niriT van de zinkende schepen te redden. <*r het eiland Neuwerk had een .pl aantal schepen bescherming ge- hfc. Daarbij waren verscheiden Hol- .ïsche schepen, die thans spoorloos verdwenen zijn. Men vreest dat alleen in de Noordzee in de laatste dagen meer dan 30 sche pen zijn vergaan. De Italianen hebben zonder verlies te lijden, bij Zoeara een belangrijk punt bezet en troepen aan land gezet. De oorlogsschepen, die het troepen transport begeleidden, voerden eerst dichtbij Zoeara een schijnbeweging uit, alsof ze daar een landing wilden be proeven. Toen de schepen de kust na derden, namen talrijke vijandelijke troe pen een verdedigingsstelling in. De schepen openden tegen hen een levendig en doeltreffend kanonvuur. De schijn beweging werkte uit, wat er mee be oogd was, want die maakte het mogelijk dat tegen het aanbreken vau den dag een aanzienlijk transport van troepen, dat onder geleidde van 8 linieschepen van Italië kwam, een belangrijk van te voren vastgesteld punt van de Afrikaau- sche kust kon bezetten. Volgens particuliere berichten is het door de Italianen bezette punt Sidi Said, westelijk van Zoeara, vlak bij de grens van Tunis aan den karavaanweg van Tunis naar Garian gelegen. Het corps dat bij Sidi Said geland is, bestaat uit een heele dhisie, onder den luitenant- generaal Garrioni. Deze divisie bestaat uit het °0ste en 60ste regiment infanterie en gedeelten van hei 23ste en 37ste regiment infanterie. Deels komen deze troepen onmiddellijk van Italië, deels zijn ze ook van de schansen bij Tripoli gehaald. Tot dit legerkorps behooren ook nog een compagnie machinegeweren, een batterij veldgeschut, een batterij van het 10de regiment vestingartillerie en een bataljon Askari's uit Erythrea. De Esercito Italiano, het voornaamste militaire vakblad in Italië, zegt in een hoofdartikel van particulieren te Tripoli te hebben vernomen dat geen officier op het oorlogsveld weer iets durft onder nemen, voor hij nauwkeurige instructies zwart op wit heeft, daar de regeering zich voortdurend in zuiver militaire zaken mengt. Het blad raadt nu het commando aan, om de bevelen uit Rome niet meer te lezen, en op eigen ver antwoording te handelen. Het artikel geeft uiting aan de ontevredenheid, die in militaire kringen heerscht over de werkeloosheid van leger en vloot. S'laatMelük ftieiswM. Heusden, 13 April. Aan het Donderdag 11 April te Breda gehouden schriftelijk examen voor onder wijzer en onderwijzeres werd door een tiental leerlingen der Rijksnormaalschool alhier deelgenomen. Het vrouwenkiesrecht, waarvoor on langs eene propaganda-vergadering plaats had, geeft bewijzen van activiteit. Óp Don derdag a.s. zal de Bond, afd. Heusd n ver gaderen, (zie advertentie). De toegang is vrijdus een ieder kan zich ervan op de hoogte stellen. Gedeputeerde Staten hebben den heer J. Oerlemans te Drongelen benoemd tot lid van de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordbrabant en tot lid van de Provinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de veefokkerij in Noordbrabant, en zulks in de vacaturen ontstaan door het overlijden van den heer B. Snoek. Werkendam. Donderdag 1.1. is ingeschreven voor den bouw van een kerk en consistorie enz. voor de Cbr. Ger. Gem. alhier, met den navolgenden uitslag: Timmerwerk C. Ritmeester, de Werken f 2134 F. Jonkers en F. Harte, Dordrecht - 2988 Meubelen: F. Jonkers en F. Harte, Dordrecht f 791 F. v. Varik en F. Kramer, Werkendam - 840 C. Ritmeester, de Werken - 857 P. v. Elzelingen, Dordrecht - 1000 B. H. Kempers, - 1153 P. van Wijnen, - 1200 Etmans, Amsterdam - 1695 Timmer- en Metselwerk: F. Kramer C.Dz. en F. v. Varik, Werkendam f 5623 P. v. Elzelingen, Dordrecht - 5774 P. van Wijnen, - 6100 B. H. Kempers, - 6287 Massa Timmerwerk, Metselwerk en Meubelen: J. en C. van Loon C.Dz., Werkendam f 6015 C. C. Kieboom, 6290 C. Bakker, - 6410 P. Ver doorn, de Werken - 6440 Nederhemert (N.z2ePaaschdag gaf de vereeniging zanglust alhier, directeur de heer W. Knoop, in de openbare school een welgeslaagde uitvoering. Een talrijk 'publiek was opgekomen oui de zangers te hooren. Het programma, dat vele mooie nummers bevatte, werd keurig afgewerkt. De voordrachten vielen wederom zeer in den smaak. Directeur en leden mag een woord van lof niet onthouden w orden. ie u wen cl Uk. Het leggen van 3 houten duikers met kunstwerk in den Kar nemelkspolder is gegund aan den heer A. de Later alhier, voor f 1884. Zaterdag had alhier de verpachting plaats van hooigras, toebehoorende aan het waterschap „'t Nieuwland van Altena". Er waren veel koopers zoodat het vlug van de hand ging. De opbrengst was i meer dan verleden jaar. GeertruidenliersE- In de Woens dag gehouden vergadering van den Ge meenteraad van Bruinisse werd, op voorstel van den Voorzitter, met algem. stemmen het volgende besluit genomen: De Raad van Bruinisse, gezien het bericht van den heer J. M. Krijger Jr., opzichter van den Waterstaat te Geertruidenberg, dat hij, voor de door hem bewezen diensten tot tijdelijke voorziening van de door den storm ramp van 30 Sept. jl. vernielde havenwerken van de gemeente niets wenscht te vorderen; Overwegende in het algemeen het zeer belangrijk aandeel van den heer Krijger in het herstel der geleden schade en in het bijzonder de zeer groote beteekenis van de door hem ontworpen middelen, waardoor verdere vernieling der werken werd voor komen, en de haven binnen enkele weken geschikt werd gemaakt om gedurende de wintermaanden de vloot te kunnen bergen Besluit den heer Krijger voor zijn gewich tige en veelzijdige diensten hartelijk dank te betuigen. Capelle. Woensdagavond gaf de zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" alhier eene uitvoering, die geslaagd mag heeten. Geen plaatsje was onbezet. Wij mogen dan ook gerust veronderstellen, dat het gehoorde zeer in den smaak bij het publiek is ge vallen; het daverend applaus, dat op elk stuk volgde, was er het bewijs van. Een extra nummer, voorgedragen door den heer Th. de Jong en mej. J. de Jong, voldeed zoo goed, dat aan 't applaus schier geen einde scheen te komen. Na afloop dankte de heer De Jong al de aanwezigen voor de o]tkomst, den directeur voor zijne voor treffelijke leiding en sprak daarbij de hoop uit, dat de zangvereeniging op den inge slagen weg blijve voortgaan. Bij de op 10 April gehouden ver kiezing voor leden van de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwijk, zijn in deze gemeente wezen stemmen nul kiezers voor de patroons en 0 kiezers voor de werklieden. Een bewijs dus, dat de schoenmakers alhier zich niet bijzonder interesseeren voor de Kamer van Arbeid. Aalburg. Bij eeDe hevige stormvlaag wilde het ongeluk, dat een wagen, beladen met stoelen van A. H. met paard en kar van den dijk stormde. Verschillende prach tige stoelen vielen daardoor stuk; ook de kar werd beschadigd. Het paard bleef won derlijk ongedeerd. ^prnng. L.l. Maandagavond kwam de Chr. Jongelingsvereeniging op G. G. „Timotheus" in jaarvergadering bijeen. Nadat deze op gebruikelijke wijze was geopend en den voorzitter allen het „welkom" had toegeroepen, werd het woord gegeven aan den Secretaris tot het uitbrengen van zijn jaarverslag. Uit het verslag bemerkte men dat het ledental vrij wel stationair was gebleven. Het verslag van den penning meester vermeldde nog een batig saldo. Ter tafel kwam de bestuursverkiezing, waarbij de aftredende werden herkozen, die zich allen deze herbenoeming lieten welgevallen. Haar eere-voorzitter, de heer H. Both, het woord verkrijgend, behandelde alsnu zijn onderwerp „Het schoone in de schep ping Gods." Öp zeer duidelijke wijze werd door spr. uiteengezet dat de gansche schep ping is een geopend boek, om de majes tueuze heerlijkheid Gods te aanschouwen. Van de gelegenheid tot navragen werd nog gebruik gemaakt, welke door spr. op zeer bevredigende wijze werden beantwoord. Door verschillende leden werden hierna nog enkele bijdragen ten gehoore gebracht. Aan het einde uitte de voorzitter nog een woord van dank aan allen, die tot welslagen van dezen avond hadden mee gewerkt. DuSSen. Woensdagnamiddag 1.1. circa 3 uren, brandde het huis van H. v. d. Pluijm, alhier, totaal af. Het vuur door den hevigen wind aangewakkerd, maakte het ook onmogelijk iets van den inboedel te redden. Alles is verzekerd. Oorzaak on bekend. Veen. Woensdag werd de kapitein der stoomboot „Beintman" terwijl hij zich op een bovenlast begaf, door een rukwind omvergeworpen en kwam in de Maas terecht. Spoedig wist men den man op het drooge te brengen en liep dat ongeluk betrekkelijk goed af. Terwijl de heer Duijzer uit Genderen per rijtuig zich naar Veen begaf, werd het paard nabij „de Langekamp" plotseling schichtig, doordat een dogcart wilde pas- seeren. Het gevolg was, dat paard en rij tuig spoedig in de sloot terechtkwamen. De heer D., welke zich in het gesloten rij tuig bevond, wist met geweld de ruiten stuk te slaan, om zoodoende er uit te springen. Dit lukte hem, doch hij had door het uitklimmen zich nog al aanmerkelijk aan hoofd en handen bezeerd, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gameren. Ten nadeele van W. v. T. en E. S. zijn met Paschen bij den eerste 3 en bij den tweede 10 kippen ontvreemd. Mogelijk is de bedoeling geweest eieren te bemachtigen en daar er die niet waren, de kippen maar genomen. 't Is ook beter een kip met Paschen dan een ei. Gisteren stond D. v. T. alhier te Zaltbommel in den winkel van den heer v. d. V., waar juist een pot met was en terpentijn op een brandend toestel stond. De vlam sloeg in den pot. v. T. deed de deur open en v. d. V. nam den pot, wierp dien de deur uit, met dat gevolg, dat v. T. een massa van dit brandend goedje over 'zijn beenen kreeg, waarop hij al brandende de deur uit liep en zich in een plas, welke daar juist op straat stond, bluschte. Met averij aan kousen en pantalon liep 't er af in den winkel was nog al wat materieele schade. Maandag zou A. P. uit Herwijnen 1 met de stoomboot Mercurius de reis van Gorkum maken. Buiten de Waterpoort komende, vloog met een rukwind zijn pet van 't hoofddeze willende grijpen, viel hij van den steiger te water en geraakte onder de boot. Met vereende hulp werd hij spoedig op het droge gebracht. YV(j k. Woensdagmiddag had de vrouw van F. S., welke meermalen toevallen kreeg, het ongeluk bij het water scheppen in den boezem te vallen. Na eenige oogenblikken, toen zij niet in de woning terugkeerde, ging haar man op onderzoek uit en vond weldra haar lijk in het water. De 70-jarige H. B. alhier, welke werkzaam was in het veld, werd plotseling onwel en viel tegen den grond. Gelukkig was de man niet alleen. Spoedig werd be sloten hem hu:swaarts te brengen; toch moest hij evenwel te midden van sneeuw en hagelbuien nog een uur in de open lucht blijven liggen, voordat eenig vervoermiddel aanwezig was. Bij thuiskomst werd hij direct geneeskundig onderzocht, waarna dokter O. eene beroerte constateerde. AImkerk. In de op 10 dezer gehou den raadsvergadering is, nadat de heer A. Z. Snoek als raadslid was geïnstalleerd, de heer A. Verschoor met zes van de elf uitgebrachte stemmen tot wethouder ge kozen, terwijl de heeren C. A. Koekkoek en A. de Jong respectievelijk vier en een stem op zich vereenigden. Oudhetisden Bij de op 9 April gehouden gemeenteraadsverkiezing verkre gen de heeren Cox 61, v. Herpt 51 en Kleijn 33 stemmen, zoodat eene herstemming tusschen de heeren Cox en v. Herpt zal plaats hebben. Genderen. Mejuff. de wed. Bran derhorst kwam gisterenmorgen tot de min der aangename ontdekking, dat een harer koeien dood in den stal lag. De oorzaak was niet duidelijk te constateeren. Waspik. Den 2en Paaschdag gaf de vereeniging „Volksvlijt en Volksver maak" alhier, eene uitvoering met mede werking van het tooneel en operetten-ge- zelschap „Entre Nous", in de zaal der ver eeniging bij den heer P. v. Dongen-Montens. Deze uitvoering mag zeer goed geslaagd heeten, vooral het blijspel „De Luitenant naar Smallendorp" viel zeer in den smaak van het publiek. Ook de verschillende zang- en muziek nummers werden zeer goed uitgevoerd. Op de op Woensdag j.l. alhier gehouden stemming voor de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf, gevestigd te Waal wijk, werden slechts uitgebracht 9 stemmen, alle door werklieden. De patroons hebben niet aan de stemming deelgenomen. Verslag van de vergadering van den Ge meenteraad van Almkerk, gehouden op Woensdag 10 April 1912. Na opening der vergadering en gebed, leest de Secretaris de notulen, welke onver anderd goedgekeurd worden. Allereerst is aan de ordeBeëediging van het nieuw ge kozen lid de heer A. Z. Snoek, die in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af legt, waarna deze hem een woord van wel kom toespreekt. Daarna wordt overgegaan tot het benoemen van een wethouder in de plaats van wijlen den heer B. Snoek. Het lid A. Verschoor met meerderheid van stem men gekozen zijnde neemt deze benoeming aan, en wordt door den Voorzitter geluk gewenscht. Ingekomen stukken: Ten le. Rek. Burg. Armbestuur, waaruit blijkt dat uitgegeven is f 2362.74£. Ten 2e. Procesverbaal van kasopneming. Ten 3e. Een schrijven van den heer Klaver om eervol ontslag als lid van de commissie tot wering van school verzuim wegens vertrek naar elders. Dit wordt verleend, waarna de heer G. Vlaan deren in diens plaats wordt gekozen. Ten 4e. Goedkeuring van Ged. Staten tot aankoop van grond voor de school aan de Voorsteeg. Ten 5e. Een schrijven van het bestuur van het Nieuwland van Altena aangaande het dempen der sloot bij het kerkhof, waarin het te kennen geeft een teekening te willen hebben van de uit te voeren werken. Na een verwarde discussie, waarbij het geduld van den Voorz. op een zware proef wordt gesteld, wordt een voorstel van het lid Snoek, om genoemd bestuur een teekening te geven en daarna met hen te confereeren, .aangenomen. Ten 6e. Een schrijven van I hetzelfde bestuur, waarin het mededeelt dat j er voor hen geen termen aanwezig zijn om 'het laden en lossen aan de Gantelbrug te verbieden. Op voorstel van den Voorz. wordt besloten in dezen eene afwachtende houding aan te nemen. Na rondvraag sluit de Voorz. de vergadering. Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring van deWerken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 6 April 1912. Burgemeester de heer A. van 't Sant. Secretaris G. Vos. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Sigmond. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken. 1. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, gehouden 4 April 1912, waaruit blijkt, dat de boeken regel matig waren bijgehouden en de vereischte gelden in kas waren. 2. Een schrijven van het Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B. Toeristen bond voor Nederland, houdende verzoek om op de openbare gebouwen enz., den plaats naam te doen vermelden. Met 7 tegen 2 stemmen wordt besloten den plaatsnaam te doen aanbrengen aan het Gemeentehuis. 3. Een schrijven van het Gemeentebe stuur van Werkendam, houdende toezen ding van een afschrift van het door den Raad dier gemeente ingezonden adres tot wijziging der Kringen wet, met verzoek daaraan adhaesie te betuigen. Wordt besloten dit stuk voor kennisge ving aan te nemen, aangezien deze gemeente zich zelfstandig tot de Regeering heeft ge wend, met een dergelijk verzoek. 4. Een nader ingekomen schrijven van het Gemeentebestuur van Werkendam, waar in wordt medegedeeld, dat het in 's Raads bedoeling lag de boomen van de gemeen schappelijke begraafplaats aldaar aan alle zijden om den anderen te doen rooien en verkoopen. Wordt besloten tot het verleenen van de vereischte toestemming. 5. erslagen van de commissiën tot we ring van schoolverzuim te Sleeuwijk en de Werken over 1911. 6. Verslag van de Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden over 1911. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 7. Een adres van het bestuur der bijz. Ing. school te Sleeuwijk houdende verzoek om eene bijdrage uit de gemeentekas voor het uitreiken van belooningeD en eereblijken wegens getrouw schoolbezoek. Na eenige besprekingen stelt de heer Slagmolen voor om een bedrag van f 50 beschikbaar te stellen voor de in deze gemeente woonach tige kinderen, onverschillig of zij binnen of buiten de gemeente van het openbaar- of bizonder onderwijs gebruik maken. Met 6 tegen 3 stemmen wordt het voorstel van den heer Siagmolen aangenomen. Tegen de heeren Van Krugten, Van 't Sant en Van der Stelt. 8. Een adres van N. Kosters, ambtenaar ter secretarie alhier, houdende verzoek om verhooging van jaarwedde. Na eenige. besprekingen wordt met alge- meene stemmen besloten aangezien hij bin- kort de gemeente gaat verlaten, zijne jaar wedde niet te verhoogen, doch hem eene gratificatie van f 25 toe te kennen. 9. Aanbieding van een beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente over 1911 is verricht of gemaakt ingevolge art. 32 der Woningwet. 10. Aanbieding van een verslag van den toestand der gemeente over 1911. Deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. 11. Bespreking aanschaffing lijkkoets. Door B. en W. is een onderzoek ingesteld naar de kosten van een gebruikte lijkkoets met bijkomende kosten, waaruit blijkt dat de aanschaffing daarvan de gemeente jaar lijks een nadeelig saldo zal opleveren. Enkele leden vonden de genoemde kosten wat te hoog geraamd, weshalve de heer Van Arkel voorstelde om eene commissie uit den Raad te benoemen om een onderzoek in te stellen naar gebruikte lijkkoetsen bij een be kende firma te Alkmaar. Vijf leden verklaarden zich voor het voor stel en 5 tegen. Tegen: v. d. Meijden, Slagmolen, Mons- houwer, Pruissen en Buenen. Derhalve wordt dit punt aangehouden tot de volgende vergadering. 12. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting 1911. 13. Wordt besloten tot onderhandsche verhuring van twee woningen aan G. Ster renburg en C. Sterrenburg, tegen een huur prijs van f 0.50 en f 1.25 per week. 14. Benoeming leden en plaatsvervangende leden voor de in deze gemeente aanwezige stembureaux voor het tijdvak van 15 Mei 1912 14 Mei 1913. Voor het le stemdistrict is tot voorzitter aangewezen de heer A. van 't Sant en worden benoemd tot leden de heeren B. van Krugten en C. Verhagen en tot 4e lid de heer J. H. Meerburg en tot plaatsver vangende leden de heeren G. F. van 't Sant, ,T. Cornet en B. Dekker. Voor het 2e stemdistrict wordt benoemd tot voorzitter, de heer A. van der Stelt Cz. tot leden de heeren D. van Arkel en J. Monshouwer, tot 4e lid, de heer A. van Noorloos en tot plaatsvervangende leden de heeren M. Versteeg, M. Schouten en O. Walraven. Voor het 3e stemdistrict wordt benoemd tot voorzitter, de heer C. Slagmolen, tot leden de heeren J. van der Meijden en O. Brienen, tot 4e lid, de heer J. Kallewaard en tot plaatsvervangende leden de heeren G. Pruissen, B. W. van der Straaten en D. Koman. 15. Een verzoek van L. Rijkers om ver mindering van zijnen aanslag in den hoofde- lijken omslag over 1911, wegens vertrek uit de gemeente. Wordt besloten afschrijving te verleenen. 16. Wordt vastgesteld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1912 en het kohier van schoolgelden voor het 2de kwar taal 1912. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. iliisnenland. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederl.- Indië, d.d. 11 dezer, betreffende de on geregeldheden in de Zuider- en Ooster- afdeeling van Borneo: De resident van de Zuider en Ooster- afdeeling van Borneo bevond den toe stand te Balikpapan zeer bevredigend. De Chineezen hervatten den arbeid, het oorlogsschip keert terug. Naar het Ilbld verneemt, wordt de nieuwe uniform van grijs-groen laken ingevoerd in 1913. De lichting der nationale militie vaD dat jaar en de in dat jaar nieuw te benoemen officieren zullen in de nieu we uniform, welke voor alle wapens dezelfde zal zijn, worden gekleed. De commissie is nog niet geheel een stemmig over de onderscheidingsteeke nen voor de verschillende wapens en dienstvakken. Zeer vermoedelijk zullen die worden aangebracht op de knoopen. Naar het Centr Bureau van den Volksbond tegen drankmisbruik meldt, heeft het verbruik van gedistilleerd ad 50 pet. in 1911 in ons land per hoofd der bevolking 5.288 L. bedragen. Het Engelsche stoomschip Lyons, d^t verleden jaar zomer op de kust van Terschelling naar de schatten van de Lu tine heeft gezocht, maar in October om het stormweer het werk moest op geven, zal op het eind van deze maand weer aan den gang gaan. De Lutine is het Engelsche fregat, dat op 8 October 1799 met 1,217,000 pond sterling in gouden en zilveren staven en 147,000 pond in munt aan boord, uit Yarmouth naar Cuxhaven stevende, en den volgenden dag op de kust van Terschelling verging. Ruim vijftig jaar geleden is er voor een goede 100,000 pond van deu schat bovenge bracht; sedert is het niet veel meer geweest. Men is nu zoo goed uitgerust, dat men op meer hoopt. Even ten oosten van de Zwartehaan, onder St. Jacobiparochie, is in den nacht vaD Maandag op Dinsdag een hoogaars, waarmee de mosselvangst werd uitge oefend, gestrand. De schipper en zijn knecht, afkomstig van Ierseke, hebben van 11 tot 3 uur in het water gestaan, zich vasthoudende aan de touwen. Toen zij zich niet langer staande konden houden en geen redding kwam opdagen, zijn ze in zee gesprongen en door de golven aan land gedreven. In deernis- wekkenden toestancT zijn ze aan de Zwartehaan aangekomen en aldaar door de bewoners van droge kleeren en voed sel voorzien. Het vaartuig is vrij zeker geheel verlorenhet was niet verzekerd. Als vermoedelijken dader van den aanslag, Maandagnacht te Grootebroek uit minnenijd gepleegd, is zekere W., uit Hoogwoud, aangehouden en geboeid naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. De getroffene is nog niet buiten gevaar. Door de zware stormen van de laatste dagen heeft de visschersvloot van Sta voren een nettenschade bekomen van ongeveer f 700. Verscheidene visschers zijn daardoor in hoogst moeilijke om standigheden geraakt, aangezien ze in tijden al niets hebben verdiend en de haringvisscherij ook zeer tegen loopt. Te Zoutelande (Zeel.) is een lijk van een ongeveer 50 jarige vrouw aange spoeld, vermoedelijk afkomstig van een schip; op het lijk werden Amerikaan- sche bankbiljetten gevonden. De klee ding was ongemerkt. PREDIkBËURTËW, 14 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. lezen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9 en nm. 6u. de heer v. Brummen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9.30 u. ds. J J. Ruijsch van Capelle. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, nm. 2,30 u. ds. Meischke uit Raamsdonk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm..9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. uit Zalt-Bommel. Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 2u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerkvm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Heusden, nm. 6 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm.6u.ds. v.d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Voorber. H.A. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vin. 9,30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, nm. 2 u. ds. Ruijsch. Doeveren, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelengeen opgaaf. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 10 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevesteingeen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 5,30 u.ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Knipscheer Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed* bloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveergeen dienst. Rijmrijky vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuurijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. geen dienst, nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2