Van Houtens CACAO Zuiver Goedkoop Overai verkrijgbaar. SPEILKMRT8 geveilde GOEDEREN, Vraag bij Uw winkelier een bos en l/ergelijk deze met andere soorten van denzelfden prij's Het is zeker dat 6e ze dan hl ij ft drinken- Xo.. .,-0,18 X Kï bus ƒ1,50 Notaris KNOOK te Andel, XK? bus/ÖA25' De opstand in China. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. X.. -Q.< beest troffen voor het viel. Nu was bet nog een kunst het dier beneden te krijgen. Kop en beenen werden er afge hakt en de romp liet men van het dak vallen. Met een geweldigen smak kwam het van 15 M. hoog, op straat neer. Twee steenen van het plaveisel braken er van. Uit Belgrado wordt aan de Vossische Zeitung geseindde troonopvolger Alex ander heeft nu zijn plaats als opper- inspecteur van het Servische leger neer gelegd, daar het terrorisme van de ge heime vereeniging „De Zwarte Hand" in officierskringen voortdurend toeneemt en de minister van oorlog geen vol doende maatregelen neemt, om dit te onderdrukken. Twee weken geleden had de troonopvolger reeds willen af treden, maar was op aandringen van den Koning en den minister-president van zijn besluit terruggekomea. Thans staat zijn besluit vast. Te Saloniki is tijdens het onderzoeken van een bom, die daar door Buigaren in een Turksch huis was verborgen, deze ontploft, waardoor een officier en 8 soldaten gedood en 8 anderen gewond werden. In de Bank van Saloniki te Monastir zijn twee bommen ontploft, die echter alleen materieele schade hebben veroor zaakt. Te Herborn is zekere wonderdokter Dikomeit in hechtenis genomen, ondpr verdenking, dat hij zich aan epfl-r-uiai misdrijven tegen de zeden schuldig ge maakt had. Hij bad eiken dag een ge weldigen toeloop van patiënten. Uit Dzjoelfa wordt d.d. Woensdag bericht, dat het eerste Russische regi ment scherpschutters uit Tabris den terugtocht naar Rusland aanvaard heeft. Naar uit El Paso in Texas gemeld wordt., hebben de regeeringstroepen Woensdag in de tegenover El Paso lig gende grensstad Ciudad Juarez gemuit Zij trokken met een Leve Zapatadoor de straten, schoten naar alle kanten, vernielden winkels en café's, bevrijdden gevangenen, namen een trein in beslag en zonden een afdeeling naar het Zuiden om het gedeelte van den spoorweg naar Chihuahua te vernielen. Voor het geval de bondstroepen zouden trachten de stad te heroveren, zouden zij op verzet moeten rekenen. Een Italiaansch geneesheer moet in de straten 16 lijken geteld hebben, waaronder er 2 van Amerikanen geweest zouden zijn. Een Reuterbureau verneemt naar aan leiding van de berichten uit Parijs over een bijeenkomst aldaar van den gewezen koning Manuel van Portugal met "dom Miguel, dat de ex-koning zich den 30sten Januari naar Dover had begeven om een ontmoeting met zijn neef te hebben. De laatste had geheel uit eigen beweging aangeboden om den ex-koning op alle wijzen bij de herwinning van zijn koninklijke macht bij te staan. De zaken zijn voor een deel gesloten. Vele inwoners verlaten de stad. In opdracht van de Republikeinsche regeering, is door bemiddeling van de Jokohama Specie Bank een voorloopig contract geteekend, voor de deelneming van Japansch kapitaal in de Chineesche ijzer- en staalfabrieken te Hanjaug. De voorwaarden zijn zoodanig, dat de rechten der Chineesche belanghebbenden bij deze maatschappij blijven gewaarborgd. De maatschappij zal een voorschot van 5.000.000 taels doen aan de revo lutionaire regeering te Nanking. Het revolutionaire bewind zal dus binnenkort zijn kassen gestijfd zien door Japansch geld, dat het echter langs een omweg in handen krijgt. Waarschijnlijk is deze weg gekozen, omdat nu de offii cieele Chineesche regeering te Peking geen bezwaren kan opwerpen tegen het steunen der opstandelingen door Japan- sche financiers Immers, de toegezegde 5.000.000 taels ontvangt het revolutio naire bewind niet van de Japansche geldmannen, maar van een Chineesche ijzer- en staalfabriek. Hoe die laatste er aan komt, is dan haar zaak. §*laatsel|ik lieuwN. Naar aanleiding van de inhechtenis neming van verscheidene Japanners, die verdacht werden van revolutionaire propaganda, is een Japansche troepen- afdeeling ter bescherming van leven en eigendommen der Japanners Moekden binnengerukt. Dinsdag en Woensdag zijn 37 revolutionairen terechtgesteld. De stad verkeert in groote opwinding. Heusden, 3 Febr. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant is bepaald dat de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Heusden, ter swelling der vacature ^istaan* "door het overlijden van den heer B. Snoek te Almkerk, zal plarts hebben op Dinsdag den 27en Februari 1912, terwijl de stemming en herstemming zoo noodig zullen plaats vinden op Vrijdag 8 Maart en Dinsdag 19 Maart 1912. Nu begint het toch eindelijk op een winter te gelijken. De sneeuw blijft geregeld vallen en de jeugd haalt haar hart op met sneeuwballen werpen. Ook bewegen zich al arrensleden, waarbij de vervoerders zeer terecht denken „gebruik maken van het oogenblik". Werkendam- De landbouw-ver- eeniging „Werkendam en Omstreken" hoopt op Donderdag 8 Februari 1912, des avonds 6£ uur, in het Societeitslokaal van mej. de Wed. Wink te Werkendam, haar 51ste alg. verg. te houden. De punten van behandeling zijn: 1. Opening en notulen; 2. Huishoudelijke zaken; 3. Aanneming van nieuwe leden, voorgesteld worden de heeren D. Koman te DeWerken, J. H. Knierum te Gorinchem, D. Zwart en C. Kolff Czn. te Almkerk; 4. Lezing van den heer P. J. 't Hooft, Rijks- Veearts te Almkerk. Onderwerp:„Normale (en enkele abnormale) verlossingen bij paard en rund"; 5. Verloting onder de aanwezige leden van eenige voorwerpen; 6. Rondvraag en sluiten. Mej. de Raad van Harmeien, die door B. en W. tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. s. A, alhier was benoemd, heeft voor die benoeming bedankt. Capelle. Tot ons genoegen kunnen we melden dat de smid J. Kommers alhier, met nog vijf anderen uit ons land de vorige week slaagde aan de veeartsenijschool te Utrecht, voor onderwijzer in het practisch hoefbeslag. J.l. Maandag was het voor menigeen nog een dag van pret; velen hadden zich met de schaatsen op het ijs gewaagd nabij Labbegat, weldra bleek dat het de groote menschenmassa nog niet kon dragen, zoodat velen met het natte element kennis maakten. Overal hoorde men gegil vooral van dames, die er door zakten, toch bleef men nog rijden, ondanks het gevaar, tot het donker inviel. I) o li se ii. Bij den schoenmaker A. Cloin op Klein-Dongen, zijn een partijtje kooien ontvreemd, die waren ingekuild ter zaad winning. Op dien hoek schij nt het niet zeer pluis te zijn, want er gebeuren daar herhaaldelijk rare dingen. Gameren- Dinsdag zakte een drietal! jongens alhier op de uiterwaard door 't ijs. wat, indien er geen hulp was toegesneld, beslist noodlottige gevolgen zou gehad heb ben. Het mocht een vijftal toegeschoten personen met behulp van een ladder ge lukken het trio op 't droge te brengen. Oeertruïdenberg. De bevolking dezer gemeente vermeerderde in 1911 met 31 zielen. De gemeente telde nu op 31 Dec. 2223 inw. Er werden 68 geboorten aange geven, 45 overlijden en 2 levenloos. Er werden 11 huwelijken gesloten. '«-Gravemoer. A.s. Maandag, 's avonds 7 uur, zullen de h.h. H. E. Hui- zenga, rijkslandbouwleeraar en E. T. Struif, zuivel-consulent, in het Wapen van 'sGra- vemoer eene voordracht houden over pot en groepstallen. Niemand onzer boeren mag verzuimen die lezing te gaan bijwonen. !%ieuweildi|k. In de j.l. gehouden vergadering der ai tirev. kiesvereeniging „Vreest God eert den Koning" alhier, zijn de aftredende bestuursleden herkozen. Daartoe uitgenoodigd door de antirev. kiesvereeniging alhier, hoopt mr. J. A. de Wilde uit Den Haag, Zaterdag 17 dezer des avonds half uur, in het Instituutlokaal eene rede te houden getiteld „De twee Hoofd vragen. Dinsdagavond vierde de Chr. Jonge- dochtersvereeniging „Martha" haar 18de jaarfeest. Nadat de eere-voorzitter ds. Goed- bloed, het feestelijk samenzijn op gebruike lijke wijze geopend had, deed de secretaresse eenige mededeelingen over het jaar 1911. Het ledental slonk van 40 tot 32er wordt door 102 personen geldelijk gesteundzij heelt in 't afgeloopen jaar 166 kleeding- stukken vervaardigd, die onder 49 huisge zinnen werden verdeeld. Na deze mede deelingen werd het feest in een opgewekte stemming gevierd. Het ten gehoore brengen van voordrachten en een viertal samen spraken, die er bij de leden goed inzaten, gaf aangename afwisseling. Raamsdonk. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Jan. 1912 in gelegd f 17243,68 en terugbetaald f11784,79£. Sleeuwijk. Gedurende de maand Januari werd bij de rijkspostspaarbank ingelegd f 354.95 en terugbetaald f 557.52. Behandeld werden 42 telegrammen en 12 gesprekken gevoerd. Sprang. Gedurende de maand Jan. werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 1324.14 en terugbetaald f 1536,68. De laatste dagen werden gedurig bij zekeren J. S. duiven uit het kippenhok gemist. Eindelijk kwam men tot de ont dekking dat een kat de dader was, welke deze diefstallen met den dood heeft betaald. Vr jjlloeveil-Cappel- In de rijks postspaarbank werd over de maand Januari 1912 ingelegd f 1967,95, verdeeld in 54 in lagen; aan de telefoon werden 46 gesprek ken gevoerd; behandeld werden 41 tele grammen, waarvan 24 verzonden en 17 ontvangen. Waspik- Woensdagmiddag had al hier een algemeene vergadering plaats van de ingelanden van het waterschap „De Buitendellen". Aan de orde was de vraag: Ten wiens laste komen de herstellings kosten van de doorbraak bij den storm van 30 September j.l.?" Door het lid van het Dag. Bestuur, den heer Van Zon, was over deze kwestie eene brochure geschreven en aan de ingelanden toegezonden. Van het gemeentebestuur was een schrijven ingekomen, waarin werd mede gedeeld dat, hoewel de gemeente zich niet ve^pficht achtte hoegenaamd iets bij te dragen in de herstellingskosten, zij toch de helft der kosten wilden dragen. Het Dag. Bestuur was echter van oordeel dat de doorbraak gemaakt moest worden door de gemeente. Het lid van Zon stelde voor om het gemeentebestuur te kennen te geven dat het waterschap zich niet verplicht acht om de doorbraak te maken. Dit voorstel werd met algemeene stemmen verworpen, terwijl het voorstel van de heeren Schoen makers en De Roon, om elk de helft te betalen, met algemeene stemmen en onder toejuiching werd aangenomen. Naar we vernemen bestaan bij het Bestuur der N. H. Kerk alhier, plannen om een bijzondere school te stichten. Wan neer dit plan werkelijkheid zou worden, zou aan een groote behoefte worden voldaan. I\GEZOIVUEl- rechtb. bevest. behalve de straf, bekl. wegens raish. veroord. tot 2 mnd. gev. M. v. d. S., 41 j., landb. te De Werken, vonnis rechtb. bevest., behalve de straf, bekl. wegens strooperij veroord. tot f 20 boete, subs. 12 d. h. Kantongerecht Kleusden. Uitspraak van Strafz. dd. 1 Febr. 1912. Rijwiel zonder licht: L. M., Vrijh.- Capelle en J. M. v. W., Wijk c.a., elk f 3 of 2 d., J. v. A en W. J. H. v. W. te Wijk ca., elk f 2 of 2 d., Pb. v. R., Aalburg, vrijspraak, en W. J. W. O-, Sleeuwijk, f 2 of 1 w. tuchtschool. Voertuig idem: W. H. v. d. S., de Werken c.a., f5 of 2 w. tuchtschool. Hinderlijk volgen: W. de K. en J. de K., Genderen, elk f 10 of 5 d. Bouwverord. Dussen: P. A. D.,Dussen, 4 X f 0.50 of 4 X 1 dag. Jachtwet: L. S., Wijk en C. K., Wou- drichem, elk f 10 of 4 d., A. K., Wou- drichem, f 20 of 8 d. met verbeurdver klaring geweer en bij niet uitlevering daarvan f25 of 15 d., C. v. R., Sterx- rade (Duitschland) f 5 of 4 d. Art. 461 W. v. St.A. de W., Aal burg, f 5 of 2 w. tuchtschool. TrekhondenwetG. v. B., Haarsteeg, aan ouders terug zonder straf. Leerplichtwet: J. V., de Werken c.a., f 2 of 1 d. Prov. Stierenregl.J. W. v. B., Poe- derooijen, f 1 of 1 d. Proj. wegenregl.: C. de K., Loon-op- Zand, f 3 of 2 d. Politieverord W'dam: W. C. V., Wer kendam, f 5 of 3 d. StraatschenderijJ. S., Andel, terug aan ouders zonder straf. Kerknieuws. Werkendam Dinsdag a.s. des nam. 7 uur, hoopt in d« Chr. Ger. Kerk alhier, op te treden de WelEerw. heer v. d. Berg, predikant te Vlissingen. lleusden. Dinsdag 6 Februari hoopt de heer Bulten, agent van de Nationale Christen Geheel-onthouders Vereeniging, alhier in de consistorie der Herv. Kerk twee voordrachten met lichtbeelden te houden en wel des avonds om 6 uur voor kinderen en om 8 uur voor volwassenen. Ieder, die nu omtrent het doel en de zaak der Geheelonthouding een degelijk, pak kend woord wil vernemen, wordt dringend aangeraden van deze gelegenheid gebruik te maken, 't Staat in deze dagen met den drankstrijd zóó, dat geen denkend mensch, geen ernstig Christen meer onkundig of onzijdig mag blijven. Struisvogeltaktiek is hier, als overal, uit den booze. Daarom het hartelijk verzoek: Zendt uw kinderen Dinsdagavond te 6 uur naar de Consistoriekamer en komt dien zelfden avond, zoo mannen als vrouwen, te 8 ure de samenkomst bijwonen. Namens de Afd. Heusden der N. C. G. O. V. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. Rechtzaken. Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in zaken: H. B., 26 j., schoenmaker te Kaatsheuvel, vonnis rechtb. alhier bevestigd, bekl. wegens mish. veroordeeld tot 1 jaar gev. J. v. G., 37 j., arbeider te Dussen, vonnis rechtb. bevest., behalve de straf, bekl. wegens mish. veroordeeld tot 6 mnd. gev. J. C., 18 j., arbeider te Genderen, vonnis PREDIKREIIRTEM, 4 Februari. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. nm. Doopsbed. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. M. v. Alphen van Voorst. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. lezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. '8 Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. nm.,2 u. ds. Knipscheer van Zaltbommel. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeeskerk en nm. 6 u. ds. v. d. Zanden van Andel. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tijdig in te zenden. totaud. Werkendam, van 26 Jan. tot 1 Febr. Getrouwd Peter van den Heuvel, 32 j. en Aagje Huibertje den Haan, 21 j. Geboren: Eeltje, d. v. P. Visser en W. MarcelisJannigje en Elizabeth, d. v. H. H. de Waal en A. de Vries; levenl. kind van 't mannelijk geslacht van A. Fladderak en T. v. d. Stelt. Ingekomen vanAlmkerk, A. de Cloe. Vertrokken naar: Oudewater, N. J. Masséus en echtgenoote. Marktberichten. 1 Zalm f 2,51f 0,00 p. p. 4 Zalmen f 2,20—f 2,45. 5 Winterzalmen fl.85f2.25 per pond. Deze week aangevoerd en afgeslagen 103 Winterzalmen f 2,00 3,10 p. K.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 30 Jan. 1 62 M. 1.29 M. 4- N.A.P 31 1 58 1.38 1 Febr. 1.58 1.38 Waterhoogte Maastricht (brug), 1 Febr. 0.33 M. boven 0. 2 0.24 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 1 Febr. 1.75 M. boven 0. 2 1.70 A d verten tiën. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Elisabeth Sophia Cornelia Torman, betuigen wij bij dezen onztn welgemeenden dank. P. VAN DONGEN Jzn. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vóór den aanvang der premie-keuring op 16 Febr. a s. te 's Bosch, zal er gelegen heid bestaan aldaar hengsten ter In schrijving in liet Stamboek aan te bieden. Aangifte vóór 16 Febr. aan den Secretaris der afdeeling „Noord- Brabant". A. BAX Gz. te Zevenbergschen Hoek. L. J. VEERMAN, Heusden. bericht, dat de onder Giessen, Rijswijk en Almkerk, van de Erven Wed. H. SNOEK,zijn ingezet en verhoogd als volgt: Perc. 1 op f 1400. 2 - 1900.- 3 - 1800.— 4 - 400. Inlichtingen en verhoogingen ten kantore van den Notaris. TOESLAG op 8 Februari, nam. 'i uur, bij Wed. DE LORM te Giessen. 2T\ Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Werkendam,, vm. 9.30 u. ds. J. Luuring van Gorinchem en nm. u. ds. .Visch van Sleeuwijk. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. J. Tholen van Hasselt. Aalst, vm. en nm. ds. Paddenburg. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. de heer Blank- hart cand. tot den H. dienst. Besoijenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. een predikant. Doeveren, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussengeen opgaaf. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Vm. doopsbediening. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal vm. 10 en nm. 5 u. (lichtbeelden) dhr. v. d. Roest, zendeling. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessennm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed* bloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijsvnjk, vm. 10 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. ds. Pop, bediening H.A. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. - leesdienst. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikgeen dienst. Woudrichertn, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk e.a vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN, 3 Febr Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe t 7.2 a f 8 50 Rogge J 6 00 a f 6 60, Gerst f a f Haver f 5 30 a f 9 70, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A, 2 Febr. Aardappelen. Vroege f 0. f Blauwe f 2 00 i f 2.25 Zeeuwen f 2.25 a f 2 75 Jammen f if.. Hoot e qua/, f 15 00 i j 16 Ie quad, (voorde pers) f 12 O a 13 00 Klaverhooi f 18. -- a f 19.tVit itroo f 14 i f 15 00 Geel dito 10 if 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 a 26 ets. zwaardere 28 a 30 etBoter0.80 a 0.85 per half K.G Eieren 1.45 if 1 60 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op de markt f 0.80 in de winkels dus f 0 85 per h. kilo. Kieren f 1.40 ver 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f 8. a f 8 75 Haver ƒ4 00 a 4 60 Garst f 5.90 a6 10 per H.L Boter f 0 80 a ƒ0 85 per half K.G hoeren 1 30 af 1.45 per 26 stuks Biggen f 6 50 a 9 00, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f ('.00 (i.o'.' per stuk Vischmarkt Gorinchem. Vischmarkt Hardinxreld. Woudrickemsehc Vischmarkt. Rralingschc Vischmarkt. Raamsdonksveer, Januari 1912.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2