoe te leiden, dat in het Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard van regeeringswege spoor wegen worden aangelegd. Bij het adres is gevoegd eene zeer uitvoerige memorie van toelichting, waarin er op gewezen wordt, dat dringend behoefte aan goede communi catie bestaat, omdat deze zoo goed als ge heel ontbreekt, wat met het oog op de oeconomische ontwikkeling van dezestreek een groot bezwaar en een buitengewoon nadeel is. Verder werd besloten dat, wanneer ook het spoorwegcomité „de Bommelerwaard" dit adres zal hebben goedgekeurd, afdruk ken hiervan te zenden aan de verschillende gemeente- en polderbesturen en aan enkele groot-industriëelen. Inüiiir^ De muizenplaag waarmede vele uiterwaarden geteisterd waren, zullen voor het grootste gedeelte daarvan wel be vrijd zijn. Langs de oevers der Maas ziet men duizenden muizen aangespoeld, van wege het hooge water. Capelle- Op Woensdag 27 Dec. gaf de rederijkerskamer „Vriendentrouw"alhier in de zaal van L. F. van Dongen haar eerste winteruitvoering, die alleszins geslaagd mag heeten. De verschillende voorgedragen stuk ken, werden op verdienstelijke wijze ver tolkt. Vooral ook de strijkmuziek-van het 2e Regiment Infanterie viel zeer in den smaak bij het publiek. Na afloop volgde een zeer geanimeerd bal. De zeer talrijke bezoekers wenschten de Rederijkerskamer een spoedig tot weerziens toe, vooral ook dergelijke muziek. Donderdag herdachten de echtelieden P. Ros en echtgenoote den dag, waarop zij voor 25 jaren door den echt aan elkander werden verbonden. Op uitdrukkelijk ver langen was uiterlijk feest vertoon achterwege gelaten. Toch ontvingen de echtgenooten nog zeer vele blijken van belangstelling. Meeuwen. Blijkens gehouden telling waren in December van het afgeloopen jaar in deze gemeente 785 runderen aanwezig. Het vorige jaar bedroeg dat aantal 668. Even beneden het veer alhier, ligt den dijk bezaaid met doornen. Eene kleine waarschuwing voor wielrijders is dus niet te overbodig. In de j.l. gehouden vergadering van den raad, is mej. Waiboer, benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school alhier. De raad heeft besloten over te gaan tot verbouwing van de openbare school alhier. Vergadering van den raad der gemeente Heusden op Donderdag 28 Dec. (Slot). Vóór de Raad overgaat tot de benoeming eener onderwijzeres in de nuttige hand werken, deelt de Voorzitter mede, dat het zeer hinderlijk is voor de meisjes der M. U. L. O. school om in het gebouw der lagere school handwerkonderwijs te ont vangen. Daarom komen Burg. en Weth. met het voorstel om aan de M. U. L. O. een vaste onderwijzeres in dit vak aan te stellen. De heer Veerman vraagt of de uren, waar op dit onderwijs verstrekt wordt geen ver warringen met de lesuren op de openbare school zal tengevolge hebben. De Voorzitter acht het beter, dat er in M. U. L O. school zelve onderwijs wordt gegeven en de uren zijn zoodanig gesteld, dat alsdan op de lagere school geen onder wijs gegeven wordt. We moeten deze school in uitstekende conditie houden en niet sukkele» met de leerkrachten. Nadat het salaris voor de te benoemen onderwijzeres op f25 gesteld is, wordt de volgende aanbeveling aan den Raad over gelegd 1. J. M. Kramer, 2. J. W. Reas, 3. A. C. Reas. Na voorlezing van adviezen van den heer Schoolopziener en het hoofd der M. U. L. O. school wordt mej. J. M. Kramer met al- gemeene stemmen benoemd. Bij punt 7, Aanvrage Tramwegmaatsch. voor verlenging tramrails naar de tram haven houdt de voorzitter eene uitvoerige bespreking. ZEd. Achtb. heeft met den voorzitter van de vennootschap eene conferentie gehad. De bedoeling is in den Hoogen Maasdijk eene coupure te maken, ten einde met de wagons de los- en laadplaatsen te kunnen bereiken. Reeds in 1904 bij het bezoek van H. M. de Koningin hebben we toe stemming gekregen tot afgraving. We zouden hier weer gebruik van kunnen maken. De Maatschappij is door den slechten toestand van de haven te Waalwijk genoodzaakt haar stoom bootdienst van Amsterdam en Rotterdam naar deze stad te verleggen. De heer Veerman vraagt, wat de Directie nog meer verlangt. - De Voorzitter deelt mede, behalve coupure in den Maasdijk, zullen nog andere werken noodig zijn. Met algemeene stemmen besluit de Raad op de aanvrage gunstig te beschikken. De Secretaris leest thans de bepalingen voor waaraan de concessionarissen zich zullen moeten onderwerpen. De heer Veerman informeert of deze concessie niet voor zeker aantal jaren kan worden gegeven, opdat zij niet tijdelijk zij. De* Voorzitter zegt niemand te kunnen verplichten. Wat betreft de nieuwe weg naar de tramhaven, zal deze voor velen een uitkomst zijn. De heer Van Everdingen meent, dat ook de landbouwers uit de richting Genderen er een dankbaar gebruik van zullen maken. De heer Prins informeert hoe het staat met de havengelden. De V. H. S. M. be taalt voor haar eerste boot f100, voor de tweede 175 en voor de derde f50, terwijl van een vrachtboot slechts f15 wordt ge- eischt. De Voorzitter wijst den heer Prins op den ongelijken toestand. Een vrachtboot stopt slechts even als er een colli voor iemand moet worden afgegeven, terwijl de booten van de firma De Beer Co. af- en aanvaren. Op een vraag van den Heer Vos ant woordt de Voorzitter dat de bestrating ten koste der gemeente komt en den heer Veerman, die bang is dat de passage ge stremd zal worden, als er zooveel wagons buiten blijven, deelt hij mede, dat het Dag. Bestuur hiervoor zorgen zal. De heer Van Andel vindt de onderhan delingen met het Hoofdbestuur der Maat schappij eene uitstekende gelegenheid tot bespreking van betere aansluiting nut het vertrek der treinen der Staatsspoor aan het station Drunen. De Voorzitter zegt dat deze tram in ver gelijking met andere zeer stiefmoederlijk behandeld is. Ze mist elke subsidie. Boven dien vervoert ze haar pas.-agiers liever tot Den Bosch dan tot Drunen. Er zijn reeds 4 of 5 aansluitingen, maar als de heer Van Andel 't gaarne wenscht, zullen we 't ver zoeken. De heer Van Andel is niet overtuigd, dat het niet in het belang van de tram is om een geregelde aansluiting op de treinen te hebben. Hoevelen rijden, fietsen en loopen naar 't station. Die allen zouden Jzeker van de tram gebruik maken. Hij heeft zelfs vernomen, dat er ernstig over gesproken is om een auto-dienst van Heusden op Drunen, zoo voor personen- als goederei vervoer, in het leven te roepen. Kon die nu ook 't postvervoer krijgen, dan zou een autodienst wel rendeeren. De voorzitter meent, dat het rijk niet zoo spoedig veranderen zal en het postver voer aan een particulier overdragen. Van daag hebben ze een vervoermiddel maar morgen niet. De heer Van Andel blijft bij zijn meening, dat dit bij oprichting van een maatschappij wel kans van slagen zou hebben. Het is dus voor den tram zaak dit te voorkomen, door zelf het publiek vlug naar station Drunen te brengen. De voorzitter wil den geachten spreker ter wille zijn en vragen of bij de posttram, welke om 2 uur van Drunen vertrekt, een wagen voor passagiers kan worden gevoegd. Nadat de gemeenschappelijke regeling veearts is goedgekeurd, wordt mededeeling van ingekomen stukken gedaan en het vergeten punt der agenda behandeld, om het Dag. Bestuur te machtigen tot verpach ting van gras, enz. De machtiging wordt met algemeene stemmen verleend. De ver gadering gaat daarna van openbare zitting in comité-generaal over tot behandeling van punt 10 suppl. kohier van den hoofd, omslag. De belangstelling van het publiek om deze laatste vergadering bij te wonen, was niet bijzonder groot. De eenstemmigheid der leden echter reusachtig. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrijh.-Cappel, gehouden op Zaterdag 30 December 1911. Tegenwoordig de burgemeester en alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren by gehouden en het ver- eischte bedrag werd in kas bevonden. 2. Besluit van de Gepeputeerde Staten, houdende goedkeuring der begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1912. 3. Het suppletoir-kohier van den hoof- delijken omslag, dienst 1912, voorzien van het bewijs van goedkeuring. 4. Brief van de Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling afwijzende beschik king op het verzoek om vergunning boven het maximum voor de localiteit van A. M. Stam alhier. Al deze stukken yoor kennis geving aangenomen. 5. Goedkeuring verpachting van haven en kaaigeld, dienst 1912, aan C. G. Oerle- mans alhier voor f 290. Met inachtneming van art. 46 gemeentewet goedgekeurd. Hierna sluiting. kerknieuws. Aalhurff- Alhier zijn herkozen: tot ouderling A. Nieuwkoop en tot diaken C. Bouman Cz., die beide hunne herbenoeming hebben aangenomen. Bij de diakonie der Herv. Gem. alhier is van 'n milden gever, die onbekend wenscht te blyven, 100 gulden ontvangen. Sprang. Zondag 7 dezer hoopt onze vroegere predikant ds. P. van Toorn, thans te Oud-Beijerland, afscheid van die gemeente te nemen. Zondag 14 dezer, na in den v.ra. godsdienstoefening door ds. Van Vliet van Leerdam te zijn bevest'gd, zal zijn Eerw. in de Ned. Herv. Gemeente te Leerbroek zijn intreerede houden. Burgerlijke ^taud. Werkendam, van 22 tot 28 Dec. Ondertrouwd: Jacob Hendrikus Pot ten, 24 j. en Carolina Kornet, 20 j. Geboren: Kommer, z. v. K. Groene- veld en P. B. Ippel. Overleden: Klazina Maria de Nouser, 79 j. wed. van A. F. v. d. Steenhoven. Ingekomen van: Amsterdam, J. IJ. Mikmak; Almkerk, D. Vink. Vertrokken naarWell (L.), H. Greven; Ottersum (L.), B. H. Oosterholt; Sie- beugewald (L.), W. Middelveen. De werken en Sleeuwijk, van 2228 Dec. Geboren: Cornelia Klazina d. v. J. Versteeg en E. van AnrooijMijntje Florentina, d v. P. C. Boxman en W. W. van Driel; Gijsbert, z. v. G. Pelli- kaau en M. van Driel. Overleden: Teuntje Dora van der Stelt, lj.; Anneke de Joode, 34 j. echtg. van P. Duiser. Ingekomen van: Harlingen, J. A. Mij dam. Binnenland. Zaterdagnamiddag heeft de politie, die door buren gewaarschuwd was, den landbouwer J. v. d. V. en zijn echtge noote in de Naardermeer, bij Naardeu, dood te bed gevonden. De dood is ver moedelijk reeds Vrijdagmorgen inge treden en waarschijnlijk door vergifti ging veroorzaakt. Misdaad schijnt vrij wel uitgesloten, evenwel werd de justi tie ontboden. In de woning bevonden zich nog twee jeugdige kinderen, die al dien tijd bij de lijken van hun ouders hebben vertoefd. Het onderzoek door den officier van justitie heeft tot nu toe tot niets ge leid. Zondagnamiddag zijn de lijken voor het sectie-onderzoek naar Amster dam overgebracht; alle in de woning gevonden levensmiddelen worden bac teriologisch onderzocht. Het lijk van de vrouw vertoonde alle kenteekenen, dat zij een vreeselijken dood heeft ge had. Een later bericht luidt: Aangaande den dood van het echt paar meldt het Hdbl., dat Maandag de sectie van de lijken den geheelen dag heeft voortgeduurd. Des avonds stelde dr. Schoo vast, dat de dood van het echtpaar moet worden toegeschreven aan het gebruik van bedorven vleesch- Het in beslag genomen pekelvleescb, evenals een in beslag genomen stuk rookvleesch, bleek sterk bedorven te zijn. De justitie heeft verlof verleend tot begrafenis van het echtpaar op morgen. De heer G. Spanjer, schipper van de reddingboot te Midsland, op Terschel ling, die Donderdag in de reddingboot- schuur door het uitglijden van een lad der is gevallen, is Zaterdagmorgen over leden. Op het hooren van de doodstijding is een tante van den overledene, de vrouw van V. O. Spanjer, te Lies op Terschelling, zoo hevig verschrokken, dat zij nog denzelfden avond overleed. Te Belfeld (Lib.) waren Donderdag namiddag P. Laukes, oud 17 jaar, W. Verdonk, oud 15 jaar en J. Kessels, oud 16 jaar, bezig met het uitdelven van klei aan den Kleiberg. Er ontstond plotseling een aardverschuiving; alle drie geraakten onder de aarde en wer den later levenloos onder de aardmassa uitgehaald. In een woning in het Oosteinde te Rotterdam is een man gearresteerd, op wien reeds geruimen tijd het oog ge vestigd was, als verdacht zich door mid del van advertenties, waarin hij gel delijke voorschotten enz. in uitzicht stelde, aan oplichting schuldig te maken. Verschillende personen zijn het slacht offer van zijn praktijken geworden. In den nacht van Zondag op Maan dag, ongeveer twee uur, is de boerderij met schuur van Staal in den Geertrui- denbergschen polder geheel afgebrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Te Enschede is onder verdachte om standigheden, brand ontstaan bij den kruidenier J. B., in de Altsteedsche straat. De brandweer wist het perceel te behouden. De bewoner is voorloopig in arrest gesteld. Onder Wageningen is Zondagmiddag de Oosterstoomtram van 1 uur naar Arnhem, kort na het afleggen van de sterke helling van den Wageningschen Berg, in volle vaart van de rails ge- loopen. Een meter of 8 verder botste de locomotief tegen een boom van de iepenlaan langs den weg, welke boom, ongeveer 60 centimeter dik, afbrak. De locomotief viel terug, dwars over den weg. De daarop volgende goederen wagen liep boven op de machine, van den volgenden personenwagen werd het balcon ingedrukt. De persoonlijke onge lukken bepalen zich tot een lichte wonde aan den arm van den machinist en een lichte hoofdwond van een der passagiers. De materieele schade is aanzienlijk; het verkeer ondervond veel vertraging. In navolging van het besluit van verschillende Limburgsche en Nooid- Brabantsche brouwers om de bierprijzen te verhoogen, zal er, naar het Hbl. verneemt, op aanstichting van den Ned. Bierbrouwersbond een vergadering plaats hebben in samenwerking met den Ned. Bond van Bierbrouwerijen, waarop zal worden besproken de wenschelijkheid om te komen tot een algemeene ver hooging van de bierprijzen. Een officier van administratie, die nende aan boord van Hr. Ms. stoom- schoener Zeehond in Den Helder, ver mist een bedrag van ruim f 743 aan zilver en papier. Dit geld bevond zich in een gesloten ijzeren geldkist. Van diefstal wordt verdacht de marinier 2e kl. C. E., dienende aan boord vange noemden bodem, die Woensdagochtend verdwenen is. Zondagmorgen bleven de luiken van de woning van den alleenhuizenden ouden heer P. Kwak te Simonshaven, gemeente Geervliet, langer dan gewoon lijk gesloten. Men ging zijn woning binnen, maar trof hem ei niet aan. Een onderzoek bracht aan het licht, dat bij in de vroegte" om een emmer water naar de kade was gegaan. Vermoedelijk is hij, door de duisternis misleid, toen te water geraakt en verdronken. In een woning in de Goudsbloemstraat te Amsterdam woonden tot voor kort twee vrouwen (zusters) en een man, bejaarde lieden al. Zij leefden er, volgens het „Hbld.", in een toestand van onbe schrijflijke vervuiling. Dezer dagen stierf een der vrouwen, kort daarna de man en omstreeks denzelfden tijd overleed ook een buurvrouw. Geruchten deden de ronde, dat vergiftiging de doodsoor zaak was. Buren vonden in de woning een flesch, nog gedeeltelijk gevuld met jenever het was bekend dat het gezin zich aan sterken drank te buiten ging en brachten de sterfgevallen in ver band met het gebruik 7an dezen jenever, die dan, zoo meende men, vergiftige bestanddeelen zou bevat hebben. Dins dagmorgen werd ook de vrouw, die nog in de woning achtergebleven was, ziek. Geneeskundige dienst en politie werden van de zaak in kennis gesteld. De vrouw werd naar het gasthuis overgebracht, de politie stelde een onderzoek in, met het resultaat, dat naar alle waarschijnlijkheid hier niet aan vergiftiging moet gedacht worden. Vast staat, dat het overlijden der buurvrouw geenerlei verband houdt met de andere sterfgevallen, welke laatste dan een gevolg zouden geweest zijn van vervuiling, uitputting en drankmis bruik. Het Vad. bericht, dat het lijk van den te Barneveld in een bosch gevonden man, is herkend als dat van zekeren George Tjakes, Duitscher van geboorte. Omtrent de oorzaak van den dood ver keert men nog in het onzekere. De man, die verdacht werd jl. Zater dagnacht in de duinen onder O verveen op veldwachters te hebben geschoten, is, volgens het Vad., na verhoor door den rechter- commissaris op vrije voeten gesteld. De brigadier-rijksveldwachter Smits te Hengelo Jieeft Zondagmorgen den 70-jarigen Duitscher J. R. meteen meisje uit Dortmund aangehouden. R. zwerft al jaren in ons land en wordt verdacht dit meisje uit Duitschland gehaald te hebben om het naar een verdacht huis te brengen. Daar ze zonder middel van bestaan was, is ze naar haar woonplaats teruggezonden. Een zoon van den landman G. Koomen te Leek (N. H.) heeft zich, volgens het Hbl., Zondagnacht bij het oudejaars- schieten den arm verbrijzeld. Den 18-jarigen zoon van kapitein B., die te Lobith het nieuwe jaar met een met kruit geladen kattekop zou inschie ten, is door het springen daarvan de linkerhand afgeschoten. Maandagavond is te Nuland-Geffen (Geffen) aan den weg W. v. N. gevonden, badende in zijn bloed. Hij bleek een diepen messteek in den rug ontvangen te hebben. Men vreest voor het behoud van zijn leven. Dader(s) onbekend. Marktberichten. fFERKENBAM. De zetting der boter it deze week op de markt 75 ctt., in de winkelt dut 80 eU. per half kilo. Eieren f 1 40 de 26 ttukt. OOSTERHOÜT. 2 Jan. Boter f 1,68 a 1,70 per Kg Eieren f 0,20 e» 0,24 de 4 ttukt BESOOIJEN, 2 Jan. De prijj der Boter wat heden f 1.48 1 58 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 1.43 de 26 ttukt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2