itoorbBÊ Dienstbode. Persoon, Te koop 25 Beste Hitten, Frits VI, ALEX MEIJER Co.. bekwame Schilders TE KOOF: Staat ter dekking, kim ie Graaff Hz. te BaloïMroet, Scheeps- en Huis-Afbraak, groot soort, echte harddravers. Donderdag 11 April, Hotel Brokken, Besoijen. vreemde po3t-administratiën door roo- vers overvallen. Van de bespanning van den wagen, waarmede begalve de Duit- sche, ook de Franscbe en Russische post vervoerd wordt, is een paard gedood, de wagen met de postlading is onge deerd ontkomen. Daarentegen is de Oostenrijksche post, die een afzonder lijken wagen gebruikt, beroofd en de po8teonducteur gedood. De posten zullen voortaan door gendarmen begeleid wor den. De spoorwegbrug over de Rio Grande del Norte, welke den Amerikaanschen oever verbindt met den Mexicaanschen, is Zaterdag door een dynamietontploffing ernstig beschadigd. Het gebeurde houdt waarschijnlijk verband met de troebelen in Mexico. Arrestaties hebben totdusver niet plaats gehad. Een Maandag te Londen uit Tientsin ontvangen telegram maakt melding van een oproer dat in den staat Sjensi is uitge broken en dat tegen de buitenlanders is gericht. Er zijn vele Mohammedanen vermoord. In een vergadering te Bassin, hebben de mijnwerkers van het centrum van het kolendistrict Charleroi en van de beneden-Sambre de algemeene staking verworpen met het oog op de toezeg gingen van de patroons. gerucht de ronde doet, dat de sultan de gevangene is van de Franschen, die j hem willen dwingen af te treden en den godsdienst van den Koran en de landsinstellingen willen afschaffen. Uit Sefroe en uit Wezzan komen be- richten van onrust en woeling. De berichten over het hervatten van het werk door de mijnwerkers in Enge land luidden over het algemeen gunstig. In enkele kolenstreken weigeren ze echter beslist aan het werk te gaan en sommeeren in de vergaderingen hun leiders hun plaats voor anderen in te nemen. Toch vermoedt men, dat de ontevredenen zich ten slotte bij hen zullen sansluiten die het werk hebben hervat Het getal van deze laatsten schatte men Maandag op 100,000 In Derbyshire zijn Maandag algemeen de mijnwerkers weer aan het werk gegaan. Zuid-Wales en Cumberland volgden Dinsdag; Not tinghamshire en een deel van Schotland volgen Woensdag. In Newcastle, waar ze de vorige week nog driemaal zoo hoog was, daalde de prijs van de steenkool Maandag tot ongeveer 19 shilling per ton. Het Journal des Debats verneemt uit Avesnes, dat gedurende een concert te Houdain een petroleumlamp viel en in brand raakte. Dit had een paniek ten gevolge, waarbij 7 meuschen werden gedood en 15 gewond. De nationale inschrijving in Frank rijk voor de militaire luchtvaart heeft het bedrag van twee-en-een-half millioen frank overschreden. De Daily Express berekent, dat de staking der mijnwerkers in Engeland, die Zaterdag is opgeheven, den mijn werkers op een verlies van 9.7 millioen pond, het land op een verlies van 30 millioen pond te staan komt. De staking was op 29 Februari begonnen. Te Ipswick (Engeland) heeft een ge weldige brand gewoed, de ergste, die daar ooit is voorgekomen. Men schat de schade op ongeveer twee en-een-half millioen gulden. Het vuur woedde in de magazijnen van de firma Fraser, die een groote zaak heeft in meubelen, tapijten, enz., en greep met zoo groote snelheid om zich heen, dat binnen twee uur tijds de brand in verschillende straten in het hart der stad woedde. Een hotel, een rijwielenfabriek en een inrichting voor electrische installaties zijn uitgebrand. Menschenlevens zijn er niet te betreuren. De sjoetoesjta (het geestelijk opper hoofd van Mongolië) heeft op het ver zoek van Joeansjikai, zich bij de Chi- neesche republiek aan te sluiten, ver klaard, dat de onafhankelijkheid van het land was afgekondigd om de on aantastbaarheid van den godsdienst te behouden en een beslissing te nemen na overweging van de voorstellen van de mogendheden, die bij de Mongoolsche kwestie belang hebben. Moelai Hafid, de sultan van Marokko heeft in een onderhoud, dat hij onlangs te Fes met een vertegenwoordiger van de Matin had, gezegd, te vreezen, dat dat de Berbers, de wilde bergstammen van Frankrijk's protectoraat over Marok ko niets zouden willen weten. Volgens den correspondent te Fes is deze ver wachting van den sultan bezig in ver vulling te gaan. Hij meldt, dat, tenge volge van onbescheidenheid van palais- personeel, de tijding van het tot stand komen van het protectoraat zich reeds over het land begint te verspreiden, hoewel het de bedoeling was geweest eerst van dat protectoraat aan het volk kond te doen wanneer het in den omtrek van Fes geheel rustig was geworden. In de stad Fes heeft het bekend worden voor de instelling van het protectoraat de bevolking volkomen onverschillig gelaten. Maar onder de Berbers is een zekere gisting gaande, sinds daar het flaatseHik lieawg. Vrij hoeven Ca ppel. Gedurende de maand Maart werd alhier voor de rijks postspaarbank ingelegd f 1379,50. Aan het hulppostkantoor werden behan deld 48 telegrammen, waarvan 33 verzon den en 15 ontvangener werden 37 gesprek ken gevoerd. tVfik. Den 2en Paaschdag gaf onze fanfare „Oefening en Uitspanning" eene uit voering welke in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten, en weder verreweg onze verwachtingen overtrof. De muziek en de voordrachten waren goed zooals we dat van haar gewoon zijn. Ook de stukjes ter afwisseling van de heeren van Doveren, Verlouw en Zoon (viool) en Vorselman (piano), kweten zich uitstekend van hun taak. Ook de tooneelstukjes werden goed afgespeeld, dit kon niet beter. Ook nu zeggen we de vereeniging dank voor den aangena- men avond, welke zij onder leiding van haren directeur Bazelaar ons verschafte en roepen haar gaarne tot weerzien toe. - „De Vlijt" alhier is reeds begonnen met teen schilleneen groot aantal arbeiders kan nu hier weer geruimen tijd werk genoeg vinden, hetgeen in dezen tijd zeer goed te pas komt. Heusden, 10 April. De tweede Paaschdag is zoowel hier als in den omtrek door de R. Katholieken, op eene enkele uitzondering na, als gewone feestdag gevierd. Terwijl het bij afwisseling hagelt en sneeuwt en het water, door den westenwind opgezweept, met kracht komt opzetten, zoo dat op verschillende punten het grazende vee inderhaast moet verschaard worden en men zich bij oogenblikken midden in den winter waant, komen van andere zijden geregeld berichten in van een vroeg voorjaar. Zoo vernemen we o. m. dat bij den heer L. Verhoeven reeds een nest met drie jonge merels te zien is. Werkendam. De uitslag der be steding, door B. en W. alhier Zaterdag 1.1. gehouden, van het opbreken en vernieuwen van een gedeelte provinciale weg, bij de openbare lagere school A, is als volgt; C. v. Loon C.Dz. f 216, Fr. Kramer C.Dz f 214, J. J. van Loon, f 213 en C. H. v. d. Heuvel, f 210. Den laagsten inschrijver is het werk ge gund. Capelle. Op de in de vorige week alhier gehouden markt waren aangevoerd nul, zegge nul stuks vee en 2 varkens, die tegen flinken prijs toch nog verkocht wer den. De handel was dus vlug. J.l. Zaterdagmorgen circa 4 uur ontwaarden enkele bewoners in de Kom alhier een sterke brandlucht; bij nader onderzoek bleek er werkelijk brand te zijn. In de woning, bewoond door postbode De Jong stond reeds het achterhuis in vuur, terwijl de vonken bij de bewoners op bed vielen. Door ijlings toegeschoten hulp mocht het na zeer veel krachtsinspanning geluk ken den brand te blusschen. Rrïmmelen. Aan het telefoon kantoor alhier werden in de maand Maart 32 telegrammen behandeld, waarvan 27 ver zonden en 5 ontvangen. Rron gelen. Naar wij vernemen zal de heer Verzijl alhier, zijne benoeming tot hoofd der school te Drimmelen niet aannemen. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier, werd besloten tot wijziging der verordening tot regeling van de onderwijzersjaarwedden. De jaar wedde van het hoofd der school werd ge bracht f 50 boven het minimum, terwijl voor het bezit van akten voor vreemde talen wis- en natuurkunde, bovendien f25 voor elke akte gegeven zal worden. De jaar wedde van de onderwijzeres van bijstand wordt met f 50 verhoogd voor het geven van onderwijs in de nuttige handwerken, dat buiten de schooluren plaats heeft. 's-Oravemoer. Door het hulpte legraafkantoor alhier, zijn in de vorige maand behandeld 39 telegrammen, waarvan 18 zijn verzonden en 21 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden 15 in lagen gedaan tot een bedrag van f 497,50, terwijl 21 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1014,50. Vorige week is voor de vaargeul te Zeebrugge de lichter „Avontuur I" gevoerd door schipper W. M. van Drongelen, alhier gedomicilieerd, gezonken. De opvarenden zijn allen gered. In den laatsten Paaschnacht is ten nadeele van P. Rutters een pas aangelegde boomgaard geheel vernield. Van niet minder dan 37 hoogstammen is de kroon afge sneden of afgebroken, terwijl nog tal van pyramieden zijn uitgetrokken. De zaak is in handen der politie gesteld, maar van de daders heeft men nog geen spoor. Den vorigen nacht zijn in het stoomgemaal en de molenaarswoning ruiten uitgegooid. SleeuwjUk. Gedurende de maand Maart werd bij de Rijkspostspaarbank in gelegd f 876.en terugbetaald f 518-36. Het aantal behandelde telegrammen bedroeg 43 en gevoerde gesprekken 20. Sprang. De gehouden collecte voor de te stichten Chr. School bij den uit gang van het Ned. Herv. Kerkgebouw heeft f 15,62 opgebracht. Zaterdagavond werd door den stoom tram, komende van de richting Tilburg, de hond van zekeren A. G. G. O. alhier, geheel aan stukken gereden. Voor den eige naar een schadepostje, daar dit dier meer dan f 25 waard was. De jongelingsvereeniging „Timotheus" alhier heeft in haar vergadering J. W. Gen uit als primus en J. C. de Roon als secun dus bestuurslid van den ring Langstraat" van jongelings-vereenigingen op G. G. be-( noemd. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrijhoeven-Cappel, gehouden 4 April. Tegenwoordig de burgemeester en alle leden, behalve met kennisgeving de heer Van der Hoeven. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige bijeenkomst wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming d.d. 22 Maart 1912. Het blijkt, dat de boeken behoorlijk zijn bijgehouden en het vereischte bedrag werd in kas be vonden. 2. Verslag commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Verslag volkshuisvesting 1911. 4. Aanbieding gemeenteverslag 1911. 5. Mededeeling van P. van Beek, dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een herbenoeming als weg werker. Alle deze stukken voor kennisgeving aan genomen en besloten sub 4 ter visie te leggen. 6. Adres van eenige ingezetenen, houdende verzoek verbetering te brengen in den Hoo- gevaartschen grindweg. Een voorstel van den voorzitter om zich in beginsel uit te spreken voor het aangaan van een geldlee- ning ter radicale verbetering van de Hoo- gevaart wordt met 4 tegen 2 stemmen ver worpen, zoodat het gewone onderhoud zoo veel doenlijk de gewenschte verbetering zal moeten brengen. 7. Benoeming wegwerker. Hierbij deelt de voorzitter mede, dat een schrijven is ingekomen van E. Ha verhals en H. Snijders, beiden alhier, dat ze gaarne voor een benoe ming in aanmerking komen. Door burge meester en wethouders worden aanbevolen 1. E. Haverhals, 2. H. Snijders 3. A Ver hagen. Benoemd wordt E. Haverhals, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei a.s. op een jaarwedde van f 156. 8. Verzoek ex. art. 5, le lid drankwet. Een geconcipieerd adres wordt met alge meene stemmen onveranderd vastgesteld. 9. Behandeling en hernieuwde vaststel ling van de in de vorige vergadering vast gestelde algemeene plaatselijke politiever ordening. Zij wordt met inachtneming der door de Gedeputeerde Staten geopperde bedenkingen gewijzigd en vastgesteld. 10. Wijziging begrooting dienst 1911. Wordt goedgevonden enkele af- en over schrijvingen te doen. Hierna gaat de raad over in geheim comité, ter behandeling van het kohier van den hoofdelijkén omslag dienst 1912. kerknieuws. Heugden. Op 2en Paaschdag hield de ring Heusden en Altena van het jonge lingsverbond eene vergadering in de Herv. Kerk te Genderen. De heer Clewitz uit Nederhemert opende de vergadering met psalmgezang en gebed. Ds. Ruijsch van Dugteren van Heusden hield een bespreking van het Heilig Avond maal. Een voorstel uit Kerkweg om voort aan niet meer op 2en Paaschdag te verga deren werd verworpen, j Een gezamenlijk bezoek tot de Bonds vergadering te Utrecht kwam aan de orde. Als plaats van vertrek werd Zaltbommel aangewezen. De heer Vos te Gendren droeg met succes voor een vers, getiteld „De Atheïst"; de heer Wijnstekker wijdde een i opstel aan Pistorius (de eerste Martelaar). Tijdens de pauze werd de vergadering op thee en broodjes onthaald. De heer Voibeda gaf nog een verslag ten beste, waarna de vergadering met gezang en dankzegging besloten werd. llerpt. De heer H. Prins te Heusden, die ruim 33 jaren met liefde en toewijding het ambt van voorzanger bij de Herv. ge meente alhier heeft vervuld, heeft wegens hoogen leeltijd ontslag genomen. In zijne plaats is thans als zoodanig benoemd onze voormalige dorpsgenoot de heer C. A. Baaijens te Heusden, wiens vader vóór den heer Prins eveneens alhier voorzanger was. een uit Leersum en een uit Scherpen- zeel afkomstig. De marechaussee te Breda heeft aan gehouden den voortvluchtigen kwitan- tielooper F. D. K., uit Breda, die er met 1500 gld. van zijn patroon, den heer v. d. B., vandoor was gegaan. Hij was nog in bet bezit van 50 gulden. Volgens een telegram van bet eiland Alderney (einde Eng. Kanaal) is het van Rotterdam naar Bilbao bestemde Nederlandsche stoomschip Rbenania, van W. H. Müller Co.'s Algemeene Scheepvaart-Maatschappij te Rotterdam, gestrand. De bemanning is gered. Het lijk van den voermansknecht uit Amersfoort, die, na een verhuizing naar Deventer in den nacht van 18 op 19 Maart bij Apeldoorn werd vermist, is in het Apeldoornsche Kanaal gevonden. Het vertoonde geen uiterlijke teekenen van geweld. Donderdagavond heeft de politie te Arnhem in een lunchroom in de Jans straat aldaar aangehouden de langge- zochte pseudo-vliegster Annie Pascal, die verdacht wordt van tal van oplich terijen ouder verschillende namen in alle oorden des lauds, en wier aanhou ding verzocht was door den burgemees ter van Renkum, wegens oplichterijen, ouder die gemeente gepleegd. De dame had geen cent op zak en verklaarde in Berlijn geweest te zijn voor particuliere zaken en nu naar Amsterdam te reizen. Zij wil zoo moge lijk in Holland het brevet als vliegster halen en anders in Frankrijk, daar zij in elk geval mee zal doen aan de rond j vlucht van dezen zomer. Zij is naar het huis van bewaring overgebracht. De melkknecht A. v. d. B., uit Over- schie, bracht den tweeden Paaschdag te Rotterdam door in 't gezelschap van twee hem geheel onbekende personen, met wie hij op de straat kennis had gemaakt. Zij bezochten verschillende cafê's, de melkknecht betaalde de ver teringen en geraakte ten laatste onder den indruk van den gebruikten drank. Desavonds hebben zijn nieuwe kennissen hem in de Kikkersteeg aangevallen, met een mes een ernstige wond boven het linkeroog toegebracht en het geld, dat hij nog in zijn bezit had,ongeveer f 10, afgenomen. jln het ziekenhuis is de melkknecht verbonden. Zaterdagmorgen is in een kolk, in de Molenstraat te Maurik, gevonden het lijk van den 43 jarigen F. Veldkamp, veldwachter aldaar. Zijn horloge stond op 9 uur; van een nabijstaanden boom was een tak afgesneden, waar men hem vermoedelijk te lijf is gegaan. Zijn pet, sabel en knipmes vond men op eenigen afstand van het lijk. De verslagene want algemeen ver onderstelt men moord had in zekere kringen door zijn dienstijver veel vijan den. Hij laat een weduwe met drie kin deren na. Waterhoogte Maastricht (brug). 8 April 0.48 M. boven 0. 9 0.39 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 5 April 2 08 M. 1.54 M. -f N.A.P 6 200 1.52 7 1.88 1.40 8 1.70 1.22 idvcrleiitiëx. Terstond ffevraajfd, voor geruimen tijd werk, lioog loon, bij DUKEL ELZELIN- GEN, Mrs. Schilders, Lijnbaan 136, Dor drecht. De firma KEUNENMalingré te Heus denWijnhandel en Likeur-tokerij, vraagt een aankomend bediende- Aanbiedingen ix persoon of schriftelijk. Tegen 15 April gevraagd een flinke Dienstbode, goed kunnende werken, door G. DOEDEIJNS te Heusden. Iflowi» Aanbestedingen. Het hoogheemraadschap Delfland heeft aanbesteed; het onderhoud van de strand- hoofden gedurende 1912. Minste inschr. W. M. van der HoeveD en L. van Hou welingen voor f 27,900. ®fark«Si>erictaten. ^ianeaiKMd. Te Maartensdijk, bij Hilversum, is den eersten Paaschdag een 19 jarige jonge ling uit een aldaar staanden woonwagen door een revolverschot doodelijk ver wond. Hij werd overgebracht naar de rijksklinieken te Utrecht. De dader, een 19-jarige Duitscher, afkomstig uit een woonwagen te 's Graveland, is voort vluchtig. Uit Doorn wordt aan de Tel. gemeld, dat de politie do vermoedelijke daders van de inbraak bij jhr. Godin de Beau fort in het kasteel Maarsbergeu heeft gearresteerd. Het zijn twee personen, Uotterdamsche eiereuveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 81.307 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,50 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m. 8 April 2.57 M. boven 0. 9 2.57 n Een zeer groote Wijnkooperij en Li keurstokerij, die reeds verschillende eigen winkels heeft, zoekt in elke plaats een flink die een goede en beklante zaak in Krui deniers- en Comestibleswaren heeft, ten einde aan hem het recht te verschaf fen haar firma-naam te mogen gebrui ken. Verrassende en pakkende reclame's worden gemaakt. Men verzekert zich een extra goed inkomen. Succes ver zekerd, dat bewezen kan worden. Nadere inlichting onder No. 1324, aan het Bureau van dit Blad. O Een groote partij jXTieuw Hout van verschillende lengte en zwaarte, tegen concurreerende prijzen. Ook een groote partij bestaande in: Eiken-, Greenen-, Dennen-en Vurenhout, voor bruggen, schoeiïng, enz., bij A. BENJAMINS, ARM- AAM DËiRiüM, Dreumel. op alle werkdagen bij den Eigenaar de 7-jarige zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst ingeschreven in het Ned. Paarden-Stamboek No. 927, Warmbloed ras, afstammende van Vaderszijde Harras II No. 646 N. P. S., van Moederszijde Jana No. 3733 N. P. S., Grootvader Waltram No. 328 N. P. S. DEKGELD f 8, bij de eerste toelating te voldoen. van een heerlijk kop koffie worden dringend uitgenoodigd eens een proef te nemen met de koffie door de firma ALEX MEIJER Co. te Amsterdam in den handel gebracht. Deze koffie is volgens de nieuwste weten schappelijke methoden zoodanig gebrand, dat alle aromatische bestanddeelen, die an ders bij het branden en bewaren vervliegen, behouden blijven en tegen de inwerking der lucht beschut worden. Deze wijze van bran den geeft aan de boon een heeriy ken, vollen smaak, en daar de prijs niet duurder is dan die van gewoon gebrande koffie, den gebruiker tevens eene aan zienlijke besparing;» Want met3i/2 ons van ALEX MEIJER's koffie komt men even ver als met 5 ons gewóón gebrande. Amsterdam, Kromboomsloot 16. WERKENDAM. De zetting der boter it deze week op de markt 75 ets., in de winkelt dut 80 ets. pet half kilo. Ei-ren f 0 95 de 26 stuks. BESOOIJEN9 Ai ril. De prijs der Boter wat heden 1 29 ƒ161 per Kilo. Aangevoerd 360 K G. Eieren f 1 30 de 26 stuks. OOSTERHOUT 9 April. Boter f 1,59 a 1,64 per Kg Eieren f 0,12 en 0,14 de 4 stuks. SLEEUW1JK. De zetting der boter bedraagt 75 et. per half kilo en die der eieren f 1.00 de 26 stuks. GORINCHEM, 8 April. Op de veemarkt waren aan gevoerd 718 runderen 12 nuchtere kalveren, 27 vette varkens 1238 biggen, 3 schapen en 5 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 250 ƒ300 kalfvaarzen 190 a 220 guiste vaarzen ƒ120 a 140, melkkoeien 180 a 260 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige 80 a 110 pinken f 60 a 120 graskalveren f a nuchtere f 16 a 22, schapen 13 a 20, lammeren f 7 a 8, biggen f 7 a 15 per stuk. Vette varkens 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 75 a 9,25 roode dito 8 70 a 9 wittedito 8 75 a 9.00 inl. rogge f 6.30 a 6 80 buitenl dito J 6 85 a 7.20 gerst f 6.90 a 7.20 hater f 4.90 a 5.50 duivenboonen -. a blauwe erwtn a mais, 150 pond, f 6.35, a 6.85 alles per heet Boter 73 a 78 ct. per half kilo Eieren f 105 a 1.10 per 26. Kippen f 1.00 a 1.30 yer stuk. ROTTERDAM, - 9 A ril Op de veemarkt waren heden aangevoerd 685 vette runderen, 1607 magere dito 277 vette en graskalveren, 1 95 nuchtere kalveren60 schapen of lammeren, 737 varkens, 155 biggen. I De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 ie kw Ticent. kalveren le kw. 125 le kw 100 el. schapen le kw 2e kw. et. vette varkens 58 a 63 ct. licht soort 48 ct. per blo. Nuchtere fokkalveren f 13.a 20.idem voor de slacht 7 00 a 11 Biggen f 1.70 a 116 per week. Op de botermarkt w rden aangeveerd 106/8 en 37/16 ton en 192 stukken van een half 'io. Prijs le kwali teit f 62 2e kw. f 68 3e kw. 54. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren 3 60 a 3,80 Overmaassche dito ƒ04 00 a 4 20 per 100. Scheeps- en Huisslooper, Woudrichem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2