Bij de Woensdag in de begrootings- commissie uit den Duitschen Rijksdag voortgezette behandeling der legeront- werpen wierp de woordvoerder van het centrum de vraag op of België en Neder land in geval van verwikkelingen hunne neutraliteit konden waarborgen. Duitsch- land moest zorgen dat dit mogelijk was. De minister van buiienl. zaken, von Kiderlen Waechter, antwoordde, dat de neutraliteit van België internationaal gewaarborgd is. De vlieger Védrines, de winner van den wedstrijd ParijsMadrid, die door een val zwaar gewond werd, gaat vol gens de laatste berichten iets vooruit. Védrines heeft gisterenmiddag het Legioen van Eer gekregen. Hij was geheel bij kennis en zeide, dat hij de ridderorde misschien verdiend had,doch niet ditmaal. Hem werd geantwoord, dat hij haar meer dan tien maal ver diend had. IPlaatselifk lleuws. Heusden, 4 Mei. Prinses Julianadag is ook hier niet on opgemerkt voorbijgegaan. In den vroegen morgen van den laatsten schoonen April woei van alle openbare en verschillende particuliere gebouwen de nationale vlag met Oranje-wimpel. Ofschoon geen kinderfeesten plaats hadden, trokken 's avonds onze beide muziekcorpsen de Heusdensche Harmonie en de H. Familie door de stad, omstuwd en gevolgd door een groote menigte jongelui. Direct heerschte een opgewekte geest onder het Heusdensch publiek en de gezelligheid werd in de verschillende café's voortgezet. Bij kon. besluit is met 1 Mei G. Smits te Keizersveer (gemeente Raamsdonk), onder toekenning van eervol ontslag als machinist bij de rijksstoomveeren over de verlengde rivier de Maas in Noordbrabant, benoemd tot machinist bij de Rijksstoomgema'en van de Bergsche Maas in de 7de directie, ter standplaats Keizersveer (gem. Dussen). - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1912 in de rijks postspaarbank ingelegd f9531.86 en terug betaald f 13594.11. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5201. Werkendam. In den nacht van Dinsdag op Woensdag 11. ontstond bij Boulier, aan het Benedeneinde van ons dorp brand in den schoorsteen en begon ook de zolde ring vuur te vatten. Spoedig was men er echter bij en kon men 't vuur meester worden. Tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Weesp is benoemd, de heer D. B. Jochems, vroeger alhier woonachtig. Met ingang van 16 dezer is tot brieven en telegrambesteller alhier benoemd, J. C. de Kleijn. Drimitielen. Gedurende de maand April werd aan het hulppostkantoor in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2406.66 en terugbetaald f 1355.16. kecHruidciibci'g. Ter gelegen heid van den 3en verjaardag van Prinses Juliana hadden vanwege de militaire auto riteiten volksspelen plaats op het exercitie- terrein alhier. Er was veel belangstelling. Herpt. Naar wij vernemen hoopt de heer A. J. van Grevenbroek alhier, Zondag 5 Mei den dag te herdenken dat hij voor 25 jaren gekozen werd tot wethouder dezer gemeente. Wij twijfelen er niet aan of de jubilaris zal op dien dag vele blijken van belangstelling en vriendschap ontvangen. De timmerlieden P. van Gerven en A. de Hart hebben op de werf van den heer L. Buijs alhier een gebouwtje, groot pl. m. 10 vierkante meter, van het fundament los gemaakt en naar Luttelherpt versjouwd, naar het erf van den heer J. de Wilt. Het gebouwtje met riet gedekt en belegd met vorstpannen heelt niet de minste averij bekomen. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand April j.l. verzonden, ontvangen 16 telegrammen. Drongelen. Woensdag 1 Mei j.l. werd alhier een aanvang gemaakt met de schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht. Naar wij vernemen zullen ruim 40 jongelieden hieraan deelnemen. Hederhemert Bij het te Waalwijk gehouden schriftelijk examen ter verkrijging van het diploma als gemeente-secretaris slaagde de heer C. Walraven van Ommeren alhier. De heer Van Ommeren genoot zijn opleiding bij den heer H. J. v. Eggelen, gemeente-secretaris van Heusden. De aanwezigheid van den conserven- fabriek te Heusden schijnt enkele land bouwers alhier tot tuinbouw te lokken. Evenals het vorig jaar zijn ook thaDS weer contracten gesloten tot levering van spinazie en aspergeboonen met de Heusdensche fa briek. Volgens deskundigen moet zich de grond alhier uitstekend voor groen tenteelt leenen. Voor het eerst is alhier vanwege den Bond van Suikerfabrikanten een zaad-con troleur gestationeerd. Daar het bietenzaad thans per zak van 50 K.G. f 100 kost is het zaak, zoo weinig mogelijk van het kostelijk zaad te verspillen. Voor 1 H.A. of bunder bietenland gebruikt men 18 K.G. zaad ter waarde van f 36. Dusseil. Dinsdag 11. kreeg H. Nef- kens met het verplaatsen der zuiggasmotor het vliegwiel op zijn voet, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Als tijdelijk onderwijzer aan o. 1. s. wijk A alhier, is met ingang van 1 Mei benoemd de heer W. Bos. C*ameren. De feestcommissie ter gele^nhuid van het 25-jarig jubileum van onzf-n geachten burgervader (17 Dec. j.l. herdacht) is ver gevorderd. De feestgids is klaar. Op 8 Mei zal 't plaats hebben en wel des voormiddags een optocht door 'tdorp, ruiters te paard, fietsrijders enz,, vergezeld door de Harmonie „Prinses Juliana", des namiddags allerlei vermakelijkheden, t. w. mastklimmen, sprietloopen, hardloopen met hindernissen, ringsteken door paard- en fietsrijders, prijstrekken enz. Des avonds muziekuitvoering in eene daarvoor inge richte muziektent, eveneens door voornoem de Harmonie. In een woord als 't weer gunstig is beloofd het een schitterend feest te zullen zijn. Door H.H. kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is tot hoofd der Chr. be waarschool benoemd mej. M. A. Brussee, thans in gelijke betrekking te Nijmegen. Woiiclrichem- Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand April in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4368.12 en terugbetaald f 1894.40. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2441. Sleeuw|jk. Gedurende het dienst, jaar 19111912 zijn ter secretarie dezer gemeente 673 kostelooze weggeld-rijkaarten uitgereikt aan niet-ingezetenen dezer pro vincie. Naar wij vernemen zal de eerste afvaart der veerboot in het vervolg weder om 6.30 uur geschieden. Tot heden ge schiedde zulks om 6.15 uur. Np rail ff- Gedurende de vorige maand werd op 's Rijkspostspaarbank alhier be legd f 3011,26 en terugbetaald f 1210,98. Met goed gevolg is door de heeren C. Kleijn en A. A. van Oosterhout, het overgangs-examen der rijksnormaallessen te Waalwijk, afgelegd. Dezer dagen zag de landbouwer J. de B. zich genoodzaakt ongeveer 80 roede aardappelen opnieuw te poten, daar de vorige geheel in den grond waren verrot. Voor genoemde een heele schadepost. Door den aannemer C. Michaël uit Vrijhoeven-Capelle, is het bouwen van den bakoven voor de Coöp. broodbakkerij al hier, aangenomen. Dinsdag geraakte van zekeren D. een vaars in den sloot. De gevolgen waren dat het zijn ruggegraat braJr, zoodat dit dier moest worden afgemaakt. Amlcl- Twee nog jonge kinderen botsten op het schoolplein, onder het spelen zoo geducht tegen elkaar, dat elk der kleinen een groote wond aan het voorhoofd opliep, waardoor het noodzakelijk was ze huiswaarts te brengen om te worden verbonden. Gedurende de maand April werden op het hulptelegraafkantoor 62 telegram men behandeld, waarvan 30 werden ver zonden en 32 ontvangen. ljllsliout. Alhier is het 4-jarig zoontje van den landbouwer A. de G. in een on be waakt oogenblik in een welput gevallen. Toen het knaapje op het droge werd ge bracht, waren de levensgeesten reeds ge weken. Vr||h«eveii-Cappel. De heer A. de Bruijn alhier, is geslaagd voor het op 22 en 23 April j.l. gehouden schriftelijk examen voor candidaat gem.-secretaris. Veeil- Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand April behandeld 50 telegrammen, waarvan 2/ werden ver zonden en 23 zijn aangekomen. Op verschillende plaatsen zijn de aardappelen, welke zich reeds boven den grond vertoonden, door de vorst benadeeld. Er wordt vermoed dat de fruitboomen ook wel door de vorst geleden zullen hebben, 't Is wel jammer, daar de bloesems veel beloofden. Nieuwen dijk. Toen de landbou wer C. van Noorloos Dinsdagmorgen in de schuur kwam, kwam hij tot de onaange name ontdekking dat er een werkpaard dood in den stal lag. Vrijdagmiddag had het zoontje van D. WIjnands, terwijl hij bezig was bij mej. A. J. den Dekker alhier, de schuur schoon te maken, het ongeluk door een ruit te vallen, waarhij hij een vrij diepe wond aan zijn pols bekwam en zich onder genees kundige hulp moest stellen. Tot ons genoegen kunnen wij mede- deelen dat onze dorpsgenoot A. Koekkoek K.Az. aan de Chr. kweekschool teGorinchem is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. Het 8-jarig zoontje van den brieven gaarder G. de Horn kwam dezer dagen zeer ernstig te vallen tegen een muur, waardoor hij zijn schouder ontwrichtte. Dinsdag raakte het dochtertje van B. de Hoog al spelende te water. Gelukkig werd dit nog bijtijds door de moeder be merkt, die haar lieveling spoedig op het droge wist te brengen. iilmkerk. Op Prinses Juliana's ver jaardag gaf onze geachte burgemeester, zoo wel hier als te Nieuwendijk en Uitwijk, elke leerling der Christelijke en Openbare school een cadeau. Onze burgervader toonde hiermede een warm hart te hebben voor ons Vorstenhuis en de jeugd dier gemeente Zalt bommel Door de heeren Guth mann en Honcoop werd Maandag aanbe steed het bouwen van een metaalwarenfa- briek alhier. Ingeleverd 8 biljetten. Inschrij vers waren Brandwijk, Ti el, f 10660, v. d. Leij, Zaltbommel, f 10375, Blom, Zaltbom mel, f 10350, v. Boort, Zaltbommel, f9677, Roelof8, Opijnen, f 9100, v. Willigen, Game ren, f 9016, Gebrs. Kaasjager, Zaltbommel, f 8820, Gebrs. Metz, Zaltbommel, f 8759. IVijk. Maandag j.l. v erde het echt paar W. Fuster alhier, zijn 25-jarige echt- vereeniging. Een gezellig familiefeestje be sloot deze dag, en talrijk was ook de be langstelling die de familie F. ontving. Bij gelegenheid van den dertien ver jaardag van ons Prinsesje, hield ome fan fare als naar gewoonte eene opgewekte muziekale wandeling door het dorp, gevolgd door eene groote menigte belangstellenden. Raamsdonk. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1912 in gelegd f 9u01,45 en terugbetaald f11944,95. Laatste boeknummer 4938. Donderdagmiddag viel een voor een bierwagen gespannen paard van den heer Van Iersel alhier plotseling op den grond. De sympathieke vraag van den voerman Wat scheelt er aan m'n jongen, beantwoordde het trouwe dier met een zacht gekreun, waarna het z'n aardsche loopbaan voor goed vaarwel zei. Raamsdoiiksveer. Maandag avond kwam de Ned. Herv. Gem. in groo- ten getale op naar het kerkgebouw aan 't Veer, waar ds. B Lütge, haar vroegere herder en leeraar, een gedachtenisrede zou houden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der Veersche school, nadat ds. Meischke een historische toelichting had gegeven. De feestredenaar nam tot tekst Deut. 32 46 "en 47, bevattende een woord van 'ernstige vermaning en tot verootmoe diging, maar ook een van rijken troost. De collecte, ten bate des school gehouden, bracht f 125 op, terwijl door de gemeente dezer dagen ruim f 400 was bijeengebracht. Verblijdend voor het bestuur daar dit er ernstig aan denkt de school uit te breiden. Wat een vlaggen op Julianadag. Wat een Oranje strikjes, sjerpen en petten. Wat een recht prettig gez cht dien morgen in de Veersche kerk. 250 kinderen in vroo- lijke stemming bijeen, feestvierend op den geboortedag van ons Prinsesje, feestvierend, daar de school vijftig jaar bestaat. Behalve het bestuur en de commissie van beheer, benevens het onderwijzend personeel der beide scholen, waren tegenwoordig een tweetal zonen van de oprichters, de feest redenaar ds. Lütge, de heer F. Hofstede, een vroeger hoofd der school en verder eenige belangstellende ouders. Veel goeds gehoord, veel goeds uitge reikt, is het te verwonderen dat èn grooten èn kleinen in opgewekte stemming tegen twaalf uur de kerk verlieten, de kinderen huiswaarts, het bestuur en de genood'gder. naar de school waar de koffietafel aange richt stond en men in gezellig, broederlijk samenzijn een paar uur bijeenbleef". De heer Koperberg, manufacturier alhier verplichte allen door geheel belangeloos een tweetal kiekjes te nemen van de feestge- nooten. PStEDIklIEllRTEÜ, 5 Mei. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. lezen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6u. de heer Hilberts, theologisch student te 's Gravenhage. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Heusden, van 25 April tot 2 Mei. Ondertrouwd: Pieter Christoffel Hees been, 24 j. en Lucia Koumans, 23 j.: Wilhelm Truggelaar, 23j.en Elisabeth Heesbeen, 23 j. Werkendam, van 26 April tot 2 Mei. Geboren Bastiaan, z. v. B. M. Bag german en J. Schoor. Ingekomen van: deWerken ca., J H. Ippel en gezin Zutphen, H. A. F. Mussert. Vertrokken naar Gorinchem.G. Kamp en J. Kant; 's-Gravenhage, A. van Driel's-Gravenzande, C. Biesheuvel en echtg.Dordrecht, A. Ritmeester Nijmegen, P. A. Caljé en gezin Alm kerk, M. van Benkum. Andel, over de maand April. Ondertrouwd: O. van Andel, 43 j. en A. de Fijter, 41 j. Getrouwd: M. W. van der Schans, 27 j. en J. van Eeten, 21 j. Geboren: Johan, z. v. J. Aldus en T. v. Tilburg; Cornelia, d. v. M. Verbeek en H. Krap; Jenneke Neeltje, d. v. A. van Lier en M. van Noorloos; Otto, z v. P. van Rijswijk en W. Pellikaan Pieter Hendrik, z. v. B. Versluijs en J. van Andel. Overleden: Pieter Schouten, 16 j. Vertrokken naar: Rotterdam, A.Smits en gezin; 's-Gravenhage, P. Naaijen en echtgenoote; Haarlemmermeer, P. de Waal en gezin. Ingekomen van :Sliedrecht, E. Hamer- pagt; Giessen, G. J. Zoll. Meeuwen, over de maand April. Geboren: Peter Adriaan, z. v. Aart Colijn en A. C. Hoevenaren. Ingekomen van: Wijk c.a., G. van Rijswijk; Drongelen, J. H. Schoonder- mark. Vertrokken naar: Drunen, M. A. v. BommelZoelen, ds. Hermanides en gezin, D. Dekker, T. van der Beek; Genderen, P. W. de Raad en gezin; Drongelen, Chr. Kramer; Wassenaar, W. van den Assem. Drongelen, over de maand April. Geboren: Arie Comelis, z. v. W. A. Burghout en M. C. de Haan. Ingekomen vanMeeuwen, Chr. Kra mer. Vertrokken naar: Meeuwen, J. H. Schoondermark en gezin; Haarlemmer meer, M. W. van der Schans. Woudric'i em, van 1 tot 15 April Ondertrouwd J. Verbeek en T. Baks. Geboren: Arie Coruelis, z. v. A. v. d. Stelt en G. C. Havelaar. Overleden: J. A. J. de Man, 22 m. Almkerk, van 15 tot 30 April Ondertrouwd: H. Zwart, 21 j. en C. Burghout, 20 j.; H. v. Mastrigt, 29 j. en J. v. Andel, 22 j. Getrouwd: T. Dekker, 33 j. en M. Kol ff, 29 j. Geboren: Allegonda, d. v. T. Kuijs Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. J. Visser en A. WalravenHuibert, Ds. Brummelkamp. z> Vi c. Groenenberg en J. P. Kant Loonschendijk, nm. 2 u. ds. Van Willem Johannes, z. v. W. Groeneveld Leeuwen uit 's Gravemoer. t. d. H. D. te Doetinchem. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. E. Zwiers van R'veer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Ingekomen van: Winterswijk, H. G. Kuipers; Hoogeveen, J. Raman; Dor drecht, W. R. Everwennink. Vertrokken naar:Woudrichem, T Kant; Rotterdam, P. C. Kazander, H. v. Wijk; Heerlen, J. JansonDreumel, G. J. Schimmel. Dewerken en Sleeuwijk, van 19 April tot 2 Mei. Getrouwd: A. de Waard, 22 j. en C. J. Dekker, 25 j TT /-in Geboren: Corstiaan, z. v. I. A. Roza H. Avondmaal, Coll. voor T m u a a r\ Suppl.-fonds der Chr. School, nm. J' ^°eQenberg; AnfJe> d. v. C. Nabetrachting. Visser en M. van Veen Pieter Jacob, z. v. M. van der Schuit en J. A Ver schoor; Willem, z. v. L. Sterkenburg Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30en nm. 1,30 Ingekomen van: Werkendam, A. van 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,u. ds. Geref kerk vm 9 30 u en Vertrokken naar: Werkendam, G. nm. 2,30 u.ds.G.v.d. Zanden. Duizer, A. van Elzelingen, J. H. Ippel Chr. geref. kerk, nm. 9.30 en en gezin; Almkerk, L. Buchner en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. gezin. I3itineii!(tnd. Men meldt uit Lemmer aan de „Msb,„ Het doet zich hier den laatsten tijd Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Ten Bokkel nog al eens voor, dat er vreemde soorten Huinink uit Well en Ammer- van visschen gevangen worden. Zoo ziet zoden. men hjer telkens een soort van de grootte AT. Z z. geen dienst. van een haring, maar de huid is precies Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Donderdagmiddag is te Muiden op de leesdienst. W. F. Gobius du Sart. Woensdagmiddag had op het erf van Scheepsbouwmaatschappij voorheen fir ma H. Schouteneen machine gesprongen. Een monteur uit Amsterdam werd ernstig gewond; eenige werklieden ongeluk plaats. Twee vijfjarige kinderen uit het gezin (tweelingen) waren aan het spelen, toen een zware kist op een der knaapjes viel, waardoor het zoo ernstig werd gewond, dat het spoedig daarna overleed. Wegens diefstallen te Diepenveen (in het huis van baron Stratenus) en elders heeft de rechtbank te Zutpben den zwerver W. W.. oud 44 jaar, veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Te IJmuiden is men op het oogenblik bezig een fabriek voor kunstmatige rubber te bouwen. De fabriek wordt gebouwd voor rekeniDg van een naara- looze vennootschap, waarvr.n mr. Th. G. Dentz van Schaik te Amsterdam, president-commissaris is. Naar de heer Dentz 7an Schaik aan het blad mededeelde, is men er in ge slaagd een stof te vervaardigen, welke dezelfde eigenschappen vertoont als rub ber en nog eenige bijzondere voordeelen biedt. Het is een uitvinding van een Nederlander, dr. Van der Heyden, die gedurende een lange reeks van jaren hoogleeraar in Japan is. Het patent voor Oostenrijk, België en Nederland behoort aan bovenge noemde vennootschap, als wier directeur optreedt de Oostenrijker dr. R. Adler, die thans te Amsterdam verblijf houdt. Als voornaamste grondstof noemde mr. Dentz visch, dat wil zeggen: versche zee visch. Daarbij wordt gevoegd 15 d 16 pCt. natuurlijke rubber en aldus wordt, langs den weg van een geheim procédé, een stof verkregen, die even buigzaam is en veerkrachtig als rubber, maar veel goedkooper. De prijsverhouding zal waar schijnlijk zijn 1.25 8. Bovendien laat de kunstmatige rubber zich in Korten tijd vulcaniseeren, is deze stof onaantastbaar voor benzine en is ze bestand tegen de inwerking van hitte. Mr. Dentz vertoonde een stuk kunst matige rubber, dat op het eerste gezicht inderdaad veel overeenkomst met rubber vertoont. Een lichte vischlucht verraadde de voornaamste grondstof, maar deze reuk zal, naar mr. Dentz verzekerde, door ontvetting van de visch voorkomen worden. De lage prijs van de kunstmatige rubber hangt samen met de fabricage van bijproducten. Men zal namelijk uit het vischvleesch eiwit vervaardigen. De helft van de fabriek zal voorts worden ingericht voor de vervaardiging van guano. fliM»;» tanhestedlngen. Marktberichten. Biggen aangevoerd 96 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.50. Prijs der boter van f 1.09 tot f 1.28 per kilo. Aangevoerd 230 kilo. Schapen aangevoerd 128 stuks. Prijzen van f 5, tot f 10. 36 Zalmen f 0,85f 1,12 p. p. 16 elften, f 0.30f 2.80 per stuk. Visclimarkt Hardinxveld. 91 Zalmen f 0,95f 1,20 per pond. 6 elften, f 0.75f 3.45 per stuk. finten f 0.00 per stuk. 1 Steur f 138, 185 Winterzalmen f0.90fl.20 per pond. 90 elften, f 0.23—f 4.50 per stuk. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1435 Winterzalmen f 0,85 k 1,30 p. pond. 46 Elften f 1.00—f 4.75. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 30 April 1 06 M. 0.42 M. -h N.A.P 1 Mei 102 0.36 2 1.00 0.38 Waterhoogte Maastricht (brug). 2 Mei 0.38 M. beneden 0. 3 0.42 Heusdenvm. 10 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, nm. 6 u. de heer Israël, Cand. tot den H. D. te Doetin- chem. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Ossewaarde uit I Vlijmen. Babyloniénbroek, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. en A. Werner; Antonia Neeltje, d. v. Doeneren, vm. 9,30 u. de heer Israël, Cand. f" ,V' Adriaan, z. v. J. v. a ij r» 4„ Rosmalen en P. v. Haaften. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels, nm. geen dienst. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm Geertruidenberggeen opgaaf. en D. Bakker. Genderen, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Overleden: Jan Duiser, 5 j. ,-r- u' n oV.^r0UjWeiA j der Werken; Sloten, C. van der Stelt Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. eQ echtg Almkerk, J. Buchner en Van Leeuwen gezin. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Niemeijer uit Uitwijk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nteuwendyi, ,m.J>,30 en nm. 2 u. ds. Goed- van em allsjo*isje Daar onze yiLjhers Pmderoijm, nm. H ds. Smits. di' Vschie niet kennen'. "'erli een des- Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. kundige gevraagd en nu is het gebleken, Raamsdonlcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. dat het een vischje isdatopdeSpaansche Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. kust gevangen wordt, en in hetSpaansch Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. den naam draagt van „Mobnens". Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. werf van de naaml. vennootschap Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u - - Uitwijkvm. 9,30 u. ds. Niemeijer. Veenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 9 30 u. ds. Niemeijer. Waspik, vm. 9,30u. ennm. 2 u. ds. Locher. hepen onbeduidende kwetsuren op Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. i 2 Mei. Prov. bestuur van Noordholland, het doeu van leveringen en werkzaamheden ten behoeve van de Hel- dersche zeewering. Raming f 10.000. Laagate inschr. J. C. Kooiman. Vlieland, f 10.380, Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius den arbeider en aannemer Van der Voet, du Sart. Morschweg te Oegstgeest, een droevig HEUSDEN4 Mei Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe 8.50 af 9 20 Rogge f 6 50 a f 7 50, Gerst f af-. Haver f 5 80 af 11 00, Kool- taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Kieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 3 Mei. Aardappelen. Vroege f 0. f 0. Blauwe f 2 25 k 2.50 Zeeuwen, f 2.75 af 3 Jammen f k f Hooi Ie qual. f 14.00 k 15. ie qual. (voor de pert) f 12 O a 13 00 Klaverhooi f 18.— kf 19. Wit itroo 14 k f 15 00 G/el dito j 10 k f 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 a 26 ets. iwaardere 29 a 30 et Boter f 0.60 a 0.70 per half K.G. Eieren f 0 85 i f 0 95 per 26. ALMKERK De zetting der boter is deze week op de markt f 0 62l/2 t'« de winkels dus f 0 671/2 per h. kilo. Eieren f 0 85 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.45. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 2070 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3i a 3J cent per stuk. Waalwijk, 3 Mei. Op de veemarkt weinig aanvoer van runderen. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe /9 25 a/10. Haver f 5. - a 5,60/ Garst 6.7 5 af 7 10 per H.L Boter 0 621/2 f0 70 per half K G. Eieren 0 85 a f 1.00 per 26 stuks Biggen f 7,53 a t 13 00, Konijn-n f .00 a f 0.00, Kippen .00 f 0.00 per stuk Yischmarkt Corinchem. W'oudrichemsehe Yischmarkt. kralingsche Yischmarkt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2