Gewichtige Verklaring van een geneesheer over de Abdijsiroop. beu opgehangen, o. w. flen hoogstge- plaatste De correspondent is van oordeel, dat deze daad van de Russen een gevaar oplevert voor de Europeanen, die in Perzië een positie bekleeden. De Britsche Imperiale Bank in Per zië verzet zich krachtig tegen de be noeming van den Belg Mornard als opvolger van Shuster. Thans wordt te verstaan gegeven, dat de benoemiug van een Nederlander den Perzen aan genamer zou wezen. Volgens de bladen zendt Engeland nog vier schepen van zijn Middelland- sche-Zeevloot naar de Golf van Perzië. ("ItiMlNrllik iieuws. Heusden, 6 Jan. Dat de leerplichtwet, in tegenstelling met vele andere plaatsen, het schoolverzuim tot een maximum beperkt, kan dienen, dat in het afgeloopen jaar geen enkel ouderpaar voor de commissie tot wering van school verzuim alhier is opgeroepen. Dit is sedert de invoering dier wet (1901) nog nimmer geschied. Onze stadgenoote mej. M. Kooijman is benoemd tot onderwijzeres aan de open bare sehool te Hagesteijn, met ingang van 15 Jan. a. s. Naar wij vernemen bestaat bij de Herv. Kerk alhier het voornemen om reeds dit jaar de weilanden, gelegen onder Hedik- huizen, voor zes of zeven jaar te verpachten. Op deze wijze kunnen de pachters er kosten aan wagen om het weiland te ver beteren. Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderde de werkliedenvereeniging „Een dracht1', ten huize van niej. de Wed. A. Wink. De voorz. heette bij de opening allen welkom, kon mededeelen dat er een batig slot was, een bewijs dus dat er weinig zieken waren en hij verheugde zich ook te kunnen melden, dat in het afgeloopen jaar geen sterfgevallen onder de leden waren voorgekomen, en hoopte dat 1912 even ge lukkig voor de leden zou mogen zijn, waarna hij den secretaris verzocht de notulen der vorige vergadering te lezen, welke daarna onveranderd werden goedgekeurd. Vervol gens deed de penningmeester rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat in de afgeloopen 3 maanden was ontvangen f430,80 en uitgegeven f 281,83, zoodat het batig slot groot was f 148,97. Over het geheele jaar was ontvangen f 2163,26 en uitgegeven f 1459,13. zoodat het batig slot groot was f 704,13. Het reservefonds bedroeg 1 Januari f 1163,13 en het kapitaal f 2265,16, terwijl bij den penningmeester in kas was f 191,29. Het een en ander werd nagezien en in or de bevonden door de leden W. Vlot, D. M. v. Loon en D. Koman. Eerstgenoemde dankte den penningmeester voor de nette boekhouding en hoopte dat hij bij de stem ming, die volgen zou, weer herkozen zou worden en zich dan die keuze zou laten welgevallen. De aftredende bestuursleden F. v. Varik, C. Slagmolen en G. v. d. Heuvel werden herkozen met respectievelijk 60, 63 en 45 van de 71 uitgebrachte stemmen. Op de vraag van den Voorz. deelden de heeren Slagmolen en van den Heuvel mede, dat ze de herbenoeming aannamen. De heer C. B. van Driel, zou gaarne zien, dat de heer van Varik zich ook weer beschikbaar zou stellen, daar hij de vergadering uit stekend en zonder aanziens des persoons wist te leiden en de vereeniging hem blij kens de stemming niet gaarne zou missen. De voorzitter antwoordde de herbenoeming aan te nemen en de vergaderingen als naar gewoonte te zullen leiden en met lust de werkzaamheden met de overige bestuurs leden te zullen uitvoeren, die tot bloei der vereeniging zouden kunnen strekken. Nadat de voorz. medegedeeld had, dat H. Mouthaan Cz., H. Schoon Jz., J. Pruissen Johs.zn., Corns. J. den Haan Jz. en H. Vis Hz., als nieuwe leden waren aangenomen, sloot hij de vergadering. Loop der bevolking in 1911. Er wer den geboren 60 m. en 44 vr., van elders kwamen in 80 m. en 90 vr., totaal 274; er overleden 26 m. en 19 vr. en er ver trokken 105 m. en 101 vr., totaal 251 totale vermeerdering 9 m. en 14 vr. is 23. Op 1 Jan. 1911 bedroeg de bevolking 1758 m. en 1724 vr., totaal 3482 pers. Op 31 Dec. 19ll was de bevolking alzoo 1767 m. en 1738 vr., totaal 3505 personen. Aalburg. Dinsdagmorgen had hier een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Terwijl de gebroeders Laker- veld, bezig waren met de dorschmachine, gleed een hunner bij ongeluk van de tas, met het gevolg, dat hij midden in de ma chine terecht kwam. Gelukkig voor hem, dat hij zijne klompen aan had en de tegen woordigheid van geest had, oogenblikkelijk 8top te roepen. Zijn klomp werd verbrijzeld en zijn been op verschillende plaatsen erg gekneusd. Ware dit niet het geval geweest, zijn been zou voorzeker zijn vermorzeld. Almkerk. A.s. Zaterdagavond hoopt de Autir. Kiesvereeniging alhier in 't lokaal van de Wed. Heijkoop te vergaderen. Als spreker zal optreden de heer B. W. Buizer, met het onderwerp „Waar het om gaat." it n(lel. Tot sluisknecht alhier is be noemd W. van Tilburg, thans brugwachter te Buiksloot. Van af 17 Januari 1912, zal de bus aan de Zwaan 3 maal, telkens voor het vertrek der post worden gelicht en wel op verzoek van de bewoners der buurt, waar de bus is geplaatst. In het afgeloopen jaar werden op het hulptelegraafkantoor 651 telegrammen behandeld, waarvan 360 werden verzonden en 291 ontvangen. Ten behoeve der rijkspostspaarbank werden op het hulpkantoor alhier 117 in lagen gedaan, terwijl 72 terugbetalingen plaats hadden. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 8. Loop der bevolking over 1911. Be volking op 31 December 1910,544 mannen en 517 vrouwen, totaal 1051. Geboren in 1911 21 m. en 16 vr., geves tigd 20 in. en 30 vr., overleden 9 m. en 9 vr., vertrokken 17 m. en 33 vr., totale vermeerdering in 1911 15 ra. 4 vr. Bevolking op 31 Dec. 559 m. en 521 vr., totaal 1080. Levenloos aangegevenen in 1911 2 m. Getal huwelijken 10. RllSSCil. In de op 2 Jan. 1.1. ge houden raadsvergadering der gemeeDte, is benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. s. in wijk C, mej. M. L. Lambert, thans in gelijke betrekking te Uden. (Polder). In de Woensdagavond ge houden vergadering van den Boerenbond alhier, is in de plaats van P. Wilt tot be stuurslid gekozen de heer G. v. d. Koppel, die deze benoeming heeft aangenomen. Giessen. Met genoegen kunnen wij meedeelen, dat onze dorpsgenoot de heer J. van Herwijnen, is benoemd tot organist der Ned. Herv. Kerk te Rijswijk. 's Oraveilioei*. Woensdagavond hield de heer J. H. Habermehl, hoofd der chr. school, in de Geref. kerk een rede in het belang der jongeling3vereeniging. Spreker teekende daarbij de jongelings- vereeniging der historie, de hedendaagsche jongelingsvereeniging en de roeping daarvan. Bij dit laatste punt plaatste spreker op den rooster der werkzaamheden het onder zoek der gewijde, der vaderlandsche en der kerkgeschiedenis, het onderzoek van het program der antirevolutionaire staatkundige partij, van het program van patrimonium, van de Nederlandsche geloofsbelijdenis en het doen van vrije voordrachten. Met een opwekkingswoord voor de plaat selijke jongelingsvereeniging sloot spreker zijn interessante voordracht. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De opkomst had wel groo- ter kunnen zijn. Door het hulptelegraafkantoor zijn in de vorige maand behandeld 42 telegram men, waarvan 15 verzonden en 27 ont vangen. Op de Rijkspostspaarbank werden 30 inlagen gedaan tot een bedrag van f835.15, terwijl 16 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 734.84. Op 31 December 1910 telde deze gemeente 1292 inwoners. In den loop van 1911 vermeerderde dit aantal door geboorten met 28, waarvan 7 elders en door vestiging met 62. De bevolking verminderde door overlijden met 14 en door vertrek met 113, zoodat het totaal der bevolking op 31 Dec. j.l. bedroeg 1255, een vermindering mits dien van 37. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 12 en dat der levenloos geborenen 1. BSeesbeeil Bij den landbouwer H. C., werden op een nacht 6 kippen en een haan weggehaald. Vermoedelijk is hier een hond aan het werk geweest. flerpt- De handboogschutterij „Ons Genoegen", alhier, heeft haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden. De rekening werd onveranderd goedgekeurd. De vereeniging telt 53 leden en verkeert in bloeienden toestand. Als bestuur werd her kozen A. Verhoeven, president, A. van Korden, vise-president, W. van Oudheusden, secretaris-penningmeester, M. Couwenberg, le en P. Fitters, 2e commissaris. Door een vergissing dronken bij den landbouwer J. d. W. twee paarden samen 45 liter zoete melk op. De dieren werden zoo onpasselijk dat de veearts moest worden geroepen. Dat had alzoo een dubbele schade post kunnen worden. Made en Drimmelen. In den nacht van 31 Dec. op 1 Jan. j.l. is het on bewoonde huis met de bijbehoorende schuur van de wed. N. Staal, staande in den Berg- schen polder, tot den grond toe afgebrand. Heeuweil. Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de maand December j.l. verzonden 14, ontvangen 9 telegrammen. Nederliemert, (Noordzijde.) De uitvoering van de vereeniging „Zanglust" alhier, directeur de heer W. Knoop, heeft bijzonder succes gehad. De verschillende nummers van het programma werden keurig uitgevoerd. Ook de voordrachten vielen zeer in den smaak. Jammer dat er niet meer ruimte is, velen moesten zich met. een staanplaats tevreden stellen, terwijl eenigen onverrichterzake wegens plaatsgebrek moes ten huiswaarts keeren. Nieuwjaarsdag viel het 3-jarig doch tertje van den werkman Z. Groeneveld in het water. Door den sterken stroom van den ondergeloopen waard, werd het kind meegesleurd. Op het hulpgeroep van een ander meisje, kwam de moeder aansnellen en sprong de drenkelinge na, welke met veel moeite en bewusteloos op het droge werd gebracht. Spoedig keerden de levens geesten terug. Door den hoogen stand van het boezemwater, krijgen de muizen het op het veld te kwaad en zoeken de huizen der inwoners op, waar alles van haar gading is. Ook door het wassend rivierwater zijn duizenden dezer lastige en schadelijke diertjes verzwolgen, zoodat ze bij menigte aan de oevers aanspoelen. 1%'ieuwendfjk. De huisvrouw van H. v. d. Heuvel kwam dezer dagen boven van de zoldertrap te vallen, waarbij een bies van haar been werd afgescheurd. Raamsdonk. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Dec. 1911 in gelegd f 11083,66 en terugbetaald f 5889,16^. Laatste boeknummer 4841. In het jaar 1911 werd ingelegd f 116371,49 en terugbetald f 102132,67. Deze week eindigde alhier de cursus in paardenkennis, gegeven door den heer A, de Jong, rijksve<»arts te Capelle. Na den afloop der laatste praotische les, gehouden in het café „De Koppelpaarden" bedankte de heer G. C. de Bont, secretaris der land bouw vereeniging, den heer De Jong voor diens degelijke lessen en overhandigde na mens de 20 cursisten een prachtig thee servies als blijk van waardeering. Rossum. Door het omvallen van een lampje brak alhier Nieuwjaarsdag brand uit in de slaapkamer der kinderen van W. H. Twee bedden verbrandden. Door tijdigehulp werd gelukkig verder onheil voorkomen. Mprtlllfi;. Gedurende de maand Dec. werd aan het hulppostkantoor op 's rijks postspaarbank ingelegd f 2538.76, terwijl f 887.91 werd terugbetaald. Veen. Aan het telefoonkantoor al hier, werden over de maand December be handeld 54 telegrammen, waarvan 20 zijn aangekomen en 36 zijn verzonden. Het fanfarecorps „Wilhelmina" al hier, heeft het voornemen om onder leiding van den heer S. Spiero te 's-Bosch, op 11 Januari a.s. hare winteruitvoering te geven. Daar we gewoon zijn, dat „Wilhelmina" steeds met een degelijk programma voor den dag komt, lijdt het geen twijfel of hare uitvoering zal met een druk bezoek vereerd worden. Vloudrïelieill. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Dec. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4984.21 en terugbetaald f 9081.03J. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2420. Gedurende het jaar 1911 werd ingelegd f 67128,10|, terugbetaald f 67705,67 en werden 77 nieuwe boekjes uitgegeven. Kerknieuws. Werkendam. Dinsdag a.s. te 7 uur hoopt in de Chr. Ger. Kerk alhier op te treden de WelEerw. Heer H. Visser, pred. te Veenendaal. Nieuwendfjk. Zondag werd in de Geref. Kerk bekend gemaakt, dat J. Kroon en M. Versteeg, het ambt als ouderling aangenomen hebben, terwijl L. Brander horst en C. van Helden, als diaken hebben bedankt. lederlieniort, (Noordzijde.) De Weleerw. heer J. P. v. Voorst Vader, can- didaat te Amersfoort, beroepen predikant bij de Ned. Her gemeente alhier, heeft dit beroep aangenomen en bedankt voor Schore en Vlake (Zeeland.) Meeuwen. Tot ouderling der Geref. Kerk alhier, is gekozen de heer J. van Dis, tot diaken werd herkozen de heer C. van Haaften te Drongelen. Sprans. Naar men ons mededeelde, hoopt de WelEerw. Heer ds. J. H. F. Remme van Rijssen op Woensdagavond 17 Jan. e. k. in het Ned. Herv. kerkgebouw voor de afd. Patrimonium alhier in openb. vergadering op te treden. Zlliliclieill. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Maartensdijk (U.)ds. D. Th. Keek alhier. a lil ere li. Ds. Vonk, predikant bij de Chr. Geref. gem. alhier hoopt 7 Jan. 's namiddags zijn afscheidsrede te honden om 14 Jan. a.s. zijn intrede te doen te IJselstein en Benschop. HliiiienSa»d. De „Nieuwe Courant" schrijft: Op het galabal ten Hove was natuur lijk de teleurstelling over het niet ver schijnen van de Koninklijke gastvrouw algemeen, niet minder de belangstelling in de reden van haar afwezigheid. Gelukkig bleek van een minder gun- stigen gezondheidstoestand van H. M. geen sprake te zijn, maar deed onder de aanwezigen het gerucht van een reden van hoogst verblijdenden aard de ronde, waarvan geen tegenspraak vernomen werd. Het Volk zegt met stelligheid te kunnen verzekeren, dat reeds op den avond van 22 December, toen de be handeling van de twee voornaamste deelen van de Marinebegrooting werd uitgesteld, in parlementaire kringen het plan werd beraamd, in plaats van een schip van 7600 ton, in Februari tot den bouw van een Nedeïlandsche Dread nought. te besluiten, dubbel zoo groot en dubbel zoo duur. Naar mr. Ch. Karsten, secretaris van den Ned. Bond van Bierbrouwerijen, aan het „Hbld." mededeelt, is het on juist, dat met dezen Bond een confe rentie zou plaats hebben over verhoo ging der bierprijzen. De Bond van Bier brouwerijen is wel tot een conferentie aangezocht, doch heeft geen termen gevonden op het verzoek in te gaan. De Koninklijke Harmonie Euphonia van Kaatsheuvel zal zich, ter deel neming aan den internationalen wed strijd van harmoniegezelschappen te Parijs, daarheen beg6ven. i De vereeniging komt uit in de af- deeling Uitmuntendheid. Een koloniaal, die sedert eenigen tijd uit zijn garnizoen wordt vermist en die onder verdenking staat van het ver brijzelen van een ruit en diefstal van een paar schoenen, was op Oudejaars avond met een paar jongens te Zutfen uit geweest; hij stelde aan een hunner voor, om voor de grap van kleeren te verwisselen. Deze vloog er in. Nauwelijks had de koloniaal zijn uniformpet en jas ver wisseld voor de grijze pet en grijze over jas van den ander, of hij verdween in de richting van Voorts, zonder terug te keeren. Nieuwjaarsavond ongeveer 10 uur kreeg de 21-jarige dochter van den landbouwer J. L. te Staphorst verschil lende slagen met een ijzeren voorwerp op haar hoofd, waardoor vijf bloedende wonden ontstonden, zoodat zij zich onder heelkundige behandeliug moest stellen. Het is thans gelukt den vermoede- lijken dader, zekeren H. W., wonende te Koekange, op te sporen en tot bekente nis te brengen. Donderdagmorgen is, op Teteringsch grondgebied, nabij de grens der gem. Breda, in een sloot het lijk gevonden van een jonge vrouw Aangezien het hier en daar met bloed bevlekt was, onderzoekt de justitie of geweldpleging heeft plaats gehad. Het lijk is herkend als dat van de dienstbode R. v. T., uit Ginneken. Dat de kattenvangst en kattenslach- terij hier en daar nog in vollen gang is, blijkt wel daaruit, dat tijdens het vervoer van Gouda naar Engeland via Rotterdam een partij van 200 katten vellen gestolen is, welke einde Decem ber uit Gouda verzonden werd. Zonder stemming heeft de gemeente raad van Amsterdam, op voorstel van B. en W., het besluit genomen, aan de overzijde van het IJ (in den Nieuwen- dammer Ham) een bosch te stichten (hakhout, opgaande boomen, enz.) in den trant van de Scheveningsche bosch- jes. Het bosch zal 35 H.A. groot worden en zal aansluiten bij een sportpark met plantsoen, ter grootte van 10 H A. Het geheel zal ruim zoo groot zijn als het Vondelpark. Dr. SURER van de Geneeskundige Faculteit van Parijs heeft ons den onderstaanden brief geschreven over de beroemde ADBIJSIR00P, Klooster Sancta Paulo. Mijnheer, In mijne kliniek voor long- en bron- chituslijders was ik speciaal in de ge legenheid om met uwe Abdijsiroop proeven te nemen op verschillende mijner patiënten, aangetast door hevige bronchitus en in het bijzonder door chronische bronchitus van catarrhalen aard of gecompliceerd met asthma (asthmatische bronchitus). De verkregen resultaten hielden gestadig aan en de verschijnselen, waardoor zich de beter schap kenmerkte waren: het gemakke lijker opgeven, de vermindering en het ten slotte verdwijnen van de benauwd heden, alsook van de pijnlijke verschijn selen van congestie. Deze vooruitgang deed zich in twee gevallen van asthma tische bronchitis op een zoo spoedige en merkbare wijze voor, dat ik niet aarzel om de Abdijsiroop te beschouwen als het aangawezen middel voor deze kwaal. Aangemoedigd door deze gunstige resultaten kwam ik er toe het middel ook bij ernstiger gevallen aan te wen den, zooals tuberculose der longtoppen in den eersten en tweeden graad, en ik had de voldoening te constateeren, dat ook hier een zeer merkbare verbetering viel waar te nemen, door de snelle ver wijdering van de stoffen, die de ont steking veroorzaakten, waardoor vanzelf de koorts ophield tegelijk met het trans- pireeien, terwijl de eetlust werd her steld en de krachten toenamen. Ik aarzel dan ook niet stellig te ver klaren, dat de Abdijsiroop beslist het aangewezen middel is voor de behan deling van long- en luchtpijpkwalen, daar het mij van alle geneesmiddelen, daarvoor aangewend, de voortreffelijk ste en steeds aanhoudende resultaten heeft opgeleverd. Ik kan dit geneesmid del dan ook met warmte aanbevelen aan de talrijke lijders, die te kampen hebben met dergelijke kwalen, welke zoo spoedig een ernstig karakter aannemen. Dr. SURER, van de Geneeskundige Faculteit te Parijs. Parijs, 28 Juni 1911. Rechtzaken. kantongerecht lleusden. Uitspraak van Strafz. dd. 4 Jan. 1912. Overtr. visscherijwet: W. R., Dussen, 2 X f 5 of 2 X f J, niet verbeurd verklaring. Overtr. jachtwet: C. v. K., Babiloniën- broek, f 5 of 4 d.; O. v. d. B. te idem, 2 X f 5 of 2 X .4 d., met verbeurd verklaring; T. J., Veen, f 20 of 4 d. Overtr«^rankwet: H. de G., Meeuwen, f 30 of 1& d. Overtr leerplichtwet: A. H., Dewer- ken, f3 of 2 d. Prov. wegenreglement: L. G. de J., Woudrichem en J. B., Meeuwen, ont slag van rechtsvervolging. Prov. stierenreglement: A. v. V., Wer kendam en J. W. v, B., Poederooijen, uitgesteld tot 19 Jan. e.k. Rurfferlflke Stand. Heusden, van 27 Dec. tot 4 Jan. Geboren: Gilia, d. v. Jacob Smits en Antonia van Rijswijk. Werkendam, van 29 Dec, tot 4 Jan. Geboren: Jacob en Klaartje, z. en d. van A. Baggerman en N. van Driel; Pietronella Jannetje, d. v. J. van Zorge en J. C. Goakeer; Elizabeth, d. v. P. J. van Beukura en M. van DrielKarei, z. v. L. Versluis en E. Verbeek. Ingekomen van: Harlingen, J. van de Werken Sr. en J. W. van de Wer ken Jr.; Rotterdam, A. Ruijtenberg; Kruiningen, O. Leffentra. Vertrokken naar: Rotterdam, B. van AndelDordrecht, A. H. VisserAlm- kerk, A. de Cloe. Capelle, over de maand Dec. Ondertrouwd: J. J. Timmermans en J. Verwijmeren. Geboren: Cornelia Daatje, d. v. J. A. Vos en A. E. Soeters; Ida Johanna, d. v. P. de Roon en A. van IerselJenneke, d. v. C. de Rooij en J. van Zeist; Pieter- nella Johanna, d. v. J. Snijders en M. v. d. Schans; Hendrina Huiberdina, d. v. H. de Roon en P. H. van Vuuren; Cornelis, z. v. M. Rijkers en A. M. v. d. Schans. Overleden: M. de Rooij, 17 j.; H. Kipping, 70 j.; C. v. d. Schans, 2 m.; A. van Iersel, 24 j.; A. de Rooij, 74 j. Ingekomen van: Waspik, M. Mout haan* en gezinCapelle a. d. IJssel, J. E. van Pelt en dochter. Vertrokken naar: Made c.a„ A. P. v. d. Poel; Waspik, M. Mouthaan en gezin, J. Bolder en gezinEindhoven, J. Ver hagen; Vrijhoeven-Cappel, P. Snijders en H. W. van Campen. Meeuwen, van 15 tot 31 Dec. Geboren: Adriana Helena, d. v. W. van Hoven en H. J. F. Hein. Ingekomen van's Bosch, T. van Rijsbergen en gezin; Lisse, S. C. v. d. Beek; Nederhemert, C. van Gent. 's Gravemoer, over de maand Dec. Overleden: F. R. de Graaf, 7 w.; A. Prins, 52 j. Ingekomen van: Teteringen, P. van Dalen; Vrijhoeven-Cappel, C. van Peer. Vertrokken naar: Apeldoorn, J. G. Blaeser. Postkantoor Heusden. Wed. De Robbe, Amsterdam. R. Thijs, Berkel. C. de Groodt, Hoogblokland. Mw. v. d. Meij, PREDIKREURTEÜ, 7 Januari. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. N. Postema van Kapelle-Biezelingen. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. be vest. ouderl. en diak. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, vm. voorb. H. A. en bevest. Ker- keraadsl., nm. doopsbed. Geref. kerk, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. ri ii- -51: Lijst ran brieven en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, en waarvan de geadresseerde onbekend is. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. van Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 snnm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Doeneren, vm. 10 u. ds. Lans. Drwnen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff, bevest. diaken. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, geen opgaaf. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. lezing en nm. 6.30 u. ds. Paddenburg van Aalst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2