üDanic*- Kleermakerij Th. M. van Uelft, WAALWIJK. j Horloges en Regulateurs. BERTELS Lijnzaadkoekjes met suiker. J. ELEKAN, MEUBELEN, TAI'IJTE\, liOMHBEY etc., W. A.. VAJN DEÏÏ lehoorenfle bjj let NiewsM toot lei Laid van Herten ea Altena fan Zaterdag: 3 Fair. 1912, No. 3124. Maison 's-Hertogenbosch. Coupeur of Coupeuse Crayon-, Kool-, Platin en Bromidevergrootingen. NIEUWE MODELLEN Pendule-Garnituren, C. L. A. FÖRBERGHR, Gorinchem, Stationstraat Waalwijk. HET ADRES TOOR: Havenstraat 5 (ealiikt station) 's-tei. QORCTJM, Arkelstraat 20-21. Rouw-, Trouw- en Gelegenheids-Toiletten. Tailleurs, Mantels, Rokken, Blouses, Costumes. ONTVANGEN Dngros. En Detail. Speciaal ingericht voor Winkeliers en Wederverkoopers. 100.000 kilo per dag Bertels Zonnebloemkoekjes met suiker. Bertels Lijnkoeken en Meelfabriek „DE HINDE", Amsterdam. Zondags na 1 uur kantoor gesloten. gedurende 8 dagen, vanaf Maandag 5 Februari tot ultimo 12 Februari e.k., Alle Goederen zijn in uiterst goeden staat en solide. De verkoop geschiedt a Contant. BINNENLAND. De Eerste Kamer heeft Donderdag middag zonder hoofdelijke stemming de Militiewet aangenomen. De vermeende zekerheid, dat het Vredespaleis in 1913 zou geopend wor den, een verwachting die gegrond was op uitlatingen in den tijd toen de pers nog niet zoo angstvallig werd gehouden buiten alles wat den bouw betreft, schijnt thans verre van vast te staan. Op informaties in die ri hting ont vangt men een voorzichtig ontwijkend antwoord, en het „H.bl." schreef reeds, dat de opening in 1913 nog slecht een mogelijkheid is, en dat het bestuur der Carnegie stichting geen verantwoorde lijkheid wil dragen voor eenig vooruit- loopen daarop. Dit alles ziet er naar uit, alsof de viering van 1913 buiten de opening van den vredestempel zal moeten om gaan. De milicien v. d. W. van het 2de bataljon te Assen huurde op 27 Nov. j.l. een rijwiel bij den heer Th. aldaar, onder voorgeven, dit denzelfden avond terug te bezorgen. Hij keerde echter niet terug en werd bij het korps afge- gevoerd als deserteur. Het vermoeden bestond, dat hij naar Duitschland was uitgeweken. Toen hij de vorige week zich weer in zijn woonplaats (Nieuw- Amsterdan) vertoonde, werd hij gearres teerd en aan de militaire autoriteiten te Assen overgegeven. In afwachting van zijn terechtstelling voor den krijgsraad te Leeuwarden we gens desertie en verduistering van een rijwiel werd hij te Assen in arrest gesteld. Wegens de koude werden de in arrest kamers te ondergane straffen Zondag j.l. weer bij het garnizoen geschorst. V. d. W. werd uit de arrestkamer ont slagen, doch opgesloten in een tijdelijk onbewoonde soldatenkamer. Bij het visiteeren van die kamer op Maandagmorgen bleek de vogel voor de tweede maal gevlogen. Met achterlating van zijn kleeding was hij door uitsnijding van een ruit ontvlucht. Vermoedt wordt, dat hij van buiten hulp heeft gehad. De heeren dr. J. M. Hiebendaal, direc teur der H. B. S. en R. K. Kuipers, leeraar aan 't gymnasium en de H. B. S. te Gorinchera, hebben tegen 1 Sept. ontslag uit hun betrekkingen gevraagd. Uit Rotterdam wordt geroeid: Bij den schoenmaker L. P. K., alhier, heeft de politie beslag gelegd op 18 rollen fijn chroomleder, tijdens het vervoer uit Duitschland naar hier gestolen en door de dieven aan dien schoenmaker voor f 23 verkocht. In verband hiermede zij n op telegrafisch verzoek te Kruiningen door de politie aangehouden de machi nist J. van Z. en de stoker J. S., beiden alhier woonachtig en verdacht de daders van den diefstal te zijn. Sedert Maandagmorgen worden te Rithem (Walcheren) een jongeman van 23 en een meisje van 17 jaar vermist. Zij hadden verkeering met elkaar, waar de ouders tegen waren. Naar de A. Ct. verneemt, heeft de burgemeester van Eist proces-verbaal doen opmaken tegen zekeren L. te Elden, die zonder vergunning tegen betaling toegang verleende op de Paaschweide, waar Zondag het ongeval met de schaat senrijders plaats had. Uit Amsterdam wordt gemeld: Naar wij vernemen, is, in verband met de bekende malversaties, thans door de Justitie de aanhouding verzocht van de gebroeders D. en C. S. van Eyk. Beiden bevinden zich vermoedelijk in het buitenland. Na verhoor voor den rechter-commis- saris te Tiel is heden v. S., van Lienden, een zoogenaamd deskundige, opgesloten. Naar de „Tijd" verneemt, zijn voor het examen voor kommies der Rijks belastingen, dat te Arnhem in April zal plaats hebben, niet minder dan 1112 personen op de lijst geplaatst en zullen deze achtereenvolgens worden opgeroepen. Verder deelt men mede, dat er slechts 120 plaatsen te bezetten zijn, zoodat men op een zwaar examen, dat verge lijkend is, en een zéér strenge keuring kan rekenen. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terecht zitting met bevel tot gevangenhouding van beklaagde, de zaak tegen H. J., 38 jaren, sleepboot-kapitein, wonende te Dordrecht, thans gedetineerd in het Hui9 van Bewaring te Middelburg, be-1 klaagd van diefstal bij gelegenheid vau een stranding, voorafgegaan door geweld tegen personen. De dader van den drievoudigen moord aanslag te Groningen bij de familie Polak, is Dinsdagmorgen uit het zie kenhuis ontslagen en per rijtuig naar het parket overgebracht. De dienstbode maakt het heel goed. Zij is weer op de been. Een der heeren Polak is weer in zijn zaak. De andere is nog in het Dia- conessenhuis en gaat goed vooruit. De kantonrechter te Haarlemmermeer heeft den landbouwer B. wegens het doen vervoeren van koeien, lijdende aan mond- en klauwzeer, veroordeeld tot f 5 boete, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen koeien, groot f 930. Op last van de justitie te Breda is gearresteerd de bekende oplichter J. H. Nijssen, 30 jaar oud en geboortig van Roermond, die den laatsten tijd ver blijf hield in een logement in de Kei zerstraat. Aan tal van firma's buiten Breda deed hij bestellingen en als deze bestellingen afgezonden waren, nam hij ze in ontvangst, doch zonder te be talen. Onlangs nog ontving hij van een firma uit Nijmegen 2 violen ter waarde van f 40. Hij deed ze voor een tientje van de hand. Volgens zijn eigen be weren moet hij gedurende het afge- loopen jaar verschillende firma's voor een bedrag van ongeveer f 6000 hebben opgelicht. Om 't noodig cachet aan z'n zaak te geven had hij 'n box gehuurd in het postkantoor te Princenhage. De politie heeft hem ter beschikking van de justitie gesteld; hij is overge bracht naar het huis van bewaring. De Nederlandsche vischsloep, waar van het vergaan met man en muis uit Zweden bericht wordt, is de beugsloep Anna MD 3, schipper A. de Braber, van de reederij firma Wed. S. Kolf en Zn. te Middelharnis, welke sloep ruim drie weken geleden van IJmuiden ver trokken was. De bemanning bestond uitAnt. den Braber (stuurman, ongehuwd), Jacob en Joh. van Dongen (vader en zoon, beiden gehuwd), P. en M. Jordaan (vader en zoon, laatste ongehuwd), Joh. Booger- man, Arie du Pré, P. Sprang, A. Visser (allen gehuwd), J. van Gelder, A. van den Tak en H. Verburg (allen onge huwd) uit Middelharnis, benevens een knaapje uit Vlaardingen. De rechter van instructie te Parijs, heeft Maurits de Vos, de broer van den ontsnapten Marius de Vos, wegens mede plichtigheid aan diens ontvluchting in staat van beschuldiging gesteld. De Vos houdt zijn onschuld vol. Op bevel van de justitie is Dinsdag te Sittard opgegraven en gerechtelijk geschouwd, het lijk van den voor veer tien dagen overleden oudrijksontvanger Pijls, daar men vermoedt dat hij aan strichninevergiftiging overleden is. De man stierf op bijna 90 jarigen leeftijd en liet een aanzienlijk vermogen na. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is Dinsdagavond te ruim 9 uur een moord gepleegd. Door den 21-jarige Hendrik Wiering, inwonende bij zijn vader, werd, terwijl de meeste leden van het gezin zich reeds ter ruste hadden begeven, op een gegeven oogenblik en zonder dat er eenige aanleiding toe was, met een revolver een schot gelost op zijn 24-jarige zuster Gerdina, met het nood lottig gevolg, dat zij bijna onmiddellijk dood neerviel. Dit geschiedde in de huiskamer, nadat de vader juist naar bed was gegaan. De dader richtte daarna de revolver op zich zelf en schoot zich bij de rechterslaap door het hoofd, waar door hij zwaar verwond en hevig bloe dend neerviel. De g6meente-geneesbeer, legde den dader een voorloopig verband aan, waar na hij per auto naar het ziekenhuis te Leiden werd overgebracht, waar het gelukte den kogel te verwijderen. Zijn toestand is bedenkelijk. Welke de beweegredenen waren van W., om dezen afschuwelijken moord te plegen, weet men niet met zekerheid. Er heerschte wel eenige oneenigheid tusschen broer en zuster, maar men gelooft niet, dat dit tot zulk een ont zettende daad geleid heeft. Zondag 1.1. moet de dader de revolver gekocht heb ben. Daar het gezin van Wiering zeer gunstig bekend stond, heeft het voor gevallene groote ontroering in het ge- heele dorp teweeg gebracht. zijn ten allen tijde te ontbieden. Alsmede een fraaie Collectie Gr ouden en 52jilveren ^TVerkcn. Interc. Telefoon No. 82. 1 ADVERTENTIEN. Galanteriën, Luxe- en Huishoudelijke Artikelen, Oaren, Rand, Sajet, Btorstelwerk, Sponzen, Zeemlappen, l*orce lein, 4»las, Aardewerk, Schrijfbehoeften, Rij wielonderdeelen, Electrische Lantaarns, Rweilen Religieuse Artikelen, Speelgoed, Klikwerk, I*oetsartikelen, Lederwaren, China- matten enz. enz. Hiermede berichten wij aan Heeren Vee houders die onze LIJNZAADKOEKJES MET SUIKER aan hun Vee voederen en aan toekomstige gebruikers (dat zijn allen die prijs stellen op prima kwaliteit melk en verhoogde melkgiftdat de uitbreiding onzer Fabriek tot eene productie van: (De grootste productie in Nederland) gereed is, en dat thans alle orders steeds direct kunnen worden uitgevoerd. Met het oog op de liooge Lijn zaad prijzen en als gevolg hooge Ljjnkoekpr jjzen, is het raadzaam het voederen van Lijnkoeken thans zoo veel mogelijk door ander Kracht voeder te vervangen, om zoodoende door minder vraag de prijzen der Lijnkoeken op de wereldmarkt te doen dalen. Duitschland, Frankrijk, Belgie en Dene marken zijn reeds in deze richting werkzaam. Wij kunnen Heeren Veehouders aanbe velen de Lijnkoeken met gunstig succes geheel of gedeeltelijk te vervangen door: De laatste analyse hiervan was 31,42 pCt. eiwit en 11,45 pCt. vet, dus gelijk aan de beste Lijnkoeken. De prijs hiervan voor Heeren Veehouders is slechts f fll.öO per ÏOO kilo. Dit is geen samengestelde koek, maar van zuivere zonnepitten, waarvan de zuiverheid gegarandeerd wordt. Prof. O. KELLNER zegt hiervan: „Zij vormen een smakelijk en best „voeder voor melkvee dat den dieren tf>ed „bekomt en hebben een gunstige werking „op het vetgehalte der melk en de hoedanigheid der boter. Ze zijn ook bizonder geschikt voor „mestrunderen en schapen en zullen hier den „talkachtigen smaak der slachtproducten tegenwerken." Zij worden in Denemarken veel gevoederd met lijnkoeken en daar geprefereerd boven alle andere koeken. Heeren Veehouders worden tot proefne ming uitgenoodigd. Bekroond met eere-diploma op de Land bouwtentoonstellingen in 1907 te 's-Her- togenbosch, in 1908 te Workum, in 1910 te Drachten. Vele eerste prijzen van Controle-Vereeni- gingen voor hoogste melkopbrengsteene Koe in 303 dagen 9003 liter melk eene Koe in 266 dagen 99CBO L. melk. Vraagt Attesten bij Heeren Wederver koopers of direct aan de Fabriek KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld- vordcrilissen aanbieden van onder- handsotie aeeoorden, maken van Contracten enz. enz. Alugge en prompte al werk in ss. BS 111 |j ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. Coöp. Stoomzuivelfabriefe „OP HOOP VAN ZEGEN', denderen. ■SOT 1118. tL A AS. Gerechtigd tot het voeren van het R|jk*l>oteriiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. i van eene groote Collectie welke als niet compleet en Restanten worden opgeruimd. DE GOEDEREN BESTAAN UIT: Kleedjes, Gangmatten, Loopers, Linoleums, Vloerzeilen, Tapijtstoffen, China Matten, Tapis Beige en Axminster Karpetten, Tochtschermen, 50 M. Olijf- en 30 M. Bordeaux-Gordijnstof, Sierfranje, Embrassen voor witte en gekleurde Gordijnen, Zijden Koord in diverse kleuren, Waschtafelkleedjes, Pitschpine en beschilderde Spiegelkleedjes, Schilderijen, Étagères, Rotting-Stoelen, Staaldraad-Matrassen, Tuin stoelen, -Fauteuils en -Banken, Serre-Meubelen, Gestoffeerde Stoelen, een compleet Slaapkamer-Ameublement, Heeren- en Dames-Fauteuils, Wiegen, Portemanteaux, Dressoirs, Engelsche, Gebogen en Imitatie Notenhouten Ledikanten, 1 Canapé en 2 Fauteuils, gestoffeerd met Moquette, 2 Eiken- en 1 Notenhouten Boekenkast, Theetafels, 2 Eikenhouten Buffetten met bijbehoorende Huiskamertafels, 90 Ge stoffeerde en Rottingmat-Stoelen, welke soorten geen half dozijn uitmaken, en meer wat ter opruiming wordt aangehouden. De Zaak is gesloten van 6 tot 9 uur nam. 9 uur sluiting. Op Zicht worden geen Goederen gegeven. C. Farwick-Ariëns, Atelier voor Fotografie. Goedkaope Winkel, Zonnebloemkoekjes is een gezond, zoet voeder en bekomt den koeien goed bij het voede ren van groote hoeveelheden, integenstelling met sojakoek waardoor dan doorloop en kalfsverwerping ontstaat. Prima Roomboter tot a.s. Woensdag- avond f 1.70 per K.G. .l-JwIijkMiii' OPIIU»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5