afgezien van een gezamenlijk optreden met Engeland in China, ten gunste van de Mantsjoe-dyn .stie. Eugeland was daartegen geweest, en sindsdien was Japan stipt onzijdig gebleven. teel lik Hieuw»». Heusdevi, 13 Jan. De Heer A. D. Baaijens, letterzetter bij de firma H. Wuijster alhier, herdacht Don derdag 1.1. den dag dat hij gedurende 25 jaar onafgebroken bij dezelfde firma werk zaam is. Zoowel van de zijde des patroons als van die van het personeel der boek drukkerij, alsmede van tal van belangstel lenden, ontving hij verschillende blijken van simpathie. Eene gunstige tegenstelling tot de zucht naar verandering (zeer dikwijls zonder ver betering), die men al te vaak bij het op komend geslacht waarneemt. Aan variëteiten geen gebrek. Woensdag a.s. hoopt de welbekende illusionist, en goochelaar Jean Klein in Corcordia op te treden. Volgens zijne mededeeling heeft hij on langs proeven zijner bekwaamheid gegeven voor H. M. de Koningin. De persoon maakt op ons een zeer gun- stigen indruk, 't Is niet wat men noemt een kermisreiziger. Wij vernemen dat hij gewoon is voor een beschaafd publiek op te treden, al heeft hij voor Heusden een laag entrée gesteld. Werkendam. De driemaandelij k- sche vergadering der griendwerkersvereeni- ging „Onderling Belang", zal hedenavond gehouden worden om 7 uur, in de Nutszaal, alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester; 4. Verkiezing van drie bestuursleden, af tredende zijn Jac. van Oord, Johs. de Keizer eo T. M. Paans; 6. Rondvraag; 6. Sluiting. De wekelijksche collecte der Neer bosch-cent heeft over het 4de kwartaal op gebracht de som van f 20,32. Almkerk. Dinsdag had de 18-jarige zoon van den heer A. v. d. S., die bezig was met een snijmachine peeën klein te maken, het ongeluk, met zijn rechterhand in aan raking te komen met de draaiende messen met het gevolg dat de top van een zijner vingers werd afgesneden. Dinsdagavond vergaderde de land- bouwvereeniging „Vooruit" in het lokaal van de Wed. Heijkoop. De heer C. G. de Jong, secr. der vereeniging, h:eld een lezing over het nut eener landbouwvereeniging. Op duidelijke manier toonde hij het nut van zulk een vereeniging aan. Op degelijke gronden bewees spreker het nuttige hiervan en noemde het een eisch des tijds vooral ook voor deze streek noodzakelijk met het oog op het inkoopen van kunstmeststoffen enz. Na nog enkele mededeelingen te hebben gedaan omtrent de nog zeer kort bestaande vereeniging, waaruit bleek dat deze zeer gunstig werkte, eindigde spreker zijn lezing met een opwekking aan alle aanwezige niet- leden om als zoodanig toe te treden. Het direct succes van deze lezing was dat 25 nieuwe leden zich opgaven, zoodat nu de vereeniging bestaat uit 70 leden. Cnpelle. Op Zaterdag 17 Februari a.s. zal de Utrechtsche Onder wij zersteoneel- vereeniging in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier eene uitvoering geven. Opgevoerd zullen worden „Jonge Harten", blijspel in 3 bedrijven, door Marcellus Emants, en „Een gezellige Kamer", door A. S. Reule. Het eventueel batig saldo komt ten voordeele van het herstellingsoord voor Nederl. onderwijzers te Lunteren en aan het Centraal-comité voor kinder-, herstel- lir.gs- en vacantiekolonies. Naar we vernemen is de zaal reeds geheel uitverkocht. Velen zullen dus teleurgesteld moeten worden. 's («ra vemocr Op last van den Dir.- Gen. v. d. Landbouw, stelde Dinsdag de heer Huizinga, landbouwleeraar te Breda, onder begeleiding van de heeren D. Smits, voor zitter en J. A. Tavenier, secretaris der Tuin en Landbouwvereeniging een onderzoek in naar de hooge waterstanden op de gronden over de vaart onder deze gemeente en Waspik, bijzonder wat het bouwland en de tuingronden betreft. Het is te hopen, dat dit onderzoek tot verbetering in deze toestanden leiden mag. Hieinvcndijk. De commissie welke zich ten doel had gesteld alhier een onder linge Paarden- en veeverzekering tot stand te brengen heeft geoordeeld, dat wegens de geringe deelname een dergelijke vereeniging nog geen levensvatbaarheid bezit, waarom bovengenoemde commissie zich heeft ont bonden. Raamsdonk, Vrijdagmorgen over leed alhier op 86-jarigen leeftijd een der meest geachte ingezetenen van het dorp, de heer J. H. Kamp, gedurende vele jaren wethouder der gemeente Raamsdonk, welk ambt de overledene tot voor enkele jaren op waardige wijze bekleedde. In de maand December 1911 is aan de boterfabriek verwerkt 173 60(H L. melk. In 't geheel werd in 1911 verwerkt 2.078.114 L. me k, waaruit 76.317 K.G. boter gefabri ceerd is. A.s. Zondagavond zal in het Hof van Holland te R'veer een nationale voordrach twedstrijd gehouden worden onder leiding van den heer Aug. de Laat uit Tilburg. Gisteren reed de tram, die om 5.30 uur van de wijk 't Veer naar Oosterhout vertrekt, een kruiwagen aan met steenkolen, staande voor 't huis van den heer M. Zijl mans. De reizigers kregen een hevigen schok, doch de tram derailleerde niet en persoon lijke ongelukken zijn gelukkig niet te be treuren. Morgenavond zal de landbouwver eenigirig in 't café Floris eene algemeene vergadering houden. Kprang. Toen j.l. Maandag W. V., bezig was met het maken van takke-bossen, had hij het ongeluk in zijn been te hakken. Door dr. J. v. d. M. werd de gapende wond gehecht. Berichten wij reeds dat voor deafd. „Patrimonium" alhier, in het Ned. Herv. Kerkgebouw ds. J. Remme, Herv. predi kant te Rijssen, zou optreden, heden kun nen wij melden, dat deze vergadering a s. Woensdagavond te 7,30 uur zal plaats vinden, en dat zijn Eerw. zal optreden met het onderwerp: „De Kerk en de Sociale kwestie". Voor alle belangstellende vrijen toegang. Dinsdagavond kwam de chr. vak- vereeniging van lederbewerkers alhier, in vergadering bij een. Nadat haar voorzitter de aanwezigen het „welkom" had toege roepen, de notulen gelezen, en enkele nieuwe leden waren geïnstaleerd, werd door één der leden het onderwerp „Propaganda" ter "bespreking ingeleid, waarop een leven dige discussie volgde. Aan het einde wekte de voorzitter allen op eens flink de propa ganda ter hand te nemen. Onder de be langstellenden waren een drietal propagan disten der R. K. vakvereeniging van leêr- bewerkers uit Waalwijk. Woensdagavond was het voor de chr. Jongelingsvereeniging "Timotheus" al hier een blijde dag. Haar 6e jaarfeest toch was aangebroken. Om c.a. 7 uur opende haar voorzitter de heer A. Janson, deze feestvergadering door te laten zingen ps. 651 gebed en het lezen van den 126e psalm. Sprak daarna een kort openings woord, waarbij hij de leden en begunstigers het „welkom" toeriep. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat het ledental met 4 en dat der begunstigers met 10 was ver meerderd. Ook het verslag van den pen ningmeester gaf alle rede tot tevredenheid, zoo ook het verslag van den bibliothecaris. Alsnu kwam de bestuursverkiezing ter tafel, waarbij de aftredende werden her kozen. In de plaats van C. Timmermans werd J. Timmermans tot algemeen Secun dus benoemd. Allen lieten zich de benoe ming welgevallen. Na een korte pauze ging men over, tot afwerking van het meer op gewekte gedeelte der agenda, waarbij samen spraken en voordrachten elkander afwis selden. Door de dienende „Martha's" wer den aan de feestvierende chocolademelk met broodjes uitgereikt. Aan het einde sprak den voorzitter nog een woord van dank aan allen, die tot welslagen van dezen avond hadden mee gewerkt, en sloot den Secretaris deze bijeenkomst, met dankzeg ging aan don Heere. Hoogst voldaan keerde een ieder in het middernachterlij k uur huiswaarts. Tot steuning van het „leerstoel fonds" werd een collecte gehouden. Aeeil. Onder leiding van den heer Spiero te 's Bosch gaf het fanfarecorps Don derdagavond hare winteruitvoering in de zaal van den heer J. Het programma dat 9 nummers bevatte werd met glans afge werkt en bleek duidelijk wat dergelijke leiding vermag. Onberispelijk werden de stukken ten gehoore gebracht, zoodat na elk stuk flink werd geapplaudiseerd. Ter afwisseling werden comische voordrachten gehouden, waardoor vooral de lachspieren werden losgemaakt bij het stukje „Kermis pret van Hannes en Trijn" en „Het vertrek van den Recruut". Koddig werden ze weer gegeven. De heer Spiero heeft met zijn korps aan een talrij k publiek een genotvollen avond geschonken waarvoor wij hem vriendelijk danken. Over het afgeloopen jaar werden aan het hulppostkantoor ten behoeve van den rijkspostspaarbank gedaan 141 inlagen, ter wijl 71 terugbetalingen plaats hadden. Uit gegeven werden 12 nieuwe boekjes. IVtttlhvijk. Donderdagmiddag had G. Gouda alhier, terwijl hij bezig was met binnenzolen snijden het ongeluk het voorste lid van zijn linkerwijsvinger geheel af te snijden. Waspik. Bevolking 31 Dec. 1910, 1627 m., 1619 vr., totaal 3246. In 1911 werden geboren 62 m. en 35 vr., totaal 97 ingekomen 94 m. en 91 vr., totaal 185. In het afgeloopen jaar zijn overl. 45 m. en 31 vr., totaal 76; vertrokken 99 m. en 120 vr., totaal 219. Op 31 Dec. 1911 bedroeg de bevolking aldus 1639 m. en 1594 vr., totaal 3233. Getal huwelijken 25. Zalt bommel. Donderdag is de „Slijp steen" begonnen met het uitdeelen van warm eten aan behoeftige schoolkinderen. Toegelaten werden 53 kinderen. Een jong paartje alhier zou in het huwelijk treden. Ze blaakten van liefde en de bloemom- wonden ketenen zouden hen zeker al om kneld hebben, als niet op !t laatste oogen- blik een kink in den kabel gekomen was. Pa en ma der bruid leefden namelijk in onmin en gescheiden. Op den trouwdag nu, even voordat naar het stadhuis gereden zou worden, werd aan pa verzocht zijn toestemming te verleenen. Pa ging zoover, zich tot op het bordes van het gemeentehuis te wagen, in een zwak moment van verteedering. Maar hij bedacht zich, keerde terug en ging in een naburig café kalm zijn borrel drinken. Afgevaardigden werden gezonden, onder handelingen gevoerd met een ernst, als die tusschen Cam bon en Kiderlen Wachter moet hebben gesierd, maar niets hielp. Pa bleef onvermurwbaar. Hij weigerde en bleef weigeren, en onder een hartelijk en welgemeend hoeraatje van een saam ge stroomde belangstellende menigte reden de jongelui onverrichterzake terug. Kerknieuws. Heusden. Alhier is opgericht een Christelijke Mannen vereeniging, die ten doel heeft onderlinge besprekingen op geestelijk, maatschappelijk en zedelijk gebied. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren ds. Ruijscb van Dugteren, voorzitter, J. Boerdam, secretaris en H. van Herwaarden, penning meester. Mogen vele mannen; zich nog geroe pen voelen om lid van deze vereeniging te worden. *'S krarentoer Op Donderdag 18 dezer, des avonds 6 ure, hoopt ds. A. J. Mulder te Klundert in de Gereformeerde kerk alhier te spreken over den Evangeli- satiearbeid in Noord-Brabant en Limburg. Loon op zand. Bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk alhier is be roepen ds. J. G. Dekking te Monster. Hlnnenland. Men meldt uit Den Haag aan de „O. H. Crt.": Het wordt, blijkens mededeeling van een onzer hoogste autoriteiten, in be perkte kriugen als zeker aangemerkt, dat de blijde gebeurtenis in het Kon. gezin tegen begin Juli kan worden tege moet gezien. De politie te Wageningen heeft Maan dagavond in hechtenis genomen zekeren P. t. H., te Rheden, beschuldigd van tabak te hebben gekocht van personen, aan wie deze ter bewerking was toever trouwd. Aanvankelijk ontkende hij, zoo wel als zijn vrouw, die ook werd ge arresteerd, maar ten slotte bekenden beiden, nadat een aantal getuigen waren gehoord, die geregeld de door hen ver duisterde tabak aan t. H. hadden ver kocht. Van die tabak maakten t. H. en zijn zoon sigaren. Tegen deze ge tuigen is proces verbaal opgemaakt we gens verduistering, tegen t. H. en zijn vrouw wegens heling. De beide laatsten zijn opgezonden naar Arnhem en ter beschikking van de justitie gesteld. Sedert Dinsdagmorgen wordt te Leiden vermist een slagersknecht, die door zijn patroon was uitgezonden om kwitanties bij klanten te innen. Tot op heden is hij nog niet teruggekeerd, waarom ver moed wordt, dat hij zich met het geïnde geld, ongeveer f 100, benevens een nieuw rijwiel, uit de voeten heeft gemaakt. Donderdag is hij op den Witten Singel te Leiden aangehouden. Het rijwiel en twee onbetaald gebleven kwitanties waren nog in zijn bezit. Het door hem ontvangen bedrag van f 57.90 had hij opgemaakt. De aannemer B. te Blesdijke (Fr.), die als zijnde verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met een minderjarig meisje, aangehouden was, heeft zich bij den officier van justitie beklaagd en eischt eerherstel. De arre statie moet berusten op een misver stand van de politie, die afgegaan was op aanduidingen in een ongeteekenden brief. Te Voorhout is Woensdagmorgen in de woning van den alleenwonenden rentenier, de heer L., diens half ver koold lijk gevonden. Waarschijnlijk tengevolge van het omvallen van een petroleumlampje is in de woningbrand ontstaan, die echter tot het slaapvertrek beperkt bleef. In dit vertrek zijn verschillende meubelen verbrand. Bij de spoorbrug te Gennep (Limb.) is Dinsdagavond een scheepvaartonge luk gebeurd. Een sleepboot uit Venlo kwam tegen kwart over vijf met 4 schepen van 300 a 400 ton, twee aan twee achter zich, en een andere sleep boot, die averij had gekregen, op zij, de rivier af en voer bij Gennep in plaats van door de vaargeul, die links van den stroompijler van de brug ligt, rechts van dezen. Door zijdelingschen stroom afgezet, konden de achterste twee schepen deze opening niet berei ken en stieten met volle kracht op den brugpijler, waardoor de trossen stuk sprongen, en de schepen, die zware averij hadden opgeloopen lossloegen en dwars op den stroom afdraaiden, elk langs een kant van den pijler. Een ervan, de Celestine, uit Jambes, prov. Namen, dreef naar den linker oever en raakte daar aan den grond. Het bleek een groote deuk bij den voor steven te hebben gekregen en kreeg veel water binnen. Het was geladen met gietijzer en op reis van Charleroi naar Duisburg. Het andere schip, de Parana, van Rumpst (België) kwam aau den rechter oever terecht en zonk onmiddellijk. Het had een groot gat gekregen. De opvarenden van beide schepen konden zich nog juist intijds redden. De Parana was geladen met steen, kwam van de Maas boven Luik en was bestemd voor Ruhrort. De Noordbrabant, eigenaar J. Peters, te Rotterdam, kreeg slechts weinig averijdit schip was voor en raakte het eerst den pijler. Men schrijft uit Oisterwijk aan de Tijd Een geschiedenis van niet alledaag- schen aard moet zich dezer dagen heb ben afgespeeld op den weg tusschen Vught en Tilburg, zooals hier wordt verteld. Een bakker uit deze omgeving reed in den avond van een der laatste dagen met zijn broodwagen, bespannen met een paard, huiswaarts, na de plaatsen van brood te hebben voorzien. Op den weg ontmoette hij een dame, voorzien van haar onmisbaar handtaschje, die hem vroeg om mee te mogen ryden. De bakker, wiens kar plaats in over vloed bood, verklaarde er geen bezwaar tegen te hebben. De juffrouw maakte zeer dankbaar van des bakkers welwillendheid gebruik en besteeg de kar. Maar bij deze bewe ging viel het den bakker op, dat de juffer niet insteeg naar dames-manier, en de kordate stap, waarmee ze haar plaatsje op de kar innam, kwam hem zeer verdacht voor. Hij kreeg namelijk de overtuiging, dat hij te doen had met een kerel, verkleed in damesplunje. Dat de bakker kippenvel voelde over heel zijn huid, laat zich gemakkelijk be grijpen Maar hoe ongerust hij ook was, hij hield zich zoo goed als hij kon en over legde op welke wijze hij zich van zijn reisgenoote zou kunnen ontdoen. Zijn tegenwoordigheid van geest redde hem uit zijn benarde positie. Toen namelijk zijn wagen een eindje op de steenen van den eenzamen weg had voortge- hobbeld, gebeurde het plotseling, dat dat een voorwerp uit de kar over de keien rolde. De bakker, die opzettelijk een geheime beweging had uitgevoerd, die den val van dit voorwerp tot ge volg had, hield zijn paard in en deed dat op zulk een ongewone wijze, dat het beest eenigzings onrustig gestemd werd. Kranig en stevig echter hield hij de leidsels in handen, en hij verzocht, zonder iets van hetgeen in hem omging te verraden zijn reisgenoote om het uit de kar gevallen voorwerp even te willen oprapen. Het moest op een pas of drie terug wellicht op den berm van den weg liggen. Hij zelf kon zijn wagen moeielijk verlaten, daar het paard nog al wild was en flink in toom moest worden gehouden. De dame voldeed aan zijn verlangen. Doch zoodra stonden haar voeten niet op den weg, of de bakker vierde de teugels, legde haastig de zweep over de ribben van zijn paard, dat in vollen galop voortrende, steeds heviger aan gepord en aangevuurd door zijn meester. Het gelukte hem op deze wijze het gezelschap der verdachte dame le ont komen en zonder haar nog weer te zien de plaats zijner bestemming in woesten ren te bereiken. De man was totaal op van angst en inspanning. Hij vertelde zijn wedervaren en zijn vreeselijk ver moeden en nu viel het hem in, dat het handtaschje der dame zich nog in zijn kar bevond. Dit taschje werd voor den dag gehaald en geopend en wat bleek het te bevat ten? niet meer of minder dan een paar geladen revolvers en enkele andere gereedschappen, die hem duide lijk bewezen, dat zijn vermoeden niet zoo mis was geweest, en dat hij hier inderdaad in minder prettig en ge- wenscht gezelschap had verkeerd. Wie zijn minzame reisgenoote geweest is, is tot hiertoe onopgehelderd gebleven, doch dat de vermeende dame een ver- kleede kerel is geweest, staat bij hem nu zoo vast als een paal boven water. Woensdagmiddaghebben in de Kruis- laan te Watergraafsmeer eenige proeven plaats gehad met het veiligheidsapparaat Protector, het toestel, dat dient om, zooveel mogelijk, ongelukken met elec- trische trams en auto's te voorkomen. Een auto, voorzien van een protector, naderde met een snelheid van 30 K.M., en een man (in dienst van de maat schappij) stak den weg over, juist toen het motorrijtuig genaderd was. Even krijgen de zenuwen van den toeschou wer dan een schok. Maar spoedig ademt men weer vrijer, want in het volgende oogenblik ziet men reeds, dat de man bij de beenen gegrepen is door een soort van bekleede schaar, waaraan een vang net verbonden is, en dat hij onverlet wordt vastgehouden, tot de auto stil staat, en hij zichzelf bevrijdt uit den stevigen greep van zijn automatischen redder. Of het slachtoffer er nu altijd zonder kleerscheuren zal afkomen staat te be zien. Deze man, die zich geregeld ter beschikking stelt en reeds een groot aantal malen „gered" is, heeft zich natuurlijk eenige handgrepen eigen gemaakt, welke de kans op een ver wonding tot nul reduceeren. O.a. houdt hij zijn lichaam op door, op het oogen blik van de aanrijding, bliksemsnel zijn handen te slaan om de groote lan- taars, voor op de auto. Daartegenover verzekerde de directie van de maat schappij, dat het bij proefnemingen of demonstraties, juist een zeker nadeel vormt, wanneer hij of zij, die zich beschikbaar heeft gesteld, tracht zich zelf te redden. De Protector is namelijk juist hierop berekend, dat het slacht offer, door schrik bevangen, willoos met zich laat handelen door de automaat, en ongetwijfeld is ook voor die opvatting iets te zeggen. In ieder geval kan men den Protector beschouwen als een eerste welgeslaagde poging, om de gewoonlijk verschrikkelijke gevolgen van een over rijding door auto of tram te reduceeren tot hunne kleinste proporties. Wie wordt aangereden en het er afbrengt met, laat ons zeggen, niet meer dan een hoofd wond, mag tevreden zijn. Omtrent de werking van het aparaat deelde de directie het volgende mede Vóór den wagen bevindt zich een beugelzoodra deze in aanraking komt met een persoon, die op het punt staat overreden te worden, wordt door die aanraking de beugel achteruit gescho ven hierdoor wordt een veer in werking gebracht, die dan haar kracht uitoefent op een schaar, deze bliksemsnel doet sluiten om de beenen van de persoon, die zich voor den automobiel of tram bevindt, waardoor deze persoon in zit tende houdig door de schaar wordt op genomen bovendien spreidt zich tege lijkertijd met het sluiten van de schaar een net aan beide zijden uit, zoodat de aangereden persoon wordt opgevangen, niet tegen den grond geworpen en dus niet onder de wielen van het voertuig kan geraken. Een van de hoofdvoordeelen is, dat het apparaat geheel automatisch werkt, en de bestuurder al zijn aandacht aan het stop zetten van het voertuig kan wijden. Het aparaat is aan iederen automobiel en tramwagen gemakkelijk aan te bren gen en is zeer eenvoudig na de werking weer in zijn oorspronkelijken toestand terug te brengen. Op 5 Januari j.l. is in een spoorweg rijtuig 3de klasse der H. IJ. S. M., die te 1 u. 18 aan het Centraal Station te Amsterdam aankomt, gevonden een in wit papier verpakte en met touw om wonden ronde, rood geschilderde blikken bus, voorzien van het opschrift: „Poe der chocolaad", in vergulde letters. Op het papier stond met potlood ge schreven „Mej. Jansen, 3de klasse wachtkamer, Tiel, wordt afgehaald." Deze bus bleek bij opening te be vatten het lijkje van een voldragen pas geboren kind van het mannelijk ge slacht, gewikkeld in een blauw-wit ge- streepten verscheurden vrouwenrok, waarvan de band was afgeknipt. De Commissaris van Politie te Am sterdam verzoekt opsporing der onbe kende moeder. Hoog water. Men meldt d.d. 11 dezer uit Grave: De Beersche Maas werkt heden over een lengte van 1200 M. met een ge middelde diepte van 14 c.M. De weg van Gassel naar Beers staat reeds onder water met een gemiddelde diepte van 20 c.M. Voor de eventueele waarschuwings schoten bevindt zich thans hier een detachement vestingartillerie uit Gorin- chem. Te Culemborg is gisteren de haven kade onder water geloopen. Wegens hoogen waterstand is het spoorwegverkeer tusschen Zevenaar en Kleef tijdelijk opgeheven. Men meldt uit Zaltbommel: Het water in de Waal staat van dijk tot dijk. Het verkeer met de Tiel er- waard wordt onderhouden per veerboot en halve pont. Uit Wageningen: De binnenwegen naar de steenfa brieken staan onder water. Op de steen fabrieken ligt nu alle arbeid stil. Uit Gorinchem Het water in de Waal en Merwede is sterk wassende en is thans reeds een voet hooger gestegen dan einde Decem ber. De voorbereidende werkzaamheden aan de steenfabrieken in den omtrek en de zalmvisscherijen liggen daardoor stil. LA VU HOUW. Indertijd maakten we melding van groote aardappelen, die in deze streek waren ge rooid. Dat bericht had ten gevolge dat uit twee verschillende plaatsen in Amerika door abonné's werd opgemerkt dat aan de over zijde de aardappelen nog van veel grooteren omvang en zwaarte geteeld worden. Eindelijk komt nu op dit gebied een schrijven van onze abonné, de heer M. A. van der Mooren te Winsted, N.-Amerika, die mededeelt dat door Rev. J. B. Brazell, een doopsgezinde predikant van Pooler (Staat Georgia) een aardappel aan president Taft is gezonden van 35 pond. De aardappel was 3 voet 10 inches in omtrek. Of de aardappel smakelijk was, wordt er niet bij gemeld. Hurgerifjke Stand. Heusden, van 4 tot 11 Jan. Geboren: Antonie Annas Heilrichi z. v. W. van Helden en D. Baaijens- Overleden: E. de Leeuw, 73 j. Werkendam, van 5 tot 11 Jan. Getrouwd Jacob Hendrikus Potters, 24 j. en Carolina Kornet, 20 j. Overleden: Avika Maria Verdoorn, 81 jElisabeth van den Heuvel, 80 j., wed. van Lammert Teunis van der Meijden. Ingekomen vanSas-van-Gent, A. Jacobse en echtg.Geertruidenberg, J. Molenaar en J. Mennink. Vertrokken naar: Rotterdam, G. Fau- villeHarlingen, H. Visser en gezin O.- en N.-Gastel, W—Tak en gezin; Buiksloot, R. van de PolAlmkerk, C. M. van der Werff. Veen, over de maand Dec. Geboren; Nesia, d. v. W. Sonne veld

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2