UITVOEIU.1G Dienstbode. staan ter dekking: Due. DIENSTBODE, Bij A. Maas te Aalst Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Zangvereeniging „Ons Genoegen" blijvende wetgeving, doch als een voor- loopig redmiddel, een tijdelijk hulp middel tot regeling van een bijzondere, onverwachte moeilijkheid. Het wets ontwerp was noodzakelijk, voordat ver dere stappen gedaan zouden moeten worden, waarvan God verhoeden mocht, dat de noodzakelijkheid zou blijken. Volgens later bericht is het ontwerp in tweede lezing aangenomen met 348 tegen 225 stemmen. De nationalisten en de arbeiderspartij hebben voor het wetsontwerp gestemd. Het hervatten van het werk in de mijnen van het Roergebied gaat lang zaam. Het einde van de staking in dit gebied heeft in de andere steenkolen- streken niet die uitwerking gehad, welke men er van verwachtte. De arbeiders van de staatsmijn Barsinghausen, in het Deisterbekken, tenminste, hebben beslo ten door te staken. Ook in Schaumburg-Lippe staakt nog het meerendeel der mijnwerkers. De arbeidswilligen krijgen vaak 's nachts dreigbrieven op bun deur geplakt en bij het wisselen der ploegen worden ze lastig gevallen. Eenige raddraaiers zijn opgebracht. Er wordt alleen nog over dag gewerkt. Een vechtpartij tusschen stakers en werkwilligen heeft Donderdag in Schot land plaats gehad te Kirkconnel in het graafschap Dumfries. De plaatselijke politie was .machteloos en eerst de aan gekomen versterkingen hebben de orde hersteld. Tien stakers werden in hech tenis genomen. Van de politie zijn er zes agenten bij gewond. Uit Cleveland in Ohio wordt bericht, dat na een bijeenkomst van de eigenaars der mijnen van vette steenkool met de mijnwerkers de voorzitter van het mijn- werkersverbond heeft verklaard, dat de staking aan genoemde mijnen, die 500 duizend mijnwerkers zou omvatten, den len April moet beginnen, ingeval de eischen der arbeiders niet ingewilligd werden. Volgens een telegram aan de Matin zou deze staking al de mijnen van Ohio, Indiana en Illinois betreffen en moet zij twee weken duren, opdat tijdens de onderhandelingen, die op dit oogenblik plaats hebben naar aanleiding van de hernieuwing der collectieve con tracten, de mijnwerkere grootere voor desden zouden kunnen verkrijgen. Uit Keulen wordt aan de Lokal An- zeiger geseind: De Rijnschippers hebben besloten den 31 Maart het werk testaken. De staking omvat alle scheepvaartmaat schappijen op de boven-, middel- en beneden-Rijn, met uitzondering van de Frankfortsche scheepvaartmaatschap pijen. Het aantal stakers bedraagt on geveer 7000. De scheepvaartmaatschappijen zijn niet ongenegen die rijnschippers tege moet te komen, die geen bepaalde eischen hebben gesteld, maar slechts een kleinen opslag gevraagd hebben. De eischen der matrozen zul len ech ter worden afgewezen In een barbierswinkel te Oporto, waar een geheime bommenfabriek bestond, he ft een hevige ontploffing plaats gehad Men schat het aantal dooden op 13, waar onder drie vrouwen en een kind en het aantal gewonden op 20. De broer van den barbier is in hechtenis genomen Tot gisteren waren reeds 7 lijken uit het puin te voorschijn gehaald. t*laalsel|fk lleuws. Heusden, 23 Maart. De Prins Hendrikkade, anders een aan genaam wandelhoofd, is in de laatste dagen veranderd in het „waaigat". De westewinden maken het ongenietbaar en het water wordt opgezweept, als wilde het alles onder water zetten. De stoombooten en vaartuigen, samen circa 1'20 per dag, blijven niettemin geregeld aanleggen of passeeren. De steenkolennood heeft daarop nog geen invloed. De z.g. „melkboot" uit Rotterdam, die gedurende de wintermaanden hier dagelijks een 250-tal groote melkbussen in ontvangst nam, aan gevoerd door de verschillende omliggende gemeenten, heeft zijn dienst gestaakt, om die vermoedelijk weder met October te openen. Of dit nu meer boterproductie in den omtrek ten gevolge zal hebben, dan wel, of eene verlaging van den melkprijs hieruit zal ontstaan, weten we niet. Toch zou het laatste door velen gewenscht worden. Op de heden gehouden voorjaarskeu ring van springstieren werden er 49 aan geboden. Daarvan werden goedgekeurd: Een donkerzwartbonte van Wed. H. Ver hoeven te Doeveren. Een zwartbonte van C. J. Branderhorst te Genderen. Een lichtzwartbonte van J. v. d. Heuvel te Genderen. Een zwartbonte van L. G. v. d. Beek te Genderen. Een driejarige zwartbonte van Gebr. Oer- lemans van der Schans te Drongelen. Een éénjarige zwartbonte van dezelfde eigenaars. Een lichtzwartbonte van P. Nieuwkoop te Drongelen. Een zwartbonte van Jac. de Wilt te Herpt Een zwartbonte van I. Buis te Herpt. E*>n tweejarige zwartbonte van Wed. Brau- ten te Haarsteeg. E. n driejarige zwartbonte van Kinderen Van Veldhoven te Hedikhuizen. Een tweejarige zwartbonte van dezelfde eigenaars. Een zwartbonte van Van Engelen te Nieuwknik. Een tijgerbonte van Wed. J. Buis te Oud- heusden. Twee zwartbonten van Joh. van Boxtel te Oudheusden. Een blauwbonte van Van Engelen te Bokhoven. Een zwartbonte van De Haas te Engelen. Een tweejarige zwartbonte van Van Enge len te Vlijmen. Een zwartbonte van A. Timmermans te Doeveren. Een zwartbonte van J. C. van Bokhoven te Herpt. Een zwartbonte van J. A. van Oudheus den te Herpt. Een zwartbonte van W. Hoeflakente Wijk. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de zoon van den schipper Van Hooft alhier, het ongeluk gehad in eene sluis nabij Venlo, met de hand tusschen sluis en schip te geraken, waardoor hem twee toppen van vingers nagenoeg zijn afgeklemd. Aliilkcrli. Bij de aanbesteding van het verbouwen der openb. school alhier werd ingeschreven door: L. G. Ken tie, Woudrichem, f 14460, A. van Gent, Ridderkerk, f 13750, Gebr. J. en A. Straver, Almkerk, f 13657, C. Bakker, Werkendam, f 13600, P. van Houwelingen en Duim, Noordeloos, f 13525, D. G. de Graaf, Woudrichem, f 13510, P. v. Straten, idem, f 13494, F. Kramer, Werkendam, f 13475, A. Pellikaan, Dussen, f 12910, H. Michaël, Kaatsheuvel, f 12865, H. Kolflf, Almkerk, f 12609. Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Het fanfarecorps alhier bracht het nieuwgekozen lid van den raad en van de Prov. Staten, den heer A. Z. Snoek, Woens dagavond een serenade. Een groot aantal personen had zich opgemaakt om de fanfare te hooren. Ancle!. Bij het afbreken van een oud huis, geraakte het zoontje van J. S. onder een omvallende muur. Ofschoon het zich eerst nogal ernstig liet aanzien, is de jongen er gelukkig met eenige lichte kwets uren afgekomen. Ten huize van den landbouwer A. N. doet zich een geval van roodvonk voor. Ofschoon de ziekte slechts sporadisch voor komt, heeft ze toch al van af begin No vember hier geheerscht. *Capelle. Naar we vernemen zijn bij J. Verduin in de Nieuwstraat alhier sporen van bloedvergiftiging geconstateerdde oor zaak moet klaarblijkelijk gezocht worden in het snijden van leer met een wondje aan zijn hand. Drongelen. Naar wij vernemen zal in deze gemeente door het Phytopatholo- gisch Laboratorium te Amsterdam een proef veld worden aangelegd ten einde daarop een proefneming te doen met een oplossing van ijzervitriool tot verdelging van herik. Maandagavond a.s. zal alhier de landbouwcursus worden geëindigd. In tegen woordigheid van den heer Huizinga, rijks- landbouwleeraar te Breda, zullen alsdan de diploma's worden uitgereikt. Cüainereii. Dat het hooigewas 1911 tegen goeden prijs van de hand gegaan is laten de verbouwers terdege zien. Op de verpachting van de Herv. Kerk werden voor hooiland flinke prijzen beloofd. Weiland iets minder. Over 't geheel genomen hebben de wei- en hooilanden dit jaar f 428 meer opgebracht dan 't vorige jaar. Woensdagmiddag werd door den Weled. Heer M. P. de Jongh alhier aanbe steed het bouwen van een villa, met uitzon dering van hout, steenen, glas- en verfwerk. Inschrijvers waren: Blom, Zaltbommel, f 9555, P. van Ek, Gameren, f 9570, W. Kuil, Bruchem, f 9596, T. van Willigen, Gameren, f 9700, J. G. v. Willigen, Game ren, f 9760. Den laagste is het werk opgedragen. Cl ra vc moer. De bevolking dezer gemeente gaat sedert enkele jaren geleidelijk achteruit, wat in hoofdzaak daaraan moet worden toegeschreven, dat hier geen fabrieks wezen bestaat of andere flinke werkgevers zijn. Enkele jongelui gaan naar de tuinderij in het Westland, andere gezinnen gaan den boer dienen in Holland en weer andere werkkrachten gaan elders naar de scheeps timmerwerven, maar van een trekken naar Amerika werd hier niet gehoord. Thans evenwel zijn een paar jeugdige kerels vertrokken om de reis over den groo- ten oceaan van uit Antwerpen te aanvaar den, teneinde hun geluk in Canada te gaan beproeven. Blerwjjnen. Dinsdagmiddag sloeg door het onstuimige weder het schip „Altijd Wat", geladen met steenkolen, toebehooren- de aan schipper Doornheim, ter hoogte van de grens HerwijnenHeilouw, op de rivier de Waal om. De opvarenden sprongen in bet bootje, doch de schipper nog wat wil lende redden kwam in het water en zou verdronken zijn als schipper G. van Zuidam niet terstond met zijn roeiboot te hulp ge sneld was en door het uitsteken van een zijner riemen hem naar de boot trok. Zijn pogingen om hem in de boot te helpen mislukten, zoodat er niets anders op zat dan dat schipper Doornheim zich aan de boot vastklemde en zoo door het water naar den wal werd gebracht. Mederheuiert. Bij de Woensdag j.l. door notaris De Jongh verpachte weide- scharen op de Arkenswaard alhier, was zeer veel animo. De koescharen gingen vlot van de hand voor f 57 a f 60, terwijl de paar- denscharen f 57 a f 58 bedroegen. Trots den geringen voorraad hooi, welken de veehouders thans nog bezitten en die hen verlangend naar een vroege scharing doet uitzien, blijft de handel in hooi zeer kalm. Er gaat hoegenaamd niets om. Eerste kwaliteit geldt f 19. Waards- hooi voor den particulieren handel f 20 per duizend. Het 10-jarige zoontje van Biesheuvel alhier, kwam bij het slootje springen zoo danig te vallen, dat zijn arm uit het gelid was. Terstond begaf B. zich met den knaap naar het naburige Veen, waar dr. Schmitz bijstand verleende. Raamsdonk- Tot stationchef al hier, is benoemd de haltechef te Lent bij Nijmegen, welke halte wordt opgeheven. Sleeuwjjk. De miliciens M. Hoeke en A. A. van den Heuvel, welke op den 13en Maart j.li bij de militie zijn ingelijfd, zijn ongeschikt voor den dienst bevonden. De nieuwe kiezerslijst bevat alhier 578 kiezers voor de Tweede Kamer en Pro vinciale Staten en 474 kiezers voor den Gemeenteraad. üprnng. Woensdag 10 April e.k. zal in deze gemeente de verkiezing voor de Kamer van Arbeid in het schoenmakers bedrijf te Waalwijk plaats vinden. Aeeil. Woensdag werd eenderhooge boomen, staande voor de woning van den heer 't H. omvergehaald, omreden dien boom oud en versleten is. Dit is op zich zelf niet jammer, maar wel is 't dit, daar sedert eenige jaren een eiberpaar er haar woonplaats vondt. Wie vindt zulke vogels niet gezellig, zijn ze niet de bode van een vroege lente? Ziet men hen den geheelen zomer niet druk bezig om hun huis te onderhouden en later weer voor uitbreiding van hun gezin zorg te drager? Neen, zoo iets is toch wel wat al te kras om dit eenige nest in de gemeente voor goed op te ruimen en dit zal toch het geval zijn indien niet medelijdende harten in de buurt zijn, welke het ooievaarspaar een ander verblijf verze keren. Het vrouwtje dat tot heden nog niet verschenen is zal vreemd opkijken dat aldus met hare verblijfplaats gehandeld is. We zullen dus maar hopen dat hier voor dit gezin spoedig een gunstige verandering mag komen, want zulke handelwijze is toch zeker onverdiend. Het onderzoek der politie heeft tot dusver niet kunnen leiden tot het vinden van den dader van den diefstal ten nadeele van v. B. op Zaterdagavond. Toch wordt vermoed, dat men bekend moet zijn, dat dit sommetje bij v. B. in't bezit is geweest. Het contracteeren der bieten is afge" loopen. Over 't algemeen zijn meer contrac ten afgesloten en zal meer land voor dit product worden bestemd. AAaspik. Dinsdag schrok het voor een mestkar gespannen paard van den heer W. de Roon alhier, van een automobiel welke voor het gemeentehuis stond. Het paard sloeg op hol en reed tegen een lantaarnpaal aan, welke gedeeltelijk vernield werd, waarna het werd gegrepen door den ijlings toegeschoten gemeentebode A. Rekkers. De voerman G. Rekkers, die van de kar gevallen was, bezeerde zich ernstig aan het gezicht en werd per auto mobiel naar dr. Smits vervoerd. Gelukkig was de wond niet ernstig en kon hij Woens dag zijn werkzaamheden weder hervatten. §&ur«;e**8jiGe Heusden, van 15 tot 22 Maart. Geboren Levenloos kind van C. de Jong en M. van der Wiel. Overleden: Josephine Enders, 64 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 1521 Mrt Getrouwd: J. Pruissen, 30 j, en T. Oldenburg, 26 j. Geboren: Christiana Neeltje, d. v. W. van Veen eu M. Schaddelee Leen- dert, z. v. A. van der Stelt en E. van der Stelt. Overleden Antonetta voor den Dag, 29 j. (te Loosduinen)Jan van Vuuren, 55 j. (te Vucht.) Ingekomen van Werkendam, J. van der Wiel eu gezin J. van Oorschoten gezin Gorinchem, O. W. RoubosHo- boke (België), D. M. de Hoog. Vertrokken naar: Werkendam, A. Potters en echtg.Johs. Ippel en gezin. Nederhemert, over de maand Februari. Geboren: Elizabeth, d. v. C van Aalst en F. Wijburg; Peter, z. v. Chr. Verheij en A. van Driel. Overleden: Stijntje van den Oever, 3 m.; Jan van Son, 4 m.; Peter Verheij, 16 d.; Geertrui Maas, 76 j., echtg. van H. Haasakker, 76 j.; Ernstje van de Werken, 9 m. Vrijh.-Cappel, over de maand Febr. Ondertrouwd: W. van den Hoek, 23 j. en M. van Drongelen 20 j. Geboren: Adriaan, z. v. W. Haver- hals en A. Groeneveld,' Ardiua, d. v. Jac. Boezer en Corn. Boer. Overleden: Wilhelmina Heurter, 61 j. wed. van W. KlootwijkJacoba Adri- ana Stam, 9 m. d. v. P. H Stam en J. A. van Vuuren; Adriana W. Wage- makers, 10 j. d. v. M. Wagemakers en G. Glavimans. Geertruidenberg, van 15 Febr.10 Mrt. Geboren: Anna Maria, d. v. H. M. Snijders en J. G. Goossens Jacob Chris- tiaan, z. v. H. A. Elzerman en J. A. StikkersEvertje Gerritje, d. v. J. J. Rijnberk en J. v. KleefHeronimus Antonius, z. v. A. C. Janssen en J. M. van der Put. Ingekomen van: Raamsdonk, J. M. BossersR'donk, F. v. Gils en gezin Helmond, G. J. Timmers; Haarlem, C. A. de Wierex; Roermond, M. J. ZelisZevenbergen, J. van Bavel's Her togenbosch, M. Theijssen. Vertrokken naar: Rotterdam, J. C. Logmans en echtg.Dordt, G. v. Beek en gezin Brielle, Chr. de Wijs Raams donk, J. Mulder en gezin 's-Graven- deel, P. Blanken en gezin 's-Hage, M. ClinéHarderwijk, A. D. Lucas. PRGDIKBE11RTGH, 24 Maart. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laateman. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. den Boer van Dot- drecht. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Diemer van Poortugaal. Geertruidenbergvm. 10 u. de heer Hack van Breda, nm. 6 u. ds. v. d. Wal van Made. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf Herpt, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. A. Brummelkamp, bed. H. A. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Bevest. van lidmaten. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en in te zenden. Kerknieuws. Werkendam. Donderdag a.s. hoopt in de Chr. Ger. Kerk, des nam. 7 uur, op te treden ds. Barth, van Sliedrecht, om biduur te houden voor het gewas. Gameren. In de Geref. kerk zal a.s. Woensdag, des avonds 6,30 ure, bidstond voor het gewas gehouden worden. Voorganger de Weleerw. heer ds. Brouwer uit Genderen. Marktberichten. Meuweudijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 2860 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3i a 4| cent per stuk. 8 Zalmen f 1,41f 1,48 p. p. 45 Zalmen f 1,38f 1,50 per pond. Witvisch f 0,05f0,15 Deze week aangevoerd en afgeslagen 601 Winterzalmen f 1,30 k 1,80 p. pond. Waterhoogte Iieusden. Hoog Water Laag Water. 19 Maart 1 81 M. 1.36 M. >•- N A.P 20 168 r 1.26 21 1.65 1.29 Waterhoogte Maastricht (brug). 21 Maart 1.79 M. boven 0. 22 2.02 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 21 Maart 2.56 M. boven 0. 22 2.71 ItlverlwiCiëc. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de ziekte en het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ARINA ZOETJE OOSTHOEK, betuigen wij onzen hartelijken dunk. Uit aller naam, H. BOS. door de te deert ruiden berg;, Dir. de Heer J. DE KROON, met welwillende medewerking van Mevr. BOS v. GOGH, Sopraan, en de WelEd. Gestr. Heeren SNOEK, Bariton, en WEVERS BETTINK, Viool, op DINSDAG 26 MAART 1912, in de Ned. Herv. Kerk te M4DE. Aanvang 's avonds 7 uur. Programma's, tevens Bewijs van Toegang, ad f O IO vanaf 23 dezer verkrijgbaar: te Made bij dominé J. J. v. d. WAL, te Geertruidenberg b. d. Boekh. van den Heer V. GASTEL, te Drimmelen b. d. Heer G. J. DE LAAT. Gereserveerde plaatsen k f 0-25- Gevraagd tegen 1 Mei, een een voudige zindelijke zelfstandig kunnende koken en werken, in een gezin zonder kinderen te 's Herto genbosch. Brieven no. 7, Boekhandel firma Wed. J. LORETZ, Den Bosch. Wordt gevraagd tegen llei een gezonde zindelijke Dienstbode, die goed kan werken. Brieven letter R, Postkantoor Heusden. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OF HOOP VAN Z E 0 E N", Genderen. BOTER. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rjjksliotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.70 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen k rembours door geheel Nederland. 1. De bekende Blauwscbiramel-Hengst Deze komt eiken Maandag in de Hopwaag te Ammerzoden, begin 15 April. Goudvos, komt eiken Vrijdag in de Hop waag, begin 5 April. Beide volbloed Belgisch ras. 3. Kampioen-Hengst van Nederland, Rodel Lux Guiig, 9 maal bekroond, oud 6 jaar, hoog 1.65 M. Deze komt eiken Donderdag te Brakel bij F. VAN DALEN. Bekgeld van deze Hengsten: Drachtig f JLO.niet drachtig f 5. Heusden, vm. 10 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6u.ds. v.d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. be vestiging van ds. R. W. de Jong door ds. Impeta van Kat wijk aan Zee, nm. 6 u. intrede van ds. de Jong. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar, nm. leeskerk. Aalburggeen opgaaf. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 u. ds. A. B. v. d.Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Moréesch, vroeger predi kant alhier. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug teren van Heusden. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, geeii opgaaf. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds Keck van Zuiliohem, voorber. H. A. Zz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Poitderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEB 23 Maart. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 7.2 af 8 30 Rogge f 6 00 a f 6 60, Gerst f a f -.Haver f 5 60 af 10, Kool taad f -Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Keren van tot et. LAND VAN ALTEN A 22 Maart- Aardappelen. Vroege f 0 f 1 Blauwe f 2 25 d f 2 50 Zeeuwen, f 2 75 f 3 00. Jammen f i f i Hooi \e quad, f 16 00 a f 17.-. 2e quad, (voor de pers) f 13 ot.i u 14 00 Klaverhooi f 19.a f20. Vit stroo f 15 h f 16 00 Geel dito 12 13 Vette kalveren tot et. per half lnlo. Varkens tot een gewiekt van 76 E.G. 25 a 26 ets. zwaardere 29 h 30 et Boter 0.70 0 80 per half E.G. Eieren f 0.90 k f 1.00 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 75 in de winkels dus f 0 80 per h. kilo tieren f 0 85 per 26 stuks Bojter der zuivelfabriek f 1.65 ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe ƒ8 00 f 875 Haver f 4 50 af 5,25 Garst 6.20 a t 6 40 per H.L.\ Boter0.75 a ƒ0.85 per half K G tieren f 0.80 a f 0.95 per 26 stuks Biggen f 9,00 a f 1150, Konijnen f '.00 a f 0.00, Kippen f .00 .0 per stuk BESOOIJEN19 Mairt De prijs der Boter was heden 131 1 46 per Èilo. Aangevoerd 360 K.G. Keren 0 85 de 26 stuks. OOSTERHOÜT 19 Maart Bo'erf 1,60 a 1,70 per Kg Eieren f 0,14 en 0,15 de 4 stuks Visehmarkt Gorinchem, Visehmarkt Hardinireld. Woudriehemsehe Visehmarkt. 77 Winterzalmen fl.30fl.55 per pond. Snoek f0,00—f0,00 Kraling&rhe Visehmarkt. Eethen, 21 Maart 1912.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2