Oorlog tussehen Italië en Tnrkije. De opstand in China. prins Alexander, met een kleine groep officieren der hoofdstad. Zondagmiddag heeft er te Toulon een zware brand gewoed in een manufac turenwinkel, midden in de stad gelegen. Er zijn drie en-twintig menschen, die hielpen blusschen, bij, dezen brand ge wond, de meesten ernstig. Tot hen behooren zestien soldaten en twee ma trozen, die naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. Te Lissabon is een algemeeno staking uitgebroken als protest tegen het dood schieten van werklieden te Evora. Bijna alles ligt stil. Ook de tramwagens hebben den dienst gestaakt. Op de spoorwegen gaat de dienst voort. Maandag werd uit Lissabon gemeld De stakers verzetten zich met geweld tegen het verkeer der electrische trams. Zij hebben door middel van een bom een der wagens vernield. Het meerendeel der winkels heeft men tegen het vallen van den avond gesloten, de schouwburgen sloten even eens, geen blad is hedenavond uitge komen en ook morgenochtend zal er geen verschijnen. Het verkeer op straat is zeer beperkt. De hoogste raad van oorlog en ma rine en de militaire rechters, aan wien in Spanje het onderzoek in de zaak Ferrer was opgedragen, hebben uitge maakt, dat Ferrer's bezittingen, die ten gevolge van zijn veroordeeling verbeurd verklaard waren, aan zijn erfgenamen teruggegeven zullen worden. Het vonnis van den krijgsraad van Barcelona, over Ferrer gewezen, is te niet gedaan. De hoogste raad heeft Ferrer's onschuld vastgesteld en ver klaard, dat hij niet betrokken is ge weest bij het oproer in Barcelonadat geen der vervolgde oproerlingen op be vel van Ferrer gehandeld heeftdat bij geen enkele der tweeduizend ver volgingen, die er naar aanleiding van het oproer zijn ingesteld, ook maar iets van Ferrer's deelneming daaraan of van zijn invloed te bespeuren is geweest. Hieruit blijkt, dat Ferrer onschuldig is ter dood gebracht. De Engelsche commissie voor de we gen heeft een plan ontworpen om een nieuwen, breeden verkeersweg dwars door Londen, van het Westen naar het Oosten, aan te leggen. De kosten worden grofweg op 360 millioen gulden geschat. Volgens berichten uit Tekoean in Marokko hebben de Spanjaarden plan de geheele streek ten zuiden dier stad te bezetten. De bevolking der streek, de fanatieke bergstammen der Beni Hassen, zouden besloten hebben zich tegen dit plan tot het uiterste toe te verzetten. Onze lezers zullen niet dien allerbru- taalsten diefstal vergeten zijn, die er in den nacht van 17 op 18 November tus schen Parijs en Macon gepleegd is in de postwagens van den sneltrein, waarbij voor een enorme som aan geldswaardig papier gestolen werd. Wel heeft het onderzoek dadelijk aangetoond, dat de dief volkomen op de hoogte moest zijn van den dienst der postbeambten in dezen nachttrein, maar het gelukte niet den dader te ontdekken. Een paar dagen geleden nu is er te Brussel een jongeman gekomen bij eon effecten-makelaar met voor 15000 frank aan effecten, die hij te gelde wilde maken. Het bleek den makelaar alras, dat er aan de nummers der aangeboden stukken geknoeid was en bij nadere vergelijking bleek ook, dat deze effecten gesignaleerd stonden als gestolen bij den treindiefstal van 17 November. De politie werd ge waarschuwd en toen de man, die de stukken had aangeboden, den volgenden dag verscheen z.g. om het geld te innen, stond de politie gereed en nam hem in hechtenis. Het bleek een gewezen amb tenaar der posterijen te zijn, Bazancourt geheeten. Bij zijn aanhouding werd er nog voor een bedrag van 40.000 frank aan stukken van waarde op hem ge vonden en bij een huiszoeking in het huis, waar hij te Parijs woonde, vond men nog voor 50.000 frank aan effecten. Een telegram uit Guayaquil (Ecuador) meldt, dat het gepeupel te Quito Zondag de gevangenis heeft opengebroken en, ondanks de dubbele wacht, vijf generaals, alle aanzienlijke revolutionairen, daar uit gehaald en gelyncht heeft. De jongste berichten uit Tripoli be wijzen, dat de Turken en Arabieren, na langen tijd werkeloos den opmarsch der Italianen in de richting van het gebergte te hebben afgewacht, thans hun aanvallende taktiek beginnen te hernieuwen. De telegrammen maken melding van aanvallen op Gargaresj,6 K.M. ten Z.W. van Tripoli, en Aïu-Zara, het zuidelijkste punt, dat de Italianen bezet houden. Te Aïn-Zara hebben dezen een sterke verdedigende stelling, die met veel geschut bezet is, opgeworpen. Maar de Italiaansche scheepskanonnen kunnen huD daar zoo ver in het bin nenland geen steun meer verleenen. Men mag benieuwd zijn, of de Italianen daar nu in een verdedigende stelling zullen blijven dan wel, of zij van Aïn- Zara uit den al zoo lang aangekondigden opmarsch naar het binnenland zullen ondernemen. Hun eerste zorg zal echter wel zijn, om Gargaresj, dat pas eenige dagen ge leden bezet is, in staat van tegenweer te brengen. Het naar de afkomst der door de Turken en Arabieren te Tripoli achter gelaten kisten met schietvoorraad inge stelde onderzoek heeft uitgewezen, dat zij uit België afkomstig zijn. De Itali aansche regeering heeft daarom de Fran- sche overheden verzocht in het bijzonder te letten op uit Belgische havens ko mende schepen. Generaal Liangpi, die voorheen com mandant geweest is van de uit Mantsjoes bestaande Keizerlijke garde, is het slachtoffer geworden van een bomaan slag. Hij verliet te Peking een rijtuig dat hem naar zijn woning gebracht had, toen een in officiers-uniform gekleede Chinees, die in een rijtuig voorbijreed, een bom wierp. Van Liangpi werden de beenen verbrijzeld; en ook ontving hij andere verwondingen. De toestand van Liangpi, wien een been is afgezet, is zeer zorgwekkend. De dader is bij de ontploffing omge komen. Liangpi behoorde tot de reactionairen in den laatsten tijd werd hij er van verdacht, een gewapenden aanval op de Chineezen te Peking te hebben be pleit en de hand te hebben gehad in den moord, gepleegd op generaal Moe- loetsjing. Generaal Tsjoenghoesitsji, de com mandant van Tientsin, die een beslist tegenstander is van de revolutionairen, keerde Vrijdag uit Peking terug naar Tientsin. In de buurt van de Chineesche wijk verliet hij den trein en hij stapte in zijn rijtuig, toen een jeugdige Chi nees twee bommen naar hem wierp. Het rijtuig werd beschadigd, maar de generaal bleef óhgedeerd. De pleger van den aanslag nam de vlucht, maar werd achtervolgd. Hij loste schoten op zijn vervolgers en kwetste een politie-agent, maar werd ten slotte gegrepen. Te Moekden zijn opnieuw politieke moorden gepleegd, op den voorzitter van den gemeenteraad en twee aan zienlijke leden van de vooruitstrevende partij. Langzamerhand worden alle per sonen, die verdacht worden tot de revo lutionairen te behooren, in hechtenis genomen en terechtgesteld. ï'lu«t«emk lieu W». Neusden, 31 Jan. Zondagavond kwam het 13-jarig zoontje van den heer P. Nooten, op de stoep van het R. K. Jongenspatronaat zóó ongelukkig te vallen, dat het knaapje zijn arm brak. Een paar jaar geleden overkwam hem het zelfde ongeval. De heer B. Sluimers, bakenmeester te Grave, is als zoodanig verplaatst naar het dienstvak HeusdenHedel, met standplaats te Heusden. Al zijn de grachten niet berijdbaar, toch heeft de Heusdensche jeugd Zondag en Maandag geprofiteerd. In dichte drom men trokken de jongelui naar 't Eiland, om zich op 't ijs van de uiterwaard te vermaken. Gaarne verwijzen wij naar de aan kondiging van het Dames-Zangkoor „Excel sior", dat zich voorneemt eene uitvoering te geven voor een weldadig doel. De onderlinge samenwerking onder de dames,, kan niet anders dan goede resul taten afwerpen en wij hopen, met een groot aantal belangstellenden, daarvan dan ook weldra te kunnen getuigen. Wij komen hierop nader terug. Dinsdag werd van de scheepswerf van de Haan en Oerlemans, met goed gevolg te water gelaten, een sleepboot lang 17,20 M breed 4 M., hol 2 M., voor den heer Roe- lofs te Rotterdam. Deze boot wordt voor zien van een Triple Compoundmachine van 125 I. P. K. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een sleepboot van grooter afmeting. Waspik. Door Ged. Staten dezer provincie, is goedgekeurd de door den ge meenteraad alhier vastgestelde verordening op de heffing van een hoofdelijken omslag. Er mag thans eene belasting geheven wor den tot een totaal bedrag van f 6000. Door deze verordening wordt genoemde belasting van minder gegoeden belangrijk verminderd. Zondag gaf de tooneelclub der kruis boogschutterij „Unanimitas" een welge slaagde uitvoering. Alle nummers werden goed uitgevoerd en vielen zeer in den smaak van het publiek. We wen schen dan ook dat genoemde vereeniging ons nog menigen genotvollen avond zal verschaffen. llerpt De heer H. Midema, direc teur der stoomzuivelfabriek „St. Isidore" alhier, die als zoodanig was benoemd te Zetdam, is thans te dezer plaatse vervangen door zijn broeder de heer S. Midema. Sleeuwfjii. Donderdag 1 Februari, des avonds te halfzeven, zal de Bondsring „Altena" van Geref. Jongelingsvereeni- gingen in de christelijke school alhier eene vergadering houden. 's-tlravemoer. In een paar dagen tijds zijn hier niet minder dan twee otters gevangen, die samen 23 gulden opbrachten. In tweeërlei opzicht mag dit eene goede vangst genoemd worden. Maandagavond hield de heer Kooi man uit Breda alhier eene voordracht over de pluimveeteelt en het nut van aansluiting bij de vereeniging tot bevordering van de pluimveeteelt in Nederland. De geachte spreker wee.s daarbij ter verkrijging van eene goede eierproductie en van dure eieren in den winter op den tijd van geboorte der jonge kuikens, die op zijn gunstigst loopt tussehen 15 April en 15 Mei, op de hoedanigheid der moeders, waarvan de broedeieren afkomstig zijn, op het voedsel, dat bestaan moet uit granen en vleesch- meel en op den leeftijd der kippen, die maar twee jaren worden mag. Daarna zette epreker uiteen het doel, dat de V. P. N. beoogt en hoe zij dat doel tracht te be reiken. Na het beantwoorden nog van enkele gestelde vragen, dankte de heer van den Broek, ook namens het publiek en het be stuur der tuin- en landbouwvereeniging, spreker voor zijn aangename voordracht en spoorde tevens de aanwezigen aan om tot oprichting eener afdeeling van de V. P. N. over te gaan. Het vereischte aantal leden gaf zich aanstonds op, zoodat weldra deze afdeeling zal opgericht en geregeld worden. inilcl. Op 27 Jan. j.l. gaf de zang- vereeniging „Crescendo" (gemengd koor), alhier, de door haar aangekondigde uitvoe ring. De vergadering werd door den direc teur, de heer H. A. Schouten, geopend. In zijn openingswoord werd er door hem op gewezen, dit de eerste uitvoering was onder zijn bestuur en men niet veel moest ver gen, daar Crescendo nog een klein plantje was. De stukjes welke uitgevoerd werden, waren, hoewel klein, grootendeels goed te noemen. Hoewel wij 't gebruik van orgel, piano of stemvork zouden aanraden, daar een paar stukjes zoo hoog waren, dat ze niet dan met moeite gezongen worden. In sommige, bijv. no. 13, Kerstlied, vonden wij het tempo wel wat snel, doch over 't algemeen werd er, naar de krachten gere kend, best gezongen. De verschillende sa menspraken door 6 8 personen gedaan, mochten veel bijval oogsten. Vooral de heer G. van Andel, welke dikwijls voor kwam, komt wel voorzeker onzen lof toe, bovenal daarom, omdat hij natuurlijk blijft. Wij zouden ieder willen toeroepenwees en blijft natuurlijk en wil uw taal niet trachten op te sieren. Om ruim half elf sloot de directeur met een woord van dank deze vergadering. Er was veel publiek. Over 't algemeen genomen kunnen wij deze uitvoering als wel geslaagd beschouwen en roepen daarom Crescendo een tot weerziens toe. Capelle. Naar we vernemen zijn j.l. Zondag nabij Labbegat alhier, enkelen door het toen nog brosse ijs gezakt, met het gevolg, dat ware niet spoedig hulp komen opdagen, de dood ongetwijfeld hun lot zou zijn geweest. Een was reeds be wusteloos. Naar men ons mededeelt, overweegt de firma Sneep en Co. alhier, om aan hare steeds toenemende afnemers te kunnen le veren, een tweeden auto-vrachtwagen, zooals er reeds één enorme massa's meel vervoert, aan te schaffen. Dat de zaken van genoemde firma zich nog steeds uitbreiden, behoeft zeker wel geen nader betoog. Met het oog op de mogelijkheid, dat de invoer van hooi voor de paarden in Engeland zal worden toegestaan, worden door de hooikoopers alhier reeds hoogere prijzen voor het hooi besteed. De persen werken dan ook al weder zeer druk, het geen natuurlijk zeer ten goede komt aan de arbeiders in den winter. Drongelen. Door Ged. Staten is voor den landbouw-wintercursus, die hier wordt gehouden eene bijdrage uit de pro vinciale kas, groot f 41 toegekend. Vermeld kan worden dat in 1911 door de onderafdeeling Drongelen en Om streken van de V. P. N. voor f 3151 aan eieren naar de veilingen te Rotterdam en Roermond werden vervoerd. Hees been. Een treurig sterfgeval had Maandag alhier plaats. De heer H. Colijn kreeg vóór enkele dagen eene kleine verwonding aan den arm. Aanvankelijk als zonder eenige beteekenis beschouwd, begon de arm op te zwellen en bleek het nader dat er bloedvergiftiging aanwezig was. Hoe wel van geneeskundige zijde alles werd be proefd, mocht dit niet baten en overleed de krachtige man op 48-jarigen leeftijd. Wijk. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de 85-jarige Antonia Kerkwijk, de vorige week bij den land bouwer Joh. Vos, nog mee hielp dorschen. Als een bewijs, dat in deze gemeente zware kalveren worden gemest, kan dienen dat er een bij den veehouder C. v. L. in den tijd van 12 weken het hooge gewicht van 150 k.g. bereikte.- Meeuweil. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de commissie tot wering van schoolverzuim alhier, in het afgeloopen jaar geene enkele vergadering heeft behoeven te houden, ten einde de ouders te wijzen op hunne verplichtingen omtrent de leerplichtwet. Oemleren. A.s. Vrijdagavond half zeven zal in het koffiehuis van den heer A. van der Beek alhier eene algemeene vergadering worden gehouden van de onder afdeeling Drongelen en Omstreken van de V. P. N. Aan de orde komen: 1. Rekening over 19112. Verslag over 1911; 3. Eierenverkoop; 4. Mededeelingen5. Brief van het hoofd bestuur over de oprichting van fokstations; 6. Verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heerG. J. W. Branderhorst, die niet-herkiesbaar is volgens art. 4 van het Huishoudelijk Reglement. !%e«lerheinert. De WelEerw. Heer J. P. van Voorst Vader, candidaat te Amers foort, die het beroep naar deze gemeente aannam, zal in het begin van April zich aan zijn nieuwe gemeente verbinden. In een paar nachten is de Maas weer in een spiegelgladde ijsvlakte herscha pen. Tot groote teleurstelling der schaatsen rijders houdt de vorst niet flink aan. In geen jaren was de onafzienbare baan zoo prachtig als thans. Welseiild. Hoewel nog een flinke voorraad aardappelen aanwezig is, blijft de handel buitengewoon flauw. Zoo lang er geen aanvraag uit het buitenland komt, zal deze toestand voortduren. Verleden week werd nog een partij Eigen heimers verkocht tegen f 2.50 per H.L Bravo's gelden f 3.en blauwen f 3.25 per H.L. Geertruidenberg. Maandag 1.1. mocht de E.Achtb. heer N. Meijers zijn zilveren ambtsfeest vieren. Hoewel deze geen feestelijkheden gewenscht had, ontbrak het den jubilaris niet aan blijken van be langstelling. Van bijna alle huizen woei de vlag. Verscheidene bouquetten werden in ontvangst genomen, waaronder er zich een bevond van de onderafdeeling Breda van den Ned. Bond van Gem.-Ambtenaren, van welke afdeeling Z.E.A. voorzitter is. Door de raadsleden werd den titularis een schrijfbureau aangeboden, terwijl van den wethouder Smolders nog een bijko menden stoel ten geschenke werd ontvangen. Dien dag is den burgemeester een hooge eer te beurt gevallen. Z.E.A. is n.l. benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding bij zulk een ambts feest hoogst zelden wordt verleend. IIeere waarden .Een drietal jaren geleden werd alhier een vijftienjarige knaap, door een val met doodelijken afloop, als eenige zoon van zijn ouders weggenomen. Met de troostelooze ouders gevoelde een ieder dit onherstelbaar verlies. Eenige maan den later werd door de ouders een ander knaapje geadopteerd. In dit treffend geval hebben H. M. de Koningin en de Arron- dissements-Rechtbank te Tiel termen aan wezig geacht, om den geslachte- en voornaam van het geadopteerde kind te veranderen, zoodat deze thans luiden als die van boven bedoelden overleden zoon. Kaaitisdonk. Naar wij vernemen is de uitvoering, te geven door het Gilde St. Bavo, door onvoorziene omstandigheden uitgesteld tot 8 Febr. Hiiineniand. Jhr. mr. J. Röell, lid van de Eerste Kamer voor Noord-Holland, oud-voor zitter van de Tweede Kamer, is, met ingang van 15 Februari, benoemd tot vice-president van den Raad van State. Het komt vaak voor zoo schrijft het bestuur van de Maatschappij tot redding van Drenkelingen dat de door deze maatschappij uitgeloofde pre mie wordt aangevraagd, terwijl dan bij nader onderzoek blijkt, dat óf de te beloonen daad, hoe verdienstelijk op zichzelf ook, niet voor deze premie in aanmerking komt, of dat de premie niet toegekend kan worden, omdat niet vol daan is aan de voorwaarden, die het reglement van de maatschappij stelt. Het bestuur verzoekt ons daarom het volgende mede te deelen De premie van de maatschappij wordt niet uitgeloofd aan hen, die een drenke ling met zelfopoffering uit het water halen. De premie wordt slechts toege kend aan dengene, aan wiens pogingen het gelukt is een schijnbaar verdron kene of verstikte tot het leven terug te brengen, dat wil dus zeggen, aan hem, van wien waarschijnlijk gemaakt kan word- n, dat hij met succes de daar voor aangewezen middelen aangewend heeft om bij een zoodanige schijndoode de levensgeesten weer op te wekken. Deze middelen bestaan in de hier onder aangegeven volgorde uit: a. het zooveel mogelijk verwijderen van het ingedrongen water uit longen en maag van den patiënt b. het reinigen van mond en keel c. het verhinderen, dat de tong naar achteren zakt d. het voldoende vrijmaken van borst en buik e. het toepassen van de kunstmatige ademhaling en wanneer de ademhaling voldeende teruggekeerd is f. het bevorderen van denbloedsom loop, tot dat het bewustzijn voldoende teruggekeerd is. Voor de kennis van een en ander is het volgen van een cursus in eerste hulp bij ongelukken hoogst gewenscht. Het bestuur zal evenwel op aanvrage gaarne eeu korte, gedrukte uiteenzetting toezenden van de wijze, waarop deze middelen moeten worden toegepast. Een nieuwe omgewerkte uitgave van de be kende vliegende blaadjes is daarvoor in bewerking. De premiën van de maat schappij bestaan in een gouden, resp. zilveren, medaille of een gelijkwaardig getuigschrift met f 31 resp. f 15,75. Onkosten, bij een poging tot redding gemaakt, of schade, daarbij geleden, worden door de maatschappij vergoed. Het secretariaat van de maatschappij is gevestigd te Amsterdam, Heeren gracht 416 (mr. H. Pouw) Te Vianen wordt reeds eeDige dagen vermist de 31-jarige huisvrouw van K. B. Men vreest, dat zij verdronken is. In den nacht van Zondag op Maan dag is te Amsterdam, bij een goudsmid in de Oudebrugsteeg, een inbraak ge pleegd. Vermist worden 30 zilveren heeren-remontoirs en 25 zilveren dames- remontoirs; 3 gouden heeren-horloges en 3 gouden dames-horloges10 verguld zilveren heeren-horloges en 30 zilveren heereu-horloge3; 25 zilveren armbanden, 10 gouden broches, 25 gouden dames- ringen en eenige doublé ringen. De 18 jarige spoorwegarbeider W. F. E. stond op de rails voor het linker-perron onder de overkapping van het Maas station te Rotterdam, toen een trein dat station binnenreed. De locomotief en de eerste goederenwagen van d.en trein gingen rakelings langs hem heen door de treeplank van den daarop vol genden personenwagen werd hij gegre pen en tussehen die treeplank en het perron is hij doodgedrukt. Zaterdagmorgen heeft de visscher C. R. bij de kust van Wieringen in een bootje de lijken van twee doodgevroren jonge mannen gevonden. Men vermoedt, dat het de lijken van de jonge vis- schers zijn, die eenige dagen geleden in een vlet van de Fiiesche kust bij Zurich gedreven zijn. Maandag is er een staking uitgebroken onder de klinkers, boorders, kokers en aanhouders van de Nederl. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam. De staking omvat ongeveer 40 ploegen van 5 man en betreft een loonactie. De werklieden vragen 3 cent per uur meer. De directie wil niet met de organi satie, de afdeeling Amsterdam van de landelijke federatie van metaalbewer kers, onderhandelen, wèl met een com missie uit de werklieden. Dit wenschen dezen echter niet. De werklieden hebben een contract met de maatschappij. Men meldt uit Arnhem: Zondagmiddag zijn aan de overzijde van den Rijn bij de Wraets ongeveer 50 schaatsenrijders door het ijs gezakt, die, dank zij vooral de hulp van den artillerist M., allen op één na, een 13- jarige jongen J. M., gered zijn. Het gerucht liep, dat er nog twe6 vermist werdeD, er is toen H/g uur ge dregd, maar niets gevonden; ook is er geen bericht van eenige vermissing bij de politie ingekomen. Over dit ongeluk vernemen wij nog het volgende: Op een ondergeloopen weide aan de overzijde van den Rijn werd schaatsen gereden en honderden waren op het ijs. Midden door de woide loopt een sloot van een 5 M. breedte. Toen het ijs brak vielen een 50-tal personen te water, sommigen krabbel den langs de slootkanten zelf uit het water, aan anderen was dqt niet mogelijk. Een vijftal gele rijders maakte zich verdienstelijk bij de redding en onder hen vooral Wijnand Martha, die ge- ruimen tijd in zijn pogingen om te redden in het water is geweest. Drie van de geredde jongens waren bewusteloos, doch door de toepassing van de kunstmatige ademhaling gelukte het hen tot bewustzijn terug te brengen. Op een ijsschots midden in de sloot en niet te bereiken stond een jongen. De brugwacht heeft toen ijlings een bootje over de brug gesleept en met behulp daarvan kon men ook hem nog redden. Men meldt uit Amsterdam Het vuurtorenlicht aan den Y-hoek is opnieuw gebluscht. Het Pampus vertoont een onafzien baar heuvelachtig terrein, waarin geen enkele boot zich meer waagt. De Oranje sluizen zijn sedert een paar dagen ge sloten. De stoomboot uit Elburg is, na een tocht van 50 uren, behouden alhier aangekomen. Vrijdagavond ongeveer 7 uur heeft te Wilderhof onder de gemeente Slochteren een moordaanslag plaats gehad. Zekere H. S., boerenknecht, had verkeering met A. H., beiden in dienstbetrekking bij den landbouwer J. de B. te Opmeedeu bij Meedhuizen. Terwijl beiden zich be vonden in de nabijheid van de behuizing van H. W. te Wilderhof, een familielid van het meisje, greep S. plotseling zijn meisje aan en wierp haar in een wei waterput met het kennelijk oogmerk haar te verdrinken. Direct nadat hij zijn voornemen had ten uitvoer gebracht, zette hij het op een loopen zonder zich om haar hulpgeroep te bekommeren. Gelukkig werd dit roepen gehoord door een paar jongens, die het genoegen mochten smaken het meisje te redden. De gemeente- en rijkspolitie van Delf zijl en Slochteren hebben den dader 's nachts uit zijn bed gelicht en mocht hem tot volledige bekentenis brengen. Hij is geboeid naar Slochteren overge bracht. Het meisje moet zwanger zijn. Haar toestand is redelijk goed. De N. R. Ct. meldt: Men seint ons uit Parijs: Marius de Vos, die in afwachting van zijn uitle vering in het huis van bewaring was opgesloten, is Maandagmorgen met de hulp van twee te Parijs wonende bloed verwanten ontsnapt. Onze Parijsche correspondent vult dit bericht als volgt aan: In een binnenhof, waar de gevangenen rondliepen, lieten de helpers door een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2