Van Houten's Stel iets goeds niet uit. De opstand in China. Koop dus nog heden [bij Uw winkelier een bus 1 Kg. f 1.50 fc - 0.80 y4Kg.fO.42ij Mo.. -0.18 drie jaren. Zijn volk, zegt hij, roept hem terug. Te Teheran moeten zich de aanhan gers van den ex-sjah weer roeren hun leiders zijn in het pelgrimsoord Sih Abdoel Asim in hechtenis genomen. De overgroote meerderheid van de mijnwerkers van Groot-Brittanje heeft nu tegen 29 dezer haar dienst opgezegd. In Schotland hoeven de mijnwerkers in het Westen zich slechts aan één dag opzeggingstermijn te houden. Die heb ben dus nog niet hnn briefjes ingele verd. Als het spaak loopt zullen erover veertien dagen ruim een millioen mijn werkers staken: 850,000 werken er onder den grond en 200,000 er boven. Of er in het buitenland gestaakt zal worden om de Britsche stakers te hel pen, staat nog te bezien. Misschien zal men in Duitschland, Frankrijk en Bel gië gedeeltelijk staken om den uitvoer van veel steenkool naar Engeland te voorkomen. En dan is het nog moge lijk, dat het Verbond van Transport arbeiders in Engeland weigert aange voerde kolen te lossen en verder te vervoeren. De Engelsche aviateur Graham Gil- mour, die zich oefende op een eendekker, is te Richmond van 100 meter hoogte door het omslaan van het vliegtuig ge vallen. De vlieger was terstond dood. Mejuffrouw Paulian, een meisje van 20 jaar, heeft Zaterdag zelfmoord ge pleegd door zich van de tweede ver dieping van den Eiffeltoren te werpen. De ongelukkige viel op de eerste ver dieping te pletter. Mej. Paulian was een dochter van het hoofd van hetstenographisch bureau van de Kamer en een kleindochter van Frédéric Passy. Het meisje moet zich overwerkt hebben. Zaterdagmiddag is te Kitsjewo in het Turksche wilajet Monastir in het poli tiebureau, dat in het regeeringsgebouw is ondergebracht, een bom ontploft. Door de ontploffing werd een gedeelte van het gebouw verwoest en een der plegers van den aanslag gedood. Eeuige ver dachte personen werden in hechtenis genomen. Vijf persouen zijn gewond. Een ongewone zelfmoord is dezer dagen te Parijs gepleegd. Een Eogelsch- man kwam in een wapenwinkel om een revolver te koopen. De winkelier legde een paar revolvers op de toonbank neer en op het oogenblik, dat hij zich om wendde om er uit zijn voorraad nog een paar te krijgen, laadde de Engelsch- man vliegensvlug een der wapens en trok het af in zijn mond. De dood trad onmiddellijk in. In den Borinage is de hervatting van den arbeid nagenoeg algemeen. Alleen te La Bouverie en te Paturages zijn nog 1150 stakers en 150 te Quaregnon. Sommige mijnen waren door den ge dwongen stilstand van werkzaamheden gedurende 6 weken in een dergelijken staat van verval geraakt, dat er werk lieden waren, die zich onmiddellijk weer lieten ophalen. Er is nog een geschil van plaatse lijken aard gerezen over een loonsver laging bij twee maatschappijen, waardoor 1200 arbeiders opnieuw gestaakt hebben. Sedert maanden had de Parijsche politie het oog gevestigd op een boek handel in de Pyramidenstraat te Parijs, die verdacht werd onzedelijke boeken te verkoopen. Er werd een nauwlettend toezicht op den winkel ingesteld, maar de slimme eigenaar, Hirsch geheeten, maakte het de politie lastig genoeg. Er werd nimmer iets gevondentotdat dezer dagen Hirsch betrapt werd op het oogenblik, dat hij aan den looper van een anderen boekwinkel een zorgvuldig verpakt werk overhandigde van zede- kwetsenden aard. Een huiszoeking bij Hirsch leverde aanvankelijk niet veel opslechts een paar boeken werden er verstopt onder een luik gevonden, tot dat, listig verborgen achter een onzicht bare deur, een geheime trap ontdekt werd, die naar een ruime kamer leidde. Dat vertrek was opgevuld met onzede lijke boeken en plaatwerken, waarvan de waarde op 100.000 frank wordt ge schat. De boeken waren over 't algemeen zeer kostbaar uitgevoerd en de koop- mansprijs dier werken bedraagt van 75 tot 300 frank per stuk. Hirsch is in hechtenis genomen onder beschuldiging van kwetsing der openbare zeden. Hij is reeds vroeger voor iets dergelijks tot 1000 frank veroordeeld. In de geheimzinnige misdaad in de Oude Jacobsstraat te Berlijn, waai aan voor eenigen tijd de juwelier Schulze, zijn vrouw en een 18-jarige dochter ten offer zijn gevallen, schijnt eenig licht te zullen komen. Te Zittau is nl. een oudstudent in hechtenis genomen, in wiens bezit talrijke gouden voorwerpen, horloges en ringen gevonden zijn, welke hij in Zittau verkoopen wilde en welke uit den juwelierswinkel van den ver moorde afkomstig moeten zijn. De ge arresteerde heeft in zijn cel een poging tot zelfmoord gedaan. Volgens later bericht heeft de student, Frankler, deze misdaad bekend. Zaterdagavond is te Weenen over leden graaf Aehrenthal, Oostenrijksch- Hongaarsch minister van buitenlandsche zaken. Na een langdurig lijden is graaf Aehrenthal, die sedert 1906 aan het hoofd van het ministerie van buiten landsche zaken van Oostenrijk-Honga- rije stond, bezweken. In de ruim vijfjaren, gedurende welke Aehrenthal de leider was der Oosten- rijksch-Hongaarsche buitenlandsche po litiek, heeft hij zeer veel voor zijn va derland gedaau, zich vele vrienden ver worven, maar ook vele vijanden en deze hebben hem vooral den laatsten tijd van zijn ministerschap verbitterd. In een bioscoop-theater te Bucharest is Zaterdag, tengevolge van een defect in de electrische geleiding, tijdens de voorstelling brand uitgebroken. De ge- heele zaal stond in een oogwenk in vlammen. Ouder het publiek ontstond een onbeschrijfelijke paniek. Allen drongen naar den uitgang. Drie kinderen werden letterlijk doodgetrapt, terwijl een vrouw, wier kind om het leven kwam, van schrik krankzinnig is geworden. De eigenaar der onderneming schoot zich dood. Het Chineesche regeeringsblad publi ceert een telegram uit Nanking, be helzende, dat Joeansjikai met algemeene stemmen is gekozen tot eersten presi dent van de Chineesche republiek. In dat telegram wordt er bij vermeld, dat de wereldgeschiedenis nog slechts één maal een dergelijke gebeurtenis had kunnen vermelden, n.l. de verkiezing van Washington tot president. Joeansji kai zal dus een tweede Washington zijn, of anders de eerste Chineesche Washington. Op dat telegram uit Nanking heeft Joeansjikai bescheidenlijk geantwoord. Hij verklaarde den uitslag der verkie zing te aanvaarden. Verder deelde hij mede, gedelegeerden uit Nanking te zullen ontvangen, om met hen te be raadslagen over de quaestie, waar de hoofdstad van het rijk gevestigd zal zijn. Joeansjikai oppert opnieuw bezwaren tegen het verlaten van Peking, ook omdat zulks volgens hem China in moeilijkheden met het buitenland zou kunnen verwikkelen. Joeansjikai, die zich den haarstaart heeft laten afsnijden, ontvangt uit alle oorden honderden gelukwenschen. Een te Peking verschenen manifest van Joeansjikai heeft bekend gemaakt, dat China den Westerschen kalender zal aannemen; 1912 zal het eerste jaar van de republiek zijn. Joeansjikai heeft een kennisgeving voorbereid, waarin den mogendheden zijn verkiezing tot president wordt medegedeeld en de erkenning van de republiek verlangd wordt. Het wordt onwaarschijnlijk ge acht, dat dit voor de benoeming van een ministerie zal geschieden. PlaalnelUk Nieuws. Heusden, 21 Febr. Voor het examen van onderwijzer en onderwijzeres, dat 4 April zal aanvangen, hebben zich van de Rijksnormaalschool alhier een tiental leerlingen aangemeld. Vrijdag beproefden de Woudrichem- sche visschers ter hoogte van de scheeps timmerwerf met een z. g. galg (vlot) de zalmvisscherij uit te oefenen. Na een paar mislukte trekken met de zegen, welke door een stoombootje voortgetrokken werd, staak ten zij de visscherij. Maandagmorgen kwam eene geheele vloot met visschers uit Woudrichem,. om de Bergsche Maas vóór Heusden af te visschen. Of ze succes hebben vernemen we niet. Het schoone weder der laatste dagen verlokte menig hengelaar zijn geluk te be proeven. Zondag vooral was het druk. Van de stad tot de brug waren er ruim 30, die menig vischje verschalkten. Jammer dat de beroepsvisschers met hun pooknetten de visch soms totaal verjagen. 't Is carnaval alhier. Gelukkig niet zoo dol als in den Bosch, alwaar de werk zaamheden die dagen geheel stil staan. Hier ziet men overdag sporadisch maskers. Ze stellen het uit tot 's avonds, om zich op een bal-masqué te amuseeren. In andere richting wordt hedenavond een gezelligen avond georganiseerd, om het jonge volkje door toespraken en lichtbeelden aan genaam bezig te houden. Over 't geheel gaat, zoowel hier als elders, het vastenavond vieren terug. Zou dat in derdaad achteruitgang beteekenen? Werkendam. Morgenavond te 7 uur hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" (directeur de heer A. G. van Duist) in de Nutszaal een uitvoering te geven, terwijl tevens als spreker zal optreden de heer D. Hogeweg, agent van 't Ned. Zendings-Genootschap te Steenwijk, met het onderwerp: „De Zending op Celebes en op Java", een en ander verduidelijkt door lichtbeelden. Ilerpt, Zeker daartoe uitgelokt door het mooie weder, bracht de landbouwer J. v. d. W. op Luttelherpt, gisteren reeds een gedeelte van zijn vee in de weide. Dat de dieren zoo van den warmen stal, heden al slecht tierden, is te begrijpen. Itahiloiiiënhrock. In de afge- loopen week werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 89-jarigen Korstiaan Blankers, drager van de zilveren eere-medaille der Oranje-Nassau-Orde. Zooals bekend werd de Koninklijke on derscheiding den overledene toegekend bij gelegenheid dat hij 70 jaar als kooiman bij de familie Straver alhier werkzaam was. Capelle- Zaterdagavond gaf de Utrechtsche Onder wij zers-Tooneelvereeni- ging alhier eene uitvoering, waarvan het eventueel batig saldo komt ten voordeele van „het Herstellingsoord voor Nederl. Onderwijzers te Lunteren" en aan „het Centraal Comité voor kinderherstellings- en vacantiekolonies". Reeds lang voor den aanvang was de zaal eivolallen zaten met ongeduld te wachten, totdat eindelijk de muziek eenige afwisseling bracht; na afloop volgde een warm applaus. Daarna betrad de voorzitter van de afdeeling „Langstraat" van den bond van Nederlandsche Onder wijzers, de heer Busch uit Geertruidenberg, 't podium, om in korte bewoordingen 't doel van den avond uiteen te zetten en alle aanwezigen 't welkom toe te roepen, de hoop uitsprekende, dat het voorgedragene aan aller verwachting zou mogen beant woorden. Vervolgens werd met het eerste bedrijf van „Jonge harten" een aanvang gemaakt, en het was al dadelijk te zien, dat we niet teleurgesteld zouden worden. Waarlijk, het eerste bedrijf van genoemd stuk dat overal met zeer veel succes wordt opgevoerd, overtrof reeds verre onze verwachting. Het werd in één woord onverbeterlijk gespeeld. Ook van het 2e en 3e bedrijf valt 't zeilde op te merken. Het applaus dat na afloop daarvan volgde, bewees genoegzaam dat allen hoogst voldaan waren. Na de pauze werd op even verdienstelijke wijze vertolkt „Een gezéllige kamer", blijspel in één be drijf. Als slot dankte voornoemde heer Busch alle aanwezigen, inzonderheid het tooneelgezelschap, dat het publiek op zoo aangename wijze had bezig gehouden en wenschte, dat wanneer er in 't volgend seizoen weder een uitvoering werd gegeven, de belangstelling niet minder zou zijn. Wenschelijk zou het dan zijn, om op tijd aan te vangen. Mei 111111e Ie 11. De knapenvereeni- ging „Immanuël" alhier, hoopt Dinsdag 27 Febr. a.s., onder leiding van de WelEd. heer J. M. Krijger te Geertruidenberg, haar 3e jaarfeest te vieren. Geertruidenberg;. De Raad dezer gemeente wenschte in het nieuwe reglement van orde de bepaling op te nemen, dat een afschrift van de agenda, bevattende de in de vergadering te behandelen zaken, aan het raadhuis zou worden aangeplakt. De Burge meester meende evenwel, dat de Raad on bevoegd was dit in het reglement voor te schrijven. Art. 41 der Gemeentewet bepaalt hoe het beleggen der vergadering zal ge schieden en de Raad kan daar geene andere of meerdere bepalingen bijvoegen. De Raad nam echter in zijne vergadering van 16 Febr. toch het besluit (met 43 st.) voornoemde bepaling op te nemen, waardoor de Burge meester zich genoodzaakt zag den Raad mede te deelen, dat Z.Ed.Achtb. het besluit niet ten uitvoer zou brengen en heeft inge volge art. 70 der voornoemde wet aan Ged. Staten van zijn gevoelen mededeelinggedaan. Gravemoei'. Op de voordracht voor hoofd der openbare school alhier, zijn geplaatst de heeren J. Pruissen, onderwijzer te Dordrecht, J. Zijl, onderwijzer te Stads kanaal, gemeente Wildervank en P. H. van Alphen, onderwijzer te Dirksland. Maandagavond gaf het fanfare-corps „Euterpe" hare laatste winteruitvoering. De zaal was goed bezet en het programma werd keurig uitgevoerd. Moge het corps onder haren volijverigen directeur steeds in bloei toenemen Meeuwen. Naar wij vernemen zal door de harmonie „Kunst en Vriendschap" alhier op Zaterdag den 2 Maart a. s. de tweede winteruitvoering worden gegeven. Wij twijfelen niet of 't wordt weder een gezelligen avond. Nederlieincrt N.z. Groote aansta! ten worden gemaakt om het zilveren jubilé van den heer D. Clewitz, godsdienstonder wijzer alhier, te vieren. Eene commissie heeft zich gevormd om den jubilaris op 4 Maart a.s. een huldeblijk aan te bieden. (Rietschoof). In een inham der Maas nabij het stoomgemaal alhier werd door Woudrichemsche visschers in één trek met de zegen niet minder dan 3000 pond visch bemachtigd. Waarschijnlijk was de visch voor het ijs naar deze kreek getrokken. SIeeuwT|Jk.. Door de antirev. kies- vereeniging „Nederland en Oranje" alhier, is tot lid van de Provinciale Staten van Noordbrabant in het kiesdistrict Heusden, ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer B. Snoek,can- didaat gesteld de heer P. Verhagen, burge meester te Woudrichem. *Spraiig- In de vacature ontstaan door het bedanken van J. H. Bolder, is tot 2e voorzitter der Ned. Herv. Jongelingsvereeni- ging op G. G. „Timotheu8" alhier benoemd, het lid C. Timmermans. De kiezerslijst in deze gemeente, voor de „Kamer van Arbeid" in het schoen makersbedrijf vermeld 15 patroons en 57 kiezers. Veen. Verschillende eigenaars komen tot de onaangename ontdekking, dat de vorst schade heeft berokkend aan de aard appelen. Thans nu de kuilen worden ge opend, blijkt dat velen zoodanig geleden hebben, dat ze opgeruimd moeten worden. Tengevolge de stijging der prijzen in het buitenland, hebben de handelaars zich genoodzaakt gezien, hunne steenkolen met 10 cent per H.L. te veihoogen. Deze verhooging is natuurlijk minder aangenaam, daar den druk er van toch het meest ge voeld worde door den onvermogende. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 14 zalmen, alsmede een partij rivier- bot; te Woudrichem 37 zalmen, alsmede een partij snoek, witvisch en snoekbaars, te Brakel 3 zalmen, te Zuilichem 4 zalmen, te Heilouw 2 zalmen, te Opijnen 1 zalm, te Rossum 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem betaalde men voor de zalm f 1.42 f 2.06 per half kilo. Binnenland. De schippersvereeniging Schuttevaer heeft in zake het verzoek ten aanzien van het schutten door de Koninginne- sluis te Vreeswijk zoodanige maatrege len te nemen, dat des Zaterdags aan komende schepen, waarvan de schippers wegens gemoedsbezwaren des Zondags niet wenschen geschut te worden, des Maandags hun volgbeurt van Zaterdag weer mogen innemen, de volgende be schikking van den minister van water staat ontvangen: Voorshands zal naar de volgende re geling worden gehandeld: Schippers die op Zaterdag vóór de sluis komen, doch aan den sluismeester mededeelen, dat zij wegens gemoedsbezwaren op Zondag niet wenschen geschut te wor den, zullen met inachtneming van de rechten van voorschutting zooveel mogelijk worden geschut op Maandag, bij de schutting, die zij op Zaterdag daarvoor opgeven (b.v. de 1ste, de 2de, de 3de schutting na middernacht van Zondag op Maandag.) Die schippers zullen dan hebben te zorgen dat zij tegen de door hen ge noemde schutting gereed liggen om geschut te worden. Zijn zij dan niet gereed, dan gaan hunne beurten voorbij en komen zij eerst weer op de lijst, nadat zij zich opnieuw bij den sluis meester hebben aangemeld. bevindende kokende water over het vierjarig kind van M., te Oisterwijk, (N.br.) waardoor het zulke hevige brand wonden op'iep, dat het eenige uren daarna is overleden. De N. R. Ct. schrijft: Dezer dagen meldde de Nieuwe Ct., dat de garnizoenen te Delft en te Gouda zouden worden opgeheven en dat daaren tegen in Rotterdam een deel onzer weer macht in garnizoen zou worden gelegd. Naar wij vernemen wordt over de onttrekking der troepen aan de twee bovengenoemde garnizoensplaatsen in derdaad ernstig gedacht, o.a. in verband met het gemis aan behoorlijk oefen terrein, dat zich vooral in Gouda zeer doet gevoelen. Omtrent de kazerneering te Rotter dam kan nog niets met zekerheid worden gemeld. Wel echter is het een feit, dat de regeering het voornemen koestert in het belang van de localiseering der militie, een deel der lichting in Rotter dam in garnizoen te brengen, indien daartegen uit andere hoofde geen over wegende bezwaren bestaan. In het bij zonder dient hi rbij de vraag in het oog te worden gehouden of in of nabij Rotterdam geschikt oefenterrein is te vinden. Wat het bestuur onzer gemeente be treft, reeds drie jaar geleden wendde het zich tot de regeeriug met het ver zoek het daarheen te leiden, dat ook Rotterdam als garnizoensplaats wordt aangewezen. Te Tegelen is Vrijdag de timmerman P. H. Houx door den drijfriem van een stoomzaag gegrepen en geruimen tijd mede rondgeslingerd. Er was slechts een kleine jongen in de werkplaats, die toevallig juist den vorigen dag uit eigen beweging geprobeerd had hoe de motor moest worden stilgezet. Het gelukte hem de stoomzaag uit te schakelen, waarna bijgeroepen personen zijn baas, die met stukgerukte kleeren boven in de werk plaats aan een drijfstang hing, konden losmaken. Ernstig gekneusd en in be- wusteloozen toestand werd de man naar huis gedragen. Hij is vader van elf jonge kinderen. Te Roosendaal is Zondagavond zekere Keepers, uit Oud-Gastel, in de herberg van J. Koevoets doodelijk verwond met een mes. Hij kreeg een steek in het hoofd, zoodat de hersenen eruit puilden. Ook de gebroeders Lazeroms ontvingen verschillende sneden en steken op ar men en beenen. De daders zijn bekend. Door het uitglippen van het hengsel van een ketel stortte het zich daarin De knaap, die onder geleide van een marechaussee werd overgebracht, nabij Bunde uit den trein sprong en zoodoende ontsnapte, is kort daarop in zijn ge boorteplaats Maastricht door een mare chaussee, die hem herkende opnieuw gepakt en naar de tuchtschool te Nij megen overgebracht. F. F. uit Oldenburg, die Donderdag te Groningen, als verdacht van moord en diefstal bij Oldenburg was gevangen genomen, is op telegrafisch bericht van den heer C. F. Jas, burgemeester te Nieuweschans, tevens rijksgrenscommis saris, weer in vrijheid gesteld. Zaterdagavond is te Heerenveen ge vankelijk binnengebracht ds. A. E., predikant bij de Herv. Gem. te Ooster zee, wiens echtgenoote Vrijdagavond bij Spannenburg is verdronken. Hij wordt verdacht, daaraan niet vreemd te zijn. Het was algemeen bekend, dat de verstandhouding tusschen de echt- genooten veel te wenschen overliet. Ds. E. is reeds een paar maal door het classicaal kerkbestuur gestraft en ook nu is bij dat college weer een zaak tegen hem in onderzoek. Na verhoor door den rechter van instructie, gaf deze last tot gevangen houding van den verdachte, die daarop naar de gevangenis werd overgebracht. Volgens beklaagde heeft zich de zaak als volgt toegedragen: Het echtpaar was Vrijdagavond op de terugreis van Sneek per fiets. Het was ongeveer 10 uur en zeer mistig. Mevrouw E. had zich vermoeid gevoeld en was daarom achtergebleven, doch niet veel. Er moest een brug gepas seerd worden. Toen ds. E. deze eenige oogenblikken over was, had hij een gil gehoord. Onmiddellijk was hij terugge keerd en had zijne vrouw in het water zien liggen. Hij spoedde zich ter red ding; zich met de eene hand vast houdende aan de rollaag, had hij den mantel van de drenkelinge kunnen grijpen en had haar op den wal ge trokken. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. Ds. E. was daarop naar een naburige woning geloopen, had den bewoner opgeklopt en was met hem naar de plaats des onheils teruggekeerd, vanwaar men het lijk had meegenomen naar de bedoelde woning. Bij de rollaag staat ruim 5 voet water. Bij nader ouderzoek blijkt, dat ds. E. reeds in zijne betrekking geschorst en door het classicaal kerkbestuur tot ont slag voorgedragen is, waarover Woens dag de beslissing zal vallen. Het is te begrijpen, dat deze zaak opschudding verwekt. Ds. E., die „recht zinnig" was, staat bekend als een uit nemend redenaar. Hij heeft 4, nog jeugdige kinderen. Bij een sectie op het lijk is gebleken, dat de overledene gestorven is tenge volge van verstikking. De daglooner Hartjes uit 's Heeren- berg zond Zondagnamiddag zijn 7-jarig dochtertje naar den winkel te Beek, op 10 minuten afstands van zijne woning, om lucifers te halen. Het kind bleef uit en daarom ging men zoeken. Om 10 uur 's avonds was er nog geen spoor gevonden en toen werd de marechaussee met de verdwijning in kennis gesteld. Tot diep in den nacht heeft deze de bosschen afgezocht, doch zonder het vermiste kind te vinden. Dit gebeurde eerst Maandagmorgen te 9 uur in het bosch op een paar minuten afstand van de ouderlijke woning. Het parket te Arn hem werd telegrafisch gewaarschuwd, waarop de substituut officier van justitie onmiddellijk overkwam en met den kapitein der marechaussee een onder zoek ter plaatse instelde. Gebleken is, dat de moord waarschijnlijk niet gebeurd is op de plaats, waar het lijkje lag, maar dat de moordenaar het slachtoffer na den dood daarheen heeft gesleept. Im mers het kind werd gevonden op een plaats, waar het niets te maken had, achter een strooberg aan den anderen kant van den weg dan waar de woning van de ouders ligt. Een dokter constateerde den dood door verwurging en tevens verkrachting. De verontwaardiging en verslagenheid in den omtrek is algemeen. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van den dader, ook het zoeken met politiehonden heeft geen resultaat opgeleverd. Men heeft gearresteerd een man uit Loerbeek, die men uit het bosch had zien komen, maar hij kon zijn alibi bewijzen en is dan ook vrijgelaten. Het lijkje is Dinsdagmorgen naar Arnhem vervoerd om gerechtelijk ge schouwd te worden. De justitie heeft een plek gevonden waar vermoedelijk een worsteling heeft plaats gehad, daar lagen een wollen doek van het kind en verschillende afgebrande lucifers, terwijl op den grond voetstappen van een man zichtbaar waren. W. S., uit Emmen, die zich voor Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2