Van Houten's GOED en GOEDKOOP De Schipbreak van de Titanic. is in vierkante bussen 1 Kg. 1.50 V4Kg./0.42i| -0.80 l^o m -0.18 geestelijke met name Samuel Henry in het Parlementsgebouw te Londen een revolver naar den zolder afschoot om, naar bij voor den politierechter zei, de aandacht te trekken op zijn boek over Tolstoj en de Messias, waarvan de re geering de uitgave tegenhield. De rech ter liet 's mans geestvermogens onder zoeken en die werden niet voldoende gestoord geacht om hem op te sluiten. Nu heeft Heury zijn vrouw de keel af gesneden en daarna zichzelf een kogel door het hoofd gejaagd. Maar men denkt, dat hij het zal overleven. Maandag werd gemeld: De Titanic de nieuwste stoomboot van de White-Star-lijn, het grootste stoomschip ter wereld, dat voor de eerste maal van Engeland naar Amerika ver trokken was, is ter hoogte van Kaap Race (Newfoundland) in botsing ge komen met een ijsberg en gezonken. Dank zij de draadlooze telegrafie kreeg het schip spoedig hulp van andere booten, zoodat alle passagiers en de ge- heele bemanning gered werd. Het schip vertrok verleden week Woensdag van Southampton, voer toen naar Cherbourg om passagiers in te nemen en nam Donderdag te Queen- stown in Ierland de laatste reizigers aaD boord. Er bevonden zich toen op het schip: 350 eerste, 305 tweede- en 800 derde-klasse-passagiers, 903 koppen bemanning en 3418 postzakken. Een drijvende stadl Het schip was 46.328 ton groot en was 882 voet lang en 92 voet breed. Het reuzenschip had elf stalen dekken boven elkaar. Een officier vertelde, dat hij, na vier en een halven dag aan boord te zijn geweest, den weg nog abso luut niet kende. Wie de boot geheel bezichtigen wilden, moesten een afstand van ougeveer 9 K.M. afleggen en om verdwalen te voorkomen, hingen overal plannen van de gangen en kajuiten op elk dek aangebracht. Een der nieuwig heden op deze luxe boot was ook dat de November-mist er geen vat op had. De eerste klasse passagiers zaten aan tafel en op de grauwe vensterglazen werd van buiten af electrisch licht ge worpen, dat absoluut het zonlicht imi teerde. Een uur vóór het schip in zee ging was de gymnastiekzaal aan boord reeds vol bedrijvigheid. Een dame reed kameel, in een anderen hoek werd een Veel was er, dat mij nog een tijdlang in New-York ophield. Voor de in ontvangst- name van mijn kolossaal vermogen, was mijn aanwezigheid een vereischte, en ik begon spoedig te begrijpen, dat Sir Charles Collingham waarheid had gesproken, toen hij beweerde, dat groote rijkdom ook groote zorgen medebrengt. Maar ik vond daarbij toch schadeloosstelling in het gezelschap mijner beminde Frieda, die ik er spoedig toe overhaalde om mijne vróuw te worden. Daarbij overlegde zij het zoo, alsof ze van twee kwaden een huwelijk met mij en nog eens een zeereis na zoo korten tijd het kleinste koos, een gevoelen, dat door hare moeder ten volle werd gedeeld. En zoo werden we in alle stilte in New-York in den echt verbonden, waarbij SweteThornhill mijn getuige, de heeren Snuyzer, Rossi ter en Joe Vials gewaardeerde bruiloftsgasten waren. Na de huwelijks-plechtigheid bracht ik mijn jonge vrouw naar mijn „landgoed" te New-York, een vorstelijk paleis, dat een bescheiden naam droeg, maar schitterde van marmer en overladen was met onwaar deerbare schilderstukken en kostbare meu bels, en waaraan wijlen Mc. Faught reus achtige sommen had besteed, in de hoop daardoor toegang tot de hoogste kringen te verkrijgen, een verwachting, die nooit werd verwezenlijkt. Wat de „eerste families" zijn goud niet wilden gunnen, viel mij ruim schoots ten deel: een hartelijk welkom in hunnen kring, zoodat ons verblijfin Amerika in ieder opzicht ons tevreden stelde en het ons zeer leed deed, toen mijn verlof ten einde was. Nu leggen we het erop aan, om het leven thu;s tusechen Fairholme Park mijn nieuw paleis op Grosvenor Square en het jacht „Fleur de Lis," dat ik heb ge kocht en geheel heb laten restaureeren, dra gelijk te maken. We doen dikwijls een kruisvaart met het handig stoomschip, en denken vaak aan de gevaren en lasten, waarmede het bezit van een reusachtig ver mogen gepaard gaat. EINDE. wielerwedstrijd gestreden. Ook waren er tennis- en raketbanen aan boord, een groot zeewaterzwembad, terwijl profes soren ten dienste stonden voor wie bok sen en hun spieren lenig wilden hou den. Voor de „Titanic" Southampton verliet, hadden duizenden de prachtige boot bezocht. Met electrische liften werden de bezoekers in de diepte ge voerd, naar de keukens, met haar 21.000 schotels en borden, haar tonnen zilver en tafelgerei. Zij bezochten het postkantoor, luister den naar de orkesten, die in verschil lende deelen van het schip speelden en leerden de wonderen van dit 47.000 tons schip kennen, waarvan men een drijvend luxe-hotel had gemaakt als er geen ander bestond In de eetzaal was plaats voor niet minder dan 532 pas sagiers. En dit trotsche gevaarte, dat enkele maanden tot de „Imperator" van de Hamburg-Amerika met zijn 50.000 ton de grootste wezen zal onder Engel sche vlag als het grootste schip der wereld, moest varen met in luxe en comfort badende passagiers, waarvan die der derde klasse nog oneindig beter behuisd en verzorgd waren, dan de eerste klasse passagiers enkele tientallen jaren geleden, is nu vergaan, de zwak kere gebleken bij een botsing met een ijsberg in den donkeren nacht. Het schip is voor f 12.000.000 ver zekerd. Het stond onder commando van kapitein J. E. Smith, van de Royal Navy Reserve, oud-gezagvoerder van de „Olympic". De bouwkosten hebben f 25,000,000 bedragen. Sedert een week had men uit ver schillende bronnen gemeld, dat een groot ijsveld en vele ijsbergen den weg van de in westelijke richting varende transatlantische schepen versperden, in de nabijheid van de groote banken. Een gezagvoerder schatte de uitgestrekt heid van die velden op een lengte van 70 mijlen en een breedte van 35 mijlen. De Carmania en Niagara, die te New York zijn aangekomen, zijn ook ijsvel den tegengekomen. De Garmania heeft zelfs gevaar geloopen en kon slechts langzaam en met moeite haar weg er door vinden. De Niagara kwam er slech ter af. Zij kreeg twee gaten en ver scheiden platen werden nog ingedeukt. Het ijs werd ontmoet op den weg der westwaarsche schepen bij de Groote Bank. De berichten welke Dinsdag omtrent de schipbreuk inkwamen luiden ver schrikkelijk. Aangezien de telegrammen nog tegen strijdig blijven, laten we hiervan eenige volgen Te Boston V. S., is een dradeloos bericht van de kapitein van de Olym pic opgevangen. Het meldde, dat de Carpathia op weg was naar Nc w-York met 868 reizigers van de Titanic, meest vrouwen en kinderen. Het bericht ein digde aldus: Er is groote vrees voor het behoud van de overige reizigers en do bemanning. Lloyd's verneemt uit Montreal: Er zijn ongeveer 675 reizigers en 200 van de bemanning gered. De stemming te New-York bleef gis teren nagenoeg gelijk aan de stemming te Louden, d. w. z. New-York werd pas in den laten namiddag steeds ongeruster toen de bestuurders van de White Star gaandeweg begonnen te erkennen, dat er misschien bij de ramp van de Titanic een groot aantal menschen omgekomen waren. Wat de ongerustheid nog ver meerderde was de omstandigheid, dat het bestuur van de White Star een telegram van den kapitein van de Olympic slechts gedeeltelijk openbaar maakte, hopende, dat latere berichten den omvang van de ramp zouden ver kleinen. Het telegram van de Olympic behelsde in hoofdzaak het volgende De Carpathia bereikte de plek, waar de Titanic gezonken was, omtrent het aanbreken van den dag. De Carpathia ontdekte toen slechts reddingbooten van het schip welke reeds 8 uren op de rustige zee hadden rondgekruist en wrakstukken. Slechts 655 menschen werden gered, meerendeels vrouwen en kinderen. Het stoomschip California bleef echter op de plaats van de ramp om naar menschen te zoeken. De Car pathia keert met de overlevenden naar New-York terug." Bovenstaand telegram schokte New- York diep, want, tenzij de stoomschepen Parisian en Virginia ook passagiers hadden opgevischt, zou het verlies aan menschenlevens ongeveer 1600bedragen. Naarmate de avond te New-York vorderde, werden de bestuurders der White Star-lijn zwaartillender en ten laatste gaven zij toe, dat het verlies aan menschenlevens waarschijnlijk zoo verschrikkelijk was. Verschillende deskundigen opperen de onderstelling, dat de Titanic niet tegen een zichtbaren ijsberg is gevaren, maar tegen een onzichtbaar, onder water drijvend ijsveld. De laatste telegrammen laten weinig twijfel over, dat er vele menschen met de Titanic zijn gebleven. Toch bestaat de mogelijkheid, dat de Parisian en de Virginia sommige mensehen hebben opgevischt. Het verlies aan menschen levens schijnt nog grooter geworden te zijn doordat sommige reddingbooten om zijn geslagen toen de Titanic zonk. PlnHt*»e!Uk \ieuwN. Heusden, 17 April. Met genoegen vernamen we, dat de Heus- densche conservenfabriek kosteloos de groen ten verstrekt heeft voor het middagmaal van eenige Weerbaarheidscorpeen die 8, 9 en 10 April iü de omstreken van Breda eenige velddienstoefeningen hielden. Aan mevrouw C. VerhagenDe Jong, weduwe van wijlen den heer S. Verhagen, griffier bij het kantongerecht alhier, is van rijkswege een pensioen verleend van f489. Nadat de Woudrichemsche visschers vergeefs getracht hadden met de galg- of klepvlotvisscherij de zalmvangst alhier uit te oefenen, zijn ze thans op de Bergsche Maas bezig beneden de vaste brug. De vangst is echter ook hier zeer gering, terwijl door de aanhoudende koude de elft nog sporadisch voorkomt. Eindelijk hebben de melkslijters de prijs der melk van 10 op 8 cent gebracht. Voor de huismoeders een verblijdend be richt. Nu het werd ook hoog tijd, bij de levering aan de fabriek maakt men op 't oogenblik 5J cent en om dan den prijs op 10 cent te houden is toch wel een beetje bar. Vanaf Zondag 21 April, zal gedurende 4 weken een biljartconcours worden ge houden voor de leden der buitensocieteit. Het bestuur hoopt hierdoor zoowel het aan tal leden als het bezoek te doen toenemen. Werkendam. Het bouwen van de kerk enz. voor de Chr. Ger. Gem. alhier is gegund aan de laagste inschrijvers voor de massa, de heeren J. en C. van Loon C.Dz. alhier voor f 6015. SIeeuw||k. Mej. G. M. de Leeuw, onderwijzeres aan de Chr. School alhier is in gelijke betrekking benoemd teCharlois, Waspik- De Rijksbijdrage, ingevolge de wet van 1897 St. 156, bedraagt voor deze gemeente over 1912 f 2456.87. In de op Dinsdag jl. alhier gehouden Raadsvergadering waren 9 leden tegenwoor dig. Afwezig was de heer Th. Langerwerf. De Voorzitter deelde mede dat op 23 Maart de boeken en kas van den gemeente-ont vanger zijn opgenomen. Aan kas bleek te zijn f 503.terwijl de boeken regelmatig waren bijgehouden. Aan den gemeente-arbeider A. Rekkers werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Mei. Met algemeene stemmen werd daarna aan B. en W. machtiging verleend tot het be noemen van e9n nieuwen gemeente-arbeider op een jaarwedde van f150. Voorts werd aan B. en W. machtiging verleend tot het sluiten van een contract met het waterschap „De Buitendellen" be treffende het onderhoud van een dijk. Opnieuw werd vastgesteld de verordening regelende de verdeeling der werkzaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Daarna werd overgegaan tot benoeming van een vierden ambtenaar van den burger lijken stand. Door B. en W. werd voor deze betrekking aanbevolen: lo. A. C. J. Verschuren, 2o. P. J. M. de Winter. Met algemeene stemmen werd benoemd A. C. J. Verschuren, ambtenaar ter secretarie. De openbare vergadering werd daarna gesloten en overgegaan tot geheitne zitting ter vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag. De hooihandel blijft zich kenmerken door een tragen gang van zaken, zoodat het erbij staat, dat de voorraden niet ge heel worden opgeruimd, ofschoon de hooi oogst verleden jaar verre van overvloedig was. De oorzaak daarvan moet geweten worden aan de weinige vraag in het buiten land. De prijzen zijn dalend. Men besteedt voor eerste soort hooi f 16,mindere kwa liteiten f 13,k f 14,en schraal pers- hooi 8,k t 10,per 500 Kg. Uroiigolcit Naar wij nader ver nemen is in de verordening der onderwij zersjaar wedden bepaald, dat voor elk der akten, Fransch, Duitsch, Engelsch, Wis kunde en landbouw f 25 zal worden ge geven. Herpt- De landbouwer J. de Wilt ving Vrijdag een vreemde vogel, die nie mand hier kende. Met behulp van een vogelatlas kon worden vastgesteld, dat het een Amerikaansche roerdomp was. Hoe het dier zoo ver is afgedwaald is onbegrijpelijk. Het weigerde alle voedsel en is Zondag gestorven en was mager en uitgeteerd van ontbering. Het dier dat zoo groot is als een ooievaar en een kolossaal gevlucht heeft, wordt opgezet. Oud heusden. Van den landbou wer C. Nieuwkoop uit Herpt, die alhier bezig was te ploegen, werd een jong paard schichtig. Het dier sloeg het tuig stuk en liep een eindje weg en was weer spoedig gevangen. De arbeider Kipping uit Hedik- huizen kwam te vallen en het scherpe ploeg kouter ging hem rakelings langs het hoofd. Hij mag dus van geluk spreken dat hij er zoo goed is algekomen. Beneden-Langstraat. Naar zesweeksche lam meren bestaat groote vraag, zoodat deze bij zonder duur worden betaald. Men besteedt niet minder dan f7 A f 11 per stuk. »ök. Gisteren kwam de landbouwer v. D. tot de minder aangename ontdekking, dat zijn ponnij dood in de weide lag. Een leelijke schadepost voor hem. Met den handel in vette varkens wordt het iets beter. Men besteed nu 27 ct. per pond levend gewogen. afscheidsrede houden, wegens zijn vertrek naar de gemeente Avezaath. Werkendam. Morgenavond te uur, hoopt alhier voor de Chr. Ger. Gem. op te treden de WelEerw. heer P. de Graaff, pred. te Noorloos. Doeveren. Om te voorzien in de vacature van een predikant zijn door de Herv. Gem. drie candidaten uitgenoodigd om op beroep een predikbeurt alhier te vervullenzoo zullen de volgende heeren dan optreden Zondag 21 April voormiddags de heer Van Veen uit Leiden, Zondag 28 April de heer Bastiaanse uit Utrecht, en 5 Mei de heer Israël uit Doetinchem. Kurger!($kc Stand. kerknieuws. Babfjlouiënbroek- Op Zondag, den 21 April a.s., des n.m. 2 uur, zal onze herder en leerlaar ds. Hermanidee, zijne Heusden, van 4 tot 11 April. Ondertrouwd: Johannes Verhoeven en Dirkje Petronella Lijntje van Kuijk Gerrit Willem Doedeijn en Cornelia Donker. Werkendam, van 5 tot 11 April. Getrouwd: Gerrit Duizer, 27 j. en Maria Agatha Baggerman, 28 j.; Gerrit Visser, 23 j. en Aartje van Elzelingen, 19 j- Geboren: Gerdina Adriana Cornelia, d. v. A. de Leur en A. P. Rijken. Overleden: Gijsbertje Remans, 78 j., wed. van W. van Veen. Vertrokken naar: Brakel, B. S. Drie voet Monster, P. Tazelaar en echtg. 's-Gravenhage, A. Wink en C. M. den Haan; Gorinchem, Wed. J. Drievoet en gezin. Ingekomen vanRotterdam, P. J. Hoefnagel; de Werken c.a., A. v. d. Stelt. Dewerken en Sleeuwijk, van 29 Maart tot 5 April. Geboren: Jan, z. v. P. Schouten en C. W. Versteeg; Arie, z. v. H. Versteeg en A. de Jong; Teunis, z. v. A. van Rosmalen en P. Sterkenburg; Geertje Cornelia, d. v. G. HanegraafF en A. C. van Oorschot; Willem, z. v. H. Koman en G. Strang; Wilhelmina, d. v. G. Sterrenburg en Cl. Verlee. Overleden: Arie Versteeg, 4 d. Genderen, van 1--31 Maart. Geboren: Eimert, z. v. P. Colijn en M. Colijn; Johannes Dienus, z. v. D. de Waal en D. Tejen. Overleden: Pieter Christiaan Zonne veld, 87 j., wedn. van S. H. Verkuijl; Arina Zoetje Oosthoek, 60 jechtg. van H. Bos; Andries Verdonk, 70 j., echtg. van G. Haan. Ingekomen vanRotterdam, A. Has pels. Vertrokken naar: Sint Annaland, G. Lans en gezin; Werkendam, L. van der Beek en gezin. Sprang, over de maand Maart. Getrouwd: P. v. Oosterhout, 30 j. en J. de Jong, 28 j. Geboren Antonius, z. v. A. v. Tuijl en J. van Lee; Martijna Johanna, d. v. Adr. de Bie en J. A. Vervoort; Cornelia, z. v. J. van Corstanje en J. C. Buiten kamp. Overleden: A. M. Brouwers, 23 m.; F. van der Mast, 5 m.; C. van Heijst, 66 j., echtg. v. A. Klootwijk. Meeuwen, van 16 tot 31 Maart. Getrouwd: Chr. G. Verhoeven en G. Bouman. Overleden: Johanna Colijn, 73 j., wed. van G. Slodderland. Ingekomen van: Woudrichem, Chr. M. van Bommel. Vertrokken naar: Andel, G. Bouman Haarlemmermeer, S. Verschoor en gezin N.-Amerika, G. J. van Nunen en gezin en K. Blankers; Dussen, W. J. van Nunen. Wijk en Aalburg, van 1 tot 31 Maart. Getrouwd: P. Mans, 27 j. en A. Nieuwkoop, 24 j. Geboren: Gijsbertus Cornelis, z. v. K Baaijens en P. M. BoumanAntonia Mathilda, d. v. M. Schouten en K. Vos. Overleden: J. de Kok, 77 j.; A. van Wijk, 60 j.; L. Kol ff, 64 j.; M. de Waal, 79 j. Almkerk, van 16 tot 31 Maart. Ondertrouwd: A. C. de Later, 28 j. en H. M. Visser, 24 j. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. Branderhorst en M. Kamp; Arie, z. v. H. C. v. d. Zee en S. E. de Haan Maria Adriana, d. v. P. de Peuter en J. W. Verhoeven. Overleden: L. Vink, 18 mnd. Ingekomen van: Rijswijk (N.-B.), Corn. Verhagen en kind; 's-Hage, H. de Pender; Werkendam, A. C. Kor net; Dussen, G. en A. v. d. Assem. Vertrokken naar's-Hage, Y. de Joode. Geertruidenberg, van 1031 Maart. Geboren Elisabeth Catharina Maria, d. v. J. W. J. Smolders en R. M. Schol- tens; Cornelis Josephus, z. v. G. van den Bosch en A. M. StaalHendrikus Johannes, z. v. B. Mekes en J. van der Steen. Overleden; Albert Feskens, 2 j.Jac. Joh. Baijens, 7 mnd. Ingekomen van: Raamsdonk, C. M. Verhagen; Oosterhout, H. E. Krijnen; Schagen, A. J. Broeksma; Oosterhout, J. A. Bruijnzeels; Tilburg, N. Stal; Raamsdonk, Joh. Louwers; Dussen, Joh. van der Valk Oosterhout, Jac. A. Nuij- ten; Raamsdonk, R. C. Kieboom; Nij megen, M. de Ruijter. Vertrokken naar: Alblasserdam,Com. Robbe en gezin; Made c.a., Joh. Ade laars en gezin; 's Hertogenbosch, Joh. van Daalen en gezin Raamsdonk, Lamb. Bergé en gezin. Andel, over de maand Maart. Ondertrouwd: M. W. v. d. Schans, 27 j. en J. van Eeteu, 21 j. Geboren: Jannigje Johanna, d. v. G. J. Benckhuijsen en C. C. van de Water; Arend, z. v. A. Noorloos en A. de Graaff; Ida, d. v. G. den Dekker en W. van Andel; levenloos kind van 't mannelijk geslacht van J. van der Vlies en G. A. Blokland; Cornelis Adri- aan, z. v. D. G. Mans en G. W. Fuijk- schot. Overleden: C. Kamerman, 81 j. wed. v. G. den Dekker; C. Pieterse, 61 j. echtg. v. P. Nieuwenhuizen. Ingekomen vanMeeuwen, G. Bouman Heusden, G. den Dekker. Vertrokken naar: Rotterdam, A. Dam mers; Zevenbergen, T. Straver; Gorin chem, A. van Rijswijk. Nederhemert, over de maand Maart. Geboren: Dirkje Pieternella Johanna, d. v. J. K. van der Steld en E. van Ooijen. Overleden: Maria van Aalst, 71 j., wed. van C. Wolfers; Arie van den Oever, 3 m. Ingekomen vanRotterdam, Ca. Schreuders; Nijmegen, J. Wij burg. Vertrokken naar: Wamel, F. Gijba; Vlijmen, Joha. Honcoop. Capelle, over de maand Maart. Geboren: Joseph, z. v. Ph. J. Kohier en M. A. van Buuren; Wilhelmina, d. v. J. G. Rozenbrand en N. A. Timmer mans; Adriana Elisabeth, d. v. A. Ver hagen en A. Rosenbrand; Gerrit, z. v. W. C. Vermeulen en D. Quirijns; Ma- rinus Bertus, z. v. A. Kluijtenaar en D. Snijders; Willem Johan, z. v. H. Zwart en G. Mandemakers: Pieternella Cornelia, d. v. P. Faro en M. Sulsters; Engelina Neeltje, d. v. A. W. Heijmans en J. M. Kommers. Overleden: Elisabeth Bogers, 78 j.; Cornelia Leentje van Tilborgh, 28 j., echtg. van J. Rijken. Ingekomen vanWaspik, J. Schouten en J. Gommers; Dussen, T. M. Middel koop; 's Hertogenbosch, B. Spierings; Made c.a., A. M. Blom's Gravemoer, L. Heijblom. Vertrokken naar: 's Heer-Arends- kerke, J. G. Treffers en gezin; Ooster hout, W. Oostroom; Waspik, K. J. Ver maas, D. Groeneveld, A. H. Oerlemans; Rotterdam, D. Braspenning en gezin, A. Lesage en gezin; Brielle, I. P. de Visser; Venlo, G. de Jong; Vrij hoe ven- Cappel, Z. Snijders. SSlnnenland. De gezondheidscommissie in Den Haag heeft de bijzondere aandacht ge vestigd op de in de Stct. opgenomen waarschuwing van den minister van binnenlandsche zaken tegen het gebruik van de z.g. roode rangoonboonen. Voor een dergelijke waarschuwing bestaat naar de meening van de gezondheids commissie te meer reden, omdat het haar bekend is, dat bij een Nederland- sche grossiersfirma op dit oogenblik nog een groote partij roode rangoon boonen voorradig is, waarvoor tot voor kort afzet gezocht werd onder de ver zekering, dat die boonen een zeer goed voedsel voor den mensch zijn en de gewone inlandsche bruine boonen kun nen vervangen. De Haagsche gezondheidscommissie wenscht echter met nadruk te waar schuwen tegen het gebruik door den mensch van alle soorten van rangoon- of krosokboonen, daar alleen door des kundig onderzoek is uit te maken, welke soorten van die boonen onscha delijk zijn, en er aan den anderen kant onder deze boonen soorten vooykomen, waarvan wegens het hooge gehalte aan blauwzuur het gebruik zeer gevaarlijk moet worden geacht. Ter plaatse van de raadselachtige aardverzakking bij den heer H. Wal kers, te Hillegom, heeft Vrijdag prof. Lorié uit Utrecht een deskundig onder zoek ingesteld". Daarbij is gebleken, dat de temperatuur op den bodem van het gat 491 Fhr. bedroeg en aan de oppervlakte 42°. Verder is vastgesteld, dat het gat niet is, gelijk eerst werd vermoed, een oude veenput; dat even min het water in dit gat verband houdt met dat in de Haarlemmermeer. Ook werden een paar wellen in de Haar lemmermeer bezocht. Wel kon de hoog leeraar constateeren, dat de kleilaag, welke hier overigens onder het laag- veen ligt, ter plaatse van het gat ont breekt. De hoogleeraar heeft met den heer Walkers afgesproken een en ander in studie te nemen en dan nogmaals in Hillegom te zullen terugkeeren. Eenige jaren geleden vermiste een dame een bankbiljet van tweehonderd gulden uit een cassette. Het vermoeden van diefstal viel op de dienstbode en de politie werd met het feit in kennis gesteld. Het meisje bezwoer, dat zij vreemd was aan de vermissing en de politie vond bij gebrek aan eenige ge gronde aanwijzing geen termen de 0NA Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2