Van Houten *s [De beste voor den prijs Ieder die een proef neemt met zal tevreden zijn en moeten erkennen dat deze cacao is 1 Kg. fl.50 y4Kg./0.42i- -0.80 yl0 -0.18 oudergaan als die Zaterdag te Beiroet vernietigd zijn. Men meent in diplomatieke kringen te Parijs, dat voor de groote mogend heden het oogenblik daar is om te Konstantinopel gemeenschappelijk en op krachtige wijze druk uit te oefeuen, ten einde der Ottomaansche regeering te doen begrijpen, dat de voortzetting der vijandelijkheden in strijd is met de belangen van Turkije en de groote mogendheden. Aan de onderofficiersschool te Potsdam is Vrijdag een groot aantal manschap pen onder verschijnselen van vergifti ging ziek geworden. De commandant der onderofficiers- school deelt mede, dat in den loop van den middag en gedurende den daarop volgenden nacht ongeveer 180 man ouder met koorts gepaarde maagver schijnselen ongesteld zijn geworden. De oorzaak wordt in den Donderdag ge- nuttigden middagkost gezocht. De toe stand der zieken, is over het algemeen goed; voor geen patiënt was opneming in het hospitaal noodig. De groothertog van Luxemburg is Zondag om 6.35 gestorven. Door den dood van groothertog Wil lem IV sterft het huis Nassau (Wal- ramsche tak) in mannelijke linie uit. De groothertog is in 1852 te Biebrich geboren. Tot 1890, toen zijn vader den Luxemburgschen troon besteeg, diende hij als Oostenrijkscli officier. In 1902 werd hij regent voor zijn vader, die toen 85 jaar geworden was en 3 jaren daarna volgde hij hem op. Maar reeds bij zijn troonsbestijging was zijn gezondheidstoestand slecht. In 1898 had hij een beroerte gehad, die een tijdelijke verlamming tengevolge had, maar twee maanden nadat hij de regee ring had aanvaard, werd de werkzaam heid van 't hart zoo zwak, waarschijnlijk ook tengevolge van het sterke rooken, dat de verlamming algemeen werd, en het vermogen om te spreken geheel verloren ging. Zijn toestand was hope loos; aan het begin van dit jaar ont stond een kankergezwel in de mond holte, dat den zieke uit zijn langdurig lijden verloste. Uit zijn huwelijk met prinses Marie Anne, infante van Portugal, die sedert 19 November 1908 als regentes het groothertogdom bestuurt, werden zes dochters geboren, van wie de oudste, prinses Marie, geboren 14 Juni 1894, thans haren vader opvolgt. De Luxem- burgsche troon is n.l. enkele jaren ge leden ook in de vrouwelijke linie erfelijk verklaard, wat onder de regeering van Koning Willem III niet het geval was. Een schrikaanjagend voorval heeft zich Maandagavond in de buitenste wandelgang van het Engelsch Lagerhuis voorgedaan. Een als geestelijke ver- kleede man heeft daar plotseling een revolver naar de zoldering afgevuurd. Hij werd onmiddellijk in hechtenis ge nomen en is blijkbaar niet wel bij het hoofd. B*taatseiyk Nieuws. Heusden, ,28 Febr. De afdeeling Heusden der N.-Brab. Mij. van Landbouw hield 23 Febr. eene verga dering in „Het Wapen van Amsterdam", waarop 23 leden tegenwoordig waren. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de afd. een voordeelig saldo heeft van f 163,24. De heer Hilwig gaf een uitvoerig verslag over het afgeloopen jaar. Uit het voorloopig verslag der Commissie Paardenverzekering bleek dat reeds tot een bedrag van f 37.275 ter verzekering was aangemeld. Bij punt 6 der agenda (ingekomen stuk ken) ontspon zich een levendige discussie over het leveren van bieten op gehalte, waartoe de Bond van suikerfabrieken niet genegen is. Aan deze discussie namen deel de leden Honcoop, Van Dis, De Graaff, Van Buuren, Branderhorst, Van Campen en Hilwig. Als wensch werd algemeen te kennen gegeven, dat door eendrachtig samen werken moet getracht worden het gewenschte doel te bereiken. Nog kwam in bespreking de verplaatsing van de provinciale paardenkeuringen van Heusden naar Almkerk en werd het Bestuur opgedragen stappen te doen, dat in deze geen verandering zou worden aangebracht. Eene verloting, onder de aanwezige leden, van artikelen voor den landbouw van nut, waarbij ieder een prijs verkreeg, bracht eene algemeene vroolijkheid te weeg. Het Bestuur komt een woord van dank toe voor de tactvolle leiding der vergadering, die in eene opgewekte stemming eindigde. Ir. de eendenkooi van den heer L. Verhoeven is een witoogeend (anas nyvoca) gevangen, ter grootte van een taling. Dit is een vogel die hier hoogst zelden voorkomt en aan de oevers der Oostzee leeft. Zijn snavel is loodkleurig blauw, depootenzijn loodkleurig met zwarte zwemvliezen en de oogen zijn hel wit. De vleugels hebben een witten spiegel, borst, hals en kop zijn rood bruin met zwarten band. Rug, vleugels en j staartpennen zijn donker olijfbruin, terwijl het onderlijf geheel wit is. Op de te 's Bosch gehouden voorjaars- hengstenkeuring werden o. m. de volgende hengsten goedgekeurd: „Louis d'Erbeck" van den heer H. C. Meeus te Zevenbergschenhoek. Een 3-jarige Belg van den heer Joh, Ak kermans te Zevenbergschenhoek. „Cicero" van de heeren Gebrs. Oerlemans- Van den Schans te Drongelen. „Frits VI" van den heer Adr. de Graaff Hz. te Babiloniënbroek. „Frans IV" van de heeren Gebr. Oerle- mansVan der Schans te Drongelen. „Alphonso" van den heer M. Timmermans te Helvoirt. „Prins Hendrik" van den heer H. den Engelse te Lage-Zwaluwe. Er waren in het geheel 56 hengsten aan gegeven. Daarvan bleven er 16 afwezig, terwijl er 24 werden afgekeurd, 1 uitgesteld en 13 goedgekeurd. Ter voorziening in de vacature van wijlen den heer Barend Snoek te Almkerk zijn de navolgende lijsten van candidaten, voor lid van de Provinciale Staten, op heden ingediend, als (alphab. gesteld)H. J. Groote Balderhaar ter Velde, Werkendam, M. Kuij- pers, Vrij hoeve-Capelle, A. Z. Snoek, Alm kerk, en P. Verhagen, Woudrichem. De heer H. J. van Eggelen, alhier, is door de afd. Noord-Brabant van den Bond van Gemeente-ambtenaren, aangewezen als afgevaardigde naar de Bondsvergadering, die 19 Maart te Utrecht zal worden ge houden. IVcrkciiduiti. Hedenavond hoopt in het Nut op te treden de heer Cramer, uit 's-Gravenhage, met lo. de Heks van Overholland en 2o. Eindexamen. Zaterdag a.s. zal het Variëté-gezel- schap van den heer Kor ver, uit Amsterdam een voorstelling geven in de Nutszaal. Ousseil. Woensdag 1.1. vergaderde alhier ten huize van den heer H. J. Heessels het spoorwegcomité „Het Land van Heusden en Altena". Door het comité „Bommeler- waard" waren enkele bedenkingen gemaakt tegen de door het spoorwegcomité „Het Land van Heusden en Altena" ontworpen memorie van toelichting bij het adres aan H. M. de Koningin. Algemeen was dit comité van oordeel dat enkele punten die uit de memorie „Bommelerwaard" geschrapt waren in deze memorie moesten blijven staan, al was het dan ook dat andere punten misschien wat minder breedvoerig omschreven behoefden te worden. Besloten werd andermaal eene commissie uit het comité te benoemen, die deze aan gelegenheid nader onder de oogen zal zien en een eenigszins beknopte memorie zal ont werpen. Deze commissie bestaat uit de heeren Groote Balderhaar ter Velde, burgemeester Werkendam, J. H. H. Snijders, secr. Dussen en A. D. v. d. Schans, secr. Drongelen. Clameren- Benoemd tot hoofd der Nutsbewaarschool en tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Openbare School te Boven-Hardinxveld, mej. J. Broos- hoofd, hoofd der christelijke bewaarschool alhier. Bedankt voor de benoeming tot on derwijzer aan de christelijke school alhier, door den heer Phaf, onderwijzer te Utrecht. 's ravemoer. Vrijdagavond is de tweejarige tuinbouwcursus, gegeven door de onderwijzers J. A. van den Broek en J. van der Grift uit Breda, gesloten. Deze eindles werd ook bijgewoond door den heer J. P. M. Camman, rijkstuinbouwieeraar te Breda, het bestuur der tuin- en landbouw- vereeniging en Burgemeester en Wethouders der gemeente. Naar het zich laat aanzien, zal deze cursus rijke vruchten afwerpen, daar de belang stelling op tuinbouwgebied gaandeweg grooter wordt. Mederhemert Z.z. De heer D. Hobo, timmerman en aannemer alhier, is benoemd tot opzichter van de particuliere gebouwen van Baron van Wassenaar, zoowel aan de Noord- als aan de Zuidzijde. Nieuwe lidlik. Zaterdag gaf de Chr. zangvereen. „de Lofstem" alhier hare 5e uitvoering. Uit het rijk voorziene pro gramma bleek al spoedig wat een jaar van studie onder voortreffelijke leiding uitkan werken. De vele bezoekers, waaronder veel van de omliggende plaatsen, gingen dan ook zeker hoogst voldaan huiswaarts. Raam§donk§veer Dezer dagen had de directeur der Electrische Centrale alhier, het ongeluk in het gebouw der cen trale te struikelen en bij het vallen een zwaar geladen conductor vast te grijpen, waardoor hij zoo'n sterke stroom door 't lichaam kreeg, dat hij als verlamd zijne woning werd binnengedragen. Gelukkig is de toestand van den heer Blanken thans bevredigend. Sprang. J.l. Maandag herdachten de echtelieden J. de Roon en S. v. d. Hamme den dag waarop zij voor een vierde eeuw in het huwelijk traden. Moge deze alom geachte familie het voor. i recht geschonken worden, dit zilveren door het gouden te zien gevolgd. De Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G. G. „Timotheus" heeft ds. Pop tot eere voorzitter beroemd, welke benoeming zijn eerw. heeft aangenomen. Ween. Bij den landbouwer G. Scheur water zijn Maandag de eerste aardappelen uitgepoot in den kouden grond. De veekoopman K. was Zondag aan het wandelen en ontdekte in een greppel een baars van ruim 2 pond, die hij met de hand kon bemachtigen. Waspik. Door het Dag. Bestuur van het waterschap „de Buitendellen" al hier, is op Maandag j.l. aanbesteed het maken van den doorbraak in de kade langs de kerkvaartsche haven in deze gemeente. Minste inschrijver was de heer A. Ver schuren, voor de som van f 148. *W|jk. Aan de openbare school alhier is Mej. C. Kuiper uit Boxtel benoemd tot tijdelijk onderwijzeres. Waarschijnlijk wegens gebrek aan hooi zien we hier reeds eenige veulens en kalveren in de weide grazen. Het is nog wel wat vroeg. De warme voorjaarszon heeft reeds een geweldigen indruk gemaakt op de kruis bessen en vruchtboomen. Van sommige boomen kan men nu reeds de vruchten van de bladerknoppen onderscheiden. Wan neer het weer zoo zoel blijft, zullen de boomen zich mogelijk te vroeg ontwikkelen. Verslag van de vergadering van den raad der gemeente Almkerk, gehouden op Vrij dag 23 Februari 1912. Aanwezig alle leden. Na voorlezing van het gebed, opent de voorzitter de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling van de agen da over te gaan, wijdde de voorzitter eenige woorden van hulde aan de nagedachtenis van wijlen den heer B. Snoek. Vervolgens werden de ingekomen stukken behandeld, welke bestonden uit: 1. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. 2. Verzoek van de gemeente Ambt-Al melo om adhaesie te betuigen op hun re kest aan de regeering, betreffende toelage voor buitenleerlingen op scholen voor mid delbaar onderwijs. 3. Verzoekschrift van het fanfarecorps „Nooit gedacht" om repetitie te mogen houden in de openbare school aan de Voor- steeg; dit verzoek werd aangehouden. Daarna was aan de orde benoeming stem- bureaux. De benoeming van het stembureau te Nieuwendijk liep vlot van stapel, terwijl voor de benoeming van het bureau te Alm kerk veel papier moest worden gebruikt. Gekozen werden voor Nieuwendijk de vorige leden, en voor Almkerk de heeren A. de Jong en G. J. Koekkoek, en als plaatsvervanger de heer C. A. Koekkoek. Naar aanleiding van het benoemen van den Burgemeester tot waarnemend Secre taris, stelt de heer Den Dekker voor hem ook te benoeineh tot vierde onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, waarmede de heer van der Kaaden zich niet kon vereénigén. De heer Den Dekker motiveert zijn voorstel, en aangezien daar tegen opgekomen wordt, vraagt hij staande de vergadering eervol ontslag als onbezol digd ambtenaar van den burgerlijken stand, hetwelk hem verleend wordt met dankbe tuiging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, dat de hondenbelasting niet dadelijk bij de aangifte, doch voor den 3en Woensdag in Juni zal moeten betaald zijn. Besproken wordt een adres van eenige ingezetenen van den Uppelschendijk, be treffende het 'verontreinigen van het drink water aan de Gan tel brug, met verzoek al daar een waarschuwingsbord te plaatsen. Besloten wordt in overleg te treden met het Polderbestuur van het Nieuwland van Altena. Voorts een verzoek tot verbreeding van de Zoetelaarssteeg bij het kerkhof, waar over eveneens besloten wordt met het Pol derbestuur in overleg te treden. Thans kwam aan de orde de kwestie „plan tot verbouwing van de school aan de Voorsteeg." Na langdurige discussie werd besloten tot verbouwing over te gaan. Tegen stemden de heeren Verschoor en v. d. Meijden, ter wijl de heer Den Dekker blanco stemde. Na gebruikelijke rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring van 's Gravemoer gehouden op 24 Febr. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent deze eerste vergade ring des jaars met eene gebruikelijke rede. waarna de notulen der vergadering van 23 Dec. j.l. werden gelezen en vastgesteld. Aan de orde is eene aanvrage van A. van Dalen, om de zoogenaamde Geldelooze Pad voor 6 jaren onderhandsch te mogen huren voor f 80 's jaars; dit verzoek wordt gewezen van de handvóór verklaren zich de heeren Versteeg en Loefif. Het ingekomen verslag der commissie tot wering van schoolverzuim wordt na lezing voor kennisgeving aangenomen; slechts ééne vergadering was er in het afgeloopen jaar gehouden. De heer J. A. Tavenier verkrijgt op zijn verzoek wegens vertrek uit de gemeente eervol ontslag als lid der voornoemde com missie tegen 1 Maart a.s. Voor de benoeming van een nieuw lid in die commissie worden door B. en W. aanbevolen de heeren H. H. Post van der Burg, gemeente-ontvanger en J. H. Haber- mehl, hoofd der Christelijke school. De heer Beunis zou gaarne onderwijzers buiten die commissie houden, maar de Voorzitter en de heer Verhagen oordeelen, dat juist een onderwijzer daarin past, ook volgens de leerplichtwet. Gekozen wordt de heer Post van der Burg met 5 stemmen; de overige stemmen waren op den heer Har bermehl uitgebracht. De Voorz. stelt voorts aan de orde de benoeming van een hoofd der openb. school. Na verschillende oproepingen zijn hiervoor 5 sollicitanten opgekomen. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren J. Pruissen te Dor drecht, J. Zijl te Stadskanaal, gem. Wilder- vank, en P. H. van Alphen te Derksland. Na vodrlezing der stukken en ingewonnen inlichtingen wordt tot stemming overgegaan en met ingang zoo spoedig mogelijk benoemd de heer J. Zijl, met 5 stemmende heer J. Pruissen bekwam nog 2 stemmen. In de eerstvolgende vergadering zullen B. en W. den raad eene instructie voorde onderwijzers ter goedkeuring aanbieden. Op hun verzoek worden B. en W. ge machtigd tot aankoop van klinkers voor eene gedeeltelijke vernieuwing van den weg aan de Vaart. De heer Beunis wijst er op, dat er ook een hoek nabij diens woning behoort ver beterd te worden, waarvan nota wordt ge nomen. Met algemeene stemmen wordt de jaar lij ksche subsidie voor het aanhouden van een springstier ook voor dit jaar verleend. Op voorstel van B. en W. wordt behou dens hoogere goedkeuring de eerste onder wijzer J. Passchier, tijdens de komende vacature belast met de werkzaamheden van hoofd der school. Ingekomen is nog een schrijven van H. Dekkers en andere Vaartbewoners, ver zoekende eene subsidie voor het bouwen eener brug in hunne buurt. De voorzitter licht deze aanvrage nader toe en oppert bezwaren, eerstens de financiëele toestand der- gemeente en ten andere dat alle andere bruggen en vonders zonder hulp der ge meente gelegd zijn. Toch meent hij, dat er met de hulp van Armfonds en Diaconie als belanghebbenden aldaar, best eene brug kan komen en verklaart zich ook wel be reid om die zaak nader mede te regelen. Dienovereenkomstig zal dit schrijven worden beantwoord en wordt tevens besloten die zaak zooveel mogelijk te bevorderen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. Kiimienland. Het Chineesche nieuwjaar heeft te Batavia een woelig verloop gehad we gens het bevel de nieuwe Chineesche vlag te strijken. De resident en de po litie werden grof beleedigd. Nadat de cavalerie eenige charges had uitgevoerd, is het rustig geworden. Te Soerabaja is de toestand ernstiger; een Chinees is daar gedood. De handel staat er stil. De raddraaiers zijn de Macao-Chineezen. Het marine-établis sement wordt bewaakt. Artillerie wordt er in batterij gebracht. Een later bericht luidt: De toestand is te Soerabaja onver wacht ernstiger geworden. De Chinee sche tokohouders weigeren hun winkels te openen, of durven dit niet te doen. Wellicht bestaat bij hen naast de vrees voor weerwraak van de Macao-Chineezen, de hoop de regeering politieke conces- siën af te dwingen. De cavalerie zet de straten der Chi neesche wijk af met de opdracht alle Macao-Chiueezen gevangen te nemen en bij verzet dezen neer te schieten. De Europeesche handelaren en finan ciers vergaderden zij willen het bestuur steunen door de wissels te protesteeren en de beleeningenvan Chineezen op te zeggen om dezen tot toegeven te dwingen. De politie, gesteund door ruiterij en voetvolk heeft eenige honderen als meu belmakergezellen werkzame Macao-Chi neezen gevangen genomen. De inhech- tenis-nemingen worden voortgezet. Men seint verder uit Soerabaja: Er zijn vijfhonderd Macaoers gearres teerd zonder dat zij verzet boden. De toestand is rustig. Bij het departement van koloniën is het volgende nadere telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië dd. 27 dezer betreffende ongeregeld heden onder de Chineezen te Soerabaja ontvangen Thans zijn ongeveer 800 Macao-Chi neezen te Soerabaja zonder verzet ge arresteerd en nagenoeg alle winkels heropend. De handelsbeweging wordt normaal. Reuter seinde Maandag uit Nanking: Het republikeinsche ministerie heeft heden over de vermeende slechte behan deling van Chineezen door de Neder- landsche overheden op Java beraad slaagd. Volgens ambtelijke telegrammen waren er 3 gedood en honderden in hechtenis genomen en zonder eenigen vorm van proces gevangen gezet, omdat zij den troonsafstand hadden gevierd. Soenjatsen, die Joeansji&ai van de aan gelegenheid in kennis gesteld heeft, meende dat een krachtig optreden zou volgen. Het ministerie overweegt de onmiddellijke opzegging van het tus- schen de beide landen bestaande verdrag en het verzoek om den Nederlandschen gezant terug te roepen. De verontwaar diging is groot. Leden van het minis terie zeggen, dat de Chineezen op Java behandeld worden als wilde beesten. Zij schatten het aantal zuivere Chi neezen, dat ep Java woonachtig is, op ongeveer een half millioen, en het aantal Chineezen van gemengd bloed bij benadering op zeven millioen, van wie verzekerd wordt, dat zij met de Chineezen sympathiseeren. De eersten zijn aan het politierecht onderworpen, dat de bevoegdheid geeft tot inhechte nisneming en gevangenzetting zonder gerechtelijk verhoor, op bloot vermoeden. Er zijn, naar de Dordr. Ct. meldt, de laatste dagen verschillende aanwijzingen gekomen, welke zeer sterk het ver moedigen wettigen, dat de jongen, die op 's Gravendeel door de familie Koster is aangenomen als hun zoon Reinier, die 12 jaren geleden plotseling werd vermist, toch Reinier niet is. De commissaris van politie van Be- veren Waes, in België, heeft aan de D. Ct. geschreven, dat hij sterke be- wijzen had, dat deze Reinier in werke lijkheid is de 12-jarige Augustien Jans- sens, aldaar eenigen tijd geleden van zijn ouders weggeloopen. Verschillende omstandigheden leiden er thans toe, aan dit oordeel meer waarde toe te kennen. Van den beginne af is Reinier niet erg mededeelzaam geweest omtrent zijn voormalig z.g.n. zwerversleven. Er was niets uit hem te halen en zoo gauw het gesprek kwam op den woonwagen en de menschèn, met wie hij België zou rondgetrokken zijn, hield zijn her inneringsvermogen plotseling op. Deze week echter is daarin wel eenige verbetering te bespeuren. Een paar dagen geleden toch waren er menschen bij vrouw Koster op be zoek en dezen stelden haar in kennis met den brief van vorengenoemden po litiecommissaris. Reinier was in de buurt bij J. D. Sieo, op visite en met andere kinderen daar aan het seuteren (ongeschilde aardappelen braden in olie of vet), doch zijn moeder liet hem na kennisneming van dien brief, halen en nam hem flink onder handen, om te eindigen met de pertinente vraag, wie nu zijn ouders zijn. En toen kwam het er uit: Frans Janssens en zijn moeder Clémentine van Cainpenhout. Dit klopt nauwkeurig met de namen uit den brief van den commissaris van politie. Eenmaal aan het biechten, kwam er meer los. Voorheen had Reinier be weerd, geen broertjes of zusjes te hebben gehad. Thans wist hij het echter beter en verleide, twee zusjes te hebben van 7 jaar en 16 jaar mitsgaders de volgende broertjes: Théophile, 10 jaar; Adolf, 9 jaar; Piet, 4 jaar en Alphonse 2 jaar. Dit komt ongeveer overeen met het door den commissaris van politie tijdens zijn bezoek aan 's Gravendeel vertoonde trouwboekje van het echtpaar Janssens. Te 's Gravendeel is Reinier Koster eenige dagen geleden geconfronteerd met den klompenmaker Arthur Joris, uit Beveren Waes. Deze herkende in Reinier onmiddellijk Augustien Jans sens en motiveerde deze verklaring door te vertellen, dat de knaap zelfs bij hem in de klompenmakerij heeft gewerkt. Reinier viel nu ook op dit stuk door de mand en verklaarde, dat hij werkelijk bij dien Joris heeft gewerkt. Hij moest er klompen schrappen en dit verveelde hem zoo, dat hij weggeloopen is. Hij zou op zijn vlucht aangeland zijn bij een eigenaar van een woonwagen, met wien hij voor een dag of vier vijf is meegegaan. Daar hij bij dezen echter niets moest doen dan bedelen, is hij ook van den zwervenden troep wegge loopen en terecht gekomen in een klooster te Eemsche. Er is in het verhaal van Reinier aan vrouw Koster blijkbaar verdichtsel en waarheid. Het klopt, dat hijteEemsch is geweest, maar de geschiedenis van den woonwagen is niet bijzonder aan nemelijk. Reinier heeft nog meer verteld, dat van belang is. Zoo weet hij nu ook te zeggen, dat hij te Beveren Waes de eerste H. Communie heeft gedaan. Tij deus zijn verblijf te St. Maartensdijk, bij den burgemeester aldaar, den heer- Polderman, heette het, dat hij te Doel de eerste H Communie had gedaan, doch bij onderzoek bleek, dat den pas toor aldaar hier niets van bekend was. Er komt nog meer. Reinier weet zich zelfs te herinneren, dat hij te Beveren Waes gevaccineerd is door den genees heer De Boer. Deze naam zal weldra zijn te verificeeren. Het gerechtelijk onderzoek, hetwelk Maandag te Dordrecht plaats gehad, heeft voor goed uitgemaakt dat het niet het verloreD zoontje van Koster, maar Augustien Janssens, uit Beveren Waes, in België is. Tot het einde toe echter heeft de kleine Augustien er brutaal op los ge logen, maar de confrontratie met zijn ware ouders en andere getuigen deed al spoedig de waarheid aan het licht komen. Het echtpaar Koster was dan ook zoodanig overtuigd, dat het zonder eenig voorbehoud den knaap aan de familie Janssens afstond. Onder grooten toeloop van publiek is hij te drie uur per vigelante uit het gerechtsgebouw in het Steegoversloot naar Beveren Waes vertrokken met zijn vader en moeder. Naar de knaap heeft meegedeeld hetgeen door zijn ouders bevestigd werd is hij Maandag 22 Januari te Beveren Waes weggeloopen. Een keer heeft hij bij een boer geslapen, den anderen nacht heeft hij te Antwerpen onderdak ge had en Woensdag d. a. v. is hij te St. Maartensdijk opgepikt. Dat hij in een woonwagen is geweest, Rona Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2