WElAiilftl». W eiland. een Boerenarbeider, Tijdgeestbriefjes Tijdgeestpolissen Moeders! H. H. DE KLERK ft ZONEN, Tapijten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Matten, Behangselpapieren, enz. enz. „DE ADELAAR", ROTTERDAM. Mooie genezing van een grijzaard. DIENSTBODE, de Kerkekampen De Notaris J.J. VAN DER KAADEN Welk Veevoeder is voordeelig F. VAN DR1EL, Gesticht Bethesda Goudsohe Wagenstraat 76 en 78. Achterklooster 109, 121,123 en 139. GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE MAGAZIJNEN van Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Groote Straat B153, n/dK.-K.Kerk, WAALWIJK. ONTVANGEN een Reuzencollectie Zwarte en Gekleurde Heeren- en Jongeheeren-Oostuums, Kinderpakjes en Pantalons. Notaris VAN GENDT publiek te verhuren: Onderscheidene perc. WEILAND, 25V» Hectaren Weiland, en is nu gebleken onwaar te zijn. Hoe hij aan die verhalen kwam en waarom hij ze deed, beliefde hij niet te zeggen op een desbetreffende vraag bleef hij zwijgen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, tusschen half één en één uur, heeft te Amsterdam, in de Wolvenstraat, vóór of in den kelder van den lood gieterspatroon J. Hesseling, een ont ploffing plaats gehad. Het tralievenster voor het kelderraam werd door den schok op straat geworpen, en de ruitjes van het kelderraam werden verbrijzeld, terwijl de sponning van een der raitjes en het raamkozijn daar ter plaatse voor een deel weggeslagen werden. Ook van het winkelraam boven den kelder en van het daarboven gelegen raam, waar achter het kantoor van den heer Hes seling is gelegen, waren eenige ruiten stuk. Omtrent de oorzaak van de ontplof fing verkeert men in het onzekere. De heer Hesseling zat in zijn kantoor te werken, hij meende beneden iets te hooren vallen. Hij ging naar den win kel en keek in den kelder, maar ont dekte niets. Toen hij weer boven was, volgde de ontploffing. In den kelder was slechts wat oude rommel, hout en ijzer geborgen. Ont plofbare stoffen bevonden ei zich niet. Voorts werd door een ontboden werk man van de gasfabriek vastgesteld, dat de ontploffing niet door een defect aan de gasleiding kan zijn veroorzaakt. De politie heeft beslag gelegd op eenige stukken van een ijzeren pijp, welke verwrongen waren. Men vreest, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. De heer Hesseling is namelijk voorzitter van de loodgieterspatroonsvereeniging Eensgezindheid en dus de leider van de werkgevers in hun strijd tegen de stakende gezellen. Zondagmorgen heeft de loodgieters patroon G. Oltmanns, wonende in de Willebrordusstraat, eene mededeeling gedaan, welke het vermoeden, dat de ontploffing het werk is van kwaadwil ligen, versterkt. Hij is namelijk in het bezit van een soort van bom, welke veel overeenkomst vertoont met het bij den heer Hesseling gevonden stuk ijzer en den 17den dezer werd gevonden op een werk aan den Admiraal de Ruyter- weg, waar, ondanks de staking, wordt voortgewerkt. Hij projectiel bestaat uit een stuk gaspijp van 2 d.M. lengte, aan de eene zijde afgesloten door een dichten ijzeren sokkel, aan de andere door een gaatje, dat waarschijnlijk moest dienen voor het inbrengen van een lont. Om de buis waren kleine stukken pijp ge schoven, en het geheele werktuig was gevuld met grof kruit. Deze primitieve bom was neergelegd onder een asfaltoven, welke echter, gelukkigerwijze, niet ge bruikt werd. Aanvankelijk beschouwde de heer Oltmanns het gevondene niet van ernstig karakter we leven hier niet in een land van bommengooiers maar na 't gebeurde in de Wolvenstraat schijnt men toch tot de conclusie te moeten komen, dat aan den strijd van de loodgieters wordt deelgenomen door anarchistische elementen, welke ook niet voor de ergste middelen terug schrikken. In verband met den vermeenden aan slag in de Wolvenstraat, hebben de woningen van de loodgieterspatroons vereeniging Eensgezindheid politiebe waking gekregen. Uit de ringvaart van de Haarlem mermeer is het lijk van een onbekend manspersoon opgehaald. Het hoofd en een arm ontbraken. Het lijk is naar de begraafplaats te Hoofddorp overgebracht. Op een der jongste carnavalsavonden heeft een handige en kwieke domino aardig zijn slag weten te slaan teD huize van een der deftigste familiën te 's-Hertogenbosch. Terwijl de bewoners op bezoek waren bij familie en de meiden reeds te bed waren gegaan, is een verkleede, vermoedelijk met behulp van valsche sleutels, het huis binnen gedrongen en heeft op zijn grootste gemak een onderzoek ingesteld naar de financiën met een tact en behendig heid. alsof hij heer en meester van de woning ware geweest. Hij brak de secretarie van mijnheer en mevrouw open, ledigde den gelde- lijken inhoud men spreekt van samen ongeveer f 5000, en verliet, zonder dat iemand er erg in had, dat hier een dief op bezoek was, ongestoord met zijn buit de woning. Wel moet men gezien hebben, dat een domino de woning verliet, doch dat was natuurlijk absoluut niets op vallends, want met Carnaval komen uit nagenoeg alle Bossche woningen verkleede menschen, bij de rijksten zoowel als bij de armsten. En het ware zelfs niet te verwonderen geweest, dat de meiden of de huisknechts waren ze nog op geweest den gemaskerde ongehinderd zijn gang hadden laten gaan, met de gedachte, dat het een der familiegenooten zelf was, die zich op den laten avond nog even van wat geld kwam voorzien om nog een flesch te gaan kraken in de soos of elders. Te Waalwijk kwam Vrijdagavond een 10-jarig meisje van den schoenmaker v. B. schreiend bij haar ouders. Het kind vertelde, dat een bakkereknecht, V. genaamd, w erkzaam bij den heer F onzedelijke handelingen met haar had gepleegd en haar daarna mishandeld had. De ouders gaven van het geval aanstonds kennes bij de politie met het gevolg, dat"do dader spoedig kon worden gearresteerd. Naar wij vernemen heeft hij een volledige bekentenis afge legd. Men kan oude lieden er niet genoeg tegen waarschuwen de kleine ongemak ken waaraan zij lijden, niet op rekening van hun leeftijd te stellen en zich om die reden ongeneeslijk te achten. De ouden 7an dagen moeten zich verzorgen als de jongen, en indien zij daartoe de Pink Pillen gebruiken, heb ben zij de meeste kans al hunne krachten weer te vinden en voor langen tijd dieD toestand van sterken en kloeken ouder dom te verlengen. Of het hier mannelijke dan wel vrou welijke zieken aangaat, de uitslag zal even gunstig zijn. Om onze bewering kracht bij te zetten, hebben wij heden het getuigschrift ge kozen van Mevrouw de Wed. Broekhuis, wonende Groote Ban no. 17 te Zwolle. Wij verzoeken u wel in acht te nemen dat deze persoon 70 jaren oud is. „Drie jaren lang, schrijft zij ons, heb ik aan groote zwakte, gebrek aan eetlust en moeielijke spijsvertering geleden, ook aan duizelingen, een kwaal bijzonder gevaarlijk voor lieden van mijn leeftijd. Ik had vele geneesmiddelen beproefd zonder het minste succes, en reeds dacht ik dat, mijn leeftijd in aanmerking ge nomen, de geneesmiddelen geen werking meer op mij moesten hebben. Op dat oogenblik kreeg ik een bezoek van den Heer Reuvers, die door de Pink Pillen genezen was. Hij zeide mij hoe zeer die pillen hem hadden goed gedaan en hij raadde mij sterk aan ze ook te gebrui ken. Ik stemde daarin toe en begon eenige dagen later de Pink Pillen in te nemen. Wat de andere geneesmiddelen niet hadden kunnen bereiken, hebben de Pink Pillen bereikt. Zij hebben mij van al mijne kwalen genezen. Sedert ik met het gebruik ben opgehouden, ondervind ik een groote gewaarwording van welzijn". Wij herinneren er aan dat de Pink Pillen een volmaakt hersteller van het bloed, een bewonderenswaardig verster ker der zenuwen zijn. Zij genezen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, neurasthenie. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang met bevel tot gevangen houding verleend tegen een 34 jarigen onderwijzer uit Goes, beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen. De officier van j ustitie te Arnhem heeft rechtsingang met last tot instructie ge vraagd tegen J. Hartjes, arbeider te Beek, ter zake dat hij op of omstreeks 18 dezer te Beek opzettelijk zijn zevenjarig doch tertje Marie Frederika van het leven heeft beroofd, door dit kind opzettelijk de keel dicht te knijpen en aldus te worgen. De 8-jarige Reiner en de 10-jarige Jan Hartjes zijn aan de ouderlijke macht onttrokken en naar Welkom te Arnhem overgebracht. Derksen is na confrontatie in het huis van bewaring te Arnhem met ver schillende getuigen, in vrijheid gesteld. De slager H. J., uit Doetincnem, heeft verklaard, dat hij op den dag van den moord van 3 tot 5 uur in gezelschap van D. is geweest en met hem over paarden heeft onderhandeld. Ook de moeder van het kind is op vrije voeten j gesteld. Men meldt dat er Maandag te Essen a. d. Roer een Nederlander, die in een herberg met een troepje landslieden ruzie gekregen had, doodgestoken is. Een der mannen, die aan de misdaad medeplichtig is, is in hechtenis genomen. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 40357 stuks. Hoendereieren van f 4,00f 6,00 per 100 stuks. GORINCHEM. Ter Zaterdag alhier ge houden paardenmarkt waren aangevoerd 225 paarden. Er werd besteed voor: luxe paarden f 500 f 650, 3-jarige paarden f 400 f 500, 2 jarige paarden f180 a f 300, werk paarden f 90 k f 210. Veulens niet aange voerd. Hitten f 60 f.210. Er waren vele buitenlandsche kooplieden aanwezig. De handel was redelijk vlug. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 23 Febr. 1 36 M. 0.96 M. f N.A.P 24 1.60 1.05 25 1.42 1.08 26 1.52 1.10 Waterhoogte Maastricht (brug). 26 Febr. 1.65 M. boven 0. 27 1.90 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 Febr. 2.82 M. boven 0. 27 3.44 /Idvertenllën. Mevrouw BRYAN te Amsterdam ver langt tegen 15 Maart eene eenvoudige behoeft niet te koken. Loon f 130. Brieven franco Tesselschadestraat 29. van te Hemden is voornemens op Zaterdag 3 Maart 1913, 's morgens ten ÏO ure, op „CONCORDIA" te Heusden, voor 1 jaar, voor Mevr. de Wed. v. d. Blom, onder Wijk, Aalburg en Oudheusden; voor Mr. E. G. J. Tilman, onder Aalburg en Wijk; voor Mej. Wally van Lanschot, onder Gen- deren en Veen en voor de Ned. Herv. Kerk van Heusden, voor 6 jaren in de Zeggelaars in 6 perceelen. Alles breeder omschreven bij biljetten. Sprang. In de vorige week werd ten te A 1 m k e r k, huize van ds. Pop een envelop bezorgd, jg voornemens om op "Woensdag 13 inhoudende een gift van f 100 voor de 1913, 's namiddags 3 uur, bij Diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier. de Weduwe J. C. HIJKOOP te Almkerk, Gameren. Bedankt voor het beroep in het openbaar voor het seizoen 1912, te naar de Chr. Geref. gem. alhier door ds. S. J. Langen te Gouda. onder Almkerk, in 19 perceelen. Tegen half Maart gevraagd goed kunnende melken. Een woning met tuin beschikbaar. Adres: A. VAN DER DUSSEN, land bouwer te Capelle o'd. IJtsel (polder- Prins- Alexander). kerknieuws. Aanbestedingen. Wel, dat van The British Oil en Cake Mills, te Huil. te Werkendam, Sleeuwijkschen dijk 55a, die in elke plaats een Soliden Sub- Agent vraagt. te (Protestantsch Gasthuis voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Wilt U een mooi NATUURLIJK PORTRET van Uw kind hebben? Als bet geen Moedermelk krijgt, voedt het dan op met het bekende Het is wereldberoemd en duizenden dankbetuigingen zijn ontvangen. 20 cent per ^2 K.G. Pak. »J f» *|4 M M Het Kindermeel staat onder controle van H.H. Dr. VAN HAMEL ROOS HARMSEN. Amsterdam, 16 November 1910. Het is een groote voldoening onzen dank te kunnen betuigen voor de werkelijke uitstekende resultaten, die wij met Uw Kindermeel bij ons dochterje verkregen hebben. Na het uitblijven van de natuurlijke voeding begonnen wij op aan raden van.Dr. Joh. van Maarseveen met Uw Kindermeel, dat onze kleine tot heden nog met den grootsten smaak nuttigt. De hierbij liggende foto moge U een klein bewijs van onze dankbaarheid zijn en U laten zien, hoe door en door sterk ons nu 15 maanden oud kindje is. Met de meeste hoogachting, Mevrouw KOCH. TELEFOON INTERC. 4341. Grootste Gesorteerd Magazijn van de Langstraat. llodel 1913. Nieuwste Modellen. Prima qualiteit en goede afwerking. Steeds voorradig een kolossale sorteering Werkmans goederen, Hoeden, Petten, Dassen, enz. Lage doch beslist vaste prijzen. Zie de Etalage. ME GROOT. omboowisg tot lortatle spoorwijdte ran den i poor weg Gouda -Schoonhoven. Raming 403.000. Minste insehr. Zandlererantie-Maatachappq te Amster dam, f 89 L.700. 2o. Het maken, vernieuwen en wij eigen van pijlera en landhoofden en het vervaardigen, leveren en stellen van qzeren bovenbouwen ten behoeve van de bruggen over de Maasvallei, over dr Kanjelbeek en over de Genl in den apoorweg van Maastricht naar Sittard, en van de brnggen over de Maasvallei en over de Kanjelbeek in den apoorweg van Maastriebt naar Aken. Raming f 107.000. Minste insehr. A, W. Groot te Hintham bij Oen Bosch, 98 660. WERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 7 7V» ci,-< winkel* du* 82l/2 ett. pet half kilo. Ei reu f 1 00 de 26 stuks. OOSTERH9ÜT 27 lebr. Boterƒ1,76 «1,78 per Kg. Eieren f 0,19 e* 0,20 de 4 stuk*. BESOOIJEN27 Febr. De prij* der Boter too* heden f 1.65 f 1.74 per Kilo. Aangevoerd 360 K.6. Keren f 0 91 de 26 stuk*. GORIN CHEM, 26 Febr. Op de veemarkt toaren aan gevoerd 240 runderen, 18 nuchtere kalveren, 31 vette varken* 764 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen toaren al* volgt: ztoare kalf koeien f 240 300, kalfvaarzen f 160 a 220 guiste vaarzen f 100 a 130, melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f 000 apinken f - a .graskalveren f a -- nuchtere f 8 a 14, schapen f a - lammeren f a biggen 6 13 per stuk. Vette varken* 28l/2 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrütarwe f 8,50 9,00 roode dito 8.25 a 8 75 witte dito 8.50 a 8.80 inl. rogge f 6.40 a 6 75 buitenl. dito f 6 80 a 7.15, gerst f 6.60 a 7.—, haver f 4.30 a 5.25 duivenboonen f -. a blauwe enct-n f a mais, 75 pond, f 6.50, a 6 75 alle* per heet. Boter 78 a 80 et. per half kilo Keren f 1.80 a 1.15 per 26. Kippen f 0.80 a 1.25 per stuk. ROTTERDAM, 26 27 Febr Op de veemarkt waren heden aangevoerd 978 vette runderen, 1135 magere dito. 289 vette en graskalveren, 1331 nuchtere kalveren 822 schapen of lammeren, 1275 varken*, 155 biggen. De prijzen waren at* volgt: runderen le kwaliteit 82 le kw 56 cent, kalveren le kw. 124, 2<? kw 90 ct. schapen le kw. le kw. et. vette varkens 56 a 58 ct. licht soort 46 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 13. - a 18.idem voor de slacht f 7.00 «11— Biggen f 1.60 a 1 80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 73/8 en 25/16 ton en 176 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 70, le kw. f 66, 3e kw. f 64. Per half kilo 85 a 90 cent. ROT1ERDAM 26 Febr. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f—,-.per 100 kilo f 9.40 a 10 75, nieuw f a Rogge f -. -.er heet Qerst fa - Chevalier fa Haver f 9 40 9 65, per 100 kilo, Bruine boonen f - witte f -.Erwten f - a Kottcrdamsche eierenveiling, Voor den Heer A. Z. Snoek te Almkerk: Vraagt slechts gratis prijzen en monsters hij den Districts-vertegemooordiger Molenaar's Kindermeel Den Heeren P. Molenaar Co., Westzaan. Mijnheeren, 'l7 Febr Mutachappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen te Utrecht, het maken van grondwerken, het op breken en leggen van sporen ea wisaela, het maken en wijzigen van knnatwerken en het verrichtten van bqko- Breeder by biljetten en inlichtingen bij mende werken ten behoeve van de voltooiing en de den Notaris. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3