De opstand in China. nop voor de herstemmingen plaats vindt, zal gebruiken om zich te uiten. Omdat de rijkskanselier tevens minister-presi dent van Pruisen is, zouden er geen formeele moeilijkheden ontstaan Men moet de Pruisische troonrede dus met spanning tegemoet zien. Uit Konstantinopel wordt aan het B liner Tageblatt geseiudDe toestand Uhauië schijnt zeer bedenkelijk te ju. Volgens een bericht uit Engelsche ron moet de Engelsche gezant in een vorm, die pijnlijk veel van een ulti matum heeft, aan den grootvizier heb ban verklaard, dat de ambtenaren in Macedonië en Albanië geen partijman nen (comitéleden) mogen zijn, die uit partijbelangen ongehoorde toestanden dulden Als hieraan niet werd voldaan, dan zou hij de verslagen van de Engel sche consuls over deze wilajets open baar maken. Indien dit Engelsche bericht waar mocht blijken, dan zou dit het begin zijn van een nieuwe periode van in menging van Engeland in de Turksche politiek. Volgens een telegram aan de Lokal- Anzeiger heersclit in geheel de Ver. Staten strenge koude. Vele menschen zijn doodgevroren. In het zuiden is schade toegebracht aan de vruchtboomen. Uit New York wordt aan de Lokal- Anzeiger geseindUit een sneltrein zijn in de nabijheid van Redding in Cali- fornië alle aangeteekende brieven ge roofd. De roovers, die den trein tot staan hadden gebracht, hebben een be ambte gedood en het lijk van 100,000 dollar beroofd. In Duitschland hebben weer twee schooljongens geduelleerd. In de buurt van Detmold vond men een van de jongens in bewusteloozen toestand liggen. Hij bleek een schotwond in de rech terborst te hebben. Het tweegevecht schijnt geleverd te zijn om een meisje van 13 jaar. In de New Yorksche Chineezenwijk heeft in den nacht van Vrijdag op Za terdag 6en snij partij plaats gevonden, die aan verscheiden menschen het leven heeft gekost en waarbij anderen z.v are verwondingen opliepen. De vechtpartij was het gevolg van een moord, door een onbekend gebleven man gepleegd op een Chineesch meisje. De republikeinen hebben een mani fest uitgevaardigd, dat gericht is tot alle bevriende mogendheden. Eerst worden daarin alle grieven opgesomd tegen de Mantsjoes. En dan wordt verder ver klaard, dat de republikeinen vast be sloten zijn alle verdragen, leeningen en verplichtingen, aangegaan door de Man tsjoes, \óór de revolutie begon, te eer biedigen, doch alle latere te wraken. Het nieuwe bewind zal verder trachten tiaar hervormingen op administratief en financieel gebied. De belemmerende be nnen op het gebied van den handel mi worden afgeschaft, terwijl ge streefd zal worden naar betere betrek kingen met de buitenlandsche mogend heden. De vreemde mogendheden hebben, overeenkomstig het onlangs overwogen plan, de spoorlijn van Peking naar zee doen bezetten. De vreemdelingen in de hoofdstad zijn met den maatregel in genomen. eindelijk aan de Noord Platte rivier, 90 mijl boven fort Laramie, en hier ontmoette hij de eerste blanken, die juist in noord-weste lijke richting trokken, omdat er volgens geruchten in Montana, dat toen nog een onbekend territor was, rijke zilveraders waren ontdekt. Hurlburt hielp niet weinig mee om de opwinding te vermeerderen, door te ver tellen van zijn mijn die hij had ontdekt en door zijn zak vol zuiver goud te toonen, het eenige wat hij van zooveel schatten had kunnen redden. Het nieuws verspreidde zich als een loopend vuur en gelukzoekers van allerhande soort liepen te hoop rondom den man die van zulke fabelachtige schatten wist te vertellen. Binnen een week volgden hem een 500-tal mannen, vrouwen en kin deren met 140 wagens, om te trachten de rijke goudlaag in de Big Horn Mountains terug te vinden. Dagen groeiden aan tot weken en van weken werden het maanden en steeds zocht Hurlburt met zijn volgers in de bergen naar de plaats waar de onuitputtelijke goud mijn lag, doch de plaats was verloren en kon niet teruggevonden worden. Toen de herfst kwam en er maanden waren verloren gegaan in vruchtelooze pogingen om de plaats hunner hoop te vinden werden de gemoederen verbitterd tegen den armen loods en er werd besloten den ongelukkigen Hurlburt te lynchen. Het touw was reeds om zijn nek geslagen en alles gereed om een West-Amerikaansche gruweldaad te volvoeren, zooals reeds zoo menigmaal is gebeurd, toen er een man met een revolver in de hand tusschen de bloeddorstige bende sprong en dreigde ieder neer te schieten die een hand dorst slaan aan den ongelukkigen gids. Hurlburt werd vrijgelaten en het laatste, wat men van hem vernam was, dat hij dien winter omdoolde in de streken van den Big Hom, altijd zoekende naar zijn schatten. Na dien tijd heeft niemand hem meer gezien of iets van hem gehoord. De onderhandelingen tusschen de regeering te Peking en de revolutionaire leiders te Sjanghai zijn nog steeds op het doode punt. Het schijnt dat een voortzetting van den burgeroorlog on vermijdelijk is geworden. Het heet, dat te Woetsjang 80,000 man revolutionai ren zijn saamgetrokken en evenveel te Nanking. En de buitenlandsche deskun digen schatten de sterkte van de regee- ringstroepen, die tegen de revolutionai ren in het veld zijn op honderdduizend. De muiterij onder de regeeiingstroe- pen te Lantsjou is onderdrukt. Het moet daarbij bloedig zijn toegegaan. Te Petersburg is men volgens den correspondent van de Lokal-Anzeiger er zeer door teleurgesteld dat Mongolië in drie zelfstandige eenheden verbrok keld is. Men hoopt nog steeds op een groot Mongolenrijk als een bufferstaat tegen China. Met Russisch geld tracht men nu de Mongolen-vorsten, die on ophoudelijk onder elkander twisten, te verzoenen. Of dit lukken zal, is nog de vraag, maar men houdt het niet voor onmogelijk, omdat alle Mongolen met de Russen op goeden voet staan. In alle stilte zijn troepen gezonden tegen de Tsoentsjoezeu in Noord-Mant- sjoerije, ter versterking van de grens- en spoorwegwachten, die daar toch al sterk zijn. Na het Russische Nieuwjaar zullen nog bereden manschappen vol gen. Men vreest, dat Japan zich in deze zaak misschien onbetrouwbaar zal toonen. De New York Herald verneemt uit Peking, dat Rusland China den eisch gesteld heeft, de onafhankelijkheid van Mongolië te erkennen. Het heeft ook mededeeling gedaan van de zending van troepen. Dezer dagen werd te Parijs het lijk van den deurwaardersklerk Lemoine in de Seine gevonden. De justitie heeft de daders gearresteerd, twee broeders van 20 en 21 jaar, die bekend hebben hun slachtoffei doodgeschoten en van 206 francs en een stalen horloge beroofd te hebben, waarna zij zijn lijk in de Seine wierpen en het geld grootendeels ver kwistten. .üiea ws*. Heusden, 9 Jan. Wanneer het water vallende blijft zullen de aanlegsteigers weer spoedig dienst kunnen doen. Ook de veerdam naar het Eiland is weer begaanbaar. De visschers verlangen eveneens naar den val van het water, daar zij door den hoogen waterstand hun bedrijf moesten staken. Donderdag 1.1. trad voor eene eivolle zaal yan dames en heeren in het hotel „Concordia" als spreker voor het Nut op, de heer Albert Vogel. De verwachting was hoog gespannen; doch werd zoo mogelijk nog overtroffen, toen de spreker, na door den voorzitter te zijn ingeleid, optrad met Salomé, van Oscar Wilde. We werden in het eerste tijdperk van het Christendom teruggevoerd op het ruim terras voor de feestzaal van het paleis van Herodes. We zagen weldra elk der hoofd personen voor ons als: Jokanaan, Salomé, Flerodias en Herodes, en hoorden elk hun ner in hun Oostersche hartstochtelijke taal spreken, die ons mede in vervoering bracht en, met het welverdiend applaus, dapper deed instemmen. Een volgend stukje: „Waarom ik aan geen diners meer deelnam", had eene ge heel andere strekking en bracht ons in de hedendaagsche wereld terug, waarbij de gevierde spreker zich als een aangenaam causeur deed kennen. Als slot werd gegeven „Salammbo" het geen in Karthogo speelde; we konden dit echter niet geheel volgen, omdat we te ver verwijderd van den spreker hadden plaats genomen. Dr. Erkelens, de voorzitter, bracht in goed gekozen bewoordingen den dank der ver gadering over; daaraan toevoegende een „tot weerzien" aan den begaafden spreker. Allen waren hoogst voldaan over den goed geslaagden „Nuts-avond". Werkendam. Donderdag 11. ver gaderde de afd. Werkendam van de schip- persvereeniging „Schuttevaêr" ten herberge van mej. de wed. D. L. v. d. Wiel. Nadat de Voorz. de verg. had geopend en gewezen had op hetgeen de afdeeling ook het afgeloopen jaar weer had verkregen en hoopte dat 1912 weer even gunstig zou zijn, deelde hij mede, dat zich als nieuwe leden hadden opgegeven de heeren A. Cornet T.Az., W. de Leeuw, P. A. Ruytenberg, R. B. Ruytenberg, J. Potters en A. Visser, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd door den penningm. rekening en verantwoording gedaan. Uit die rekening bleek, dat er een batig slot was, groot f 21.29. Het een en ander werd nagezien en in orde bevonden door de heeren T. A. Cornet en C. T. de Waal, waarna tot bestuursleden werden her kozen de heeren B. Visser en H. de Weerd en tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Zaandam, de heeren C. T. de Waal en H. de Weerd en tot hunne plaatsvervangers de heeren T. A. Cornet en B. Cornet Cz. Ten slotte werden vastgesteld ter behan deling voor de algemeene vergadering de navolgende punten: 1. Wordt er toe overgegaan bij Nijmegen een voetbrug te maken, dan bij de bevoegde autoriteiten pogingen aanwenden ten einde te verkrijgen, dat ze naast de spoorbrug komt, ten einde vele ongelukken te voor komen. 2. Trachten te verkrijgen een trekpad aan de Sliedrechtsehe brug, aan den Zuidwaï of zoo dat niet kan eenige palen beneden en boven genoemde brug. 3. Verzoeken eene gasboei dwars van de Nonnenplaat beneden Zierikzee. 4. Alsvoor in de buitenhaven te Dinkel het noodige politietoezicht, daar vaak in den bietentij d schepen op stroom moeten blijven, wat bij goede regeling niet noodig zou zijn. 5. Alsvoor in de vlij van boven Strijensas, in de richting Roodevaart 2 boeien u t te leggen. 6. Alsvoor vlugger bediening voor de zeilschepen te Lobith, daar een schipper (H. de Waal) einde Juni van het afgeloopen jaar uur heeft moeten liggen voor hij werd geklaard, zonder dat er drukte was; en om te verzoeken door de afdeeling zelve, met behulp van eenige andere be trokken afdeelingen: a. aan de gemeente Scherrendijke om de laatste drie maanden van het jaar een lan taarn te doen branden op den Westhavendam. b. aan de gemeente Serooskerken, om het slik uit de haven van den Schel hoek te verwijderen, daar de schepen gevaar loopen onder water te zuigen en c. aan de gemeente Colijnsplaat het slik uit de haven te laten halen, daar de schepen ook daar gevaar loopen onder water te zuigen. Capelle. Op jj. Zondagavond lag in de Nieuwstraat dezer gemeente, een door baldadige handen neergelegden draad, die aan een paar menschen een val bezorgde. Jammer genoeg, dat dergelijke laffe streken meestal ongestraft blijven. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari j.l. 2447 personen, 10 minder dan op 1 Januari daaraanvoorafgaande. Als een bewijs hoe zacht het weder tot heden geweest is, kan dienen, dat bij een inwoner dezer gemeente, de tulpen in den tuin staan te bloeien. Ook alhier wordt dan ook verlangend uitgezien naar vorst, en het daarmede gewoonlijk gepaard gaande mooie weder. Tengevolge van het onstuimige weder, zijn de polders in deze gemeenle totaal on- dergeloopen. 's C-ravemoer. In het afgeloopen jaar zijn door het hulptelegraafkantoor alhier totaal behandeld 507 telegrammen, waarvan 219 zijn verzonden en 288 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden 293 inlagen gedaan tot een bedrag van f 12664.99, ter wijl 187 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 12668,44£. Zoover het oog reikt is over de Vaart alles in een zee herschapen. Tengevolge der vele regens staan ook de binnendijksche gronden voor een groot deel blank. Welkom is zoo'n hooge waterstand niet, of het moest zijn tot verdelging van het ongedierte. Ileesbeen. Een onzer ingezetenen, A. d. Kr., kwam Dinsdagmorgen tot de treurige ontdekking, dat een zijner beste vaarzen dood in den stal lag, zonder dat ze vooraf ziek was geweest. Een groot verlies voor den betrokken persoon. llerpi- Zaterdag gaf de tooneelver- èeniging „de Vriendenkring" in het café van den heer Buijs eene uitvoering, welke goed geslaagd is. De zaal vsas flink bezet en de keuze der stukken zoowel als het spel vielen zeer in den smaak van 't publiek, dat telkens luide bijvalsbetuigingen deed hooren. Deze uitvoering is dan ook een groot succes voor;de vereeniging geweest. Zij mag zich in steeds grootere belangstelling verheugen. Het aanvallig tweejarig zoontje van Gr. de K., viel van een stoel en bleef met een been tusschen de sporten hangen, waar door het een beentje brak. Meeuwen. Op 31 Dec. 1910 be stond de bevolking dezer gemeente uit 454 m., 404 vr., totaal 858 personen. Ge boren werden 8 m., 12 vr., er vestigden zich 32 m., 28 vr. De geheele vermeerde ring bedroeg derhalve 40 m., 40 vr., totaal 80. Er stierven 13 m., 3 vr., en vertrokken 19 m., 21 vr. De vermindering beliep dus 32 m., 24 vr., totaal 56. Hieruit ziet men dat de bevolking toenam met 8 m., 16 vr., totaal 24 pers., zoodat het zielental op 31 Dec. 1911 bedroeg 462 m., 420 vr., totaal 882. Het aantal gesloten huwelijken be droeg slechts 2. In eene alhier gehouden bestuurs vergadering dd. 5 Januari 1912 werd ge kozen als Voorzitter van de afd. Heusden der N.-Brabantsche Maatschappij van Land bouw de heer D. van Campen te Drongelen en tot 2e Secretaris de heer W. F. Hiiwig te Heusden. Genoemd bestuur is dus thans samen gesteld als volgt: Voorzitter de heer D. van Campen, Onder voorzitter de heer Adr. Straver Wz., Ie Secre taris de heer C. J. Brander horst Gz., 2e Secre taris de heer W. F. Hilwig en Penningmeester de heer J. W. de Graaff. In Februari a.s. zal er eene algemeeDe vergadering worden gehouden te Heusden, alwaar dan rekening en verantwoording zullen worden gedaan en verslag zal worden uitgebracht van de werkzaamheden over het afgeloopen jaar en zoo mogelijk, zal er onder de aanwezige leden eene gratis-verloting plaats hebben van landbouwwerktuigen en huishoudelijke artikelen, al naar de kas der afdeeling zulks toelaat. Door genoemd bestuur zal worden ver zonden een adres aan den Bond van Ned. Suikerfabrikanten, inhoudende het verzoek, om in 't vervolg beetwortelen ook te kunnen contracteeren op gehalte in 't Land van Heusden en Altena, evenals bijna overal elders zulks 't geval is. Tevens werd ook gevraagd om plaatsing van weegbruggen aan de verschillende loswallen, alleszins in 't belang van en ter vergemakkelijking der werkzaamheden bij 't wegen van beetwor telen en pulp. Mede zal worden opgezonden een ant woord aan het Bestuur der N.-Brabantsche Maatschappij van Landbouw op de vraag: Welke middelen zijn naar uwe meening de beste en meest geschikte, ter voorkoming en bestrijding van het mond- en klauwzeer Vrijdag werd ten huize van D. Smits eene algemeene vergadering gehouden van de Vereen, tot verbetering van 't Paarden ras in 'tLand van Heusden en Altena. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. van Buuren, G. H. Straver Jz. en J. C. van Bokhoven, die allen aan de beurt van aftreding waren. Nadat hierover druk was gediscussieerd, werd er bepaald, dat het dekgeld van al of niet aandeelhouders van „Ehrenberg" zal bedragen f 8,per merrie. Voorts werd door den voorzitter mede gedeeld, dat er in Februari of begin Maart a. s. eene keuring zal plaats hebben van afstammelingen van „Ehrenberg", alsmede van die van den hengst, gestationeerd bij Gebr. Hagoort te Dussen. Deze keuring zal plaats hebben te Meeuwen en geschieden door de Rijkskeuringscommissie. Ehrenberg, die voor de leden werd voor gebracht, verkeert in goede conditie. Jammer, dat voor deze vergadering de belangstelling te wenschen overliet, immers er waren slechts weinig deelhebbers tegen woordig. Begreep men ook hier meer en beter de algemeene en mitsdien ook zijne eigen belangen, als één man zou men opgaan ter vergadering om onze werkelijke belangen zoo goed mogelijk te kunnen dienen. Nederheiiiert (Rietschoof). De tuchtloosheid en onbezonnenheid der jeugd neemt steeds toe. Een 10-jarige knaap, zekere M. v. d. P. alhier, liep met zulk een vaart tegen een stuk muur, dat zijn arm hevig gekneusd was en dokter Schmidz uit Veen heelkundige hulp moest verleenen. (Z.z.) Een ongeluk ligt dikwijls in een klein hoekje. Toen de arbeider G. de W. een wagen zou lossen, had hij het ongeluk er af te vallen met het ongelukkig gevolg, dat hij zij n bt en zoodanig bezeerde, dat een gedwongen rust van 14dagen noodzakelijk is. Niet alle hazen hebben het met den dood moeten bekoopen. Maandag kon men er een zevental op de hoogste gedeelten der uiterwaard heen en weer zien rennen. Voor een jager om te watertanden, maar.... de jachttijd is gesloten, tot groote vreugde der langooren. Itaamsdwnk.sveer. Op Donder dag 18 Januari a.s. zal alhier des voor middags 11 ure in de catechiseerkamer der Hervormde Kerk eene vergadering worden gehouden tot constitueering eener Protestant- sche vereeniging tot ondersteuning in de kosten van Christelijke verpleging van be hoeftige krankzinnigen in Noordbrabant. Door een voorloopig comité werden bereids concept-statuten ontworpen, die in die ver gadering ter vaststelling zullen worden aan geboden om daarna over te gaan tot de benoeming van een bestuur. Volgens de concept-statuten zal dat be stuur voor de helft bestaan uit Hervormden en voor de andere helft uit Gereformeerden. Het voorstel is om de contributie voor particulieren te bepalen op fl.en voor diaconiën en andere corporatiën op f 5. per jaar. JSleeuwfJk. Bevolking 31 Dec. 1910, 1656 m., 1580 vr., totaal 3236. In 1911 ge boren 49 m., 55 vr., totaal 104ingekomen 49 m., 59 vr., totaal 108; overleden 25 m., 24 vr., totaal 49; vertrokken 94 m., 101 vr., totaal 195. Bevolking 31 December 1911, 1635 m., 1569 vr., totaal 3203. Levenloos aangegeven 3. Getal huwelijken 25. Gedurende de maand December werd bij de postspaarbank ingelegd f 779,77 en terugbetaald f 1298,07. Behandeld werden 47 telegrammen en 14 gesprekken gevoerd. Sprang;. Het bestuur der Chr. vak- vereeniging van leerbewerkers afd. Sprang van den Ned. Chr. leerbew. arbeidersbond „Recht en Plicht" is thans saamgesteld uit de navolgende personen: W. Dalmaijer, ie voorzA. Hoevenaars, 2e voorz., Schiedon, le seer., H. Chabot, 2e secr., J. de Roon, penningm. In de vorige week had de leerlooier G. v. C. alhier aan de stoomleerlooierij van de heeren Grachtmans en Wiesman te Waal wijk het ongeluk, met zijn rechterwijsvinger tusschen het kamwiel van een der machines te komen, waardoor hij dit lichaamsdeel zoodanig verwondde, dat geneeskundige be handeling noodzakelijk was. Uit het jaarverslag van den penning meester der hulp-kas, verbonden aan de afd. „Patrimonium" alhier, bleek ons, dat de inkomsten bedroegen f 247.85, de uit- keering bij ziekten f81.02, zoodat een batig saldo van f 166.83 te boeken viel. Het op 's Rijkspostspaarbank belegde ka pitaal bedraagt f474.67. Werd voorheen bij ziekte van een geheele week f 5 en f 2.50 uitbetaald, thans is be sloten f6 en f3 uit te keeren. Veen. Aan het telefoonkantoor al hier werden over het jaar 1911 behandeld 620 telegrammen, waarvan 340 werden ver zonden en 275 werden ontvangen. Als iets bijzonders mag zeker wel vermeld worden, dat in onze gemeente, welke nauwelijks 1000 zielen telt, zich be vonden 12 personen, welken den leeftijd hebben van ruim 80 jaren. De oudste in woner is 88 jaar. De landbouwer H. C. alhier, ver wondde zich de vorige week zijn hand aan een roestigen spijker. Het wondje be gon te zweren, doch er werd geen aan dacht meer aan geschonken, totdat de arm plotseling begon op te zwellen. Een te hulp geroepen dokter, constateerde ernstige bloed vergiftiging. VrUll.-Cappel- Openbare vergade ring van den raad op Woensdag 3 Januari 1912, nam. 7 uur Tegenwoordig de burgemeester en alle leden. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Benoeming leden stembureau (kiesw.). Benoemd zijn A. C. Oerlemans en P. A. van der Hoeven en tot hun plaatsvervan gers A. P. de Bruijn en M. J. van der Waals; als vierde lid H. P. Stam en als diens plaatsvervanger P. van der Schans. 2. Benoeming stembureau kamer van arbeid. Benoemd: M. J. van der Waals, P. A. van der Hoeven en H. P. Stam en als hun plaatsvervangers M. voor de Poorte, T. van der Schans en A. P. de Bruijn. 3. Behandeling concept algemeene plaat selijke politieverordening. Het concept wordt artikel voor artikel voorgelezen en behan deld, met het gevolg, dat sommige artikelen minder ot meer gewijzigd en anderen ge schrapt worden. Was in het concept het vervoer van beer bij dag verboden, thans zal dit ook bij dag, mits in goed gesloten kisten, geoorloofd zijn. Het hoofdstukVan het vervaardigen en verkoopen van rogge en tarwebrood onderging een algeheele wijziging. Geroyeerd werden onder meer bepalingen omtrent het gewicht van het brood, het voor handen hebben van weeg schalen enz., zoodat in hoofdzaak alleen overbleef het voorschrift omtrent de kwa liteit van het brood. 4. Verzoek in zake afschrijving hoofd, omslag, dienst 1911. Besloten in geheime vergadering te be handelen. Hierna sluiting. Over de maand December 1911 werd bij de rijkspostspaarbank ingelegd f 1570,30. Behandeld werden 58 telegrammen, waarvan 39 verzonden en 19 ontvangen. In de open bare spreekcel werden 21 gesprekken gevoerd. Aantal inwoners op 31 Dec. 1910 515. Over 1911: Vermeerdering door geboorte 19 en door vestiging 67, samen 86. Vermin dering door overlijden 11 en door vertrek 67, samen 78. Totale vermeerdering 86 78 8alzoo op 31 December 1911 523. Kerknieuws. niederhemert. De heer J. W. v. Rossum, onlangs gekozen tot diaken der Ned. Herv. Kerfc heeft voor deze benoeming bedankt, zoodat eerstdaags eene nieuwe stemming zal plaats hebben. Gamereq. Naar aanleiding der woorden uit Ef. 6 14 le ged. nam j.l. Zondagmiddag de WelEerw. Heer ds. Vonk, pred. bij de Chr. Geref. Kerk alhier afscheid van zijn gemeente. Na afloop dezer plech tigheid werd Z Eerw. de welbekende zege bede psalm 134 vers 3 staande toegezongen. Het kerkgebouw was bij deze plechtigheid stampvol. Donderdagavond 6| uur zal door ds. Kalkman van Harmeien een unierede^ gehouden worden in de Herv. Kerk. Doeveren- In een vergadering van stemgerechtigden der Herv. Gem. alhier zijn herkozen tot ouderling A. van Gent en tot diaken J. H. Colijn en tot notabel C. L. van der Kolk. Onze geachte predikant, de heer G. Lans Jr. heeft de toezegging van beroep naar Sint Annaland aangenomen. Binnenland. Voor het binnenland bestemde stuk ken, waarvan, blijkens eene aanduiding op de adreszijde, de bestelling op Zon dag niet wordt verlangd, zullen van de bestelling op dien dag worden uitge sloten. In verband daarmede zullen van 15 dezer af, op de postkantoren ver krijgbaar worden gesteld, strookjes, dra gende de aanduiding „niet bestellen op Zondag" tegen den prijs van 1 cent per vel van 50 stuks. Een koopman te Cuyk kwam Zaterdag bij het afhalen van het postkantoor aldaar van een aangeteekonden brief uit Rijssel, die volgens opgave tien duizend francs in papier moest bevat ten, lot de ontdekking, dat er slechts achtduizend francs in aanwezig waren. Bij nadere beschouwing werd een scheur tje in de enveloppe gevonden. Twee van de vijf lakken schenen bovendien met donkerder lak te zijn overgedrukt en ook de stempels op deze lakken bleken een weinig te verschillen met die van de andere drie. Aan de binnenzijde van de enveloppe waren duidelijke sporen te ontdekken van het voorzichtig open maken van den brief. Volgens bericht van den afzender zijn de nummers van de vermiste biljetten bekend. Met ingang van 1 dezer heeft de directie van de Enschedesche Bierbrou werij ingetrokken de bepaling, dat elk van haar arbeiders per dag 4 liter bier kan gebruiken; in plaats daarvan zal eene loonsverhooging van f 1.50 per week worden uitgekeerd. Zaterdagmorgen is aan het politie bureau aan de Catharij nebrug te Utrecht een zwaar beschonken man binnenge bracht, een bekend persoon, die zich geregeld bedrinkt door het overmatig gebruik van spiritus, soms wel 3/< kan per dag. De ongelukkige was totaal buiten westen door den drank, zóó erg, dat hij aan het bureau overleed. Maandagnamiddag is in de omgeving van het hoofdpostkantoor te Rotterdam den heer I. M., koopman in tricotgoe deren, kantoor houdende in de Wijn straat, een verlakt leeren portefeuille uit een binnenzak van zijn overjas ontstolen. De portefeuille hield f 13,610 aan bankpapier in. Zaterdagochtend werd in een derde klasse coupé van een leegstaanden wagon aan het Centraalstation te Amsterdam in het bagagenet een jong kindje ge vonden met het opschrift; Mejuffrouw

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2